Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 57

Thread: Σχολή IAFA

  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    24-06-08
    Location
    ΠΑΤΡΑ, ACHAIA, Greece.
    Posts
    13

    Default Σχολή IAFA

    Επειδη θελω να ασχοληθω με την γυμναστικη πιο σοβαρα σκεφτομαι να παω στη σχολη της ΙAFA.Εαν καποιος απο εσας εχει σπουδασει εκει θα ηθελα να μάθω τη γνωμη σας!!
    BORN TO BE STALLONE!!!

  2. #2
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    30-06-08
    Location
    peiraias, Greece.
    Posts
    70

    Default

    προσωπικα πιστευω πως η i.a.f.a. αυτη τη στιγμη ειναι η καλυτερη σχολη[αυτου του ειδους κ επιπεδου],αλλα εννοειται οτι δεν βγαινεις ετοιμος προπονητης[μιλαμε για εναν εκπαιδευτικο χρονο μονο],απλως παιρνεις τις καταλληλες βασεις κ τα ερεθισματα ωστε ν'αρχισεις να ξεστραβωνεσαι στο διαβασμα!μεγαλο ατου της σχολης ειναι ο υπευθυνος μαθηματων Σταυρος Δεδουκος.ο τυπος ειναι κινουμενη βιβλιοθηκη,γουσταρει τρελα αυτο που κανει κ ο,τι μα ο,τι στο καλο απορια εχεις στο μυαλο σου ειναι παντα ετοιμος κ προθυμος να σε βοηθησει.οπως καταλαβαινεις του εχω αδυναμια.... anyway,τωρα στην αθλητικη εκθεση τελος σεπτεμβρη θα εχουν περιπτερα ολες οι σχολες,περασε,ενημερωσου κ οποια σου αρεσει περισσοτερο ακολουθεις!
    dika

  3. #3
    Pumping Iron
    Join Date
    23-02-06
    Location
    Αθήνα, Γλυφάδα, Αθήνα, Αττική, Greece.
    Posts
    438

    Default

    προμηθέα να προσθέσω εκτός απο το ονομα του καθηγητή τ.ε.φ.α.α. Σ.δεδούκου, στην ιαφα διδάσκουν απίστευτα ονοματα..όπως και ο Κακος ή για παραδειγμα ο Κεφαλάς(πρωταθλητής χειροπάλης)

    ειναι μακράν η καλυτερη ιδιωτική σχολή και ειδικά αν δεις τους χωρους οπου κανουν μαθηματα.ή τους τρόπους για να μαθεις να κανεις απο σωστή εκτέλεση ασκησεων στα βαρη μέχρι και αερομπικ θα πάθεις την πλάκα σου..! έχουν κανει πολυ καλη δουλειά.οποιοι βγαινουν απο ιαφα, έχουν απίστευτες γνώσεις και αγάπη όχι μόνο για το μποντιμπιλντινγκ αλλα και για τη γυμναστική ώς τρόπο ζωής..!δεν έχεις να χάσεις τπτ..! αν θες λεπτομέρειες στειλε μου μηνυμα ;)
    no PAIN no GAIN

  4. #4
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    30-06-08
    Location
    peiraias, Greece.
    Posts
    70

    Default

    αρχικα να ξεκαθαρισω οτι δεν συγκρινω τα παιδια απο τ.ε.φ.α.α. με τους αποφοιτους προπονητικων σχολων τυπου iafa, grafts κλπ.αν ηταν ετσι δεν θα προσπαθουσε κανεις να μπει στην γυμναστικη ακαδημια κ θα εδιναν ολοι 1.500 ευρω κ μετα οτι διαβασεις μονος σου...θα επιμεινω ομως στην αποψη μου για τη σχολη,συγκρινοντας τη παντα με ομοιες της κ οχι με πανεπιστιμια.οσον αφορα τον κ.Δεδουκο απ'οτι γνωριζω τα βιβλια του εχουν αυτον ακριβως το σκοπο,δηλ να βοηθησουν αρχαριους.τωρα τι να σου πω,ισως μπροστα στη δικη μου ασχετοσυνη,οι γνωσεις του να μου φαινονται πελωριες!παντως-για εμενα- τα λεφτα που δινεις στη σχολη αξιζουν μεχρι το τελευταιο ευρω!
    dika

  5. #5
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    01-09-11
    Posts
    5

    Default

    Quote Originally Posted by PROMITHEAS View Post
    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by dika

    προσωπικα πιστευω πως η i.a.f.a. αυτη τη στιγμη ειναι η καλυτερη σχολη[αυτου του ειδους κ επιπεδου],αλλα εννοειται οτι δεν βγαινεις ετοιμος προπονητης[μιλαμε για εναν εκπαιδευτικο χρονο μονο],απλως παιρνεις τις καταλληλες βασεις κ τα ερεθισματα ωστε ν'αρχισεις να ξεστραβωνεσαι στο διαβασμα!μεγαλο ατου της σχολης ειναι ο υπευθυνος μαθηματων Σταυρος Δεδουκος.ο τυπος ειναι κινουμενη βιβλιοθηκη,γουσταρει τρελα αυτο που κανει κ ο,τι μα ο,τι στο καλο απορια εχεις στο μυαλο σου ειναι παντα ετοιμος κ προθυμος να σε βοηθησει.οπως καταλαβαινεις του εχω αδυναμια.... anyway,τωρα στην αθλητικη εκθεση τελος σεπτεμβρη θα εχουν περιπτερα ολες οι σχολες,περασε,ενημερωσου κ οποια σου αρεσει περισσοτερο ακολουθεις!
    </blockquote id=quote>

    αυτη την εποχη κι εγω ψαχνω το ιδιο, μια σχολη, καλο θα ηταν να παμε στην εκθεση αλλα απο οτι καταλαβα αυτες οι σχολες κανουν τωρα εγγραφες.απο την ερευνα που εκανα νομιζω οτι η i.a.f.a ειναι η καλυτερη και απο οτι διαβαζω εδω κι εσεις την ιδια σχολη προτεινετε, φανταζομαι απο προσωπικη εμπειρια...

  6. #6
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by melina View Post
    αυτη την εποχη κι εγω ψαχνω το ιδιο, μια σχολη, καλο θα ηταν να παμε στην εκθεση αλλα απο οτι καταλαβα αυτες οι σχολες κανουν τωρα εγγραφες.απο την ερευνα που εκανα νομιζω οτι η i.a.f.a ειναι η καλυτερη και απο οτι διαβαζω εδω κι εσεις την ιδια σχολη προτεινετε, φανταζομαι απο προσωπικη εμπειρια...
    Nαι, στην IAFA θα πάω κι εγώ να φοιτήσω στην ειδικότητα personal trainer. Τα μαθήματα ξεκινούν τον Οκτώβριο.
    Last edited by Kardoula; 01-09-11 at 15:24.

  7. #7
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    Originally posted by dika

    προσωπικα πιστευω πως η i.a.f.a. αυτη τη στιγμη ειναι η καλυτερη σχολη[αυτου του ειδους κ επιπεδου],αλλα εννοειται οτι δεν βγαινεις ετοιμος προπονητης[μιλαμε για εναν εκπαιδευτικο χρονο μονο],απλως παιρνεις τις καταλληλες βασεις κ τα ερεθισματα ωστε ν'αρχισεις να ξεστραβωνεσαι στο διαβασμα!μεγαλο ατου της σχολης ειναι ο υπευθυνος μαθηματων Σταυρος Δεδουκος.ο τυπος ειναι κινουμενη βιβλιοθηκη,γουσταρει τρελα αυτο που κανει κ ο,τι μα ο,τι στο καλο απορια εχεις στο μυαλο σου ειναι παντα ετοιμος κ προθυμος να σε βοηθησει.οπως καταλαβαινεις του εχω αδυναμια.... anyway,τωρα στην αθλητικη εκθεση τελος σεπτεμβρη θα εχουν περιπτερα ολες οι σχολες,περασε,ενημερωσου κ οποια σου αρεσει περισσοτερο ακολουθεις!

    Δημητρα θα διαφωνησω

    οταν τρεχω μονος μου , ο καλυτερος θα ειμαι :D

    αν ο Δεδουκος ξερει πραγματα δεν σημαινει οτι η σχολη ειναι καλη , το πες κι εσυ αλλωστε .Μια ανασκοπηση στα βιβλια που εχει γραψει εμενα δεν μου γεμιζει το ματι, ευκολα θεματακια για αρχαριους που θελουν να αποκτησουν μια λιγο πιο καθαρη εικονα, δεν εχει εισαγει και κατι καινουριο πια, και πιο πολυ , κατα τη γνωμη μου το εκανε σαν 'γαλονι' , ενα google να κανεις στο net σε 5 μερες γραφεις βιβλιο για τα αναβολικα και σε 2 για τις διατασεις , big deal.


    Κατα την ταπεινη μου γνωμη η προπονητικη ειναι πια ΕΠΙΣΤΗΜΗ , οχι αρπα κολλα 3 μηνες , και οπως δεν μπορουμε να αποφοιτησουμε απο το πανεπιστημιο στους 3 μηνες και να εχουμε ενα καλο επιπεδο γνωσεων , πιστευω οτι ετσι ειναι και εδω.

    Δηλαδη , τα παιδια που σπουδαζουν στο πανεπιστημιο μου προπονητες και παιρνουν μαθηματα οπως φυσιολογια της ασκησης , ενδοκρινολογια , ψυχολογια αθλητη, διατροφη κ.α για 3 χρονια τα κανουν ετσι χωρις λογο?

    μπορουν να εξισωθουν με personal trainers που ξερουν 2-3 βασικα μερη κινησιολογιας και αλλα 1-2 βασικα απο διατροφη γιατι σε 3 μηνες οπως και να το κανουμε αυτα προλαβαινεις να μαθεις

    αυτή είναι η άποψη μου γι αυτές τις σχολές personal training, γυμναστών των 2000? για το πτυχίο..

  8. #8
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Σέργιε θα μιλήσω καθαρά προσωπικά και θα καταθέσω την άποψή μου
    . Το καταλαβαίνω με ποια έννοια το λες, σίγουρα εσύ που έχεις τελειώσει τεφα είναι σαφώς ανώτερο. Αλίμονο αν πάω και σε λίγους μήνες τα μάθω όλα. Όμως είναι ένα χαρτί το οποίο μπορεί να με βοηθήσει να βρω μια εργασία. Δυστυχώς δεν είχα την πολυτέλεια να σπουδάσω, αυτό σημαίνει πως δεν μπορώ να ασχοληθώ με αυτό που αγαπάω; Δεν έχω δικαίωμα να προσπαθήσω;

    Όπου και αν έψαξα δουλειά στο αντικείμενο αυτό, ζητούσαν ένα χαρτί. Δε μπα να ξέρεις τα πάντα που λέει ο λόγος, αν δεν έχεις ένα τυπικό χαρτάκι δεν κάνεις τίποτα. Και όχι απαραίτητα χαρτί πανεπιστημίου, αλλά κάτι που να πιστοποιεί πως έχω τις γνώσεις να μπορώ να κάνω την εργασία αυτή.
    Σίγουρα δε συγκρίνεται με κάποιον που έχει τελειώσει τεφά, κι ούτε έχω αυτή την αξίωση, όμως στο χέρι του είναι να μην επαναπαυτεί και να συνεχίσει να αυξάνει τις γνώσεις του. Το αντικείμενο της ειδικότητας είναι personal trainer, κάτι που και ένας απόφοιτος τεφα μπορεί να παρακολουθήσει. Είναι πιο εξιδεικευμένο, δεν είναι ότι πας και το χαρτί που παίρνεις λέει πως είσαι γυμναστής.


    Η εμπειρία και το μεράκι κάνουν το σωστό επαγγελματία.Να μη λέμε πάλι τα ίδια, ότι δηλαδή υπάρχουν γυμναστές που δεν ξέρουν τι τους γίνεται, δεν ασχολούνται με τον πελάτη κλπ.. αυτά είναι γνωστά. Δεν κάνουν τα ράσα τον παπά.

    Aυτή τη σχολή μου την έχει συστήσει αθλητής ο οποίος έχει αποφοιτήσει από εκεί. Δεν έχει πτυχίο τεφα. Σημαίνει πως δεν είναι καλός personal trainer; Δε νομίζω.. Πιο πολύ θα εμπιστευόμουν ένα τέτοιο άτομο, που έχει αποδείξει ότι γνωρίζει το αντικείμενο. Με πείθει.

    Εντάξει η σχολή δεν είναι για τα σκουπίδια, όποιος θέλει σιγουρα θα μάθει πράγματα, μη τρελαθούμε..Το θεωρώ ως ένα έξτρα εφόδιο(και όχι πανάκεια) το οποίο αν το χειριστώ σωστά και συνεχίσω να μελετάω και να διαβάζω, σε συνδιασμό με την εμπειρία που θα αποκτώ σταδιακά, θα καταφέρω να γίνω σωστή στη δουλειά μου.
    Και τα χρήματα είναι 1500, όχι 2000 ευρώ
    Last edited by Kardoula; 02-09-11 at 08:29.

  9. #9
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    01-09-11
    Posts
    5

    Default to kardoula

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Σέργιε θα μιλήσω καθαρά προσωπικά και θα καταθέσω την άποψή μου
    . Το καταλαβαίνω με ποια έννοια το λες, σίγουρα εσύ που έχεις τελειώσει τεφα είναι σαφώς ανώτερο. Αλίμονο αν πάω και σε λίγους μήνες τα μάθω όλα. Όμως είναι ένα χαρτί το οποίο μπορεί να με βοηθήσει να βρω μια εργασία. Δυστυχώς δεν είχα την πολυτέλεια να σπουδάσω, αυτό σημαίνει πως δεν μπορώ να ασχοληθώ με αυτό που αγαπάω; Δεν έχω δικαίωμα να προσπαθήσω;

    Όπου και αν έψαξα δουλειά στο αντικείμενο αυτό, ζητούσαν ένα χαρτί. Δε μπα να ξέρεις τα πάντα που λέει ο λόγος, αν δεν έχεις ένα τυπικό χαρτάκι δεν κάνεις τίποτα. Και όχι απαραίτητα χαρτί πανεπιστημίου, αλλά κάτι που να πιστοποιεί πως έχω τις γνώσεις να μπορώ να κάνω την εργασία αυτή.
    Σίγουρα δε συγκρίνεται με κάποιον που έχει τελειώσει τεφά, κι ούτε έχω αυτή την αξίωση, όμως στο χέρι του είναι να μην επαναπαυτεί και να συνεχίσει να αυξάνει τις γνώσεις του. Το αντικείμενο της ειδικότητας είναι personal trainer, κάτι που και ένας απόφοιτος τεφα μπορεί να παρακολουθήσει. Είναι πιο εξιδεικευμένο, δεν είναι ότι πας και το χαρτί που παίρνεις λέει πως είσαι γυμναστής.




    Η εμπειρία και το μεράκι κάνουν το σωστό επαγγελματία.Να μη λέμε πάλι τα ίδια, ότι δηλαδή υπάρχουν γυμναστές που δεν ξέρουν τι τους γίνεται, δεν ασχολούνται με τον πελάτη κλπ.. αυτά είναι γνωστά. Δεν κάνουν τα ράσα τον παπά.

    Aυτή τη σχολή μου την έχει συστήσει αθλητής ο οποίος έχει αποφοιτήσει από εκεί. Δεν έχει πτυχίο τεφα. Σημαίνει πως δεν είναι καλός personal trainer; Δε νομίζω.. Πιο πολύ θα εμπιστευόμουν ένα τέτοιο άτομο, που έχει αποδείξει ότι γνωρίζει το αντικείμενο. Με πείθει.

    Εντάξει η σχολή δεν είναι για τα σκουπίδια, όποιος θέλει σιγουρα θα μάθει πράγματα, μη τρελαθούμε..Το θεωρώ ως ένα έξτρα εφόδιο(και όχι πανάκεια) το οποίο αν το χειριστώ σωστά και συνεχίσω να μελετάω και να διαβάζω, σε συνδιασμό με την εμπειρία που θα αποκτώ σταδιακά, θα καταφέρω να γίνω σωστή στη δουλειά μου.
    Και τα χρήματα είναι 1500, όχι 2000 ευρώ

    kardoula να σε ρωτησω πως ηρθες σε επαφη με iafa? προσπαθω να βρω καποιον να μιλησω και δεν μπορω, εχω αφησει και τηλεφωνο να με παρει ο υπευθυνος αλλα τιποτα........

  10. #10
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Θα πάρεις στο κινητό που υπάρχει στην κεντρική σελίδα του σάιτ της σχολής. Είναι του κ.Κεφαλά. Ήδη έχω κλείσει μαζί του ραντεβού για τις λεπτομέρειες. Τα μαθήματα αρχίζουν Νοέμβριο (είχα γράψει Οκτώβριο παραπάνω). Θα παρακολουθήσεις κι εσύ; Αν ναι θα μαστε συμμαθήτριες

  11. #11
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    01-09-11
    Posts
    5

    Default to kardoula

    σε ευχαριστω πολυ kardoula δεν το ειχα προσεξει το κιν. εκλεισα ραντεβου, δεν ξερω αν τελικα θα καταληξω σε αυτη. εσυ εχεις καταληξει, αν ναι πως?

  12. #12
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Μελίνα αν θες καλύτερα να τα πούμε με pm. Eπειδή έχεις μόνο 4 ποστ, αν θες γράψε άλλο ένα να συμπληρώσεις 5(από τα 5 και πάνω μπορεί κάποιος να στέλνει pm) και μετά θα σου στείλω να σου πω αναλυτικά μιας και το χω ψάξει αρκετά το θέμα.

  13. #13

    Default

    Πόσο καιρό είναι η φοίτηση?

  14. #14
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Περίπου 3 μήνες. Τα μαθήματα γίνονται Σαββατοκύριακα. Όλες τις λεπτομέρειες θα τις βρεις στο site της σχολής.

  15. #15

    Default

    ΣΚ? Αυτό είναι πολύ βολικό. Φέτος δεν είμαι αθήνα αλλά άν μου κάτσει του χρόνου θα το προσπαθήσω

  16. #16
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Σέργιε θα μιλήσω καθαρά προσωπικά και θα καταθέσω την άποψή μου
    . Το καταλαβαίνω με ποια έννοια το λες, σίγουρα εσύ που έχεις τελειώσει τεφα είναι σαφώς ανώτερο. Αλίμονο αν πάω και σε λίγους μήνες τα μάθω όλα. Όμως είναι ένα χαρτί το οποίο μπορεί να με βοηθήσει να βρω μια εργασία. Δυστυχώς δεν είχα την πολυτέλεια να σπουδάσω, αυτό σημαίνει πως δεν μπορώ να ασχοληθώ με αυτό που αγαπάω; Δεν έχω δικαίωμα να προσπαθήσω;

    Όπου και αν έψαξα δουλειά στο αντικείμενο αυτό, ζητούσαν ένα χαρτί. Δε μπα να ξέρεις τα πάντα που λέει ο λόγος, αν δεν έχεις ένα τυπικό χαρτάκι δεν κάνεις τίποτα. Και όχι απαραίτητα χαρτί πανεπιστημίου, αλλά κάτι που να πιστοποιεί πως έχω τις γνώσεις να μπορώ να κάνω την εργασία αυτή.
    Σίγουρα δε συγκρίνεται με κάποιον που έχει τελειώσει τεφά, κι ούτε έχω αυτή την αξίωση, όμως στο χέρι του είναι να μην επαναπαυτεί και να συνεχίσει να αυξάνει τις γνώσεις του. Το αντικείμενο της ειδικότητας είναι personal trainer, κάτι που και ένας απόφοιτος τεφα μπορεί να παρακολουθήσει. Είναι πιο εξιδεικευμένο, δεν είναι ότι πας και το χαρτί που παίρνεις λέει πως είσαι γυμναστής.


    Η εμπειρία και το μεράκι κάνουν το σωστό επαγγελματία.Να μη λέμε πάλι τα ίδια, ότι δηλαδή υπάρχουν γυμναστές που δεν ξέρουν τι τους γίνεται, δεν ασχολούνται με τον πελάτη κλπ.. αυτά είναι γνωστά. Δεν κάνουν τα ράσα τον παπά.

    Aυτή τη σχολή μου την έχει συστήσει αθλητής ο οποίος έχει αποφοιτήσει από εκεί. Δεν έχει πτυχίο τεφα. Σημαίνει πως δεν είναι καλός personal trainer; Δε νομίζω.. Πιο πολύ θα εμπιστευόμουν ένα τέτοιο άτομο, που έχει αποδείξει ότι γνωρίζει το αντικείμενο. Με πείθει.

    Εντάξει η σχολή δεν είναι για τα σκουπίδια, όποιος θέλει σιγουρα θα μάθει πράγματα, μη τρελαθούμε..Το θεωρώ ως ένα έξτρα εφόδιο(και όχι πανάκεια) το οποίο αν το χειριστώ σωστά και συνεχίσω να μελετάω και να διαβάζω, σε συνδιασμό με την εμπειρία που θα αποκτώ σταδιακά, θα καταφέρω να γίνω σωστή στη δουλειά μου.
    Και τα χρήματα είναι 1500, όχι 2000 ευρώ
    +1000
    Δεν κανουν τα ρασα τον παπά ;-)

  17. #17
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    01-09-11
    Posts
    5

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Μελίνα αν θες καλύτερα να τα πούμε με pm. Eπειδή έχεις μόνο 4 ποστ, αν θες γράψε άλλο ένα να συμπληρώσεις 5(από τα 5 και πάνω μπορεί κάποιος να στέλνει pm) και μετά θα σου στείλω να σου πω αναλυτικά μιας και το χω ψάξει αρκετά το θέμα.
    ναι οκ, αλλα τι ειναι το pm?

  18. #18
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    01-09-11
    Posts
    5

    Default

    Quote Originally Posted by melina View Post
    ναι οκ, αλλα τι ειναι το pm?
    μαλλον θα εννοεις τα προσωπικα μνμ!ναι θα το ηθελα να μου πεις!!
    σε ευχαριστω πολυ!

  19. #19
    Bodybuilding Newbie paratrooper's Avatar
    Join Date
    24-04-11
    Location
    Greece
    Posts
    7

    Default

    Εχω την αντιθετη αποψη με τον sergoun!

    Ξερω αρκετους νεους γυμναστες που δουλευουν σε γυμναστηρια και εχουν παρει στο λαιμο τους πολυ κοσμο (Οτι να ναι προγραμματα, Λαθος διατροφες, Κουβεντουλα με ατομα γυναικειου φιλου και να πνιγεται ο αλλος διπλα απο την μπαρα....) απλα επειδη δεν γνωριζουν και δεν αγαπανε αυτο που κανουν.
    Δεν σημαινει οτι επειδη εχεις ενα πτυχιο εισαι γνωστης. Δεν ειναι ολοι ετσι προς θεου...!!!

    Οπως και ολοι 3ερουμε ατομα που δεν εχουν καποιο πτυχιο και εχουν τρομερες γνωσεις..

    Την αποψη μου εκφραζω απλα..

    Φιλικα παντα

  20. #20
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    Οι απόψεις είναι απόψεις και πάντα σεβαστές... Δεν είμαι εδώ για να διαφωνήσω ούτε να προσπαθήσω να αλλάξω τα μυαλά κάποιου (αντίστοιχα δύσκολα αλλάζουν τα δικά μου).

    Με ξέρετε μέσα από τα ποστ μου, ξέρετε τι σόι άνθρωπος είμαι.

    Ναι μεν, τα ράσα δεν κάνουν τον παπά ή κάποιος που δεν είναι από ΤΕΦΑ (το τελευταίο Α είναι ο τόπος της σχολής) μπορεί να έχει παραπάνω γνώσεις, ούτε το παίζω πανταγνώστης.
    Απλά ως φοιτητής ΤΕΦΑ και μελλοντικός απόφοιτος (αν ανοίξουμε κάποτε) ύπερ αγαπάω το πτυχίο μου... Και όπως ο κάθε πτυχιούχος Ελληνικού ή ξένου πανεπιστημίου δεν θέλει να εξισωθεί με κάποιον που έχει ένα "πτυχίο των Χ?" έτσι και εμένα με πειράζει (δεν το γράφω υποτιμητικά ή αλλιώς).

    Είναι σαν να λέω στον αρχιτέκτονα ότι το ΙΕΚ γραφιστικής είναι ισοδύναμο σου.
    Στον φυσικομαθηματικό ότι υπάρχει μια σχολή που με ένα ποσό μπορείς να πάρεις πτυχίο και να μην σε πρίζουν με απειροστικό λογισμό και βασικές αρχές της φυσικής..
    Στον μηχανολόγο μηχανικό και ....(π.χ. αεροναυπηγό που είναι ο bro μου) κάποια αντίστοιχη σχολή...
    Μια από τα ίδια στον γιατρό...

    Να μην πλατιάζω, ως φοιτητής ΤΕΦΑ και μελλοντικός απόφοιτος τα πιστεύω μου είναι τέτοια που κοιτάνε να διασφαλίσουν το καλό του πτυχίου μου, σχολής μου, επιστήμης που αντιπροσωπεύω και ίσως να μην τα πάω ποτέ καλά με άτομα που δεν έχουν βγει από αυτήν την σχολή και ασκούν το επάγγελμα του γυμναστή (φυσικά με όλους θα πιω μια μπύρα, ένα καφέ, μια ρακί)...




    *** όλα αυτά δεν τα γράφω για να διαπληκτιστώ με κάποιον ή για τυχόν εντάσεις, τα γράφω για να εξηγήσω την θέση μου (ελάτε και εσείς σε μια παρόμοια), τα γράφω γιατί αρχικά απλά έκανα quote κάτι χωρίς να γράψω πολλά πολλά ***


    Ειρήνη καλή επιτυχία με την σχολή και μακάρι να σου πάνε όλα καλά.

  21. #21

    Default

    Quote Originally Posted by sergoun View Post
    Οι απόψεις είναι απόψεις και πάντα σεβαστές... Δεν είμαι εδώ για να διαφωνήσω ούτε να προσπαθήσω να αλλάξω τα μυαλά κάποιου (αντίστοιχα δύσκολα αλλάζουν τα δικά μου).

    Με ξέρετε μέσα από τα ποστ μου, ξέρετε τι σόι άνθρωπος είμαι.

    Ναι μεν, τα ράσα δεν κάνουν τον παπά ή κάποιος που δεν είναι από ΤΕΦΑ (το τελευταίο Α είναι ο τόπος της σχολής) μπορεί να έχει παραπάνω γνώσεις, ούτε το παίζω πανταγνώστης.
    Απλά ως φοιτητής ΤΕΦΑ και μελλοντικός απόφοιτος (αν ανοίξουμε κάποτε) ύπερ αγαπάω το πτυχίο μου... Και όπως ο κάθε πτυχιούχος Ελληνικού ή ξένου πανεπιστημίου δεν θέλει να εξισωθεί με κάποιον που έχει ένα "πτυχίο των Χ?" έτσι και εμένα με πειράζει (δεν το γράφω υποτιμητικά ή αλλιώς).

    Είναι σαν να λέω στον αρχιτέκτονα ότι το ΙΕΚ γραφιστικής είναι ισοδύναμο σου.
    Στον φυσικομαθηματικό ότι υπάρχει μια σχολή που με ένα ποσό μπορείς να πάρεις πτυχίο και να μην σε πρίζουν με απειροστικό λογισμό και βασικές αρχές της φυσικής..
    Στον μηχανολόγο μηχανικό και ....(π.χ. αεροναυπηγό που είναι ο bro μου) κάποια αντίστοιχη σχολή...
    Μια από τα ίδια στον γιατρό...

    Να μην πλατιάζω, ως φοιτητής ΤΕΦΑ και μελλοντικός απόφοιτος τα πιστεύω μου είναι τέτοια που κοιτάνε να διασφαλίσουν το καλό του πτυχίου μου, σχολής μου, επιστήμης που αντιπροσωπεύω και ίσως να μην τα πάω ποτέ καλά με άτομα που δεν έχουν βγει από αυτήν την σχολή και ασκούν το επάγγελμα του γυμναστή (φυσικά με όλους θα πιω μια μπύρα, ένα καφέ, μια ρακί)...




    *** όλα αυτά δεν τα γράφω για να διαπληκτιστώ με κάποιον ή για τυχόν εντάσεις, τα γράφω για να εξηγήσω την θέση μου (ελάτε και εσείς σε μια παρόμοια), τα γράφω γιατί αρχικά απλά έκανα quote κάτι χωρίς να γράψω πολλά πολλά ***


    Ειρήνη καλή επιτυχία με την σχολή και μακάρι να σου πάνε όλα καλά.
    Το ποστ που εκανες quote και με το οποιο συμφωνησες ειναι εντελως αντιθετο με οσα γραφεις ανωθε.
    Σεργιε καλα εκανες ομως και εξηγησες τη θεση σου (αν και καπως αργα imhuo).
    Μεγάλες Εκπτώσεις Συμπληρωμάτων Διατροφής <==== Πατήστε Εδώ!

    --------------------------------------------------
    - M.Sc.
    - ISSA BODYBUILDING Specialist
    - NSCA Certified Personal Trainer
    - NASM Certified Nutrition Coach


    "Να θυμάστε ότι αυτό που κάνετε είναι κάτι που ελάχιστοι άνθρωποι στον κόσμο έχουν τη δύναμη της θέλησης ή την αποφασιστικότητα να πραγματοποιήσουν. Χρειάζεται κάτι πολύ περισσότερο από τη σωματική μας δύναμη για να χτίσουμε και να σμιλέψουμε το σώμα μας. Χρειάζεται και μια τεράστια ποσότητα πνευματικής δύναμης, και αυτό είναι που οι υπόλοιποι άνθρωποι πραγματικά ζηλεύουν. Πάρτε το ως κοπλιμέντο, διότι ξεχωρίζετε μέσα σε ένα πλήθος ατόμων που μόνο ξέρουν να είναι ακόλουθοι."

    "Just remember that you are doing something that so few people in the world have the will power or determination to do. It takes much more than physical strength for us to build and sculpt our bodies. It takes an enormous amount of mental strength as well, and that's what people are truly jealous of. Take it as a compliment, for you stand out in a crowd full of followers."

    "You got a dream, you gotta protect it. If people can't do something themselves, they wanna tell you that you can't do it. If you want something, go get it. Period."
    ~ Chris Gardner

  22. #22
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    Quote Originally Posted by Musclemar View Post
    Το ποστ που εκανες quote και με το οποιο συμφωνησες ειναι εντελως αντιθετο με οσα γραφεις ανωθε.
    Σεργιε καλα εκανες ομως και εξηγησες τη θεση σου (αν και καπως αργα imhuo).
    αυτό είναι το 2ο part που έχω αντιρρήσεις... Ότι μερικά θέματα τα έχουν επιφανειακά.

    Κώστα όπως και να το κάνουμε, αυτές οι κουβέντες σηκώνουν πολύ συζήτηση, η οποία imo είναι καλό να μην γίνεται ιντερνετικά.. Αν θυμάσαι πέρσι ή πρόπερσι τα ίδια γινόντουσαν με τις ιδιωτικές - δημόσιες σχολές.
    Ο καθένας έχει μια σεβαστή άποψη, ο καθένας έχει τους λόγους του.

    (αργά γιατί ψιλό λιώνω στην δουλειά, και ήθελα μια στιγμή ηρεμίας για να οργανώσω κάπως το γραπτό λόγο)

  23. #23
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    Σεργιε χαιρομαι που στο τελευταιο σου ποστ μιλας με περισσοτερη συνεση κ εξηγεις καποια πραγματα γιατι το ποστ #7 το θεωρω λιγο φορτωμενο με επαρση κ λιγο ισοπεδωτικο ειδικα για τον Κ.Δεδουκο που ουτε προσωπικα τον γνωριζω αλλα εστω κ αυτο που εχει κανει ειναι ενα βημα , που στην σημερινη εποχη δεν μετραει κ τοσο οπως λες γιατι υπαρχει το ινερνετ αλλα την εποχη που τα εγραψε βοηθησε αρκετο κοσμο ο οποιος ενδιαφεροταν να μαθει καποια πραγματα σε πιο κατανοητη γλωσσα ,πιο συγκεντρωμενη στην ουσια απο αυτη των επιστημονικων βιβλιων με την ¨βαρια¨ορολογια κ γραφη.Δεν το εγραψε για επιστημονες πιστευω,ουτε για να παει αμεσα την προπονηση ενα βημα μπροστα, αλλα για απλους ασκουμενους που εψαχναν κατι παραπανω κ ειχε περασει η ηλικια τους για σπουδες ή διαφορετικα επρεπε να δωσουν βαση σε αλλους τομεις οπως εργασια κ οικογενεια.

    Μου αρεσει που υποστιριζεις το πτυχιο σου γιατι δειχνεις οτι το αγαπας κ με γεμιζεις αισιοδοξια οτι αν υπαρξουν ακομα πολλοι σαν κ εσενα,ισως σταματησει το φαινομενο των γυμναστων απο ΤΕΦΑ( οπως αναφερονται )που συναντουμε συνηθως στα περισσοτερα γυμναστηρια κ τα μελη του φορουμ κατα καιρους με τα ποστ τους ,τους "εκθειαζουν" .Εχω συναντησει βεβαια κ το εχω πει κ σε αλλο ποστ ,ατομα απο ΤΕΦΑ κ τα σεβομαι παρα πολυ για τις γνωσεις τους κ το ποσο ψαγμενοι ηταν στο αντικειμενο τους.

    Κ εγω εβγαλα λοιπον σχετικα προσφατα , μια απο αυτες τις σχολες που λες των 2000ευρω κ μπορω να πω οτι δεν ηταν τοσο ασχημα τα πραγματα.
    Σχετικα με την γυμναστιικη γενικα με βοηθησε να ανοιξω το μυαλο μου κ να δω παραπερα απο το μποντυ μπιλντινγκ οπως επισης κ να επεκταθω παραπανω σε θεματα του πριν κ μετα την προπονηση.Ομως φιλε Σεργιε σηκωνω βαρη απο τα 13,5 μου κ κανω αγωνιστικο μποντυ μπιλντινγκ απο τα 17 μου.Ειμαι 35 τωρα κ δεν θελω να μιλησω για διακρισεις σε αγωνες δικους μου ή των αθλητων μου.Η ιατρικη που αναφερεις παραπανω κ οι αλλες επιστημες ειναι "καθαρες" τα βαρη ομως κ το μποντυ μπιλντινγκ δεν ειναι αθληματα του σαλονιου.Το σιδερενιο αθλημα αν δεν πονεσει το κωλαρακι μας απο τα βαθια σκουωτ κ αν δεν μυριζουν οι παλαμες μας σιδερο για πολλα χρονια......δουλεια δεν γινεται....ευτυχως ή δυστυχως ετσι ειναι το "σιδερενιο αθλημα¨ ναι μεν γνωσεις αλλα το πραγμα εχει 2 πτυχες εδω....:-)

    Οτι λοιπον προγραμμα δινω στους ασκουμενους μου,παντα το εχω δοκιμασει εγω ο ιδιος απο πριν κ το εχω δουλεψει ωστε να το κατεχω αριστα κ απο πρακτικης πλευρας,ωστε να καθοριζω τις πραμετρους ενος προγραμματος κ να το τροποποιω αναλογα με το επιπεδο κ τους στοχους του καθε ασκουμενου( οχι μονο τι λενε τα βιβλια ή ο αξιολογος κ. rambod κ ο καθε ενας προπονητης....)

    Εκει λοιπον στην σχολη οτιδηποτε μου ειπαν για το μποντυ μπιλντιγκ κ την προπονηση με βαρη(τονιζω μονο για την προπονηση με βαρη),ηταν πραγματα που τα ειχα κανει χρονια πριν κ ηξερα απο 1ο χερι πως λειτουργουν κ τι κανουν.Με βοηθησε ομως πολυ στο να τα ταξινομησω καλυτερα σαν θεωρια μεσα στο μυαλο μου με αποτελεσμα να τα χειριζομαι πιο ανετα.Δεν νομιζω οτι ειναι κακο που υπαρχουν αυτες οι σχολες ισα ισα μαλιστα! Απο εκει κ περα αν νομιζεις οτι" βγαινει σαβουρα"(ας μου επιτραπει η εκφραση) στο επαγγελμα του γυμναστη απο τετοιες σχολες τοτε να χαιρεσαι γιατι οσο περισσοτερη σαβουρα υπαρχει στο επαγγελμα τοσο πιο ευκολα κ γρηγορα θα ξεχωρισουν οι καλοι κ αυτοι που αξιζουν.Αυτη ειναι η γνωμη μου κ καταληγω ετσι για να σου πω οτι δεν χρειαζεται να διατυμπανιζουμε κ να φωναζουμε ποιο πτυχιο ειναι αυτο που πραγματικα αξιζει κ πιο οχι.Τα πραγματα θα φανουν απο μονα τους κ ο κοσμος πια εχει το ιντερνετ να κατευθυνεται κατα καποιο τροπο στο τι να διαλεξει κ τι φαινεται πιο σωστο οπως επισης λογο εποχων δεν εχει χρηματα πολλα να πεταξει,οποτε θα ψαξει πολυ για να βρει τον καλυτερο ,τον πιο ενημερωμενο κ οχι μονο ωστε να του προσφερει το καλυτερο αποτελεσμα...


    Να συμπληρωσω επισης οτι τελικα μου αρεσε τοσο που φοιτησα σε τετοιου ειδους σχολες, ωστε φροντισα να παρω 5 πτυχια εκ των οποιων τα 3 ειναι επανω στην προπονητικη, το 4ο ειναι στο TRX κ το 5ο οπου κ θεωρω κ το πιο σημαντικο ειναι απο τον ερυθρο σταυρο,πτυχιο πρωτων βοηθειων κατι που ολοι οι γυμναστες οι οποιοι σεβονται τον πελατη τους πρεπει να εχουν(κ περα απο αυτο χρησιμευει κ για τον συνανθρωπο μας σε οποιαδηποτε στιγμη χρειαστει!)
    Last edited by bigsteve; 09-09-11 at 05:01.

  24. #24
    Bodybuilding Newbie paratrooper's Avatar
    Join Date
    24-04-11
    Location
    Greece
    Posts
    7

    Default

    Quote Originally Posted by bigsteve View Post
    Σεργιε χαιρομαι που στο τελευταιο σου ποστ μιλας με περισσοτερη συνεση κ εξηγεις καποια πραγματα γιατι το ποστ #7 το θεωρω λιγο φορτωμενο με επαρση κ λιγο ισοπεδωτικο ειδικα για τον Κ.Δεδουκο που ουτε προσωπικα τον γνωριζω αλλα εστω κ αυτο που εχει κανει ειναι ενα βημα , που στην σημερινη εποχη δεν μετραει κ τοσο οπως λες γιατι υπαρχει το ινερνετ αλλα την εποχη που τα εγραψε βοηθησε αρκετο κοσμο ο οποιος ενδιαφεροταν να μαθει καποια πραγματα σε πιο κατανοητη γλωσσα ,πιο συγκεντρωμενη στην ουσια απο αυτη των επιστημονικων βιβλιων με την ¨βαρια¨ορολογια κ γραφη.Δεν το εγραψε για επιστημονες πιστευω,ουτε για να παει αμεσα την προπονηση ενα βημα μπροστα, αλλα για απλους ασκουμενους που εψαχναν κατι παραπανω κ ειχε περασει η ηλικια τους για σπουδες ή διαφορετικα επρεπε να δωσουν βαση σε αλλους τομεις οπως εργασια κ οικογενεια.

    Μου αρεσει που υποστιριζεις το πτυχιο σου γιατι δειχνεις οτι το αγαπας κ με γεμιζεις αισιοδοξια οτι αν υπαρξουν ακομα πολλοι σαν κ εσενα,ισως σταματησει το φαινομενο των γυμναστων απο ΤΕΦΑ( οπως αναφερονται )που συναντουμε συνηθως στα περισσοτερα γυμναστηρια κ τα μελη του φορουμ κατα καιρους με τα ποστ τους ,τους "εκθειαζουν" .Εχω συναντησει βεβαια κ το εχω πει κ σε αλλο ποστ ,ατομα απο ΤΕΦΑ κ τα σεβομαι παρα πολυ για τις γνωσεις τους κ το ποσο ψαγμενοι ηταν στο αντικειμενο τους.

    Κ εγω εβγαλα λοιπον σχετικα προσφατα , μια απο αυτες τις σχολες που λες των 2000ευρω κ μπορω να πω οτι δεν ηταν τοσο ασχημα τα πραγματα.
    Σχετικα με την γυμναστιικη γενικα με βοηθησε να ανοιξω το μυαλο μου κ να δω παραπερα απο το μποντυ μπιλντινγκ οπως επισης κ να επεκταθω παραπανω σε θεματα του πριν κ μετα την προπονηση.Ομως φιλε Σεργιε σηκωνω βαρη απο τα 13,5 μου κ κανω αγωνιστικο μποντυ μπιλντινγκ απο τα 17 μου.Ειμαι 35 τωρα κ δεν θελω να μιλησω για διακρισεις σε αγωνες δικους μου ή των αθλητων μου.Η ιατρικη που αναφερεις παραπανω κ οι αλλες επιστημες ειναι "καθαρες" τα βαρη ομως κ το μποντυ μπιλντινγκ δεν ειναι αθληματα του σαλονιου.Το σιδερενιο αθλημα αν δεν πονεσει το κωλαρακι μας απο τα βαθια σκουωτ κ αν δεν μυριζουν οι παλαμες μας σιδερο για πολλα χρονια......δουλεια δεν γινεται....ευτυχως ή δυστυχως ετσι ειναι το "σιδερενιο αθλημα¨ ναι μεν γνωσεις αλλα το πραγμα εχει 2 πτυχες εδω....:-)

    Οτι λοιπον προγραμμα δινω στους ασκουμενους μου,παντα το εχω δοκιμασει εγω ο ιδιος απο πριν κ το εχω δουλεψει ωστε να το κατεχω αριστα κ απο πρακτικης πλευρας,ωστε να καθοριζω τις πραμετρους ενος προγραμματος κ να το τροποποιω αναλογα με το επιπεδο κ τους στοχους του καθε ασκουμενου( οχι μονο τι λενε τα βιβλια ή ο αξιολογος κ. rambod κ ο καθε ενας προπονητης....)

    Εκει λοιπον στην σχολη οτιδηποτε μου ειπαν για το μποντυ μπιλντιγκ κ την προπονηση με βαρη(τονιζω μονο για την προπονηση με βαρη),ηταν πραγματα που τα ειχα κανει χρονια πριν κ ηξερα απο 1ο χερι πως λειτουργουν κ τι κανουν.Με βοηθησε ομως πολυ στο να τα ταξινομησω καλυτερα σαν θεωρια μεσα στο μυαλο μου με αποτελεσμα να τα χειριζομαι πιο ανετα.Δεν νομιζω οτι ειναι κακο που υπαρχουν αυτες οι σχολες ισα ισα μαλιστα! Απο εκει κ περα αν νομιζεις οτι" βγαινει σαβουρα"(ας μου επιτραπει η εκφραση) στο επαγγελμα του γυμναστη απο τετοιες σχολες τοτε να χαιρεσαι γιατι οσο περισσοτερη σαβουρα υπαρχει στο επαγγελμα τοσο πιο ευκολα κ γρηγορα θα ξεχωρισουν οι καλοι κ αυτοι που αξιζουν.Αυτη ειναι η γνωμη μου κ καταληγω ετσι για να σου πω οτι δεν χρειαζεται να διατυμπανιζουμε κ να φωναζουμε ποιο πτυχιο ειναι αυτο που πραγματικα αξιζει κ πιο οχι.Τα πραγματα θα φανουν απο μονα τους κ ο κοσμος πια εχει το ιντερνετ να κατευθυνεται κατα καποιο τροπο στο τι να διαλεξει κ τι φαινεται πιο σωστο οπως επισης λογο εποχων δεν εχει χρηματα πολλα να πεταξει,οποτε θα ψαξει πολυ για να βρει τον καλυτερο ,τον πιο ενημερωμενο κ οχι μονο ωστε να του προσφερει το καλυτερο αποτελεσμα...


    Να συμπληρωσω επισης οτι τελικα μου αρεσε τοσο που φοιτησα σε τετοιου ειδους σχολες, ωστε φροντισα να παρω 5 πτυχια εκ των οποιων τα 3 ειναι επανω στην προπονητικη, το 4ο ειναι στο TRX κ το 5ο οπου κ θεωρω κ το πιο σημαντικο ειναι απο τον ερυθρο σταυρο,πτυχιο πρωτων βοηθειων κατι που ολοι οι γυμναστες οι οποιοι σεβονται τον πελατη τους πρεπει να εχουν(κ περα απο αυτο χρησιμευει κ για τον συνανθρωπο μας σε οποιαδηποτε στιγμη χρειαστει!)
    +1000 Τα ειπε ολα ο ανθρωπος....
    Από τη στιγμή που θα μάθεις να τα παρατάς, θα σου γίνει συνήθεια
    .

  25. #25
    New Member
    Join Date
    24-08-11
    Location
    CHANIA - KRHTH
    Posts
    34

    Default

    το πήρα απόφαση και θα το κάνω και εγώ!!!για κακη μου τύχη δυστυχώς ενας να μην πω τ καθηγητής με έκοψε στο τελευταίο μάθημα για πτυχίο (οπως καταλαβαίνετε έχει ψυχολογικά ο άνθρωπος και ξεσπά στους φοιτητές) .. έτσι αποφάσισα αφου θα μένω Αθήνα παράλληλα με αυτό το μάθημα που θα ξαναδιαβάζω να κάνω και κάτι που πραγματικά γουστάρω. τελικά θα πάει κανείς απο εδώ απο το φόρουμ?????

  26. #26
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by BODYMPAL View Post
    το πήρα απόφαση και θα το κάνω και εγώ!!!για κακη μου τύχη δυστυχώς ενας να μην πω τ καθηγητής με έκοψε στο τελευταίο μάθημα για πτυχίο (οπως καταλαβαίνετε έχει ψυχολογικά ο άνθρωπος και ξεσπά στους φοιτητές) .. έτσι αποφάσισα αφου θα μένω Αθήνα παράλληλα με αυτό το μάθημα που θα ξαναδιαβάζω να κάνω και κάτι που πραγματικά γουστάρω. τελικά θα πάει κανείς απο εδώ απο το φόρουμ?????
    Εγώ φίλε! Γράφτηκα πριν λίγες μέρες.

  27. #27
    Advanced Bodybuilder juniorjack's Avatar
    Join Date
    04-06-09
    Location
    Patras
    Posts
    999

    Default

    Εγω ουτε στη μια μερια ειμαι ουτε στην αλλη.. Δλδ ουτε αποφοιτος τεφα ουτε εχω φοιτησει/εχω σκοπο να φοιτησω στις σχολες που συζητουνται..
    (αλλα ειμαι σε ενα τομεα που πλεον κ η κουλη Μαρια μπορει ν δηλωσει οτι ειναι ειδικη)

    Εξεταζετε το 8εμα των γυμναστων τεφα πολυ στενα, μονο με γνομωνα τα βαρη ενω ειναι απειρως πιο ευρυ.. Αποφοιτος τεφα δε σημαινει απαραιτητα δουλευω σε γυμναστηριο..
    Οι περισσοτεροι το κανουν ως λυση αναγκης, κ πολυ λιγοι γτ το αγαπουν, οπως ο Σεργιος που θα μπορει ν πει περισσοτερα επ' αυτου..

    Αλλα να το εκφρασω λιγο αντιστροφα, μπορει καποιος σε 10 σαββατοκυριακα ν γινει προπονητης στιβου..?? Σε καμια περιπτωση..
    Last edited by juniorjack; 21-09-11 at 22:32.

  28. #28
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Νομίζω πως αυτή η κουβέντα έχει γίνει μερικά ποστ παραπάνω. Δεν έχω προσωπικα να πω κάτι παραπάνω απ ότι είπα και στον Σέργιο. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Μακάρι να μπορούσα να δώσω πανελλήνιες να περάσω τεφα. Δυστυχώς δεν μπορώ και λόγω ηλικίας και λόγω υποχρεώσεων.Κανείς δεν είπε πως θα γίνει κάποιος γυμναστής σε 10 σαββατοκύριακα, ούτε πως όσοι φοιτούν στο πανεπιστήμιο δεν έχουν γνώσεις.
    Μη τα ξαναλέμε αυτά ρε παιδιά καταντάει κουραστικό στο τέλος.
    Και η ειδικότητα είναι personal trainer, όχι προπονητής στίβου ή κολύμβησης ή γυμναστής με τη γενικότερη έννοια. Τόσο δύσκολο είναι να το καταλάβετε; λολ!
    Last edited by Kardoula; 21-09-11 at 22:58.

  29. #29
    New Member
    Join Date
    24-08-11
    Location
    CHANIA - KRHTH
    Posts
    34

    Default

    ωραία !!θα χαρώ πολυ να σε γνωρίσω καρδουλα κ απο κοντα.!! πηρα τηλ κ μου ειπαν οτι θα επικοινωνήσουν αυτοί μαζι μου. ελπίζω να το κάνουν σύντομα... ξέρεις ποια είναι τα απαραίτητα δικαιολογητικά που πρέπει να έχω..????Γιατι τν επόμενη παρασκευη παραδίδω την πτυχιακή στη σχολή μου και θα τρέχω και δεν θα φτάνω μου φαίνεται.......

  30. #30
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Αν πήρες τηλ στο γυμναστήριο το πιθανότερο είναι να μη σε ειδοποιήσουν ποτέ.. Πάρε στο κινητό που υπάρχει στο σάιτ της σχολής, είναι του κ.Κεφαλά. Κλείσε μαζί του ένα ραντεβού ενημέρωσης. Τα δικαιολογητικά θα τα βρεις όλα στο σάιτ. Θέλουν απολυτήριο Λυκείου, χαρτί γιατρού, φωτοτυπία ταυτότητας.


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Σχολή Powerlifting Στη Θεσσαλονίκη
    By yiam83 in forum Powerlifting & Αρση Βαρών
    Replies: 8
    Last Post: 07-09-17, 22:17
  2. Σχολή jujitsu στη Θεσσαλονίκη
    By harris89 in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 1
    Last Post: 01-06-10, 10:03
  3. Σχολή Ju Jitsu
    By rejosaa in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 0
    Last Post: 14-09-09, 21:12

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •