Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 25 of 46 FirstFirst ... 1521222324252627282935 ... LastLast
Results 721 to 750 of 1380
  1. #721

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Τπτ δεν ειναι, λογω προπονησης ειναι οι τρανσαμινασες. Τα υπολοιπα δεν εχουν τπτ ρε συ, δεν ειναι ιατρικη προφανως η αποψη μου, απλα με την οποια εμπειρια και γνωσεις εχω το λεω.

  2. #722

    Default

    cool thanks ! :)

  3. #723
    New Member
    Join Date
    11-05-06
    Location
    .
    Posts
    42

    Default Γνώμη για εξετάσεις αίματος-ορμονολογικές

    Γιώργο θα ήθελα την γνώμη σου για τις παρακάτω εξετασεις.Ετοιμάζομαι για κύκλο Τεστ/Npp σε περίπου 3 εβδομάδες.Αυτό που με ανησυχεί είναι ο αιματοκρίτης που είναι χαμηλός και η ολική τεστοστερόνη που είναι χαμηλά.Οι τρανσαμινάσες θεωρώ ότι είναι απο την προπόνηση και τα ουδετερόφιλα είναι κάποια λοίμωξη/κρύωμα.Αν και δεν έχω κάνει κάποιο πυρετό ή να αισθάνομαι ότι είμαι άρρωστος.Δυστυχώς δεν έχω πρόσφατες εξετάσεις για να τσεκάρω τον αιματοκρίτη αλλά δεν θυμαμαι να είχα πρόβλημα παλιά.
    Τι γνώμη έχεις?
    Attached Files Attached Files

  4. #724

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    O αιματοκριτης ειναι το θεμα, η τεστο δεν με ανησυχει γιατι εχει μεγαλες διακυμανσεις στην μερα. Αιματοκριτης και ερυθρα ομως προβλημα φιλε μου που ειναι χαμηλα. Το εχεις ψαξει ποτε για αναιμια; Μηπως να πηγαινες σε αιματολογο; Μπορει να μην αξιολογειται , δεν εχω την γνωση να στο βεβαιωσω ομως.

  5. #725
    New Member
    Join Date
    11-05-06
    Location
    .
    Posts
    42

    Default

    Τελικά κατάφερα να βρω τις τελευταίες εξετάσεις που είχα κάνει το 2009.Ευτυχώς κρατούσε αρχείο ο μικροβιολόγος μου και μου έδωσε τις τιμές.Και τότε ο αιματοκρίτης μου ήταν χαμηλός στο 40,καθώς και τα ερυθρά.Μου είπε ότι είναι οριακά χαμηλά και δεν θα πρέπει να ανησυχώ απλά έχω χαμηλό αιματοκρίτη,συμβαίνει αυτό σε κάποιους ανθρώπους.Για στίγμα μου το απέκλεισε απο την εικόνα των άλλων παραμέτρων.
    Τα ερωτήματα μου είναι δύο.
    Πρώτον αν υπάρχει κάποιο συμπλήρωμα το οποίο αυξάνει την τιμή του αιματοκρίτη πέρα της διατροφής.Η διατροφή μου είναι πλούσια σε σίδηρο(κόκκινο κρέας,ξηροί καρποί,ψάρι,λαχανικά πράσινα)εξάλλου δεν εχω πρόβλημα σε σίδηρο,φεριττίνη,Β12.
    Δεύτερον αν μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ο κύκλος που θέλω να κάνω τις τιμές αιματοκρίτη,ερυθρών.

  6. #726
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    12-10-04
    Location
    Ζεφιρυ City, Greece.
    Posts
    881

    Default

    Εγω παντος με της τρανσαμινασες εκει στο θεο κυκλο δε θα το σκευτομουν ενα υπερηχο υπατος θα σκευτομουν προσεγμενη διατροφη και αν πεσουν το ξανασκευτεσε και φυσικα οχι Oral με τιμες που ηταν ψιλες αλλα θα στα πουνε αυτοι που εχουν ασχολιθη παραπανω .

    Επισης με την τεστο εκει κατω αν κανεις κυκλο μετα που θα παει ? δεν ξερω συζητησε το με ενα ενδοκρινολογο καθως επισης ποσο καιρο κανεις γυμναστικη και σκευτεσε για κυκλο ? ελπιζω οχι πριν τα 2 χρονια .

    Απλα η γνωμη μου αν ειναι σωστη η οχι δε γνωριζω αλλα αν ημουν εσυ καπωςετσι θα σκευτομουν.

  7. #727

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Μια χαρα ειναι οι τρανσαμινασες του. Για τον αιματοκριτη θα ανεβει σιγουρα με τα ΑΑΣ, δικη σου επιλογη αν πρεπει να προχωρησεις. Απο διατροφη κοκκινο κρεας, συκωτι, σπανακι, δημητριακα ολικής αλέσεως, ψαρι, κοτοπουλο, φασολια , σταφιδες, μπροκολο, ντοματες κ.α.Παρε και μια πολυβιταμινη.

  8. #728
    Pumping Iron Leather Nunn's Avatar
    Join Date
    03-10-08
    Location
    Nicosia, Cyprus.
    Posts
    589

    Default

    Γίωργο θέλω και εγώ την άποψη σου για τις εξετάσεις που έκανα.
    Ιστορικό:
    Προπόνηση μέχρι και την Παρασκευή
    Φαι και ποτό μέχρι σκασμού το Σαββατόβραδο
    8 ώρες νυστεία την Κυριακή
    Εξετάσεις Δευτέρα πρωί
    Διατροφή μέτρια (3-4 cheat meals την ευδομάδα εδώ και κάνα εξάμηνο)

    Αυτή η φεριττίνη τι στο καλό είναι και έχει πάει στα ύψη;;
    Attached Images Attached Images
    Where is the power, where is the glory, Heavy Metal is my story.

  9. #729

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Εχεις ανεβασμενα λευκα, περασες καποια ιωση προσφατα; Η διατροφη σου φαινεται οτι ειναι μετρια απο τριγλυκεριδια και χοληστερινη. Τωρα για φερριτινη και σιδηρο που ειναι υψηλα, μπορει να σημαινει καποια λοιμωξη-φλεγμονη που συνδυαζεται κιολας με τα λευκα σου. Αυτο ουσιαστικα σημαινει οτι η περισσεια σιδηρου αποθηκευεται στους ιστους με την μορφη φερριτινης και δημιουργει ελευθερες ριζες ενω επιβαρυνει αρκετα οργανα, ειδικα το συκωτι. Τωρα αν ευθυνεται μονο η διατροφη για αυτο το πραγμα καταλαβαινεις δεν μπορω να στο βεβαιωσω, θεωρω οτι πρεπει να το ψαξεις παραπανω με καποιον γιατρο, ισως αιματολογο ή καταρχην παθολογο.

  10. #730
    Pumping Iron Leather Nunn's Avatar
    Join Date
    03-10-08
    Location
    Nicosia, Cyprus.
    Posts
    589

    Default

    Γιώργο, το πρώτο πράγμα που είδα για την ψηλή φεριτίνη όταν το έψαξα λίγο στο net είναι ότι πιθανό να οφείλεται σε κάποια λοίμωξη-φλεγμονή. Αλλά έχει 3 χρόνια να αρρωστήσω. Και βασικά στο net δεν βρήκα περιπτώσης υψηλού σιδήρου και ψηλής φερριτίνης και ανυσηχώ ακόμα περισσοτερο. Αν μειώσω την ποσότητα σιδήρου για να επαναλάβω τις εξετάσεις, μειώνεται και η τιμή της φερριτίνης η είναι άσχετο το ένα με το άλλο;
    Where is the power, where is the glory, Heavy Metal is my story.

  11. #731

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Δεν μπορω να σου πω κατι για αυτο... επισης παιρνεις σιδηρο εξτρα; Τι εννοεις να μειωσεις την ποσοτητα σιδηρου;

  12. #732
    Pumping Iron Leather Nunn's Avatar
    Join Date
    03-10-08
    Location
    Nicosia, Cyprus.
    Posts
    589

    Default

    Έξτρα σίδηρο όχι, μόνο όσο έχει η πολυβιταμίνη (6mg). Για το σίδηρο από τα κρέατα μιλούσα κατακρίβεια. Γιώργο, αν γνωρίζεις, η ψηλή τιμή της φερριτίνης μπορεί να σχέτίζεται με την ψηλή κατανάλωση αλκοολ 36 ώρες προηγουμένος;

    Άσχετο αλλά μόλις τώρα έμαθα από τη κοπέλλα μου ότι ένα κολλύριο που έβαζα στα μάτια, είχε μέσα αντιβίωση.Δικαιολογείται να αυξηθεί τόσο η φερριτίνη;;
    Last edited by Leather Nunn; 25-09-12 at 18:46.
    Where is the power, where is the glory, Heavy Metal is my story.

  13. #733
    New Member
    Join Date
    24-06-12
    Posts
    48

    Default

    megageo μολις πηρα τις εξετασεις αιματ.+ορμον. μετα απο κυκλο με promagnon(περασαν 27 μερες απο αποθεραπεια) εχω καποια που ειναι εκτος και θα θελα τη γνωμη σου
    GOT (AST Οξαλοξεική τρανσαμιν): 56.2 A.: 10-45 U/l
    GPT(ALT Πυροσταφυλική τρανσαμ): 60.5 A 10-40 U/l
    ΓΑΛΑΚΤΙΚΗ ΔΕΥΔΡΟΓΕΝΑΣΗ (LDH): 644.5 > 12 ετών.....: 200-460 U/l
    CPK (Κρεατινοφωσφοκινάση)...: 803.0 Αρρεν....: 24-195 U/l
    ολα τα υπολοιπα ειναι μες στα ορια και οι ορμον. και οι αιματ. ¨,πολυ κουρασμενος μου ειπε ο μικροβιολογος.... καμια γνωμη εσυ?....ευχαριστω

  14. #734
    New Member
    Join Date
    24-06-12
    Posts
    48

    Default

    Οι υπολοιπες ειναι μες στα ορια και ειναι
    ΓΛΥΚΟΖΗ (ΣΑΚΧΑΡΟ).............: 73.0 (70-110)
    ΟΥΡΙΑ.........................: 37.2 (15-50)
    ΟΥΡΙΚΟ ΟΞΥ....................: 5.2 Ανδρες...:3.5-7.2
    ΚΡΕΑΤΙΝΙΝΗ....................: 0.87 Άνδρες...: 0.7-1.3
    ΤΡΙΓΛΥΚΕΡΙΔΙΑ.................: 96.9 (30-150 mg/dl)
    ΧΟΛΗΣΤΕΡΟΛΗ ΟΛΙΚΗ.......: 203.5 (100-200)
    HDL ΧOΛΗΣΤΕΡΟΛΗ...............: 55.8 (> 39 mg/dl)
    LDL ΧΟΛΗΣΤΕΡΟΛΗ...............: 118.8 (> 18 ετών : 60-130)
    ΟΛΙΚΑ ΛΙΠΙΔΙΑ.................: 603.9 (400-700 mg/dl)
    γ-GT..........................: 18.4 (Α....: 9-45)
    ΑΣΒΕΣΤΙΟ - Ca.................: 10.1 (8.5-10.2)
    ΚΑΛΙΟ.........................: 4.71 (3.5-5.0)
    ΝΑΤΡΙΟ........................: 141.2 (136-146 mmol/l)
    Β-12..........................: 308.0 (160-925 pg/ml)
    ΦΥΛΙΚΟ ΟΞΥ....................: 9.7 (5.4-19.8)
    Αιματοκρίτης :49.9 % (42-52)
    ΣΙΔΗΡΟΣ.......................: 109.3 (50-160 μg/dl)
    ΦΕΡΡΙΤΙΝΗ.....................: 83.2 (16-350)
    Τ3 (Τριιωδοθυρονίνη Ολική)..: 1.49 (0.9-2.1 ng/ml)
    Τ4 (Θυροξίνη Ολική).........: 8.9 (4.7-12.0 μg/dl)
    TSH...........................: 1.09 (0.2-5.0 μIU/ml)
    (LH)......: 3.2 >14 ετών...: 1.6-9.0
    F.S.H.........................: 2.9 > 14 ετών..: 1.5-12.0
    ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗ (PRL)..............: 7.3 < 15.0
    ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ..................: 1.0 (0.1-1.0)
    E2 ΟΙΣΤΡΑΔΙΟΛΗ................: 38.1 (5-50)
    E1 ΟΙΣΤΡΟΝΗ...................: 23.0 (18-50 pg/ml)
    S.H.B.G.......................: 32.0 (10-80)
    ΤΕΣΤΟΣΤΕΡΟΝΗ ΟΛΙΚΗ............: 9.70 (2.6-10.0)
    ΤΕΣΤΟΣΤΕΡΟΝΗ ΕΛΕΥΘΕΡΗ.........: 152.0 (50.0-260.0)

  15. #735

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Καλες ειναι οι εξετασεις σου δεν βλεπω προβλημα, οι τρανσαμινασες ειναι ελαχιστα πανω απο το οριο, πιο πιθανο απο την εντονη προπονηση. Γαλακτικο οξυ και CPK ειναι απο την κουραση και την προπονηση. Μια χαρα εισαι.

  16. #736
    New Member
    Join Date
    24-06-12
    Posts
    48

    Default

    οκ ευχαριστω..οι τρανσαμινασες δεν ειναι κατι π με ανησυχει αλλα αυτο π με παραξενευει ειναι το γαλακτικο οξυ και CPK π ειναι τοσο ψηλα ακομα....ειχα αποχη σχεδον 17 μερες απο γυμναστηριο (ομως την προηγουμενη μερα πριν εξετασεις ειχα παει gym) αλλα ακομη νοιωθω καταβεβλημενος βεβαια υποθετω οτι επειδη δεν μειωσα ενταση και ογκο προπονησης στην αποθεραπεια μαλλον μου βγαινει τωρα ολη η κουραση, αλλα δεν θα πρεπε να χω συνελθει ? τι λες megageo? κατι για να μειωθουν τα παραπανω? προτεινεις κατι?ευχαριστω για την βοηθεια......

  17. #737

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Εγω μετα απο 10 μερες αποχη ειχα 2πλασιες τιμες απο τις δικες σου...θα ελεγα μην ανησυχεις ομως μπορεις να πας και σε ενα γιατρο να εισαι σιγουρος, εγω μονο εμπειρικα μιλαω, δεν εχω ουσιαστικες γνωσεις.

  18. #738
    Advanced Bodybuilder perakis's Avatar
    Join Date
    06-12-09
    Location
    Άρτα
    Posts
    802

    Default

    Γιωργο καλησπερα!Θελω και εγω τη γνωμη σου γιατι το ραντεβου με το γιατρο το εκλεισα σε 10 ημερες με τον φοβερο εοππυ...
    Ειχα κανει 26/10/2012 εξετασεις απο τις οποιες βγηκαν πανω απο ορια χοληστερινη 213(120-200) hdl ειχα 45 και ldl 154...
    Αυτο που με απασχολει ειναι οτι ηταν SGOT 38 με ορια 15-37 και ειδικα η SGPT 80 ορια 30-65.
    Με στελνει ο γιατρος να κανω για υπατιτδες,ορμονες κτλ ολα καλα αυτα.
    T3 0.94(0.8-1.9),T4 7.8(5-12), TSH 2.12(0,30-4,5),αντι-TPO 25(0-50)
    Κανω αλλες 2/11/2012 και βγαινει τωρα sgot 30 kai sgpt 76(γ-gt 41 με ορια 5-85 και cpk 100 ορια 26-308).
    Μου λεει κανε παλι σε 1,5 μηνα και βλεπουμε τοτε.
    κανω παλι 14/1/2013 και βγαινουν χοληστερινη ολικη 212, SGOT 36 και SGPT 77.
    Οφειλεται σε κατι σχετικα με συμπληρωματα οι δεικτες στο συκωτι?
    Να πω πως με εστειλε και για υπερηχους ηταν ολα οκ,χωρις να βλεπει ιδιαιτερο λιπος στα οργανα.
    Δεν παιρνω και τπτ ιδιαιτερο,αμινοξεα,πρωτεινη,δεξτροζη και εχω 10 μερες κρεατινη χωρις φορτωμα.
    Δεν εχω παρει αλλα συμπληρωματα ποτε.
    Ειχα σταματησει και το γυμναστηριο 20/12 με 4/1 γιατι ελειπα :(
    Ποια η γνωμη σου?


    Ελπιζω μη σε κουρασα με το κατεβατο!
    tHanx Γιωργο
    Last edited by perakis; 16-01-13 at 01:20.
    Whatever which way they go, They know they gonna owe. They soul to the road they choose. It don't matter if you win or lose.You still gotta pay them dues.

  19. #739

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Περιεργο που οι γιατροι ψαχνουν για ηπατιτιδες με τετοιες τιμες. Εγω εχω δει εξετασεις με ηπατιτιδα και οι τρανσαμινασες ειναι 10-20 φορες το πανω οριο, οχι 1.5 φορα. Εχουμε πει πολλες φορες οτι τρανσαμινασες δεν ειναι απολυτοι δεικτες λειτουργιας ηπατος καθως επηρεαζονται απο μυικη κοπωση και αλλους παραγοντες. Το θεμα ειναι ποσο καιρο πριν τις εξετασεις σου εκανες τελευταια προπονηση. Αν εκανες 1-2 μερες πριν τοτε αδικα ταλαιπωρησε με συνεχομενες εξετασεις και ειναι αυτο το θεμα. Το σημαντικο που πρεπει να εχεις στα ορια ειναι το γ-gt. Αυτο αν φυγει τοτε να ανησυχησεις, οι τρανσαμινασες (SGOT-SGPT) επηρεαζονται οπως ειπα απο πολλους παραγοντες. Λοιπον αν θες να ησυχασεις, 12 ωρες νηστεια αυστηρα πριν τις εξετασεις και 4-5 μερες αποχη απο γυμναστηριο. Κανε μονο τις τρανσαμινασες, εγω ειμαι σχεδον σιγουρος οτι θα ειναι μεσα στα ορια αυτη την φορα. Τα συμπληρωματα ενδεχεται να επηρεαζουν αλλα μονο στην υπερφορτωση, σε νορμαλ συνθηκες δεν θα επρεπε να επηρεασουν τις τιμες σου.

  20. #740
    Pumping Iron
    Join Date
    09-09-08
    Location
    .
    Posts
    502

    Default

    σε γενικες εξετασεις που εκανα μετα απο εντονη πρωινη προπονηση βρηκαν αιματοκριτη 34 και CPK 850!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΤΙ λες γιωργο για αυτα τα νουμερα....????????????θα σου στειλω και pm να σου πω τι μου ειπαν οι γιατροι του ιατρικου φαληρου να γελασεις!!!!!!!!!!

  21. #741

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Ο αιματοκριτης σου με ανησυχει κι εμενα παντως. Θα πηγαινα σε αιματολογο, δεν εχω ξαναδει τοσο χαμηλο χωρις συγκεκριμενη παθολογια.

  22. #742
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default αυξημενη igf-1

    Γεια σας παιδιά έχω πολύ καιρό να γράψω στο φόρουμ αλλά το παρακολουθώ καθημερινά...Μια ερώτηση αν ξέρει κανείς τι μπορεί να σημαίνει μια μικρή αυξημένη τιμή στην igf-1 σε ενδοκρινολογικες εξετάσεις που μόλις πήρα...
    Δυστηχως δεν έβρισκα το τοπικ με τις εξετάσεις που θυμάμαι ότι υπήρχε οπότε συγχωρέστε με που ανοιγω ένα νέο τοπικ...Ψάχνω ώρα στο νετ για πληροφορίες αλλά δεν βγάζω κανένα συμπέρασμα
    Last edited by Psilos23; 27-02-13 at 20:34.
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  23. #743

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    IGF είναι παράγωγο της επεξεργασιας της παραγωμενης αυξητικης ορμονης. Ενδεχεται αν μιλαμε για μικρη αυξηση να οφειλεται σε διατροφικο λογο (υψηλη πρωτεινη-αμινοξεα)

  24. #744
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    Χμμμ περίεργο καθώς πλέον έχω σταματήσει την γυμναστική πάνω απο χρονο κ η διατροφή μου σ αυτό το διάστημα είναι πολύ φτωχή σε πρωτεΐνη σε σχέση με πριν 2 χρόνια που ήταν σε καθημερινή βάση υπερβολικά πολύ κ ποτέ δεν είχαμε παρατηρισει αύξηση της...Θα τις δει κ.ο ενδοκρινολογος μου αύριο να δούμε τι θα πει κι αυτος
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  25. #745
    Advanced Bodybuilder apathya's Avatar
    Join Date
    05-02-09
    Location
    Peireaus
    Posts
    719

    Default

    Γιώργο έχω σκοπό να κάνω αιματολογικές. Μετά από ποσό καιρό μη χρήσης κρεατίνης, νιτρικών κλπ προτείνεις να τις κάνω για να έχω όσο το δυνατόν γίνεται, αντικειμενικα αποτελέσματα;


    Υ.Γ. Σορρυ αν επαναλαμβανομαι
    Last edited by apathya; 27-02-13 at 22:02.
    Train, past the pain!

  26. #746

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Μια βδομαδα μετα, 4 μερες τουλαχιστον εκτος γυμναστηριου και προηγουμενες 24 ωρες περιορισμενη πρωτεινη και 12ωρη νηστεια πριν δωσεις αιμα.

  27. #747
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    Η απάντηση του ενδικρινολογου για την αύξηση του igf-1 ήταν να κάνουμε μια καμπύλη γλυκόζης για αυξητική κ ότ πιθανώς να προέρχεται απο ένα προβληματάκι που έχουμε εντοπίσει 2 χρόνια τώρα ενδοκρινολογικο.Οπότε θα κάνω κ.την καμπύλη το Σάββατο και βλέπουμε..
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  28. #748
    Junior Bodybuilder toubano19's Avatar
    Join Date
    28-07-09
    Location
    Greece.
    Posts
    173

    Default

    Καλημέρα. Μετά από καιρό είπα να γράψω :p

    Έκανα γενικές εξετάσεις αίματος, ούρων κτλ.
    Τα αποτελέσματα όσως αφορά το αίμα έδειξαν ότι έχω χαμηλά λευκά αιμοσφαίρια (πέρυσι τέτοιο καιρό ηταν το ίδιο), Αυξημένο εύρος κατανομής SD και αυξημένος μέσος όγκος PLT.
    Στα ούρα έχω αρκετές βλέννες.

    Απο συμπληρώματα παίρν πολυβιταμίνη, whey μόνο μετά την προπόνηση και ω3.

    Οι βλέννες δείχνουν ελλειπή πρόσληψη νερού;
    Last edited by toubano19; 07-03-13 at 10:22.

  29. #749

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Ο γιατρός τι σου ειπε ; Δεν μου κανει για έλλειψη νερου παντως, αυτο θα φαινοταν με ουρια, ουρικο οξύ κλπ. Μηπως υπάρχει καποια μολυνση/φλεγμονη.

  30. #750
    Junior Bodybuilder toubano19's Avatar
    Join Date
    28-07-09
    Location
    Greece.
    Posts
    173

    Default

    Ακόμα δεν έχω πάει.
    Θα τις πάω και βλέπουμε.
    Λογικά ουρολόγο θέλω ε;


 
Page 25 of 46 FirstFirst ... 1521222324252627282935 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Αποτελεσματα εξετάσεων αιματος
    By Billy14 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 23
    Last Post: 21-09-19, 07:51
  2. εξέταση αίματος-ούρων
    By Mastoras in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 25-09-06, 20:20

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •