Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-09-08
    Location
    .
    Posts
    53

    Default Συμβουλές για πρόγραμμα γυμναστικής..

    Θα ηθελα τις συμβουλες σας σε διαφορα θεματα,
    θα ηθελα να μου πειτε ποιες ομαδες ειναι πιο καλο να γυμναζω μαζι πχ στηθος με δικεφαλους?αν γυμναζω στηθος με πλατη μαζι κανω κακο στο σωμα μου?
    Τους κοιλιακους να τους γυμναζω με καποια συγεκριμενη ομαδα η δεν εχει σημασια?
    Κανει να γυμναζωμαι καθημερινα?
    ξερω οτι δεν πρεπει να εισαι πιασμενος απο την τελευταια φορα αλλα αν γυμναζω μια μερα στηθος δικεφαλους την αλλη μερα πλατη ποδια κτλ πειραζει?
    και τελος θα ηθελα να μου πειτε αν κανει να τρως αμεσως μετα το γυμναστηριο η μηπως πρεπει να περασει καπια ωρα?

  2. #2
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-07-08
    Location
    mytilini, building, Greece.
    Posts
    1,144

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by gygeo

    Θα ηθελα τις συμβουλες σας σε διαφορα θεματα,
    θα ηθελα να μου πειτε ποιες ομαδες ειναι πιο καλο να γυμναζω μαζι πχ στηθος με δικεφαλους?αν γυμναζω στηθος με πλατη μαζι κανω κακο στο σωμα μου?
    Τους κοιλιακους να τους γυμναζω με καποια συγεκριμενη ομαδα η δεν εχει σημασια?
    Κανει να γυμναζωμαι καθημερινα?
    ξερω οτι δεν πρεπει να εισαι πιασμενος απο την τελευταια φορα αλλα αν γυμναζω μια μερα στηθος δικεφαλους την αλλη μερα πλατη ποδια κτλ πειραζει?
    και τελος θα ηθελα να μου πειτε αν κανει να τρως αμεσως μετα το γυμναστηριο η μηπως πρεπει να περασει καπια ωρα?


    </blockquote id=quote>

    ζητας με ενα topic να μαθεις ολα οσα υπαρχουν για τη γυμναστικη μεσα σε 2-3 ποσταρισματα,κατι που ομως δεν ειναι και τοσο ευκολο γιατι καθε ζητημα εχει και αλλες παραμετρους.
    παντως παρατηρω οτι προφανως δεν εκανες καποιο search στο forum,ειδαλλως πολλες απο αυτες τις αποριες θα σου ειχαν λυθει αμεσως. μην περιμενεις μασημενη τροφη-τα εχουμε πει πια εκατομμυρια φορες-,κατσε μελετησε σχετικα ποσταρισματα και ειμαστε εδω για οποια αλλη απορια εχεις,φιλικα μιλω.[:-angel]
    ()

  3. #3
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-09-08
    Location
    .
    Posts
    53

    Default

    εψαξα λιγο το foroym αλλα δεν βρηκα κατι συγκεκριμενο.
    Ρωταω κατι δυσκολο?
    Δε θελω να πηγαινω γυμναστηριο και να γυμναζομαι σε οπιο μηχανημα μου ερθει εκηνη την ωρα πχ απο στηθος σε πλατη, θελω να ξερω.

  4. #4
    Pumping Iron
    Join Date
    12-05-08
    Location
    .
    Posts
    544

    Default

    αυτό φίλε μου λέγετε "βαριέμαι να διαβάσω". Φιλικά...

  5. #5
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-09-08
    Location
    .
    Posts
    53

    Default

    Σορρυ φιλε μου αλλα δεν εχω χρονο να διαβασω τα εκατονταδες θεματα που εχει το φορουμ για να βρω δυο πραγματα που ζηταω.
    Αν εχεις καπιο λινκ που να απανταει αυτα που ρωταω ευπροσδεκτο.

  6. #6
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    22-08-08
    Location
    .
    Posts
    44

    Default

    Οι κοιλιακοί πάνε πακέτο με τους ΡΑΧΙΑΙΟΥΣ (μην τους ξεχνάς,δώσε βάση)και μπορείς να τους κάνεις όποτε θες , εγώ στο τέλος του προγράμματος τους κάνω . Θα σου πρότεινα να κάνεις 3σετ(και αργότερα 4)χ40 rep τρεις φορές την εβδομάδα , ανά 2 μερες .

    Το αν κάνει να γυμνάζεσαι καθημερινά είναι ερώτηση που δεν μπορώ προσωπικά να σου απαντήσω καθώτι δεν μας έχεις δώσει τα στοιχεία σου/background σου . Το θέμα είναι να δουλεύεις περιοδικά και συστηματικά . Όχι την μία εβδομάδα τέζα στα βάρη και την άλλη τέζα σαν αναποδη κατσαρίδα στο κρεβάτι .Το σώμα καταλαβαίνει τις αλλαγές και προσαρμόζεται πιο γρήγορα όταν γυμνάζεσαι με πρόγραμμα και δεν του αλλάζεις τις ισορροπίες . Αν κάνεις πολλές μυικές ομάδες σε μία προπόνηση , είναι κουτό την επόμενη μέρα να θες να την ξαναγυμνάσεις , δεν έχει προλάβει να αποκατασταθεί πλήρως , άρα ανάλογα το πρόγραμμα σου (ποιες ασκήσεις κάθε μέρα)απαντάς στο αν θα γυμνάζεσαι καθημερινά .

    Τώρα στο πότε θα τρως και τι , δεν είμαι ο πλέον αρμόδιος να απαντήσω και φοβάμαι μην φάω και καμιά φωνή αν πω καμιά βλακία γιατί μας ακούν και επαγγελματίες άνθρωποι . Εγώ προσωπικά , μαζί μου έχω πάρει και αποξηραμένο ανανά και μάνγκο και εφτάσπορο γερμανικό ψωμί να φάω μέχρι και τριγωνάκι La Vache quirit. Μέτα πάντως την προπόνηση θες υδατάνθρακες και αν παίνρεις και κανά συμπλήρωμα πρωτείνης πάρτο και αυτό τότε . Καλό είναι με το που γυρνάς αν δεν έχεις συμπληρώματα να χτυπάς έναν τόνο rio mare σε νερό το μεγάλο με τα 160gr που έχει 25gr πρωτείνης . Μετά κάνεις το μπανάκι σου και ετοιμάζεις το μεγάλο γεύμα μεσημεριανό/βραδινό .

    Πάντως η υφή των ερωτήσεων δείχνει πολλά κενά σε γνώσεις , και μπορείς μόνος σου με λίγο κόπο να απαντήσεις σε όλα αυτά αφού διαβάσεις τις εντυπώσεις και απόψεις που έχουν υποθεί .

  7. #7
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-09-08
    Location
    .
    Posts
    53

    Default

    θενκς!!!

  8. #8
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-09-08
    Location
    .
    Posts
    53

    Default

    θενκς!!!

  9. #9
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-09-08
    Location
    .
    Posts
    53

    Default

    οσο αναφορα τα συμπληρωματα δεν περνω , αν καπιος περνει συχνα και μετα σταματησει το σωμα του θα γινει οπως ηταν πριν?


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •