Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 39
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    30-03-05
    Location
    .
    Posts
    36

    Default Θέλω το 12.3 λίπος να γίνει 10% σε 20 μέρες!!

    Η λιπομέτρηση μου προχθές..
    73.8kg βάρος μου
    178 υψος
    Λίπος 9.1kg 12,3%
    Μυς 17,3kg
    Νερά 47,4kg 64,2%

    Διατροφή που κάνω..
    Πρωινό.. bars δημιτριακών.. φρούτο.. κρουασαν..!
    Μεσημέρι.. μισό κοτόπουλο σούβλας με καμιά πατατούλα τηγανιτη + ντομάτα + φέτα
    Απογευματινό.. Φρούτο
    2 κάψουλες EAS Thermodynamix
    Γυμναστήριο κατά τις 9:30-10:30
    Αμέσως μετά 1,5 scoop EAS 100% Whey
    Μετά από κάμια ώρα κοτοπουλάκι πάλι λίγο..
    Κανένα φρούτο..
    Και πριν κοιμηθώ 1 scoop ΕΑΣ 100% Whey
    Κοιμάμαι αρκετά αργά αλλά για 8 ώρες πάντα
    Οπότε και το πρωινό με το μεσημεριανό απέχει λίγη ώρα ή δεν υπάρχει καν πρωινό αν ξυπνήσω μεσημέρι.
    Ίσως να θεωριθεί φτωχή η διατροφή μου αλλά το κάνω προσπαθώντας να μειώσω λίπος.

    Γυμναστική
    4-5 φορές την εβδομάδα και μια φορά ακόμα τρέξιμο περπάτημα σε βουνό
    Το πρόγραμμα της Γυμναστικής μου είναι θεωρείται όγκου (πυραμίδα) αλλά με τέτοιο τρόπο νιώθω μεγαλύτερη ευχαρίστηση για γυμναστική.
    Κοιλιακοί ραχιαίοι κάθε φορά και κάθε μέρα ξεχωριστή μυική ομάδα.. χέρια,πλάτη,στήθος,όμοι,πόδια. Κάτι που σίγουρα είναι λάθος μου είναι ότι δεν κάνω καθόλου αερόβια στις προπονήσεις μου.

    Τι θέλω..
    Το 12.3% να γίνει 10% ή και λιγότερο σε 20 μέρες.
    Μπορώ να ακολουθήσω ακριβώς τις οδηγίες που θα μου δώσετε όποιες και αν είναι!!
    Ότι ανέφερα ισχύει εδώ και 2 βδομάδες.. δεν με ενδιέφερε ούτε η γράμμωση ούτε τίποτα τον προηγούμενο καιρό.. και το γυμναστήριο το χειμώνα το είχα παρατήσει δυστυχώς εντελώς.
    Δώστε μου όσο γίνετε πιο σαφείς οδηγίες για να καταφέρω να πετύχω τον στόχο μου!
    Επίσης θέλω να μην χαθούν μυς ή να χαθούν πολύ λίγοι.

  2. #2
    Pumping Iron
    Join Date
    05-04-08
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    247

    Default

    Αυτο το οποιο εκανα εγω και δουλεψε σε εμενα ηταν μια διατα PSMF (Protein Sparing Modyfied Fast) του Mcdonald που εχει ακριβως αυτο το σκοπο: Να χασεις αμεσα πολυ λιπος.

    Εν συντομια λοιπον:

    Τρως μονο πρωτεινη (1,5-2γρ ανα lbs LBM = 213-282γρ στην περιπτωση σου)
    ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. 0 υδατανθρακες, 0 λιπαρα.

    Τρως επισης με καθε σου γευμα 100γρ περιπου λαχανικα χαμηλων υδατανθρακων οπως μαρουλι/μπροκολο/σπανακι/κλπ για την απαραιτητη ληψη μικροδιατροφικων στοιχειων και φυτικων ινων.

    Μια πολυβιταμινη και Ω3 λιπαρα (σε ταμπλετες ή υγρη μορφη) ειναι συνιστομενα απο τον συγγραφεα της διαιτας, αλλα και απο εμενα που την εφαρμοσα.

    Λεγοντας οτι η διατροφη σου θα αποτελειται αποκλειστικα απο πρωτεινη, ενοουμε οτι απο υδατανθρακες και λιπαρα θα περιλαμβανει μονο οσα θα προκυπτουν απο την καταναλωση πρωτεινικων τροφων (ουσιαστικα θα εχεις 20-30 γρ απο το καθενα).

    Η διατα αυτη εχει διαρκεια 10-12 ημερες. ΜΗΝ την κανεις για παραπανω (για πολλους λογους που εχουν να κανουν με την υγεια σου αλλα και την αποτελεσματικοτητα της ιδιας της διαιτας). Την τελευτεα μερα της διαιτας και για 3 ημερεσ θα πρεπει να αυξησεις τη θερμιδικη σου προσληψη με καταναλωση υδατανθρακων, κρατωντας τα λιπαρα χαμηλα. Μετα το περας αυτης της πλυροσης υδατανθρακων, μπορεις νε πειστρεψεις σε μια ισοροπημενη διατροφη αναλογα με τους στοχους σου.

    Απο γυμναστικη, κοβεις τελειως την αεροβια και κανεις ενα full body work out ανα 4-5 ημερες (υψηλη ενταση)

    Αυτη ειναι η διατα εν συντομια.

    Τροφες που μπορεις να καταναλωσεις ειναι παρα πολλες, αναμεσα τους:

    1. Κοτοπουλο στηθος
    2. Μπακαλιαρος
    3. Τονος
    4. Μοσχαρι φιλετο
    5. Μαρουλι
    6. Χορτα
    7. Σπανακι
    8. Μπροκολο

    κ.α

    Σκοπος τησ PSMF ειναι η διαφυλαξη της μυικης μαζασ με ταυτοχρονη καυση πολυ λιπους. Σε εμενα δουλεψε, σε εσενα ευχομαι καλυ δυναμη!

    EDIT: Στη θεση σου θα καταναλωνα 210γρ πρωτεινης ολες τις ημερες αυτης της διαιτας εκτος των ημερων προπονησης οπου θα πηγαινα για 250-280 γραμμαρια (including whey shakes).
    32 - 1.85 cm

    " , !"

  3. #3
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    14-06-05
    Location
    Gotham.
    Posts
    815

    Default

    Πώς μέτρησες το σωματικό σου λίπος?
    How long can any man fight the darkness... until he finds it in himself

  4. #4
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    02-07-07
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    168

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by v4vasilis

    Αυτο το οποιο εκανα εγω και δουλεψε σε εμενα ηταν μια διατα PSMF (Protein Sparing Modyfied Fast) του Mcdonald που εχει ακριβως αυτο το σκοπο: Να χασεις αμεσα πολυ λιπος.

    Εν συντομια λοιπον:

    Τρως μονο πρωτεινη (1,5-2γρ ανα lbs LBM = 213-282γρ στην περιπτωση σου)
    ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. 0 υδατανθρακες, 0 λιπαρα.

    Τρως επισης με καθε σου γευμα 100γρ περιπου λαχανικα χαμηλων υδατανθρακων οπως μαρουλι/μπροκολο/σπανακι/κλπ για την απαραιτητη ληψη μικροδιατροφικων στοιχειων και φυτικων ινων.

    Μια πολυβιταμινη και Ω3 λιπαρα (σε ταμπλετες ή υγρη μορφη) ειναι συνιστομενα απο τον συγγραφεα της διαιτας, αλλα και απο εμενα που την εφαρμοσα.

    Λεγοντας οτι η διατροφη σου θα αποτελειται αποκλειστικα απο πρωτεινη, ενοουμε οτι απο υδατανθρακες και λιπαρα θα περιλαμβανει μονο οσα θα προκυπτουν απο την καταναλωση πρωτεινικων τροφων (ουσιαστικα θα εχεις 20-30 γρ απο το καθενα).

    Η διατα αυτη εχει διαρκεια 10-12 ημερες. ΜΗΝ την κανεις για παραπανω (για πολλους λογους που εχουν να κανουν με την υγεια σου αλλα και την αποτελεσματικοτητα της ιδιας της διαιτας). Την τελευτεα μερα της διαιτας και για 3 ημερεσ θα πρεπει να αυξησεις τη θερμιδικη σου προσληψη με καταναλωση υδατανθρακων, κρατωντας τα λιπαρα χαμηλα. Μετα το περας αυτης της πλυροσης υδατανθρακων, μπορεις νε πειστρεψεις σε μια ισοροπημενη διατροφη αναλογα με τους στοχους σου.

    Απο γυμναστικη, κοβεις τελειως την αεροβια και κανεις ενα full body work out ανα 4-5 ημερες (υψηλη ενταση)

    Αυτη ειναι η διατα εν συντομια.

    Τροφες που μπορεις να καταναλωσεις ειναι παρα πολλες, αναμεσα τους:

    1. Κοτοπουλο στηθος
    2. Μπακαλιαρος
    3. Τονος
    4. Μοσχαρι φιλετο
    5. Μαρουλι
    6. Χορτα
    7. Σπανακι
    8. Μπροκολο

    κ.α

    Σκοπος τησ PSMF ειναι η διαφυλαξη της μυικης μαζασ με ταυτοχρονη καυση πολυ λιπους. Σε εμενα δουλεψε, σε ε σενα ευχομαι καλυ δυναμη!

    EDIT: Στη θεση σου θα καταναλωνα 210γρ πρωτεινης ολες τις ημερες αυτης της διαιτας εκτος των ημερων προπονησης οπου θα πηγαινα για 250-280 γραμμαρια (including whey shakes).
    </blockquote id=quote>

    Σοβαρα τοσο καλα αποτελεσματα εχει αυτη η διαιτα; Θα με ενδιεφερε κι εμενα. Εντυπωση μου κανει που κοβεις ολη την αεροβια τι στιγμη που θελεις να χασεις λιπος!!! Γιατι ετσι;
    Pain is weakness leaving the body!

  5. #5
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-07-08
    Location
    mytilini, building, Greece.
    Posts
    1,144

    Default

    2.3%,δηλαδη καπου 1,7 κιλα λιπους,δηλαδη καπου 12000 θερμιδες ελλειμμα μεσα σε 20 μερες.
    -απο το πρωινο σου βγαλε το κρουασαν,τσαμπα λιπος παιρνεις. παιρνε ενα scoop πρωτεινης αμεσως μολις ξυπνησεις μαζι με μια φρυγανια για καλυτερη απορροφηση και μετα απο 20-30 λεπτα φαε ενα γιαουρτι μαζι με λιγα δημητριακα ή μια ομελετα με 5 ασπραδια και εναν κροκο μαζι με ενα ξυνομηλο
    -βαλε και ενα δεκατιανο,π.χ. κανενα γιαουρτακι με ενα φρουτο(το total 2% θεωρειται απο τα καλυτερα με 8,6% πρωτεινη)
    -το μεσημεριανο ειναι φουλ στο λιπος και στον υδατανθρακα.καλυτερα φαε 200 γραμμαρια γαλοπουλα/κοτοπουλο/τονο μαζι με 60 γραμμαρια ρυζι ή 1-2 βραστες πατατες.
    -και στο απογευματινο σου δεν εχεις καθολου πρωτεινη,εφοσον γυμναζεσαι στις 9.30 το βραδυ,ως τοτε μονο με ενα φρουτο τη βγαζεις?
    γιατι δεν τρως ενα-δυο γιαουρτια μαζι με το φρουτο ή φαε 100 γραμμαρια τονο μαζι με λιγη σαλατα,χωρις αλατι φυσικα και μια κουταλια λαδι,κατα τις 6 το απογευμα.
    -αμεσως μετα την προπονηση σου χρειαζεσαι ενα scoop πρωτεινης,για να προλαβεις τον καταβολισμο
    -και στο βραδυνο σου βαλε λιγο υδατανθρακα,τον χρειαζεσαι,φαε μια βραστη πατατα,και μην ξεπερασεις τα 200 γραμμαρια κοτοπουλου,δε χρειαζεται.
    -διατηρησε το scoop πρωτεινης μιση ωρα πριν απο τον υπνο
    χρειαζεσαι κα αεροβιο,κανε 4-5 φορες την εβδομαδα διαδρομο με γρηγορο περπατημα και κλιση για 45 λεπτα
    δεν μπορεις βεβαια να εχεις μηδαμινη μυικη απωλεια,το ζητημα ειναι να εχεις την ελαχιστη δυνατη.
    ()

  6. #6
    Pumping Iron
    Join Date
    28-02-08
    Location
    Greece.
    Posts
    441

    Default

    Χωρίς να είμαι expert σε διατροφικά θέματα θα σου ρίξω μία "κίτρινη κάρτα" από τα αποδυτήρια για τα τηγανητά, τη φέτα και το κρουασάν [:-apple] Συνεχίζω με "κόκκινη" για τα σχεδόν ανύπαρκτα σε αριθμό γεύματα και για την αεροβική [:-blindfold] Με λίγα λόγια "στραβά αρμενίζεις" γενικότερα -αν ισχύουν οι μετρήσεις και οι στόχοι σου [:-boggled]

    Ακολουθώντας μια συνηθισμένη διατροφή για γράμμωση (= minimum υδατανθρ. + 0 λίπος -εκτός Ω3) μπαίνεις σε καλό δρόμο. Υποθέτω πως έχεις διαβάσει αυτό
    http://www.bodybuilders.gr/data/main...?TOPIC_ID=8303
    και τα σχετικά τμήματα του forum.

    Για πιο hardcore και αν αντέχεις κόψε την ποσότητα υδατανθράκων όσο αντέχεις στο πιο πάνω. Για τα thermodynamix έχουν συζητηθεί σε άλλα topics (εν ολίγοις περιττά ειδικά με τη διατροφή που κάνεις). Για το στόχο που θέλεις πρώτα μετράει η διατροφή-αεροβική και μετά το πρόγραμμα για βάρη.

  7. #7

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by cccc



    Ακολουθώντας μια συνηθισμένη διατροφή για γράμμωση (= minimum υδατανθρ. + 0 λίπος -εκτός Ω3) μπαίνεις σε καλό δρόμο.
    </blockquote id=quote>

    Πανω κατω συμφωνω σε οτι ειπες αλλα εδω κολλαω .Το εχεις κανει αυτο ?Γιατι να μην εχεις λιπος ρε συ?

  8. #8
    Advanced Bodybuilder HEAVY DUTY's Avatar
    Join Date
    12-10-07
    Location
    .
    Posts
    940

    Default

    ψαξε το φορουμ για να καταλαβεις περι διατροφης............αυτο που κνσ δν το θεωρω διατροφη μα πεταμενα λεφτα σε μια whey η οποια νομιζεις πως κανει θαυματα.............ΑΡΧΙΣΕ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ!!!!!!!!!!KEEP GOING!

  9. #9

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by 200sx

    Τι θέλω..
    Το 12.3% να γίνει 10% ή και λιγότερο σε 20 μέρες.

    δεν με ενδιέφερε ούτε η γράμμωση ούτε τίποτα τον προηγούμενο καιρό.. και το γυμναστήριο το χειμώνα το είχα παρατήσει δυστυχώς εντελώς.

    </blockquote id=quote>

    Ρε δικε μου ξερεις τι γινεται?Εχουμε γεμισει με τυπακια σαν κι εσενα , που ειναι τεμπεληδες ολο το χρονο , δε ψαχνονται , δε κοιτανε να πανε ουτε καν 3 μερες τη βδομαδα γυμναστηριο και μετα τα θελουν και ΟΛΑ και τα θελουν ΤΩΡΑ.

    να με συγχωρεις αλλα πρεπει να επιστρεψεις στη πραγματικοτητα και αυτη ειναι οτι αυτο που ζητας πολυ απλα δε γινεται .Και μονο και μονο που ζητας κατι τοσο ρομαντικο εκτιθεσαι

  10. #10
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-07-08
    Location
    mytilini, building, Greece.
    Posts
    1,144

    Default

    [/quote]

    Ρε δικε μου ξερεις τι γινεται?Εχουμε γεμισει με τυπακια σαν κι εσενα , που ειναι τεμπεληδες ολο το χρονο , δε ψαχνονται , δε κοιτανε να πανε ουτε καν 3 μερες τη βδομαδα γυμναστηριο και μετα τα θελουν και ΟΛΑ και τα θελουν ΤΩΡΑ.

    να με συγχωρεις αλλα πρεπει να επιστρεψεις στη πραγματικοτητα και αυτη ειναι οτι αυτο που ζητας πολυ απλα δε γινεται .Και μονο και μονο που ζητας κατι τοσο ρομαντικο εκτιθεσαι
    [/quote]

    πεσ'τα ρε αντρικο,καθομαστε ολο το χρονο και γυμναζομαστε και μετραμε τον υδατανθρακα μας χειμωνιατικα και θελουν ολοι αποτομα να φτασουν στο 9-10% μεσα σε 20 μερες!δεν ειναι προσωπικη επιθεση,αλιμονο,κουβεντα κανουμε εδω,αλλα δε μπορεις μεσα σε 20 μερες να εχεις τα ωφεληματα που απεκτησε καποιος μεσα σε εναν χειμωνα,αν και τιποτα δεν ειναι αδυνατον.αν ομως βρεις τον τροπο να το καταφερεις και να το διατηρησεις,πες το και σε εμας
    ()

  11. #11
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    30-03-05
    Location
    .
    Posts
    36

    Default

    Ρε παιδιά οκ και εγώ πέρσι αρχές καλοκαιριού ήμουν 10.2% με ελάχιστες παύσεις γυμναστικής τον χειμώνα αλλά και με διατροφή ότι να ναι.. κάθε μέρα αν δεν έτρωγα παγωτό και αν δεν έτρωγα τα τηγανιτά μου δεν μπορούσα.

    6 Αυγούστου λείγουν οι 20 μέρες και θα μετρηθώ.. ελπίζω πως θα τα καταφέρω.

    Δεκτές οι κάρτες.. ξέρω τα λάθη μου απλά δεν μ'αρέσει να πιεζω τον εαυτό μου.. κόβωνται οι τιγανιτές πατατούλες.. κόβωνται τα κρουσανάκια.. κόβω και την φέτα (αυτό ειδικά το κοβω με μαύρη καρδιά δεν μπορώ να φάω ντομάτα χωρίς φέτα)..! Θα αρχίσω αερόβια.

    Μια πολυβιταμίνη μάλλον την χρειάζομαι για να μην πάθω και τίποτα.

    Λυπομέτριση έκανα σε λυπομετριτή που ανεβαίνεις πάνω σαν ζυγαριά μάρκας Tanita.


    Ερώτηση
    Όταν λέτε να μειώσω εντελώς τον υδατάνθρακα? Π.χ. στο μεσημεριανό να φάω σκέτο μισό κοτόπουλο χωρίς να φάω το ρίζι που είπατε παραπάνω είναι οκ?


    Τι πέρνουμε όταν πάμε σε club ή σε καφετέριες? Και τι γίνετε αν ξενυχτήσουμε μέχρι το πρωι?

    Χθες το βράδυ πάω σε baraki στις 11.. πέρνω ένα amareto κολα.. λέω εντάξη έχω να πιώ αλκοολ κάτι μήνες. Ας το πιώ το μισό!
    Μετά πάω σε άλλο μπαράκι.. πήρα redbull!
    Αρχίζει η κοιλιά μου να γουργουρίζει...
    Μετά club.. σπραιτ με 2 σταγόνες smirnof!
    Κατά τις 3 η κοιλιά μου δεν αντέχει θέλει να φάει απεγνωσμένα.. πάω και τρώω πατάτες τηγανιτές με κοτοπουλάκια nugets και τυρί τσένταρ λιωμένο!! Ε τι να έτρωγα εκείνη την ώρα!! Χόρευα ασταμάτητα μέχρι τις 6 δεν τα έκαψα?
    Μετά πριν κοιμηθώ πήρα την πρωτείνη μου.

    Πείτε μου τι θα κάνατε εσείς στην θέση μου? Αυτά που είπατε πριν ήθελα να τα ακούσω.. ήθελα να ξέρω πόσο λάθος είμαι ή όχι.
    Οπότε μην δυστάσετε να μου πείτε τι πρέπει να κάνω και σε περίπτωση τέτοια.

    Και όταν πάω απλά για καφε π.χ. το μεσημέρι τι να πέρνω?

    Και τέλος.. ωραία το πρόγραμμα διατροφής που μου γράφετε.. ή και αυτό που έχει φτιάξει ο MuscleMar αλλά καλοκαίρι είναι και ίσως οι φορές που κοιμάμαι στις 7 το πρωί να είναι περισσότερες από τις φυσιολογικές!!

  12. #12
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    14-06-05
    Location
    Gotham.
    Posts
    815

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by 200sx

    Λυπομέτριση έκανα σε λυπομετριτή που ανεβαίνεις πάνω σαν ζυγαριά μάρκας Tanita.</blockquote id=quote>Sorry που στο λέω, αλλά λιπομετρήσεις σε τέτοιου είδους ζυγαριές είναι "μούφα".
    How long can any man fight the darkness... until he finds it in himself

  13. #13
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    25-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,337

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by 200sx

    Η λιπομέτρηση μου προχθές..
    73.8kg βάρος μου
    178 υψος
    Λίπος 9.1kg 12,3%
    Μυς 17,3kg
    Νερά 47,4kg 64,2%

    Διατροφή που κάνω..
    Πρωινό.. bars δημιτριακών.. φρούτο.. κρουασαν..!
    Μεσημέρι.. μισό κοτόπουλο σούβλας με καμιά πατατούλα τηγανιτη + ντομάτα + φέτα
    Απογευματινό.. Φρούτο
    2 κάψουλες EAS Thermodynamix
    Γυμναστήριο κατά τις 9:30-10:30
    Αμέσως μετά 1,5 scoop EAS 100% Whey
    Μετά από κάμια ώρα κοτοπουλάκι πάλι λίγο..
    Κανένα φρούτο..
    Και πριν κοιμηθώ 1 scoop ΕΑΣ 100% Whey
    Κοιμάμαι αρκετά αργά αλλά για 8 ώρες πάντα
    Οπότε και το πρωινό με το μεσημεριανό απέχει λίγη ώρα ή δεν υπάρχει καν πρωινό αν ξυπνήσω μεσημέρι.
    Ίσως να θεωριθεί φτωχή η διατροφή μου αλλά το κάνω προσπαθώντας να μειώσω λίπος.

    Γυμναστική
    4-5 φορές την εβδομάδα και μια φορά ακόμα τρέξιμο περπάτημα σε βουνό
    Το πρόγραμμα της Γυμναστικής μου είναι θεωρείται όγκου (πυραμίδα) αλλά με τέτοιο τρόπο νιώθω μεγαλύτερη ευχαρίστηση για γυμναστική.
    Κοιλιακοί ραχιαίοι κάθε φορά και κάθε μέρα ξεχωριστή μυική ομάδα.. χέρια,πλάτη,στήθος,όμοι,πόδια. Κάτι που σίγουρα είναι λάθος μου είναι ότι δεν κάνω καθόλου αερόβια στις προπονήσεις μου.

    Τι θέλω..
    Το 12.3% να γίνει 10% ή και λιγότερο σε 20 μέρες.
    Μπορώ να ακολουθήσω ακριβώς τις οδηγίες που θα μου δώσετε όποιες και αν είναι!!
    Ότι ανέφερα ισχύει εδώ και 2 βδομάδες.. δεν με ενδιέφερε ούτε η γράμμωση ούτε τίποτα τον προηγούμενο καιρό.. και το γυμναστήριο το χειμώνα το είχα παρατήσει δυστυχώς εντελώς.
    Δώστε μου όσο γίνετε πιο σαφείς οδηγίες για να καταφέρω να πετύχω τον στόχο μου!
    Επίσης θέλω να μην χαθούν μυς ή να χαθούν πολύ λίγοι.
    </blockquote id=quote>

    Θα πω την γνωμη μου πανω στην διατροφη σου . Που θεωρω οτι εχει πολλα λαθη .

    Στο πρωινο δεν εχεις πρωτεινη και επισης ολα αυτα τα bars δημιτριακων καλυτερα να μην τα περνεις και να τα αντικαταστησεις με βρωμη .
    Παμε στο μεσημεριανο τι ενοεις μισο κοτοπουλο σουβλας ? Δεν μετρας ποση πρωτεινη θες ? Αφοθ θες γραμμωση πρεπει να περνεις 2,5-3 φορες το βαρος σου σε πρωτεινη για να εχεις οσο γινετε μικροτερη απωλεια σε μυς . Καλα για τις πατατες τηγανιτες δεν νομιζω οτι χρειαζετε να πω εγω κατι . Απογευματινο λες ενα φρουτο , τα φρουτα δεν εχουν πρωτεινη . Καλο θα ηταν να διαβασεις sticky του φορουμ πανω στην διατροφη να καταλαβεις πως πρεπει να τρως και καθε ποτε πρεπει να τρως . Επισης στο βραδυνο βαζεις whey πριν κοιμηθεις αφου δεν χρησιμοποιεις ολη μερα πρωτεινη συμπληρωμα καλυτερα να παρεις καζεινη . Επισης αυτο που λες δεν υπαρχει πρωινο στο bodybuilding δεν πεζει ρολο τι ωρα ξυπνας υπαρχει 1ο γευμα 2... και παει λεγοντας . Καλο θα ηταν να διαβασεις πληροφοριες απο το φορουμ για να φτιαξεις το διατροφικο σου πλανο ετσι ωστε στην "διαιτα" που θα κανεις να εχεις οσο λιγοτερη απωλεια μυικης μαζας . Επισης βαλε αεροβια στις προπονησεις σου . Θα σε βοηθησει παρα πολυ ...

  14. #14
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    30-03-05
    Location
    .
    Posts
    36

    Default

    Λοιπόν είναι 13:10 και ξύπνησα στις 12:30
    Εφαγα 5 ασπράδια, 2 παξιμάδια ολικής "μάνα", 1 scoop whey και ακομα πινάω..
    Αν ακολουθίσω το πρόγραμμα θα πρέπει τώρα στις 15:30 να φάω δεκατιανό και στις 18:30 το μεσημιριανο!!
    Γίνετε ρε παιδιά αυτό? Δεν μου κολάει εμένα.. νιώθω κάπως..

  15. #15
    Pumping Iron Red.Out's Avatar
    Join Date
    29-05-06
    Location
    Sin City.
    Posts
    550

    Default

    Παλικαρε αν μπορουσε ενας που δεν γυμναζται ολο τον χρονο,με χαμηλη μυικοτητα και κλασσικη ελληνικη διατροφη,να χασει 2.5% λιπος σε 20 μερες εμμεσως σημαινει οτι ολοι εμεις οι υπολοιποι που λιωνουμε ολο τον χρονο,γυρναμε με τα ταπερακια στην δουλεια και πεθαινουμε στην αεροβια για να γραμμωσουμε ειμαστε μ&@*$!ς και δεν ξερουμε τι κανουμε, common sense λεγεται.
    Sorry για το "επιθετικο" υφος αλλα θα συμφωνησω και με τα λεγομενα του Andrikou.
    Eat clean, lift hard, fuck the rest.

  16. #16
    New Member
    Join Date
    21-06-08
    Location
    .
    Posts
    81

    Default

    αυτού του τύπου οι λιπομετρήσεις δεν είναι αξιόπιστες να ξέρεις. είναι σχετικά σωστές για το μέσο άνθρωπο. πάνω κάτω λειτουργούν κάπως έτσι: πόσα κιλά είσαι και πόσα θα έπρεπε να ήσουν με βάση κάποια στανταρ που έχουν για το φύλο-ηλικία-ύψος σου και με τη μέθοδο των τριών σου βγάζουν το ποσοστό λίπους σου. ένας γνωστός μου που κατεβαίνει σε αγώνες πήγε να κάνει μία τέτοια λιπομέτρηση και τον έβγαλε με τρελό ποσοστό λίπους ενώ ήταν "φέτες".

    προφανώς όταν ξυπνάς αργά αλλάζεις το πρόγραμμα πάντα και με βάση την ώρα τησ προπόνησης και του βραδινού ύπνου.(για το δεκατιανό που λες)

    όσον αφορά το τι θα φας-πιείς όταν βγαίνεις έξω να σου πω τα εξής:
    κατ'αρχάς το bodybuilding -το σοβαρό,που έχεις στόχους και όχι του στυλ πάω λίγο στο γυμναστήριο κάνω μόνο στήθος και χέρια και μιλάω στις γκόμενες- είναι εικοσιτετράωρο άθλημα και άμα ξενυχτάς και δεν τρως καλά μην περιμένεις θεαματικά αποτελέσματα. δε σε μαλώνω, άλλωστε εγώ δουλεύω βράδυ. πάντως αν βγεις και πρόκειται να κοιμηθείς αργά, φάε καλά πρίν βγεις. θα μπορούσες να πάρεις καζείνη που είναι βραδείας απορόφησης ή να φας μερικά ασπράδια με το γεύμα που επίσης αποροφούνται αργά. κόψε τουσ χυμούς, έχουν ζάχαρη, το αλκοόλ και τα αναψυκτικά. πάρε περιέ ή κάτι άλλο αντίστοιχο. αν θες αλκοόλ πάρε κάτι σκέτο. έστω ένα ποτήρι ξηρό κρασί που κάνει καλό και στην καρδιά και δεν έχει τόση ζάχαρη όσο το γλυκό-ημίγλυκο. κομμένοι οι ξηροί καρποί που δίνουν στα μαγαζιά και τα πατατάκια προφανώς. μπορείς άμα δε "μασάς" να πάρεις μερικούς ξηρούς καρπούς από το σπίτι σου, ανάλατους εννοείται πχ αμύγδαλα, καρύδια και να "τσιμπάς". αν θες ωστόσο να φας κανονικό φαί παρήγγειλε ένα σάντουιτς με μαύρο ψωμί, αυγό, μαρούλι, κοτόπουλο, γαλοπούλα, πιπεριά κλπ κλπ... αν πασ σε σουβλατζίδικο πάρε μερικά καλαμάκια κοτόπουλο (όχι γύρο) σκέτα χωρίς πατατές και τα σχετικά.
    αυτά προτείνω αν και... "τέτοια ώρα, τέτοια λόγια..."
    τελευταιά στιγμη τι περιμένεις να κάνεις....
    no pain, no gain
    shut up and train!!!

  17. #17
    Pumping Iron
    Join Date
    28-02-08
    Location
    Greece.
    Posts
    441

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Andrikos

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by cccc



    Ακολουθώντας μια συνηθισμένη διατροφή για γράμμωση (= minimum υδατανθρ. + 0 λίπος -εκτός Ω3) μπαίνεις σε καλό δρόμο.
    </blockquote id=quote>

    Πανω κατω συμφωνω σε οτι ειπες αλλα εδω κολλαω .Το εχεις κανει αυτο ?Γιατι να μην εχεις λιπος ρε συ?
    </blockquote id=quote>

    Σε μια μέτριας αυστηρότητας διατροφή (γράμμωση/συντήρηση) που κάνω τώρα το λίπος που παίρνω είναι ότι υπάρχει σε τροφές "βασικές" , ρύζι, στήθος κοτόπουλο/γαλοπούλα (την καθαρίζω όσο πιο καλά μπορώ), πατάτες βραστές κτλ. Εννοούσα δεν προσθέτω extra λίπη στα φαγητά, στις σαλάτες και στις σάλτσες (πχ ελαιόλαδο, έτοιμες σάλτσες, αλλα ζωικά λίπη, γαλακτοκομικά 1.5% και πάνω, κτλ), οπότε ο όρος "0 λίπη" ίσως ήταν λίγο υπερβολικός, απλά ήθελα να τονίσω το πιο πάνω. Το μόνο που εν γνώσει μου έχει λιπαρά είναι το cottage (2.5%) για το οποίο όμως δεν έχω εναλλακτική (μοναδικό πρακτικό "δεκατιανό"). [u]Πρέπει</u> να κρατάω το λίπος πολύ χαμηλά γιατι προσπαθώ να αντιμετωπίσω ένα χρόνιο πρόβλημα με τα #@* love handles και κάπως αρχίζω να στρώνω με ότι κάνω..

  18. #18
    Pumping Iron
    Join Date
    15-04-08
    Location
    Ioannina, Greece.
    Posts
    326

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by 200sx



    Τι θέλω..

    Το 12.3% να γίνει 10% ή και λιγότερο σε 20 μέρες.
    Μπορώ να ακολουθήσω ακριβώς τις οδηγίες που θα μου δώσετε όποιες και αν είναι!!
    Ότι ανέφερα ισχύει εδώ και 2 βδομάδες.. δεν με ενδιέφερε ούτε η γράμμωση ούτε τίποτα τον προηγούμενο καιρό.. και το γυμναστήριο το χειμώνα το είχα παρατήσει δυστυχώς εντελώς.
    Δώστε μου όσο γίνετε πιο σαφείς οδηγίες για να καταφέρω να πετύχω τον στόχο μου!
    Επίσης θέλω να μην χαθούν μυς ή να χαθούν πολύ λίγοι.
    </blockquote id=quote>

    Η υπόθεση μου μυρίζει "γυναίκες τριγύρω πολλές..." Δύσκολο το ξενύχτι-δε συνδυάζεται έυκολα με το άθλημα, αλλά η νύχτα είναι γλυκιά, ποιός να σε κατηγορήσει??? Επίσης η προθεσμία των 20 ημερών είναι για να προλάβεις να βγεις στις διακοπές φέτες (ή έστω ψιλο-φέτες στο 10%)??? Αν ναι, τότε μου φαίνεται λίγο mission impossible, αλλά αν κάποιος μπορεί να σε βοηθήσει είναι όλοι οι προλαλήσαντες. Οι συμβουλές μου πάντως είναι:

    1.Φάε καλύτερα

    2.Κόψε για λίγο το ξενύχτι και κοιμήσου σωστά (ωστέ να φας και σωστά) ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ που βγαίνεις με αντροπαρέα και γυρνάς σπίτι μπακούρι. Στην αντίθετη περίπτωση που η νύχτα κρίνεται επιτυχημένη και σκοράρεις τακτικά, ΜΗΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ και ζήσε με το 12%, καλό ειναι.

    3.ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ[:-angel]
    "Become the change you want to see." - Mahatma Gandhi

  19. #19
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    30-03-05
    Location
    .
    Posts
    36

    Default

    vasilis έπεσες μέσα!! Και ως γνωστό οι γυναίκες μας καταστρέφουν!!

    Πάντως όσο και να το λέτε όλοι mission imposible εγώ θα το παλέψω.. το νιώθω σαν στοίχημα!

    Έχω όμως μερικές ερωτησούλες ακόμα..

    Τι πρέπει να πίνω στην προπόνηση??
    Νεράκι?
    Iso drive? (τιγκα στις υδατανθρακες)
    Lipton Ice Green Tea? (100ml= 28kcal,6.9γρ υδατ, έχει ζάχαρη.. όταν το κατάλαβα ήταν αργά.. το έχω χρησημοποιήσει μερικές φορες)
    Lipton linea green ice tea (100ml=1kcal 0.2g υδατανθρακες και περιέχει 0.22% πρασσινο τσαι και 0.1%χυμο και έχει και καφείνη. Είναι ξυνό!!)
    Υπόψην πέρνω thermodynamix.


    Καλαμπόκια
    Ψητά καλαμπόκια.. μπορώ να τρώω άφοβα σαν σαλάτα?
    Ποπκορν?

    Αμύγδαλα ωμά
    Να τρώω από αυτά ε?

    Κρακερς σικαλης
    Όταν πινάω μπορώ να τρώω μερικά τέτοια?


    Όταν βγαίνω μπορώ να πίνω redbull αντι για το απαίσιο perier?

  20. #20
    Pumping Iron Red.Out's Avatar
    Join Date
    29-05-06
    Location
    Sin City.
    Posts
    550

    Default

    Εξαιρετικο post
    Eat clean, lift hard, fuck the rest.

  21. #21

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by cccc
    [

    Σε μια μέτριας αυστηρότητας διατροφή (γράμμωση/συντήρηση) που κάνω τώρα το λίπος που παίρνω είναι ότι υπάρχει σε τροφές "βασικές" , ρύζι, στήθος κοτόπουλο/γαλοπούλα (την καθαρίζω όσο πιο καλά μπορώ), πατάτες βραστές κτλ. Εννοούσα δεν προσθέτω extra λίπη στα φαγητά, στις σαλάτες και στις σάλτσες (πχ ελαιόλαδο, έτοιμες σάλτσες, αλλα ζωικά λίπη, γαλακτοκομικά 1.5% και πάνω, κτλ), οπότε ο όρος "0 λίπη" ίσως ήταν λίγο υπερβολικός, απλά ήθελα να τονίσω το πιο πάνω. Το μόνο που εν γνώσει μου έχει λιπαρά είναι το cottage (2.5%) για το οποίο όμως δεν έχω εναλλακτική (μοναδικό πρακτικό "δεκατιανό"). [u]Πρέπει</u> να κρατάω το λίπος πολύ χαμηλά γιατι προσπαθώ να αντιμετωπίσω ένα χρόνιο πρόβλημα με τα #@* love handles και κάπως αρχίζω να στρώνω με ότι κάνω..
    </blockquote id=quote>

    θα σου προτεινα να μην εισαιαπολυτα carbophobic και απολυτα fatophobic
    oλα χωρανε με σωστο timing
    ψαξε το λιγο με Scitrition , θα δεις το σχετικο αρθρο απο τον grf

  22. #22
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    25-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,337

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Red.Out

    Παλικαρε αν μπορουσε ενας που δεν γυμναζται ολο τον χρονο,με χαμηλη μυικοτητα και κλασσικη ελληνικη διατροφη,να χασει 2.5% λιπος σε 20 μερες εμμεσως σημαινει οτι ολοι εμεις οι υπολοιποι που λιωνουμε ολο τον χρονο,γυρναμε με τα ταπερακια στην δουλεια και πεθαινουμε στην αεροβια για να γραμμωσουμε ειμαστε μ&@*$!ς και δεν ξερουμε τι κανουμε, common sense λεγεται.
    Sorry για το "επιθετικο" υφος αλλα θα συμφωνησω και με τα λεγομενα του Andrikou.
    </blockquote id=quote>

    Συμφωνω μαζι σου αλλα υπαρχουν σωματα που σαβουριαζουν δεν κανουν αεροβικη και οι κοιλιακοι ειναι μια χαρα . Σιγουρα λιγες περιπτωσεις αλλα υπαρχουν .

  23. #23
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    14-06-05
    Location
    Gotham.
    Posts
    815

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by 200sx

    Τι πρέπει να πίνω στην προπόνηση??
    Νεράκι?
    Iso drive? (τιγκα στις υδατανθρακες)
    Lipton Ice Green Tea? (100ml= 28kcal,6.9γρ υδατ, έχει ζάχαρη.. όταν το κατάλαβα ήταν αργά.. το έχω χρησημοποιήσει μερικές φορες)
    Lipton linea green ice tea (100ml=1kcal 0.2g υδατανθρακες και περιέχει 0.22% πρασσινο τσαι και 0.1%χυμο και έχει και καφείνη. Είναι ξυνό!!)
    Υπόψην πέρνω thermodynamix.</blockquote id=quote>Μαζί με το thermodynamix μην καταναλώνεις ρόφημα με επιπλέον καφεΐνη.
    Αν δεν χρησιμοποιείς το thermodynamix, τότε πιες σκέτο καφέ ή άγλυκο πράσινο τσάι.


    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by 200sx

    Καλαμπόκια
    Ψητά καλαμπόκια.. μπορώ να τρώω άφοβα σαν σαλάτα?
    Ποπκορν?</blockquote id=quote>Για σαλάτα να προτιμάς πράσινα ινώδη λαχανικά.

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by 200sx

    Αμύγδαλα ωμά
    Να τρώω από αυτά ε?</blockquote id=quote>Όχι. Συνδυάζουν λίπος με υδατάνθρακες, κάτι που μπορεί να βλάψει (έστω για λίγο) τους στόχους σου.

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by 200sx

    Κρακερς σικαλης
    Όταν πινάω μπορώ να τρώω μερικά τέτοια?</blockquote id=quote>Όχι. Να οργανώσεις τα γεύματα σου έτσι ώστε να τρως κάθε 2,5-3 ώρες.


    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by 200sx

    Όταν βγαίνω μπορώ να πίνω redbull αντι για το απαίσιο perier?
    </blockquote id=quote>Όχι. Δεν σου χρειάζεται η ζάχαρη τις βραδυνές ώρες.
    How long can any man fight the darkness... until he finds it in himself

  24. #24
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    30-03-05
    Location
    .
    Posts
    36

    Default

    Για τα καλαμπόκια και τα ποπκορν καμιά απαντησούλα?
    Και γενικότερα το αλάτι πόσο κακό μπορεί να μου κάνει?

  25. #25
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    25-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,337

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by 200sx

    Για τα καλαμπόκια και τα ποπκορν καμιά απαντησούλα?
    Και γενικότερα το αλάτι πόσο κακό μπορεί να μου κάνει?
    </blockquote id=quote>

    Κατα την γνωμη μου αχρηστες θερμιδες .

  26. #26
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-07-08
    Location
    mytilini, building, Greece.
    Posts
    1,144

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:
    Originally posted by 200sx

    Για τα καλαμπόκια και τα ποπκορν καμιά απαντησούλα?
    Και γενικότερα το αλάτι πόσο κακό μπορεί να μου κάνει?
    </blockquote id=quote>
    πρωτα απ'ολα γιατι ντε και καλα να φας αλατι?μπορει να λες οτι δε μπορεις αν δε βαλεις και λιγο αλλα ολα μια συνηθεια ειναι,αν το μειωσεις στο ελαχιστο,μετα απο 10 μερες θα το εχεις συνηθισει και ολα μαλιστα τα φαγητα με αλατι θα σου φαινονται αλμυρα,και ας εχουν λιγο μονο.γιατι λοιπον να κανεις τσαμπα κατακρατηση υγρων?
    οσο για τα ποπ κορν,ειναι συνηθως μεσα στο βουτυρο,τσαμπα θερμιδες λοιπον. ε τοσα πραγματα εχει να φας,ειναι αναγκη να φας και ποπ κορν?
    αν στοχευεις στην βελτιωση της εξωτερικης σου εμφανισης χρειαζεται και εγκρατεια![:-angel]
    ()

  27. #27

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by vasilis78

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by 200sx



    Τι θέλω..

    Το 12.3% να γίνει 10% ή και λιγότερο σε 20 μέρες.
    Μπορώ να ακολουθήσω ακριβώς τις οδηγίες που θα μου δώσετε όποιες και αν είναι!!
    Ότι ανέφερα ισχύει εδώ και 2 βδομάδες.. δεν με ενδιέφερε ούτε η γράμμωση ούτε τίποτα τον προηγούμενο καιρό.. και το γυμναστήριο το χειμώνα το είχα παρατήσει δυστυχώς εντελώς.
    Δώστε μου όσο γίνετε πιο σαφείς οδηγίες για να καταφέρω να πετύχω τον στόχο μου!
    Επίσης θέλω να μην χαθούν μυς ή να χαθούν πολύ λίγοι.
    </blockquote id=quote>

    Η υπόθεση μου μυρίζει "γυναίκες τριγύρω πολλές..." Δύσκολο το ξενύχτι-δε συνδυάζεται έυκολα με το άθλημα, αλλά η νύχτα είναι γλυκιά, ποιός να σε κατηγορήσει??? Επίσης η προθεσμία των 20 ημερών είναι για να προλάβεις να βγεις στις διακοπές φέτες (ή έστω ψιλο-φέτες στο 10%)??? Αν ναι, τότε μου φαίνεται λίγο mission impossible, αλλά αν κάποιος μπορεί να σε βοηθήσει είναι όλοι οι προλαλήσαντες. Οι συμβουλές μου πάντως είναι:

    1.Φάε καλύτερα

    2.Κόψε για λίγο το ξενύχτι και κοιμήσου σωστά (ωστέ να φας και σωστά) ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ που βγαίνεις με αντροπαρέα και γυρνάς σπίτι μπακούρι. Στην αντίθετη περίπτωση που η νύχτα κρίνεται επιτυχημένη και σκοράρεις τακτικά, ΜΗΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ και ζήσε με το 12%, καλό ειναι.

    3.ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ[:-angel]
    </blockquote id=quote>

    Ψαγμένος ο Βασίλης! [:-thumbu][:-thumbu] Έτσι, να προσαρμόζουμε το άθλημα στη ροή της ζωής μας!

  28. #28
    Pumping Iron
    Join Date
    15-04-08
    Location
    Ioannina, Greece.
    Posts
    326

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ikamak

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by vasilis78

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by 200sx



    Τι θέλω..

    Το 12.3% να γίνει 10% ή και λιγότερο σε 20 μέρες.
    Μπορώ να ακολουθήσω ακριβώς τις οδηγίες που θα μου δώσετε όποιες και αν είναι!!
    Ότι ανέφερα ισχύει εδώ και 2 βδομάδες.. δεν με ενδιέφερε ούτε η γράμμωση ούτε τίποτα τον προηγούμενο καιρό.. και το γυμναστήριο το χειμώνα το είχα παρατήσει δυστυχώς εντελώς.
    Δώστε μου όσο γίνετε πιο σαφείς οδηγίες για να καταφέρω να πετύχω τον στόχο μου!
    Επίσης θέλω να μην χαθούν μυς ή να χαθούν πολύ λίγοι.
    </blockquote id=quote>

    Η υπόθεση μου μυρίζει "γυναίκες τριγύρω πολλές..." Δύσκολο το ξενύχτι-δε συνδυάζεται έυκολα με το άθλημα, αλλά η νύχτα είναι γλυκιά, ποιός να σε κατηγορήσει??? Επίσης η προθεσμία των 20 ημερών είναι για να προλάβεις να βγεις στις διακοπές φέτες (ή έστω ψιλο-φέτες στο 10%)??? Αν ναι, τότε μου φαίνεται λίγο mission impossible, αλλά αν κάποιος μπορεί να σε βοηθήσει είναι όλοι οι προλαλήσαντες. Οι συμβουλές μου πάντως είναι:

    1.Φάε καλύτερα

    2.Κόψε για λίγο το ξενύχτι και κοιμήσου σωστά (ωστέ να φας και σωστά) ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ που βγαίνεις με αντροπαρέα και γυρνάς σπίτι μπακούρι. Στην αντίθετη περίπτωση που η νύχτα κρίνεται επιτυχημένη και σκοράρεις τακτικά, ΜΗΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ και ζήσε με το 12%, καλό ειναι.

    3.ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ[:-angel]
    </blockquote id=quote>

    Ψαγμένος ο Βασίλης! [:-thumbu][:-thumbu] Έτσι, να προσαρμόζουμε το άθλημα στη ροή της ζωής μας!


    </blockquote id=quote>
    Εμ, από τότε (φέτος δλδ) που 30άρησα όλο κάτι τέτοιες συμβουλές δίνω!![:-bouncy]. Ήταν και η ώρα προχωρημένη άστα...άντε να του πεις να κάνει δίαιτα! Είμαι πάντως πολύ περίεργος (με την καλή έννοια) να μάθω τα νούμερα στο τέλος της προθεσμίας, πολύ αποφασισμένο τον βλέπω!
    "Become the change you want to see." - Mahatma Gandhi

  29. #29
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    30-03-05
    Location
    .
    Posts
    36

    Default

    Θα δείξει.. πάντως έχω ακολουθήσει τις συμβουλές σας σχεδόν όλες.
    Προσπαθώ να κάνω μερικά ΗΙΙΤ αλλά έκανα στον ήλιο το μεσημέρι και μου είπαν ότι δεν θα μου μείνει μέταλο για μέταλο και το σταμάτησα.
    Προσάρμοσα όλο το πρόγραμα σε βάση την ώρα που ξυπνάω (13:00 :P).
    Ελπίζω να τα καταφέρω.. νιώθω να είμαι κανένα 11αρι τώρα! Δεν πάω να κάνω όμως τώρα.. μια και καλή!
    Μένουν 10 μέρες μόνο!! :D
    Και μέσα στο πρόγραμμα συνεχίζουν να βρίσκονται γυναίκες!!
    Ο χορός θεωρείται αερόβια?!? χαχα!

  30. #30
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    30-03-05
    Location
    .
    Posts
    36

    Default

    A επίσης θέλω κάτι ακόμα..
    Μπορεί κάποιος να μου προτίνει super duper πρόγραμμα κοιλιακών? Κάποιο συγκεκριμένο άρθρο?
    Τον στόχο τον ξέρετε. Το λίπος απο κοιλιά με ενδιαφέρει να εξαφανιστεί και να φαίνονται κοιλιακοί.
    Κάνω σχεδόν κάθε μέρα κοιλιακούς και συνήθως κάνω με πάρα πολύ ανάποδη κλίση κανονικούς κοιλιακούς 4x15 αλλά και ροκανίσματα από 50 επαναλήψεις το σετ και ραχέους με 20επαναληψης αργούς σε εκείνο που έχει την κλίση.


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •