Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    30-08-07
    Location
    .
    Posts
    197

    Default Ενδιαφέρον site με άρθρα (Alan Aragon)

    Παιδιά, πέτυχα πριν 2 ωρίτσες το όνομα αυτού του κυρίου στο bb.com
    Η σελίδα του έχει πολλά άρθα και έχω κάτσει και διαβάζω :D

    Μου φαίνετε ότι είναι καλό να κοιταχτεί και από πιο παλιούς/έμπειρους/διαβασμένους, έχει μερικές αρκετά διαφορετικές ιδέες(που πάνε κόντρα σε πολύ διαδεδομένες ιδέες που κυκλοφορουν), και συνήθως πάνε πακέτο με reference για την αντίστοιχη έρευνα:D

    http://alanaragon.com/articles.html

    edit: ξέχασα να αναφέρω, είναι όλα στα αγγλικά, και σε σχετικά "βαριά" αγγλικά, και είναι ΠΟΛΛΑ...αλλά πολύ ενδιαφέροντα!

  2. #2
    Pumping Iron
    Join Date
    09-06-05
    Location
    ioannina, GREECE, Greece.
    Posts
    413

    Default

    www.pubmed.com

    και εκει μπορεις να βρεις πολλα ενδιαφεροντα πραγματα με πολλη αναλυση και βαρια αγγλικα , αλλα τοπ site χ)

    και το δικο σου δν παει πισω ομως
    It was character that got us out of bed, commitment that moved us into action, and discipline that enabled us to follow through

  3. #3
    Pumping Iron
    Join Date
    05-04-08
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    247

    Default

    Πολυ καλος ο Alan. Τον διαβαζω στο bb.com, ειδικα στο thread που διατηρει για τα PreWO/PWO...μου κανει εντυπωση πως συνεχιζει να το ανανεωνει και να απανταει σε ολους τους εκει συμφορουμιτες με συνεχεια και συνεπεια για πανω απο 4 χρονια..

    [:-thumbu][:-thumbu]need4weed
    32 - 1.85 cm

    " , !"

  4. #4
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    30-08-07
    Location
    .
    Posts
    197

    Default

    είναι όντως πολύ ενδιαφέρον!
    έχω αρχίσει να φρικάρω σιγά σιγά με τις αιρετικές απόψεις!
    δεν πειράζει όμως, σίγουρα θα πέσει μάθηση και βελτίωση. το μόνο κακό είναι ότι έχω φτιάξει ήδη πρόγραμμα γράμμωσης με διατροφή/προπόνηση κλπ
    δεν μου πάει η καρδιά να το αλλάξω τώρα που ξεκίνησα. πάντως από χειμώνα θα γίνουν πολλές αλλαγές!

  5. #5
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    09-08-05
    Location
    Patra, Greece.
    Posts
    185

    Default

    Επαναφέρω το τόπικ γιατί κάθισα και διάβασα αυτά που λέει και έχω μια απορία...όλοι οι διαιτολόγοι στυλ Berardi κλπ υποστηρίζουν έντονα να παίρνουμε συμπληρώματα όπως bcaa,zinc,grape ceed extract κλπ και αυτός τα βγάζει όλα ανούσια εκτός από πρωτείνη,κατά προτίμηση καζείνη,fish oil και μία απλή πολυβιταμίνη.Η απορία μου είναι τελικά,πού βρίσκεται η αλήθεια;Πρέπει να κοιτάμε με ποιά εταιρεία συνεργάζεται ο καθένας για να καταλάβουμε αν είναι αντικειμενικός ή όχι;


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •