Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    01-05-06
    Location
    .
    Posts
    4

    Default Να φάω μέλι;

    Από τι διαβάζω εδώ στο forum όταν θέλουμε σοβαρά να κάψουμε λίπος πρέπει να κόψουμε γαλακτοκομικά, ζυμαρικά, γλυκά, φρούτα χυμούς (τι άλλο ξέχασα;). Έχω μπερδευτεί όμως με το μέλι. Επιτρέπεται η όχι; Σκεφτόμουν ότι μια γρήγορη λύση για πρωινό ίσος να ήταν κουακερς με μέλι αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλή επιλογή.

  2. #2
    Pumping Iron
    Join Date
    16-03-08
    Location
    Πειραιάς, Greece.
    Posts
    616

    Default

    Ό,τι κ αν κάνεις,μην το κάνεις πολύ απότομα.Αν δηλαδή τρως κανονικά όλες αυτές τις τροφές που αναφέρεις προσπάθησε σταδιακά να τις μειώνεις,φτιάχνοντας παράλληλα κ το γενικότερο διατροφικό σου πλάνο.Η απότομη διακοπή όλων αυτών δε θα ωφελήσει μακροπρόθεσμα.<div align="left"></div id="left">Σε όλα αυτά βέβαια σημαντικό ρόλο διαδραματίζει κ ο στόχος που θέλεις να πετύχεις.Διαφορετική αυστηρότητα δείχνεις στον όγκο κ διαφορετική στη γράμμωση,διαφορετικά λειτουργείς με την εμπειρία 10 ετών γυμναστικής απ'ότι με την εμπειρία μισού έτους.<div align="left"></div id="left">Όσο για το μέλι, οι περισσότεροι το αφαιρούν ολοκληρωτικά στη γράμμωση.Εσύ όμως ως αρχάριος(το συμπέρανα από άλλο post σου,για να μην παρεξηγηθούμε!)νομίζω ότι έχεις σημαντικότερα πράγματα από αυτό να σκεφτείς κ να ασχοληθείς.
    , ' ...

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    01-05-06
    Location
    .
    Posts
    4

    Default

    Οχι, καμία παρεξήγηση :) ίσα ίσα σε ευχαριστώ κιόλας που μπήκες στον κόπο να καταλάβεις ότι είμαι νέος στο σπορ.

    Όσον αφορά το θέμα της διατροφής είμαι αρκετά κοντά στο στόχο μου και δεν σκοπεύω να τα κόψω μια για πάντα. Έτσι και αλλιώς το γάλα δεν ήταν και τόσο μόνιμο στην δίαιτά μου, ούτε τα φρούτα. Οι χυμοί και η ζάχαρη όμως...

    Νομίζω σε κανένα μήνα, άντε δύο να ξαναρχίσω να τα καταναλώνω.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •