Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 22 of 22
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    23-07-08
    Location
    HeRaKLeiO, GreeCe, Greece.
    Posts
    4

    Default Τί συμπλήρωμα χρειάζομαι και αν χρειάζομαι

    Καλισπερα σε ολους ειμαι καινουργιος στο forum και ελπιζο να μην ενοχλο που γραφω χωρις τονους!
    8α σας πω μερικα πραγματα για μενα και μετα εσεις κρινετε αν χρεαζομαι ι οχι καπια πρωτεινη ι κρεατινη
    Λοιπον ειμαι 17 χρονον με 1,81 ιπσος και 70 κιλα τα κα8ιμερινα γευματα μου ειναι ενα μπολλ με διμιτριακα και ενα ποτηρι γαλα και αμεσος μετα απο κανα 30 λεπτο παω γιμναστηριο κατα τισ 11 δηλαδη μετα σινι8ως μολισ τελιοσο παω σπιτι και τρωο σπιτικο φαγητο [:-angel]και μετα το βραδακι ολο και καμια βλακεια 8α φαω(πατατακια σοκολατεσ μπισκοτα τετια.
    Χρεαζεται να κανω διατροφη αλλα το ερωτημα μ ειναι αν 8α βοιθησουν αυτα που εγραψα πιο πανω δλδ πρωτεινη Η κρεατινη

    Π.Σ γιμναστηριο παω 2 βδομαδες σχεδον
    Π.Σ(2)Χρεαζομαι ογκο πιο πολι και οχι γραμωση
    Π.Σ(3)αν σιστινετε κατι 8α ιταν προτιμοτερο και το προιον το ιδιο γιατι ειμαι νεος στον χωρο ακομα και δεν ξερω.
    Π.Σ(4) σιγνωμη για τα ορθογραφικα λα8η

    [:-angel]:D

  2. #2
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    καταρχήν καλως όρισες,φίλε μήν πέφτεις θύμα της υπερβολικής διαφήμησης των συμπληρωμάτων,ειδικά η πρωτείνη δέ θα σε βοηθήσει καθόλου,τουλάχιστον όχι στο επίπεδο που βρίσκεσαι,απ'οσο ξέρω δέν έχει αποδειχτεί κάτι τέτοιο,είναι μύθος ότι η πρωτείνη είναι βασικό συμπλήρωμα,κρεατίνη δέν έχω χρησιμοποιήσει αλλα απ'οτι έχω ακούσει κάνει δουλειά,πάντως δέ σου χρειάζεται ακόμη,φρόντισε να ενημερωθείς και να φτιάξεις ένα καλό πρόγραμμα προπόνησης και διατροφής και άσε τα συμπληρώματα.

  3. #3
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    καταρχήν καλως όρισες,φίλε μήν πέφτεις θύμα της υπερβολικής διαφήμησης των συμπληρωμάτων,ειδικά η πρωτείνη δέ θα σε βοηθήσει καθόλου,τουλάχιστον όχι στο επίπεδο που βρίσκεσαι,απ'οσο ξέρω δέν έχει αποδειχτεί κάτι τέτοιο,είναι μύθος ότι η πρωτείνη είναι βασικό συμπλήρωμα,κρεατίνη δέν έχω χρησιμοποιήσει αλλα απ'οτι έχω ακούσει κάνει δουλειά,πάντως δέ σου χρειάζεται ακόμη,φρόντισε να ενημερωθείς και να φτιάξεις ένα καλό πρόγραμμα προπόνησης και διατροφής και άσε τα συμπληρώματα.

  4. #4
    Pumping Iron
    Join Date
    25-04-07
    Posts
    369

    Default

    Με πατατάκια,σοκολάτες κτλ κτλ κτλ καμία πρωτείνη και καμία κρεατίνη δεν θα σου δώσει αυτό που ψάχνεις.

  5. #5
    Pumping Iron
    Join Date
    25-04-07
    Posts
    369

    Default

    Με πατατάκια,σοκολάτες κτλ κτλ κτλ καμία πρωτείνη και καμία κρεατίνη δεν θα σου δώσει αυτό που ψάχνεις.

  6. #6
    New Bodybuilder
    Join Date
    23-07-08
    Location
    HeRaKLeiO, GreeCe, Greece.
    Posts
    4

    Default

    το ξερω αλλα και αυτα δεν μ δινουν κιλα?γιατι χρεαζομαι...

  7. #7
    New Bodybuilder
    Join Date
    23-07-08
    Location
    HeRaKLeiO, GreeCe, Greece.
    Posts
    4

    Default

    το ξερω αλλα και αυτα δεν μ δινουν κιλα?γιατι χρεαζομαι...

  8. #8
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    κιλά σου δίνουν και οι τούρτες και κα σουβλάκια και τα πατατάκια και όλα
    τα σχετικά,δέ χρειάζεσαι απλά κιλά ,μύες χρειάζεσαι .Η άποψη ότι για να βάλεις μυικό ιστό πρέπει να σαβουριάζεις και να ξεσκίζεσαι στο φαί είναι λανθασμένη,μια σωστή προπόνηση με βάρη αρκετή ξεκούραση(ύπνος βασικά) και μια προσεγμένη διατροφή με καθαρό και ποιοτικό φαγητό και ένα μικρό πλεόνασμα σε θερμίδες θα σου δώσουν αυτο που ζητάς

  9. #9
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    κιλά σου δίνουν και οι τούρτες και κα σουβλάκια και τα πατατάκια και όλα
    τα σχετικά,δέ χρειάζεσαι απλά κιλά ,μύες χρειάζεσαι .Η άποψη ότι για να βάλεις μυικό ιστό πρέπει να σαβουριάζεις και να ξεσκίζεσαι στο φαί είναι λανθασμένη,μια σωστή προπόνηση με βάρη αρκετή ξεκούραση(ύπνος βασικά) και μια προσεγμένη διατροφή με καθαρό και ποιοτικό φαγητό και ένα μικρό πλεόνασμα σε θερμίδες θα σου δώσουν αυτο που ζητάς

  10. #10
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-07-08
    Location
    mytilini, building, Greece.
    Posts
    1,144

    Default

    καλωσορισες και απο εμενα! εχεις μπερδεψει μαλλον τους ογκους μεταξυ τους. αν συνεχισεις να τρως πατατακια και σοκολατες θα παρεις ογκο αλλα μονο στην κοιλια και στον κ*λο.χρειαζεσαι μυικο ογκο. και μην ξεχνας οτι γυμναστηριο και σαβουριασμα δεν συμβαδιζουν και συνηθως πρεπει να διακοψεις ενα απο τα δυο. κανε λοιπον μια βουτια στο forum και δες τι πρεπει να τρως και ποσο. αντε και καλη επιτυχια!!!
    ()

  11. #11
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-07-08
    Location
    mytilini, building, Greece.
    Posts
    1,144

    Default

    καλωσορισες και απο εμενα! εχεις μπερδεψει μαλλον τους ογκους μεταξυ τους. αν συνεχισεις να τρως πατατακια και σοκολατες θα παρεις ογκο αλλα μονο στην κοιλια και στον κ*λο.χρειαζεσαι μυικο ογκο. και μην ξεχνας οτι γυμναστηριο και σαβουριασμα δεν συμβαδιζουν και συνηθως πρεπει να διακοψεις ενα απο τα δυο. κανε λοιπον μια βουτια στο forum και δες τι πρεπει να τρως και ποσο. αντε και καλη επιτυχια!!!
    ()

  12. #12
    New Bodybuilder
    Join Date
    23-07-08
    Location
    HeRaKLeiO, GreeCe, Greece.
    Posts
    4

    Default

    αυτο θα κανω ευχαριστω για τιν βοιθεια

  13. #13
    New Bodybuilder
    Join Date
    23-07-08
    Location
    HeRaKLeiO, GreeCe, Greece.
    Posts
    4

    Default

    αυτο θα κανω ευχαριστω για τιν βοιθεια

  14. #14

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    H δικη μου αποψη ειναι λιγο διαφοετικη κ δεν βλεπω που ειναι το λαθος,το κακο ή ο,τι αλλο να παρει ο φιλος μια πρωτεινη για να εχει τουλαχιστον μετα το γυμαστηριο του ή μεσα στην ημερα οταν δεν μπορει να φαει ενα γευμα,λιγο πρωτεινη...ολοι λεμε μη σε αυτο μη στο αλλο αλλα ενταξει τωρα μην τρελαθουμε μια πρωτεινη ειναι καλο να την αγορασει το παιδι τουλαχιστον για να προσθεσει λιγο καλο φαγητο!!!
    Δικη μου αποψη(κ λεω ειναι μονο η δικη μου αποψη)αγορασε μια πρωτεινη την κρεατινη να την αφησεις για λιγο αργοτερα...καλη συνεχεια!!

  15. #15

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    H δικη μου αποψη ειναι λιγο διαφοετικη κ δεν βλεπω που ειναι το λαθος,το κακο ή ο,τι αλλο να παρει ο φιλος μια πρωτεινη για να εχει τουλαχιστον μετα το γυμαστηριο του ή μεσα στην ημερα οταν δεν μπορει να φαει ενα γευμα,λιγο πρωτεινη...ολοι λεμε μη σε αυτο μη στο αλλο αλλα ενταξει τωρα μην τρελαθουμε μια πρωτεινη ειναι καλο να την αγορασει το παιδι τουλαχιστον για να προσθεσει λιγο καλο φαγητο!!!
    Δικη μου αποψη(κ λεω ειναι μονο η δικη μου αποψη)αγορασε μια πρωτεινη την κρεατινη να την αφησεις για λιγο αργοτερα...καλη συνεχεια!!

  16. #16
    New Bodybuilder
    Join Date
    23-07-08
    Location
    HeRaKLeiO, GreeCe, Greece.
    Posts
    4

    Default

    επειδη ειναι λιγο δισκολο να κανω καλι διατροφη για αυτο ρωτισα αν βοι8ησει μια πρωτεινη

  17. #17
    New Bodybuilder
    Join Date
    23-07-08
    Location
    HeRaKLeiO, GreeCe, Greece.
    Posts
    4

    Default

    επειδη ειναι λιγο δισκολο να κανω καλι διατροφη για αυτο ρωτισα αν βοι8ησει μια πρωτεινη

  18. #18

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by VaSiLiS16

    επειδη ειναι λιγο δισκολο να κανω καλι διατροφη για αυτο ρωτισα αν βοι8ησει μια πρωτεινη
    </blockquote id=quote>

    Αν είναι δύσκολο να ΜΗΝ τρως πατατάκια και σοκολάτες (ειδικά το βράδυ), τότε σε λάθος μέρος βρίσκεσαι..

  19. #19

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by VaSiLiS16

    επειδη ειναι λιγο δισκολο να κανω καλι διατροφη για αυτο ρωτισα αν βοι8ησει μια πρωτεινη
    </blockquote id=quote>

    Αν είναι δύσκολο να ΜΗΝ τρως πατατάκια και σοκολάτες (ειδικά το βράδυ), τότε σε λάθος μέρος βρίσκεσαι..

  20. #20
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,974

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ikamak

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by VaSiLiS16

    επειδη ειναι λιγο δισκολο να κανω καλι διατροφη για αυτο ρωτισα αν βοι8ησει μια πρωτεινη
    </blockquote id=quote>

    Αν είναι δύσκολο να ΜΗΝ τρως πατατάκια και σοκολάτες (ειδικά το βράδυ), τότε σε λάθος μέρος βρίσκεσαι..


    </blockquote id=quote>

    Και όμως έχεις δίκιο .... +1 [:-basketball]
    KaKoFoNiX WaS HeRE !!!

  21. #21
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    δέν είναι κακό να πάρεις συμπληρώματα ,αλλα είτε πάρεις είτε όχι το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο,απλά.

  22. #22
    Pumping Iron
    Join Date
    15-04-08
    Location
    Ioannina, Greece.
    Posts
    326

    Default

    Η καλύτερη συμβουλή μου, ρίξτο στο διάβασμα των θεμάτων του forum περί διατροφής και προπόνησης και ΕΦΑΡΜΟΣΕ τα και τα αποτελέσματα στην ηλικά σου θα είναι από ικανοποιητικά εώς εντυπωσιακά. Υπάρχουν πολλά παιδιά εδώ μέσα που έχουν κάνει άπειρη προσπάθεια σε διάβασμα/μελέτη/λειτουργικότητα/πρακτικότητα αυτών που προτείνουν και θα πρέπει να αισθάνεσαι (όπως και όλοι μας) πολύ τυχερός που τα μοιράζονται μαζί σου. Σε πάνε αυτομάτως σε πολύ ανώτερο επίπεδο απ'αυτό που τώρα βρίσκεσαι.

    Όσο για τα συμπληρώματα που ρωτάς...δεν είναι τυχαίο το γνωμικό "πριν τρέξεις πρέπει να μάθεις να μπουσουλάς" και απ'αυτά που διαβάζω μέχρι τώρα στο post σου, μου φαίνεται ότι ακόμα δεν έχεις σηκωθεί καν απ'το πάτωμα! Ούτε θα περίμενα κάτι τέτοιο από τους περισσότερους 17άρηδες.

    Το ότι σου προτείνω τη βαρετή ίσως πορεία του "διαβάσματος" και όχι κάτι έτοιμο πιθανώς να μη σε ευχαριστεί, αλλά σκέψου ότι εξετάσεις θα δώσεις για πάρτη σου μόνο και τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν στο σώμα σου και στην κατάσταση της υγείας σου. Η επιτυχία τότε είναι δεδομένη.
    "Become the change you want to see." - Mahatma Gandhi


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •