Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 57 of 57

Thread: Σχολή IAFA

  1. #31
    New Member
    Join Date
    24-08-11
    Location
    CHANIA - KRHTH
    Posts
    34

    Default

    μαλιστα.....ξερεις ποτε ξεκινανε τα μαθηματα????

  2. #32
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Το πρώτο Σαββατοκύριακο του Νοεμβρίου.

  3. #33
    New Member
    Join Date
    24-08-11
    Location
    CHANIA - KRHTH
    Posts
    34

    Default

    σε ευχαριστώ πολύ !! πολύτιμη η βοήθεια σου !

  4. #34
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Να σαι καλά και θα χαρώ να τα πούμε κι από κοντά.

  5. #35
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    04-06-09
    Location
    athens, athens, Greece.
    Posts
    119

    Default

    παιδια θα μπορουσα να παραθεσω και γω την αποψη μου,εχω βγαλει 3 διαφορετικες τετοιες σχολες με διαφορετικες ειδικοτητες..η αποψη μου ειναι η εξης..πλεον η οικονομικη κατασταση των ανθρωπων αλλα και των γυμναστηριων ειναι τετοια η οποια δεν επιτρεπει καποιον να βγαζει τα" προς το ζην" απο personal εκτος αν θα το κανει απο χομπυ η για να βγαζει τα συμπληρωματα του το μηνα..απο personal trainer γεμισε ο τοπος που λεει ο λογος, τωρα απο αποψη γνωσεων..εκτος απο καποια φυλοσοφια το πως θα μεταδοσεις καποια πραγματα στον πελατη σου για καποιον που εχει ασχοληθει χρονια για την παρτυ του με διατροφες και προπονησεις οπως εσυ π.χ kardoula δεν νομιζω οτι θα αποκομισεις κατι καινουργιο..ισως και καποια πραγματα θα σου φανουν ατελες η αντιθετα με τη φιλοσοφια του bb.για μενα αν δες να παρεις καποιο πτυχιο που ισως εχεις περισσοτερες πιθανοτητες να αναλαβεις καποια τμηματα αλλα και πελατες αλλα και να διευρηνεις τους δικους σου προπονητικους οριζοντες θα ηταν κατι του στυλ, tae-bo η kettlebell.

  6. #36
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Αγαπητέ Γιώργο σ'ευχαριστώ για τον κόπο να εξηγήσεις εκ πείρας κάποια πράγματα.
    Δυστυχώς κρίση υπάρχουν σε όλα τα επαγγέλματα, αυτό δε θα μπορούσε να ήταν εξαίρεση. Κι ούτε αρκούμαι σε αυτό ως μοναδικό πόρο επιβίωσης. Έχω σπουδάσει κλασικό πιάνο και ανώτερα θεωρητικά και θα προσπαθήσω παράλληλα να βρω κάτι και σε αυτό τον τομέα. Και όχι μόνο εκεί, αλλά οπουδήποτε, καθώς τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα.

    Όμως για μένα είναι κάτι σαν όνειρο ζωής, που πάντα ήθελα. Είμαι σίγουρη πως θα μάθω αρκετά πράγματα και όχι απαραίτητα πάνω στο bbing. Το πως θα το χειριστώ μετά εχει να κάνει τόσο και με τις δημόσιες σχέσεις, τις γνωριμίες και γενικότερα το πως θα πλασσάρεις τον εαυτό σου.
    Όσο για το tae-bo η kettlebell που αναφέρεις, δεν είναι του στυλ μου και δεν με εκφράζουν, οπότε κρίμα είναι να ασχοληθώ με κάτι που δεν μου αρέσει.
    Και πάλι ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τις πληροφορίες!

  7. #37
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    τα βρηκα αυτα που ηθελα να μαθω και απ οτι ειδα μονο 1 τριμηνο το χρονο υπαρχουν μαθηματα δηλαδη φετος γιοκ...
    Last edited by stathis23; 23-09-11 at 00:44.

  8. #38
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    04-06-09
    Location
    athens, athens, Greece.
    Posts
    119

    Default

    στο ευχομαι ολοψυχα kardoula να το πραγματοποιησεις το ονειρο σου...

  9. #39
    New Bodybuilder
    Join Date
    06-01-13
    Posts
    1

    Default

    γεια σας και εγω πσαχνω μια σχολη για τον γιο μου αλλα δεν ξερω εαν η ι.α.φ.α ειναι το ιδιο αναγνωρισημη με τα τεφαα.θα μποροθσε καποιος να με βοηθησει

  10. #40
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Η IAFA είναι ιδιωτική σχολή, όπως και άλλες (αν κάνεις έρευνα θα βρεις αρκετές!). Δεν αντικαθιστούν τα ΤΕΦΑ σε καμία περίπτωση, άλλο το ένα άλλο το άλλο. Είναι πιο εξειδικευμένες.

  11. #41

    Default

    Να ρωτησω θρλω να βγαλω μια ιδιωυοκη σχολη .Εχω παει σε 5 grafts,iafa,base,one studio,a.f .Η καθεμια υπερτερει σε κατι απ υην αλλη.ππια να επιλεξω?πφφ

  12. #42

    Default

    Σορρυ για τα ορθογραφικα εγραφα γρηγορα απο κυνιτο*

  13. #43
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Όλες καλές είναι πάνω κάτω. Σε όποια και να πας, αυτό που χρειάζεται μετά είναι να μην επαναπαυτείς αλλά να συνεχίσεις μόνος σου να εμπλουτίζεις τις γνώσεις σου. Μέσα σε λίγους μήνες μην περιμένεις να μάθεις τα πάντα εκεί. Θα πάρεις το έναυσμα όμως για να εμβαθύνεις περισσότερο με προσωπική μελέτη και έρευνα.

  14. #44

    Default

    Ναι αλλα η γκραφτσ μου δινει περσοναλ και γκρουπ τρεινερ με 1650 σχεδον .ενω οι αλλες 1800 σχεδον μονο για το γκρουπ τραιινιγκ.αρα ν παω στη γκραφτσ?η μηπως δν θα κανει καλη δουλεια και για τα 2 μονο σε 4 μηνεσ?ενω σto one studio μονο ια το γκρουπ ειν 7 μηνες.καλα την a.f την αποκλειω γιατι ειν κλεφυες. Εσυ καρδουλα" που πηγες iafa ηταν καλα?

  15. #45
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Κλέφτες δεν είναι, ναι την ΙAFA εχω τελειωσει και έχει εξαιρετικούς δασκάλους (γι αυτό την επέλεξα).
    Κοίτα την πιο οικονομική και πήγαινε εκεί. Δεν γνωρίζω περισσότερα φίλε μου. Όπου και να πας μετά στο χέρι σου είναι πως θα "εκμεταλλευτείς" αυτό το χαρτί.
    Κι όπως σου ειπα, μην περιμενεις να τα μάθεις σε λίγους μήνες όλα. Σου δίνουν το έναυσμα για να συνεχίσεις εσύ τη μελέτη.

  16. #46

    Default

    Base i grafts? Μπορει να μου πρι καποιος που εχει παει????

  17. #47
    New Member Do u lift?'s Avatar
    Join Date
    27-08-14
    Location
    Athens
    Posts
    8

    Default

    Quote Originally Posted by sofigum View Post
    Base i grafts? Μπορει να μου πρι καποιος που εχει παει????
    Εσύ θα το επιλέξεις αυτό φίλε μου! Το μόνο που θα σου πουν οι περισσότεροι είναι ότι στην σχολή που πήγαν έμαθαν πολλά, διαθέτει καλό προσωπικό και γενικότερα είναι η καλύτερη. Μπορείς να κάνεις μία συζήτηση με τους υπεύθυνους κάθε σχολής και να βγάλεις από μόνος σου τα συμπεράσματα. Χρήσιμο θα ήταν ακόμα εάν ζητούσες πληροφορίες σχετικά με την επαγγελματική αποκατάσταση που σου προσφέρει η κάθε μια ξεχωριστά, τόσο από τους ίδιους, όσο και από τα μέλη εδώ στο φόρουμ

  18. #48

    Default

    Γιατι μου λετε ολοι "φιλε μου"αφου σοφι γραφω κοριτσι ειμαι.χαχαχα.τσπαα.πηγα σ ολες απο κοντα.one studio,base,grafts,iafa,af studies.Και ειμαι αναμεσα σε base kai grafts.διοτι με τα ιδια λεφτα βγαζω και το περσοναλ και το γκρουπ.αλλα ποια απ τις 2 θα μαθω καλυτερα κ περισσοτερα.???αν ξερει καποιος η εχει παει ας μου πει!!! Μη ξενερωσω μετα.Στη γκραφτς απλα ηταν λιγο πιο παλιο απ το base.ενω το μπεισ φενοταν γενικα πιο μοντερνο.οχι οτι εχει να κανει αυτο απλα λεω.

  19. #49

    Default

    Ε ο ενασ λεει σε στελνει για πρακτικη σε καποια απ τα γυμναστηρια που συνρργαζεται κ αμα εισαι καλος σε κρατανε.1 στους 3 και στην αλλη μου ειπαν οτι τουσ καλους τους προτεινουν

  20. #50

    Default

    Τι να παρω για μειωση λειπους και γραμμοση?ολο το cla ! Βλεπω μπροστα μου! Ειναι καλο?

  21. #51
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Πηγαινε σε οποια πιστευεις εσυ καλυτερα. Το αν ξενέρωσεις ειναι καθαρα προσωπικο σου θεμα. Σε τετοια ζητήματα οι αποψεις ειναι υποκειμενικές. Αν εισαι καλη και αγαπάς αυτο που κανεις θα προκόψεις οποια σχολη και να τελειωσεις.οσο για την ερωτηση σου περι cla άνοιξε νεο τοπικ φια να μην βγαίνουμε εκτος θέματος.

  22. #52
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Ξεθαψα το θέμα για να κάνω μια ερώτηση,όντος η ΙΑFA παραδίδει μαθήματα ενα τρίμηνο το χρόνο δλδ απο αύριο μέχρι 18 Γενάρη η υπάρχουν κ άλλα τμήματα που αρχίζουν αργότερα?
    Σε περίπτωση που χάσεις αυτό το τρίμηνο σε πάει μετά πάλι τον Νοέμβρη του 2015?
    Last edited by Renesis; 31-10-14 at 20:07.
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  23. #53
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Συνήθως υπάρχουν 2 τάξεις το χρόνο -αν θυμάμαι καλά-. Εξαρτάται και από τα άτομα, αν δεν συγκεντρωθεί συγκεκριμένος αριθμός, τότε μπορεί να μην γίνει. Το καλύτερο είναι να πάρεις τηλ στη σχολή να ρωτήσεις.

  24. #54
    New Bodybuilder
    Join Date
    20-11-14
    Posts
    2

    Default

    Γειά σας ,θα ήθελα να με βοηθήσετε αν κάποιος γνωρίζει,ενδιαφέρομαι να πάω σε κάποια ιδ.σχολή και συγκεκριμένα είμαι μεταξύ af studies & studio one,ξέρετε ποια είναι καλύτερη?έχει τελειώσει κάποιος κάποια από τις δύο ?ποια δίνει καλύτερη επαγγελματική κατάρτιση ?γενικά αν κάποιος γνωρίζει λεπτομέρειες για αυτές τις 2 σχολές θα με βοηθούσε πολύ να μου πεί!Ι

  25. #55
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Kαλησπέρα Ράνια.
    Λίγο πολύ τα ίδια θα μάθεις όπου πας. Μην περιμένεις σε λίγους μήνες να μάθεις πράγματα που χρειάζονται χρόνια.. Αυτό θα το κάνεις μόνη σου, με προσωπική έρευνα και μελέτη. Η σχολή θα σου δώσει το έναυσμα. Δες ποια σου πάει καλύτερα, ποια είναι πιο οικονομική και να σαι σίγουρη πως αν εισαι καλή σε αυτό, όπου και να πας, θα έχεις καλή επαγγελματική αποκατάσταση.

  26. #56
    New Bodybuilder
    Join Date
    20-11-14
    Posts
    2

    Default

    Καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ ''καρδούλα'' για την άμεση απάντηση!Έχω σκοπό να παρακολουθήσω πολλά διπλώματα,σίγουρα δεν θα μάθω τα πάντα αλλά έχω πολύ όρεξη και είναι όνειρο ζωής να ασχοληθώ επαγγελματικά με την γυμναστική!Κλείνω προς την af studies πιο πολύ γιατί μου αρέσουν λίγο περισσότερο κάποια διπλώματα που έχει όπως το fight bo...βέβαια θα πάω από κοντά για να μιλήσω μαζί τους,απλά δεν ξέρω αν είναι τόσο καλή σαν σχολή όσων αφορά τους καθηγητές που έχει ,το χαρτί (δίπλωμα)που δίνει κτλ.και κλαίω τα λεφτά μου μετά....

  27. #57
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Συνήθως υπάρχουν 2 τάξεις το χρόνο -αν θυμάμαι καλά-. Εξαρτάται και από τα άτομα, αν δεν συγκεντρωθεί συγκεκριμένος αριθμός, τότε μπορεί να μην γίνει. Το καλύτερο είναι να πάρεις τηλ στη σχολή να ρωτήσεις.

    Α Ειρηνάκι μου τώρα το είδα σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!Ειχα μείνει στο οτι υπάρχει μόνο ενα τμήμα το χρόνο κ είχα ξενερώσει οπότε σταμάτησα να το ψάχνω..Θα το κοιτάξω ξανά όμως μήπως προλάβω!!
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Σχολή Powerlifting Στη Θεσσαλονίκη
    By yiam83 in forum Powerlifting & Αρση Βαρών
    Replies: 8
    Last Post: 07-09-17, 23:17
  2. Σχολή jujitsu στη Θεσσαλονίκη
    By harris89 in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 1
    Last Post: 01-06-10, 11:03
  3. Σχολή Ju Jitsu
    By rejosaa in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 0
    Last Post: 14-09-09, 22:12

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •