Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 50
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    21-06-08
    Location
    .
    Posts
    18

    Default Γυμναστηριο στον πειραια

    Καλησπέρα και πάλι απο μένα.
    Όπως είπα θέλω να ξεκινήσω να φτιάξω το σώμα μου και να φτάσω μέχρι ένα επίπεδο ικανοποιητικό. Το θέμα είναι οτι όσες φορές πήγα στο γυμναστήριο τα προγράμματα που μου έφτιαχνα ήταν για τα ??πανηγύρια?? και οι γυμναστές αδιάφοροι να ασχοληθούν. Θα ήθελα να μου προτείνεται κάποιο γυμναστήριο όπου να έχει άτομα που να θέλουν να ασχοληθούν και να έχουν γνώσεις.
    Εγώ όπως είπα είμαι αποφασισμένος να επιτύχω τον στόχο που έχω βάλει όσο
    κόπο και αν καταβαλω και όσο χρόνος χρειαστεί. Ελπίζω να μην απογοητευτώ για μια ακόμη φορά.

    Περιμένω απόψεις.
    Με εκτίμηση,
    zervas

  2. #2
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    08-04-08
    Location
    Νεο Φάληρο, Πειραιάς, Greece.
    Posts
    109

    Default

    Έλα στο INTRO FITNESS HALL στο VILLAGE Θηβών, έχει πολύ καλό ετήσιο πακέτο και θα βοηθηθείς αρκεί να θέλεις. Από Πειραιά μέσω Κηφισσού θα είσαι σε 5 λεπτά, έχει παρκινγ όλες τις ώρες free.

  3. #3
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    21-06-08
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    Έχει άτομα να ασχοληθούν με αυτά που θέλω η θα σκάω και θα με γράφουν και ούτε τις ασκήσεις δεν θα μου δείχνουν. Κοντά είναι σχετικά με το αμάξι το έχω δει. Απλα δεν μπορώ την αδιαφορία και απο την στιγμή που αποφάσισα να ασχοληθώ πραγματικά θέλω και να μην χάνω το χρόνο μου σε γυμναστήρια που σε βλέπουν μόνο σαν ευρω. Απο τιμές γνωρίζεις??
    Σε ευχαριστω πάντως για την απάντηση σου.

  4. #4
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    17-04-08
    Location
    Athens, Greece, Greece.
    Posts
    12

    Default

    χαχαχαχα Ωραια αστεια λες.......σε γυμναστηριο σε ελλαδα κ να ξερουν οι γυμναστες?????
    Γελασαμε σημερα, αφου τους βλεπεις και 99% ειναι για κλαμματα,ουτε που μιαζουν με γυμναστες.
    Γυμναστρια ειμαι κ εχουν δει τα ματια μου.......
    crow

  5. #5
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    21-06-08
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    Καταλαβα..Δηλαδη αν ειναι καποιος που θελει να γυμναστει και ειναι ασχετος τελειωσε ετσι???
    Επειδη εχω γυρισει 2 η 3 γυμναστηρια αυτα βλεπω.Αντε τωρα που θελω να ασχοληθω και να θελω να με συμβουλευουν για το τι συμπληρωματα πχ θα παρω και τι ασκησεις να κανω θα γινει παλι χαμος.
    Θα μου φτιαξουν παλι κανενα επιστημονικο προγραμμα θα με αρχισουν στο δουλεμα θα το καταλαβω και παλι θα ξενερωσω.Λαμπρα.

  6. #6
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    17-04-08
    Location
    Athens, Greece, Greece.
    Posts
    12

    Default

    Καπως ετσι εχει το πραγμα....σκεψου μονο πως το προγραμμα που βγαλανε σε σενα σιγουρα το εχουνε δωσει σε καμια 4-5 ατομα ακομη.
    Απλα θα εισαι τυχερος αν γραφτεις καπου κ βρεις καποιον αθλητη η καποιον που κανει χρονια κ γνωριζει κ σε βοηθησει
    crow

  7. #7
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    21-06-08
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    Ε και τι να πάω να του πω ξέρεις βοηθάμε. Δεν μου πάει κιόλας. Καλά το είχα πάρει είδηση οτι δίνουν τα ιδια πράγματα σε όλους.
    Καμία ιδέα για το που να πάω και τι να κάνω.
    Αν δεν θες να μου πεις κάποιο συγκεκριμένο στείλε μου pm.
    Σε ευχαριστώ και πάλι για το ενδιαφέρον.
    Παιδία περιμένω και άλλες απόψεις.

  8. #8
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    04-10-06
    Location
    Αθήνα, Γλυφάδα, Greece.
    Posts
    899

    Default

    Google ο μεγαλύτερος δάσκαλος.Μπορείς να βρεις από προγράμματα εώς και το πως να κάνεις τις ασκήσεις.Πήγαινε και σε ένα σιδεράδικο και είσαι οκ.Επίσης αν δεν ψάξεις τι δουλεύει πάνω σου και τι όχι τότε και τον Ronnie να έχεις για Personal δε θα κάνεις δουλειά.Πρέπει να μάθεις να δουλεύεις το φορτίο.ΚΑΝΕΝΑΣ γυμναστής δε θα σου βγάλει πρόγραμμα με αρνητικές-rest and pause-failure κτλπ κτλπ.

  9. #9
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    26-11-07
    Location
    .
    Posts
    226

    Default

    Ζερβα,εαν δεν θες να κανεις αγωνιστικο bb η δεν εισαι πολυ
    προχωρημενος και θες το κατι παραπανω(αν και για να εισαι σε
    τετοιο επιπεδο κατα πασα πιθανοτητα θα εχεις και τις απαραιτητες
    γνωσεις) δεν σου χρειαζονται γυμναστες.Αυτο που σου ειπε ο BMX,
    διαδικτυο μεχρι να τσουξουν τα ματακια σου και εισαι οκ.Εαν πρωτοξεκινας κοιτα εκτελεση βασικων ασκησεων και ξεκινα 3-4 φορες την εβδομαδα.Σετ και επαναληψεις θα
    τα βρεις εσυ στην πορεια,ξεκινα απο κατι "νορμαλ" 6-9 σετ ας πουμε
    (οχι κανονας,χονδρικα μιλαμε)απο 4-12 επαναληψεις.Στην πορεια θα
    δεις τι σε βολευει περισσοτερο,το ψαχνεις και λιγο παραπανω και θα
    εισαι μια χαρα.Σιγα-σιγα.

    Βεβαια σε καταλαβαινω,ειναι πραγματικα αλλο πραγμα να εχεις
    καποιον να ασχολειται μαζι σου και σιγουρα βοηθαει πολυ αλλα δεν
    ειναι απαραιτητο.Τωρα εαν σε παιρνει οικονομικα κοιτα για κανα καλο
    γυμναστηριο η για personal trainer...αλλα το ξαναλεω οτι δεν ειναι
    απαραιτητο...

  10. #10
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    17-04-08
    Location
    Athens, Greece, Greece.
    Posts
    12

    Default

    Που σε βολευει να πηγαινεις???
    Παντως ο Πειραιας δεν εχει κανενα γυμναστηριο τις προκοπης απο οτι ξερω.
    Τουλαχιστον ετσι μου ειπε ο συνετερος μου,που ειναι κ γυμναστης.
    Να διαλεξεις γυμναστηριο που οταν πας σε ωρες αιχμης να μπορεις να κανεις προπονηση κ οχι να περιμενεις τις γκομενες που οταν καθονται σε ενα μηχανημα ξεχναν να σηκωθουν.
    Επισης να ειναι πολλες ωρες open κ να μην κλεινει πολλες μερες το χρονο.
    Τελος ριξε κ μια ματια στα μηχανηματα να ειναι οκ γιατι πολλα γυμναστηρια εχουν μουφες μηχανηματα ή ειναι χαλασμενα.
    Οσο για το προγραμμα σου......τα παιδια πιο πανω εχουν δικιο,πρεπει να διαβασεις κ να ασχοληθεις μονο σου.Θα δεις ομως πως σιγουρα θα βρεις καπιον που θα σε βοηθησει μεσα στο γυμναστηριο
    crow

  11. #11
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    21-06-08
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    παιδία σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια. Το που με βολεύει να πάω δεν έχω σκεφτεί για αυτό ρώτησα αν έχετε να μου προτείνετε κατι. Έτσι και αλλιώς έχω αμάξι όποτε αν είναι μακριά θα το περνώ να πηγαίνω.Παιδία σε αυτά που λέτε έχετε δίκιο τελικά θέλει διάβασμα αρκετό. Τώρα όσο για το persona trainer δεν μου περισσεύουν κιόλας αλλά και να τα δώσω μήπως θα δω σίγουρα αποτελέσματα πιο γρήγορα.
    Δεν ξέρω πάντως με έχετε προβληματίσει το οποίο σήμαινε οτι με βάζετε τα ψαξτω και αυτό είναι πολύ καλό.Οπως επατε σιγα σιγα.Για έκαμα μια φορά μπράβο παιδία για αυτό το φόρουμ.

  12. #12

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by RIDE_BMX

    Google ο μεγαλύτερος δάσκαλος.Μπορείς να βρεις από προγράμματα εώς και το πως να κάνεις τις ασκήσεις..ΚΑΝΕΝΑΣ γυμναστής δε θα σου βγάλει πρόγραμμα με αρνητικές-rest and pause-failure κτλπ κτλπ.
    </blockquote id=quote>

    Συμφωνω οτι εχει πολλες πληροφοριες το ιντερνετ αλλα δεν ειναι ολες αξιολογες ,οι περισσοτερες ειναι σκουπιδια και αντε να καταλαβει ενας νεος τι ειναι καλο και τι οχι.Καλο το google αλλα καλυτερο να διαβαζεις βιβλια απο ατομα που εχουν κανει ερευνες και εχουν σπουδασει το αντικειμενο και να συμπληρωνεις το παζλ με οτι αξιολογο 'ψαρεψεις' απο το δικτυο.

    Ride Bmx οντως λιγοι γυμναστες ξερουν προχωρημενες τεχνικες . αλλα απο την αλλη οι προχωρημενες τεχνικες δεν ειναι για αρχαριους .το να βαλεις σε εναν αρχαριο rest pause και αρνητικες το μονο που 8α τον καταφερεις ειναι να τον αχρηστευσεις σωματικα.

  13. #13

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by RIDE_BMX

    Google ο μεγαλύτερος δάσκαλος.Μπορείς να βρεις από προγράμματα εώς και το πως να κάνεις τις ασκήσεις..ΚΑΝΕΝΑΣ γυμναστής δε θα σου βγάλει πρόγραμμα με αρνητικές-rest and pause-failure κτλπ κτλπ.
    </blockquote id=quote>

    Συμφωνω οτι εχει πολλες πληροφοριες το ιντερνετ αλλα δεν ειναι ολες αξιολογες ,οι περισσοτερες ειναι σκουπιδια και αντε να καταλαβει ενας νεος τι ειναι καλο και τι οχι.Καλο το google αλλα καλυτερο να διαβαζεις βιβλια απο ατομα που εχουν κανει ερευνες και εχουν σπουδασει το αντικειμενο και να συμπληρωνεις το παζλ με οτι αξιολογο 'ψαρεψεις' απο το δικτυο.

    Ride Bmx οντως λιγοι γυμναστες ξερουν προχωρημενες τεχνικες . αλλα απο την αλλη οι προχωρημενες τεχνικες δεν ειναι για αρχαριους .το να βαλεις σε εναν αρχαριο rest pause και αρνητικες το μονο που 8α τον καταφερεις ειναι να τον αχρηστευσεις σωματικα.

  14. #14
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Συμφωνώ με τον Αντρέα. Κι εγώ στην αρχή όταν ψαχνόμουν έψαχνα στο ίντερνετ αλλά σχεδόν όλα αυτά που έβρισκα και δυστυχώς εφάρμοζα ήταν λάθος.
    Τελικά το καλύτερο μέρος είναι το φόρουμ, αποτελεί θησαυρό γνώσεων(για να ευλογήσουμε και τα γένια μας:D) και υπάρχουν παιδιά με εμπειρία που μας δίνουν τα φώτα τους.

  15. #15
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Συμφωνώ με τον Αντρέα. Κι εγώ στην αρχή όταν ψαχνόμουν έψαχνα στο ίντερνετ αλλά σχεδόν όλα αυτά που έβρισκα και δυστυχώς εφάρμοζα ήταν λάθος.
    Τελικά το καλύτερο μέρος είναι το φόρουμ, αποτελεί θησαυρό γνώσεων(για να ευλογήσουμε και τα γένια μας:D) και υπάρχουν παιδιά με εμπειρία που μας δίνουν τα φώτα τους.

  16. #16
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    08-04-08
    Location
    Νεο Φάληρο, Πειραιάς, Greece.
    Posts
    109

    Default

    Παιδιά μιά κινέζικη παροιμία λέει ότι όταν ο μαθητής είναι έτοιμος ο δάσκαλος θα εμφανιστεί και από την πείρα μου έτσι είναι. Αν θέλει να μάθει το παιδί τα σωστά θα τα μάθει. Μπορεί να ταλαιπωρηθεί όπως κι εγώ αλλά έχουν αλλάξει και τα γυμναστήρια και οι γυμναστές και η ροή πληροφοριών. Σωστή κρίση χρειάζεται και αγάπη γι' αυτό που κάνεις. Καμμιά φορά πρέπει να εμπιστευόμαστε και τους άλλους διότι είναι παθόντες και μαθόντες. Ζούμε για να κάνουμε λάθη και να μαθαίνουμε απ' αυτά.
    Φίλε zerva, στο INTRO θα σε προσέξουν αρκεί να το ζητήσεις. Υπάρχουν άνθρωποι που δεν ενδιαφέρονται για τον εαυτό τους, αρκεί να γραφτούν μόνο στο γυμναστήριο. Για ότι βοήθεια θελήσεις από εκεί, γιατί είμαι 6 χρόνια μέλος ζήτησέ μου τη. Εγώ πηγαίνω γύρω στις 2 το μεσημέρι 5 φορές τη βδομάδα.

  17. #17
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    08-04-08
    Location
    Νεο Φάληρο, Πειραιάς, Greece.
    Posts
    109

    Default

    Παιδιά μιά κινέζικη παροιμία λέει ότι όταν ο μαθητής είναι έτοιμος ο δάσκαλος θα εμφανιστεί και από την πείρα μου έτσι είναι. Αν θέλει να μάθει το παιδί τα σωστά θα τα μάθει. Μπορεί να ταλαιπωρηθεί όπως κι εγώ αλλά έχουν αλλάξει και τα γυμναστήρια και οι γυμναστές και η ροή πληροφοριών. Σωστή κρίση χρειάζεται και αγάπη γι' αυτό που κάνεις. Καμμιά φορά πρέπει να εμπιστευόμαστε και τους άλλους διότι είναι παθόντες και μαθόντες. Ζούμε για να κάνουμε λάθη και να μαθαίνουμε απ' αυτά.
    Φίλε zerva, στο INTRO θα σε προσέξουν αρκεί να το ζητήσεις. Υπάρχουν άνθρωποι που δεν ενδιαφέρονται για τον εαυτό τους, αρκεί να γραφτούν μόνο στο γυμναστήριο. Για ότι βοήθεια θελήσεις από εκεί, γιατί είμαι 6 χρόνια μέλος ζήτησέ μου τη. Εγώ πηγαίνω γύρω στις 2 το μεσημέρι 5 φορές τη βδομάδα.

  18. #18
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    08-04-08
    Location
    Νεο Φάληρο, Πειραιάς, Greece.
    Posts
    109

    Default

    Ά μην ξεχάσω με ρώτησες για τις τιμές αυτή τη στιγμή έχουν καλοκαιρινή "ανάσα" ετήσιο 119 ευρώ.

  19. #19
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    08-04-08
    Location
    Νεο Φάληρο, Πειραιάς, Greece.
    Posts
    109

    Default

    Ά μην ξεχάσω με ρώτησες για τις τιμές αυτή τη στιγμή έχουν καλοκαιρινή "ανάσα" ετήσιο 119 ευρώ.

  20. #20
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    21-06-08
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    Μαλιστα.Ισως περασω αυριο μια βολτα να το δω αν προλαβω θα ειμαι εκει κοντα στο γενικο κρατικο νικαιας.
    Αλλος?
    Παντως παιδια σε ενα 6 μηνο εδω μεσα θα γινω δασκαλος...[:-bouncy]
    Πλάκα κανω.Απλα βλέπω οτι έχετε να μου δώσετε αρκετές γνώσεις.

  21. #21
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    21-06-08
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    Μαλιστα.Ισως περασω αυριο μια βολτα να το δω αν προλαβω θα ειμαι εκει κοντα στο γενικο κρατικο νικαιας.
    Αλλος?
    Παντως παιδια σε ενα 6 μηνο εδω μεσα θα γινω δασκαλος...[:-bouncy]
    Πλάκα κανω.Απλα βλέπω οτι έχετε να μου δώσετε αρκετές γνώσεις.

  22. #22
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    08-04-08
    Location
    Νεο Φάληρο, Πειραιάς, Greece.
    Posts
    109

    Default

    Ζerva μακάρι να γινόμαστε δάσκαλοι σε 6 μήνες στις προπονήσεις, θα είχαμε γλυτώσει το σώμα μας από δεκάδες ταλαιπωρίες και την ψυχή μας από στεναχώριες σχετικές. Δυστυχώς ο παθός - μαθός για να το πω "λαϊκά". Καλή επιτυχία στις επιλογές σου και υγεία πάνω απ' όλα γι' αυτό γυμναζόμαστε άλλωστε όχι για να είμαστε "ωραίοι".

  23. #23
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    08-04-08
    Location
    Νεο Φάληρο, Πειραιάς, Greece.
    Posts
    109

    Default

    Ζerva μακάρι να γινόμαστε δάσκαλοι σε 6 μήνες στις προπονήσεις, θα είχαμε γλυτώσει το σώμα μας από δεκάδες ταλαιπωρίες και την ψυχή μας από στεναχώριες σχετικές. Δυστυχώς ο παθός - μαθός για να το πω "λαϊκά". Καλή επιτυχία στις επιλογές σου και υγεία πάνω απ' όλα γι' αυτό γυμναζόμαστε άλλωστε όχι για να είμαστε "ωραίοι".

  24. #24
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    08-04-08
    Location
    Νεο Φάληρο, Πειραιάς, Greece.
    Posts
    109

    Default

    Στην "γυμνάστρια" CROW απάντησα καταλλήλως με pm όπως αρμόζει διότι επιδεικνύει αντιαθλητικό πνεύμα με τις απαντήσεις της.

  25. #25
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    08-04-08
    Location
    Νεο Φάληρο, Πειραιάς, Greece.
    Posts
    109

    Default

    Στην "γυμνάστρια" CROW απάντησα καταλλήλως με pm όπως αρμόζει διότι επιδεικνύει αντιαθλητικό πνεύμα με τις απαντήσεις της.

  26. #26

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by NATASSA

    Στην "γυμνάστρια" CROW απάντησα καταλλήλως με pm όπως αρμόζει διότι επιδεικνύει αντιαθλητικό πνεύμα με τις απαντήσεις της.
    </blockquote id=quote>

    ????????????[:-bigeyes]

    Τι έγραψε δηλαδή που επιδεικνύει "αντιαθλητικό πνεύμα";

    Και τη λέξη "γυμνάστρια" για ποιο λόγο τη βάζεις εντός εισαγωγικών αν επιτρέπεται; Η κοπέλα δεν είναι όποια και όποια, ήταν πρωταθλήτρια στο fitness.

  27. #27

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by NATASSA

    Στην "γυμνάστρια" CROW απάντησα καταλλήλως με pm όπως αρμόζει διότι επιδεικνύει αντιαθλητικό πνεύμα με τις απαντήσεις της.
    </blockquote id=quote>

    ????????????[:-bigeyes]

    Τι έγραψε δηλαδή που επιδεικνύει "αντιαθλητικό πνεύμα";

    Και τη λέξη "γυμνάστρια" για ποιο λόγο τη βάζεις εντός εισαγωγικών αν επιτρέπεται; Η κοπέλα δεν είναι όποια και όποια, ήταν πρωταθλήτρια στο fitness.

  28. #28
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    08-04-08
    Location
    Νεο Φάληρο, Πειραιάς, Greece.
    Posts
    109

    Default

    Τα θερμά μου συγχαρητήρια για το ήθος της για τους -τις συναδέλφους τις και εφόσον απαξιεί το έργο των γυμναστών, ας μας που εφόσον είναι πρωταθλήτρια πως έμαθε και έφτασε να γίνει πρωταθλήτρια? με την επιφώτηση του Αγιου Πνεύματος ή από κάποιους άξιους γυμναστές τους οποίους τώρα απαθώς απαξιώνει? Γιατί μόνος σου δε φτάνεις πουθενά.

  29. #29
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    08-04-08
    Location
    Νεο Φάληρο, Πειραιάς, Greece.
    Posts
    109

    Default

    Τα θερμά μου συγχαρητήρια για το ήθος της για τους -τις συναδέλφους τις και εφόσον απαξιεί το έργο των γυμναστών, ας μας που εφόσον είναι πρωταθλήτρια πως έμαθε και έφτασε να γίνει πρωταθλήτρια? με την επιφώτηση του Αγιου Πνεύματος ή από κάποιους άξιους γυμναστές τους οποίους τώρα απαθώς απαξιώνει? Γιατί μόνος σου δε φτάνεις πουθενά.

  30. #30
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    08-04-08
    Location
    Νεο Φάληρο, Πειραιάς, Greece.
    Posts
    109

    Default

    Επίσης η "γυμνάστρια" να μάθει ορθογραφία γιατί δείχνει εντελώς αγράμματη ή τουλάχιστον να χρησιμοποιεί το spell checker (διορθωτή ορθογραφίας για όσους δεν γνωρίζουν από Αγγλικά, γιατί μας έβγαλε τα μάτια ή ανορθόγραφη.


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •