Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    27-11-07
    Location
    .
    Posts
    118

    Default Peak Body Protein Mania - Ποια η αποψή σας ?

    http://www.discount-supplements.co.u...xd.asp?id=9031

    Γράφω ξανά στο φορυμ μετά από πολύ καιρό (ήμουν εκτός γυμναστηρίων για 5.5 μήνες περίπου λόγο τραυματισμού)!

    Τεσπα συζητούσα με κάποιον στο gym σήμερα και μου μίλησε για την "protein mania" , το εν λόγω άτομο ασχολείται χρόνια με το επαγγελματικό bb και μου είπε πως την χρησιμοποιεί 1 μήνα και είναι ότι καλύτερο έχει δοκιμάσει. Ποια είναι η άποψη σας πάνω στο θέμα? αξίζει μια δοκιμή? Την έχει δοκιμάσει κανείς σας?

    Υ.Γ: Αυτή την στιγμή χρησιμοποιώ την εκατοστάρα της optimum μαζί με δεξτρόζη.

  2. #2
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    11-02-08
    Location
    .
    Posts
    17

    Default

    Με τα 5γρ κρεατινη ανα δόση που έχει η protein mania θα δεις σίγουρα μεγάλη διαφορά σε σχέση με αυτό που πινεις τώρα.
    Οσον αφορά την εταιρία που την φτιάχνει εγώ δεν την έχω ακούσει ξανα.
    The gap between where you are and where you want to be is called Frustration. Frustration is eliminated by Education and Action. Get learning and get doing.

  3. #3
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Δεν βλέπω κάτι που να την κάνει να ξεχωρίζει, άκούγεται τρελά καθαρή (σε ποσοστό που δυσκολεύομαι να πιστέψω), και απλά έχει μέσα κρεατίνη και γλουταμίνη.
    Δεν νομίζω άλλωστε ότι μπορείς να καταλάβεις πως σε πιάνει η πρωτεϊνη, τι να πώ τώρα....

  4. #4
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    27-11-07
    Location
    .
    Posts
    118

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by JasonBlack

    Δεν βλέπω κάτι που να την κάνει να ξεχωρίζει, άκούγεται τρελά καθαρή (σε ποσοστό που δυσκολεύομαι να πιστέψω), και απλά έχει μέσα κρεατίνη και γλουταμίνη.
    Δεν νομίζω άλλωστε ότι μπορείς να καταλάβεις πως σε πιάνει η πρωτεϊνη, τι να πώ τώρα....
    </blockquote id=quote>

    και εγώ αυτό σκεύτικα , λέει πως περιέχει και soy protein ίσως αυτό να κάνει την διαφορά :P . anw θα την δοκιμάσω όταν "κολλήσω" και δεν ανεβαίνω kg και θα σας πω εντυπώσεις...

  5. #5
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Ότι έχει πρωτεϊνη από δύο διαφορετικές πηγές, μια πιο άμεσης και μια βραδείας απορρόφησης (διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά αυτό νομίζω εξυπηρετεί η soy protein) δεν λέει πάλι κάτι ιδιαίτερο...πολλά συμπληρώματα είναι και δύο και τριών και περισσότερων πηγών πρωτεϊνης.
    Από τα συστατικά δεν λέει κάτι πάντως φίλε μου...λες να έχει κανένα εξτρά μέσα που να της δίνει το κάτι παραπάνω και να μην φαίνεται.Δ
    Δοκίμασε την και ανυπομονώ να ακούσω την εμπειρία σου πάνω σε αυτήν...

  6. #6
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Ότι έχει πρωτεϊνη από δύο διαφορετικές πηγές, μια πιο άμεσης και μια βραδείας απορρόφησης (διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά αυτό νομίζω εξυπηρετεί η soy protein) δεν λέει πάλι κάτι ιδιαίτερο...πολλά συμπληρώματα είναι και δύο και τριών και περισσότερων πηγών πρωτεϊνης.
    Από τα συστατικά δεν λέει κάτι πάντως φίλε μου...λες να έχει κανένα εξτρά μέσα που να της δίνει το κάτι παραπάνω και να μην φαίνεται.Δ
    Δοκίμασε την και ανυπομονώ να ακούσω την εμπειρία σου πάνω σε αυτήν...


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •