Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    16-06-08
    Location
    .
    Posts
    3

    Default Βελτιώνοντας τη φυσική κατάσταση...

    Καλησπερα σε ολους.

    Φετος εδωσα πανελληνιες και αυριο τελειωνουν και οι ενδοσχολικες.Μεχρι να παω διακοπες,εχω 1 μηνα μπροστα μου στην Αθηνα.Αυτον τον μηνα θα ηθελα να τον εκμεταλλευτω ωστε να βελτιωσω τη φυσικη μου κατασταση.Δεν ειμαι παχυσαρκος,ωστοσο τα εχω τα παχακια μου.

    Απο δραστηριοτητες που θα μπορουσα να κανω,σκεφτομαι κολυμπι στη θαλασσα και χαλαρο περπατημα.Απο την αλλη,υπαρχει και το γυμναστηριο,που ποτε δεν εχω παει και δεν ξερω τι γινεται.
    Επισης,με το Euro,εχω πλακωθει στα fast-food.Οποτε,κατι πρεπει να γινει και με το φαγητο(καποιας μορφης διαιτα).

    Τι εχετε να προτεινετε; Ειχατε αναλογη εμπειρια; Πως την αντιμετωπισατε;

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Σαν πρώτο βήμα μπορείς να φτιάξεις τη διατροφή σου και να ασχοληθείς με κάποια δραστηριότητα που σου αρέσει είτε αυτό είναι περπάτημα, κολύμπι, ποδήλατο.
    Η βελτίωση της φυσικής κατάστασης είναι κάτι που θα πρέπει να γίνεται τρόπος ζωής και όχι μόνο ένα μικρό διάστημα. Αυτό θα σου δώσει μεγάλα και μακροχρόνια ωφέλη.

  3. #3
    Pumping Iron gsatelite's Avatar
    Join Date
    22-01-06
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    334

    Default

    ...Για αρχη,κοψε το junk food,αρχισε να τρως καλο πρωινο,δεκατιανο,μεσημεριανο,απογευματινο,βραδυνο..
    Μετα,αν δεν εχεις σκοπο να πας gym κανε ποδηλατο,τρεξιμο,σουηδικη...αν και νομιζω οτι αξιζει να αφιερωσεις τον επομενο μηνα(και μετα ολους τους υπολοιπους της ζωη σου) σε τακτικη ασκηση(γυμναστηριο,βαρη,πολεμικες τεχνες...)
    ...Α,και κομμενες οι coca-cola...παχαινουν..:-)
    "No rest till six pack"


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •