Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 61 to 90 of 148
  1. #61
    New Bodybuilder
    Join Date
    03-07-08
    Location
    .
    Posts
    4

    Default

    Πολύ κατατοπιστικό άρθρο πραγματικά..Πιστεύω στις αρχές όλοι προσπαθούμε να ρίξουμε καμιά αποτυχία μας στον σωματότυπο..Αλλά οι συμβουλές δεν παύουν ποτέ να είναι χρήσιμες.Σιγουρα υπάρχουν κατηγορίες ανθρώπων και ο καθένας αντιδρά διαφορετικά στο γυμναστήριο..Και πάλι συγχαρητήρια για το άρθρο.Πολύ Χρησιμα τα προγράμματα που παρατέθηκαν για κάθε κατηγορία..

  2. #62
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-05-07
    Location
    .
    Posts
    63

    Default

    BIGSTEVE για άλλη μια φορά έγραψες πάλι respect.Πολλά απο τα άρθρα σου μας έχουν βοηθήσει τόσο όσο δεν φαντάζεσε και πάλι μπράβο.
    I am Octagon

  3. #63
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    ρώτησε και κάποιος παραπάνω αλλα δέν πήρε απάντηση,
    άν δέν μπορεί να γίνει η αεροβική το πρωί πότε είναι καλύτερο να γίνει
    τρείς ώρες μετά απο 1 γευμα είναι εντάξει?

    δέν έχουμε όλοι τη δυνατότητα να κάνουμε αεροβική το πρωί...γιαυτό άν μπορεί άς απαντήσει κάποιος

    να ρωτήσω και κάτι άλλο,εφόσον στη 2η κατηγορία κάνουμε αρκετή αεροβική
    πρέπει να κάνουμε προθέρμανση και αποθεραπεία όταν κάνουμε βάρη?

  4. #64
    Senior Bodybuilder VR2's Avatar
    Join Date
    24-06-07
    Location
    Αθηνα, Πετραλωνα, Greece.
    Posts
    2,754

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by giannis_m

    ρώτησε και κάποιος παραπάνω αλλα δέν πήρε απάντηση,
    άν δέν μπορεί να γίνει η αεροβική το πρωί πότε είναι καλύτερο να γίνει
    τρείς ώρες μετά απο 1 γευμα είναι εντάξει?

    δέν έχουμε όλοι τη δυνατότητα να κάνουμε αεροβική το πρωί...γιαυτό άν μπορεί άς απαντήσει κάποιος

    να ρωτήσω και κάτι άλλο,εφόσον στη 2η κατηγορία κάνουμε αρκετή αεροβική
    πρέπει να κάνουμε προθέρμανση και αποθεραπεία όταν κάνουμε βάρη?
    </blockquote id=quote>Φυσικα και δεν εχουν ολοι την δυνατοτητα να κανουν αεροβικη το πρωι ο Σταυρος εγραψε την καλυτερη περιπτωση 3 ωρες μετα απο καποιο γευμα ειναι πολυ καλα εννοειτε πως κανουμε προθερμανση και αποθεραπεια οταν κνουμε βαρη

  5. #65
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    ευχαριστώ[:-thumbu]

  6. #66
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Andrikos

    Guys η προσεγγιση του Σταυρου ειναι σωστοτατη και την εφαρμοζω κι εγω.
    Ας την εξηγησουμε.
    Οι θερμιδες ειναι ενα νουμερο που αναφερεται για ενα 24ωρο.το σωμα μας ομως δεν λειτουργει ενεργειακα με 24 ωρα αλλα καιει οτι εχει πιο ευκολα διαθεσιμο μια συγκεκριμενη στιγμη.
    'Παιζοντας' με τα στιγμιαια ενεργειακα ισοζυγια και τις ορμονες που παραγουμε φυσικα λογω των διαφορων ερεθισματων απο τη διατροφη μας και τη προπονηση, μπορουμε να προκαλεσουμε ενα αναβολικο(τις σωστες στιγμες οπως κατα και μετα τη προπονηση) η' ενα καταβολικο (απαραιτητο για λιπολυση) περιβαλλον .
    </blockquote id=quote>

    αναφέρομαι στη 2η κατηγορία που έχει στόχο την κάυση λίπους και την άυξηση της άλιπης μάζας, άμα κάνουμε και τις προπονήσεις με βάρη το πρωί με άδειο στομάχι ,θα είναι πιο αποδοτικό?

  7. #67
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Andrikos

    Guys η προσεγγιση του Σταυρου ειναι σωστοτατη και την εφαρμοζω κι εγω.
    Ας την εξηγησουμε.
    Οι θερμιδες ειναι ενα νουμερο που αναφερεται για ενα 24ωρο.το σωμα μας ομως δεν λειτουργει ενεργειακα με 24 ωρα αλλα καιει οτι εχει πιο ευκολα διαθεσιμο μια συγκεκριμενη στιγμη.
    'Παιζοντας' με τα στιγμιαια ενεργειακα ισοζυγια και τις ορμονες που παραγουμε φυσικα λογω των διαφορων ερεθισματων απο τη διατροφη μας και τη προπονηση, μπορουμε να προκαλεσουμε ενα αναβολικο(τις σωστες στιγμες οπως κατα και μετα τη προπονηση) η' ενα καταβολικο (απαραιτητο για λιπολυση) περιβαλλον .
    </blockquote id=quote>

    αναφέρομαι στη 2η κατηγορία που έχει στόχο την κάυση λίπους και την άυξηση της άλιπης μάζας, άμα κάνουμε και τις προπονήσεις με βάρη το πρωί με άδειο στομάχι ,θα είναι πιο αποδοτικό?

  8. #68
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    ακολουθω κ εγω την 2η κατηγορια κ κ κανω τριτη-πεμπτη-σαββατο bbing(τριτη:πλατη-τραπεζ.-ωμοι. πεμπτη:τετρακεφαλα,προσαγωγοι,μηριαια δικεφαλα,γλουτοι,γαμπες. σαββατο:στηθος,τρικεφαλα,δικεφαλα)εχω αυξησει πολυ την ενταση κ κανω μικρα διαλειματα αναμεσα στα σετς.

    δευτερα-τεταρτη-παρασκευη για αεροβικη,κανω 1,5 ωρα muay thai,κ γινομαι μουσκεμα κ λιωμα απο την κουραση.εχω αυξησει τις θερμιδες μου κατα πολυ κ δεν λιπωνω... ολα πανε περιφημα!!!

  9. #69

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by giannis_m
    [
    αναφέρομαι στη 2η κατηγορία που έχει στόχο την κάυση λίπους και την άυξηση της άλιπης μάζας, άμα κάνουμε και τις προπονήσεις με βάρη το πρωί με άδειο στομάχι ,θα είναι πιο αποδοτικό?
    </blockquote id=quote>

    IMO οχι θα ειναι αντιπαραγωγικο , δε θα εχεις τη βελτιστη αποδοση στα βαρη.βεβαια ειναι καποιοι που αμα εχουν αδειο στομαχι νιωθουν τελεια , και βγαζουν μια χαρα προπονηση και χωρις μετα να χτυπανε υπογλυκαιμιες.Σ αυτη τη περιπτωση ειναι ΟΚ αλλα γενικολογωντας, καλυτερα να εχουμε μεσα μας καποια αμινοξεα ετοιμα για να επισκευασουν τα μικροτραυματα απο τη προπονηση με βαρη.

  10. #70
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    18-06-07
    Location
    .
    Posts
    7

    Default

    Οντως φιλε Σταυρο ειναι πολυ κατατοπιστικα αυτα που γραφεις και θεωρω κατανοητα και για μασ τους αρχαριους. Βεβαιως σαν προσωπικη εμπειρια για το αν υπαρχει μια γονιδιακη προδιαθεση στον οργανισμο να εχει ενα συγκεκριμμενο σωμα εχω διαπιστωσει οτι υπαρχει.Αν και το βαρος μου ειναι στα 75κιλα με 180 υψος παρολα αυτα ολος η λιπωδης μαζα μου βρισκεται στην κοιλιακη χωρα. Βεβαια θα μου πεις οτι σιγουρα κατι κανω λαθος και αυτο ειναι σιγουρο αλλα και προ καιρου κοιτωντας την αρρωστη μητερα μου στο μπανιο επειδη χρειαστηκε να την πλυνω στο νοσοκομειο διαπιστωσα οτι παρολο ειναι 45κιλα(λογω αιμοκαθαρσης-δηλ.στεγνη απο υγρα)εχει μια μικρη κοιλιτσα και εβγαλα το συμπερασμα οτι οσο τελικα και να προσπαθησω δεν θα εχω κοιλια πλακα.Απο την αλλη σε περιοδους που προσπαθω να κανω λιγο διαιτα, αδυνατιζω μεχρι 69 κιλα αλλα το βουναλακι παραμενει.Ενας αλλος φιλος απο την αλλη με το 1/4 της προπονησης μου και με το να τρωει 2-4 γλυκα την μερα και πολυ σαβουρα φαγητο ειναι σε παρα πολυ κατασταση και κοιλιακως αλλα και γενικα σαν σωμα.
    Αυτα σαν προσωπικη εμπειρια και θα ηθελα να ξερω την αποψη σου γιατι βλεπω οτι το εχεις το θεμα. Επισης αν μπορεισ να με συμβουλευσεις και να μου πεις κανενα μυστικο κανε το γιατι ειναι και καλοκαιρι. ευχαριστω πολυ.

  11. #71
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    18-06-07
    Location
    .
    Posts
    7

    Default

    Επισης μια ζυγαρια που εχω στο απιτι που και καλα μετρανε λιπος με βγαζει γυρω στο 13 με 14 και γυρω στο 44% μυικη μαζα.Βεβαια δεν ξερω κατα ποσο ειναι ακριβη αλλα και με 40? μην περιμενω και ακριβεια.Ευχαριστω και παλι

  12. #72
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-07-08
    Location
    mytilini, building, Greece.
    Posts
    1,144

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by xristos28athens

    Οντως φιλε Σταυρο ειναι πολυ κατατοπιστικα αυτα που γραφεις και θεωρω κατανοητα και για μασ τους αρχαριους. Βεβαιως σαν προσωπικη εμπειρια για το αν υπαρχει μια γονιδιακη προδιαθεση στον οργανισμο να εχει ενα συγκεκριμμενο σωμα εχω διαπιστωσει οτι υπαρχει.Αν και το βαρος μου ειναι στα 75κιλα με 180 υψος παρολα αυτα ολος η λιπωδης μαζα μου βρισκεται στην κοιλιακη χωρα. Βεβαια θα μου πεις οτι σιγουρα κατι κανω λαθος και αυτο ειναι σιγουρο αλλα και προ καιρου κοιτωντας την αρρωστη μητερα μου στο μπανιο επειδη χρειαστηκε να την πλυνω στο νοσοκομειο διαπιστωσα οτι παρολο ειναι 45κιλα(λογω αιμοκαθαρσης-δηλ.στεγνη απο υγρα)εχει μια μικρη κοιλιτσα και εβγαλα το συμπερασμα οτι οσο τελικα και να προσπαθησω δεν θα εχω κοιλια πλακα.Απο την αλλη σε περιοδους που προσπαθω να κανω λιγο διαιτα, αδυνατιζω μεχρι 69 κιλα αλλα το βουναλακι παραμενει.Ενας αλλος φιλος απο την αλλη με το 1/4 της προπονησης μου και με το να τρωει 2-4 γλυκα την μερα και πολυ σαβουρα φαγητο ειναι σε παρα πολυ κατασταση και κοιλιακως αλλα και γενικα σαν σωμα.
    Αυτα σαν προσωπικη εμπειρια και θα ηθελα να ξερω την αποψη σου γιατι βλεπω οτι το εχεις το θεμα. Επισης αν μπορεισ να με συμβουλευσεις και να μου πεις κανενα μυστικο κανε το γιατι ειναι και καλοκαιρι. ευχαριστω πολυ.

    </blockquote id=quote>
    να σου πω την αληθεια χρηστο δεν πολυπιστευω οτι η γενετικη προδιαθεση ειναι το Α και το Ω στο αν θα κανεις ενα καλοσχηματισμενο και γυμνασμενο σωμα.μπορει να εχεις κληρονομικα την ταση να εχεις παραπανω συγκεντρωση λιπους σε συγκεκριμενες περιοχες αλλα αυτο δε σημαινει οτ δε μπορεις να φτιαξεις σωμα,απλα θελεις περισσοτερη προσπαθεια απο τους αλλους. η κληρονομικοτητα ειναι η ευκολη και βολικη δικαιολογια οσων δε θελουν να κανουν το κατι παραπανω για να φτιαξουν και νομιζουν οτι με ψευτογυμναστικη 2-3 φορες την εβδομαδα θα μεταμορφωθουν.για ενα καλο αποτελεσμα χρειαζεσαι πολυ προσπαθεια και οι πιο πολλοι δεν ειναι διατεθειμενοι να το παλεψουν.επισης ο φιλος σου προφανως δε θα εχει 6-pack,απλα ειναι καλυτερος απο σενα,κατι που δε σημαινει τιποτα αυτο.μην εχεις σαν προτυπο το φιλο σου αλλα οσους κανουν διατροφη και αυτο φαινεται στους κοιλιακους τους,κοιταμε τα καλυτερα και οχι τα μετρια.
    α και κατι ακομα,αυτη η νοοτροπια οτι ειναι καλοκαιρι και κατι πρεπει να γινει για να μη φανει η αγυμνασια και η χαλαροτητα ενος σωματος πρεπει να σταματησει(το εχουμε πει χιλιαδες φορες),το κανεις για ολο το χρονο και οχι μονο για την παραλια,ειδαλλως σημαινει οτι εισαι αξιος της μοιρας σου,φιλικα παντα !
    ()

  13. #73
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    μην δινεις σημασια στην ζυγαρια γιατι της βαζεις υψος,βαρος κ ηλικια κ σου βγαζει ενα τυφλοσουρτη ο οποιος δεν ισχυει για ολους γιατι δεν μπορει να καταλαβει ποσα μυικα κιλα εχεις επανω σου κ βγαζει μια τιμη ποσοστου λιπους για τον μεσο ανθρωπο.

    οσο για το καλοκαιρι θα συμφωνησω κ εγω οτι θα πρεπει να προσπαθεις ολο τον χρονο.
    τελος ευχομαι για την μανα σου οτι καλυτερο μεσα απο την καρδια μου.

  14. #74

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by spenzasx

    [quote]Originally posted by xristos28athens

    η κληρονομικοτητα ειναι η ευκολη και βολικη δικαιολογια οσων δε θελουν να κανουν το κατι παραπανω για να φτιαξουν και νομιζουν οτι με ψευτογυμναστικη 2-3 φορες την εβδομαδα θα μεταμορφωθουν.
    </blockquote id=quote>

    + 1000[:-thumbu]

    τι να πουν αθλητες που ζουν με μεγαλους τραυματισμους , αναπηριες ή ακομα με νοσους οπως ο καρκινος και ακομα το πολεμουν και σκιζονται στη προπονηση (συγγνωμη για το μελο αλλα ετσι ειναι )

    Σταυρο να με συγχωρεις με για το ελαφρως οff και με την ευκαιρια δες και το facebook σου , σου εχω στειλει

  15. #75
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    αντρεα το εκλεισα το προφιλ μου στο φεις αν θελεις στειλε μου pm στο φορουμ η mail στην προσωπικη μου διευθυνση.την εχει στην σελιδα μου αν δεν την ξερεις www.stavrospapadopoulos.com

  16. #76
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-09-08
    Location
    Μυτιλήνη, Λεσβος.
    Posts
    8

    Default

    δυστυχως ανηκω στην 1η κατηγορια (29% λιπος )
    και εχω καποιες αποριες οσο αφορα το αρθρο
    1) ποτε καταλαβαινεις πως ο οργανισμος αρχιζει να λειτουργει σωστα
    δλδ οτι καιει 1/3 σαγχαρα απο το αιμα και 2/3 λιπος οπως αναφερει το αρθρο
    2) καποιο αρθρο στο φορουμ αναφερει πως ο καλυτερη ωρα και αεροβια γυμναστικη ειναι το πρωι . Αν αυτο δεν ειναι εφικτο τοτε μετα τα βαρη οπου ο οργανισμος εξαντλει το γλυκογονο και αναγκαζεται να καιει λιπος. Γιατι λοιπον 20-30' βαρη ειναι το μεγιστο για την 1η κατηγορια ???

    Και ερχομαι σε μενα
    Το προγραμμα μου ειναι το εξης
    1η μερα
    5 ασκησεις στηθος 4*12
    3 ασκησεις δικεφαλα 4*12

    2η μερα
    5 ασκησεις πλατη 4*12
    3 ασκησεις τρικεφαλα 4*12

    3η μερα
    5 ασκησεις ποδια
    δικεφαλοι και τετρακεφαλοι 6σετ των 15" ( ισομετρικες ασκησεις )
    γαμπες , προσαγωγοι απο 4*12
    4 ασκησεις ωμους
    4η μερα
    κυκλικο προγραμμα 4 φορες
    που περιεχει μια ασκηση στηθος , μια πλατη
    μια δικεφαλο , μια τρικεφαλο
    μια ωμους και 2 ποδια


    πριν και μετα τα βαρη κανω 30' διαδρομο με ταχυτητα 6.5km/h μεσω ορο
    μετα την προθερμανση κανω 2 ασκησεις κοιλιακους και μια ραχιαιους


    παρατηρησεις σχολια δεκτα και επιθυμητα
    στοχος απωλεια λιπους και διατηρηση ( η αυξηση μαλλον δυσκολο) μυικης μαζας

  17. #77
    Pumping Iron Leather Nunn's Avatar
    Join Date
    03-10-08
    Location
    Nicosia, Cyprus.
    Posts
    589

    Default

    Εκπληκτικό άρθρο φίλε Σταύρο.Πολύ καλή δουλειά.Ευχαριστούμε!
    Where is the power, where is the glory, Heavy Metal is my story.

  18. #78
    Pumping Iron Leather Nunn's Avatar
    Join Date
    03-10-08
    Location
    Nicosia, Cyprus.
    Posts
    589

    Default

    Εκπληκτικό άρθρο φίλε Σταύρο.Πολύ καλή δουλειά.Ευχαριστούμε!
    Where is the power, where is the glory, Heavy Metal is my story.

  19. #79
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    εγω ευχαριστω για τα καλα σου λογια!

  20. #80
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-12-08
    Location
    Αθηνα, Greece.
    Posts
    10

    Default

    Πολυ ενδιαφεροντα ολα αυτα που μας γραφετε κυριε Παπαδοπουλε.
    Με βοηθατε ιδιαιτερα να μπορεσω να ξακαθαρισω μερικα πραγματα που ειχα λιγο μπερδεμενα στο μυαλο μου.

  21. #81
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-01-09
    Location
    Greece.
    Posts
    7

    Default

    ΠΟΛΥΥΥΥ καλο πραγματικα!

  22. #82
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-01-09
    Location
    .
    Posts
    35

    Default

    παιδια πηρα ενα διαδρομο γα το σπιτι και θελω να το εκμεταλευτω ποση ωρα να κανω ωστγε να χασω λιπος και να μη χασω μυης?
    Εχω λιπος 14%.
    Πειτε μου γιατι διαβαζω πολλα κι εχω μπερδευτει καπου διαβασα πως δε χανεις μυης απο την αεορβια εκτος κι αν ειναι μαραθωνοδρομος δλδ πρεπει να εξαντλησε πολυ.

  23. #83
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-01-09
    Location
    .
    Posts
    35

    Default

    διαβασα το κειμενο αλλα η απορια μου ειναι αν κανω παραπανω απο οσο λεει πειραζει?μιας και ειμαι σε περιοδο ογκου

  24. #84
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-01-09
    Location
    .
    Posts
    35

    Default

    Παιδια σορρυ που ρωταω συνεχεια αλλα το ψαχνω το θεμα και διαβαζω διαφορες αποψεις κι εχω μπερδευτει σε καπιο σαιτ διαβασα για την αεροβικη
    "2. αεροβικη ασκηση

    σε περιοδο ογκου ξεχαστε την αεροβικη ασκηση,μια φορα την εβδομαδα φτανει."

    εδω σε ενα αρθρο (δε μπορω να το βρω) διαβασα οτι επιβαλεται η αεροβικη σε βοηθαει να κερδισεις μυης.
    Καπου αλλου διαβασα οτι χανεις μυης με την αεροβικη τη να πρωτοπιστευψω
    [:-cowboy][:-crazy]

  25. #85
    Senior Bodybuilder VR2's Avatar
    Join Date
    24-06-07
    Location
    Αθηνα, Πετραλωνα, Greece.
    Posts
    2,754

    Default

    Εξαρταται απο το σωματοτιπο του καθε ενος και το μεταβολισμο αλλοι χρειαζονται πολυ αεροβια αλλοι λιγη και αλλοι καθολου για να γραμμωσουν παντως σε οποιαδηποτε περιπτωση και να κανεις αεροβια ειναι χρησιμη μην την φοβασαι ακομα και σε περιοδο ογκου χρειαζεται σε βοηθαει να βαλεις πιο ποιοτικα κιλα πανω σου

  26. #86
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-01-09
    Location
    .
    Posts
    35

    Default

    Σε ευχαριστω φιλε μου, ποση ωρα τη μερα μου μου προτηνεις?ειμαι 1,79 79κιλα με σωματικο λιπος 14-15 % και οπως ειπα ειμαι σε περιοδο ογκου.Ο φοβος μου ειναι μη καψω μυης γιαυτο εχω μια επηφυλαξη

    α και στους ποσους παλμους να μενω μεχρι 120?

  27. #87
    Senior Bodybuilder VR2's Avatar
    Join Date
    24-06-07
    Location
    Αθηνα, Πετραλωνα, Greece.
    Posts
    2,754

    Default

    Ξεκινα 3 φορες την βδομαδα με μιση ωρα μετα τα βαρη και οσο περναει ο καιρος αυξανε 5 λεπτα παραπανο
    120 ειναι ιδανικοι παλμοι

  28. #88
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-01-09
    Location
    .
    Posts
    35

    Default

    Ευχαριστω αλλα αν κανω μετα τα βαρη δεν θα αργω να παρω το μεταπροπονιτικο συμπληρωμα?

  29. #89
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-01-09
    Location
    .
    Posts
    35

    Default

    Ευχαριστω αλλα αν κανω μετα τα βαρη δεν θα αργω να παρω το μεταπροπονιτικο συμπληρωμα?

  30. #90
    Senior Bodybuilder VR2's Avatar
    Join Date
    24-06-07
    Location
    Αθηνα, Πετραλωνα, Greece.
    Posts
    2,754

    Default

    Μολις τελειωσεις τα βαρη και πριν μπεις στην αεροβια πινεις την γλουταμινη και τα αμινοξεα σου και μετα την αεροβια παιρνεις το μεταπροπονητικο ροφημα με τον υδατανθρακα


 
Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •