Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-07-07
    Location
    .
    Posts
    157

    Default Country Power Powerhooks

    Σκεφτομαι να αγορασω το παρακατω επειδη κανω μονος στο σπιτι εδω και χρονια και παντα απεφευγα ασκησεις με αλτηρες (παγκο,πιεσεις ωμων)επειδη μεχρι να τους φερω εκει που θελω κουραζομαι και χαλαει η προπονηση

    http://www.discount-supplements.co.u...xd.asp?id=4432

    1.Αν το χει καποιος θα θελα να μου πει εντυπωσεις
    2.Γνωριζει καποιος κατι εναλλακτικο γιατι η τιμη ειναι λιγο τσιμπημενη?
    You Will Respect My Authoritah!

  2. #2
    Pumping Iron
    Join Date
    28-02-08
    Location
    Greece.
    Posts
    441

    Default

    Δεν έχω γνώμη γι' αυτά (δεν κατάλαβα καν πως χρησιμοποιούνται...) αλλά έχω εναλλακτικό για να παίρνεις και να αφήνεις τους αλτήρες χωρίς να κουράζεσαι ή να κινδυνεύεις να τραυματιστείς με απότομες κινήσεις και κυρίως τελείως ΤΣΑΜΠΑ! Γενικά -για πολλά κιλά- τους σηκώνεις από το έδαφος με λυγισμένα πόδια σαν να ξεκινάς άρσεις θανάτου, τους φέρνεις στα γόνατά σου (~κάτω τετρακέφαλοι) όρθιους, κάθεσαι στον πάγκο (οι αλτήρες στηρίζονται όρθιοι, πλήρως στα γόνατά σου) και μετά τους φέρνεις διαδοχικά στο ύψος που θέλεις (για ώμους/επικλινή κτλ) με μια μικρή ώθηση από το κάθε γόνατο. Για στήθος σε επίπεδο πάγκο ξαπλώνεις σιγά σιγά φέρνοντάς τους με τα γόνατα ταυτόχρονα στην τελική θέση. Αν και χωρίς σκίτσα/video ελπίζω να έγινα κατανοητός...Αν όχι για check youtube, πχ coleman έχω δει με 200lbs στο κάθε χέρι να το κάνει μια χαρά μόνος του ;)


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •