Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 44 of 44
  1. #31
    New Member
    Join Date
    20-06-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    36

    Default

    Φίλε Ακαλούποτε, μου έχουν σπάσει τα νεύρα με τη γυναίκα μου. Όλη την ώρα μου ψέλνει τον εξάψαλμο μ' αυτό το ζήτημα! Έχε χάρη της λέω που είμαι μονογαμικό ον γιατί αλλιώς θα είχες φάει πολύ κέρατο! Χαχαχα!
    Τέλος για σήμερα....Πάω σπίτι... Σχολάω...Γεια σου Δημόσιο!!!
    Καλό μεσημέρι σε όλους!

  2. #32
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    α και στο δημοσιο...Η ιδανικη δουλεια για εναν bodybuilder.Καλη συνεχεια,η γυναικα σου δεν θα σ'αφησει ποτε!!!Ζηλεια μου μυριζεται...χαχα
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  3. #33
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    14-06-05
    Location
    Gotham.
    Posts
    815

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by kostasron

    Εγώ πάντα ήμουν αδύνατος και αυτό μου την έδινε</blockquote id=quote> Ενώ τώρα φαντάζομαι θα σε δούμε στο HULK 3...:D:D:D:D
    How long can any man fight the darkness... until he finds it in himself

  4. #34

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by kusta80

    α και στο δημοσιο...Η ιδανικη δουλεια για εναν bodybuilder.Καλη συνεχεια,η γυναικα σου δεν θα σ'αφησει ποτε!!!Ζηλεια μου μυριζεται...χαχα
    </blockquote id=quote>

    H καλυτερη δουλεια για ενα μποντι μπιλντερ ειναι Επενδυτης

  5. #35
    Pumping Iron
    Join Date
    10-01-08
    Location
    αθηνα
    Posts
    330

    Default

    εγω με το Β.Β. ασχοληθηκα οταν σταματησα το πολο που επαιζα. Καναμε και βαρη με την ομαδα οταν κολυμπουσα, αλλα παθιαστικα οταν ειδα διαφορες στο κορμι μου οταν εκανα εντατικα βαρη. Το Β.Β. το βλεπω σαν εναλλακτικη γυμναστικη οχι σαν αθλημα(προς θεου, σεβομαι τα παιδια που κανουν θυσιες για το αγωνιστικο Β.Β. αλλα δεν ειναι για μενα). Η γυμναστικη για μενα ειναι τροπος ζωης, ελπιζω να το κανω οσο με βαστανε τα ποδια μου. Ρε παιδια, συμφορουμιτες κ συμφορουμιτισες, επειδη διαβαζω και εχω δεν εχω χρονο να μαγειρευω τα γευματα ολα, μια απορια, πως προλαβαινετε να ετοιμασετε τα γευματα? Και οσοι ασχολουνται με το αγωνιστικο Β.Β. εαν δεν δουλευουν (ωστε να μαγειρευουν ολη μερα) πρεπει να εχουν καποιον να τους βοηθαει. Διοτι το Β.Β. ειτε ειναι ερασιτεχνικο ειτε αγωνιστικο θελει πολυ κατσαρολα και ψησιμο, πειτε μου πως τα καταφερνετε. Ευχαριστω, κωστας
    "Aim to the infinite, One Step At the Time" Arnold Schwarzenegger

  6. #36
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    11-04-07
    Location
    .
    Posts
    144

    Default

    Ξεκινησα για λογους υγειας όχι επειδη ειχα καποιο προβλημα αλλα επειδη το να γυμναζεσαι είναι ένα κομάτι της υγιεινής ζώής. Με διατροφή και αθλητισμό ασχολιόμουν από αρχές εφηβείας...
    Απλώς το γυμναστήριο είναι ένας χώρος γρήγορης εκγυμνασης μιας και κάθε γειτονιά έχει ένα και μετά την δουλειά και τις υποχρεώσεις μπορείς να πεταχτείς.
    Αντιθετα είναι ένας χώρος που δεν μπόρεσα να συνιθίσω ποτέ μιας και με πολύ λιγα άτομα από εκει μέσα μπορώ να ταιριαξω... γενικα έχω μια θεωρία ότι τα γυμναστήρια είναι τα συγχρονα καφενεία του νεοελληνα μιας και οι περισσότεροι πάνε για κουβέντα και αθλητικά. Και αν κάποιοι ασχολούνται πραγματικά έτσι ώστε να έχουν ένα ωραίο σώμα το κάνουν γιατι δεν τά έχουν βρει με τον ευατό τους και θέλουν ένα καλίγραμμο ή καλυτερα φουσκοτό σώμα για να κρυφτούν από πισω του..μιλαω για μια μερίδα και όχι για όλο τον κόσμο που γυμνάζεται. Βέβαια με τον καίρο αυτή την άρνηση που ένοιωθα στο γυμναστηρίο την έκανα υπέρ μου μιας και κατάφερα να κάνω την προπόνηση μου μεγαλύτερης έντασης και μικρότερης σε διάρκεια ώρα με καλύτερα αποτελέσματα για την σωματική μου διάπλαση. Με λίγα λόγια το συνθημά μου είναι μπές χτυπήσου and get the hell out of there.
    Γενικοτέρα ενα ωραίο σώμα για μένα θέλω να πρόβαλει την ψυχική μου ηρεμία και παράληλα την σωματική μου υγεία και δεν μπορω να συμβιμβαστώ με τίποτα λιγότερο... όλα τα άλλα (γκομενες,ποντικια,μπραβοι,τουμπανα,φετες,πορτιερηδες,αναβολικά,αγώνες κλπ) τα σεβομαι τα βλέπω και τα διαβάζω αλλα για μένα πανε περίπατο...

    φιλικά

  7. #37
    Pumping Iron malmsteen's Avatar
    Join Date
    20-01-08
    Location
    Θεσσαλονίκη, Greece.
    Posts
    387

    Default

    εγώ αν και δεν είχα ποτέ καλή σχέση με τα αθλήματα (το κλασσικό μπάσκετ της αλάνας μόνο και τίποτε άλλο!) επιχείρησα πριν πολλά χρόνια να πάω γυμναστήριο. -πάντα θαύμαζα στις ταινίες τον arnold και τον stallone αλλά μέχρι εκεί.- γράφτηκα και για τρίμηνο στην αρχή τρομάρα μου. με το που πήγα μας έδωσε εμένα και το φίλο μου ο γυμναστής από ένα τυπικό πρόγραμμα και μας άφησε στο έλεος του θεού. αυτό ήταν. μετά από ένα μήνα δεν ξαναπάτησα γιατί σκυλοβαρέθηκα.

    τελικά όμως ο καιρός έχει γυρίσματα και έτσι μια μέρα κατέβασα τυχαία το pumping iron με τον arnold και τον lou και αυτό ήταν. πορώθηκα! η ιστορία συνεχίζεται ως εξής ανακαλύπτω συγχρόνως και το forum και μυήθηκα στη σωστή διατροφή και εγκατέλειψα τις παλιές κακές συνήθειες (στο σπίτι ακόμα αναρωτιούνται πως έγινε αυτό). αυτή είναι η δικιά μου ιστορία.
    yngwie or the highway
    http://www.youtube.com/watch?v=xfVlWNNumkc

  8. #38
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-07-08
    Location
    mytilini, building, Greece.
    Posts
    1,144

    Default

    πρωτη φορα ασχοληθηκα με τα βαρη στην 1η λυκειου επειδη ειχα αδυνατα χερια και ειχαν παχυνει τα ποδια μου λογω καθιστικης ζωης.απο την πρωτη κιολας μερα ειχα ξετρελαθει και μαλιστα δεν ακουσα τον γυμναστη που μου ελεγε να κανω κυκλικη για καμποσο καιρο και με μετρια κιλα αλλα πηγα και αρχισα επικεντρωμενες μυικες ομαδες και μαλιστα με πολλα κιλα για αρχαριο.πιαστηκα τοσο πολυ που θυμαμαι οτι για 15-20 μερες δεν μπορουσα να κοιμηθω,να γελασω,να τρεξω και γενικα να κανω τιποτα γιατι ημουν πιασμενος παντου μα παντου.πηγα τα 3 καλοκαιρια του λυκειου ετσι και απο το 2003 που πηγα φοιτητης και γνωρισα πολλους μανιακους του αθληματος κολλησα και εγω. απο τοτε ανελλειπως γυμναστηριο-χειμωνα και καλοκαιρι-και εδω και 1,5-2 χρονια καλη και τον τελευταιο χρονο αυστηρη διατροφη.
    δεν υπαρχει τιποτα πιο αναζωογονητικο απο 1 ωρα με βαρη και τους μυς να φτανουν στα ορια τους,μπαινεις μεσα στο γυμναστηριο και ξαφνικα βρισκεσαι σε εναν αλλο κοσμο οπου μπορεις να ηρεμησεις ψυχικα και να χαλαρωσεις.ασε που μετα νοιωθεις απιστευτη ενεργεια.
    οσο για τη διατροφη ειναι ενα σημαντικο μερος του "αθληματος" και μαλιστα δυσκολο καθως θελει καθημερινα χρονο και χρημα,κατι που με τον καιρο και την εμπειρια μαθαινεις και τα διαχειριζεσαι πιο επικερδως ωστε να μην ξοδευεις ουτε πολυ χρονο ουτε πολυ χρημα
    δεν ειναι ευκολο να πετυχεις κατι καλο αλλα: nο pain,no gain!!!
    ()

  9. #39
    Pumping Iron extremist's Avatar
    Join Date
    31-07-08
    Location
    ΧΑΝΙΑ, ΚΡΗΤΗ, Greece.
    Posts
    473

    Default

    Απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου ημουν πολυ αδυνατος,αυτο που λεμε πετσι και κοκαλο.Μπορω να πω οτι μου ειχε δημιουργηθει κομπλεξ κατοτεροτητας.Δεν μπορουσα να παρω κιλα με τιποτα,μαλλον δεν προσπαθουσα αρκετα..υπαρχει οπως και στην παχυσαρκια ενας κοινωνικος ρατσισμος σε τετοια ατομα!ετσι ειπα να αλλαξω μυαλα.Επρεπε βρω τη δυναμη να διαμορφωνω το σωμα μου οπως εγω το θελω και το ονειρευομαι.Να αλλαξω ζωη με λιγα λογια.Πιστευω εν μεροι πως τα καταφερα με σκληρη δουλεια υπομονη και επιμονη και πιστεψτε με..it feels good!
    Όλοι ζούνε δίχως τη παραμικρή υποψία , ενώ η αρρώστεια έχει αρχίσει να μας τρώει το πόδι Θα είναι αργά όταν θα ανακαλύψουν τη συνομωσία ,θα είναι αργά ότα θα βρισκόμαστε στο ξόδι!!

  10. #40
    Pumping Iron extremist's Avatar
    Join Date
    31-07-08
    Location
    ΧΑΝΙΑ, ΚΡΗΤΗ, Greece.
    Posts
    473

    Default

    Απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου ημουν πολυ αδυνατος,αυτο που λεμε πετσι και κοκαλο.Μπορω να πω οτι μου ειχε δημιουργηθει κομπλεξ κατοτεροτητας.Δεν μπορουσα να παρω κιλα με τιποτα,μαλλον δεν προσπαθουσα αρκετα..υπαρχει οπως και στην παχυσαρκια ενας κοινωνικος ρατσισμος σε τετοια ατομα!ετσι ειπα να αλλαξω μυαλα.Επρεπε βρω τη δυναμη να διαμορφωνω το σωμα μου οπως εγω το θελω και το ονειρευομαι.Να αλλαξω ζωη με λιγα λογια.Πιστευω εν μεροι πως τα καταφερα με σκληρη δουλεια υπομονη και επιμονη και πιστεψτε με..it feels good!
    Όλοι ζούνε δίχως τη παραμικρή υποψία , ενώ η αρρώστεια έχει αρχίσει να μας τρώει το πόδι Θα είναι αργά όταν θα ανακαλύψουν τη συνομωσία ,θα είναι αργά ότα θα βρισκόμαστε στο ξόδι!!

  11. #41
    New Member
    Join Date
    16-02-21
    Posts
    67

    Default

    Ο Στηβ Ρήηβς στις ταινίες του μου έδωσε το ερέθισμα και μετέπειτα
    όταν πρωτοκοίταξα περιοδικό σωματικής διάπλασης έκανα την αρχή
    μη γνωρίζοντας από μπόντυ μπίλτινγκ παρά μόνο την ύπαρξη της άρσης βαρών

  12. #42
    Pumping Iron
    Join Date
    21-12-20
    Location
    Bristol UK
    Posts
    445

    Default

    Η υγείηνη διατροφή και αξία στην υγεία και στο σώμα. Η άθληση ως με την αγάπη στη γυμναστική και στο εαυτό σου..ξεκίνησα μπάσκετ μικρός ερασιτεχνικά αλλά Μέτα τα παράτησα γυναίκες ποτά ξενιτιά κλπ ..μετά παιδιά υποχρεώσεις δουλειά κλπ ..τώρα μετά τον χωρισμό και μακριά από τα παιδιά και δουλειά μόνο..βρήκα πάλι το παλιό μου εαυτό πίσω σαν παιδί χωρίς τσιγάρο ,ούτε πότο (εδώ και 12 χρόνια όχι ποτό..αντε μια μπύρα σε 3 μήνες και καμιά ρακί στης διακοπές)..το τσιγάρο κόπηκε εδώ και 4 μήνες..

  13. #43
    Pumping Iron salva_'s Avatar
    Join Date
    19-04-21
    Location
    Athens
    Posts
    458

    Default

    Για λόγους αισθητικής , υγείας αυτοεκτίμησης . Ξεκίνησα για να χάσω κιλά στην πορεία είδα ότι απλά μου αρέσει.
    Πόσο μάλλον όταν δίνω το 100% του ευατου μου.

    Διάβασα από ένα μέλος είπε γιατί τόσα χρόνια κάποιος παρατάει το σώμα του την υγεία του κτλπ, και ότι δεν μπορεί να καταλάβει πως μια μέρα ξυπνάς και λες , τέρμα έως εδώ .οι περισσότεροι παχύσαρκοι καλύπτουν τά συναισθήματα τους με το φαγητό , άλλοι πχ τα πίνουν , άλλοι τα γυμνάζουν και άλλοι τα τρώνε..

    Είναι σαν να λες σε κάποιον που είναι εθισμένος με το αλκοόλ πχ γιατί τόσα χρόνια δεν έκανες κάτι;; Πώς μια μέρα ξύπνησες και είπες θα το κόψω;;
    Πολύ απλά ξεπέρασε τα όρια του και ήρθε το κατάλληλο timing , να κάνει ότι χρειάζεται ώστε να απεξαρτηθεί..
    Κάπως έτσι και το να αλλάξεις στάση στη παχυσαρκία..

    Το παρελθόν είναι πίσω δεν διαγράφεται..
    Ρίχνεις ματιές το πώς εισουν τότε Πώς είσαι τώρα... απλά παίρνεις μολύβι και χαρτί γράφοντας το μέλλον σού...

  14. #44

    Default

    ανεκαθεν μου αρεσε ενα γυμνασμενο σωμα σε εμενα..ποτε δεν το επιχειρησα..μετα απο πολλαααα χρονια στα 37 μου με προβλημα μεσης αρχσια να πηγαινω γυμναστηριο ωστε να δυναμωσει..καιιι κολλησα


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •