Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 18 of 18
  1. #1

  2. #2
    Pumping Iron
    Join Date
    17-05-05
    Location
    Larisa
    Posts
    466

    Default

    Tο δεύτερο βίντεο καταπληκτικό!
    Πωπω...!!!Τι άσκηση είναι αυτή με την μπάλα!Μαμάτη!!!
    Και το στρέτσιν στο πρώτο βίντεο πολύ καλό!Μου αρεσε η 2η διάταση για τα πόδια!

  3. #3

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default



    Πολύ ενδιαφέρουσα ιστορία. Και το λυπηρό είναι ότι για μια ακόμη φορά, οι βρυκόλακες της δημοσιογραφίας και της γυμναστικής γράφουν ότι "δεν κάνει με μεγάλα βάρη, κάνει ασκήσεις πάνω σε φουσκωτές μπάλες" και τέτοιες παπαριές. Ναι, σίγουρα κάνει τέτοιες ασκήσεις για να τη βοηθήσουν στο άθλημά της, αλλά το σώμα πώς έγινε φέτες;

    Χαίρομαι που στο video τη δείχνει να κάνει μονόζυγο με κρεμασμένο βάρος πάνω της, τουλάχιστον όσοι σκέφτονται λίγο να καταλάβουν ότι το bodybuilding είναι ο λόγος που μια γυναίκα 41 ετών ξανακατεβαίνει να κολμπήσει σε Ολυμπιάδα.

  4. #4

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    ΟΕο! Μονόζυγο με 10 κιλά πάνω της για πλάκα!! ΟΕΟ!! :D:D[:-bouncy]

  5. #5
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    αυτο θα εγραφα και εγω τωρα καμακι!Omg..

  6. #6

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    H φίλη μας τα κατάφερε:

    (http://www.contra.gr/Swimming/World/...08/208052.html)
    Ολυμπιονίκης ετών...41

    Νίκος Γιαννόπουλος
    Δημοσίευση : 10/08/2008 18:55 - Τελ. ανανέωση : 10/08/2008 19:20

    Η 10η Αυγούστου θα μπει σίγουρα στο άλμπουμ των πολύ έντονων αναμνήσεων στη ζωή της Ντάρα Τόρες.
    Και πώς να γίνει διαφορετικά όταν η Αμερικανίδα κολυμβήτρια φόρεσε στο στήθος της ασημένιο Ολυμπιακό μετάλλιο σε ηλικία 41 ετών! Για ένα τόσο ανταγωνιστικό άθλημα, όπως είναι η κολύμβηση, το να κρατηθείς σε τόσο υψηλό επίπεδο σε τόσο προχωρημένη (αθλητικά) ηλικία είναι ένας μεγάλος άθλος.

    Και όμως, στην 5η Ολυμπιάδα της πλούσιας καριέρας της (από το 1984 έχει χάσει μόνο τους Αγώνες της Αθήνας το 2004), η Τόρες κατάφερε να γράψει ιστορία. Κολύμπησε με την Εθνική ομάδα των ΗΠΑ στα 4χ100 και κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο, γεγονός που την έκανε να πετάξει από χαρά.

    Μετά τον αγώνα, η 41χρονη Ολυμπιονίκης είχε διάθεση για χιούμορ: «Νομίζω ότι ο Φελπς είναι σε καλό δρόμο για να με ξεπεράσει» αστειεύτηκε για να συμπληρώσει: «Δεν έχω συνηθίσει να κολυμπώ γρήγορα το πρωί. Είμαι συνηθισμένη να κολυμπώ το βράδυ. Όταν ήμουν στα αποδυτήρια ένιωθα σαν είναι έξι το απόγευμα. Ενας συναθλητής μου με πλησίασε και μου είπε όμως ότι κάπου αλλού ήταν 11 το βράδυ».

    Στοιχεία?ταυτότητας

    Ημερομηνία Γέννησης: 15 Απριλίου 1967
    Tόπος Γέννησης: Τζούπιτερ, Φλόριντα
    Yψος: 1.81μ
    Aγωνίσματα: Ελεύθερο, Πεταλούδα
    Ολυμπιακά Μετάλλια: 10

    Η Τόρες κατέκτησε το πρώτο της Ολυμπιακό μετάλλιο, στους Αγώνες του 1984 στο Λος Αντζελες, όταν πολλές αθλήτριες των σημερινών Ολυμπιακών δεν είχαν γεννηθεί καν. Ακόμα και στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Σίδνεϊ το 2000 ήταν η γηραιότερη κολυμβήτρια των ΗΠΑ, γεγονός που δεν την εμπόδισε να κατακτήσει πέντε μετάλλια. Συνολικά έχει στην κατοχή της 10.

    Αποσύρθηκε προσωρινά και έκανε καριέρα δημοσιογράφου στα κορυφαία τηλεοπτικά δίκτυα των ΗΠΑ (ΝΒC, ESPN, TNT), όμως το σαράκι του αθλητισμού την έτρωγε. Αποφάσισε να επιστρέψει για έναν ακόμη Ολυμπιακό μετάλλιο και κάλυψε την απόσταση στα 100μ ελεύθερο τον Ιούλιο σε 53.78, ελάχιστα εκατοστά κάτω από το Αμερικανικό ρεκόρ.

    Πότε θα εγκαταλείψει τον αθλητισμό; Η λογική λέει αμέσως μετά τους Ολυμπιακούς του Πεκίνου αλλά η ίδια δεν...ξεκαθαρίζει τη θέση της: «Νιώθω υπέροχα. Εχω πολύ ενέργεια. Είναι ένα σπουδαίο συναίσθημα αυτό που νιώθω. Είναι αλήθεια, έχω 10 μετάλλια». Το τι θα πράξει, είναι άγνωστο. Σίγουρα πάντως θα δείξει με υπερηφάνεια το τελευταίο της μετάλλιο στην κόρη της Τέσα Γκρέις η οποία ήρθε στον κόσμο τον Απρίλιο του 2006. Και θα της πει ότι η μαμά της είναι μία γυναίκα που κατάφερε, έστω και προσωρινά, να νικήσει το χρόνο.

  7. #7

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by GRF
    "δεν κάνει με μεγάλα βάρη, κάνει ασκήσεις πάνω σε φουσκωτές μπάλες" και τέτοιες παπαριές. Ναι, σίγουρα κάνει τέτοιες ασκήσεις για να τη βοηθήσουν στο άθλημά της, αλλά το σώμα πώς έγινε φέτες;

    Χαίρομαι που στο video τη δείχνει να κάνει μονόζυγο με κρεμασμένο βάρος πάνω της, τουλάχιστον όσοι σκέφτονται λίγο να καταλάβουν ότι το bodybuilding είναι ο λόγος που μια γυναίκα 41 ετών ξανακατεβαίνει να κολμπήσει σε Ολυμπιάδα.
    </blockquote id=quote>

    Κοιτάξτε τι κάνουν στα δικέφαλα οι φουσκωτές μπάλες και η γιόγκα (lol):

    http://www.youtube.com/watch?v=hdCZ8AQrMlw

    Είναι που δεν κάνει βάρη η κοπέλα, γι'αυτό..:D

  8. #8

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    [:-bouncy] [:-bouncy] σαν τις φουσκωτες μπαλες ειναι αυτο το εμοτικον:D

    Καλα ναι και η Μαντονα απο τις φουσκωτες μπαλες εχει τετρακεφαλα αρσιβαριστριας σε κατι video.Για πλακα κανει 100 κιλα σκουωτ απο τον πολυ διαλογισμο μαλλον[:-bouncy]

    Και ο Ζane εκανε διαλογισμο αλλα δεν το εκανε θεμα:D

  9. #9
    Pumping Iron elefterios's Avatar
    Join Date
    01-03-08
    Location
    athens.
    Posts
    462

    Default

    κανει και powerplate...
    o tempora o mores!

  10. #10
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    02-04-08
    Location
    .
    Posts
    171

    Default

    ποτε θα γινει το μπαμ και θα σκασει καμια εγχειρηση ανοιχτης καρδιας η κανενα μπαι πας αναρωτηθηκε κανεις σας???γιατι να την πιασουν με διμεθιλοτριενολη δεν προλαβαινουν και δεν εχει και νοημα.......ειναι 41......και ειναι αμερικανα.........!!!!!!!!Παντως οντος τα δικεφαλα δεν γινονται απο τις μπαλες αυτο ειναι σιγουρο αυτα που λενε ειναι βλακιες......!!!!!

  11. #11

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by samios

    ποτε θα γινει το μπαμ και θα σκασει καμια εγχειρηση ανοιχτης καρδιας η κανενα μπαι πας αναρωτηθηκε κανεις σας?
    </blockquote id=quote>


    μη τις βλεπεις που λαμπουν απο υγεια !στα τελευταια τους ειναι και η Madonna και η Dara :D

    αν ολες οι γυναικες στα 40+ φαινονταν ετσι...

    Επισης μαλλον αναφερεσαι στην 'μεθυλτριενολονη'

  12. #12
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    02-04-08
    Location
    .
    Posts
    171

    Default

    ναι σε αυτην αναφερομαι!!!!Παντως μαλλον δεν καταλαβες τι εννοω.....!!!!τελος παντων ,ξερεις πολλους ανθρωπους οι οποιοι να ειναι ικανοι να ειναι ολυμπιονικες στα 41 τους!!!!ή ειναι και αυτη ενα απο τα genetic freak σαν τον φελπς και τα αλλα παιδια τα οποια τρωνε 12.000 θερμιδες να κολυμπανε σαν ταχυπλοα!!!!αααα οσο για την μαντονα αμα ρουφηξεις και εσυ δυο γραμμες κοκα να δεις πως θα λυσσας κανενα τριωρο.......

  13. #13

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by samios

    ναι σε αυτην αναφερομαι!!!!Παντως μαλλον δεν καταλαβες τι εννοω.....!!!!τελος παντων ,ξερεις πολλους ανθρωπους οι οποιοι να ειναι ικανοι να ειναι ολυμπιονικες στα 41 τους!!!!ή ειναι και αυτη ενα απο τα genetic freak σαν τον φελπς και τα αλλα παιδια τα οποια τρωνε 12.000 θερμιδες να κολυμπανε σαν ταχυπλοα!!!!αααα οσο για την μαντονα αμα ρουφηξεις και εσυ δυο γραμμες κοκα να δεις πως θα λυσσας κανενα τριωρο.......
    </blockquote id=quote>

    Βασικά αδιαφορώ τι κάνουν οι ολυμπιονίκες και η Μαντόνα .Δικαίωμά τους στην τελική.
    Αυτό που ξέρω και έχει σημασία είναι ότι ο καθένας μπορεί να έχει ένα πολυ καλό σώμα χωρίς να χρησιμοποιεί φάρμακα.

  14. #14

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by samios

    ναι σε αυτην αναφερομαι!!!!Παντως μαλλον δεν καταλαβες τι εννοω.....!!!!τελος παντων ,ξερεις πολλους ανθρωπους οι οποιοι να ειναι ικανοι να ειναι ολυμπιονικες στα 41 τους!!!!ή ειναι και αυτη ενα απο τα genetic freak σαν τον φελπς και τα αλλα παιδια τα οποια τρωνε 12.000 θερμιδες να κολυμπανε σαν ταχυπλοα!!!!αααα οσο για την μαντονα αμα ρουφηξεις και εσυ δυο γραμμες κοκα να δεις πως θα λυσσας κανενα τριωρο.......
    </blockquote id=quote>

    Δηλαδή πιστεύεις ότι μόνο η Dara Torres και ο Phelps ντοπάρονται και οι άλλοι όχι; Το ερώτημα είναι αν αυτοί οι δύο έχουν περισσότερες πιθανότητες να πάθουν κάτι σαν και αυτό που λες σε σχέση με τους υπόλοιπους συναθλητές τους; Η' αν θέλουμε να το πάμε και γενικότερα, περισσότερες πιθανότητες να πάθει κάτι έχει η Torres ή μια 40άρα που κάθεται στον καναπέ της όλη μέρα και τα βράδια είναι με το ποτό και παϊδάκι στο χέρι;

  15. #15
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    02-04-08
    Location
    .
    Posts
    171

    Default

    Ολοι ντοπαρονται δεν υπαρχει αθλητης που να μην ντοπαρεται και το ξερω απο πρωτο χερι!!!Απο εκει και περα ο καθενας κανει τις επιλογες του ,αλλοι πεθαινουν απο πα'ι'δακι και αλλοι προκαλουν την τυχη τους με αναβολικα στερεοειδη!!!!Επισης αλλο να παιρνεις στερεοειδη στα 20 και αλλο στα 40 η κανω λαθος?Δεν ξερω ποιος εχει περισσοτερες πιθανοτητες να παθει κατι!Στην τελικη μπορει να μην πεθανει αλλα να εχει χρονια προβληματα με ζωτικα της οργανα που πιθανον να ειναι και χειροτερο.Επισης αντρικο δεχομαι αυτο που λες οτι ειναι ευκολο καποιος να εχει ενα ωραιο σωμα χωρις φαρμακα αλλα αυτη ειναι 40 και παιρνει αρα.....ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ:Ας μην επαινουμε τον καθε "υπερπρωταθλητη" χωρις να δειχνουμε και τι γινετε απο πισω του!Σπρωξτε τα παιδια στον αθλητισμο και οχι στον πρωταθλητισμο!Γιατι αυτο θα μου πειτε?Γιατι παραδειγματα σαν της Dara Torres οδηγουν αργα η γρηγορα τα παιδια στα στερεοειδη,κατι το οποιο πιθανον να καταστρεψει τη ζωη τους.

    Αυτες ειναι οι αποψεις μου και σας ευχαριστω που ανταλλαξαμε γνωμες πανω στο συγκεκριμενο θεμα.

  16. #16
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-10-08
    Location
    athens
    Posts
    26

    Default

    wow! μακαρι να'μαι και εγω ετσι στην ηλικια της... αλλα με καλη διατροφη και γυμναστηριο ΜΟΝΟ..χιχι
    ~ Mens sana in corpore sano ~

  17. #17

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by GRF

    Το ερώτημα είναι αν αυτοί οι δύο έχουν περισσότερες πιθανότητες να πάθουν κάτι σαν και αυτό που λες σε σχέση με τους υπόλοιπους συναθλητές τους; Η' αν θέλουμε να το πάμε και γενικότερα, περισσότερες πιθανότητες να πάθει κάτι έχει η Torres ή μια 40άρα που κάθεται στον καναπέ της όλη μέρα και τα βράδια είναι με το ποτό και παϊδάκι στο χέρι;
    </blockquote id=quote>

    [:-thumbu]

  18. #18
    Pumping Iron
    Join Date
    12-05-08
    Location
    .
    Posts
    544

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by samios

    Ολοι ντοπαρονται δεν υπαρχει αθλητης που να μην ντοπαρεται και το ξερω απο πρωτο χερι!!!Απο εκει και περα ο καθενας κανει τις επιλογες του ,αλλοι πεθαινουν απο πα'ι'δακι και αλλοι προκαλουν την τυχη τους με αναβολικα στερεοειδη!!!!Επισης αλλο να παιρνεις στερεοειδη στα 20 και αλλο στα 40 η κανω λαθος?Δεν ξερω ποιος εχει περισσοτερες πιθανοτητες να παθει κατι!Στην τελικη μπορει να μην πεθανει αλλα να εχει χρονια προβληματα με ζωτικα της οργανα που πιθανον να ειναι και χειροτερο.Επισης αντρικο δεχομαι αυτο που λες οτι ειναι ευκολο καποιος να εχει ενα ωραιο σωμα χωρις φαρμακα αλλα αυτη ειναι 40 και παιρνει αρα.....ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ:Ας μην επαινουμε τον καθε "υπερπρωταθλητη" χωρις να δειχνουμε και τι γινετε απο πισω του!Σπρωξτε τα παιδια στον αθλητισμο και οχι στον πρωταθλητισμο!Γιατι αυτο θα μου πειτε?Γιατι παραδειγματα σαν της Dara Torres οδηγουν αργα η γρηγορα τα παιδια στα στερεοειδη,κατι το οποιο πιθανον να καταστρεψει τη ζωη τους.

    Αυτες ειναι οι αποψεις μου και σας ευχαριστω που ανταλλαξαμε γνωμες πανω στο συγκεκριμενο θεμα.
    </blockquote id=quote>

    [:-thumbu]


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •