Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 43 of 46 FirstFirst ... 333940414243444546 LastLast
Results 1,261 to 1,290 of 1380
  1. #1261
    Pumping Iron Chris198's Avatar
    Join Date
    20-09-15
    Posts
    476

    Default

    Οκ, βασικά δεν κατάλαβα τι εννοούσες και με το παράδειγμα που έδωσες νόμιζα ότι ήσουν στα 24.
    Τέλος πάντων, μετράει και η ξεκούραση και και και στην υπερπροπονηση.

    Εννοείται ότι δεν ρωτάμε για αλκοόλ γιατί αν καταναλώνεις είναι το πρώτο που κόβεις...

    Κάνε λίγο πιο χαλαρή προπόνηση, δώσε λίγο παραπάνω χρόνο και κάνε επαναληπτικες. Αν είναι αυτό εκτός από το cpk πρέπει να πέσουμε καλά οι τρανσ.

    Άποψη μου.

    Να σε ρωτήσω, έχεις συμπλήρωματα με γεύση σοκολάτα ?
    Αν δεν είναι κόπος, πάρε μια άλλη γεύση να μην έχει κακαο. Αν και στη δοσολογία που έχουν τα συμπληρώματα το κακάο δύσκολο να είναι από εκεί

  2. #1262
    Junior Bodybuilder blaster98's Avatar
    Join Date
    01-01-14
    Posts
    107

    Default

    Ποτο πινω 3-4 ποτυρακια μια φορα το εξαμηνο ολα και ολα...Λογικα απο την υπερπροπονηση θα ειναι γιατι κραταω 2-3 δευτερα την αρνητικη ΠΑΝΤΑ και ετσι τα φτηνω απο τα πρωτα σετ...Επισης λογο του οτι κραταω πολυ ωρα την αρνιτικη κινηση 2-3 δευτερα οπως ειπα αυτο προκαλει μεγαλη αυξηση στην ωρα της προπονησης.Για παραδειγμα εκει που ενα "νορμαλ" σετ βγαινει καπου στα 10 δευτερολεπτα εγω που κατεβαζω αργα το φορτιο μιυ περνει 20+.Ετσι ολες οι προπονησεις μου ξεπαιρνουν την μια ωρα...βεβαια δεν ξερω αν παιζει και κανενα σπουδαιο ρολο ολο αυτο...

    Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  3. #1263
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ερμ....το σετ σου αναλογα με το ευρος των επαναληψεων μπορει να πιανει και 40 και 60 και 70 δευτερολεπτα.για να σου παιρνει 20+ μονο και να κανεις ωρα μαλλον κανεις πολλα σετ αρα πολυ πιθανο υπερπροπονηση...μια προπονηση σου περιπου ποσα σετ ειναι και ποσες φορες γυμναζεσαι?
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  4. #1264
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    15-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by blaster98 View Post
    Ποτο πινω 3-4 ποτυρακια μια φορα το εξαμηνο ολα και ολα...Λογικα απο την υπερπροπονηση θα ειναι γιατι κραταω 2-3 δευτερα την αρνητικη ΠΑΝΤΑ και ετσι τα φτηνω απο τα πρωτα σετ...Επισης λογο του οτι κραταω πολυ ωρα την αρνιτικη κινηση 2-3 δευτερα οπως ειπα αυτο προκαλει μεγαλη αυξηση στην ωρα της προπονησης.Για παραδειγμα εκει που ενα "νορμαλ" σετ βγαινει καπου στα 10 δευτερολεπτα εγω που κατεβαζω αργα το φορτιο μιυ περνει 20+.Ετσι ολες οι προπονησεις μου ξεπαιρνουν την μια ωρα...βεβαια δεν ξερω αν παιζει και κανενα σπουδαιο ρολο ολο αυτο...

    Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Διαβασε τι λεει η 1η σελιδα για το τι πρεπει να κανεις πριν τις εξετασεις αιματος.

  5. #1265
    Junior Bodybuilder blaster98's Avatar
    Join Date
    01-01-14
    Posts
    107

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    Διαβασε τι λεει η 1η σελιδα για το τι πρεπει να κανεις πριν τις εξετασεις αιματος.
    Που μπορω να το βρω αυτο φιλε;

    Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  6. #1266
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    15-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by blaster98 View Post
    Που μπορω να το βρω αυτο φιλε;

    Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    επρεπε να σταματησεις τα συμπληρωματα και τις προπονησεις λιγες μερες πριν. Για τα αποτελεσματα των εξετασεων δεν θελω να πω τη γνωμη μου γιατι ειναικαλυτερα να συμβουλευτεις εναν ειδικο.

  7. #1267
    Pumping Iron Chris198's Avatar
    Join Date
    20-09-15
    Posts
    476

    Default

    Και κάτι τελευταίο, αν είχες κρυώσει το προηγούμενο διάστημα, μέχρι 30-40 πριν τις εξετάσεις και είχες πάρει αντιβιοτικά ή κάτι για το συνάχι για μια βδομάδα τουλάχιστον μπορεί να έχει επηρεάσει αυτό.

    Επίσης χρήση παυσίπονων κλπ επηρεάζει.

    Πρέπει δλδ αφού κοιτάς λεπτομέρεια και όχι είμαι κοντά οπότε όλα καλά (η αλήθεια είναι ότι αν συμβαίνει κάτι δεν μένουν κοντά στο όριο, αλλά επειδή μπορεί να ανησυχείς μήπως είναι προάγγελος για κάτι άλλο ξανα κανε εξετάσεις)

    Οπότε άφησε να περάσει λίγος καιρός με ισορροπία στην γυμναστική και διατροφή, χωρίς καθόλου χρήση παυσίπονων, χάπια για συνάχι, αντιβιοτικά κλπ γιατί επηρεάζουν και αυτά. Επίσης ανάλογα τον άνθρωπο μπορεί να επηρεάσει και το κακάο, αλλά συνήθως δεν...

  8. #1268
    Junior Bodybuilder blaster98's Avatar
    Join Date
    01-01-14
    Posts
    107

    Default

    Δεν εχω παρει κατι απο αυτα...Ισως να ηταν και το lipo HD της cellucor που το επερνα ταυτοχρονα...δεν ξερω θα ξανακανω να δω πως θα ειναι οι τρανσαμινασες με χαμηλο το cpk που μαλλον εκει γινεται η δουλεια

    Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  9. #1269
    Pumping Iron Chris198's Avatar
    Join Date
    20-09-15
    Posts
    476

    Default

    Κοίτα τα θερμογενετικα να τα αποφεύγεις, άποψη μου. Γιατί απο σώμα έχεις τέλειο και αυτά όσο και να το πεις αυξάνουν τις καυσεις μέσω ερεθισμού...του εντέρου... Δεν λέω έχουν και άλλα πράγματα αλλά δυστυχώς κάνουν και αυτό τα περισσότερα. Καλύτερα επέλεξε εσύ τα συστατικά που θες, πχ εκχύλισμα πράσινου τσάι και παρτα μονα τους.
    Και το ξαναλέω, δεν είμαι ειδικός και είναι μια άποψη

  10. #1270
    Junior Bodybuilder blaster98's Avatar
    Join Date
    01-01-14
    Posts
    107

    Default

    Τα εκοψα μαχαιρι απο τοτε...και δεν νομιζω να ξαναπαρω θα σας ενημερωσω σε 2 βδομαδες για τα αποτελεσματα

    Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  11. #1271
    New Member
    Join Date
    21-05-16
    Posts
    38

    Default

    Πολύ σωστή η επισήμανσή σου φίλε μου.

  12. #1272
    New Member
    Join Date
    27-07-13
    Posts
    46

    Default

    Παιδες επειδη μεθαυριο θα κανω καποιες εξετασεις αιματος κτλ ηθελα να ρωτησω αν γινεται να μου πειτε τι ακριβως εξετασεις για τεστοστερονη να κανω γιατι θελω να δω τα επιπεδα μου...Επειδη δε βρισκω συντομο ραντεβου για ενδοκρινολογο γι'αυτο και ρωταω!
    Ευχαριστω!!

  13. #1273
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Quote Originally Posted by 13Alex13 View Post
    Παιδες επειδη μεθαυριο θα κανω καποιες εξετασεις αιματος κτλ ηθελα να ρωτησω αν γινεται να μου πειτε τι ακριβως εξετασεις για τεστοστερονη να κανω γιατι θελω να δω τα επιπεδα μου...Επειδη δε βρισκω συντομο ραντεβου για ενδοκρινολογο γι'αυτο και ρωταω!
    Ευχαριστω!!
    κανε εξετασεις ολικης τεστο και ελευθερης..για να εχεις πληρη εικονα.
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''

  14. #1274
    New Member
    Join Date
    27-07-13
    Posts
    46

    Default

    Quote Originally Posted by IronAddict View Post
    κανε εξετασεις ολικης τεστο και ελευθερης..για να εχεις πληρη εικονα.
    Επισης οι εξετασεις που σκοπευω να κανω ειναι οι εξης χωρις να μου τις εχει γραψει καποιος γιατρος είναι απο οτι ερευνα εχω κανει απο μονος μου και απο το σαιτ εδω:

    Γενικη αιματος, Τ.Κ.Ε., Γενικη ουρων, Σαχκαρο, Ουρια, Ουρικο Οξυ, Χοληστερινη, HDL,LDL, SGOT,SGPT, γGT,Χολεριθρινη, Κρεατινινη, CRP, Σιδηρος-Φερριτινη, ALP, T3,T4, TSH, B12, Tεστο και Τεστο Ελευθερη..

    Θεωρειτε οτι αρκουν ή καποιες δεν χρειαζονται;
    Θα πρεπει να προσθεσω και κατι άλλο?

    Ευχαριστω και παλι!

  15. #1275
    Pumping Iron Chris198's Avatar
    Join Date
    20-09-15
    Posts
    476

    Default

    Ψάχνεις κάτι ? Η ρουτίνα ? Ηλικία ?

  16. #1276
    New Member
    Join Date
    27-07-13
    Posts
    46

    Default

    Quote Originally Posted by Xrhstosa4 View Post
    Ψάχνεις κάτι ? Η ρουτίνα ? Ηλικία ?
    Ψαχνω να δω γενικα αν κατι παει στραβα..Η τελευταια που ειχα κανει ηταν πριν 1,5 χρονο οχι ομως τοσο εξειδικευμενη οπως αυτη που σκοπευω να κανω τωρα..Ηλικια 31

  17. #1277
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    15-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by 13Alex13 View Post
    Ψαχνω να δω γενικα αν κατι παει στραβα..Η τελευταια που ειχα κανει ηταν πριν 1,5 χρονο οχι ομως τοσο εξειδικευμενη οπως αυτη που σκοπευω να κανω τωρα..Ηλικια 31
    Απλα φροντισε να τις γραψεις γιατι ειναι πολυ ακριβες εξετασεις.

  18. #1278
    New Member
    Join Date
    27-07-13
    Posts
    46

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    Απλα φροντισε να τις γραψεις γιατι ειναι πολυ ακριβες εξετασεις.
    Δυστυχως ειμαι ανεργος και δεν μπορω να τις γραψω..Το πιο φτηνο ιατρικο κεντρο μου τις εβγαλε γυρω στα 130?...Εχω και μια χαρτα υγειας η οποια καλυπτει μονο τα πολυ βασικα δλδ γενικη, σακχαρο, ουρια και χοληστερινη...

  19. #1279
    Pumping Iron Chris198's Avatar
    Join Date
    20-09-15
    Posts
    476

    Default

    Quote Originally Posted by 13Alex13 View Post
    Ψαχνω να δω γενικα αν κατι παει στραβα..Η τελευταια που ειχα κανει ηταν πριν 1,5 χρονο οχι ομως τοσο εξειδικευμενη οπως αυτη που σκοπευω να κανω τωρα..Ηλικια 31
    Εξαρτάται τι είναι αυτό που ψάχνεις. Πρόληψη καρκίνων ? Πρόληψη για τεστοστερόνη ? Πρόληψη για χοληστερίνη ?

    Είσαι υγιής και αθλητικός άνθρωπος ? Έχεις μόνιμη σύντροφο ? Αποκλείεται να έχεις αφροδίσια νοσο ? Γινε εθελοντής αιμοδοτης, λίγο μεγαλύτερη βελόνα, αλλά ιδίως καλοκαίρι σώζεις κάποιον τραυματία τροχαίου. Υπάρχει ΈΛΛΕΙΨΗ αίματος στην Ελλάδα.

  20. #1280
    Pumping Iron Chris198's Avatar
    Join Date
    20-09-15
    Posts
    476

    Default

    Σαν διαφήμιση φαίνεται. Αλλά αν ένας υγιής δεν βοηθήσει ποιος θα βοηθήσει ? Ο φαντάρος που το κάνει για την άδεια ?

    Το ξέρετε ότι δηλώνουν ψεύτικο ιστορικό σε σχέση με την προσωπική τους ζωή και καμία φορά τυχαίνει να διεισδύσει αίμα με νόσο στην τράπεζα ? Αν η πιθανή έκθεση σε νοσο είναι σε διάστημα συντομότερο των 3 μηνών ίσως είναι σε λανθάνουσα κατάσταση και δεν φανεί στους ελέγχους.

    Το θετικό είναι ότι βοηθάς και μια φορά τον χρόνο δικαιούσαι δωρεάν ότι εξετάσεις θέλεις οτιδήποτε όμως.
    Φυσικά πρέπει από χορήγηση φαρμάκου να έχει περάσει τόσος χρόνο όσος χρειάζεται για να καθαρίσει ο οργανισμός.

    Σκέψου το είναι καλό να το κάνεις αν πλήρεις τις "προδιαγραφές "

    Να τηρείς 100% αυτό με το διάστημα μετά τον κίνδυνο έκθεσης.

    Επίσης δικαιούσαι όσο αίμα θες αν χτύπησε ξύλο συμβεί κάτι σε εσένα ή συγγενείς πρώτου βαθμού.

  21. #1281
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    15-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Xrhstosa4 View Post
    Επίσης δικαιούσαι όσο αίμα θες αν χτύπησε ξύλο συμβεί κάτι σε εσένα ή συγγενείς πρώτου βαθμού.
    οχι Χρηστο. Δικαιουσαι αμεσα τις μπουκαλες που εχεις δωσει. Ενω καποιος αλλος θα μπει σε διαδικασια να ψαξουν ετσι ωστε καθε "αποθηκη" να εχει αποθεματα για πολυ επειγουσες καταστασεις κλπ.
    Ακυρο μ το thread, απλα το γραφω, σορρυ για το οφφ

  22. #1282
    Pumping Iron Chris198's Avatar
    Join Date
    20-09-15
    Posts
    476

    Default

    Τις μπουκάλες που έχεις δόσει απλά μπορείς να τις μεταφέρεις σε κάποιον που θες και τις χρειάζεται. Πχ εγώ έχω α μπουκάλες. Χρειάστηκε ένας γνωστός μου, με τον οποίο δεν έχω συγγένεια 1 βαθμού. Μπορώ να μεταφέρω από το πλεόνασμα. Αλλά μέχρι έναν αριθμό. Δεν ξέρω πόσο γιατί μια την φορά μεταφέρω.

    Αν πες τσακιζομαι εγώ και χρειαστώ 20 μπουκάλες, άσχετα με το αποθεματικό, θα τις δώσουν χωρίς να τις ζητήσουν.

    Αυτό ξέρω τουλάχιστον. Φυσικά εντάξει σαν εθελοντής δεν πας να δώσεις μια μπουκάλα τον χρόνο, δίνεις πολλές οπότε έτσι κι αλλιώς υπάρχει απόθεμα και δεν έχει τύχει ποτέ να το ψάξω.

    Και τώρα το καλοκαίρι που τσακιζεται η νεολαία με τα μηχανάκια και υπάρχει ζήτηση είναι η καλύτερη περίοδος να παρθεί η απόφαση να γίνουμε.
    Δεν πονάει καθόλου και αυτά που λένε για ζαλάδες κλπ μετά την αιμοδοσία είναι εικασίες. Ψυχολογικό είναι, αν ξεχάσεις ότι έδωσες, κινήσε κανονικά. Απλά για ένα τέταρτο συνήθως σε κρατάνε μήπως πέσει πίεση κλπ. Αλλά σε αθλητές δεν πέφτει. Αλλά αμέσως μετά μην κάνετε βάρη, αρχίζουν οι διαρροές από την τρύπα, χρειάζεται μια μέρα ρεπο :-)

  23. #1283
    New Member
    Join Date
    27-07-13
    Posts
    46

    Default

    Μολις πηρα τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις και κατι σαν να μην παει καλα με την γενικη αιματος και η τεστο επισης φαινεται να ειναι στα χαμηλα ορια...

    Λευκα Αιμοσφαιρια: 9,01 3,8-10,5
    Ερυθρα Αιμοσφαιρια: 6,78 4,2-6,30
    Αιμοσφαιρινη: 13,7 14-18
    Αιματοκριτης: 40,2% 40-52
    Μεσος Ογκος Ερυθρων 59,3 80-90
    Μεση Περιεκ. Ερυθρων 20,2 27-32
    Μεση Πυκνοτητα Hb 34,1 32-35
    Ευρος Κατ.Ερυθρων 19,2% 11,5-14,5

    Ουδετεροφιλα 35%
    Λεμφοκυταρρα 59%

    Σακχαρο 100 70-110
    Ουρια 37 15-48
    Ουρικο Οξυ 5,2 3,4-7
    Κρεατινινη 0,9 0,7-1,2
    SGOT 18 <40
    SGPT 20 <41
    γ-GT 13 8-61
    Αλκαλικη Φ 83 40-129
    Σιδηρος 92 33-193
    Φερριτινη 111 30-400
    Χοληστερολη 155 0-200
    Τριγλυκεριδια 139 20-150
    HDL 44 >40
    LDL 83 <130
    Καλιο 4,7 3,5-5
    Νατριο 140 136-146

    TSH 2,67 0,3-5
    T3 1,18 0,8-2
    T4 6,8 5,1-14,1

    Τεστο Ορου 3,92 2,6-10
    Τεστο Ελευθερη 79 50-260

  24. #1284
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Η Τεστο μπορεί να έχει και σχέση με την πολύ χαμηλή χοληστερόλη. Αλλά ένας γιατρός θα σου πει 100%

  25. #1285
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Μια χαρά είναι οι εξετάσεις σου. Κατά 90% είσαι εταιρόζυγος β-μεσογειακής αναιμίας (το λεγόμενο στίγμα). Ζήτα να κάνεις ηλεκτροφόρηση αιμοσφαιρίνης για να το επιβεβαιώσεις.
    BP:120
    BSQ:160
    DL:190
    OHP:87,5

  26. #1286
    New Member
    Join Date
    27-07-13
    Posts
    46

    Default

    Quote Originally Posted by DIVER View Post
    Μια χαρά είναι οι εξετάσεις σου. Κατά 90% είσαι εταιρόζυγος β-μεσογειακής αναιμίας (το λεγόμενο στίγμα). Ζήτα να κάνεις ηλεκτροφόρηση αιμοσφαιρίνης για να το επιβεβαιώσεις.
    Φιλε μου ειδα το ποστ σου με τις εξετασεις σου σε προηγουμενη σελιδα πιο πριν και με καθησυχασε καπως γιατι μαλλον κι εγω πρεπει να το εχω..Εχει ο πατερας μου απο οσο γνωριζω αλλα δεν εχω κανει εξεταση γι'αυτο και η μανα δεν ειναι και σιγουρη γιατι λεει οτι μου ειχανε κανει οταν ημουν μικρος και μαλλον δεν ειχα...Οι ιδιες πανω κατω τιμες στα ερυθρα ηταν και πριν 1,5 χρονο που ειχα ξανακανει και δεν ειχα δωσει τοτε βαση...Το στιγμα γενικα πως μας επηρεαζει?

  27. #1287
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Quote Originally Posted by 13Alex13 View Post
    Φιλε μου ειδα το ποστ σου με τις εξετασεις σου σε προηγουμενη σελιδα πιο πριν και με καθησυχασε καπως γιατι μαλλον κι εγω πρεπει να το εχω..Εχει ο πατερας μου απο οσο γνωριζω αλλα δεν εχω κανει εξεταση γι'αυτο και η μανα δεν ειναι και σιγουρη γιατι λεει οτι μου ειχανε κανει οταν ημουν μικρος και μαλλον δεν ειχα...Οι ιδιες πανω κατω τιμες στα ερυθρα ηταν και πριν 1,5 χρονο που ειχα ξανακανει και δεν ειχα δωσει τοτε βαση...Το στιγμα γενικα πως μας επηρεαζει?
    Μη νομίζεις και εγώ στα ''γεράματα'' έμαθα οτι έχω. Στην καθημερινότητά μας δε μας επηρεάζει σε τίποτε απολύτως. Μπορεί στα χαρτιά να έχουμε χαμηλή αιμοσφαιρίνη και αιματοκρίτη, αλλά επειδή έτσι έχουμε γεννηθεί, ο οργανισμός μας είναι απόλυτα εξοικειωμένος με αυτά τα νούμερα και δε διαφέρουμε σε τίποτε με κάποιον που δεν έχει στίγμα.
    Πρακτικά το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι αν αποφασίσεις να κάνεις οικογένεια, η γυναίκα σου να μην έχει στίγμα. Αν έχει και η γυναίκα σου, τότε υπάρχουν 25% πιθανότητες να γεννηθεί παιδί που θα νοσεί από β-μεσογειακή αναιμία, πράγμα πολύ άσχημο γιατί είναι νόσος μη συμβατή με τη ζωή. Άρα πολύ καλός προγεννητικός έλεγχος.
    BP:120
    BSQ:160
    DL:190
    OHP:87,5

  28. #1288
    New Member
    Join Date
    27-07-13
    Posts
    46

    Default

    Quote Originally Posted by DIVER View Post
    Μη νομίζεις και εγώ στα ''γεράματα'' έμαθα οτι έχω. Στην καθημερινότητά μας δε μας επηρεάζει σε τίποτε απολύτως. Μπορεί στα χαρτιά να έχουμε χαμηλή αιμοσφαιρίνη και αιματοκρίτη, αλλά επειδή έτσι έχουμε γεννηθεί, ο οργανισμός μας είναι απόλυτα εξοικειωμένος με αυτά τα νούμερα και δε διαφέρουμε σε τίποτε με κάποιον που δεν έχει στίγμα.
    Πρακτικά το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι αν αποφασίσεις να κάνεις οικογένεια, η γυναίκα σου να μην έχει στίγμα. Αν έχει και η γυναίκα σου, τότε υπάρχουν 25% πιθανότητες να γεννηθεί παιδί που θα νοσεί από β-μεσογειακή αναιμία, πράγμα πολύ άσχημο γιατί είναι νόσος μη συμβατή με τη ζωή. Άρα πολύ καλός προγεννητικός έλεγχος.
    Ναι αυτο ειναι το μονο που γνωριζω για το στιγμα οτι δεν πρεπει να εχουν και οι δυο στο ζευγαρι σε περιπτωση που θελουν να κανουν παιδι..Απλα αναρωτιομουν αν εχουμε τιποτα αλλες επιπλοκες...Σε ευχαριστω παντως για τις πληροφοριες ενιωσα πολυ καλυτερα ειναι η αληθεια γιατι δε σου κριβω πως αγχωθηκα πολυ στην αρχη μολις πηρα στα χερια μου τις εξετασεις χαχα..Τις βιοχημικες φοβομουν στη γενικη επαθα το σοκ...

  29. #1289
    Pumping Iron lamprini's Avatar
    Join Date
    30-05-15
    Posts
    372

    Default

    Παιδεια σημερα εκανα εξετασεις αιματος και ανυσηχησα λιγο με καποιες βιοχημικες που ηταν εκτος οριων !!!
    Οποιος γνωριζει ας μου απαντησει ,γιατι χαζοαγχωθηκα !!!
    Σακχαρο 98 με οριο 70-105
    Χοληστερινη 242 <200
    Τριγλυκεριδια 131 <150
    HDL 90 >45
    LDL 126 <150
    Αθηρωματικος δεικτης 2,7 <4,5
    SGOT 32 <32
    SGPT 31 <32
    γ-GT 16 7-32
    φερριτινη 32,40 10-160
    ασβεστιο ολικο 10,31 8,50-10,50
    βιταμινη Β12 974 110-800
    25 OH VITAMIN D3 24,80 8,1-126

  30. #1290
    Pumping Iron Algebar's Avatar
    Join Date
    23-05-16
    Posts
    312

    Default

    Η μόνη μέτρηση εκτός ορίων είναι η ολική Χοληστερινη αλλά η HDL (η καλή χοληστερίνη) είναι πάρα πολύ καλή οπότε δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι. Σε κάθε περίπτωση όμως πρέπει να τις αξιολογήσει ο γιατρός που σε παρακολουθεί.


 
Page 43 of 46 FirstFirst ... 333940414243444546 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αποτελεσματα εξετάσεων αιματος
    By Billy14 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 23
    Last Post: 21-09-19, 07:51
  2. εξέταση αίματος-ούρων
    By Mastoras in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 25-09-06, 20:20

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •