Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 30 of 46 FirstFirst ... 2026272829303132333440 ... LastLast
Results 871 to 900 of 1380
  1. #871
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Κανονικά, σου γράφει ο γιατρός ποιες ορμόνες θέλει να μετρηθούν. Αλλιώς, ο μικροβιολόγος θα εξετάσει τις βασικότερες, μέσα στις οποίες είναι και αυτές που γράφεις, αλλά έχω μια επιφύλαξη για προλακτίνη ή/και οιστραδιόλη. Αν έχεις τη δυνατότητα, ρώτησε τον μικροβιολόγο ποιες θα σου κάνει, και πες του να προσθέσει κι αυτές που λείπουν.

    Καλά κάνεις που δημιουργείς αρχείο εξετάσεων πριν από κύκλους ! Είναι πολύ σημαντικό ! Μπράβο σου
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  2. #872
    Junior Bodybuilder panagos's Avatar
    Join Date
    16-09-08
    Location
    Muscle City, California, USA.
    Posts
    160

    Default

    Ευχαριστω πολυ αντωνη.
    Dont set your goals higher than you can reach

  3. #873
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,649

    Default

    Quote Originally Posted by cuban View Post
    Έλα Θάνο. Για 3 μέρες, δεν κάνεις διατροφή και προπόνηση, κρατάς την πρωτεΐνη σου χαμηλά (1γρ/κιλό βάρους) και πίνεις αρκετό νερό μέσα στη μέρα. Έτσι αποφεύγεις τα false alarms στις εξετάσεις.
    Α οκ Αντώνη ευχαριστω ;) τώρα το είδα ...στην ώρα μου :-Ρ

  4. #874
    Pumping Iron fragias -7-'s Avatar
    Join Date
    20-09-11
    Location
    Athens,Dafni
    Posts
    437

    Default

    Kαλησπέρα παίδες.Έκανα εξετάσεις αίματος οι οποιές εμφάνησαν κάποια θεματάκια.

    Κατ'αρχας οι τρασναμινάσες, πυροσταφιλική και οξαλοξυκή ήταν πάνω από τα επιτρεπόμενα όρια ... 62 και 100 αντίστοιχα ...εμφανισα υψηλη τιμη θυροειδη 8.

    Η cpk δε μου πε η μητέρα μου ( δουλευει σε μικροβιολογικο εργαστηριο) ήταν πολύ ψηλά λέει και το μηχάνημα δεν την έβγαζε.Μου είπε ότι θα την ξαναμετρήσουν αύριο με άλλη μέθοδο.

    Την προηγούμενη μέρα απείχα απο γυμναστική αλλά 2 μέρες πριν είχα κάνει βάρη. Δε μπορώ όωμς κάθε φορά που είναι ανεβασμένη η cpk να σταματάω τα πάντα...και παλαιότερα που έπαιζα μπάλα είχα υψηλή τιμή και είχα σταματήσει πάνω από μήνα να αθλούμαι και πάλι σε φυσιολογικά όρια δεν έπεφτε. 250 ήταν το χαμηλότερο που είχα φτάσει.

    Νταξει όμως η cpk δεν με προβληματίζει τόσο όσο οι τιμές στο συκώτι.

    Να αναφέρω ότι γενικά τρώω συχνά κρεας . Είχα φάει 2 μέρες πριν την εξέταση κρέας το θυμάμαι αυτό.

    Ίσως ο οργανισμός μου δε σηκώνει το πολύ κρεας δε ξερω...να ανεφέρω ότι δεν χρησιμοποιώ συμπληρώματα.

    Αυγά μπόλικα,γαλακτοκομικά επίσης και κρεας...

    Ξέρω, γιατροί δεν είστε όμως έχετε κάποια εμπειρία...ποτέ δε πρόκειται να καταλάβει κάποιος γιατρός που απέχει από τον αθλητισμό ότι η cpk είναι φυσιολογικό να είναι αυξημένη σε άτομα που ασκούντα και πόσο μάλλον δε σε άτομα που ασκούνται με αντιστάσεις.
    NO PAIN NO GAIN

  5. #875
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Γιώργο, όταν πάρεις τις εξετάσεις στα χέρια σου, σκάναρέ τες ή βγάλτες μια καθαρή φώτο όλες τις σελίδες και ανέβασέ τες εδώ.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  6. #876
    Pumping Iron fragias -7-'s Avatar
    Join Date
    20-09-11
    Location
    Athens,Dafni
    Posts
    437

    Default

    Eντάξει...
    NO PAIN NO GAIN

  7. #877
    Pumping Iron fragias -7-'s Avatar
    Join Date
    20-09-11
    Location
    Athens,Dafni
    Posts
    437

    Default

    Οι εξετασεις μου...





    64442_639929839373281_653857055_n.jpgAttachment 16927Attachment 16928Attachment 16929Attachment 16930Attachment 16931


    Η CPK έχει αστερίσκο. Όταν την μετρούσαν λέει έφτασε μέχρι 4000 και μετά μηδενίστηκε....θα επαναλάβουν την μέτρηση της άυριο...
    Last edited by fragias -7-; 02-09-13 at 18:45.
    NO PAIN NO GAIN

  8. #878
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Γιώργο, αυξημένη CPK + αυξημένη TSH, συνήθως είναι υποθυροειδισμός. Πες αν γίνεται να σου κάνουν και τις υπόλοιπες εξετάσεις θυροειδούς που γράφει το χαρτί. Απορώ γιατί δεν τις έκαναν εξ αρχής... Αν και με τέτοια τιμή μάλλον είναι ήπιος υποθυορεοειδισμός....

    Ο συνδυασμός των υπόλοιπων μη φυσιολογικών τιμών, δείχνει ότι ίσως κάτι υπάρχει και στο συκώτι. Μήπως κατανάλωσες τις τελευταίες μέρες μεγάλη ποσότητα τρανς λιπαρών ? Έφαγες έξω, τηγάνισες, έφαγες έτοιμα φαγητά κλπ κλπ ?

    Φρόντισε να ελέγξεις άμεσα, θυροειδή και συκώτι ! Πάρε τις εξετάσεις στο χέρι και πήγαινε σε γιατρό.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  9. #879
    Pumping Iron fragias -7-'s Avatar
    Join Date
    20-09-11
    Location
    Athens,Dafni
    Posts
    437

    Default

    Γιώργο, αυξημένη CPK + αυξημένη TSH, συνήθως είναι υποθυροειδισμός. Πες αν γίνεται να σου κάνουν και τις υπόλοιπες εξετάσεις θυροειδούς που γράφει το χαρτί. Απορώ γιατί δεν τις έκαναν εξ αρχής... Αν και με τέτοια τιμή μάλλον είναι ήπιος υποθυορεοειδισμός....

    Ο συνδυασμός των υπόλοιπων μη φυσιολογικών τιμών, δείχνει ότι ίσως κάτι υπάρχει και στο συκώτι. Μήπως κατανάλωσες τις τελευταίες μέρες μεγάλη ποσότητα τρανς λιπαρών ? Έφαγες έξω, τηγάνισες, έφαγες έτοιμα φαγητά κλπ κλπ ?

    Φρόντισε να ελέγξεις άμεσα, θυροειδή και συκώτι ! Πάρε τις εξετάσεις στο χέρι και πήγαινε σε γιατρό.
    Θυμαμαι σιγουρα οτι εφαγα 2 τηγανητες μπριζολες 2 μερες πριν την εξεταση αιματος...και μια κρεπα σοκολατα-μπισκοτο

    Θα της παω σε γιατρο τις εξετασεις αν και θα της παει η μητερα μου ετσι και αλλιως...

    Στο δια ταυτα ομως...θεωρεις οτι πρεπει να απεχω απο καποια φαγητα?

    και κυριως με το γυμναστηριο τι γινεται?
    Last edited by fragias -7-; 02-09-13 at 19:27.
    NO PAIN NO GAIN

  10. #880
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Μέχρι να δεις που οφείλονται αυτές οι τιμές, καλό είναι να απέχεις από προπονήσεις, γιατί αν ξανακάνεις εξετάσεις, κάποιες τιμές ενδέχεται να επηρρεαστούν παραπάνω από ότι θα έπρεπε....

    Όσο για τα φαγητά, εννοείται ότι τα τρανς λιπαρά πρέπει να τα αποφεύγουμε γενικώς ! Χρειάζεται να αυξήσεις το ελαιόλαδο και τα Ω3 στη διατροφή σου. Δηλαδή τα ακόρεστα λιπαρά. Αυτά σίγουρα θα βοηθήσουν.

    Πάντως, πήγαινε και στο γιατρό να δεις τι συμβαίνει και θα τα ξαναπούμε.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  11. #881
    Pumping Iron fragias -7-'s Avatar
    Join Date
    20-09-11
    Location
    Athens,Dafni
    Posts
    437

    Default

    Γαλακοκτοκομικα το τελευταιο διμηνο καταναλωνα σε μεγαλη ποσοτητα...περιπου 1 κιλο γιαουρτι + μισο λιτρο γαλα τη μερα...υπαρχει περιπτωση να επηρεασαν καποιες τιμες? ...κανα 8ωρο πριν την εξεταση αιματος μαλιστα ειχα φαει λιγο γιαουρτι...
    NO PAIN NO GAIN

  12. #882
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Όχι... Αυτά δεν έχουν τρανς λιπαρά.... Αν έκανες 3 μέρες αποχή από γυμναστήριο, μείωνες την πρωτεΐνη της διατροφής σου στο 1 γρ ανά κιλό βάρους, και έτρωγες σαλάτες με ελαιόλαδο, λιπαρά ψάρια και πολύ νερό, τα αποτελέσματα θα ήταν πολύ πιο αντιπροσωπευτικά των πραγματικών προβλημάτων που ΊΣΩΣ έχεις... !
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  13. #883
    Pumping Iron fragias -7-'s Avatar
    Join Date
    20-09-11
    Location
    Athens,Dafni
    Posts
    437

    Default

    Τελικα ειχα 2 μερες αποχη απο γυμναστικη...παρασκευη-σαββατο δεν εκανα και κυριακη πρωι μου πηραν αιμα...κ γενικα η ενταση της προπονησης τις τελευταιες 2 εβδομαδες ηταν μικροτερη λογω οτι εκανα σπιτι και δεν πηγαινα gym...τελος παντως δεν υπαρχει λογος να αναλωνουμε χρονο σε απλες υποθεσεις...μολις παω σε γιατρο θα ενημερωσω..ελπιζω μονο η αποχη μου απο τη γυμναστικη να ειναι μικρη.
    NO PAIN NO GAIN

  14. #884
    Pumping Iron fragias -7-'s Avatar
    Join Date
    20-09-11
    Location
    Athens,Dafni
    Posts
    437

    Default

    Βγήκαν σήμερα και οι υπόλοιπες εξετάσεις..τελικά έχω υποθυρεοειδισμο.Η CPK 7300! Τραγικο...και ειναι ακομα ποιο τραγικο αν σκεφτει κανεις οτι τον τελευταιο μηνα δεν πηγαινα gym και η προπονηση ηταν μετριας εντασης...Γαμημένη CPK !
    NO PAIN NO GAIN

  15. #885

    Default ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

    Καλημερα σας και συγνωμη αν γραφω σε λαθος ενοτητα..πηγα εκανα εξετασεις αιματος και τα αποτελεσματα εδειξαν αυξημενη λιγο την κρεατινινη χωρις να παιρνω συμπληρωμα κρεατινης..(με βαρη ασχολουμε 6 μηνες)..το προβλημα μου ειναι οτι το νατριο και το καλιο ειναι παρα πολυ αυξημενα πανω απο το οριο..θα ηθελα να σας ρωτησω μηπως ευθυνεται για αυτο η πρωτεινη(whey) Που παιρνω η τα bcaa..?πληροφοριακα ρωταω..αν και η γιατροσ δν καταλαβε καν οτι περνω πρωτεινη..μονο για κρεατινη με ρωτησε αν περνω συμπληρωμα αλλα της ειπα οχι γιατι δν περνω..ευχαριστω..

  16. #886
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Καλύτερα σκάναρε ή φωτογράφισε τις εξετάσεις σου και ανέβασέ τες εδώ.

    Πίνεις αρκετό νερό μέσα στη μέρα ?
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  17. #887

    Default ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

    καλησπερα σας..σημερα πηρα τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις αιματοσ και ουρων..(με τα βαρη ασχολουμε 6-7 μηνες εντατικα)..τωρα σχετικα με τα αποτελεσματα εχω ανεβασμενη κρεατινινη 1.10 με ανωτερο 1.30 . η γιατροσ με ρωτησε αν παιρνω κρεατινη αλλα δν περνω και της το ειπα..εγω μονο πρωτεινη whey περνω και σχετικα με αυτο ηθελα να ρωτησω μηπως ευθυνεται η πρωτεινη για το πολυ αυξημενο νατριο και καλιο που εχω..ειναι πολυ ανεβασμενα πανω απο το οριο..επισης περνω και glukosamine chondroitin reflex για το ποδι μου..ειπαρχει περιπτωση να φταιει κατι απο αυτα..?ευχαριστω..

  18. #888
    New Member giannop's Avatar
    Join Date
    07-08-13
    Location
    AΘΗΝΑ
    Posts
    69

    Default

    Καλύτερα σκάναρε ή φωτογράφισε τις εξετάσεις σου και ανέβασέ τες εδώ.Πίνεις αρκετό νερό μέσα στη μέρα ?
    κάτι ξέχασες!
    Γιατί το λίγο-λίγο και το λίγο-λίγο γίνεται πολύ και στιγμή με την στιμγή σπαταλάμε μια ζωή!

  19. #889

    Default

    κανεις κατι ρε παιδια..?

  20. #890
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Είδες τι σου έγραψα παραπάνω ? Αν δεν έχουμε όλες τις εξετάσεις μπροστά μας, δε μπορούμε να καταλάβουμε τι μπορεί να έχεις.

    Πάντως, από αυτά τα λίγα που γράφεις, φαίνεται σαν απλή αφυδάτωση.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  21. #891
    Advanced Bodybuilder kostas muscle's Avatar
    Join Date
    20-12-12
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    721

    Default αποτελεσματα εξετασεων

    καλησπερα ηθελα να γραψω της εξετασεις της οποιες εκανα θα αναφερω της βασικες: sgot 37 με οριο 40
    sgpt 72 με οριο 40
    ουρια 55 με οριο 50
    κρεατινινη 1.07 με οριο 0.9-1,4
    ουρικο οξυ 3,8 με οριο 3-7,2
    τριγλυκεριδια 194 με οριο 150



    hdl 44 me orio 35



    ldl 60 με οριο 150
    χοληστερινη 139 με οριο 200

  22. #892
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Κώστα, μετέφερα το ποστ σου εδώ στο κατάλληλο τόπικ.

    Αν μπορείς να σκανάρεις ολόκληρα τα αποτελέσματα των εξετάσεών σου και να τα ανεβάσεις εδώ θα ήταν καλύτερα.

    Πάντως, με αυτά που έβαλες, υπάρχει πιθανότητα να έχεις λιπώδη διήθηση στο ήπαρ. Καλύτερα να τις δείξεις σε κάποιο γιατρό ο οποίος λογικά θα σε παραπέμψει να κάνεις υπέρηχο άνω κοιλίας.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  23. #893
    New Member MikePalier's Avatar
    Join Date
    15-01-12
    Location
    Rethymno,Crete,Greece
    Posts
    50

    Default

    Καλησπερα παιδια. Αυριο θα παω στο ΙΚΑ να γραψω εξετασεις αιματος και μετα απο λιγο διαβασμα κατεληξα να γραψω αυτα :
    Γενικη αιματος
    γλυκοζη, ουρια, ουρικο οξυ, κρεατινινη, CPK, χοληστερολη HDL/LDL, τριγλυκεριδια, Νατριο, Καλιο, Ασβεστιο, Φωσφορος, Μαγνησιο, Σιδηρος, φερριτινη, τρανσαμινασες
    Αρκουν αυτα? Να προσθεσω καποια αλλα που θεωρουνται σημαντικα ή μηπως να αφαιρεσω κανενα που ειναι περιττο?

  24. #894
    New Member
    Join Date
    31-08-10
    Location
    κιατο
    Posts
    15

    Default

    για θυροειδη κοιτα συνηθως μια φορα το χρονο το τσεκαρω

  25. #895
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Quote Originally Posted by MikePalier View Post
    Καλησπερα παιδια. Αυριο θα παω στο ΙΚΑ να γραψω εξετασεις αιματος και μετα απο λιγο διαβασμα κατεληξα να γραψω αυτα :
    Γενικη αιματος
    γλυκοζη, ουρια, ουρικο οξυ, κρεατινινη, CPK, χοληστερολη HDL/LDL, τριγλυκεριδια, Νατριο, Καλιο, Ασβεστιο, Φωσφορος, Μαγνησιο, Σιδηρος, φερριτινη, τρανσαμινασες
    Αρκουν αυτα? Να προσθεσω καποια αλλα που θεωρουνται σημαντικα ή μηπως να αφαιρεσω κανενα που ειναι περιττο?
    Ευκαιρία είναι να κάνεις πλήρες τσεκ απ.

    Ζήτησε να σου γράψουν : γενική αίματος, γενική ούρων, βιοχημικές και ορμονολογικές. Δε χρειάζεται να τους υποδείξεις συγκεκριμένες εξετάσεις. Οι πιο βασικές - συνηθισμένες περιλαμβάνονται σε αυτές.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  26. #896

    Default Αιματολογικές εξετάσεις και αυξημένες τιμές

    Για σας φίλοι του φόρουμ μπορεί να είναι άκυρο το θέμα στην συγκεκριμένη ενότητα όποτε ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη αλλά έψαξα και δεν βρήκα κάτι σχετικό στο θέμα που με απασχολεί, σήμερα έκανα αιματολογικές εξετάσεις και κάποιες τιμές ήταν σχετικά αρκετά πάνω από τα όρια ,πιο συγκεκριμένα :
    ___________________αποτέλεσμα - μονάδες μέτρησης - τιμές αναφοράς

    Ουρία_________________54,4_________ mg/di___________ 5-50

    Ασβέστιο ολικό_________10,3__________mg/di__________8,8-10,2

    Κίναση κρεατινής (cpk)___421___________ u/i ___________24-170

    Χοληστερόλη(LDL)_______135__________mg/di__________επιθυμητό: 60-130 μετριοςκινδυνος :130-159 υψηλός κίνδυνος: >160







    Αυτό που με παραξενεύει έμενα είναι η αυξημένη χοληστερόλη γιατί αυτή η αύξηση δεν γίνετε από συμπληρώματα αλλά από αλλά ματζαφλαρια πιο xtreme ,αυτό που μου έχει καρφωθεί είναι ότι στα συμπληρώματα που περνώ προκειμένου να θυσιάσουν ποιότητα και τιμή βάζουν φαρμάκι δεν ξέρω τη άλλο να υποθέσω ,21 χρονών και να έχω τόση χοληστερόλη ?
    Όμως και η κίναση κρεατινής δεν πάει πίσω αλλά θα έλεγα παρά πάει προς τα μπροστά για τα καλα εδώ δεν ξέρω τη να υποθέσω.

    Θα πω ενδεικτικά ποια συμπληρώματα χρησιμοποιώ και ποια σκοπεύω να χρησιμοποιήσω μπας και βγάλω καμία άκρη , είναι τα εξής:
    πρωτεΐνη,ταυρινη,κρεατινή,bcaa,γλουταμινη,αργινινη,ασπαρτικο οξυ(daa),beta alanine,ala,zma,cissus,gaba,animal stak 21 packs universal,activate xtreme 120 caps driven sports.
    Αυτά είναι τα λίγα πολλά που χρησιμοποιώ !!
    Να προλαβω κάποιους που θα με επικρίνουν για των αριθμό των συμπληρωμάτων που περνώ ,είναι τόσα ώστε να μένω ικανοποιημένος για να μην πέσω ποτέ στον πειρασμό άλλων επικινδύνων ουσιών ,προτιμώντας να δώσω περισσότερα χρήματα σε συμπληρώματα παρά πολύ μα πολύ λιγότερα σε άλλες ουσίες πολύ πιο αποτελεσματικές και πιο επικίνδυνες.
    Όπως καταλάβατε τα αποτελέσματα των εξετάσεων με έχουν ολίγων τρομοκρατησεί αν ξέρει κάποιος κάτι και μπορεί να με βοηθήσει με βγάζει από τρομερά δύσκολη θέση .

    Ευχαριστώ πολύ για τον πολύτιμο χρόνο σας !!
    Last edited by peterveneths123; 24-09-13 at 14:55.

  27. #897
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Το ποστ σου μεταφέρθηκε εδώ. Πριν ανοίξεις νέο θέμα, κάνε ένα search....

    Πόσες μέρες πριν κάνεις εξετάσεις αίματος, προπονήθηκες με βάρη ? Καλό είναι 3 μέρες πριν την εξέταση, να μην κάνουμε προπονήσεις με βάρη, να μειώνουμε την ποσότητα πρωτεΐνης που καταναλώνουμε στο 1 γρ / κιλό σωματικού βάρους, να σταματάμε τα συμπληρώματα, να πίνουμε άφθονο νερό και να καταναλώνουμε σαλάτες με ελαιόλαδο. Έτσι αποφεύγονται τα false alarms.

    Οι παραπάνω τιμές διορθώνονται με την αύξηση του νερού που πίνεις (3-4 λίτρα) και κυρίως με τη διόρθωση της διατροφής σου. Αρκετό ελαιόλαδο και Ω3, αποφυγή απλών υδατανθράκων, όπως και κάποιες αερόβιες προπονήσεις, θα διορθώσουν την LDL. Δε χρειάζεται να πανικοβάλλεσαι. Απλά φρόντισε να κάνεις σωστές κινήσεις.

    Για το πλήθος και το είδος των συμπληρωμάτων τι να πω....
    Last edited by cuban; 24-09-13 at 15:54.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  28. #898
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Ούτε η χοληστερόλη είναι σε ιδιαίτερα ψηλά επίπεδα, αλλά για αθλούμενο που κάνει διατροφή (κάνεις διατροφή;) είναι σίγουρα πολύ. Ωστόσο η ευαισθησία της χοληστερολής είναι κληρονομήσιμη, αν έχουν οι δικοί σου υψηλή χοληστερόλη μπορεί να οφείλεται εκεί. Ωστόσο αν η hdl είναι σε καλά επίπεδα δεν υπάρχει λόγος να σε ανησυχεί κάτι.
    Το ασβέστιο σπάνια είναι ψηλά, χρησιμοποιείς συμπλήρωμα ασβεστίου ή πολυβιταμίνη (παρότι έχεις ένα κάρο άχρηστα συμπληρώματα πολυβιταμίνη δε βλέπω); Γαλακτοκομικά;
    Last edited by Παυλίδης; 24-09-13 at 15:03.

  29. #899
    Senior Bodybuilder shadowmaker's Avatar
    Join Date
    12-05-11
    Posts
    2,825

    Default

    Quote Originally Posted by cuban View Post
    Για το πλήθος και το είδος των συμπληρωμάτων τι να πω....
    +1 ... μόνο τον Βόσπορο άφησε... 21 ετών παιδί

    Mike: It is almost literally impossible for most people to work too "hard" -- but it is easily possible for anybody to work too "much."

    Yoda: Try not. Do... or do not. There is no try.

    Shadow: Frequency, volume, intensity... choose two.

  30. #900

    Default

    Cuban

    Όντος με το νερό έχω ένα θέμα δεν πεινώ αρκετό, όσο για το gym ήμουν σε αποχή 2-5 μήνες οι εξετάσεις έγιναν πριν ξαναμπώ στο gym όσο για την διατροφή έκανα στέγνωμα αφθονία σε πρωτεΐνες με όσο το δυνατόν μηδενικούς υδατάνθρακες βεβαία εδώ ίσως να είναι το λάθος μου στα πολύ μειωμένα λιπαρά? τα γεύματα μου γινόντουσαν ανά 2 ώρες .


    Παυλίδης

    Χρησιμοποιήσω ποληβιταμινη και πίνω πολύ γάλα και τρώω αρκετό γιαούρτι κύριος βεβαία το βράδυ πριν τον ύπνο διότι το γάλα όπως γνωρίζετε αποτελείτε από 80% καζεΐνη 20% ορό γάλακτος επόμενος έχω ένα φυσικό ρόφημα καζεΐνης.


    Όχι η δικοί μου δεν έχουν θέμα με την χοληστερόλη όσο για τα συμπληρώματα όταν λες άχρηστα μάλλον θα εννοείς λανθάνουσας σειράς προτεραιότητας και παράληψη άλλων βασικότερων


    SHADOWMAKER


    Από ότι είδατε στο ποστ έλεγα συμπληρώματα που χρησιμοποιώ και που σκοπεύω να χρησιμοποιήσω όσο έγραψα δεν σημαίνει ότι τα χρησιμοποιώ τώρα αλλά σκοπεύω να τα χρησιμοποιήσω σε βάθος χρόνου τα μισά χρησιμοποιώ από αυτά (πρωτεΐνη,ταυρινη,κρεατινή,bcaa,γλουταμινη,αργινινη,ποληβιταμινη).!!

    Σας ευχαριστώ όλους με βοηθήσατε αρκετά και με ξεανχώσατε ναστε καλά !!


 
Page 30 of 46 FirstFirst ... 2026272829303132333440 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αποτελεσματα εξετάσεων αιματος
    By Billy14 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 23
    Last Post: 21-09-19, 07:51
  2. εξέταση αίματος-ούρων
    By Mastoras in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 25-09-06, 20:20

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •