Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    22-09-07
    Location
    .
    Posts
    194

    Default η διατροφη μου για ογκο

    γεια και απο μενα μετα απο απουσια 6 μηνων λογο ατυχηματος απο γυμναστηρια εχω μπει παλι σε προπονησεις εδο και 3 μηνες και αυτη τη διατροφη την εχω ξεκινησει τορα λοιπον 1γευμα 8'00(150γρβρωμης+1μπανανα+2κουταλιες μελι+1ποτηρι γαλα1,5%λιπαρα)2γευμα 11'00(2αυγα ολοκληρα+2ασπραδια+2φετες μαυρο ψωμι με 2 γαλοπουλα+10αμιγδαλα αψητα και αναλατα+1σαλαταμαρουλιμε 1 κουταλια ελαιολαδο)3γευμα 2'00(200γραμμ κοτοπουλο στηθος+100γρ ρυζι+λαχανικα)4΄30 γυμναστηριο 6΄'30 μεταπροπονητικο γευμα 1τονο σε νερο+60γρ ρυζι+σαλατα μαρουλιμε 1κουταλια ελαιολαδο) 7'30 2 γιαουρτακια τοταλ 0%λιπαρα 10'00(200γρκοτοπουλο+2πατατες μετριεσ 100γρπεριπου+λαχανικα)στο 3 και 6 γευμα αντι για κοτοπουλο βαζω η σολομο η μπριζολα μοσχαρισια περιμενω σιμβουλες σας thanks

  2. #2
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    22-09-07
    Location
    .
    Posts
    194

    Default

    επισης να προσθεσω οτι σιμπλιροματα δεν παιρνω με
    χρι να επανερθω στα κιλα που σικωνα και να διναμοσω

  3. #3
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    22-09-07
    Location
    .
    Posts
    194

    Default

    επισης να προσθεσω οτι σιμπλιροματα δεν παιρνω με
    χρι να επανερθω στα κιλα που σικωνα και να διναμοσω

  4. #4
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    24-07-07
    Location
    ATHENS, GREECE, Greece.
    Posts
    169

    Default

    η διατροφή σου φαίνεται μια πολύ υγιεινή διατροφή που διαφοροποιείται απο του μέσου έλληνα τόσο στη ποιότητα των τροφών όσο και στη συχνότητα των γευμάτων του. οπότε είσαι στο σωστό δρόμο για μια καλύτερη διάπλαση. μια πολυβιταμινούλα δε θα έβλαπτε μιας και δε βλέπω φρούτα και λαχανικά (αν και πιστεύω πως οτι ζαρζαβατικό και φρούτο έρχεται στο τραπέζι μας στερείται των αναμενόμενων βιταμινών ).αν θές λίγη παραπάνω πρωτείνη το πρωι βάλε κανά ασπράδι ακόμη και πριν τον ύπνο αν θες καμιά αργής απελευθέρωσης πρωτείνη βλέπε κόταζ..συνέχισε να την τηρείς χωρίς να παρεκλίνεις. αν η διατροφή σου είναι καλή σου απάντηση σου απάντησα ήδη με την ταπεινή μου γνώμη. αλήθεια αναρωτιέσαι αν η διατροφή αυτη είναι καλή για όγκο? απάντηση δε πρόκειται να δοθεί εφόσον δε ξέρουμε ύψος, κιλά, βασικό μεταβολικό ρυθμό, την προπόνηση σου, σωματότυπο σου, αν ασκείς χειρονακτικό επάγγελμα ή μη και άλλα τέτοια ωραία που λίγοι κάθονται να γράψουν παρά αρέσκονται στο να αραδιάζουν μια διατροφή και να ρωτάνε αν είναι ωραία για ένα συγκεκριμένο στόχο που αυτοί έχουν θέσει είτε αυτός λέγεται γράμμωση είτε λέγεται όγκος. το αν είναι καλή για αυξηση μυικού όγκου θα το διαπίστώσεις νομίζω εσυ στην πορεία με ακολούθηση αυτης της διάιτας. ο κανόνας είναι απλός. παραπάνω θερμίδες απο αυτες που καταναλώνεις θα σε οδηγήσουν σε αυξηση βάρους. όλα είναι θέμα ισοζυγίου. ελπίζω να σε βοήθησα. καλή επιτυχία στους στόχους σου

  5. #5
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    24-07-07
    Location
    ATHENS, GREECE, Greece.
    Posts
    169

    Default

    η διατροφή σου φαίνεται μια πολύ υγιεινή διατροφή που διαφοροποιείται απο του μέσου έλληνα τόσο στη ποιότητα των τροφών όσο και στη συχνότητα των γευμάτων του. οπότε είσαι στο σωστό δρόμο για μια καλύτερη διάπλαση. μια πολυβιταμινούλα δε θα έβλαπτε μιας και δε βλέπω φρούτα και λαχανικά (αν και πιστεύω πως οτι ζαρζαβατικό και φρούτο έρχεται στο τραπέζι μας στερείται των αναμενόμενων βιταμινών ).αν θές λίγη παραπάνω πρωτείνη το πρωι βάλε κανά ασπράδι ακόμη και πριν τον ύπνο αν θες καμιά αργής απελευθέρωσης πρωτείνη βλέπε κόταζ..συνέχισε να την τηρείς χωρίς να παρεκλίνεις. αν η διατροφή σου είναι καλή σου απάντηση σου απάντησα ήδη με την ταπεινή μου γνώμη. αλήθεια αναρωτιέσαι αν η διατροφή αυτη είναι καλή για όγκο? απάντηση δε πρόκειται να δοθεί εφόσον δε ξέρουμε ύψος, κιλά, βασικό μεταβολικό ρυθμό, την προπόνηση σου, σωματότυπο σου, αν ασκείς χειρονακτικό επάγγελμα ή μη και άλλα τέτοια ωραία που λίγοι κάθονται να γράψουν παρά αρέσκονται στο να αραδιάζουν μια διατροφή και να ρωτάνε αν είναι ωραία για ένα συγκεκριμένο στόχο που αυτοί έχουν θέσει είτε αυτός λέγεται γράμμωση είτε λέγεται όγκος. το αν είναι καλή για αυξηση μυικού όγκου θα το διαπίστώσεις νομίζω εσυ στην πορεία με ακολούθηση αυτης της διάιτας. ο κανόνας είναι απλός. παραπάνω θερμίδες απο αυτες που καταναλώνεις θα σε οδηγήσουν σε αυξηση βάρους. όλα είναι θέμα ισοζυγίου. ελπίζω να σε βοήθησα. καλή επιτυχία στους στόχους σου


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •