Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 12 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 61 to 90 of 332
  1. #61
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    13-07-09
    Location
    .
    Posts
    9

    Default

    Αν καταλαβαινες ποιος ειμαι μπορει να καταλαβαινες τι αποψη εχω για τους επιχειρηματιες και τα μωνοπωλια.

    Οι μπαρες δε θα στραβωσουν απο αυτο, το ειπα. Οπως ειπα και οτο το κοστος απο Ελλαδα δεν αξιζει.

  2. #62
    Advanced Bodybuilder damian's Avatar
    Join Date
    22-03-05
    Location
    .
    Posts
    1,177

    Default

    Δεν μπορω να καταλαβω....αλλα απο την αλλη δεν φημιζομαι και για την ευφυια μου :D:D
    Και εσυ αν καταλαβαινες ποιος ειμαι,θα ειξερες οτι κανω πλακα και σε καμια περιπτωση δεν ειθελα να θειξω εσενα και την καπιταλιστικη σου κοσμοθεωρια περι κεφαλαιου...
    Anyway και παλι φιλοι ετσι?

  3. #63
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    13-07-09
    Location
    .
    Posts
    9

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by damian

    Δεν μπορω να καταλαβω....αλλα απο την αλλη δεν φημιζομαι και για την ευφυια μου :D:D
    Και εσυ αν καταλαβαινες ποιος ειμαι,θα ειξερες οτι κανω πλακα και σε καμια περιπτωση δεν ειθελα να θειξω εσενα και την καπιταλιστικη σου κοσμοθεωρια περι κεφαλαιου...
    Anyway και παλι φιλοι ετσι?
    </blockquote id=quote>
    Δεν θιχτηκα και δεν ειπα οτι θα'πρεπε να ειχες καταλαβει, απλα ειπα αν καταλαβαινες....
    ετσι κιαλλιως σου εχω πει στο παρελθον οτι σε παω για τις (ευστοχες) παρατηρησεις σου.

  4. #64
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    23-08-09
    Location
    .
    Posts
    25

    Default

    Μια απορια...!!
    αυτον τον καιρο περνω τις πολυβιταμινες Vital Plus Q10
    και σκεφτομαι να τις συνδιασο με το Ιπποφαες...!
    απο μια καψουλα το καθενα καθημερινα....
    τι λετε ειναι οκ..?
    ειναι υπερβολικο...?
    η να παρω μονο το ιποοφαες ετσι για αλλαγη....!?

    *τις Vital τις περνω 2μηνες...!!

  5. #65
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    22-10-08
    Location
    Αιγάλεω, Greece.
    Posts
    36

    Default

    Σκέφτομαι να αγοράσω τις Vital Plus Q10.

    Η λήψη πρέπει να γίνεται κάποια συγκεκριμένη περίοδο της ημέρας? Μετά, πριν απο την προπόνηση, το πρωί, το μεσημέρι, το βράδυ?
    , ...

  6. #66

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Eγω παιρνω 3 την ημερα μιση ωρα πριν το πρωινο. Γενικως ειναι καλο να τις παιρνεις με αδειο στομαχι και γενικα στην αρχη της ημερας.

  7. #67
    Junior Bodybuilder Billys's Avatar
    Join Date
    12-06-06
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    232

    Default

    οι βιταμινες B , επηρεαζουν τον δεικτη της αλλης?
    Τι εννοω... επειδη τη τελευταια φορα ειχα ανεβασμενη Β12, και εχω δει σε καποιες ουσιες και συμπληρωματα,περιεχουν Β5,Β6 κτλ. Και θελω να πιστευω οτι δεν θα μου κρατησουν ψηλα τον δεικτη της Β12..

  8. #68
    Junior Bodybuilder dio32's Avatar
    Join Date
    19-11-09
    Location
    vyronas, athens, Greece.
    Posts
    197

    Default

    daily formula της universal ειναι φυτικες κιολας οχι χημικες.
    εγω αυτες περνω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.εχω δοκιμασει και το animal pack που ειναι δυναμη αλα πολλα χαπακια βρε παιδια.

  9. #69
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    17-06-09
    Location
    Greece.
    Posts
    6

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Kyriakos

    &lt;blockquote id="quote"&gt;&lt;font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote"&gt;quote:&lt;hr height="1" noshade id="quote"&gt;Originally posted by patrinos2003

    H Neurobion einai ok gia thn timh tous file mou kai pistepse me aytes oi 3 vitamines pou periexei einai kai oi pio xrhsimes..Oso gia thn Eviol exei ligh E mesa..skepsou pos ego xreiazomai gyro sta 800mgs E! H Eviol kanei ligotero apo 3 euros..Pantos einai asteies oi posothtes se C pou exoun ta Cebion ktl ti na sou kanoun 135mgs?? edo milame gia pano apo 1000mgs!Parageilete kalytera apo ekso...
    </blockquote id=quote>
    Φιλε patrinos2003 εχαι το νου σου με την Ε γιατι διαβασα στο MD οτι μεγαλες ποσοτητες απο αυτη τη βιταμινη ειναι υποπτες για καποιους ξαφνικους θανατους, μακρια απο 'μας, κατα τη διαρκεια της προπονησης. Την Ε ο οργανισμος την αποθηκευει και δεν μπορει να την αποβαλει ευκολα. Προτεινω να μην ξεπερνας την ΣΗΠ.
    [/quote]

    http://www.apollonrunnersclub.gr/articles/45.shtm

  10. #70
    Junior Bodybuilder naxiand's Avatar
    Join Date
    13-06-09
    Location
    .
    Posts
    138

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by megageo

    Eγω παιρνω 3 την ημερα μιση ωρα πριν το πρωινο. Γενικως ειναι καλο να τις παιρνεις με αδειο στομαχι και γενικα στην αρχη της ημερας.
    </blockquote id=quote>

    με άδειο; γιατί όλες γράφουν πάνω μαζί με γεύμα είναι σίγουρο ατό ή δουλεύει σε εσένα καλύτερα έτσι;

  11. #71

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by naxiand

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by megageo

    Eγω παιρνω 3 την ημερα μιση ωρα πριν το πρωινο. Γενικως ειναι καλο να τις παιρνεις με αδειο στομαχι και γενικα στην αρχη της ημερας.
    </blockquote id=quote>

    με άδειο; γιατί όλες γράφουν πάνω μαζί με γεύμα είναι σίγουρο ατό ή δουλεύει σε εσένα καλύτερα έτσι;
    </blockquote id=quote>

    Oι βιταμινες πρεπει να λαμβανονται λιγο πριν το φαγητο σε γενικες γραμμες, απλα τα κουτια γραφουν ετσι γιατι σε μερικους προκαλειται μια δυσφορια αν κατεβαζουν χαπια με αδειο στομαχι. 15-30 λεπτα πριν το φαγητο για μενα ειναι ιδανικο.

  12. #72

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by megageo

    Oι βιταμινες πρεπει να λαμβανονται λιγο πριν το φαγητο σε γενικες γραμμες, απλα τα κουτια γραφουν ετσι γιατι σε μερικους προκαλειται μια δυσφορια αν κατεβαζουν χαπια με αδειο στομαχι. 15-30 λεπτα πριν το φαγητο για μενα ειναι ιδανικο.
    </blockquote id=quote>

    George όμως τότε δεν θα απορροφηθούν οι λιποδιαλυτές A,D, K,E.Aν δεν υπάρχει γεύμα δεν υπάρχει και λίπος , οπότε πώς θα απορροφηθούν?

  13. #73

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Μα ρε Ανδρεα , τωρα στα 15 λεπτα θα χαθουν οι βιταμινες; Εχεις δικιο θεωρητικα σε αυτο που λες, ομως κατα την αποψη μου δεν φτανουν τα 15-30 λεπτα για να μειωθει η απορροφηση των λιποδιαλυτων βιταμινων. Ουσιαστικα μεχρι να διαλυθουν τα χαπια και να δωθουν οι βιταμινες στον οργανισμο θα εχουμε ξεκινησει να τρωμε. Βεβαιως δεν μπορω να το αποδειξω, αλλα αυτο εκανα παντα και δεν εχω καποια ενδειξη οτι χαραμιζω τις βιταμινες με αυτο τον τροπο.

  14. #74
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default

    E ένα fishoil αφού δεν τρώμε τη συγκεκριμένη στιγμή μπορεί να βοηθήσει μάλλον.

  15. #75
    New Bodybuilder
    Join Date
    20-01-10
    Location
    .
    Posts
    1

    Default

    Γεια σας. Ειμαι νεος στο σπορ.. Πήγα στο bodybuilding stores Μου δωσανε πολυβιταμινη της ALL STARS FITNESS ΜΙΝVIT STAR PLUS.. Η γνωμη σας... ?

  16. #76
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    10-06-09
    Location
    .
    Posts
    66

    Default

    πηγα πηρα vital uplus (18,50 ευρο) και το vitorange (1,50 ευρο) που εχει αναβραζον για 12 φορες και περιεχει το καθενα 1g vitamin C
    το vitorange (δηλαδη την vitamin C) την πηρα κατευθειαν μετα το μεταπροπονητικο shake (καθαρινη πρωτεινη) και μια μπανανα, καλα εκανα? εκεινη δεν ειναι η σωστη στιγμη?

  17. #77
    Bodybuilding Newbie kokkoras's Avatar
    Join Date
    06-12-09
    Location
    Athens
    Posts
    80

    Default

    Ενδιαφερουσες πληροφοριες[:-drunk].Καταρχας τις Geriatric τις βρισκει κανεις και αυτες σε φαρμακειο?..και κατι αλλο, ειπατε οτι η δοσολογια ειναι 1 φορα την ημερα..θα μπορουσε καποιος να προτεινει την ιδανικοτερη ωρα για την προσληψη της?

  18. #78
    Bodybuilding Newbie kokkoras's Avatar
    Join Date
    06-12-09
    Location
    Athens
    Posts
    80

    Default

    Δεν ειχα δει τις αλλες 5 σελιδες lal..οκ βρικα οτι πληροφορια ηθελα:D

  19. #79
    New Member
    Join Date
    13-05-09
    Location
    .
    Posts
    14

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by kokkoras

    Ενδιαφερουσες πληροφοριες[:-drunk].Καταρχας τις Geriatric τις βρισκει κανεις και αυτες σε φαρμακειο?..και κατι αλλο, ειπατε οτι η δοσολογια ειναι 1 φορα την ημερα..θα μπορουσε καποιος να προτεινει την ιδανικοτερη ωρα για την προσληψη της?
    </blockquote id=quote>

    --------------
    Ναι τις βρισκεις σε φαρμακειο καπου στα 7 ευρω αν θυμαμαι καλα..
    Εγω την επαιρνα το πρωι με το πρωινο μου.

  20. #80
    New Bodybuilder
    Join Date
    28-01-10
    Location
    .
    Posts
    3

    Default

    megageo δεν σε καταλαβενω. Παιρνεις 3 την ημερα απο vital plus αρα σου κραταει το κουτι 10 μερες λογω του οτι εχει 30 καψουλες μεσα, αρα σου βγαινει 18Χ3=54 ευρο τον μηνα. Το animal pak εχει 50 ευρο και κραταει 44 μερες και το θεωρεις ακριβο?

  21. #81
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    18-12-07
    Location
    .
    Posts
    32

    Default

    NUMARK Multivitamins With Iron 90 ταμπλέτες 90 ημερες...11 βιταμινες στο 100% και με σιδηρο...υπαρχει και συσκευασια χωρις σιδηρο...7.10 EUR...απλη αλλα καλη μιας και με 7 ευρω βγαζεις 3 μηνες...
    :D
    Toumpano: Mission just begun...TIME TO GET HUGE !!!!!!!

  22. #82
    New Member el.stel's Avatar
    Join Date
    05-02-10
    Location
    Rethymno, Crete.
    Posts
    94

    Default

    Μια απορία παιδιά. Ξέρει κανείς αν υπάρχει διαφορά από αναβράζοντα δισκία με τα χάπια??

    Έχω διαβάσει παλιότερα πως τα χάπια απορροφώνται καλύτερα. Ισχύει αυτό??

    Ρωτάω επειδή δεν μπορώ να καταπιώ χάπι ούτε χιλιοστό[:-boggled] και ψάχνω να βρω μια καλή πολυβιταμίνη σε αναβράζον.

  23. #83
    New Bodybuilder
    Join Date
    24-02-10
    Location
    .
    Posts
    2

    Default

    Kalispera se olous!
    Molis anaoixa ena animal pak...kai exo kapies apories...anaferomai se aytous pou to exoun dokimasei...
    1)vromane se olous san skylotrofi?
    2)to leyko xapi einai se olous ligo kafe gyro gyro?(fantazomai apo trivi me ta ypoloipa xapia) ?
    eyxaristo ek ton proteron!

  24. #84
    New Bodybuilder
    Join Date
    24-02-10
    Location
    .
    Posts
    2

    Default

    Ζητω συγγνωμη για τα greeklish στο post!ειμουν αφυριμενος!

  25. #85
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default

    1. Ναι μυρίζουν λίγο η αλήθεια είναι.
    2. Κάτι τέτοιο πιθανώς συμβαίνει

    Και τι αντιστοιχεί στο κάθε χάπι:

    Attached Image:


  26. #86
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    04-02-10
    Location
    .
    Posts
    118

    Default

    Πηρα τις πολυβιταμινες αυτες -&gt;
    http://www6.netrition.com/universal_daily_formula.html

    Τις εχει παρει κανεις ? Ειναι καλες ?

    Ειναι πολυ μεγαλες και δεν μπορω να τις πιω . Πειραζει να την κοβω στη μεση ?

    Σημερα πηρα την πρωτη και νιωθω κατι σαν να θελω να ξυστω σε διαφορα σημεια . Ειναι φυσιολογικο ?

    Με ανυσηχει οτι εχει ποσοτητες 100% σε vitamin A, D ,E γιατι διαβασα οτι δεν φευγουν ευκολα απο τον οργανισμο και δεν κανει να παιρνουμε παραπανω απο την ΣΗΠ . Τι λετε ?
    Τρωω πιο πολυ και χανω και κιλα ... ωραια πραγματα

  27. #87
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    04-02-10
    Location
    .
    Posts
    118

    Default

    Μου ειπε μια κοπελα οτι της ειχε πει ενας γυμναστης να παιρνει μια πολυβιταμινη την μερα και θα την βοηθησει στην γραμμωση . Ισχυει ?

    Εγω πρωτη φορα τ ακουω .

  28. #88
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    04-02-10
    Location
    .
    Posts
    118

    Default

    Γενικα δηλαδη ισχυει οτι η πολυβιταμινη βοηθαει στην Γραμμωση ?

  29. #89
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-04-09
    Location
    .
    Posts
    154

    Default

    centrum με λουτενη απο το φαρμακειο.30 μερες 9 εουρος...περνω μιση πρωι μιση απογευμα.

  30. #90
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    01-07-10
    Posts
    8

    Default

    Παιδιά εγώ για τις animal ,παρόλο που έχω σε μεγάλη εκτίμηση την εταιρία ,δεν θα πω τα καλύτερα.Συγκεκριμένα σε συζήτηση με φίλο χημικό,που κάνει το άθλημα και ψάχνεται,μου είπε ότι βρήκε κάποια συστατικά που δεν του άρεσαν.....
    Αντίθετα μου πρότεινε μια της vitalife (ultra mega pak ) ,την οποία την βρήκε καθαρότατη και άρτια.....
    Μου την έφερε, τις δύσκολες μέρες,ειδικά σε βαριές προπονήσεις πχ ποδιών ή μέρες με μεγάλη κόπωση,από δουλειά κτλ...ναι ,ναι..Δουλεύει !!
    Πάντως επειδή κοίταξα λίγο τα πιο πάνω ποστ,νομίζω ότι σε κάποιους που ασχολούνται καιρό και με υψηλές απαιτήσεις ,αυτές του φαρμακείου...είναι καραμέλες....
    η solgal είναι εξαιρετική εταιρία,αλλά για μας,νομίζω πως κάνουν τα πιο ειδικά συμπληρώματά της,δηλαδή μεμονομένες βιταμίνες ή κάποια προστατευτικά ή κάποια τιτλοδοτημένα βότανα...


 
Page 3 of 12 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Mass-Tech Της MuscleTech - Γνώμες & Αξιολογήσεις
    By dimitris1991 in forum Συμπληρώματα Πρωτεΐνης
    Replies: 47
    Last Post: 11-10-16, 16:37
  2. Gaspari Anavite Πολυβιταμίνες - Γνώμες;
    By Dimitris stfs in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 09-07-13, 00:23
  3. Performaxx Πολυβιταμίνες Της Optimum Nutrition - Γνώμες;
    By GoDaemon in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 31-10-11, 06:46
  4. Πολυβιταμίνες (Multivitamins)
    By Hamurabi in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 12-02-05, 07:15

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •