Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 58
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-07-08
    Location
    Lemesos, Cyprus.
    Posts
    23

    Default Ιχθυέλαιο Kαι Ωμέγα-3 Λιπαρά

    Διερωτώμαι εαν είναι υγειινό να παίρνω ένα (ή δυο, ανάλογα με την περιεκτηκότητα του σε εικοσιδυεξανοϊκό (DHA) και εικοσοπενταενοϊκό οξύ (EPA)) χάπι ω-3 συμπληρώματος με το πρωινό μου, όταν αυτό θα περιέχει γάλα με δημητριακά ή άλλα γαλακτοκομικά προϊόντα. Αυτή η απορία μου δημιουργήθηκε επειδή το ψάρι με το γάλα δεν πάνε μαζί..[:-goldfish]

  2. #2
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    αν θες να παιρνεις τρια χαπια καλυτερα παιρνε 1 καθε φορα αμεσως μολις τελειωσεις το γευμα σου

  3. #3
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    αν θες να παιρνεις τρια χαπια καλυτερα παιρνε 1 καθε φορα αμεσως μολις τελειωσεις το γευμα σου

  4. #4
    New Member
    Join Date
    03-05-08
    Location
    .
    Posts
    43

    Default

    εγω παντως λιγα λεπτα πριν το πρωινο με γαλα και δημητριακα παιρνω την καψουλα και δεν ειχα καποιο προβλημα.

  5. #5
    New Member
    Join Date
    03-05-08
    Location
    .
    Posts
    43

    Default

    εγω παντως λιγα λεπτα πριν το πρωινο με γαλα και δημητριακα παιρνω την καψουλα και δεν ειχα καποιο προβλημα.

  6. #6
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    04-10-06
    Location
    Αθήνα, Γλυφάδα, Greece.
    Posts
    899

    Default

    Εγώ θα έλεγα καλύτερα πριν αρχίσεις το γεύμα για να αφομοιωθεί πλήρως.

  7. #7
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    04-10-06
    Location
    Αθήνα, Γλυφάδα, Greece.
    Posts
    899

    Default

    Εγώ θα έλεγα καλύτερα πριν αρχίσεις το γεύμα για να αφομοιωθεί πλήρως.

  8. #8
    Pumping Iron
    Join Date
    12-05-08
    Location
    .
    Posts
    544

    Default

    τι εννοείς ψάρι με γάλα δεν πάνε μαζί? Αν μιλάς για τον γνωστό μύθο... απλα είναι μύθος [:-tong2]
    μόνο αν έχεις κάποια σχετική δυσανεξεία μπορεί να σε πειράξει γενικά το γάλα με ψάρι. Παίρνε κανονικά τα ω3 σου δεν πρόκειται να πάθεις τίποτα [:-thumbu]

  9. #9
    Pumping Iron
    Join Date
    12-05-08
    Location
    .
    Posts
    544

    Default

    τι εννοείς ψάρι με γάλα δεν πάνε μαζί? Αν μιλάς για τον γνωστό μύθο... απλα είναι μύθος [:-tong2]
    μόνο αν έχεις κάποια σχετική δυσανεξεία μπορεί να σε πειράξει γενικά το γάλα με ψάρι. Παίρνε κανονικά τα ω3 σου δεν πρόκειται να πάθεις τίποτα [:-thumbu]

  10. #10
    New Member
    Join Date
    06-04-08
    Location
    Greece.
    Posts
    94

    Default

    Εγώ θα σου πρότεινα να παίρνεις όσο το δυνατό μεγαλύτερη ποσότητα σου επιτρέπει το σκεύασμα ιχθυελαίου που χρησιμοποιείς.

    Και αν μπορείς να βρεις κάποιο σκεύασμα ιχθυελαίου που σου επιτρέπει να παίρνεις μέχρι και 2.5γρ Ω3 την μέρα θα ήταν το ιδανικότερο.

  11. #11
    New Member
    Join Date
    06-04-08
    Location
    Greece.
    Posts
    94

    Default

    Εγώ θα σου πρότεινα να παίρνεις όσο το δυνατό μεγαλύτερη ποσότητα σου επιτρέπει το σκεύασμα ιχθυελαίου που χρησιμοποιείς.

    Και αν μπορείς να βρεις κάποιο σκεύασμα ιχθυελαίου που σου επιτρέπει να παίρνεις μέχρι και 2.5γρ Ω3 την μέρα θα ήταν το ιδανικότερο.

  12. #12

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by TsT

    τι εννοείς ψάρι με γάλα δεν πάνε μαζί? Αν μιλάς για τον γνωστό μύθο... απλα είναι μύθος [:-tong2]
    μόνο αν έχεις κάποια σχετική δυσανεξεία μπορεί να σε πειράξει γενικά το γάλα με ψάρι. Παίρνε κανονικά τα ω3 σου δεν πρόκειται να πάθεις τίποτα [:-thumbu]
    </blockquote id=quote>

    +1
    ακριβως

  13. #13

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by TsT

    τι εννοείς ψάρι με γάλα δεν πάνε μαζί? Αν μιλάς για τον γνωστό μύθο... απλα είναι μύθος [:-tong2]
    μόνο αν έχεις κάποια σχετική δυσανεξεία μπορεί να σε πειράξει γενικά το γάλα με ψάρι. Παίρνε κανονικά τα ω3 σου δεν πρόκειται να πάθεις τίποτα [:-thumbu]
    </blockquote id=quote>

    +1
    ακριβως

  14. #14
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-07-08
    Location
    Lemesos, Cyprus.
    Posts
    23

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ZOOLANDER

    Εγώ θα σου πρότεινα να παίρνεις όσο το δυνατό μεγαλύτερη ποσότητα σου επιτρέπει το σκεύασμα ιχθυελαίου που χρησιμοποιείς.

    Και αν μπορείς να βρεις κάποιο σκεύασμα ιχθυελαίου που σου επιτρέπει να παίρνεις μέχρι και 2.5γρ Ω3 την μέρα θα ήταν το ιδανικότερο.


    </blockquote id=quote>

    Φίλε ZOOLANDER, αγνόησε (όπως και γω) τα συνολικά mg ιχθυελαίου κι επικεντρώσου στις ποσότητες DHA και EPA. Χρειαζόμαστε ένα συμπλήρωμα με τουλάχιστον 500 mg και από τα δύο. Αν θέλουμε να ψαρεύουμε το καλύτερο χάπι δηλαδή:D

  15. #15
    New Member
    Join Date
    06-04-08
    Location
    Greece.
    Posts
    94

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by rodasss

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ZOOLANDER

    Εγώ θα σου πρότεινα να παίρνεις όσο το δυνατό μεγαλύτερη ποσότητα σου επιτρέπει το σκεύασμα ιχθυελαίου που χρησιμοποιείς.

    Και αν μπορείς να βρεις κάποιο σκεύασμα ιχθυελαίου που σου επιτρέπει να παίρνεις μέχρι και 2.5γρ Ω3 την μέρα θα ήταν το ιδανικότερο.


    </blockquote id=quote>

    Φίλε ZOOLANDER, αγνόησε (όπως και γω) τα συνολικά mg ιχθυελαίου κι επικεντρώσου στις ποσότητες DHA και EPA. Χρειαζόμαστε ένα συμπλήρωμα με τουλάχιστον 500 mg και από τα δύο. Αν θέλουμε να ψαρεύουμε το καλύτερο χάπι δηλαδή:D
    </blockquote id=quote>

    Η ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΠΟY ΠΕΡΝΩ ΕΓΩ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ EPA-1,67 G KAI DHA-0,83 G ΤΗΝ ΜΕΡΑ.
    ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥ ΠΕΡΝΩ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ, ΜΟΥ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΕΥΑΣΜΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟ ΟΠΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΟΡΙΑΚΟΣ ΑΠΕΣΤΑΓΜΕΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΩΤΕΡΗ ΕΠΙΤΡΕΠΤΗ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ.

  16. #16
    Pumping Iron
    Join Date
    06-01-07
    Location
    .
    Posts
    305

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ZOOLANDER

    Η ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΠΟY ΠΕΡΝΩ ΕΓΩ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ EPA-1,67 G KAI DHA-0,83 G ΤΗΝ ΜΕΡΑ.
    ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥ ΠΕΡΝΩ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ, ΜΟΥ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΕΥΑΣΜΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟ ΟΠΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΟΡΙΑΚΟΣ ΑΠΕΣΤΑΓΜΕΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΩΤΕΡΗ ΕΠΙΤΡΕΠΤΗ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ.

    </blockquote id=quote>

    το ω3 βοηθάει σε περίπτωση μυικού τραυματισμού;
    γιά λεγε γιατί με ενδιαφέρει άμεσα.
    δηλαδή πόσο παίρνεις;

  17. #17
    New Member
    Join Date
    06-04-08
    Location
    Greece.
    Posts
    94

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by billy

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ZOOLANDER

    Η ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΠΟY ΠΕΡΝΩ ΕΓΩ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ EPA-1,67 G KAI DHA-0,83 G ΤΗΝ ΜΕΡΑ.
    ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥ ΠΕΡΝΩ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ, ΜΟΥ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΕΥΑΣΜΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟ ΟΠΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΟΡΙΑΚΟΣ ΑΠΕΣΤΑΓΜΕΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΩΤΕΡΗ ΕΠΙΤΡΕΠΤΗ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ.

    </blockquote id=quote>

    το ω3 βοηθάει σε περίπτωση μυικού τραυματισμού;
    γιά λεγε γιατί με ενδιαφέρει άμεσα.
    δηλαδή πόσο παίρνεις;
    </blockquote id=quote>

    ΤΟ Ω-3 ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΑ ΤΙΣ ΦΛΕΓΜΟΝΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΟΝΟΣ ΧΩΡΙΣ ΦΛΕΓΜΟΝΗ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΣΑ.

    ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ Ω-3 ΒΟΗΘΑΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΓΕΤΕ ΣΩΣΤΑ ΜΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΟΡΜΟΝΩΝ ΠΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΕΙΚΟΣΑΝΟΕΙΔΗ ΟΡΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΟ ΑΠΟ 100 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ, ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΚΥΤΤΑΡΟ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΜΑΣ ΚΑΙ Η ΔΟΥΛΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΣΩΣΤΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΣΤΟ ΚΥΤΤΑΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΕ.
    ΟΣΟ ΠΙΟ ΣΩΣΤΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ ΚΥΤΤΑΡΟ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΕΣ ΤΟΣΟ ΑΥΞΑΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΑΥΤΟΪΑΝΣΗΣ ΤΟΥ.

    ΜΙΑ ΠΟΛΗ ΓΝΩΣΤΗ ΕΙΚΟΣΑΝΟΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΣΤΑΓΛΑΝΔΙΝΗ.

    Η ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΩ ΕΓΩ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΡΑΠΛΑΣΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ Τις ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΗ ΣΚΕΥΑΣΜΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΙΣ ΠΑΡΕΙΣ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΜΟΡΙΑΚΑ ΑΠΟΣΤΑΓΜΕΝΑ ΙΧΘΥΕΛΑΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

    ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΟΝΤΡΙΚΗ ΕΞΗΓΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ ΠΝΕΥΜΑ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΤΑ Ω-3 ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΣΕ ΜΠΕΡΔΕΨΩ.

  18. #18
    New Member
    Join Date
    03-05-08
    Location
    .
    Posts
    43

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by rodasss

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ZOOLANDER

    Εγώ θα σου πρότεινα να παίρνεις όσο το δυνατό μεγαλύτερη ποσότητα σου επιτρέπει το σκεύασμα ιχθυελαίου που χρησιμοποιείς.

    Και αν μπορείς να βρεις κάποιο σκεύασμα ιχθυελαίου που σου επιτρέπει να παίρνεις μέχρι και 2.5γρ Ω3 την μέρα θα ήταν το ιδανικότερο.


    </blockquote id=quote>

    Φίλε ZOOLANDER, αγνόησε (όπως και γω) τα συνολικά mg ιχθυελαίου κι επικεντρώσου στις ποσότητες DHA και EPA. [u]Χρειαζόμαστε ένα συμπλήρωμα με τουλάχιστον 500 mg και από τα δύο.</u> Αν θέλουμε να ψαρεύουμε το καλύτερο χάπι δηλαδή:D
    </blockquote id=quote>

    επειδη εχω ψαξει αρκετα και σε φαρμακεια και σε καταστηματα συμπληρωματων μηπως ξερει καποιος κανενα συμπληρωμα με τις συγκεκριμενες ποσοτητες ανα δοση? και κυριως που μπορω να το βρω.

  19. #19
    New Member
    Join Date
    06-04-08
    Location
    Greece.
    Posts
    94

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by mitsos777

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by rodasss

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ZOOLANDER

    Εγώ θα σου πρότεινα να παίρνεις όσο το δυνατό μεγαλύτερη ποσότητα σου επιτρέπει το σκεύασμα ιχθυελαίου που χρησιμοποιείς.

    Και αν μπορείς να βρεις κάποιο σκεύασμα ιχθυελαίου που σου επιτρέπει να παίρνεις μέχρι και 2.5γρ Ω3 την μέρα θα ήταν το ιδανικότερο.


    </blockquote id=quote>

    Φίλε ZOOLANDER, αγνόησε (όπως και γω) τα συνολικά mg ιχθυελαίου κι επικεντρώσου στις ποσότητες DHA και EPA. [u]Χρειαζόμαστε ένα συμπλήρωμα με τουλάχιστον 500 mg και από τα δύο.</u> Αν θέλουμε να ψαρεύουμε το καλύτερο χάπι δηλαδή:D
    </blockquote id=quote>

    επειδη εχω ψαξει αρκετα και σε φαρμακεια και σε καταστηματα συμπληρωματων μηπως ξερει καποιος κανενα συμπληρωμα με τις συγκεκριμενες ποσοτητες ανα δοση? και κυριως που μπορω να το βρω.
    </blockquote id=quote>

    ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΠΟΥΛΑΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΩ ΕΓΩ ΑΠΟ ΙΤΑΛΙΑ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΤΡΙΠΛΑΣΙΑ ΤΙΜΗ ΠΕΡΙΠΟΥ, ΕΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΕΙΣ ΑΠΟ ΙΤΑΛΙΑ.

    ΕΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 60 ΕΡΩ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΣΕ ΠΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΕΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΗ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΕΙΣΑΓΩΓΕΑΣ ΤΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΝΕΙ ΣΕ ΦΑΡΜΑΚΙΑ.

  20. #20
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    18-06-06
    Location
    ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    186

    Default

    φιλε zoolander αυτο που παιρνεις πιστευεις πως ειναι καλυτερο απο αυτο?



    http://www26.netrition.com/now_ultra_omega3.html

  21. #21
    New Member
    Join Date
    06-04-08
    Location
    Greece.
    Posts
    94

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by lukegr

    φιλε zoolander αυτο που παιρνεις πιστευεις πως ειναι καλυτερο απο αυτο?



    http://www26.netrition.com/now_ultra_omega3.html
    </blockquote id=quote>

    ΦΙΛΕ lukegr.

    Αυτό που μου έδειξες είναι πάρα πολύ καλό και για να έχεις τις ευεργετικές ιδιότητες του ιχθυελαίου που αφορούν την πρόληψη πολλών παθήσεων θα πρέπει να παίρνεις τρις κάψουλες την μέρα από το συγκεκριμένο σκεύασμα.

    Εάν τρως πολύ κόκκινο κρέας να παίρνεις τέσσερις κάψουλες, «όπου είναι και το μάξι μου που σου επιτρέπει να πάρεις το συγκεκριμένο σκεύασμα», λόγο του ότι το κόκκινο κρέας έχει πολύ αραχιδονικό οξύ.

    Η διαφορά τώρα αυτού που μου έδειξες σε σχέση με αυτό που παίρνω εγώ είναι πως το δικό μου δεν έχει ανώτερη ημερησία δόση, επειδή είναι μοριακός απεσταγμένο και μπορώ να λαμβάνω έως και τετραπλάσιες δόσεις σε μια μέρα δηλαδή 16 κάψουλες, όταν αυτό είναι αναγκαίο π.χ. Τραυματισμοί, Καρκίνος, Σκλήρυνση κατά πλάκας και ότι έχει σχέση με πολύ δυνατούς πόνους πονους.

    Εάν έχεις και άλλες απορίες περιμένω τις ερωτήσεις σου.

  22. #22
    New Member
    Join Date
    06-04-08
    Location
    Greece.
    Posts
    94

    Default

    Όσο πιο καθαρό «καλό» είναι ένα ιχθυέλαιο τόσο μεγαλύτερη ποσότητα ΕΠΑ και DHA σου επιτρέπει να λαμβάνεις την μέρα.

  23. #23
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    18-06-06
    Location
    ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    186

    Default

    και αυτο που σου εδειξα ειναι μοριακως απεσταγμενο αλλα εχει ημερησια δοσολογια.

  24. #24
    New Member
    Join Date
    06-04-08
    Location
    Greece.
    Posts
    94

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by lukegr

    και αυτο που σου εδειξα ειναι μοριακως απεσταγμενο αλλα εχει ημερησια δοσολογια.


    </blockquote id=quote>

    Αυτό που λες που έκανε και εμένα εντύπωση, και δεν μπορώ να βγάλω ακόμα κάποιο συμπέρασμα.

    Επειδή το ιχθυέλαιο παράγετε από το συκώτι ορισμένων ψαριών και το συκώτι είναι φίλτρο κρατάει μέσα του και τοξίνες, όσο πιο καλά φιλτραρισμένο είναι το εκάστοτε ιχθυέλαιο τόσες λιγότερες τοξίνες έχει και τόσο μεγαλύτεροι ποσότητα μπορείς να πάρεις. Τα μοριακά απεσταγμενα ιχθυέλαια δεν έχουν καθόλου τοξίνες επειδή διαλέγονται μόριο μόριο από το συκώτι του ψαριού, και αυτός είναι ο λόγος που δε χρειάζεται να έχουν ανώτερη ημερήσια δοσολογία.

    Πάντως είναι πολύ καλό το δικόσου γιατί ένας υγιής άνθρωπος δεν υπάρχει λόγος να πάρει πάνω από το Μάξιμου της ανώτερης δοσολογίας του συγκεκριμένου σκευάσματος.

  25. #25
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    21-09-08
    Location
    Athens, Νικαια, Greece.
    Posts
    47

    Default

    δηλαδη με το seven seas-καθαρο μουρουνελαιο( βρωμαει και ψαριλα:D το παλιολαδο ) απο το φαρμακειο με τα 9,30 ευρουδακια δεν κανουμε τιποτα?



    <blockquote id=quote>Quote: δοση μισο κουταλακι 2.5 ml
    που δεν πρεπει να ξεπερνιεται οπως λεει
    περιεχη
    2.3 g μουρουνελαιο
    207 mg EPA
    184 mg DHA
    και απο λιγο βιταμινες Α,Ε και D
    </blockquote id=quote>


    εχω χρονιους τραυματισμους απο μικρος..καηκα μονος μου λκαι απο αλλους(τενοντιτιδες και χιλιοτραυματισμενους προσαγωγους και μηριαιους δικεφαλους-τετρακεφαλους...) στο ποδοσφαιρο και
    ποναω ιδιως αν μετα απο ξενυχτι η αυπνια η σεξ πεσω σε προπονηση την επομενη η
    οταν ειμαι απροπονητος απο παυση και προπονηθω αποτομα-εστω και το φυσιολογικο,ειμαι μετα για τη χωματερη..και ειμαι 28 ακομα..φαντασου μετα...[:-disguise]

  26. #26
    New Member
    Join Date
    06-04-08
    Location
    Greece.
    Posts
    94

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Atkins

    δηλαδη με το seven seas-καθαρο μουρουνελαιο( βρωμαει και ψαριλα:D το παλιολαδο ) απο το φαρμακειο με τα 9,30 ευρουδακια δεν κανουμε τιποτα?



    <blockquote id=quote>Quote: δοση μισο κουταλακι 2.5 ml
    που δεν πρεπει να ξεπερνιεται οπως λεει
    περιεχη
    2.3 g μουρουνελαιο
    207 mg EPA
    184 mg DHA
    και απο λιγο βιταμινες Α,Ε και D
    </blockquote id=quote>


    εχω χρονιους τραυματισμους απο μικρος..καηκα μονος μου λκαι απο αλλους(τενοντιτιδες και χιλιοτραυματισμενους προσαγωγους και μηριαιους δικεφαλους-τετρακεφαλους...) στο ποδοσφαιρο και
    ποναω ιδιως αν μετα απο ξενυχτι η αυπνια η σεξ πεσω σε προπονηση την επομενη η
    οταν ειμαι απροπονητος απο παυση και προπονηθω αποτομα-εστω και το φυσιολογικο,ειμαι μετα για τη χωματερη..και ειμαι 28 ακομα..φαντασου μετα...[:-disguise]



    </blockquote id=quote>

    ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ,ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΠΑΙΔΙΚΗ ΑΣΠΙΡΙΝΗ ΓΙΑ ΗΜΙΚΡΑΝΙΑ.

    ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΜΕΣΗ ΔΟΣΗ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΕΙΝΑΙ EPA-1,5 g και DHA-0.8 g

    ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ ΑΜΕΣΑ ΤΙΣ ΦΛΕΓΜΟΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΘΕΣ ΤΗΝ ΤΕΤΡΑΠΛΑΣΙΑ ΔΟΣΗ, ΕΦΟΣΟΝ ΣΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ Η ΑΝΩΤΕΡΗ ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΟΣΗ ΤΟΥ ΣΚΕΥΑΣΜΑΤΟΣ ΣΟΥ.

    ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ ΤΗΝ ΑΝΩΤΕΡΗ ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΟΣΗ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟ ΙΧΘΥΕΛΑΙΟ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ.

  27. #27
    Pumping Iron
    Join Date
    06-01-07
    Location
    .
    Posts
    305

    Default

    βρέ zoolander,
    γιά δωσε κανα λίνκ από το Ιταλιάνικο Ω3 να το δούμε πώς είναι, θενκς

  28. #28
    New Member
    Join Date
    06-04-08
    Location
    Greece.
    Posts
    94

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by billy

    βρέ zoolander,
    γιά δωσε κανα λίνκ από το Ιταλιάνικο Ω3 να το δούμε πώς είναι, θενκς
    </blockquote id=quote>

    http://www.en.enerzona.com/_vti_g4_p...try_49_.sphtml

    Εάν θες να παραγγείλεις όμως είναι προτιμότερο να αγοράσεις πρωτα ένα κουτι από Ελλάδα, και αν σου ταιριάζει το προϊον τότε να τα παραγγείλεις από Ιταλία στο 1/3 της τιμής σε σχεση με την Ελλάδα

  29. #29
    New Member
    Join Date
    06-04-08
    Location
    Greece.
    Posts
    94

    Default

    Η διεύθυνση που δίνω παράπονο δεν είναι από το ιταλικό φτηνό κατάστημα, όποιος θέλει να παραγγείλει μέσο διαδίκτυο ας επικοινωνήσει μαζί μου με προσωπικό μήνυμα για να του δώσω διεύθυνση και λεπτομέρειες, γιατί οι Ιταλοί ξέρουν ελάχιστα αγγλικά και μου έβγαλαν το λάδι μέχρι να καταφέρω να συνενωθώ.

  30. #30
    Pumping Iron
    Join Date
    06-01-07
    Location
    .
    Posts
    305

    Default

    καλή ιδέα θα αγοράσω πρώτα από εδώ,
    εδώ που θα το βρούμε, υπάρχει μαγαζί, διευθυνση, τηλ κλπ


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Λιπαρά Ψάρια, Κουνέλι, Κορεσμένα Λιπαρά
    By neos_cy in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 3
    Last Post: 08-08-11, 23:15
  2. Ωμεγα 3-6-9 & fish-oil tabs
    By erestikosv in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 26-05-07, 18:08
  3. Ωμεγα 3 και καρνιτινη
    By Hamurabi in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 27-05-05, 03:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •