Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 34 of 46 FirstFirst ... 2430313233343536373844 ... LastLast
Results 991 to 1,020 of 1380
  1. #991
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Καλύτερα πάρε τις εξετάσεις και πήγαινε άμεσα στον ενδοκρινολόγο. Μην πανικοβάλεσαι. Δεν υπάρχει λόγος.

    Άσε το γυμναστήριο. Η υγεία είναι πάνω απ'όλα.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  2. #992

  3. #993
    Junior Bodybuilder restoration's Avatar
    Join Date
    19-08-12
    Posts
    194

    Default

    Μετά από προσπάθεια το ξαναθυμήθηκα.

    Λοιπόν....

    Οι τρεις πρώτες σελίδες είναι εξετάσεις που έκανα πρίν 3 ημέρες και οι δύο τελευταίες σελίδες είναι σημερινές.

    Εδώ και 15-16 ημέρες περίπου με πρώτο σύμπτωμα ένα κρυωματάκι το οποίο δεν με έκανε να κάτσω σπίτι + ότι έκανα και δύο ξενύχτια απανωτά(μην βαράτε αλλά επρεπε να κάνω αερόβια νυχτερινή-με ξεζούμισε η ρουφιάνα) ......από εκεί άρχισε η κατηφόρα γιατί δεν σταμάτησα ούτε μά μέρα και την δουλειά να ξεκουραστώ....

    Αισθανόμουν λοιπόν κόπωση,ατονία κτλ.ξεκίνησα λοιπόν ο μάπας αντιβίωση μόνος μου η οποία και δεν έκανε τπτ.

    πήρα λοιπόν την απόφαση και πήγα για αιματολογικες και ούρα τα οποία δεν τα ανέβασα γιατί ήταν όλα καλά.

    Αυτό που υπάρχει με τα λευκά που είναι ανεβασμένα μου είπε η γιατρός ότι είναι κάποια λοίμωξη-μικρόβιο και μου έδωσε την κατάλληλη αντιβίωση.

    Παίρνοντας το 4ο χάπι σήμερα και βλέποντας ότι δεν είχα βελτίωση + ότι με ταλαιπωρούν και πονοκεφάλοι συνάμα αποφάσισα σήμερα να πάω να ξανακάνω αιματολογικές στις τιμές που ήταν ανεβασμένες που είναι οι δύο τελευταίες φωτό.

    Τα λευκά είχαν πέσει στην ανώτατη φ.τ σχεδόν αλλά οι τρανσαμινάσες και το MCH σταθερά επάνω.

    έχω να πάω για προπόνηση περίπου 15 ημέρες.Την διατροφή την συνέχισα κανονικά με ανεβασμένη πρωτείνη στο 2,5 ανά κιλό σβ και ίσως να ήταν και βλακεία μου αφού τις 2 τελευταίες ημέρες που τρώω πιο ελευθερα σε λιπάρα αισθανομαι λίγο καλύτερα.

    Μέχρι και ηπατίτιδα είπαμε με την γιατρό σημερα και έχω χεστεί πάνω μου.

    Καμιά ιδέα??Κάποιος κάτι αντίστοιχο??

  4. #994
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Καλημέρα.

    Μου κάνει εντύπωση που η γιατρός σου έλεγε για ηπατίτιδα και δε σου είπε ότι με αυτές τις τιμές αντι-TG και αντι-TPO, έχεις Χασιμότο.... Γι'αυτό νιώθεις ατονία, κόυραση, κλπ. Η Χασιμότο έχει και συμπτώματα υποθυρεοειδισμού κάποιες φορές.

    ΑΝ υπάρχει θέμα με ηπατίτιτιδα, αυτή θα είναι χρόνια και ήπιας μορφής. Αυτό δείχνει η SGPT που είναι ελαφρώς αυξημένη. Αλλά πιστεύω ότι δεν είναι θέμα ηπατίτιδας, αλλά αλληλεπίδρασης με το φάρμακο που πήρες.

    Το self-medication γενικά, είναι κακή κίνηση.....

    Αυτό που δε μου άρεσε, είναι τα λιπίδιά σου, και ειδικά ο αθηρωματικός δείκτης (πηλίκο) που είναι στο 4. Φρόντισε να ανεβάσεις την HDL σου, με αερόβιες (έστω και περπάτημα 60 λεπτών συνολικά την ημέρα), αποφυγή απλών υδατανθράκων, ισόποσο μοίρασμά τους σε όλα τα γεύματά σου, αύξηση κατανάλωσης φυτικών ινών (ωμά λαχανικά, βρώμη) και καλών λιπαρών (Ω3, ελαιόλαδο).
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  5. #995
    Junior Bodybuilder restoration's Avatar
    Join Date
    19-08-12
    Posts
    194

    Default

    Αντώνη καλημέρα

    το ότι έχω χασιμότο η κάτι τέτοιο το γνωρίζω και παρακολουθώ τον θυροειδή κάθε έξι μήνες με αιματολογικές και υπέρηχο.Δεν παίρνω χάπι και μου έχει πει ότι έχει αναπτύξει αντισώματα ο οργανισμός και απλά παρακολουθούμε τα οζίδια.Δεν ξέρω εάν η κόπωση οφείλεται αποκλειστικά εκεί αλλά γενικά το έχω ξαναπαρατηρήσει αυτό γενικά στον εαυτό μου μετα από πολλές μέρες-εβδομάδες σκληρής δουλειάς και προπόνησης να μην μπορώ να πάρω τα πόδια μου.(υπόψην οτι τον θυροειδή πρεπει να τον απέκτησα πριν μια δεκαετία περίπου μετά από αλόγιστη χρήση ΑΑΣ,βλέπεις δεν υπήρχε καμία καθοδηγηση από πουθενα και έκανε πολλά λάθη η γενιά μας γενικά).

    οσο για τα λιπίδια που αναφέρεις αυτή μου είπε ότι είναι καλά.Τι να πώ??Ετσι και αλλιώς τις εξετάσεις θα τις δει και η οικογενειακή μου γιατρός που με ξέρει,απλά ελειπε λόγω ημερών.
    Οσον αφορά την διατροφη που περιγράφεις είναι ήδη έτσι και αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι όταν κάνω υπερκατανάλωση λιπαρών πάνω από 80 γρ που είναι το βάρος μου αισθάνομαι καλύτερα και πιο υγιής.Ισως μπορεί να φταίει και το ότι είμαι υποθερμιδικά 4 μήνες τώρα και να έχει κλατάρει ο οργανισμός.

    Αντώνη τις τιμές του θυροειδή πως τις αξιολογείς γενικά??

  6. #996
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    ΟΚ, εφόσον υπάρχει γνώση για το θυροειδή σου και σε παρακολουθεί γιατρός, είσαι καλυμμένος.

    Η κόπωση μπορεί να προέλθει και συνδυαστικά, από πολλούς παράγοντες. Ο θυροειδής, η υποθερμιδική δατροφή, η ίωση που έχεις, η κούραση από τη δουλειά και το καθημερινό στρες μπορούν να δράσουν αθροιστικά και να σε "ρίξουν".

    Αν εξετάσεις τις τιμές των λιπιδίων σου μεμονωμένα, τότε είναι εντός ορίων οπότε εύκολα κάποιος θα σου πει ότι είσαι εντάξει. Το θέμα είναι ότι ο αθηρωματικός δείκτης (πηλίκο ολικής προς HDL), είναι πιο αξιόπιστος, γιατί περιλαμβάνει και την αναλογία καλής προς κακή χοληστερίνη, που έχει τελικά σημασία. Εκεί, θεωρείται αποδεκτή οποιαδήποτε τιμή κάτω από 4,5 (εσύ έχεις 4), αλλά οι πραγματικά καλές τιμές είναι γύρ στο 3 και οι άριστες είναι στο 2. Οπότε όσο πιο κοντά σε αυτές πλησιάσεις, τόσο καλύτερα.

    Ίσως νιώθεις καλύτερα όταν υπερκαταναλώνεις λιπαρά, γιατί αυξάνονται οι συνολικές θερμίδες σου.

    Οι υπόλοιπες τιμές του θυρεοειδή σου, εκτός των 2 αντισωμάτων, είναι φυσιολογικές. Αυτό σημαίνει ότι η διατροφή σου δεν επηρρέασε τις τιμές, γιατί δεν έκανε ακρότητες (low carb, zero carb).
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  7. #997
    Junior Bodybuilder restoration's Avatar
    Join Date
    19-08-12
    Posts
    194

    Default

    Αντώνη σε ευχαριστώ πολύ!!!

    Καπως έτσι θέλω και εγώ να ελπίζω πως είναι τα πράγματα!!!!

    Αντώνη ποια είναι η γνώμη σου για συμπληρώματα προορμονικά στο μέλλον ή ενα light κύκλο με τον θυροειδή ως έχει.

    Εννοείται ότι θα το συζητήσω με τον ενδοκρινολόγο για να σε προλάβω,αλλά θα ήθελα και την γνώμη σου!!(μην φωνάξεις είμαι και ευαίσθητος)

  8. #998

    Default

    Καλησπέρα και καλή Σαρακοστή να έχουμε. συγχωρέστε με αν είμαι off topic αλλα ειμαι καινουριος και δεν γνωριζω ακομα τα "κατατοπια" η απορια μου ειναι η εξης: μεσα στον μηνα θα κανω γενικες εξετασεις αιματος, τα συμπληρωματα που παιρνω ειναι μια καθαρη πρωτεινη, καθως και απο αυριο θα συμπληρωσω 5γρ καθαρης μονουδρικης κρεατινης μια φορα την ημερα μετα την προπονηση. πρεπει να αναφερω κατι απο τα παραπανω στον γιατρο πριν μου κανει την εξεταση? εχουμε υπ'οψην κανεναν γιατρο που να ειναι μην ειναι της παλιας σχολης για να μην τρομοκρατηθουν τσαμπα οι δικοι μου? (λογω του νεαρου της ηλικιας θα παω με τους γονεις μου) (17) και να εχει γνωση επανω σε συμπληρωματα εαν και εφ'οσον αυτα επηρρεασουν τις εξετασεις?!

  9. #999
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Quote Originally Posted by restoration View Post
    Αντώνη σε ευχαριστώ πολύ!!!

    Καπως έτσι θέλω και εγώ να ελπίζω πως είναι τα πράγματα!!!!

    Αντώνη ποια είναι η γνώμη σου για συμπληρώματα προορμονικά στο μέλλον ή ενα light κύκλο με τον θυροειδή ως έχει.

    Εννοείται ότι θα το συζητήσω με τον ενδοκρινολόγο για να σε προλάβω,αλλά θα ήθελα και την γνώμη σου!!(μην φωνάξεις είμαι και ευαίσθητος)
    Χαχα. Δε φωνάζω, δε φωνάζω !

    Λοιπόν, τώρα ανοίγεις μεγάλο θέμα.... Γενικά, ορισμένα ΑΑΣ (και οι περισσότερες προ-ορμόνες που είναι dry) σαμποτάρουν το θυροειδή, όχι άμεσα (Τ3,Τ4, ΤSH), αλλά έμμεσα μειώνοντας την TBG (ανάλογη ορμόνη της SHBG). Φυσικά, αυτά που αρωματίζουν, δε σαμποτάρουν το θυροειδή λόγω των οιστρογόνων. Ακόμη, υπάρχουν έρευνες που δείχνουν ότι άτομα με Χασιμότο που θα τους χορηγούνταν Τ4, όταν μπήκαν σε θεραπεία με ανδρογόνα, χρειάστηκαν μικρότερη ποσότητα Τ4.
    Από την άλλη, επειδή το ενδοκρινολογικό είναι αρκετά πολύπλοκο και όλες οι ορμόνες συνδέονται άμεσα ή έμμεσα μεταξύ τους, δεν μπορώ να ξέρω πως θα επηρρεάσουν εσένα ειδικά. Ο γιατρός σου όμως, εφόσον είναι και η ειδικότητά του τέτοια, θα μπορεί να συμβουλέψει καλύτερα και κυρίως να ελέγχει άμεσα μέσω εξετάσεων, όλες τις απαραίτητες ενδοκρινολογικές παραμέτρους, ανά πάσα στιγμή. Οπότε η συμβουλή του και κυρίως η συμβολή του, είναι αναντικατάστατη.


    Quote Originally Posted by giannisgk7 View Post
    Καλησπέρα και καλή Σαρακοστή να έχουμε. συγχωρέστε με αν είμαι off topic αλλα ειμαι καινουριος και δεν γνωριζω ακομα τα "κατατοπια" η απορια μου ειναι η εξης: μεσα στον μηνα θα κανω γενικες εξετασεις αιματος, τα συμπληρωματα που παιρνω ειναι μια καθαρη πρωτεινη, καθως και απο αυριο θα συμπληρωσω 5γρ καθαρης μονουδρικης κρεατινης μια φορα την ημερα μετα την προπονηση. πρεπει να αναφερω κατι απο τα παραπανω στον γιατρο πριν μου κανει την εξεταση? εχουμε υπ'οψην κανεναν γιατρο που να ειναι μην ειναι της παλιας σχολης για να μην τρομοκρατηθουν τσαμπα οι δικοι μου? (λογω του νεαρου της ηλικιας θα παω με τους γονεις μου) (17) και να εχει γνωση επανω σε συμπληρωματα εαν και εφ'οσον αυτα επηρρεασουν τις εξετασεις?!
    Τρεις μέρες πριν τις εξετάσεις, θα κόψεις συμπληρώματα και προπονήσεις, θα τρως 3-4 σαλάτες με ελαιόλαδο την ημέρα και θα πίνεις αρκετό νερό. Επίσης, φρόντισε να έχεις 12ωρη νηστεία πριν την λήψη αίματος και ούρων. Π.χ. αν σου πάρουν αίμα στις 8 το πρωί, φρόντισε να σταματήσεις το φαγητό από το προηγούμενο βράδυ στις 8. Μόνο νερό επιτρέπεται.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  10. #1000
    Junior Bodybuilder restoration's Avatar
    Join Date
    19-08-12
    Posts
    194

    Default

    Αντώνη είτε το κάνω κάποια στιγμή είτε όχι οι συμβουλές σου για μένα είναι οδηγός για περισσότερο ψάξιμο και σωστότερες επιλογές,όσο μπορεί να χαρακτηρίσει κάποιος αυτές τις επιλογές σωστές.(μεγάλη κουβέντα αυτή)

    Πάντως σε ευχαριστώ για ακόμα μία φορά.

  11. #1001

    Default

    Ευχαριστώ πολυ για την βοηθεια, αλλα ο σκοπος δεν ειναι να δουμε τι θα δειξουν οι εξετασεις με συμπληρωματα και οχι χωρις? εκτος αν ειναι κατι αλλο το οποιο δεν το ηξερα! ευχαριστω και παλι!

  12. #1002
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Ο λόγος που κάνουμε εξετάσεις, είναι για να δούμε αν έχουμε κάποιο πρόβλημα υγείας ή κάποια παθολογία γενικότερα. Όχι για να δούμε τι και πόσο επηρρεάζουν τα συμπληρώματα....

    Διάβασε και αυτό : http://www.bodybuilders.gr/forum/sho...=1#post1153133
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  13. #1003
    Pumping Iron apostolos3's Avatar
    Join Date
    27-01-10
    Location
    London, UK
    Posts
    250

    Default

    Quote Originally Posted by giannisgk7 View Post
    Ευχαριστώ πολυ για την βοηθεια, αλλα ο σκοπος δεν ειναι να δουμε τι θα δειξουν οι εξετασεις με συμπληρωματα και οχι χωρις? εκτος αν ειναι κατι αλλο το οποιο δεν το ηξερα! ευχαριστω και παλι!
    Πριν ξεκινήσουμε να περνουμε συμπληρώματα και πριν κάνουμε μια έντονη αθλητική δραστηριοτητα φαντάζομαι καλό θα ήταν να κάνουμε εξετάσεις και να τις δούνε ειδικοί.

  14. #1004

    Default

    Δυστυχως δεν εκανα πριν αρχισω! ειχα κανει περυσι, αλλα ενταξει! ευχαριστω πολυ να 'στε καλα!

  15. #1005
    New Bodybuilder
    Join Date
    12-03-14
    Posts
    2

    Default

    καλησπέρα σε όλους πήρα προτείνει και στις εξετάσεις αίματος ήταν ανεβασμένο το cpk στα 5430 και έκανα ένα διάλυμα από το γυμναστήριο και από την προτείνει και κατέβηκε στα φυσιολογικά αλλα ο "παθολος" μου με τρόμαξε πολύ .. και τώρα φοβάμαι να πάρω

  16. #1006
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Όποτε προπονούμαστε, το CPK μας ανεβαίνει σε τέτοιες τιμές. Είναι φυσικό επακόλουθο της προπόνησης με βάρη. Δεν είναι παθολογικό πρόβλημα. Οπότε δεν πρέπει να σε ανησυχεί εφόσον οφείλεται στην προπόνηση.

    Το συμπλήρωμα πρωτεΐνης δεν έχει σχέση με την CPK.....
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  17. #1007
    New Bodybuilder
    Join Date
    12-03-14
    Posts
    2

    Default

    μάλιστα ευχαριστώ για το σχολειό :)

  18. #1008
    New Member
    Join Date
    06-09-11
    Posts
    32

    Default

    Καλησπέρα σε ολους!
    Μολις παρελαβα τα αποτελεσματα , ολα ειναι στις φυσιολογικες τους τιμες, το μονο που ειναι ανεβασμενο ειναι το cpk που ειναι στο 700. μου εκανε εντυπωση τοση διαφορα.
    Αυτο οφειλεται μονο στην προπονηση? να σημειωσω τη ληψη συμπληρωματος πρωτεινης με ~2,,5 γρ. κρεατινης ανα δοση και ενος pre-workout , κι αυτα οχι καθε μερα!


  19. #1009
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Πότε έκανες προπόνηση για τελευταία φορά πριν τις εξετάσεις ? Τα συμπληρώματα που λες, τα σταμάτησες καθόλου πριν τις εξετάσεις ?

    Μήπως την προηγούμενη μέρα από τις εξετάσεις, έκανες κάποια βαριά-χειρωνακτική δουλειά ?

    Γενικά, για να μην εηρρεαστούν τα αποτελέσματα των εξετάσεων από προπόνηση-διατροφή-συμπληρώματα, σταματάμε την προπόνηση και τα συμπληρώματα για 3 μέρες πριν τις εξετάσεις, και στη διατροφή μειώνουμε την πρωτεΐνη σε 1 γρ/ κιλό ΣΒ και καταναλώνουμε σαλάτες με ελαιόλαδο επίσης για 3 μέρες πριν από τις εξετάσεις.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  20. #1010
    New Member
    Join Date
    06-09-11
    Posts
    32

    Default

    Τα συμπληρωματα τα σταματησα 2 μερες πριν, τοτε ηταν και η τελευταια προπονηση. Γενικα η δουλεια μου ειναι 9ωρη νυχτερινη εργασια , ορθιος, με αρκετο πηγαινε ελα, και εκανα τις εξετασεις με το που σχολασα το πρωι. Και μιαμιση μερα πριν ειχα φαει και πιει λιγο παραπανω απο το κανονικο σε ταβερνα γιατι δεν ηξερα ακομα ποια μερα θα κανω αιματολογικες ωστε να κανονισω 3ημερη "νηστεια" οπως προτεινεις.
    Ετσι εξηγειται δηλαδη?

    Να σημειωσω οτι το μονο που μου ειπαν ειναι , να ειμαι 8 ωρες νηστικος και τπτ αλλο..
    Last edited by kosvag; 13-03-14 at 17:01.

  21. #1011
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Με βάση αυτά που γράφεις, ναι, είναι λογικό να είναι λίγο αυξημενη η CPK.

    Αν πήγαινες για εξετάσεις μετά από 12 ωρη νηστεία, και χωρίς νυχτερινή έξοδο ή εργασία, δε θα είχες καμιά τιμή έξω από τα όρια.

    Δεν έχεις να ανησυχείς για τίποτα.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  22. #1012
    New Member
    Join Date
    06-09-11
    Posts
    32

    Default

    Σε ευχαριστω πολυ!

  23. #1013
    New Member
    Join Date
    12-09-13
    Posts
    46

    Default

    καλησπερα και απο εμενα,ξερω οτι δεν ειναι ολοκληρωμενη εξεταση αλλα ριξτε μια ματια.
    εχω στιγμα αναιμιας και ζαλιζομουνα για καμια βδομαδα μετα απο καθε σετ και κρυωνα γενικα οποτε εκανα εξεταση για φεριτινη,θυροειδη,εκανα κ μια εξεταση τεστοστερονης, δεν εχω κανει ποτε εξετασεις να δω που βρισκεται ,
    αλλα δεν ειπα να μου δουν το σιδηρο ο βλακας ,
    το θεωρησα δεδομενο,μιση δουλεια εκανα,τελος παντων να πω επισης οτι σχεδον 1 μηνα πριν ειχα περασει μια ιωση και επαιρνα αμοχιλ,και ουτε την προπονηση σταματησα και τα συμληρωματα ,ειδα παραπανω οτι καλο θα ηταν και τελοσ ειχα φαει και τισ περασμενες μερεσ ολο αυγα και ομελετεσ!
    ολα λαθοσ τακανα......
    θα εκτιμουσα μια γνωμη παιδια,ευχαριστω πολυ!
    Attached Images Attached Images
    Last edited by cuban; 16-03-14 at 12:19.

  24. #1014
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Καλημέρα.

    Η φεριτίνη είναι χαμηλή, αλλά αν είχαμε και μια εξέταση σιδήρου θα βοηθούσε παραπάνω, για να επιβεβαιωθεί ο χαμηλός σίδηρος που πιθανόν έχεις. Η ζάλη που ένιωθες, εκτός από το χαμηλό σίδηρο μπορεί να οφείλεται και σε αυξημένη αρτηριακή πίεση. Λογικό σύμπτωμα, μετά από κάποιο βαρύ σετ. Το κρύο που ένιωθες είναι συνηθισμένο σύμπτωμα για άτομα με στίγμα, ειδικά αν έχουν χαμηλό σίδηρο....

    Τα αυγά, τα συμπληρώματα και το αμοξύλ, δεν σου δημιούργησαν κάποιο επιπλέον πρόβλημα. άλλωστε οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι μια χαρά.

    Απλά, καλό είναι όταν είμαστε με γρίπη-ίωση ή και απλό κρυολόγημα, να καθόμαστε 2-3 μέρες στο σπίτι και να απέχουμε από προπονήσεις, ώστε το σώμα να είναι ξεκούραστο και να αναρρώσει γρηγορότερα.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  25. #1015
    New Member
    Join Date
    12-09-13
    Posts
    46

    Default

    καλημερα,νασαι καλα για την αμεση απαντηση!βασικα νιωθω κρυωμενος παλι σημερα,μαλλον εχει πεσι το ανοσοποιητικο,υποψιαζομαι απο υπερποροπονηση λογω δουλειας-προπονησεων?
    σκεφτομαι να πλακωθω στο κοκινο κρεασ κ το συκωτι 2-3 φορεσ την βδομαδα κ σε κανα μηνα να κανο για σιδιρο κ φεριτινη-φολικο να δουμε τι παιζει!

    η χαμηλη ελευθερη τεστο ειναι κακη?ο αιματοκριτης ειναι οκ για αντρα με στιγμα?
    Last edited by cuban; 16-03-14 at 12:20. Reason: Merge posts

  26. #1016
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Α, ωραία ! Έβαλες και τη γενική αίματος παραπάνω ! Τώρα φαίνεται ότι ο αιματοκρίτης σου είναι χαμηλός, οπότε κρύωνες γι'αυτό το λόγο.

    Προφανώς προπονήσεις + δουλειά -> εξάντλησαν του σώμα. Αυτή τη βδομάδα, μην πας στο γυμναστήριο και κατανάλωσε απλά κόκκινο κρέας. Το συκώτι είναι πλεονασμός.

    Η τέστο μπορεί να πέσει και λόγω εξάντλησης. Καλύτερα μέτρησέ τη ξανά, όταν με το καλό αναρρώσεις για να έχεις πιο αξιόπιστο αποτέλεσμα.
    Last edited by cuban; 16-03-14 at 12:21. Reason: Merge posts
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  27. #1017
    New Member
    Join Date
    12-09-13
    Posts
    46

    Default

    νασαι καλα θα αραξω 5 μερες ,θα τρωω κοκκινο κρεας και θα αναρρωσω γενικα!

    ποτε ειναι καλα να κανω παλι γενικεσ,γιατι στοιχιζουν κιολασ...και τι να ζητησω παλι γενικεσ η μονο σιδηρο-τεστο?
    Last edited by cuban; 16-03-14 at 12:22. Reason: Merge posts

  28. #1018
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Πρώτα θα αναρρώσεις πλήρως, κα μετά θαι ξεκινήσεις να πηγαίνεις γυμναστήριο. Όταν συμπληρώσεις 3 βδομάδες προπονήσεων, θα κάνεις ένα τριήμερο (Π-Σ-Κ) αποχή από προπονήσεις και συμπληρώματα και τη Δευτέρα το πρωί θα πας για εξετάσεις.

    Αυτή τη φορά κάνε full panel check up. Δηλαδή, μην αφήσεις τίποτα χωρίς έλεγχο. Γενική αίματος, βιοχημικές, ορμονολογικές, ούρα. Απλά τόνισε ότι έχεις στίγμα, για να σου κάνουν όλες τις απαραίτητες εξετάσεις.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  29. #1019
    New Member
    Join Date
    12-09-13
    Posts
    46

    Default

    ευχαριστω πολυ,αυτο θα κανω!ναχεισ μια τελεια μερα ,θα ποσταρω ποαλι οταν με το καλο τις κανω,αν μπορω να ανταποδωσω την χαρη για τον χρονο και τισ συμβουλεσ σου θα το κανω.καλημερα και ευχριστω και παλι!

  30. #1020
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Να'σαι καλά φίλε ! Περαστικά και θα τα ξαναπούμε όταν έχεις στα χέρια σου τις νέες εξετάσεις ! :)
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?


 
Page 34 of 46 FirstFirst ... 2430313233343536373844 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αποτελεσματα εξετάσεων αιματος
    By Billy14 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 23
    Last Post: 21-09-19, 08:51
  2. εξέταση αίματος-ούρων
    By Mastoras in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 25-09-06, 21:20

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •