Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 8 of 46 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast
Results 211 to 240 of 1380
  1. #211
    Senior Bodybuilder FaTaL_ErrOr's Avatar
    Join Date
    26-09-06
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης, Greece.
    Posts
    2,146

    Default

    81kg είμαι και παίρνω και κρεατίνη! CPK δεν έκανα ούτε για θυροειδή γιατί το Σάββατο είναι κλειστά τα αντίστοιχα εργαστήρια

    Edit: Να πώ ότι κλείνω υποθερμιδικά 5 μήνες και ότι έχω χάσει 13kg
    "Αν δεν μάθεις να κάνεις προπόνηση για σαρκόπλασμα, προκοπή δε θα δεις!"

    Bulking mode


    Αν δεν έχεις χρόνο να το κάνεις σωστά, πρέπει να 'χεις χρόνο να το κάνεις ξανά!

    Eat Less, Lift Moderate, Rest a Lot!!!
    Current status: Eating crap, Lifting Nothing, Resting... NOT!!!


  2. #212
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    3,1 φορές το βάρος σου δηλαδή περίπου, σε πρωτείνη. Λογικό να είναι αυξημένη η ουρία[:-magnify] Πως δεν είναι και παραπάνω:D
    Πόσα γρ κρεατίνη παίρνεις την ημέρα και τι είδος, και είσαι μέσα στα όρια στην κρεατινίνη; (έστω και στα ανώτατα)

  3. #213

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by sok

    3,1 φορές το βάρος σου δηλαδή περίπου, σε πρωτείνη. Λογικό να είναι αυξημένη η ουρία[:-magnify] Πως δεν είναι και παραπάνω:D
    Πόσα γρ κρεατίνη παίρνεις την ημέρα και τι είδος, και είσαι μέσα στα όρια στην κρεατινίνη; (έστω και στα ανώτατα)
    </blockquote id=quote>

    Exactly αυτά που είχα στο μυαλό μου...και έχεις δίκιο και για την κρεατινίνη που είναι στα όρια, ενδιαφέρομαι και εγώ να μάθω πόση κρεατίνη τρώει την ημέρα ο fatal.

    Πάντως όπως πάει θα βγάλουμε κανόνα με την πρωτεΐνη και την ουρία. Μια χρονιά που έτρωγα 3 γρ/κιλό βάρους επί τρίμηνο, η ουρία μου ήταν στο ανώτατο επιτρεπτό όριο. Βλέπω κάτι παρόμοιο και στον Κώστα εδώ. Όποιος δε είναι εντός των ορίων μέχρι στιγμής τρώει λιγότερο από 3 γρ/κιλό βάρους. Βέβαια αυτό δεν σημαίνει τίποτα από πλευράς υγείας, απλά βλέπουμε ακριβώς το μεταβολισμό των αμινοξέων μπροστά μας.

    Το ίδιο ισχύει και για την τσιμπημένη SGPT (η γ-GT είναι οκ, άρα μάλλον έχει να κάνει με μυϊκή καταστροφή).

    Η ερώτησή μου για την αερόβια και τα fish oils έχει να κάνει με την HDL σου η οποία είναι μια χαρά ανεβασμένη. Υποτίθεται ότι και τα δύο συνεισφέρουν στην άνοδό της. Εσύ από ότι κατάλαβα γενικά κάνεις αερόβια (τρέξιμο; περπάτημα; ποδήλατο; ελλειπτικό;) αλλά και τα 3 γρ ιχθυέλαιο είναι super και μάλλον συνεισφέρουν αρκετά στο να την ανεβάζουν.[:-thumbu]

    Για τα υπόλοιπα, περιμένουμε το σχόλιο ξέρουμεόλοιποιανού :D

  4. #214

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Καλα παιδια η ουρια με την πρωτεινη εχει απολυτη σχεση το εχω δει κι εγω σε δικες μου εξετασεις. Να πω την αληθεια θελω να ειναι ανεβασμενη γιατι αυτο με διαβεβαιωνει οτι τρωω αρκετη πρωτεινη, τοση που περισσευει κιολα χαχα. Μια χρονια πιτσιρικας το ειχα παρακανει...και επαιρνα 350+ γρ την μερα με σωματικο βαρος 90+ κιλα και στις εξετασεις η ουρια ηταν εκτος πραγματικοτητας... σχεδον διπλη απο το πανω οριο. Σε γενικες γραμμες η κρεατινινη μπορει να ειναι ανεβασμενη κι ας μην παιρνεις κρεατινη, εγω εχω πολλα χρονια να παρω και παντα ειναι προς τα πανω ορια.

    Μιας που ο Μανωλης θα μας εξηγησει καποια πραγματα να ρωτησω κι εγω κατι. Σε ολες σχεδον τις εξετασεις μου εχω ΤΚΕ (ταχυτητα καθιζησης ερυθρων) πανω απο το κανονικο. Τα τελευταια 2 χρονια εχω 17 με οριο το 15. Ξερω οτι ειναι δεικτης φλεγμονης στο σωμα αλλα δεν ειναι συγκεκριμμενη εξεταση, δηλαδη δεν δειχνει κατι ειδικο. Ξερω επισης οτι οι ογκολογοι το χρησιμοποιουν σαν δεικτη υπαρξης καποιου ογκου στο σωμα σε συνδυασμο με καποιες αλλες εξετασεις φανταζομαι. Εχω ρωτησει διαφορους γιατρους και κανενας δεν ασχολειται να μου απαντησει λεγοντας μου οτι δεν ειναι συγκεκριμμενη εξεταση. Τωρα ολο και καποιο τραυματισμο εχω στο σωμα , ειδικα στους ωμους εχω χρονια φλεγμονη, μπορει η ΤΚΕ να επηρεαζεται απο κατι τετοιο... ή να αρχισω να χαιρεταω τους φιλους μου :)

  5. #215

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by megageo

    Καλα παιδια η ουρια με την πρωτεινη εχει απολυτη σχεση το εχω δει κι εγω σε δικες μου εξετασεις.
    </blockquote id=quote>

    Γιώργο ναι, απλά προσπαθώ να δω μήπως μπορούμε να το ποσοτικοποιήσουμε, δηλαδή να ξέρουμε στα πόσα γρ. ανά κιλό βάρους ξεπερνάμε τα όρια :D.

    Περίμενα πάντως να υπάρχει σχέση και με το ουρικό οξύ, αν και αυτό μπορεί να προέλθει και από αυξημένες πουρίνες στη διατροφή αν θυμάμαι καλά.

  6. #216
    Advanced Bodybuilder damian's Avatar
    Join Date
    22-03-05
    Location
    .
    Posts
    1,177

    Default

    Kαι πως αραγε θα μπορουσε να γινει αυτη η ποσοστοση?Αφου επηρεαζεται απο ενα σωρο αλλους παραγοντες....
    Κατα την ταπεινη μου αποψη,και χωρις αυτη να εχει καποια ιδιαιτερη αξια,ο (αυξημενος)δεικτης της ουριας,ειναι εντελως λανθασμενη προσεγγιση του θεματος κλασμα καταναλισκωμενης πρωτεινης.....


    [:-angel]

  7. #217
    Senior Bodybuilder FaTaL_ErrOr's Avatar
    Join Date
    26-09-06
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης, Greece.
    Posts
    2,146

    Default

    Mετά τις καινούργιες έρευνες στο φόρουμ να πω ότι ούτε την κρεατίνη κάνω κύκλο πια κ παίρνω 5-6γρ της ημέρες προπόνησης κ γύρω στα 2-3γρ όταν δεν κάνω... Ακριβώς δεν μπορώ να πω...Θα ζυγίζω από αύριο το πόσο βάζω με το μάτι κ θα σας πω πόσο έπαιρνα :D
    Γιάννη γιατί λες ότι τρώγω λιγότερο από 3γρ/kg? 255γρ την ημέρα είναι πάνω από 3 φορές το βάρος μου...
    "Αν δεν μάθεις να κάνεις προπόνηση για σαρκόπλασμα, προκοπή δε θα δεις!"

    Bulking mode


    Αν δεν έχεις χρόνο να το κάνεις σωστά, πρέπει να 'χεις χρόνο να το κάνεις ξανά!

    Eat Less, Lift Moderate, Rest a Lot!!!
    Current status: Eating crap, Lifting Nothing, Resting... NOT!!!


  8. #218

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by damian

    Kαι πως αραγε θα μπορουσε να γινει αυτη η ποσοστοση?Αφου επηρεαζεται απο ενα σωρο αλλους παραγοντες....
    Κατα την ταπεινη μου αποψη,και χωρις αυτη να εχει καποια ιδιαιτερη αξια,ο (αυξημενος)δεικτης της ουριας,ειναι εντελως λανθασμενη προσεγγιση του θεματος κλασμα καταναλισκωμενης πρωτεινης.....
    [:-angel]
    </blockquote id=quote>

    Άγγελε για πες μας τι έχεις στο μυαλό σου :D

    Πάντως, εκτός αν κάποιος έχει νεφρική ανεπάρκεια, γενικά η αυξημένη ουρία δείχνει απευθείας το πόση πρωτεΐνη χρησιμοποιείται από τον οργανισμό για ενέργεια (όχι για χτίσιμο μυών, διότι προφανώς εκείνο το άζωτο το κρατάει ο οργανισμός, δεν το φτύνει με τα ούρα).

    Πράγμα που σημαίνει ότι γενικά αυξημένη ουρία δείχνει αυξημένη χρήση πηγών αζώτου για ενέργεια (άρα όχι για χτίσιμο, και άρα τρώμε παραπάνω από όσο θέλουμε για να χτίζουμε).

    Στη μόνη άλλη περίπτωση που ίσως θα μπορούσε να συμβεί κάτι τέτοιο είναι όταν καταβολίζουμε μυϊκή μάζα. Αλλά υποψιάζομαι ότι κάτι τέτοιο θα το βλέπαμε σε ακραίες περιπτώσεις γρήγορης απώλειας βάρους (σε συνδυασμό ίσως και με κάποια ασθένεια κτλ).

  9. #219

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by FaTaL_ErrOr
    Γιάννη γιατί λες ότι τρώγω λιγότερο από 3γρ/kg? 255γρ την ημέρα είναι πάνω από 3 φορές το βάρος μου...
    </blockquote id=quote>

    Όχι δεν είπα ότι εσύ τρως κάτω από 3 γρ. Είπα ότι όσοι είναι εντός ορίων στην ουρία τους, τρώνε κάτω από 3 γρ. Εσύ είσαι (έστω και λίγο) εκτός ορίων (59 vs 55).

  10. #220
    Advanced Bodybuilder damian's Avatar
    Join Date
    22-03-05
    Location
    .
    Posts
    1,177

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by GRF

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by damian

    Kαι πως αραγε θα μπορουσε να γινει αυτη η ποσοστοση?Αφου επηρεαζεται απο ενα σωρο αλλους παραγοντες....
    Κατα την ταπεινη μου αποψη,και χωρις αυτη να εχει καποια ιδιαιτερη αξια,ο (αυξημενος)δεικτης της ουριας,ειναι εντελως λανθασμενη προσεγγιση του θεματος κλασμα καταναλισκωμενης πρωτεινης.....
    [:-angel]
    </blockquote id=quote>

    Άγγελε για πες μας τι έχεις στο μυαλό σου :D

    Πάντως, εκτός αν κάποιος έχει νεφρική ανεπάρκεια, γενικά η αυξημένη ουρία δείχνει απευθείας το πόση πρωτεΐνη χρησιμοποιείται από τον οργανισμό για ενέργεια (όχι για χτίσιμο μυών, διότι προφανώς εκείνο το άζωτο το κρατάει ο οργανισμός, δεν το φτύνει με τα ούρα).

    Πράγμα που σημαίνει ότι γενικά αυξημένη ουρία δείχνει αυξημένη χρήση πηγών αζώτου για ενέργεια (άρα όχι για χτίσιμο, και άρα τρώμε παραπάνω από όσο θέλουμε για να χτίζουμε).

    Στη μόνη άλλη περίπτωση που ίσως θα μπορούσε να συμβεί κάτι τέτοιο είναι όταν καταβολίζουμε μυϊκή μάζα. Αλλά υποψιάζομαι ότι κάτι τέτοιο θα το βλέπαμε σε ακραίες περιπτώσεις γρήγορης απώλειας βάρους (σε συνδυασμό ίσως και με κάποια ασθένεια κτλ).
    </blockquote id=quote>

    Το εσωσες με την νεφρικη ανεπαρκεια και το ενδεχομενο μεταβολικης νοσου....:D
    Πλακα κανω,φυσικα....
    Διαβαζοντας το ποστ σου καμια 10αρια φορες και ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ τι θες να πεις,καταληγω στο αναποφευκτο....
    Ταπεινος σου δουλος εγω...τατατατα.γρ ρεσπεκτ μαν [:-thumbu][:-thumbu]
    Θινκ ι λοβ γιου του


    [:-angel]

  11. #221

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Αγγελάρα θα μας τρελάνεις βραδιάτικα ρε..:D Δεν τα πιάνω και γρήγορα μερικές φορές....[:-angel]

    Πάρτε κάτι που ετοίμασα εντελώς πρόχειρα από δεδομένα των παιδιών thegravijia, mlrs και fatal_error:




    Αν ακούει και ο sok, μπορεί να μας πει περίπου πόση πρωτεΐνη έτρωγε όταν έβγαλε ουρία ίση με 55; (μερικές σελίδες πριν).

    Πάντως σίγουρα ένας άλλος παράγοντας που επηρεάζει είναι και το πόσο νερό πίνουμε.

  12. #222
    Advanced Bodybuilder damian's Avatar
    Join Date
    22-03-05
    Location
    .
    Posts
    1,177

    Default

    Χαζο (δεν γινεται και διαφορετικα μιας και το θετω εγω) ερωτημα....ας πουμε οτι ενας bber.gr,βαρους 100 κιλων, αποφασιζει να καταναλωσει 300γρ πρωτεινης σε ενα γευμα,το μοναδικο της ημερας...τι επιπτωση 8α εχει αυτο στην ουρια του?




    [:-angel]

  13. #223
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    Γιάννη, περίπου 2 - 2.3γρ/κιλό σωμ. βάρους πρωτείνη έτρωγα τότε...

  14. #224

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    Ωπ ...παιδιά , τώρα σάς ειδα που με "φωνάζετε"

    Ναι κι εγώ πιστεύω οτι έχει σχέση η ουρία με το ποσο άζωτο κρατάμε , αλλα πέρα απο τήν αναλογία νερού που χρειάζεται για να ξεπλύνει τα αχρηστα , νομίζω οτι το είδος και οι συνδυασμοί πρωτεϊνης πρέπει να παιζουν κάποιο ρόλο στήν γενική εικόνα
    Σίγουρα οι γνωστές πρωτεϊνες είναι πλήρεις , αλλα δέν έχουν ολες τή ιδια αναλογία αμινοξέων (βασικών , μη βασικών και κατά περίπτωση βασικών )
    Μπορεί σε αυτά τα κατά συνθήκη βασικά καθώς και στα βασικά και ειδικά σε αυτά που χρειάζονται για τον μυικο ιστο και το ορμονικό / ανοσοποιητικό να υπάρχει μιά κατανάλωση που να φέρνει και κάποια αλλα αμινοξέα σε οριακή ενδεια

    Αλλωστε πρέπει να υπάρχει και το θεμα τής υπολοιπης διατροφής , διοτι άλλο είναι να είσαι υποθερμιδικά και άλλο να καλοτρώς

    Οπως επισης οι συνδυασμοί με τίς μη πλήρεις πρωτεϊνες απο λαχανικά , ρυζια μακαρονια πατάτες φρούτα κλπ πρέπει να παίζουν τον ρόλο τους

    Εκείνο πάντως που έχω δεί σε μένα με ουρία (στίς τελευταίες 9-10 εξετάσεις ) είναι μέσο ορο 30-32 με υψηλότερη τιμή το 49 που είχα φτάσει κάποτε που έτρωγα 270-290gr πρωτεϊνη , τώρα είμαι στα 200-210gr και ειλικρινώς δέν βλέπω κάποια διαφορά , μάλιστα πεποίθησή μου είναι οτι μάλλον χρειαζομαι λιγότερα , το βάρος μου τώρα είναι περίπου 81.5 κιλά

    Πάντως Ψαρόλαδα , ωμέγα και τα συναφή παίρνω κι εγώ ανελλιπώς (μια και το αναφέφερε ο φίλος μου ο Fatal )

  15. #225
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    21-09-08
    Location
    Lamia, China, Saint Vincent and Grenadi.
    Posts
    231

    Default

    παντως εγω μιας και με ανεφερε ο GRF μολις προχθες ξαναεκανα εξετασεις και βγηκαν οκ ολα αυτη την φορα ευτυχως...
    αυτα που αλλαξα ηταν ...
    ετρωγα πρωτεινη το βαρος μου χ2 (τελικα ειχατε δικιο ,δεν αλλαξε κατι απο τοτε που ετρωγα χ3 απλα τωρα δεν εχω λευκωματα στα νεφρα:D και γλιτωνω και καποια λεφτα)

    σταματησα το συμπληρωμα πρωτεινης που επερνα -αυτο μου ειχε φθασει τις τρανσιναμινασης στο 120.-
    σε καμια περιπτωση δεν λεω οτι φταινε τα συμληρωματα κτλ απλα εμενα μου εκατσε το σκαρτο.

    και για να βοηθησω το συκωτι να επανελθη στις φυσιολογικες του τιμες επερνα μεγαλες δοσεις καθημερινα απο ω3. πολυ νερο . γαλα γαιδουραγκαθου -και την τελευταια βδομαδα εκανα κατι σαν αλκαλικη διαιτα.
    αυτα.

  16. #226
    Senior Bodybuilder FaTaL_ErrOr's Avatar
    Join Date
    26-09-06
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης, Greece.
    Posts
    2,146

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by MATZ

    Ωπ ...παιδιά , τώρα σάς ειδα που με "φωνάζετε"

    Ναι κι εγώ πιστεύω οτι έχει σχέση η ουρία με το ποσο άζωτο κρατάμε , αλλα πέρα απο τήν αναλογία νερού που χρειάζεται για να ξεπλύνει τα αχρηστα , νομίζω οτι το είδος και οι συνδυασμοί πρωτεϊνης πρέπει να παιζουν κάποιο ρόλο στήν γενική εικόνα
    Σίγουρα οι γνωστές πρωτεϊνες είναι πλήρεις , αλλα δέν έχουν ολες τή ιδια αναλογία αμινοξέων (βασικών , μη βασικών και κατά περίπτωση βασικών )
    Μπορεί σε αυτά τα κατά συνθήκη βασικά καθώς και στα βασικά και ειδικά σε αυτά που χρειάζονται για τον μυικο ιστο και το ορμονικό / ανοσοποιητικό να υπάρχει μιά κατανάλωση που να φέρνει και κάποια αλλα αμινοξέα σε οριακή ενδεια

    Αλλωστε πρέπει να υπάρχει και το θεμα τής υπολοιπης διατροφής , διοτι άλλο είναι να είσαι υποθερμιδικά και άλλο να καλοτρώς

    Οπως επισης οι συνδυασμοί με τίς μη πλήρεις πρωτεϊνες απο λαχανικά , ρυζια μακαρονια πατάτες φρούτα κλπ πρέπει να παίζουν τον ρόλο τους

    Εκείνο πάντως που έχω δεί σε μένα με ουρία (στίς τελευταίες 9-10 εξετάσεις ) είναι μέσο ορο 30-32 με υψηλότερη τιμή το 49 που είχα φτάσει κάποτε που έτρωγα 270-290gr πρωτεϊνη , τώρα είμαι στα 200-210gr και ειλικρινώς δέν βλέπω κάποια διαφορά , μάλιστα πεποίθησή μου είναι οτι μάλλον χρειαζομαι λιγότερα , το βάρος μου τώρα είναι περίπου 81.5 κιλά

    Πάντως Ψαρόλαδα , ωμέγα και τα συναφή παίρνω κι εγώ ανελλιπώς (μια και το αναφέφερε ο φίλος μου ο Fatal )

    </blockquote id=quote>

    Thanks για την απάντηση Μανώλη! Πιστεύεις ότι πρέπει να κάνω κάποιες αλλαγές στη δίαιτα ή στην προπονησή μου για να βελτιώσω τις τιμές χωρίς να έχει επίπτωση στην μυική μου μάζα? Θέλω να παραμείνω υποθερμιδικά μέχρι και τέλος Αυγούστου τουλάχιστον...
    Αν υπάρξει κάποια αλλαγή και στη σωματική μου δραστηριότητα(business:D) και θέλω συμβουλές θα σας θα σας τα ζαλίσω με ένα μεγαλοπρεπέστατο τόπικ [:-bouncy][:-bouncy][:-bouncy][:-tong2]
    "Αν δεν μάθεις να κάνεις προπόνηση για σαρκόπλασμα, προκοπή δε θα δεις!"

    Bulking mode


    Αν δεν έχεις χρόνο να το κάνεις σωστά, πρέπει να 'χεις χρόνο να το κάνεις ξανά!

    Eat Less, Lift Moderate, Rest a Lot!!!
    Current status: Eating crap, Lifting Nothing, Resting... NOT!!!


  17. #227

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by FaTaL_ErrOr

    Thanks για την απάντηση Μανώλη! Πιστεύεις ότι πρέπει να κάνω κάποιες αλλαγές στη δίαιτα ή στην προπονησή μου για να βελτιώσω τις τιμές χωρίς να έχει επίπτωση στην μυική μου μάζα? Θέλω να παραμείνω υποθερμιδικά μέχρι και τέλος Αυγούστου τουλάχιστον...
    Αν υπάρξει κάποια αλλαγή και στη σωματική μου δραστηριότητα(business:D) και θέλω συμβουλές θα σας θα σας τα ζαλίσω με ένα μεγαλοπρεπέστατο τόπικ [:-bouncy][:-bouncy][:-bouncy][:-tong2]
    </blockquote id=quote>

    ΟΚ Sir παρακαλώ
    Λοιπόν στο ψητό :
    Δέν θέλω να θορυβηθείς , αλλα παρατηρώντας τίς εξετάσεις , πιστεύω οτι ΠΡΕΠΕΙ να δείς γιατι το αιματολογικό κομμάτι (για αθλητή ) είναι κάπως χάλια ....(και εξηγούμαι )
    Δέν ξέρω να έχεις να φάς κρέας απο πέρσι , αλλα το οτι αιματοκρίτη , σίδηρο , αιμοπατάλια κλπ ΓΙΟΚ είναι ένα θέμα
    Δέν ξέρω αν σε έχει τσακίσει η υποθερμιδική , αλλα ρε παιδί μου πρέπει να δείς ΣΙΔΗΡΟ και ΦΕΡΡΙΤΙΝΗ οπως και δήποτε , δέν μπορώ με τίποτα να δικαιολογήσω τόσο χαμηλές τιμές , που ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ , δέν είναι θέμα για ένα φυσιολογικό άνθρωπο , αλλα ΈΝΑΣ ΒΒ που αποσποπεί σε μεγάλο μυικό βάρος / δύναμη / stamina και τα σχετικά μπλά-μπλά -μπλά , οπως και να το κάνεις ΔΕΝ (με κεφαλαίο Δέλτα ), εκτός ρε φίλε κι αν μου διαφέυγει κάτι ή αν έχεις στίγμα ή ξέρω γω τι ...
    Για διαφώτισε΄με , γιατι μάλλον η δίαιτα σε τσάκισε ή τήν τραβάς πολύ καιρό και μαζί με το λίπος έχεις τσακίσει και το σύστημα

    Για λέγε ....

  18. #228
    Senior Bodybuilder FaTaL_ErrOr's Avatar
    Join Date
    26-09-06
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης, Greece.
    Posts
    2,146

    Default

    Κρέας τρώγω άφθονο και μοσχάρι κιόλας... Υποθερμιδικά κλείνω 5 μήνες μεθαύριο... Κάνω με ένταση βάρη (dropsets, supersets, forced). Αερόβια (45λεπτα κτλπ) έχω σταματήσει με αυτή την έννοια εδώ και κανά μήνα και κάνω μόνο ζέσταμα αποθεραπία. Τι άλλο θέλεις να μάθεις? Αν θες ακριβώς το τι τρώγω αυτή την περίοδο πες μου, ή ότι άλλο θέλεις...

    Edit: Από κακού θα ήταν να μην θορυβηθώ [:-bouncy] Τι σόι builderης θα ήμουν... [:-angel]
    "Αν δεν μάθεις να κάνεις προπόνηση για σαρκόπλασμα, προκοπή δε θα δεις!"

    Bulking mode


    Αν δεν έχεις χρόνο να το κάνεις σωστά, πρέπει να 'χεις χρόνο να το κάνεις ξανά!

    Eat Less, Lift Moderate, Rest a Lot!!!
    Current status: Eating crap, Lifting Nothing, Resting... NOT!!!


  19. #229

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by FaTaL_ErrOr

    Κρέας τρώγω άφθονο και μοσχάρι κιόλας... Υποθερμιδικά κλείνω 5 μήνες μεθαύριο... Κάνω με ένταση βάρη (dropsets, supersets, forced). Αερόβια (45λεπτα κτλπ) έχω σταματήσει με αυτή την έννοια εδώ και κανά μήνα και κάνω μόνο ζέσταμα αποθεραπία. Τι άλλο θέλεις να μάθεις? Αν θες ακριβώς το τι τρώγω αυτή την περίοδο πες μου, ή ότι άλλο θέλεις...

    Edit: Από κακού θα ήταν να μην θορυβηθώ [:-bouncy] Τι σόι builderης θα ήμουν... [:-angel]
    </blockquote id=quote>

    Θα έλεγα με τήν πρώτη ευκαιρία να κάνεις , φερριτίνη και σίδηρο να δούμε γιατι μερικά πράγματα είναι χαμηλά

    Γράψε κι ένα τυπικο γεύμα σε δυο παραλλαγές να πάρω μιά ιδέα του τι τρώς (αν γίνεται και σε γραμμάρια ακόμα καλύτερα )

  20. #230
    Senior Bodybuilder FaTaL_ErrOr's Avatar
    Join Date
    26-09-06
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης, Greece.
    Posts
    2,146

    Default

    Γευματα με carbs:
    1)190γρ βρασμένο ζυμαρικό(μακαρόνι, κριθαράκι κτλπ), 15-20γρ ανθότυρο, 150-160γρ ψημένο μπιφτέκι(μοσχάρι ή μοσχάρι κοτόπουλο ανάμεικτο).
    2)100γρ μπανάνα (καθαρό βάρος), 250ml γάλα 0%,50γρ πρωτείνη από whey

    Xωρίς Carbs:
    1)150 γρ μπιφτέκι, cashews ή ελαιόλαδο
    2)ομελέτα με 1 κρόκο και ασπράδια (8 συνήθως)... Τα ζυγίζω και τα συνυπολογίζω για να βγάζουν ~40 γρ πρωτείνη.(χώνω και κανένα μανιτάρι, λίγη ντομάτα και λίγο ξυσμένο τυρί). Την ψήνω χωρίς λάδι
    3)νερό με 40γρ πρωτείνη από whey

    Fishoils χώνω σε γεύμα παρά γεύμα... Τη C τη σπάω σε 3-4 μέρη μεσα στην ημέρα... Τα υπόλοιπες βιταμίνες τις πίνω στο postworkout και στο τελευταίο γεύμα μπορεί να χώσω και μια πολυβιταμίνη...

    Τα γεύματα που δεν έχουν carbs συνοδεύονται συνήθως από αγγούρια, μαρούλια, χόρτα κτλπ
    Ελαιόλαδο βάζω σε αυτά... Όταν δεν βάζω ελαιόλαδο τρώγω cashews που δίνουν γύρω στα 5 γρ λίπος(στα γεύματα χωρίς carbs).


    Εdit: Αυτά είναι συνήθως... Αν υπάρχει ψάρι ή φιλέτο χοιρινό ή γαλοπούλα κοκ, αντικαθιστώ ανάλογα τα λιπαρά και τις πρωτείνες μου.

    Αντίστοιχα όταν ταιριάζει μπορεί να βάλω πατάτα ή ρύζι(σπανιότερα)
    "Αν δεν μάθεις να κάνεις προπόνηση για σαρκόπλασμα, προκοπή δε θα δεις!"

    Bulking mode


    Αν δεν έχεις χρόνο να το κάνεις σωστά, πρέπει να 'χεις χρόνο να το κάνεις ξανά!

    Eat Less, Lift Moderate, Rest a Lot!!!
    Current status: Eating crap, Lifting Nothing, Resting... NOT!!!


  21. #231

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by FaTaL_ErrOr

    Γευματα με carbs:
    1)190γρ βρασμένο ζυμαρικό(μακαρόνι, κριθαράκι κτλπ), 15-20γρ ανθότυρο, 150-160γρ ψημένο μπιφτέκι(μοσχάρι ή μοσχάρι κοτόπουλο ανάμεικτο).
    2)100γρ μπανάνα (καθαρό βάρος), 250ml γάλα 0%,50γρ πρωτείνη από whey

    Xωρίς Carbs:
    1)150 γρ μπιφτέκι, cashews ή ελαιόλαδο
    2)ομελέτα με 1 κρόκο και ασπράδια (8 συνήθως)... Τα ζυγίζω και τα συνυπολογίζω για να βγάζουν ~40 γρ πρωτείνη.(χώνω και κανένα μανιτάρι, λίγη ντομάτα και λίγο ξυσμένο τυρί). Την ψήνω χωρίς λάδι
    3)νερό με 40γρ πρωτείνη από whey

    Fishoils χώνω σε γεύμα παρά γεύμα... Τη C τη σπάω σε 3-4 μέρη μεσα στην ημέρα... Τα υπόλοιπες βιταμίνες τις πίνω στο postworkout και στο τελευταίο γεύμα μπορεί να χώσω και μια πολυβιταμίνη...

    Τα γεύματα που δεν έχουν carbs συνοδεύονται συνήθως από αγγούρια, μαρούλια, χόρτα κτλπ
    Ελαιόλαδο βάζω σε αυτά... Όταν δεν βάζω ελαιόλαδο τρώγω cashews που δίνουν γύρω στα 5 γρ λίπος(στα γεύματα χωρίς carbs).


    Εdit: Αυτά είναι συνήθως... Αν υπάρχει ψάρι ή φιλέτο χοιρινό ή γαλοπούλα κοκ, αντικαθιστώ ανάλογα τα λιπαρά και τις πρωτείνες μου.

    Αντίστοιχα όταν ταιριάζει μπορεί να βάλω πατάτα ή ρύζι(σπανιότερα)
    </blockquote id=quote>

    Λοιπον θα πώ τήν αποψή μου
    Δέν βλέπω λαχανικά και ιδιαίτερα μπρόκολο / λαχανάκια βρυξελλών
    Δέν βλέπω φασολάκια πράσινα , μαρούλι λάχανο
    Τι δέν βλέπω ακόμα ? , ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΠΗΓΕΣ ΑΣΒΕΣΤΙΟΥ δηλαδή το τυρί που τρώς είναι ΑΠΕΙΡΟΕΛΑΧΙΣΤΟ , γιαούτρτια δέν υπάρχουν και δέν μπορώ με τίποτα να δώ πώς θα λαμβάνεις 1000mg κατ ελάχιστο (ασε δηλαδή που εμείς θέλουμε παραπάνω ) , καμμιά τροφή που έχεις δέν συμπληρώνει ασβέστιο σε αυτη τήν ποσοτητα
    Βέβαια δέν ξέρω αν ευθύνεται αυτο ή κάποια άλλη σοβαρή έλλειψη (πχ σίδηρος ) για τήν αιματολογική εικόνα , θεωρώ ομως πώς μάλλον θα πρέπει να το ψάξεις
    Θυμάσαι να έχεις ΑΛΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ απο προηγούμενες εποχες , με οχι ΑΥΣΤΗΡΕΣ ΔΙΑΤΡΟΦΕΣ ή και εκτός προπονησης , έτσι δηλαδή για να υποθέσουμε μιά εικονα
    Νομίζω οτι πρέπει να σκεφθείς τήν ενσωμάτωση ενός τυριού με χαμηλά λιπαρα και μπορλικο ασβέστιο οπως πχ το FINA που έχει 32gr Πρωτείνης , 1.5gr Υδατάνθρακα και 10gr λιπος και περίπου 1200mg Ασβέστιο στα 100gr τυρί
    Επίσης Μπρόκολλο , αρακά , φασολάκια , φασόλια μεξικάνικα , μαρούλι , λάχανο κλπ , τα ξέρεις ...
    Επίσης δέν ξέρω να συμπληρώνεις και κάλιο , γιατι δέν είδα μπανάνες και απο πατάτες είδα που και που
    Αυτά τα ολιγα πρός ώρας

  22. #232
    Senior Bodybuilder FaTaL_ErrOr's Avatar
    Join Date
    26-09-06
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης, Greece.
    Posts
    2,146

    Default

    Mπανάνα τρώγω πάντα στο μεταπροπονητικό... Γιαούρτια τρώγω συνήθως τις μέρες που δεν πάω gym και δεν τρώω σχεδόν καθόλου carbs(2 days a week)... Παίρνω ZMA και αλμορά μετά την προπόνηση. Μαρούλι, χόρτα, αγγούρια τρώγω στα γεύματα που δεν έχουν carbs όπως και γράφω.
    Mπρόκολα αυτή την εποχή δεν παίρνω γιατί είναι χειμερινά :D. Παλιά έπαιρνα Calcivita, τώρα δεν βρίσκω και έχω αλλάξει σε καθαρή C.
    "Αν δεν μάθεις να κάνεις προπόνηση για σαρκόπλασμα, προκοπή δε θα δεις!"

    Bulking mode


    Αν δεν έχεις χρόνο να το κάνεις σωστά, πρέπει να 'χεις χρόνο να το κάνεις ξανά!

    Eat Less, Lift Moderate, Rest a Lot!!!
    Current status: Eating crap, Lifting Nothing, Resting... NOT!!!


  23. #233

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by FaTaL_ErrOr

    Mπανάνα τρώγω πάντα στο μεταπροπονητικό... Γιαούρτια τρώγω συνήθως τις μέρες που δεν πάω gym και δεν τρώω σχεδόν καθόλου carbs(2 days a week)... Παίρνω ZMA και αλμορά μετά την προπόνηση. Μαρούλι, χόρτα, αγγούρια τρώγω στα γεύματα που δεν έχουν carbs όπως και γράφω.
    Mπρόκολα αυτή την εποχή δεν παίρνω γιατί είναι χειμερινά :D. Παλιά έπαιρνα Calcivita, τώρα δεν βρίσκω και έχω αλλάξει σε καθαρή C.
    </blockquote id=quote>

    Α ! οκ
    Πάντως δέν θα ήταν ασχημη ιδέα, κάποια στιγμή να δεις αυτά τα δυο που σου γράφω , φεριτίνη και σιδηρο

  24. #234
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by FaTaL_ErrOr



    Mπρόκολα αυτή την εποχή δεν παίρνω γιατί είναι χειμερινά :D.
    </blockquote id=quote>

    δικαιολογιες:D

  25. #235
    Senior Bodybuilder FaTaL_ErrOr's Avatar
    Join Date
    26-09-06
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης, Greece.
    Posts
    2,146

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by MATZ

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by FaTaL_ErrOr

    Mπανάνα τρώγω πάντα στο μεταπροπονητικό... Γιαούρτια τρώγω συνήθως τις μέρες που δεν πάω gym και δεν τρώω σχεδόν καθόλου carbs(2 days a week)... Παίρνω ZMA και αλμορά μετά την προπόνηση. Μαρούλι, χόρτα, αγγούρια τρώγω στα γεύματα που δεν έχουν carbs όπως και γράφω.
    Mπρόκολα αυτή την εποχή δεν παίρνω γιατί είναι χειμερινά :D. Παλιά έπαιρνα Calcivita, τώρα δεν βρίσκω και έχω αλλάξει σε καθαρή C.
    </blockquote id=quote>

    Α ! οκ
    Πάντως δέν θα ήταν ασχημη ιδέα, κάποια στιγμή να δεις αυτά τα δυο που σου γράφω , φεριτίνη και σιδηρο
    </blockquote id=quote>

    H αλήθεια είναι ότι με ανησύχησες. Θα πάω να κάνω μόνο γιαυτά τα 2 μια εξέταση σε εξωτερικό εργαστήριο γιατί τα άλλα μπόρεσα και τα έκανα σε νοσοκομείο όταν είχε ο ξαδερφός μου εφημερία.
    Τα υπόλοιπα τα είδες φυσιολογικά εσύ? Μόνο αυτό σου φάνηκε παράξενο?
    Πιστεύεις ότι πρέπει να κάνω κάποιες διορθώσεις σε προπόνηση ή φαγητό?

    Εdit: Αφού η συγκέντρωση ασβεστίου μου είναι καλή, γιατί λες ότι δεν παίρνω επαρκές? Το χειμώνα με τόσα γαλακτοκομικά που τρώγω σίγουρα πιάνει κορυφή αλλά και τώρα φαίνεται να είναι καλό. Στηρίζεις κάπου αλλού βάσει εξετάσεων ότι δεν είναι επαρκές?

    thanks[:-graduate][:-thumbu]
    "Αν δεν μάθεις να κάνεις προπόνηση για σαρκόπλασμα, προκοπή δε θα δεις!"

    Bulking mode


    Αν δεν έχεις χρόνο να το κάνεις σωστά, πρέπει να 'χεις χρόνο να το κάνεις ξανά!

    Eat Less, Lift Moderate, Rest a Lot!!!
    Current status: Eating crap, Lifting Nothing, Resting... NOT!!!


  26. #236

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by FaTaL_ErrOr

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by MATZ

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by FaTaL_ErrOr

    Mπανάνα τρώγω πάντα στο μεταπροπονητικό... Γιαούρτια τρώγω συνήθως τις μέρες που δεν πάω gym και δεν τρώω σχεδόν καθόλου carbs(2 days a week)... Παίρνω ZMA και αλμορά μετά την προπόνηση. Μαρούλι, χόρτα, αγγούρια τρώγω στα γεύματα που δεν έχουν carbs όπως και γράφω.
    Mπρόκολα αυτή την εποχή δεν παίρνω γιατί είναι χειμερινά :D. Παλιά έπαιρνα Calcivita, τώρα δεν βρίσκω και έχω αλλάξει σε καθαρή C.
    </blockquote id=quote>

    Α ! οκ
    Πάντως δέν θα ήταν ασχημη ιδέα, κάποια στιγμή να δεις αυτά τα δυο που σου γράφω , φεριτίνη και σιδηρο
    </blockquote id=quote>

    H αλήθεια είναι ότι με ανησύχησες. Θα πάω να κάνω μόνο γιαυτά τα 2 μια εξέταση σε εξωτερικό εργαστήριο γιατί τα άλλα μπόρεσα και τα έκανα σε νοσοκομείο όταν είχε ο ξαδερφός μου εφημερία.
    Τα υπόλοιπα τα είδες φυσιολογικά εσύ? Μόνο αυτό σου φάνηκε παράξενο?
    Πιστεύεις ότι πρέπει να κάνω κάποιες διορθώσεις σε προπόνηση ή φαγητό?

    Εdit: Αφού η συγκέντρωση ασβεστίου μου είναι καλή, γιατί λες ότι δεν παίρνω επαρκές? Το χειμώνα με τόσα γαλακτοκομικά που τρώγω σίγουρα πιάνει κορυφή αλλά και τώρα φαίνεται να είναι καλό. Στηρίζεις κάπου αλλού βάσει εξετάσεων ότι δεν είναι επαρκές?

    thanks[:-graduate][:-thumbu]
    </blockquote id=quote>

    Το οτι το ασβέστιο είναι εντός ορίων στο αίμα , δέν σημαίνει ακριβώς οτι πέρνεις επαρκές , αλλα οτι υπάρχει κάποια ομοιόσταση απο πλευρας ποσοτητος , ο οργανισμός σε περιπτώσεις ελλείψεως χρησιμοποιεί τίς αποθήκες ασβεστίου (που είναι τα οστά) και λαμβάνει απο εκεί και σε πειρπτώσεις υπερεπέρκειας πάλι κεί εναποθέτει
    Στο θέμα του ασβεστίου παίζουν ρολο κι αλλοι παράγοντες οπως η D (D3 )
    Αλλά και στο κάλιο , παρόλο που είναι σαφώς εντός ΦΤ θα περίμενα λιγο παραπάνω μιάς και αυτο ρυθμίζει τα ενδο-νερά

    Μιά σημείωση :
    Αυτά που σου γράφω περί ασβεστίου και γενικά αίματος , τα διαπίστωσα για άλλη μιά φορά πρόσφατα σε (συνεχόμενεσ )εξετάσεις τριών BB (του Ανδρέα , ενός φίλου αλλου εκτός φρουμ και τίς δικές μου
    Πχ αναφέρω αντίστοιχα νούμερα απο δικές μου
    Νάτριο 140
    Κάλιο 5
    Αιματοκρίτης 47
    Αιμοσφαιρίνη 16.5
    Αιμοπετάλια 250 (χιλιάδες )

    Και σημειωτέον είμαι σε ελαφρώς υποθερμιδική δίαιτα

    Το ασβέστιο λοιπον σύμφωνα με τούς πινακες για ένα ανδρα ενήλικα (οχι αθλητή με εντονη αθλητικη δραστηριοτητα ) είναι στα 1000mg κάθε μέρα , πιστεύω οτι ένας ΒΒ έχει ανάγκη απο κάτι πααρπάνω 1200-1300mg και βλέποντας την διατροφή σου πιστεύω οτι δέ είσαι παρπάνω απο 500-750mg την ημέρα

    Δέν στα γράφω αυτά για να τρομάξεις , απλά λέω τι νομίζω και γενικά τι έχω δεί και πιστεύω οτι ισως θα επρεπε να το δείς και να το ψάξεις γιατι το ασβέστιο και το αιματολογικό κομμάτι είναι απο τα σημαντικότερα για τήν υγεία , αλλα και τήν μυϊκη πρόοδο (η και συντήρηση )

    Καλημέρα

  27. #237
    Senior Bodybuilder FaTaL_ErrOr's Avatar
    Join Date
    26-09-06
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης, Greece.
    Posts
    2,146

    Default

    Βρήκα κάτι γενικές εξετάσεις από όταν είχα πάει για αιμοδοσία πέρυσι... Δεν ήμουν υποθερμιδικά, ήμουν γύρω στα 90kg αν κρίνω από το μήνα, έπινα σίγουρα 1lt+ γάλα την ημέρα. Πρωτείνη και κρέας έτρωγα λιγότερα από ότι τώρα. Ποστάρω αν και δεν ξέρω κατά πόσο θα βοηθήσουν... Αν βρω και άλλες θα τις ανεβάσω

    Attached Image:

    "Αν δεν μάθεις να κάνεις προπόνηση για σαρκόπλασμα, προκοπή δε θα δεις!"

    Bulking mode


    Αν δεν έχεις χρόνο να το κάνεις σωστά, πρέπει να 'χεις χρόνο να το κάνεις ξανά!

    Eat Less, Lift Moderate, Rest a Lot!!!
    Current status: Eating crap, Lifting Nothing, Resting... NOT!!!


  28. #238

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by FaTaL_ErrOr

    Βρήκα κάτι γενικές εξετάσεις από όταν είχα πάει για αιμοδοσία πέρυσι... Δεν ήμουν υποθερμιδικά, ήμουν γύρω στα 90kg αν κρίνω από το μήνα, έπινα σίγουρα 1lt+ γάλα την ημέρα. Πρωτείνη και κρέας έτρωγα λιγότερα από ότι τώρα. Ποστάρω αν και δεν ξέρω κατά πόσο θα βοηθήσουν... Αν βρω και άλλες θα τις ανεβάσω
    </blockquote id=quote>

    Ναι ρε συ φίλε , σαφώς και βοηθούν γιατι οπως βλέπεις κι εσύ σ αυτές έχουμε , αλλο αιματοκρίτη και αλλη αιμοσφαιρίνη και άλλα αιμοπετάλια πολυ πιο κοντά στα αναμενομενα
    Μήπως τράβηξες τήν δίαιτα πολύ και κουράστηκες ?

  29. #239
    Senior Bodybuilder FaTaL_ErrOr's Avatar
    Join Date
    26-09-06
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης, Greece.
    Posts
    2,146

    Default

    Μανώλη έκανα πριν 3 βδομάδες ενεργητική ξεκούραση... Έπαιξα πολύ χαλαρά...Μόνο πόδια κούρασα λίγο πάνω στην κ@()λα μου. Δε νιώθω κουρασμένος... Αντίθετα θα έλεγα ότι νιώθω περισσότερη ενέργεια από το χειμώνα... Τώρα αν ο οργανισμός κουράστηκε και δεν μου έχει βγει ακόμα δεν ξέρω. Κοιμάμαι και 8-10 ώρες τη μέρα σίγουρα... Τελικά τι συμπέρασμα βγαίνει? Να αλλάξω κάτι στη δίαιτα? Στην προπόνηση? Να πάρω κανένα συμπλήρωμα ασβεστίου ή δεν ξέρω και γω τι άλλο? Εχω αγχωθεί...
    "Αν δεν μάθεις να κάνεις προπόνηση για σαρκόπλασμα, προκοπή δε θα δεις!"

    Bulking mode


    Αν δεν έχεις χρόνο να το κάνεις σωστά, πρέπει να 'χεις χρόνο να το κάνεις ξανά!

    Eat Less, Lift Moderate, Rest a Lot!!!
    Current status: Eating crap, Lifting Nothing, Resting... NOT!!!


  30. #240

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by FaTaL_ErrOr

    Μανώλη έκανα πριν 3 βδομάδες ενεργητική ξεκούραση... Έπαιξα πολύ χαλαρά...Μόνο πόδια κούρασα λίγο πάνω στην κ@()λα μου. Δε νιώθω κουρασμένος... Αντίθετα θα έλεγα ότι νιώθω περισσότερη ενέργεια από το χειμώνα... Τώρα αν ο οργανισμός κουράστηκε και δεν μου έχει βγει ακόμα δεν ξέρω. Κοιμάμαι και 8-10 ώρες τη μέρα σίγουρα... Τελικά τι συμπέρασμα βγαίνει? Να αλλάξω κάτι στη δίαιτα? Στην προπόνηση? Να πάρω κανένα συμπλήρωμα ασβεστίου ή δεν ξέρω και γω τι άλλο? Εχω αγχωθεί...
    </blockquote id=quote>

    Μα ρε φίλε σου γράφω τι να κάνεις , αλλά δέν το αναφέρεις και το προσπερνάς .
    Αν θέλεις να δείς τι γίνεται κάνε φερριτίνη και αιμοσφαιρίνη , και υπ οψι ,ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ για να αγχωθείς , απλά μερικά νούμερα είναι χαμηλά σε σχέση με ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ , κάτι που μπορεί να σημαίνει κάτι ή μπορεί να μην σημαίνει και τίποτα
    Κάθε οργανισμός έχει και τίς δικές τους ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ ΟΜΟΙΟΣΤΑΣΙΕΣ , οποτε μερικές φορές μερικά πράγματα δέ εξηγούνται με τίς σημερινές μας γνώσεις
    Εξαλου σε καμμιά περίπτωση δέν έχω πρόθεση να αγχωθείς , απλά το συζητάμε για περαιτέρω διερεύνηση
    Νάξερες ποσες φορες το έχω κάνει αυτό στον εαυτό μου ...


 
Page 8 of 46 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αποτελεσματα εξετάσεων αιματος
    By Billy14 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 23
    Last Post: 21-09-19, 07:51
  2. εξέταση αίματος-ούρων
    By Mastoras in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 25-09-06, 20:20

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •