Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    10-04-06
    Location
    .
    Posts
    3

    Default Πληροφοριες για χρηση προιοντων Muscletech

    Καλησπερα σε ολους,ειναι η πρωτη φορα που γραφω στο forum και θα ηθελα αν γινεται μερικες πληροφοριες για την χρηση
    των παρακατω προιοντων.Εχω ξεκινησει γυμναστηριο(βαρη και αεροβια) εδω και καποιο καιρο με σκοπο κυριως το χασιμο βαρους.Ειμαι περιπου 1.77 υψος με 95 κιλα βαρος.
    Εχω διαβασει τις διατροφικες προτασεις του κ.BRaWNy στο forum και προσπαθω να τις ακολουθησω πιστα.Περα απο την διατροφη πρωτεινη λαμβανεται καθημερινα 3 φορες με γαλα.Εχω προμηθευτει λιποτροπικα χαπια Hydroxicut,τα χαπια Leukic Anabolic Activator της Muscletech και το Six Star Nitric Oxide Overdrive.Οι προτεινομενες δοσολογιες ειναι ολες σχεδον πριν την προπονηση.Ειναι δυνατον να συμβουλεψει καποιος ενα προγραμμα σωστης ληψης των παραπανω συμπληρωματων? Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας.

  2. #2
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    30-03-05
    Location
    .
    Posts
    36

    Default

    Έτυχε και ήρθε στα χέρια μου ένα από τα super duper διαφημιστηκά της Muscletech..

    Πολλαπλά συναισθήματα..
    1. Με τόσες υποσχέσεις σίγουρα πρόκειται για μια μουφα..
    2. Καλά μπας και είναι αλήθεια?

    Εντέλει δεν έχω καταλάβει αν είναι όντως μούφα ή όχι.. γιατί τυχαίνει και διαβάσα κάτι reviews σε blocks που μιλάνε για 1 κιλό καθαροί μυς σε μια βδομάδα με το που πήραν το Leukic και δεν έχουν και καμία σχέση με την εταιρία..

    Αλλά αυτές οι διαφημίσεις τους μάλλον είναι περισσότερο δυσφήμιση......
    Οι τεράστιοι από Mr Olympia πέρνουν Leukic για να γίνουν έτσι...
    Α sorry πέρνουν και hydroxycut hardcore kai hydrazide!! :P :P :P :P :P

  3. #3
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    25-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,337

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by 200sx

    Έτυχε και ήρθε στα χέρια μου ένα από τα super duper διαφημιστηκά της Muscletech..

    Πολλαπλά συναισθήματα..
    1. Με τόσες υποσχέσεις σίγουρα πρόκειται για μια μουφα..
    2. Καλά μπας και είναι αλήθεια?

    Εντέλει δεν έχω καταλάβει αν είναι όντως μούφα ή όχι.. γιατί τυχαίνει και διαβάσα κάτι reviews σε blocks που μιλάνε για 1 κιλό καθαροί μυς σε μια βδομάδα με το που πήραν το Leukic και δεν έχουν και καμία σχέση με την εταιρία..

    Αλλά αυτές οι διαφημίσεις τους μάλλον είναι περισσότερο δυσφήμιση......
    Οι τεράστιοι από Mr Olympia πέρνουν Leukic για να γίνουν έτσι...
    Α sorry πέρνουν και hydroxycut hardcore kai hydrazide!! :P :P :P :P :P
    </blockquote id=quote>

    Καλα 1 καθαρο μυικο κιλο την εβδομαδα μου φαινετε απιστευτο να το πιστεψει καποιος . Δηλαδη με την λογικη οτι καπιοι κανουν ογκο 6-7 μηνες με σωστη διατροφη θα περνουν 4 Χ 7 = 28 μυικα κιλα ?:D

  4. #4
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    30-08-07
    Location
    .
    Posts
    197

    Default

    λοιπόν, στο μέλλον θα σηκώσω άρθρο που θα αναλύει τι ακριβώς βάζουν μέσα στα προιόντα της MT

    τώρα στα γρήγορα όμως έχω να πω 2 πράγματα

    α) ΝΑΙ, τα προιόντα τα ίδια είναι καλά, προς το πολύ καλά. (η τιμή και γενικά οι πολιτικές τις εταιρίας είναι που χαλάνε την δουλειά)

    β) συγκεκριμένα για το LEUKIC, τα συστατικά του είναι λευκίνη + μάρκετινγκ. η λευκίνη όμως είναι ένα πολλά υποσχόμενο αμινοξύ, βλέπε http://www.bodybuilding.com/fun/layne39.htm
    άρα ναι, τα reviews μάλλον είναι αξιόπιστα.
    βέβαια μην πας και πάρεις leukic και κλαις τα λεφτάκια σου, βρες από κάπου σκέτη λευκίνη και παίρνε. προσωπικά από την έρευνα που έχω διαβάσει θα σου προτείνω 3-5γρ μαζί με ΚΑΘΕ γεύμα για καλά αποτελέσματα, και τουλάχιστον 2 μήνες συνεχόμενη χρήση. μία καλή πηγή για να αγοράσεις είναι www.bulkpowders.co.uk

    γ) αυτά που λένε στις διαφημίσεις είναι μ@λακίες του χειρότερου είδους που έχουν σκοπό την παραπλάνηση. για παράδειγμα είναι πολύ πιθανό ηξ έρευνα να έγινε σε αγύμναστους κεφτέδες που ξαφνικά τους βάλανε σε φουλ πρόγραμμα διατροφής και προπόνησης, και τους δώσανε και λευκίνη. τότε είναι απόλυτα λογικό και αναμενόμενο να πάρουν 1 μυικό κιλό σε ένα μήνα, αλλά φυσικά δεν πρόκειται να γίνει αυτό σε άλλο είδους άνθρωπο!

  5. #5
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-07-08
    Location
    mytilini, building, Greece.
    Posts
    1,144

    Default

    ολες αυτες ειναι διαφημιστικες μουφες της muscletech για να ντοπαρουν ψυχολογικα τους αρχαριους και να τους βαλουν στο τρυπακι να αγορασουν ολα αυτα τα προιοντα,τα οποια ειναι πανακριβα-πολλα εξ'αυτων-.εδω παλευουμε ολο το χρονο με διατροφη και πρωτεινη να παρουμε κανα κιλο και αυτοι υποσχονται 5 και 10 μυικα κιλα μεσα σε 2-3 μηνες,ουτε αυξητικη ορμονη να μας πουλουσαν!!!
    παντως οπου ακους πολλα κερασια κρατα και μικρο καλαθι
    ()

  6. #6

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Η Muscletech έχει βρει τον τρόπο να εκμεταλλεύεται από τον κόσμο το placebo effect. Αυτό από μόνο του είναι κάτι σπουδαίο, διότι το placebo effect όντως μπορεί να σε κάνει να σηκώνεις περισσότερα κιλά και γενικά να βοηθάει τον οργανισμό σου να έχει βελτιωμένο ορμονικό περιβάλλον. Ουσιαστικά αυτό πληρώνει κανείς + τους γραφίστες που φτιάχνουν τα ωραία σχήματα. Βεβαίως τα συστατικά στα προϊόντα τους είναι τα ίδια που υπάρχουν και σε άλλα. Όμως το ότι σου περιγράφουν τη δράση τους με όμορφα λόγια και εντυπωσιακά σχήματα, πείθει αρκετούς στο να την αγοράσουν - και να ορκίζονται στα οφέλη της σε σχέση με άλλα ολόιδια προϊόντα.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •