Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 35 of 46 FirstFirst ... 2531323334353637383945 ... LastLast
Results 1,021 to 1,050 of 1380
  1. #1021
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Μπορείς να ζητήσεις και μια ηλεκτροφόρηση αιμοσφαιρίνης. Υψηλά ερυθρά-χαμηλός όγκος-χαμηλή αιμοσφαιρίνη συνηγορούν σε ύπαρξη ''στίγματος'' μεσογειακής αναιμίας. Απόλυτα φυσιολογική κατάσταση (και εγώ έχω) απλά καλό θα είναι να το ξέρεις.

  2. #1022
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Έχει στίγμα Κώστα.

    Το έγραψε στο ποστ # 1012, πάνω ακριβώς από τις φωτογραφίες.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  3. #1023
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Quote Originally Posted by cuban View Post
    Έχει στίγμα Κώστα.

    Το έγραψε στο ποστ # 1012, πάνω ακριβώς από τις φωτογραφίες.
    Α! Οκ, δεν το είδα!

  4. #1024
    New Member
    Join Date
    12-09-13
    Posts
    46

    Default

    ναι εχω στιγμα δυστηχως, το ξερω εδω και χρονια.παντως με ξεκουραση και συκωτι \-κοκκινο κρεας ειμαι οκ τωρα,νιωθω μια χαρα κ σε κανα μηνα θα κανω παλι εξετασεις να δω αν αλλαξε κατι

  5. #1025
    New Member Lestrange's Avatar
    Join Date
    10-04-14
    Location
    Under a pale grey sky
    Posts
    6

    Default Hormones Test - Κάποιες Συμβουλές;

    Καλησπέρα σε όλους παιδιά!

    Λοιπόν θα προσπαθήσω να είμαι οσο πιο σύντομος γίνεται.

    Η ηλικία μου είναι 24 το ύψος μου είναι περίπου στο 1,73 και τα ΄τορινα κιλά μου
    γυρω στα 67(bf κάτω απο 17%)

    Στην ηλικια των 19 είχα τρομερή κυστική ακμή και ύστερα από μια επισκεψη μου στον
    δερματολογο άρχισα να παίρνω rroacutan μιας και είχα εξαντλήσει όλους τους τρόπους
    αντιμετωπιση της, το διάστημα που έπερνα rroacutan ήταν 2 μήνες σε πολύ χαμηλές
    δόσεις (1ο μήνας 10mg 5 το πρωι 5 το βράδυ) και ο 2ος μηνας στα 20mg (10 τ0 πρωι
    και 10 το βράδυ) και καθάρισε εντελώς το προσωπο μου και σταμάτησα την θεραπεια
    μιας και δεν χρειάστηκε να την επεκτείνουμε σε 6μηνο -8μηνο κλπ εκτοτε δεν
    ξαναπαρουσιασα σπυράκια και γενικά breakouts μέχρι και σήμερα.

    Αποφάσισα πρίν 3 μέρες να τσεκάρω E2,testo ολική και ελευθερη, DHT, shbg, και τα
    αποτελέσματα να είμαι ηλικρινης ηταν απογοητευικά για την ηλικια μου κατα
    την προσωπικη μου αποψη.

    Ειμαι περίπου ανεργος στα 3 χρόνια αυτό το διάστημα των 3 χρόνων δεν θα έλεγα πως
    ήμουν ιδιαιτερα active και είχα ενεργο lifestyle γιατι θα πώ ψέματα..
    σχέδον όλη μέρα σπίτι ήμουν Online gaming και πολύ καθισιο εφόσον η οικονομική μου
    κατασταση είναι λίγο σκατα. Δεδομένου οτι δεν ήμουν active τοσο μεγάλο διάστημα
    και ως πρώην χρήστης accutan αναρωτιέμαι αν τα αποτελέσματα που πήρα σήμερα ευθυνεται το
    accutan η το lifestyle των τελευταιων 3 χρόνων.

    E2 37.52 (nORMAL RANGE 7.63-42.60)
    τεστο ολική 1.36 (2.80-8.00)
    Testo ελευθερη 16.10 (15-40)
    SHBG 28 ( 10-70)
    dht 0.32 (0.30-0.90)

    Δεν καταλαβαίνω γιατί το e2 είναι τοσο υψηλο? που κανονικά κατ'εμε θα επρεπε
    να ηταν γύρω στο 20 :/

    Από οσο έχω διαβασει σε κάποια forums κυριως bodybuilding forums ξένα λένε
    το οτι αν καθεσαι πολύ ξέρω γω τυπου καναπεδάτος, tv , μακροχρονο gaming δεν
    παραγεται testo μιας και δεν κάνεις κάτι και δεν την χρειάζεσαι, είναι όντως
    αλήθεια?

    Επίσης,΄Έιναι δυνατόν να ανεβάσω testo ολική και ελευθερη,dht και να κατεβάσω τα
    οιστρογονα μέσω weight lifting? Δεν καταλαβαίνω γιατι τα οιστρογονα ειναι
    τοσο υψηλα μιας λες και έχω τιποτα 30% bf?

    Θα ήθελα κάποιες συμβουλές παιδιά τι ακριβώς να κάνω, αυριο έχω ραντεβου με τον ενδροκρινολογο μου
    και θα το συζητησουμε αλλά σε καμία περίπτωση δεν θέλω να αρχίσω test boosters
    γιατί πολύ απλά θέλω να δημιουργήσω μία ορμονική ισορροπια με φυσικό τρόπο.

    Αυτά και συγνώμη αν κούρασα!

  6. #1026
    Pumping Iron Billysoner's Avatar
    Join Date
    22-05-11
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    303

    Default

    Φιλε εμεις οτι και να σου πουμε θα ειναι απλα γνωμες. Σε γιατρο εδειξες τις εξετασεις σου?
    The easy day was yesterday

  7. #1027
    New Member Lestrange's Avatar
    Join Date
    10-04-14
    Location
    Under a pale grey sky
    Posts
    6

    Default

    Καλησπέρα billy όπως εγραψα και στο αρχικο μου post αύριο έχω ραντεβού με ενδοκρινολογο, γνωμες
    ζητάω και γενικά την γνώμη σας πάνω στην καταστάση μου όσον αφορά τις εξετάσεις θα τις δείξω αύριο αλλά και εγώ μπορώ να καταλάβω οτι
    τα συγκεκριμενα νουμερα ειναι πολύ χαμηλα δεδομένου την ηλικια μου, τέτοια testo αντιστοιχει
    σε κανεναν 80χρονο.
    Last edited by Lestrange; 16-04-14 at 22:31.

  8. #1028
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Καλημέρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ.

    Καταρχήν μην απογοητεύεσαι.

    Το roaccutan έχει σχέση κυρίως με την DHT, αλλά μετά από 5 χρόνια, είναι λίγο απίθανο να έχεις ακόμα side effects. Το πήρες μόνος σου ή ήσουν υπό την επίβλεψη γιατρού ?

    Έκανες άλλες πρόσφατες εξετάσεις αίματος ? Ας πούμε για θυροειδή ?

    Έχεις παλιότερες ορμονολογικές εξετάσεις ?

    Η καθιστική ζωή σίγουρα δε βοηθά να επανέλθεις, αλλά η μη παραγωγή τεστο, δεν ισχύει.

    Δες τι θα σου πει ο γιατρός, και γράψε πάλι. Πάντως πάρτο απόφαση να αλλάξεις τον τρόπο ζωής σου. Να δραστηριοποιείσαι μέσα στη μέρα. Είτε γυμναστική, είτε περπάτημα, είτε κάποιο χόμπυ (μπασκετ, ποδόσφαιρο, κλπ), βοηθάνε σε πολλούς τομείς.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  9. #1029
    New Member Lestrange's Avatar
    Join Date
    10-04-14
    Location
    Under a pale grey sky
    Posts
    6

    Default

    Καλησπέρα cuban και billy

    Μόλις γύρισα από τον ενδοκρινολόγο
    Με ρώτησε αρχικά πότε ακριβως έκανα τις εξετάσεις, τις οποίες τις έκανα γύρω στις 7:30-8:00
    το απόγευμα
    Έπειτα με ρώτησε πώς πάω απο πρωινες στύσεις , όλα οκ σε αυτον τον τομέα
    δεν έχω κάποιο πρόβλημα του απαντάω, λέει αποκλείεται να σου έχει την ελευθερη τεστοστερονη
    μέσα στα normal όρια και την ολική να είναι τοσο χαμηλη οπως επίσης και την dht εντός ορίων
    έπειτα τον ρωτάω γιατί η Ε2 μου είναι τοσο υψηλη, μου είπε δεν θα την ελεγα και πολύ υψηλη , εντός
    ορίων ειναι μου λεει δεδομένου οτι οι εξετάσεις έχουν γίνει σωστα και ειναι
    ακριβείς. Του λέω αντιμετωπίζω κάποιες διαταραχες στον υπνο με άλλα λογια
    δεν με παίρνει τοσο ευκολα ο ύπνος αν δεν διαβάσω κανα βιβλίο για κανα 45λεπτο
    σε αυτό το θέμα μου λέει οτι δεν έχει σημασία ποσο ειναι η e2 μιας και δν έχει καμία σχέση με
    τέτοιες διαταραχες αλλα κυρίως αυτές οι δυσκολίες να κοιμηθεις προερχονται απο
    το τι ακριβώς κάνεις πριν κοιμηθείς, μου είπε να αποφευγεις τηλεοράσεις,computer, κινητά η εντονο φωτισμο
    πριν κοιμηθείς γιατι ο εγκέφαλος από τομ πολυ εντονο φωτισμό νομίζει πως ειναι ημέρα και καταληγουμε να έχουμε
    ένα οχι και τοσο ποιοτικο υπνο.
    Επειτα του λέω πιστεύω πως η fsh καθώς και lh είναι αρκετα χαμηλές και πιστευω πως
    αυτός ειναι ο λόγος που έχω χαμηλη τεστοστερονη, μπορεί το accutane να μου
    γαμήσε την υπόφυση και να μην δίνει σημα στους όρχεις να αναπαράγει τεστοστερονη
    Με λέει οτι οι τιμές ειναι φυσιολογικες και εντός ορίων δεν χρειαζεται να ανησυχεις
    Οι τιμές ήταν οι παρακάτω
    FSH 2.97 ΜΕ νormal range (1.5-12.4)
    και LH 1.5 ΜΕ νormal range (1.7- εως 8.6)
    Επίσης μου του εξηγησα οτι την τελευταια τριετια δεν έχω τοσο active lifestyle όπως προειπα
    και με είπε ότι ακριβώς λές και εσύ cuban οτι η καθιστική ζωη δεν έχει τοσο καλο αντικτυπο καλό
    θα είναι να ασκείσαι κατά την διαρκεια της ημέρας.
    Επίσης με είπε αν παίρνω τίποτα αλλά συμπληρωματα και του λέω μονο zinc+copper
    με λέει έχεις ελειψη? αν δεν έχεις μην παίρνει γιατι πολύ απλά δεν τα χρειαζεσαι γιατι ειναι τοξικά
    του λέω τοξικά θα είναι αν τα πάρω στα 100 και στα 150 mg ανα ημέρα εγώ τα παίρνω του απαντάω 15mg ζinc και
    700 κατι μικρομιλιγκραμ χαλκού και αυτά μέρα παρα μέρα και όχι καθε μέρα.
    Τελικά μου πρότεινε να πάω να ξανακάνω εξετάσεις και με είπε αυτη την φορά να πάς πρωί γύρω στις 8:30 με 10:00
    για πιο ακριβή αποτελεσματα (παλι καλά θα πάω σε εναν φιλο του και θα κάνει φιλική τιμή) γιατι αυτές οι
    εξετάσεις είναι λίγο τσιμπημενες οσον αφορά την τιμή.
    Αν όντως έχεις αυτές τις τιμές ξανά, τοτε θα έρθεις και θα κάνουμε μια αξωνική τομογραφία για να δούμε την υποφυση σου.
    cuban το πήρα υπο την επιβλεψη γιατρού μαζί με κάποιες αρχικές εξετάσεις στο συκώτι πρίν
    ξεκινήσω, δεν θυμαμαι τα αποτελεσματα των εξετάσεων αλλά ούτε τα έχω στην κατοΧΗ ΜΟΥ
    μετά από τοσα χρόνια νομιζα οτι δεν θα μου φανούν χρήσιμα! Πάντως θυμάμαι η μικροβιολογος
    με είχε πεί οτι ήταν παρα πολύ καλά τα αποτελέσματα και οτι δεν είχα απολυτως τίποτα το ανησυχητικο. αν όντως το accutane δεν μου έχει κάνει αυτή την ορμονικη ανισορροπια πως
    γίνεται από τότε να μην έχω ξαναβγάλει σπυράκια στο προσωπο?Εννοώ ότι το accutan
    σίγουρα κάτι αλλάζει και κάτι σου γαμάει στις ορμόνες αλλιως μετά απο κάποιο διάστημα
    θα είχα ξανα oily skin και θα ξαναφουντωνα.:/
    Τελος με είπε αν έχω αγχος και αν έχεις με ΄λεει προσπαθησε να το κόψεις γιατι
    δεν ειναι καθόλου καλό για τις ορμόνες σου (και πράγματι ειμαι πολύ αγχωδης τύπος, κυριως από τότε
    που πήρα τις εξετάσεις τις παραπάνω στα χέρια μου) :/
    Τι λέτε εσείς παιδιά?Συγνώμη αν κουράζω!!
    Last edited by Lestrange; 17-04-14 at 12:56.

  10. #1030
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    ΟΚ. Φρόντισε να βάλεις τη συστηματική άσκηση στη ζωή σου, και να αποβάλλεις το άγχος και τις αρνητικές σκέψεις. Επιπλέον, θα βοηθούσε πολύ και ένα κατάλληλο διατροφικό πλάνο.

    Εφόσον οι εξετάσεις έγιναν το απόγευμα, είναι "αλλοιωμένες" όλη την ημέρα σου. Μην αγχώνεσαι. Επανέλαβέ τες το πρωί, γιατί τότε είναι πιο αντιπροσωπευτικά τα αποτελέσματα.

    Θα δεις ότι με πολύ απλούς και φυσικούς τρόπους, σύντομα θα έχεις πάλι εξαιρετικά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  11. #1031
    New Member Lestrange's Avatar
    Join Date
    10-04-14
    Location
    Under a pale grey sky
    Posts
    6

    Default

    Σε ευχαριστώ πολύ για την θετική ενεργεια ρε c cuban ήδη αισθάνομαι πολύ καλύτερα! Θα προσπαθήσω να κάνω το καλύτερο δυνατον! Σε 2 μέρες θα πάω ξανά για εξετάσεις! Σε ευχαριστώ για τις απαντησεις σου καθώς και για την ενημερωση οτι μετέφερες το θέμα σε άλλο section,καλη σου μέρα αγορινά!
    Αν θέλει κάποιος αλλος να παραχωρησει την γνώμη του πάνω στο θέμα , ειναι απολυτως καλοδεχουμενος η αν
    υπάρχει κάποιος πρωην χρήστης accutan!
    Αυτά , Καλημέρα σε όλους!

  12. #1032
    New Bodybuilder
    Join Date
    01-05-14
    Posts
    2

    Default

    Καλησπερα σας,

    Θα ηθελα τη βοηθεια σας!! Εκανα εξετασεις γενικες εξετασεις αιματος και τα αποτελεσματα ειναι τα εξης:
    Σιδηρος 54 (τιμες αναφορας 50-160)
    Φερριτινη 6.9 (τιμες αναφορας 10-320)
    Αιματοκριτης 39 (37-47)
    Αιμοσφαιρινη 39 (37-47)

    Δεν εχω ουτε στιγμα,ουτε αναιμια και γενικα καποια αρρωστια! ασχολουμαι με σπριντ και σ ενα μηνα εχω αγωνες οποτε πρεπει οπωσδηποτε να ανεβασω τη φεριττινη μου οσο το δυνατον πιο γρηγορα! αν αρχισω να παιρνω φολικο οξυ απο το στομα δε θα προλαβω! μου ειπαν να βαλω ενεσιμο σιδηρο,φολιξο οξυ,b και c ανα 5 μερες για 20 μερες και θα γεμισει ο οργανισμος μου γιατι τωρα θ αρχισω την καταβολη με την προπονηση! Το ειπα εγω αυτο σ εναν φυσιοθεραπευτη που εχει πολλες γνωσεις και πτυχια και σε θεματα ιατρικης και μου ειπε πως αν βαλω σιδηρο θα μου τραβηξει οτι αποθεματα εχω απο φερριτινη για να μου ανεβασει την αιμοσφαιρινη κι ετσι θα αδειασω και θα μου πεσει πολυ ο αιματοκριτης! Εσεις τι ξερετε γι αυτο το θεμα? να τα κανω ενεσιμα ή οντως θα μου τραβηξει τα αποθεμαρα φεριττινης?

  13. #1033
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ.

    Αυτές τις βλακείες για τα ενέσιμα ποιος σου τα είπε ? Ενέσιμο σίδηρο βάζεις σε μοιραία αναφυλακτικά επεισόδια ! Ξέχνα τα !

    Αυτές τις 30 μέρες μέχρι τους αγώνες, φρόντισε να τρως καθημερινά : κόκκινο κρέας, σπανάκι, φακές, καρότα, μαϊντανό, σέλινο, καρότο, βερύκοκα, και αυγά μελάτα.

    Πάντως ψάξε το λίγο παραπάνω αυτό το θέμα που έχεις.... Μην το αφήσεις.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  14. #1034
    New Bodybuilder
    Join Date
    01-05-14
    Posts
    2

    Default

    Quote Originally Posted by cuban View Post
    Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ.

    Αυτές τις βλακείες για τα ενέσιμα ποιος σου τα είπε ? Ενέσιμο σίδηρο βάζεις σε μοιραία αναφυλακτικά επεισόδια ! Ξέχνα τα !

    Αυτές τις 30 μέρες μέχρι τους αγώνες, φρόντισε να τρως καθημερινά : κόκκινο κρέας, σπανάκι, φακές, καρότα, μαϊντανό, σέλινο, καρότο, βερύκοκα, και αυγά μελάτα.

    Πάντως ψάξε το λίγο παραπάνω αυτό το θέμα που έχεις.... Μην το αφήσεις.






    Καλως σας βρηκα,


    Καταρχην σ ευχαριστω για την απαντηση σου! Ο προπονητης μου μου το ειπε αλλα γενικα οι περισσοτεροι αθλητες του στιβου κανουν εναν ορο με σιδηρο μια φορα το μηνα κι αλλα συμπληρωματα (πχ. αμινοξεα,μαγνησιο,b12 κτλ) ωστε να μην πεφτουν τα αιματολογικα τους και να αποδιδουν στην προπονηση! Το θεμα μου ειναι βασικα οτι εχω μεινει 2 μηνες εκτος προπονησεων λογω μιας θλασης στο δικεφαλο που μετα μου το γυρισε σε τενοντιτιδα στον προσαγωγο και τωρα ταλαιπωρουμαι παρα πολυ στην προπονηση μεχρι να επανελθει το σωμα μου στο σταδιο που ηταν! Και ειδα και τα αιματολογικα που εχω κι οπως καταλαβαινεις δεν ειμαι πολυ καλα! Γι αυτο σκεφτηκα οτι ισως αν τα κανω ενεσιμα ωστε να μπουν κατευθειαν στον οργανισμο οτι θα επανελθω και πιο γρηγορα διοτι στα μεσα της προπονησης το σωμα μου "αδειαζει" και δεν εχω αλλες δυναμεις!! Και παλι ευχαριστω!

  15. #1035
    New Bodybuilder
    Join Date
    05-06-14
    Posts
    3

    Default

    νομίζω αναφέρομαι στο κατάλληλο topic. Ενδιαφέρομαι για στρατιωτική σχολή και κάπου αναφέρει:
    (Γενική αίματος, ουρία, σάκχαρο, κρεατινίνη, τρανσαμινάσες και γενική ούρων). Επειδή παίρνω 2 scoup πρωτεΐνη και 1/2 κρεατίνης καθημερινώς θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα αποκλεισμού λόγω μη φυσιολογικών ορίων? Επίσης πιστεύετε μέχρι να κάνω την εξέταση να τα σταματήσω "μαχαίρι" ?

  16. #1036
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    3 μέρες πριν την εξέταση, κόψε την πρωτεΐνη και την κρεατίνη, και μείωσε τις πηγές πρωτεΐνης που καταναλώνεις (αυγά, κρεατικά, κοτόπουλο, γαλακτοκομικά), στο μισό. Πίνε πολύ νερό (4+ λίτρα) μέσα στη μέρα και τρώγε αρκετές σαλάτες με ελαιόλαδο.
    Έτσι δε θα δείξουν false positive οι εξετάσεις σου.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  17. #1037
    New Bodybuilder
    Join Date
    05-06-14
    Posts
    3

    Default

    Quote Originally Posted by cuban View Post
    3 μέρες πριν την εξέταση, κόψε την πρωτεΐνη και την κρεατίνη, και μείωσε τις πηγές πρωτεΐνης που καταναλώνεις (αυγά, κρεατικά, κοτόπουλο, γαλακτοκομικά), στο μισό. Πίνε πολύ νερό (4+ λίτρα) μέσα στη μέρα και τρώγε αρκετές σαλάτες με ελαιόλαδο.
    Έτσι δε θα δείξουν false positive οι εξετάσεις σου.
    Ευχαριστώ πολύ! Αυτό θα κάνω και προπάντων θα ενημερώσω τον γιατρό μου για περαιτέρω κινήσεις!

  18. #1038

    Default

    Κατα τα την διαρκεια χρησης αργινινης εαν κανω ενδοκρινολογικες εξετασεις αλλα και κανονικεσ αιματολογικες θα φανει οτι παιρνω?

  19. #1039
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Τι ακριβώς γνωρίζεις για την αργινίνη και τι νομίζεις ότι θα δείξουν οι εξετάσεις σου ?
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  20. #1040

    Default

    για την δραση της κυριως γνωριζω...ειναι ενα αμινοξυ που βοηθαει στην ενεργεια και την φλεβικοτητα.αυτα ξερω...αυτο που δεν ξερω ειναι αν φαινεται σε εξετασεις ενδοκρινολογικες η γενικες αιματολογικες οτι κανω χρηση συμπληρωματος η γενικα ειναι αυξημενη..για την κρεατινη γνωριζω οτι μετατρεπεται σε κρεατινινη και απο αιματολογικες εξετασεις μπορει κανεις να καταλαβει οτι κανει χρηση κρεατινης...υπαρχει κατι αντιστοιχο για την αργινινη?

  21. #1041
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Όχι. Δεν υπάρχει. Μόνο αν ζητήσεις την ανίχνευση του συγκεκριμένου αμινοξέος, θα φανεί αυξημένη τιμή. Αλλά δεν υπάρχει λόγος να ζητήσεις κάτι τέτοιο....
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  22. #1042

    Default

    ωραια..ευχαριστω πολυ..αν και ειναι λιγο ασχετο θελω την γνωμη σας για κατι..ειμαι 18 χρονων, 75 κιλα, ενα 1 80 υψος, εχω ογκο στο σωμα μου αρκετο, αλλα εχω λιγο κοιλια και δεν φαινονται η κατω κοιλιακοι, παρολααυτα δεν θελω να παρω λιποδιαλυτες και να τρεχω ολη μερα να γινω φετες,θελω να κανω βαρη και κοιλιακουσ μερα παρα μερα,ενα συμπληρωμα αργινινης τι ακριβως θα με οφελησει..? αν δεν με οφελει και πολλα τι μου προτεινετε?

  23. #1043
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    ΣΕ τίποτα ΑΠΟΛΥΤΩΣ δε θα σε βοηθήσει το συμπληρωμα αυτό. Ξέχνα το ! Στην ηλικία σου, το σώμα τα κάνει όλα μόνο του ! Κάνε υπομονή και να είσαι συνεπής σε διατροφή και προπονήσεις και θα δεις αποτελέσματα σύντομα !!
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  24. #1044

    Default

    η αληθεια ειναι οτι δεν εχω δει διαφορα..ευχαριστω πολυ

  25. #1045
    Advanced Bodybuilder aggelos92's Avatar
    Join Date
    02-04-13
    Location
    Aθήνα
    Posts
    1,032

    Default

    Εκανα εξετασεις προσφατα και ειχα κρεατινινη 1.18 ενω το οριο ειναι 1.4...Κρεταινη την εχς κοψει εδω και εναμιση μηνα...Τρωω αρκετο κρεας ομως.Δεν νομιζω να υπαρχει καποιο προβλημα?
    Pain is WEAKNESS leaving the body.....

  26. #1046
    Advanced Bodybuilder vlasis90's Avatar
    Join Date
    27-04-12
    Location
    Lumber camps
    Posts
    1,000

    Default

    Καλησπέρα. Σημερα πηρα τα αποτελεσματα απο εξετασεις που εκανα χθες:
    Τιμες αναφορας ==> bold


    Σακχαρο 105 60-110 mg / dL
    Ουρια 34 10-50 mg / dL
    Κρεατινινη 0.98 0.70-1.30 mg / dL
    Ουρικο Οξυ 7.7 3.5-7.2 mg / dL
    Χοληστερολη 178 140-200 mg / dL
    Τριγλυκεριδια 73 40-160 mg / dL
    HDL Χοληστερινη 55 35-70 mg / dL
    LDL Χοληστερινη 100 <145 mg / dL
    Αθηρωματικος δεικτης 3.3 <5.0
    SGOT 38 <37 U/L
    SGPT 52 <41 U/L
    γ-GT 20 <49 U/L
    CPK 292 0-195 U/L
    ---------------------------------------------------------------
    TSH 4.93 0.25-5.00==>Ευθυροειδισμος, >7 ==> Υποθυροειδισμος
    ---------------------------------------------------------------
    RBC Ερυθρα Αιμοσφαιρια 5.34 4.2-5.4
    HGB 15,2 13.5-18.0
    HCT Αιματοκριτης 46.3 40-52
    MCV 87 80-100
    MCH 28.5 26-34
    MCHC 32.9 31-35
    RDW 11.3 11.6-14.6
    -----------------------------------------------------------
    WBC Λευκα Αιμοσφαιρια 5.3 4.0-10.0
    ΝΕ Ουδετεροφιλα 35.3% 50-70 %
    ΜΟ Μονοπυρηνα 9.1% 2-8 %
    LY Λεμφοκυτταρα 50.0% 20-45 %
    ΒΑ Βασεοφιλα 2.7% 0-1 %
    ΕΟ Ηωσινοφιλα 2.9% 1-5 %
    ALY Διεγερμενα λεμφοκυτταρα 0.7% 0-2 %
    LIC Μεγαλα ανωριμα 0.5% 0-2 %
    ----------------------------------------------------------
    PLT Αιμοπεταλια 185 140-440
    MPV 8.2 7.6-10.8
    PCT 0.152 0.14-0.42 %
    PDW 14.8 12-18 %


    Κατα σειρα οι πινακες ειναι ==> βιοχημικες-θυρεοειδης,ερυθρα-λευκοκυτταρικος τυπος-αιμοπεταλια
    Η μικροβιολογος μου ειπε οτι ειναι "καλες", παρ' ολα αυτα καποιοι δεικτες με προβληματιζουν λιγο.
    Τρανσαμινασες εκτος τιμων αναφορας. Τελευταια προπονηση(ποδια) εκανα 36 ωρες περιπου πριν τη ληψη αιματος.
    Πιθανολογω οτι αυτοι οι δεικτες επηρεαστηκαν απο την προπονηση.
    Καμιά γνωμη?
    Last edited by vlasis90; 05-08-14 at 21:30.

  27. #1047

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    αυριο εχω να παω να κανω γενικες και θυροειδη εξετασεις
    σημερα και χθες προχθες εφαγα χαμηλες ποσοτητες πρωτεινης πολυ νερο κλπ

    αν παω γυμναστηριο για πλατη και παιξω χαλαρα xωρις fail σε καμια ασκηση δλδ γυρω στο 60-80% μπορει να επηρεασει τα αυριανα αποτελεσματα ?

  28. #1048
    Senior Bodybuilder giannis_84's Avatar
    Join Date
    05-10-09
    Location
    Greek bb Mecca
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by daskalos198 View Post
    ..
    αν παω γυμναστηριο για πλατη και παιξω χαλαρα xωρις fail σε καμια ασκηση δλδ γυρω στο 60-80% μπορει να επηρεασει τα αυριανα αποτελεσματα ?
    Καταλαβαίνω αυτήν την "παράλογη" επιθυμία να πας προπόνηση, αλλά για μια μέρα δε χάλασε ο κόσμος. Ξεκουράσου και αύριο επανέρχεσαι δυναμικά! Και μη ξεχνάς, 12 ώρες νηστεία πριν τις εξετάσεις..
    "Don't bitch at me when your results aren't there, don't tell me your program sucks... Your program's just fine, YOU suck!"
    Μερα χωρις γυμναστηριο, ποσο χαμενη πηγε..!
    ...Albums are on!

  29. #1049

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    απλα δεν δουλευω σημερα και δεν ξερω αν δουλευω αυριο γι αυτο ελεγα να παω σημερα

    ετσι κι αλλιως απο την αλλη εβδομαδα θα αρχησω κανονικα , τελος παντων για μια μερα δεν εγινε κατι οπως λες θα περιμενω !

  30. #1050

    Join Date
    09-07-10
    Posts
    868

    Default

    Καλησπέρα σημερα πηρε και γω το χαρτι αναθεμα την ωρα... :p
    Aν μπορει καποιος γνωστης του θεματος να βοηθησει μπας και γλυτωσω το 50αρικο του γιατρου..
    Λοιπον εχω τα υπατικα ανεβασμένα κλασσικα SGOT: 56(<35) , SGPT:73(<45) αλλα το γ-GT:11 αριστο δλδ
    και αποτι διαβασα ο λογος τους εχει περισοτερο σημασια να είναι λιγοτερο από 2 (εμενα είναι 0.76)
    Το πρόβλημα που πτωτη φορα βλεπω και δεν ξερω σε τι οφειλετε είναι η Β12:1980 με ορια (187-900)!!!!!
    Επισης το φυλλικο οξυ:11 (3-19) πολύ καλο δλδ. Αν μπορει καποιος ας βοηθησει γτ ανησυχω λιγάκι (σορρυ αν εχουν γραψει και αλοι το ιδιο πρόβλημα απλα δε το βρηκα)


 
Page 35 of 46 FirstFirst ... 2531323334353637383945 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Αποτελεσματα εξετάσεων αιματος
    By Billy14 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 23
    Last Post: 21-09-19, 08:51
  2. εξέταση αίματος-ούρων
    By Mastoras in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 25-09-06, 21:20

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •