Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 10 12345 ... LastLast
Results 1 to 30 of 274
  1. #1
    Pumping Iron
    Join Date
    15-04-08
    Location
    Ioannina, Greece.
    Posts
    326

    Default Bulkpowders.co.uk & MyProtein.co.uk - Γνώμες;

    Τί γνώμη έχετε για τα προιόντα του συγκεκριμένου site bulkpowders.co.uk ? Στην ίδια λογική νομίζω κινείται και το myprotein . Η τιμή που προσφέρουν είναι σίγουρα ένα μεγάλο δέλεαρ, αλλά ότι δεν είναι κάποιας αναγνωρισμένης εταιρίας συμπληρωμάτων σας επηρεάζει? Τίθεται θέμα αξιοπιστίας των πρόιόντων ή όχι?

    Συνεχεια του τοπικ για το 2018: MyProtein - Αξιολογήσεις και Εκπτώσεις Για Τα Μέλη Μας
    "Become the change you want to see." - Mahatma Gandhi

  2. #2
    Pumping Iron
    Join Date
    05-04-08
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    247

    Default

    Προσωπικα, παραγγειλα απο αναλογη εταιρια στην αμερικη πριν λιγες εβδομαδες και εμεινα πολυ ευχαριστημενος απο την εξηπηρετηση, το χρονο παροδοσης και τη γευση. Κατα τ'αλλα μιλαμε για απλη πρωτεινη (καζεινη/αλβουμινη/whey στη δικη μου περιπτωση) οποτε δε νομιζω οτι μπορει να καταλαβει και πολλα κανεις.

    trueprotein.com/custom_product.aspx

    Δες και εδω σχετικο τοπικ

    http://www.bodybuilders.gr/data/main...?TOPIC_ID=8165
    32 - 1.85 cm

    " , !"

  3. #3
    Pumping Iron
    Join Date
    20-12-07
    Location
    .
    Posts
    302

    Default

    vasillis23 ειχες προβλημα με τελονιο πηρες μεγαλη ποσοτητα

  4. #4
    Pumping Iron
    Join Date
    15-04-08
    Location
    Ioannina, Greece.
    Posts
    326

    Default

    Πολύ ενδιαφέρον το post που αναφέρεις vasilis23. Δεν έχω παραγγείλει απο τέτοια sites που διαπραγματεύονται συμπληρώματα άνευ συγκεκριμένης φίρμας ακόμα. Δεν ξέρω το κατά πόσο περισσότερο μπορώ/πρέπει να εμπιστευτώ κάποια εταιρία συμπληρωμάτων σε σχέση μ'αυτά. Προσωπικά ποτέ μέχρι τώρα δεν το χω κάνει, πιστέυοντας οτι όταν μια φίρμα (πόσο μάλλον μια γνωστή) βάζει το όνομά της στο προιόν της, οφείλει να δείχνει την απαραίτητη εταιρική ευθύνη απέναντι στους καταναλωτές 100%. Φυσικά κι εγώ δεν μπορώ να είμαι απόλυτα σίγουρος γι'αυτό, αλλά ελπίζω!

    Εννοείται πως δεν κατηγορώ τα συγκεκριμένα sites για καμία παρατυπία, δεν αποκλείω τα προιόντα τους να είναι ισάξια και όχι μόνο των γνωστών συμπληρωμάτων στην αγορά. Το σίγουρο είναι ότι συμφέρουν, ειδικά σε μεγάλες ποσότητες και ίσως κάποια στιγμή δοκιμάσω.
    "Become the change you want to see." - Mahatma Gandhi

  5. #5
    Pumping Iron
    Join Date
    05-04-08
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    247

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by teras

    vasillis23 ειχες προβλημα με τελονιο πηρες μεγαλη ποσοτητα
    </blockquote id=quote>

    Οχι, κανενα προβλημα με τελωνειο στη συγκεκριμενη παραγγελια, η οποια ομως ηταν και πολυ μικρη (1tube του ενος κιλου). Χρονος παραδοσης, 10 ημερες με αιρμαιλ.
    32 - 1.85 cm

    " , !"

  6. #6
    Pumping Iron
    Join Date
    25-04-07
    Posts
    369

    Default

    vasilis78 Μεταφορικά πόσο σου πήγε;

    teras λογικά απ τη στιγμή που έρχονται από Αγγλία δεν θα έχει θέματα τελωνείου....

  7. #7
    Pumping Iron
    Join Date
    05-04-08
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    247

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by theodore_tsi

    vasilis78 Μεταφορικά πόσο σου πήγε;

    teras λογικά απ τη στιγμή που έρχονται από Αγγλία δεν θα έχει θέματα τελωνείου....
    </blockquote id=quote>

    vasilis23 :P

    Η παραγγελια μου ηταν απο αμερικη, οχι ευρωπη. Τα μεταφορικα ηταν 25-30 ευρω, για μια παραγγελια περιπου ενος κιλου. Φανταζομαι πως μεχρι 5-6 κιλα το κοστος θα ειναι το ιδιο.
    32 - 1.85 cm

    " , !"

  8. #8
    Pumping Iron
    Join Date
    25-04-07
    Posts
    369

    Default

    Μπερδεύτικα με τους πολλούς vasillides! χεχεχε!!!

  9. #9
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    δειτε τελευταια και τις προσφορες του diacount.aν και δεν ειναι bulk..εχει για παραδειγμα την eas 2,27kg 37 eyrw..oxi asxhma!

  10. #10
    Pumping Iron
    Join Date
    16-03-08
    Location
    Πειραιάς, Greece.
    Posts
    616

    Default

    Nowitzki,αν μπορείς ξαναγράψε το site γιατί δε βρίσκω κάτι για diacount.av
    , ' ...

  11. #11
    Pumping Iron
    Join Date
    25-04-07
    Posts
    369

    Default

    discount-supplements.co.uk

    Λογικά αυτό εννοεί ο Nowitzki

  12. #12
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    MoΛις ειδα οτι εγραωα οτι να ναι :) www.discount-supplements.co.uk για να εχεις εκπτωση ομως και να δεις τις κανονικες τιμες των προιοντων (με -20% αυτη την περιοδο) πρεπει να κανεις Log in

  13. #13
    Pumping Iron
    Join Date
    16-03-08
    Location
    Πειραιάς, Greece.
    Posts
    616

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Nowitzki

    MoΛις ειδα οτι εγραωα οτι να ναι :) www.discount-supplements.co.uk για να εχεις εκπτωση ομως και να δεις τις κανονικες τιμες των προιοντων (με -20% αυτη την περιοδο) πρεπει να κανεις Log in
    </blockquote id=quote>Tώρα,μάλιστα!Έγραψε πριν λίγες μέρες κ ο MuscleMar για την έκπτωση αυτή από το discount λέγοντας μάλιστα ότι του έστειλαν κ e-mail.Mολονότι έχω account εγώ δεν έλαβα mail ούτε βλέπω κάτι στο site για έκπτωση 20% για όλο τον Ιούνιο.Ξεκινώντας μια εικονική παραγγελία οι τιμές είναι οι κανονικές.Τι δεν κάνω σωστά;
    , ' ...

  14. #14
    Advanced Bodybuilder damian's Avatar
    Join Date
    22-03-05
    Location
    .
    Posts
    1,177

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by LLEONIDAS

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Nowitzki

    MoΛις ειδα οτι εγραωα οτι να ναι :) www.discount-supplements.co.uk για να εχεις εκπτωση ομως και να δεις τις κανονικες τιμες των προιοντων (με -20% αυτη την περιοδο) πρεπει να κανεις Log in
    </blockquote id=quote>Tώρα,μάλιστα!Έγραψε πριν λίγες μέρες κ ο MuscleMar για την έκπτωση αυτή από το discount λέγοντας μάλιστα ότι του έστειλαν κ e-mail.Mολονότι έχω account εγώ δεν έλαβα mail ούτε βλέπω κάτι στο site για έκπτωση 20% για όλο τον Ιούνιο.Ξεκινώντας μια εικονική παραγγελία οι τιμές είναι οι κανονικές.Τι δεν κάνω σωστά;
    </blockquote id=quote>

    Yap....και σε μενα κατι τετοιο συμβαινει...σιγουρα Musclemar δεν εχεις καποιο εκπτωτικο κουπονι?
    Δηλ η προσφορα ισχυει γενικα? ή μονο για σενα?

  15. #15
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    χμ..κατι τρεχει!μηπως επειδη εχουμε κανει παραγγελια-ιες στο παρελθον ηδη?!
    εμενα παντως ενω την πρωτη φορα μ στειλαν μειλ για την εκπτωση τωρα οχι..παρολα αυτα εχω εκπτωση!!
    ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΠΡΟΣ ΑΠΟΦΥΓΗ
    το Discount εχει καποια προιοντα σε 'γελοιες' τιμες..τα οποια τα στελνει ληγμενα!ρωτησε για ημερομηνιες ληψης στο LIVE SUPPORT πριν κανετε καποια παραγγελια που το κοστος της να φαινεται γελοιο σε σχεση με την ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΞΙΑ!

  16. #16
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    30-08-07
    Location
    .
    Posts
    197

    Default

    από το bulk powders έχω πάρει μία φορα, η παραγγελία ήρθε σε 2 εβδομάδες περίπου, τα προιόντα πολύ φθηνά και μέχρι τωρα φαινονται να δουλεύουν μια χαρα.
    τώρα περιμένω να γίνει η δεύτερη από τον father μου, όταν παραλάβω θα ενημερώσω για τον χρόνο παράδοσης και για ποιότητα συμπληρωμάτων
    πσντως 2 παράπονα που εχω από αυτό το site είναι:
    α) εδώ και 2 μήνες περίπου έχουν μείνει out of stock από καζεινες (και τα 2 είδη που έχουν), και δεν έχουν κανει restock, ούτε έχουν απαντήσει σε email όπου τους ρώτησα πότε με το καλό θα φέρουν
    β) δεν εχουν βιταμινούλες [:-thumbd] και πρέπει ακόμα να πληρώνω 20 euro το μηνα για βιταμίνη C 1γρ tabs

    πάντως αν κάποιος δεν ενδιαφέρεται για γευσεις και ωραία περιτυλίγματα, αξίζει.
    ανάμεσα σε αυτό το site για bulk πρωτείνες,κρεατίνες και άλλα είδη μαζικής κατανάλωσης, και το netrition για πίο εξειδικευμένες καταστάσεις (btw τα καθάρματα έχουν μέχρι και προ-ορμόνες εκει![:-batman])πιστεύω είμαστε πολυ καλά βολεμένοι :D
    edit: και το discount είναι πολύ καλό και οικονομικό, και έχω πάρει 3-4 φορές, αλλά το bulkpowders είναι απλά άλλο επίπεδο σε τιμές. ενδεικτικά : 5κιλά whey = 49 euro. και φυσικά όσο ανεβάζεις την ποσότητα, κατεβαίνει η τιμή ανά κιλό. η χαρά της ομαδικής παραγγελίας δηλαδή :D

  17. #17
    Pumping Iron
    Join Date
    07-02-08
    Location
    South Sandwich Islands.
    Posts
    561

    Default

    βασικα σορρυ αν βγω λιγο offtopic αλλα μου ηρθε χθες απο το discount το fizogen gear cycle με 180 καψουλες της fizogen κατι πρωτεινες
    και μου εστειλαν μαζι και ενα methoxy μax της μaximuscle το οποιο δεν παραγγειλα αλλα και ουτε και πληρωσα
    και αναφερεται ως gift αλλα δε ξερω δε το εμπιστευομαι και ειδικα που η ημερομηνια του ειναι στα προθυρα
    δηλ 1μηνα εχει παρακατι μερες πριν ληξει. τι **** ειναι αυτο μεχρι και σταγονομετρητη εχει κατι σαν ιωδιο θυμιζει.
    και το κυριοτερο δεν υπαρχει στην ελλαδα. περι e-mail που λετε ουτε κατα διανοια αλλα δεν καταλαβαινω ειναι η 4η φορα που εκανα παραγγελια
    απο αγγλια και τωρα μου φορτωσανε και αυτο σαν δωρο και ουτε εξηγει τι ειναι?

  18. #18
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    30-08-07
    Location
    .
    Posts
    197

    Default

    φαντάζομαι απλά έχουν περίσσευμα το οποίο πλησιάζει την λήξη, και το στέλνουν σαν "δείγμα" [:-angel]
    μαρκετινγκ...
    γενικότερα δεν νομίζω να έχουν τόσο σοβαρές αλτρουιστικές τάσεις ώστα να δίνουν εμπόρευμα σε γελοίες τιμές, ή ακόμα και δώρεαν, χωρίς κάποιο λόγο!

  19. #19

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    Σχετικά με το θέμα του thread :
    Χρησιμοποιώ συμπληρώματα απο BulkPowders και MyProtein
    Είμαι απολύτως ικανοποιημένος και φυσικά οι τιμές είναι πάρα πολύ καλές
    Βεβαίως συμφέρει κάποια πραγγελία κοντά στίς 200 λιρες έτσι ώστε να μήν φαίνονται και τα μεταφορικά ...

    Θεωρω πώς αν ξέρεις τι θέλεις απο σκόνες συμπληρώματα (και ZMA και Flaxseed) ενώ ξέρεις να μετράς και το βασικό timing , --&gt; είναι η καλύτερη επιλογή οι bulk σκονες

    Και επειδή αναφερόμαστε σε σκονες να δώσω ένα-δυο παραδείγματα κοκταίηλ "δυνατών" μεταπροπονητικών γευμάτων

    A περίπτωση

    3/4 μεζούρα ON 100% WHEY
    1 gr TAURINE
    4 gr GLUTAMINE
    4 gr CREAPURE
    5 gr BCAA
    1 gr ΗΜΒ
    1 μεγάλη μπανάνα πολύ ώριμη
    25-35 gr ΔΕΞΤΡΟΖΗ
    1 ΦΑΚΕΛΑΚΙ ALMORA
    σε 300-350 ml νερό


    Β περίπτωση

    15 gr ΕΑΑ
    5 gr BCAA
    4 gr GLUTAMINE
    4 gr CREAPURE
    1 gr HMB
    1 gr TAURINE
    50 gr ΔΕΞΤΡΟΖΗ
    1 φακελάκι ALMORA
    250 ml νερό

  20. #20
    Advanced Bodybuilder damian's Avatar
    Join Date
    22-03-05
    Location
    .
    Posts
    1,177

    Default

    Υστερα απο σχετικο mail μου προς το discount-supplements.co.uk ζητωντας περισσοτερες διευκρινησεις ως προς την υπαρξη της συγκεκριμενης προσφορας ή οχι.......η απαντηση ηταν οτι η προσφορα ισχυει ΑΛΛΑ......' This offer is only available to certain customers' χωρις καμια περεταιρω εξηγηση.
    Τωρα τι κανει ενα υποψηφιο πελατη ποιο certain απο καποιο αλλο.....ο θεος και η ψυχη τους.
    Anyway.....θα παρω τα ευρουδακια μου στη γη της ελευθεριας (στην αλλη πλευρα του ατλαντικου)οπου τα σεβονται περισσοτερο.
    Freedom to ireland,scotland and wales.

  21. #21
    Advanced Bodybuilder nikos_123's Avatar
    Join Date
    09-09-07
    Location
    .
    Posts
    1,103

    Default

    MATZ ποσες φορες πηρες απο αυτα τα 2 site και αν ειναι αξιοπηστα? και ποσο καιρο κανουν να 'ρθουν?

  22. #22
    Pumping Iron
    Join Date
    30-04-06
    Location
    .
    Posts
    513

    Default

    χμ ωραια κοκτειλ ΜΑΤΖ^^ και εγω σκεφτομαι να φτιαξω κατι αναλογο για ογκο....
    Το σκεφτομαι καπως ετσι...
    1,5 σκουπ whey
    5γρ γλουταμινη
    5γρ κρεατινη
    προσπαθω να βρω BCΑA σε bulk αλλα δεν μπορω(κατι χtend ειναι πανακριβα) και εχω προσανατολιστει στις ταμπλετες τις ΟΝ
    3ις πριν και τρεις αμεσως πριν απο αυτο το γευμα
    1000mg cal c vita
    1 μπανανα
    20γρ dextrose
    20gr maltodextrin

    καπως ετσι σκεφτομαι και το προπονητικο αν και χωρις τους υδατανθρακες,τι λες?μηπως κατι δεν κολλαει?

  23. #23

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by bigben

    χμ ωραια κοκτειλ ΜΑΤΖ^^ και εγω σκεφτομαι να φτιαξω κατι αναλογο για ογκο....
    Το σκεφτομαι καπως ετσι...
    1,5 σκουπ whey
    5γρ γλουταμινη
    5γρ κρεατινη
    προσπαθω να βρω BCΑA σε bulk αλλα δεν μπορω(κατι χtend ειναι πανακριβα) και εχω προσανατολιστει στις ταμπλετες τις ΟΝ
    3ις πριν και τρεις αμεσως πριν απο αυτο το γευμα
    1000mg cal c vita
    1 μπανανα
    20γρ dextrose
    20gr maltodextrin

    καπως ετσι σκεφτομαι και το προπονητικο αν και χωρις τους υδατανθρακες,τι λες?μηπως κατι δεν κολλαει?
    </blockquote id=quote>

    Εχεις βαλει πολύ πρωτεϊνη που στα σίγουρα δεν μπορεί να απορροφηθεί σε ένα γεύμα ... απο μονο του το 1.5 scoop θα έχει απο 33-36 gr
    Βάλε και 10 gr γλουταμίνη και κρεατίνη , αν βάλεις δε και 4-5 γρ BCAA τότε μαζεύεται πολύ πράμα

    Επίσης , μιλώντας για μετπροπονητικό γευμα θέλεις να είναι γρήγορο σε πέψη και να σηκώνει ινσουλίνη για τήν μεταφορά
    Αρα με αυτό το σκεπτικό επιλέγεις υδατανθρακες ή κοκταίηλ υδατανθράκων - προσωπικά προτιμώ τήν μπανάν με τήν δεξτρόζη γιατί τα χωνεύω τσάκα - τσάκα για να ξαναφάω σε 2-25 ώρες (κάνω 19:30 προπόνηση )

    Τωρα το 1gr C και μάλιστα σε αναβράζων τι το θέλεις , καλύτερα αν θέλεις να βάλεις C , βρές κάποια εστερική σε ταμπλέτα ή κάψουλα και οχι παραπάνω απο 250mg σε κάθε γεύμα (εγώ παίρνω 3 χ 250 mg τήν μέρα που ξεκουράζομαι και 4 χ 250 mg τήν μέρα τής προπόνησης )

    ΦΘΗΝΑ BCAA θα βρείς σε πούδρες και στα δύο site που προαναφέρθηκαν
    Ευκολα και Γρήγορα

  24. #24

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by nikos_123

    MATZ ποσες φορες πηρες απο αυτα τα 2 site και αν ειναι αξιοπηστα? και ποσο καιρο κανουν να 'ρθουν?
    </blockquote id=quote>

    2 φορές απο myProtein και 6-7 φορές απο BULKpOWDERS
    Αξιοπιστα ? ...ΣΑΦΩΣ !!!!

    Τώρα σχετικά με το ποσες μέρες θα σου δώσω ενα παράδειγμα
    Τελευταία παραγγελία 27/5 απο Bulk Powders και παρέλαβα χθες , κάπου δηλαδή 7-8 εργάσιμες
    Βεβαια υπάρχει tracking No
    ΟΛΑ Ξεκινούν απο τήν φόρτωση μέσω www.parcelforce.com ...μετά αυτή η εταιρεία συνεργάζεται με ένα υπεργολάβο μεταφορών τήν GLS η GLS με τήν σειρά της εχει συνεργάτη στήν Ελλάδα τήν ACS
    Οπότε οπως καταλαβαίνεις , η BulkPowders με το που τα στείλει σου δίνει tracking No και εσύ με το που θα δεις αφιξη στο τελικό Destination παίρνεις έα τηλέφωνο στα κεντρικά τής ACS και σου λένε
    ποτε θα στο φέρουν
    Εντάξει , δε λέω , έχουν και η ACS και η Γενική Ταχ. τα προβληματά τους , αλλά η καθυστερηση στήν Ελλάδα δέν ξεπερνά τίς 24 ώρες

  25. #25
    Pumping Iron
    Join Date
    30-04-06
    Location
    .
    Posts
    513

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by MATZ

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by bigben

    χμ ωραια κοκτειλ ΜΑΤΖ^^ και εγω σκεφτομαι να φτιαξω κατι αναλογο για ογκο....
    Το σκεφτομαι καπως ετσι...
    1,5 σκουπ whey
    5γρ γλουταμινη
    5γρ κρεατινη
    προσπαθω να βρω BCΑA σε bulk αλλα δεν μπορω(κατι χtend ειναι πανακριβα) και εχω προσανατολιστει στις ταμπλετες τις ΟΝ
    3ις πριν και τρεις αμεσως πριν απο αυτο το γευμα
    1000mg cal c vita
    1 μπανανα
    20γρ dextrose
    20gr maltodextrin

    καπως ετσι σκεφτομαι και το προπονητικο αν και χωρις τους υδατανθρακες,τι λες?μηπως κατι δεν κολλαει?
    </blockquote id=quote>

    Εχεις βαλει πολύ πρωτεϊνη που στα σίγουρα δεν μπορεί να απορροφηθεί σε ένα γεύμα ... απο μονο του το 1.5 scoop θα έχει απο 33-36 gr
    Βάλε και 10 gr γλουταμίνη και κρεατίνη , αν βάλεις δε και 4-5 γρ BCAA τότε μαζεύεται πολύ πράμα

    Επίσης , μιλώντας για μετπροπονητικό γευμα θέλεις να είναι γρήγορο σε πέψη και να σηκώνει ινσουλίνη για τήν μεταφορά
    Αρα με αυτό το σκεπτικό επιλέγεις υδατανθρακες ή κοκταίηλ υδατανθράκων - προσωπικά προτιμώ τήν μπανάν με τήν δεξτρόζη γιατί τα χωνεύω τσάκα - τσάκα για να ξαναφάω σε 2-25 ώρες (κάνω 19:30 προπόνηση )

    Τωρα το 1gr C και μάλιστα σε αναβράζων τι το θέλεις , καλύτερα αν θέλεις να βάλεις C , βρές κάποια εστερική σε ταμπλέτα ή κάψουλα και οχι παραπάνω απο 250mg σε κάθε γεύμα (εγώ παίρνω 3 χ 250 mg τήν μέρα που ξεκουράζομαι και 4 χ 250 mg τήν μέρα τής προπόνησης )

    ΦΘΗΝΑ BCAA θα βρείς σε πούδρες και στα δύο site που προαναφέρθηκαν
    Ευκολα και Γρήγορα
    </blockquote id=quote>

    Απ οσο εχω διαβασει στο φορουμ προτεινεται μεταπροπονητικα 0,5γρ πρωτεινης ανα κιλο αλιπης μυικης μαζας...αν υποθεσω οτι εχω γυρω στα 70 κιλα αλιπης μυικης μαζας,35γρ δεν ειναι οκ?Ενημερωσε με λιγακι πανω σε αυτο...γιατι εχω την ταση να καταναλωνω υπερβολικη πρωτεινη(αν και ακομα δεν εχει αποδειχτει οτι ειναι ιδιαιτερα αρνητικο κατι τετειο)προσπαθω να το προσεχω.

    Χμμ εννοεις οτι ολο αυτα τα συστατικα καθυστερουν το σημαντικο της υποθεσης?την σχετικα αμεση απορροφηση των ουσιων?Επειδη θα βαλω ΒCAA κλπ...αλλα μηπως ειναι λιγη η πρωτεινη αν βαλω 3/4...

    Καλα την Cal C vita την βγαζω δεν υπαρχει θεμα...

    Οσον αφορα τα bulk προιντα εχεις να μας πεις πως ειναι απο γευση?ολα αγευστα?Ενας λογως που αγοραζω πρωτεινη ειναι για την γευση...μιας και δεν τρωω cheat meals το χρειαζομαι...μπορεις να μας πεις τι λενε απο γευση η καθε πρωτεινη?(milk concedrate,whey concedrate,instalised...)
    Αν εχεις δοκιμασει καποιο flavoring?Τελος η μεγαλυτερη σου παραγγελια ποσα κιλα ηταν περιπου?Γιατι αν αποφασισω να παρω πρωτεινης θα πεσει τεραστια παραγγελια(επειδη παραγγελνουμε 2 ατομα για 9 μηνες) και οσο πιο μεγαλες ποσοτητες τοσο φθηνοτερα...Συγγνωμη αν σε ζαλισα με τις ερωτησεις...

    Μια σημειωση το σιτε δειχνει οτι εχει κινηση παντως ειδικα στις πρωτεινες πολλες ειναι out of stock στις μεγαλες ποσοτητες 5κιλα-10κιλα

    Oσο μεγαλη και αν ειναι η παραγγελια δεν σου χαριζουν τα μεταφορικα?

  26. #26
    Advanced Bodybuilder nikos_123's Avatar
    Join Date
    09-09-07
    Location
    .
    Posts
    1,103

    Default

    thanks Matz[:-thumbu]

  27. #27

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    @ bigben
    Αδερφε δέν θα διαφωνήσω για το μισό γραμμάριο πρωτεϊνης σε μεταπροπονητικό γεύμα , νομίζω ομως οτι ο τρόπος υπολογισμού μάζας απέχει απο το νούμερο που έγραψες , καθώς θεωρώ τήν καθαρή μαζα το βάρος αφού αφαιρέσει κανείς : Εσωτερικά Οργανα - Κοκκαλα - Γαγγλια - μερικά κιλά Αιμα - το βάρος του κεφαλιού - το βάρος δέρματος - κάποιο βάρος για το νευρικό δίκτυο - μερικά κιλά εξωκυταρικό νερό - και φυσικά κάποιο βάρος για συνδετικό ιστό πλήν του μυικού συνδετικού ιστού , το λιπος φυικά ...κλπ κλπ
    Κοντολογίς δέν νομίζω οτι υπάρχει άνθρωπος με καθαρή μαζα πάνω απο 45-50 κιλά και αν υπάρχει θα είναι MR OLYMPIA

    Ετσι φθάνουμε στο συμπέρασμα οτι 30 gr είναι παραπάνω απο αρκετά

    Απο μιά άλλη οπτική γωνιά:
    Ζυγίζω 82 κιλά με λίπος κάπου 13-14% και έχω ύψος 1.68 και ηλικία 45 , είμαι στήν καλύτερη φάση ανάπτυξης (χωρίς εργογόνα ) και η συνολική μου ημερήσια κατανάλωση πρωτείνης α΄βιολογικής σημασίας είναι 140-160gr (σε 5 ή 6 γεύματα ) - 3 προπονήσεις τήν εβδομάδα . Αυτά μαζί με 300-350 gr Υδατάνθρακες + τήν πρωτεϊνη απο τίς πατάτες/ρύζι/ψωμί /λαχανικά/φρούτα + κάποιολιγο λίπος (κυρίως απο ελαιόλαδο , flax και ψαρόλαδο με ξανα-αναπτυσουν μιά χαρά , ενώ συγχρόνως χάνω λίπος ΑΡΓΑ αλλά σταθερά , χωρίς αεροβική (τήν βαστάω για στρατηγικό οπλο αργότερα )

    Πάντως οπως είπες κι εσύ το πρώτο γεύμα μετά απο προπόνηση που πρέπι να γίνει (κατά τήν γνώμη μου ) σε 35-45 λεπτά μετά - έτσι ώστε να υπάρχει αίμα στο πεπτικό σύστημα για να αποροοφήσει , πρέπει να είναι γρήγορα αποροοφήσιμο και να φύγει γρήγορα απο το στομάχι
    Σε αυτές τίς περιπτώσεις η WHEY είναι μιά χαρά μαζί με μπανάνα / δεξτρόζη , αλλά πιθανά η απόλυτη λυση είναι τα EAA (σκόνη) σε κλασσική περίπτωση δι-τριπεπτιδίων (οχι παραπάνω ) , πάλι μαζί με δεξτρόζη

    Γεύση :
    Η γλουταμίνη είναι σχετικά άγευστη , η Creapure έτσι κι έτσι , η Ταυρίνη μιά χαρά, το HMB το ιδιο , ε!! το flaxseed powder έχει μια χωματώδη υφή/γεύση , αλλά οχι κάτι ιδαίτερο οπως πχ τον "πανικό" τής ACETYL κατάστασης
    Και μέσα σε νερό με 1/2 ή 3/4 scoop whey ή το γιαουρτάκι είναι μιά χαρά (χωρίς τίς δυο τρομάρες ...)

    Απο Whey δέν εχω δοκιμάσει πρός το παρόν βολεύομαι με ΟΝ και απο flavor εχω πάρει ένα υγρό σε μήλο..κάτι (πράσινο νομίζω ) για τήν περίπτωση που θα βάζω τίς σκόνες με νερό χωρίς τήν whey με τα γλυκαντικά της ...αλλα δέν το εχω δοκιμάσει ακόμα

    Μεταφορικά δέν σου χαρίζουν , αλλά με 24 ευρώ διακινείς νομίζω 15 η 30 κιλά πράμα ...δηλαδή πολύ πράμα

  28. #28
    Pumping Iron
    Join Date
    30-04-06
    Location
    .
    Posts
    513

    Default

    Ευχαριστω ΜΑΤΖ για τις πληροφοριες,εχεις δικιο στον υπολογισμο μυικης μαζας,τοτε θα περιοριστω στο 1 σκουπ και εγω^^
    Αρα θα προμηθευτω ανετα γλουταμινη κρεατινη BCAA fishoil και θα δοκιμασω την τυχη μου στις whey!Δεν εχω ποτε δοκιμασει γλουταμινη και BCAA και ειπα φετος να τεσταρω αν αξιζουν...γι αυτο και θα αποφυγω προς το παρον την Ταυρινη,το ΗΜΒ και τα ΕΑΑ

  29. #29
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    06-05-08
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    Θεωρω οτι δεν αξιζει τουλαχιστον σε προτεινη (αν κανω λαθος συχωρεστε με γιατι ειμαι νεος στο αθλημα!)

    bulkpowder http://www.bulkpowders.co.uk/product.php/277/0/whey_protein_isolate_90___instantised_

    discount-supplements http://www.discount-supplements.co.uk/shopexd.asp?id=4191

  30. #30
    Pumping Iron
    Join Date
    30-04-06
    Location
    .
    Posts
    513

    Default

    Χμ εχει κανει καποιος register στο myprotein ?Επειδη στο ταχυδρομικο κωδικα θελει να συμπληρωσουμε 2 πεδια,ασε που δεν χωραει ο 5ψηφιος κωδικος σε κανενα απο τα 2 πεδια,τι παιζει με αυτο?


 
Page 1 of 10 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •