Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    22-08-08
    Location
    .
    Posts
    44

    Default Αξιολόγηση του Meso-Tech complete.

    Παιδιά χαίρομαι που σας βρήκα και διαβάζοντας έμαθα πολλά γύρω από τις προπονήσεις , το χόμπυ σας , και κυρίως εκείνο που με ενδιέφερε , για την διατροφή .

    Λοιπόν ερώτηση μου είναι , από τα άτομα που έχουν δοκιμάσει , ποια η άποψή τους για το Meso-tech complete . Φυσικά εννοώ για χρήση ενός γεύματος κάθε μέρα ή 2 όταν έχει σκληρή προπόνηση(σε 500 ml γάλατος) και η διατροφή όταν καθημερινά περιέχει όλα τα χρήσιμα και απαιτούμενα στοιχεία . Κοινώς για να μην σας κουράζω ,η επιπρόσθετη καθημερινή χρήση του με τα 40gr πρωτείνης και με αρκετά ακόμα στοιχεία που δεν γνωρίζω ακόμα , θα αλλάξουν κάτι ? Είμαι δρομέας μεσέων αποστάσεων , με μπόλικη αερόβια+ανεερόβια προπόνηση εκτός από βάρη , 1.84 και 75 κιλά . Μία αυξηση στον όγκο ψάχνω αλλά χωρίς να πειραματιστώ με ουσίες και διάφορα συμπληρώματα . ( που και που πίνω ηλεκτρολύτες της All Stars minvit )και για αυτό πρόσθεσα στην διατροφή μου το συγκεκριμένο συμπλήρωμα ή καλύτερα meal replacement . (δεν αντικαθιστώ κάποιο γεύμα υπόψιν τρώω όπως και πριν.)

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

  2. #2
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    24-07-07
    Location
    ATHENS, GREECE, Greece.
    Posts
    169

    Default

    φίλε μου πολυ καλό υποκατάστατο γευματος. ένα φεγγάρι κατανάλωνα 2 φακελάκια τη μέρα και είχα δει καλά κέρδη. το συνιστώ και ας είναι της εταιρείας απάτης μουφα τεκ .

  3. #3
    Advanced Bodybuilder HEAVY DUTY's Avatar
    Join Date
    12-10-07
    Location
    .
    Posts
    940

    Default

    ένα φεγγάρι κατανάλωνα 2 φακελάκια τη μέρα και είχα δει καλά κέρδη. το συνιστώ και ας είναι της εταιρείας απάτης μουφα τεκ .


    σε μια μερα φιλε μου ειδες κερδος εσυ απο τα 2 φακελακια μπαραβο...........ωραιο προιον αυτο.................να το παρω και γω...............υπολογιζω αν καθε μερα κανει και απο λιγο δουλεια του χρονου τετοιο κερο να ειμαι πλαι πλαι με τον jay και ναι κανουμε συγκρηση την most muscular.............ε του π.....η θα τον φαω..............:D:D:D:D:D

  4. #4
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,974

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by HEAVY DUTY

    ένα φεγγάρι κατανάλωνα 2 φακελάκια τη μέρα και είχα δει καλά κέρδη. το συνιστώ και ας είναι της εταιρείας απάτης μουφα τεκ .


    σε μια μερα φιλε μου ειδες κερδος εσυ απο τα 2 φακελακια μπαραβο...........ωραιο προιον αυτο.................να το παρω και γω...............υπολογιζω αν καθε μερα κανει και απο λιγο δουλεια του χρονου τετοιο κερο να ειμαι πλαι πλαι με τον jay και ναι κανουμε συγκρηση την most muscular.............ε του π.....η θα τον φαω..............:D:D:D:D:D
    </blockquote id=quote>

    Ξαναδιάβασε, δεν κατάλαβες τι έγγραψε.
    KaKoFoNiX WaS HeRE !!!

  5. #5
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    22-08-08
    Location
    .
    Posts
    44

    Default

    Ναι έγινε παρεξήγηση σίγουρα...

    Παρακαλώ μείνετε in topic . ευχαριστώ :-)

  6. #6
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    24-07-07
    Location
    ATHENS, GREECE, Greece.
    Posts
    169

    Default

    όχι φίλε heavy duty. δε χρειάζεσαι συμπληρώματα. είσαι καλυμένος με τα 3 σετ και τις 2 προπονήσεις που κάνεις την βδομάδα. ασε τα συμπληρώματα για αυτους που ιδρώνουν στο γυμναστήριο. διάβασε καλύτερα τα γραφόμενα μου και μετά ειρωνευεσαι όσο θες. είπα ένα φεγγάρι έπαιρνα. όχι μια μέρα

  7. #7
    Advanced Bodybuilder HEAVY DUTY's Avatar
    Join Date
    12-10-07
    Location
    .
    Posts
    940

    Default

    σωστα.......τι αποτελεσμα να χω εγω με 3 σετ και 2 προπονησεις την εβδομαδα..................αν δεν κανω 60 σετ 7 φορες την εβδομαδα και δν παρω meso-teck τι αποτελεσματα ναχω..............αυτο κανει την δουλεια στην τελικη...................οταν λες ενα φεγγαρι τι ενοεις????????????

  8. #8
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    30-08-07
    Location
    Salonica, Greece.
    Posts
    204

    Default

    Παιδια μην γινεστε μικροπρεπεις..
    Φιλε μου heavy duty ενα φεγγαρι εννοει καποιο καιρο.Ισως να μην εχεις ακουσει την εκφραση και παρεξηγησες,βιαστηκες ομως να ειρωνευτεις..
    Και συ ομως φιλε arnold,κακως σχολιαζεις ετσι,αφου σαφως παρεξηγησε και οπως καταλαβαινεις η προπονητικη μθεοδος του καθενα ειναι προσωπικη υποθεση
    κι αν ειναι να πουμε κατι ας ειναι γνωμη κι οχι πικρια (αν θες τη γνωμη μου το προγραμμα του heavy duty ειναι ιδιαιτερα δυσκολο,παραπανω μαλλον απο ενα συμβατικο)
    Χωρις να θελω να κανω το ξυπνιο...

    Και επειδη ξεφυγαμε τελειως,
    Για το συγκεκριμενο συμπληρωμα δεν ξερω,δεν το χω παρει,εγω θα συνιστουσα να αυξησεις το φαγητο και να δωσεις βαση σ αυτο.
    Και χρησιμοποιω σκονες,δεν ξερω ομως κατα ποσο εκπληρωνουν αυτο που υποσχονται.
    Πιστευω οτι περισσοτερο λε4ιτουργουν σαν placebo,κιβδηλα....
    Τωρα εχω να παρω κανα διμηνο και δεν εχω δει σχεδον καμια διαφορα στο σωμα μου ή στην δυναμη.
    Δοκιμασε το ομως,αυτο που χω καταλαβει ειναι οτι καθε σωμα αντιδρα διαφορετικα σε ιδιες διατροφες,προπονησεις,σημπληρωματα

  9. #9
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    22-08-08
    Location
    .
    Posts
    44

    Default

    Ευχαριστώ πολύ tatoo .

    Θα δω αν μεταβολικά το ένα πακετάκι (με τις 20 μερίδες αλλάξει κάτι-ήδη η επιπρόσθετη πρωτείνη μου δημιουργεί ένα αίσθημα πιο γρήγορης ξεκούρασης μετά την προπόνηση (είτε βάρη είτε στο στίβο) ,και ένα αίσθημα διαφορετικού πρηξίματος στα βάρη..λιγότερο γαλακτικό , περισσότερο ωμό φούσκωμα )ώσπου να τελειώσει η εξεταστική μου , και μετά που θα αυξηθεί και η συχνότητα και ένταση στις προπονήσεις θα ξαναπάρω άλλο ένα πακέτο με χορήγηση 2 μεριδών κάθημερινά .

    Θα γυρίσω να πω εντυπώσεις αν έχω αλλαγές...καθώτι δεν είναι και λίγο +50 ή + 100 gr πρωτείνης στο σώμα μου καθημερινά . (είτε αυτό σημαίνει μυς είτε λύπος....προσωπικά πότέ δεν είχα πρόβλημα να πάρω κιλά και να τα κάνω μυς...για αυτό και επέλεξα meso-tech και όχι καθαρή πρωτείνη )

    Ευχαριστώ .

  10. #10

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    Φιλε Akolov ποια ειναι τα "μετρα" σου αν επιτρεπεται; 1500-5000;

  11. #11
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    22-08-08
    Location
    .
    Posts
    44

    Default

    Πρώτα είμαι 800άρης και μετά 400άρης . Ωστόσο αυτοί οι μήνες περιέχουν χτήσιμο αερόβιας αντοχής και αρκετά βάρη . Π.χ. τώρα βάζω τα asics nimbus τα παπουτσακια μου και θα πάω να τρέξω 15 χλμ έξω , μέχρι το Καβούρι από Άνω Γλυφάδα !

  12. #12
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    24-07-07
    Location
    ATHENS, GREECE, Greece.
    Posts
    169

    Default

    για να κλείνει η παρεξήγηση. προς θεού δεν παρεξηγώ τη προπονητική μέθοδο κανενός. δικαίωμα του καθενός είναι να κάνει την προπόνηση που θέλει. εμένα μου δίνουν αποτέλεσματα τα 60 σετ έξι φορές τη βδομάδα. αυτο μου λέει το ένστικτο μου να κάνω. αν δε είχα καμία καταβόλη, καμία γνώση, δεν είχα διαβάσει ποτέ περιοδικό ή βιβλίο μποντυμπίλντινγκ και με έβαζαν σε ενα γυμναστήριο, αυτή την προπόνηση θα έκανα..των πολλών σετ. το heavy duty ή όπως αλλίως λέγεται αυτο το πράγμα που ανακάλυψε κάποιος (να ναι καλά εκεί που είναι ) που περίμενε καρτερικά να τελείωσει τα σεμινάρια του για να πάει να καπνίσει, το δοκίμασα και δε μου έφερε κανένα αποτέλεσμα. όσον αφορά το μεσο-τεκ κοστίζει περίπου στα 60 ευρω τα 20 φακελακια με το κάθε φακελάκι να εχει κοντα στα 45 γρ πρωτεινης (τα παλια είχαν 52 νομίζω) και κοντά στα 25 γρ υδατ. η πρωτείνη που έχουν τα φακελάκια είναι νιτρο τεκ οπότε το σκευασμα εχει και λιγη κρεατίνη. μπορείς οποτε με τα νούμερα που σου εδωσα πόσα γρ πρωτείνης αγοράζεις με αυτα τα 60 ευρω και κάνε σύγγριση με αλλα σκευάσματα να δεις αν σε συμφέρει. αλλά πάνω απο ολα μετράει η διατροφή


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •