Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 25 of 25
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    21-01-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    37

    Default 9 μήνες μετά

    Καλησπέρα σε όλους. Ξεκίνησα να γυμνάζομαι από τον Σεπτέμβριο χωρίς συγκεκριμένη διατροφή και γενικά δεν πρόσεχα ιδιαίτερα το τι τρώω εκτός από κάποιες περιόδους..Eίμουν 83 κιλά όταν ξεκίνησα τώρα είμαι 74.Διατροφή άρχισα τέλη Ιανουαρίου.Δεν παίρνω πρωτεϊνες ούτε άλλα συμπληρώματα.Ξέρω ότι θέλω όγκο αλλά κύριος στόχος όταν ξεκίνησα ήταν να χάσω κιλά,από Σεπτέμβριο θα μπω δυνατά για όγκο.Σας παραθέτω μερικές φωτογραφίες, θα ήθελα να μου πείτε πόσο ποσοστό λίπους πιστεύετε πως είχα όταν ξεκίνησα και πόσο έχω τώρα.
    Attached Image:


    Attached Image:


    Attached Image:


    Attached Image:


  2. #2
    Pumping Iron CooperS's Avatar
    Join Date
    19-09-06
    Location
    Λάρισα, Greece.
    Posts
    456

    Default

    Φιλε SN21 αλλαξες αρκετα προς το καλυτερο κ φαινονται σχηματα,ελπιζω να συνεχισεις.
    Τωρα για το λιπος ειναι δυσκολο να το προσδιορισεις με το ματι.

  3. #3
    Pumping Iron
    Join Date
    07-02-08
    Location
    South Sandwich Islands.
    Posts
    561

    Default

    φιλε μου αρκετα καλα τα πας..μα...ακομα εισαι υπερβολικα στην αρχη..δοκιμασε σιγα σιγα να ανεβαζεις το εαυτο σου...το σωμα σου..
    κανε 1 προγραμμα εβδομαδιαιο εκγυμνασης των μυικων ομαδων σου(οχι ολες μαζι και οχι την καθε μια παραπανω απο 2 φορες maximum την βδομαδα).
    ανεπτυξε ασκησεις...αν θες ογκο μια πολυ καλη διατροφη ογκου θα βρεις απο το main forum παραδειγματα διατροφης για bb αρχαριους...οπως και ασκησεις...

    γνωμη μου ξεκινα με βασικες πολυαρθρικες ασκησεις για να γεμισεις λιγο...μυικα και στην πορεια βλεπεις και βλεπουμε ...

    και μη ξεχνας οτι οι μηνες που κανεις εως και τωρα ειναι καιρος σωματικης αποκαταστασης...οποτε αρχισε πλεον να μπαινεις στο νοημα της real προπονησης με μεγαλες εντασεις!!!


    Be [:-batman]

  4. #4

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Θα έλεγα χονδρικά ότι ήσουν κοντά στο 25% πριν, και κοντά στο 16-18% τώρα (συν/πλην πχ. 1-2%). Εβγαλε σχήματα το σώμα σου ακριβώς επειδή έχασες το λίπος από εκεί που το είχες. Πολλά συγχαρητήρια για τον κόπο σου, εγώ δεν συμφωνώ ότι είσαι στην αρχή, στην αρχή ήσουν πριν 9 μήνες, έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά και άμα συνεχίσεις στον ίδιο ρυθμό, σε λίγο καιρό θα είσαι πολύ πολύ καλύτερος [:-thumbu]

  5. #5
    Senior Bodybuilder FaTaL_ErrOr's Avatar
    Join Date
    26-09-06
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης, Greece.
    Posts
    2,146

    Default

    Συμφωνώ με GRF! Πολύ καλή αλλαγή... Το ότι άντεξες 9 μήνες σημαίνει ότι το έχεις πάρει σοβαρά. Καλή συνέχεια με περισσότερη πόρωση [:-thumbu][:-thumbu]
    "Αν δεν μάθεις να κάνεις προπόνηση για σαρκόπλασμα, προκοπή δε θα δεις!"

    Bulking mode


    Αν δεν έχεις χρόνο να το κάνεις σωστά, πρέπει να 'χεις χρόνο να το κάνεις ξανά!

    Eat Less, Lift Moderate, Rest a Lot!!!
    Current status: Eating crap, Lifting Nothing, Resting... NOT!!!


  6. #6
    Pumping Iron
    Join Date
    07-02-08
    Location
    South Sandwich Islands.
    Posts
    561

    Default

    GRF νομιζω οτι μπερδευεσαι λιγο...το οτι εχασε λιγο λιπος δε σημαινει οτι με τα χειροκροτηματα εδω μεσα εφτασε σε καποιο αρχικο επιπεδο..ακομα.

    ειναι σαν το σχολειο...ακομα στα νηπια ειναι κατσε να αρχισει να στρωνει λιγο σαν σχημα και τοτε θα αρχισει να ξεπερναει και το αρχιαρχικο σταδιο..οπου ειναι και το χασιμο λιπους..

    δεδομενου του οτι οσοι πανε gym δε ξεκινανε με deadlifts 100kg ουτε με ελξειςχ30...σιγα σιγα το προγραμμα και κατι αλλο

    8-9-10 ή και χρονος για εναν τελειος αρχαριο δεν σημαινει τιποτα απλα φαση αποκαταστασης...

    πιστεψε με 20 χρονια πλεον αθλουμαι και ξερω πως ειναι η φαση σωματικης αποκαταστασης..εχουμε πολλα παιδια εδω που δεν ξερουν καν τι ειναι ο διαδρομος αλλα και ο αλτηρας...

    (δε σε κακολογω ουτε σε ειρωνευομαι απλα δινω το πληρες νοημα του αρχιαρχαριου...).

    [:-witch]

  7. #7
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    17-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    91

    Default

    τρελη διαφορα.αξιζε η προσπαθεια και αξιζει..
    ομορφα
    συνεχισε δυναμικα!!
    , ...

  8. #8
    Pumping Iron
    Join Date
    04-04-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    495

    Default

    συνεχισε μεθοδικα και θα δεις αποτελεσματα.εισαι στον σωστο δρομο αλλα στην αρχη του!
    '' ''

  9. #9
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    21-01-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    37

    Default

    Eυχαριστώ για τα σχόλια παίδες! Σίγουρα είμαι ακόμα στην αρχή σε σχέση με το σώμα που θα ήθελα.Έχω ως στόχο να ξεκινήσω τον Σεπτέμβριο με φουλ όγκο αλλά με καθαρή εννοείται διατροφή μέχρι τον Μάρτιο και από τον Απρίλη να αρχίσω τη γράμμωση ώστε να βγω του χρόνου το καλοκαίρι πολύ καλύτερος από φέτος με περισσότερα μυικά κιλά και λίπος γύρω στο 9-10 % !

  10. #10
    Pumping Iron
    Join Date
    07-02-08
    Location
    South Sandwich Islands.
    Posts
    561

    Default

    The Best Choice!!!

  11. #11

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by DusWS

    GRF νομιζω οτι μπερδευεσαι λιγο...το οτι εχασε λιγο λιπος δε σημαινει οτι με τα χειροκροτηματα εδω μεσα εφτασε σε καποιο αρχικο επιπεδο..ακομα.

    ειναι σαν το σχολειο...ακομα στα νηπια ειναι κατσε να αρχισει να στρωνει λιγο σαν σχημα και τοτε θα αρχισει να ξεπερναει και το αρχιαρχικο σταδιο..οπου ειναι και το χασιμο λιπους..

    (δε σε κακολογω ουτε σε ειρωνευομαι απλα δινω το πληρες νοημα του αρχιαρχαριου...).

    [:-witch]
    </blockquote id=quote>

    Χαλάρωσε λίγο dirty harry, μάλλον εσύ είσαι κάπου μπερδεμένος στη μετάφραση.
    Μια χαρά δουλειά έχει κάνει το παιδί.

  12. #12
    Advanced Bodybuilder A_K_I_S's Avatar
    Join Date
    25-10-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,104

    Default

    πολυ καλή δουλεία φίλε μου!!!!!
    μην τα παρατάς αλλα να συνεχίσεις ακομα ποιο ψηλά
    Hellenic Skydivers

  13. #13
    Pumping Iron
    Join Date
    07-02-08
    Location
    South Sandwich Islands.
    Posts
    561

    Default

    ικα ακουσες να λεω οτι τα παει χαλια? οχι

    αλλα ακουσες να λεω οτι ειναι ακομα σε φαση αποκαταστασης..

    εκτος και αν εσυ οταν πρωτομπηκες στον 1ο χρονο εκανες 150kg deadlifts
    στατιωτικες στα 90-100 και παει λεγοντας...

    σωματικη αποκατασταση στους εντελως αρχαριους: ειναι ο 1ος χρονος με την εννοια του χανω λιπος, στρωνω μεταβολισμο, παιρνω σχημα, μαθαινω και αναπτυσω επανω μου ασκησεις ΒΑΣΙΚΕΣ!!!

    σωματικη αποκατασταση πρωην ηδη αθλουμενου: ειναι ο 1ος μηνας με την εννοια της επαναφορας αντοχης, χασιμο λιπους αν εχει, μεταβολισμος, δυναμη, επανασχηματισμος, ελλαστικοτητα(αν ειχε) κ.λ.π.

    μαλλον εσυ μπερδευτηκες καπου στους ορισμους...

  14. #14

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by DusWS

    ικα ακουσες να λεω οτι τα παει χαλια? οχι

    αλλα ακουσες να λεω οτι ειναι ακομα σε φαση αποκαταστασης..
    το οποιο δε το ανεφερε κανεις, εκτος απο σενα
    εκτος και αν εσυ οταν πρωτομπηκες στον 1ο χρονο εκανες 150kg deadlifts
    στατιωτικες στα 90-100 και παει λεγοντας...
    το οποιο δεν εχει καμια σχεση με αυτα που εγραψε το παιδι στο τοπικ
    </blockquote id=quote>

    Διαβασε λιγο περι κανονων του φορουμ, αλλα δες και στα τοπικς ποια ειναι η γραμμη μας ως συνολο. Μπορει να μη σου κανουμε, οπως δε μας ταιριαζει και εμας η εμπειροσκονη. Φιλικα παντα.

  15. #15
    Pumping Iron
    Join Date
    07-02-08
    Location
    South Sandwich Islands.
    Posts
    561

    Default

    τελος παντων μαν ας μην χαλαμε με διαφωνιες το τοπικ του παιδιου...

    (οταν καποιος δεν ξερει, φαινεται, πολλα σχολια δε χρειαζονται..)

    και οσον αφορα ikamak την εμπειροσκονη μολις το απεδειξες με το πολυξερολικο εμπειρο και γνωστικα καυστικο σου σχολιο...

    ευχαριστω..

    αν θες κατι αλλο οχι εδω αλλα σαν εμπειρος ξερεις...PM!!!

  16. #16

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by DusWS

    τελος παντων μαν ας μην χαλαμε με διαφωνιες το τοπικ του παιδιου...

    (οταν καποιος δεν ξερει, φαινεται, πολλα σχολια δε χρειαζονται..)

    και οσον αφορα ikamak την εμπειροσκονη μολις το απεδειξες με το πολυξερολικο εμπειρο και γνωστικα καυστικο σου σχολιο...

    ευχαριστω..

    αν θες κατι αλλο οχι εδω αλλα σαν εμπειρος ξερεις...PM!!!
    </blockquote id=quote>

    Οταν λεω εμπειροσκονη απλα αναφερομαι σε ΓΕΓΟΝΟΤΑ, δε τα βγαζω απο το μυαλο μου...

    http://www.bodybuilders.gr/data/main...?TOPIC_ID=8314
    εχω μερικες αποριες περι μεταβολισμου...

    ο γιατρος μου οχι τωρα αλλα απο παντα (οσο καιρο δηλ. ασχολουμαι με αθλητισμο κ.λ.π) λεει οτι εχω πολυ ισχυρο-υπερβολικα γρηγορο μεταβολισμο αλλα αυτο δεν με βοηθαει χρειαζομαι 1 γρηγορη και πληρης πληροφορηση στο τι εννοει με αυτο που λεει συνεχεια..δηλ. ο,τι καταναλωνω το αποβαλλω στα πολυ fast?

    εχω τρελαθει δεν μπορω να βαλω κιλα με την καμια και με τιποτα...


    πιστεψε με 20 χρονια πλεον αθλουμαι και ξερω πως ειναι η φαση σωματικης αποκαταστασης..εχουμε πολλα παιδια εδω που δεν ξερουν καν τι ειναι ο διαδρομος αλλα και ο αλτηρας...

  17. #17
    Pumping Iron
    Join Date
    07-02-08
    Location
    South Sandwich Islands.
    Posts
    561

    Default

    ξερεις και 1000χρονια να εκανα σε καποια φαση σαν ανθρωπος δεν υπηρχε περιπτωση ρε εξυπνακια να τα ξερω ολα σαν εσενα...και στην τελικη οπως και να εχει το πραγμα οντως τα χρονια που κανω δεν τα φτανεις....μπορει να μην κανω bb παρα πολλα χρονια και ισως κυριε εξυπνε γι'αυτο να μην κατεχω καποια βασικα πραγματα...οπως την μυικη στασιμοτητα τα κιλα που δεν μπαινουν..ξερεις καποια πραγματα στο αθλημα μου δεν χρειαστηκε ποτε να τα μαθω γιατι ειχα τα αποτελεσματα ετοιμα παντα. και γιατι δεν μου χρειαζονταν να τα ξερω..αλλα απο πρωταθλητισμο μαλλον δεν κατεχεις...αλλα και να κατεχεις δεν πιστευω να εκανες ουτε το 1/1000000% των πραγματων μου...οταν εχεις γιατρο ετοιμο να σε επιβλεπει, προπονητη, αθλιατρο και ψυχολογο, το μονο που εχεις να κανεις ειναι να ακολουθας να δινεις δειγματα και να παιζεις...τωρα εσυ μαλλον ξερεις καλυτερα γιατι εφτασες και σε ενα επιπεδο μεσω βεβαι εμπειρικα των post στα topic του forum αυτου...

    αντε απαντα τωρα περιμενω..γιατι εγω βαρεθηκα να διαβαζω και να απανταω στα κρυολογηματα σου...

    Παντα Φιλικα!!!

  18. #18
    Pumping Iron
    Join Date
    09-06-05
    Location
    ioannina, GREECE, Greece.
    Posts
    413

    Default

    Ξυλο Ξυλο!!!:)))))
    πλακα κανω
    It was character that got us out of bed, commitment that moved us into action, and discipline that enabled us to follow through

  19. #19
    New Bodybuilder
    Join Date
    29-04-08
    Location
    .
    Posts
    3

    Default

    Φιλε SN21 συγχαρητηρια.
    [:-graduate]Εχεις ήδη αλλάξει το σώμα σου.
    Ήσουνα στρουμπουλουλης και έγινες "για παραλία".Σου εύχομαι να φτάσεις σύντομα στο στόχο σου.
    Τυχαία υπέθεσα πάνω κατω τα ίδια ποσοστά λιπους με τον GRF.
    Χάρηκα γιατι για να τα λέει αυτός, έτσι πρέπει να είναι.

    Όταν ακούς σχόλια τύπου DusWs ,που μειώνουν στο ελάχιστο το επίτευγμά σου, να ξέρεις οτι πέτυχες κάτι πολύτιμο.[:-shades]

    Keep up και του χρόνου "Ρουβάς" [:-thumbu]

  20. #20

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by DusWS

    ξερεις και 1000χρονια να εκανα σε καποια φαση σαν ανθρωπος δεν υπηρχε περιπτωση ρε εξυπνακια να τα ξερω ολα σαν εσενα...και στην τελικη οπως και να εχει το πραγμα οντως τα χρονια που κανω δεν τα φτανεις....μπορει να μην κανω bb παρα πολλα χρονια και ισως κυριε εξυπνε γι'αυτο να μην κατεχω καποια βασικα πραγματα...οπως την μυικη στασιμοτητα τα κιλα που δεν μπαινουν..
    </blockquote id=quote>

    Κατ'αρχάς σου συνιστώ να μάθεις να μιλάς λίγο καλύτερα, από ό,τι λες μας δίνεις να καταλάβουμε ότι δεν είσαι πιτσιρικάς, και είναι άσχημο να φτάνουμε στο σημείο να εξηγούμε βασικούς κανόνες διαδικτυακής συμπεριφοράς σε κάποιον που είναι 30 χρονών (που υποθέτω ότι περίπου είσαι).

    Ο ikamak σου μίλησε φιλικά, και εσύ αποφάσισες να επιδοθείς σε χαρακτηρισμούς τύπου "ρε εξυπνάκια" κτλ. Δεν μας ενδιαφέρει καθόλου αν ήσουν πρωταθλητής σε κάποιο σπορ, είτε αυτό είναι το μπάσκετ, είτε αυτό είναι το τάβλι, εδώ είναι bodybuilding forum, για bodybuilding συζητάμε και μοιραζόμαστε τις γνώσεις μας. Από τα ποστ σου μας δίνεις να καταλάβουμε ότι κάνεις τα πρώτα σου βήματα στον χώρο, ενώ από την άλλη, γράφεις με ύφος εντελώς δυσανάλογο των γνώσεων και των εμπειριών που έχεις στο bodybuilding.

    Το να λες ότι ο SN21 είναι "υπερβολικά στην αρχή" δείχνει και άγνοια για την πρακτική πλευρά του bodybuilding (δοκίμασε να κάνεις και εσύ μια τέτοια αλλαγή στο σώμα σου μέσα σε λίγους μήνες όπως ο SN21 να μας πεις αν είναι εύκολο ή δύσκολο), αλλά και ανεβάζει τους δικούς μας εαυτούς (με το να μειώνουμε τους κόπους του άλλου, ανεβαίνουμε εμείς). Με αυτό που λες, και αδικείς τον άνθρωπο, αλλά και του κόβεις και τα πόδια μέχρι ενός σημείου, τον κάνεις να σκέφτεται ότι δεν πέτυχε τίποτα, ενώ σε πραγματικές bodybuilding συνθήκες τα κατάφερε μια χαρά κατά την πρακτικώς ομόφωνη γνώμη των μελών του forum.

    <blockquote id=quote>Quote:
    οταν εχεις γιατρο ετοιμο να σε επιβλεπει, προπονητη, αθλιατρο και ψυχολογο, το μονο που εχεις να κανεις ειναι να ακολουθας να δινεις δειγματα και να παιζεις...τωρα εσυ μαλλον ξερεις καλυτερα γιατι εφτασες και σε ενα επιπεδο μεσω βεβαι εμπειρικα των post στα topic του forum αυτου...
    </blockquote id=quote>

    Αυτό το γράφεις για να βγεις εσύ από πάνω ή για να βγει ο ikamak από πάνω; Όπως είχε πει κάποτε ένα σοφό μέλος του forum, "Δώσε σε κάποιον ένα ψάρι, και θα χορτάσει για μια μέρα. Μάθε τον να ψαρεύει, και θα χορταίνει για όλη του τη ζωή". Φιλικά.

  21. #21
    Senior Bodybuilder VR2's Avatar
    Join Date
    24-06-07
    Location
    Αθηνα, Πετραλωνα, Greece.
    Posts
    2,754

    Default

    Φιλε SN21 εχεις ηδη μεγαλη διαφορα συνεχισε ετσι[:-thumbu][:-thumbu] και καλο κουραγιο!!

  22. #22
    Pumping Iron
    Join Date
    23-02-06
    Location
    Αθήνα, Γλυφάδα, Αθήνα, Αττική, Greece.
    Posts
    438

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by VR2

    Φιλε SN21 εχεις ηδη μεγαλη διαφορα συνεχισε ετσι[:-thumbu][:-thumbu] και καλο κουραγιο!!
    </blockquote id=quote>


    +1000
    no PAIN no GAIN

  23. #23
    Pumping Iron
    Join Date
    23-02-06
    Location
    Αθήνα, Γλυφάδα, Αθήνα, Αττική, Greece.
    Posts
    438

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by VR2

    Φιλε SN21 εχεις ηδη μεγαλη διαφορα συνεχισε ετσι[:-thumbu][:-thumbu] και καλο κουραγιο!!
    </blockquote id=quote>


    +1000
    no PAIN no GAIN

  24. #24
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    21-01-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    37

    Default

    Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.Μου δίνετε κουράγιο για να συνεχίσω!

  25. #25
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    21-01-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    37

    Default

    Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.Μου δίνετε κουράγιο για να συνεχίσω!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •