Καλημερα σε ολους,

Ειμαι 18 χρονών,αθλητης 6 χρονια και κανω Judo.Προσφατα ο προπονητης μας,μας συστησε εναν φιλο του ο οποιος εχει γυμναστηριο,ετσι ωστε να κανουμε ενα προγραμμα για να αυξήσουμε την δυναμή μας.
Το προβλημα μου ειναι το εξης.Ειμαι 1,88 και 63 κιλά.Θέλω να βάλω τουλάχιστον 15 κιλά αλλα να μην γίνω σαν φώκια.Βέβαια ξερω οτι για να βαλει κανεις 15 κιλα μυικού όγκου πρεπει να περασει μια δεκαετία.Δεν απαιτώ κατι τετοιο απ τον εαυτό μου,απλα δεν θελω να "χαλασει" το σώμα μου.

Κάνω προπονήσεις Δευτέρα,Τετάρτη,Παρασκευή και κάθε Τρίτη,Πέμπτη,Σάββατο πηγαινω στο γυμναστηριο.Εχω παρατηρήσει οτι τα βάρη γενικα μου πεφτουν δυσκολα σε σχέση με τις ελεύθερες ασήσεις,γιατι οι μύες δεν ειναι αρκετα μεγάλοι ετσι ώστε να σηκώσουν πολλα κιλα.

Απευθήνθηκα σε διατροφολόγο αλλα πηγα 3 φορες,εδωσα 20 ευρω σε κάθε επίσκεψη και μου έδωσε ενα προγραμμα το οποιο θα μπορουσε να μου δώσει οποιοσδήποτε.
Θα ήθελα να μου προτείνετε ενα προγραμμα ετσι ώστε να μπορέσω να αυξήσω το βάρος μου γιατι ειλικρινά εχω πεσει ψυχολογικα που δεν μπορω να κανω κατι στους μύες μου ενω προσπαθω τοσο πολυ.

Τελος θα ήθελα να επισημάνω πως δεν ξερω πολλα απο διατροφή και οτι ο γυμναστής θα μου φερει μια πρωτεϊνη αλλα δεν θυμαμαι ποια ειναι.