Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 16 of 16
  1. #1

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default Overall Gym alimos

    θα μαι συνοπτικος
    Κορυφαια και πολλα μηχανηματα , στυλ cybex με τρελη απομονωση , μεγαλος χωρος ενιαιος ψηλοταβανο πολλοι παγκοι και γενικα δεν υπαρχει περιπτωση
    να βρεις μηχανημα απασχολημενο.μονο αρκετα ακριβο καιδεν εχει τον καλυτερο κλιματισμο τις ωρες αιχμης.

  2. #2
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    08-04-08
    Location
    Νεο Φάληρο, Πειραιάς, Greece.
    Posts
    109

    Default

    Για μένα πανελλαδικά παίζει πρώτο σε όλα το INTRO FITNESS HALL στο VILLAGE PARK!!!!!!!!
    Απλά τέλειο.

  3. #3

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Τι τιμές έχει και πού βρίσκεται ακριβώς στον Άλιμο;

  4. #4

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    100 μηνας 250 3μηνο και 600 χρονο

    πρωτο (αντε δευτερο φαναρι της αλιμου ρευμα προς αργυρουπολη δεξια σε ενα κτιριο που εχει DEXTER πινακιδα

    και εχει squat rack ,deadlift rack , 2 smith ,rear delt machine , 2 για γαμπες καθιστος , donkey calf raise machine + πολλα στυλ CYBEX για το πανω σωμα κ.α αλλα αναφερω αυτα που κανουν τη διαφορα.

    Γενικα βοη8α να ανεβεις επιπεδο αμα εχεις ηδη μια βαση και να συγκεντρωθεις στις λεπτομερειες που θες

  5. #5

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by NATASSA

    Για μένα πανελλαδικά παίζει πρώτο σε όλα το INTRO FITNESS HALL στο VILLAGE PARK!!!!!!!!
    Απλά τέλειο.
    </blockquote id=quote>

    Μπράβο του, αλλά τι σχέση έχει το ποστ σου με το τόπικ αυτό το οποίο αναφέρεται σε άλλο γυμναστήριο; Αφού υπάρχει ήδη άλλο τόπικ για το γυμναστήριο που λες.

  6. #6

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Andriko θυμήθηκα πιο λες, μάλιστα.[:-thumbu]

  7. #7
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    15-02-06
    Location
    P. Faliro, Athens, Greece.
    Posts
    1,260

    Default

    πολύ ωραίο γυμναστήριο , όντως ήμουν μέλος πριν αρκετά χρόνια, απλά τώρα έχει ακριβύνει αρκετά. Αν δεν κάνω λάθος έχει και σάουνα και χαμαμ έτσι?

  8. #8

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    ναι ετσι νομιζω

  9. #9
    New Member
    Join Date
    26-04-07
    Location
    .
    Posts
    50

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Andrikos

    100 μηνας 250 3μηνο και 600 χρονο

    </blockquote id=quote>

    Andriko μήπως ξέρεις τι υπηρεσίες περιλαμβάνει η βασική τσουχτερούτσικη συνδρομή :D ?

  10. #10
    New Member
    Join Date
    26-04-07
    Location
    .
    Posts
    50

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Andrikos

    100 μηνας 250 3μηνο και 600 χρονο

    </blockquote id=quote>

    Andriko μήπως ξέρεις τι υπηρεσίες περιλαμβάνει η βασική τσουχτερούτσικη συνδρομή :D ?

  11. #11
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    15-02-06
    Location
    P. Faliro, Athens, Greece.
    Posts
    1,260

    Default

    πρέπει να περιλαμβάνει βάρη, αερομπικ, χαμαμ, σάουνα και κάποιο αριθμό υδρομασάζ (τουλάχιστον έτσι ήταν όταν πήγαινα εγώ)

  12. #12
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    15-02-06
    Location
    P. Faliro, Athens, Greece.
    Posts
    1,260

    Default

    πρέπει να περιλαμβάνει βάρη, αερομπικ, χαμαμ, σάουνα και κάποιο αριθμό υδρομασάζ (τουλάχιστον έτσι ήταν όταν πήγαινα εγώ)

  13. #13

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by princess

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Andrikos

    100 μηνας 250 3μηνο και 600 χρονο

    </blockquote id=quote>

    Andriko μήπως ξέρεις τι υπηρεσίες περιλαμβάνει η βασική τσουχτερούτσικη συνδρομή :D ?


    </blockquote id=quote>

    Βούλα δεν ξέρω ακριβείς υπηρεσίες που παρέχονται και τι πακέτα υπάρχουν.Πάντως όλα είναι υπερτιμημένα σχετικά με τις παροχές, ενδεικτικά η μία προπόνηση κοστίζει 15 ευρώ , ακόμα και για όσους έρχονται πρώτη φορά στο γυμναστήριο.Πολλά λεφτά για μία προπόνηση , στο Λονδίνο σε γυμναστήρια με πισίνες και με 10 φορές τον εξοπλισμό , μπορεί κάποιος να δοκιμάσει δωρεάν. Αυτό μπήκα να γράψω βασικά και είδα ότι δεν σου είχα απαντήσει, να με συγχωρείς[:-angel]

    Εντωμεταξύ στα ελεύθερα βάρη μπορείς άνετα να δεχτείς παρατήρηση αν ακουστεί κανένα βάρος να χτυπά κάτω, όχι ότι χαμπαριάζω βέβαια:D.Επίσης ο χώρος δεν έχει επαρκή κλιματισμό κατά την γνώμη μου αλλά κατά τα άλλα είναι μια χαρά το γυμναστήριο.[:-crazy][:-fight]

  14. #14
    New Member
    Join Date
    26-04-07
    Location
    .
    Posts
    50

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Andrikos

    Βούλα δεν ξέρω ακριβείς υπηρεσίες που παρέχονται και τι πακέτα υπάρχουν.Πάντως όλα είναι υπερτιμημένα σχετικά με τις παροχές, ενδεικτικά η μία προπόνηση κοστίζει 15 ευρώ , ακόμα και για όσους έρχονται πρώτη φορά στο γυμναστήριο.Πολλά λεφτά για μία προπόνηση , στο Λονδίνο σε γυμναστήρια με πισίνες και με 10 φορές τον εξοπλισμό , μπορεί κάποιος να δοκιμάσει δωρεάν. Αυτό μπήκα να γράψω βασικά και είδα ότι δεν σου είχα απαντήσει, να με συγχωρείς[:-angel]

    Εντωμεταξύ στα ελεύθερα βάρη μπορείς άνετα να δεχτείς παρατήρηση αν ακουστεί κανένα βάρος να χτυπά κάτω, όχι ότι χαμπαριάζω βέβαια:D.Επίσης ο χώρος δεν έχει επαρκή κλιματισμό κατά την γνώμη μου αλλά κατά τα άλλα είναι μια χαρά το γυμναστήριο.[:-crazy][:-fight]
    </blockquote id=quote>

    Αντρέα καλησπέρα :D Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :D
    Το είδα το γυμναστήριο απο κοντά και το δοκίμασα ένα τρίμηνο. 'Εμένα μου κάνανε δώρο την πρώτη προπόνηση και μάλιστα εκείνο τον καιρό κάνανε μέχρι και προσφορές και δεν σε αφήνανε να τους ξεφύγεις εύκολα [:-magnify]

    'Εχει και θετικά και αρνητικά.
    Τα αρνητικά είναι κυρίως η τιμή και συμφωνώ οτι ο κλιματισμός δεν είναι επαρκής για το χώρο. επίσης μου την έσπαγε που με "κυνηγούσαν" στην αρχή για να δοκιμάσω διάφορα προγράμματα :D. Στην περιοχή των Smith θα μπορούσαν να έχουν βάλει κάποιο αντιολησθητικό δάπεδο γιατί το παρκέ δεν βοηθάει πολύ αν κάνεις προβολές :D

    Τα θετικά είναι περισσότερα μάλλον. Είναι ευρύχωρο, έχει ποικιλία μηχανημάτων και κάποια απο αυτά δεν τα εχω δεί πουθενά σε κανένα γυμναστήριο αν και έχω δοκιμάσει πολλά. Κάτι άλλο θετικό είναι οτι υπάρχει μια σχετική τάξη και δεν ψάχνεις τους αλτήρες μισή ώρα. Επίσης ο πληθυσμός των αθλούμενων διατηρείται σε ανεκτά επίπεδα ακόμη και σε ώρες αιχμής. Και έβρισκα πάντα να παρκάρω αμέσως .

    Δυστυχώς τα γυμναστήρια του Λονδίνου και τις αντίστοιχες τιμές θα αργήσουμε να τις δούμε στην Ελλάδα [:-boggled] Πάντως για κάποιον που δέν έχει πρόβλημα με την τσουχτερή συνδρομή και δεν μπορεί να έχει σπιτικό gym είναι καλή επιλογή ακόμη και για λίγο καιρό λόγω της ποικιλίας των μηχανημάτων.

    Σε ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση [:-angel]

  15. #15

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by princess

    'Εμένα μου κάνανε δώρο την πρώτη προπόνηση


    </blockquote id=quote>

    Well, I 'll be damned[:-shades]

    Mάλλον έπρεπε να διευκρίνισω ότι η πρώτη προπόνηση κοστίζει 15 ευρώ για τους άντρες!Το διαπίστωσα με μία φίλη που ήρθε να γυμναστεί τις προάλλες και αυτή έτυχε ίδιας μεταχείρισης:D

  16. #16
    Pumping Iron elefterios's Avatar
    Join Date
    01-03-08
    Location
    athens.
    Posts
    462

    Default

    οντως πολυ καλο γυμν. χαμηλα στην Αλιμου και πολυ κοντα στη παραλιακη.
    προς το γηπεδο βρισκεις ευκολα να παρκαρεις αλλα ρε Ανδρεα πολλα ρε φιλε....
    τελος παντων οπως και να χει ειναι παρα πολυ καλα οργανωμενο.
    συνηθιζα να πηγαινω οταν εμενα Αλιμο γιατι πλεον, ως παντρεμενος , ειμαι κατοικος Π.Φαληρου και πεφτει λιγο μακρυα.
    ειναι παντως αρκετα χρονια στη περιοχη με αλλη επωνυμια στο παρελθον.
    o tempora o mores!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •