Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 18 of 18
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-11-07
    Location
    .
    Posts
    5

    Default Ερώτηση για πρόγραμμα κοπέλας

    Γεια σας και εύχομαι να είστε όλοι καλά!

    Ξεκινάω αυτό το θέμα θέλοντας να ρωτήσω την γνώμη σας για ένα πρόγραμμα που δόθηκε πρόσφατα σε συγγενή μου (κοπέλα) η οποία δεν έχει και τόση σχέση με PC και internet, οπότε ανέλαβα εγώ να θέσω το θέμα...

    Η κοπέλα είναι 22 ετών φοιτήτρια, με ύψος 1,75 cm και βάρος 75 κιλά. Ως κατασκευή την θεωρώ βαρυκόκκαλη, θέλω να πω δηλαδή ότι δεν έχει αυτό το λεπτεπίλεπτο το γυναικείο, αλλά έχει πλάτες πχ. κλπ. Τα παραπάνω κιλά που έχει είναι όμοια κατανεμημένα, δεν συμβαίνει ότι τα έχει κάπου μαζεμένα. Απλά δείχνουν αρκετά στα μπράτσα και στα μπούτια και βέβαια λίγο στην κοιλιά...

    Ξεκίνησε γυμναστήριο την προηγούμενη εβδομάδα και το πρόγραμμα που της δόθηκε είναι το εξής:

    Διάδρομος = 12 λεπτά
    Ποδήλατο = 12 λεπτά
    Elliptical Cross Trainer = 12 λεπτά
    Peck deck = 2 σετ Χ 15 επαναλήψεις
    Κωπηλατική μηχανή = 3 Χ 15
    Κοιλιακοί στο μηχάνημα = 2 Χ 20
    Πλάγιοι κοιλιακοί στο μηχάνημα = 30 ανά μεριά

    Επίσης, κάνει και μια άλλη άσκηση, παρόμοια με το peck deck, κατά την οποία όμως σπρώχνει με τα μπράτσα το βάρος προς τα πίσω.

    Αυτό το πρόγραμμα κάνει 3 φορές την εβδομάδα. Δηλαδή, κάθε φορά το ίδιο.

    Πως το βλέπετε?
    Η κοπέλα έχει στόχο να χάσει από 7 έως 10 κιλά σε 10 μήνες.
    Θα τα καταφέρει?

    Ευχαριστώ για την όποια ενδεχόμενη βοήθεια.

    Ps: θα επισκεφτεί και διατροφολόγο, σύντομα.

  2. #2
    Pumping Iron
    Join Date
    12-05-08
    Location
    .
    Posts
    544

    Default

    αυτά τα κιλά μπορεί να τα χάσει πολύ πιο γρήγορα από 10 μήνες!
    Το θέμα όμως είναι η διατροφή της και πολύ λιγότερο το πρόγραμμα, το οποίο το θεωρό τελείως άκυρο [:-cowboy]

  3. #3
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-11-07
    Location
    .
    Posts
    5

    Default

    Γεια σου TsT και ευχαριστώ για την γρήγορη απάντησή σου!
    Θα επισκεφτεί διαιτολόγο σύντομα, ίσως και αυτή την Παρασκεύη...

    Εγώ δεν έχω ιδέα από προγράμματα, οπότε μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί είναι αυτό το πρόγραμμα, άκυρο? Τι εννοείς? Μπορεί να κάνει και κακό δηλαδή ή να εμποδίσει? Μήπως είναι απλά για αρχή αυτο?

    Δεν ήθελα να γράψω έκθεση στο πρώτο μου μύνημα, αλλά θέλω τώρα να πω ότι, λόγω κακού προηγούμενου με άλλο γυμναστήριο, η κοπέλα όταν άρχισε σε αυτό που είναι τώρα, τους δήλωσε κατηγορηματικά (και ίσως λανθασμένα) ότι το ΜΟΝΟ που επιθυμεί είναι να χάσει κάποια κιλά (=πόντους) και όχι να βάλει μυς κλπ...

    Δηλαδή, δεν ξερω αν το εκφράζω καλά, αλλά όπως είπα η κοπέλα ειναι ηδη κομματακι βαρυκοκκαλη (εχει ογκο οπως λεμε) και αυτο που την καιει ειναι να χασει, να λεπτυνει... Δεν θελει να βαλει μυς...

    Ευχαριστώ πολυ και αν εχετε να προτεινετε καποιο προγραμμα, πολυ ευχαριστως!!!

  4. #4
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-11-07
    Location
    .
    Posts
    5

    Default

    Παιδια καλημερα και καλο μηνα σε ολους...

    Μηπως θα μπορουσε καποιος να βοηθησει περαιτερω στο θεμα μου? :)
    Διαβασα ενα topic για γυναικειο bodybuilding απο την princess αλλα η απορια μου ειναι αν το προγραμμα της ειναι καλο για απωλεια βαρους...

    Μηπως μπορειτε να βοηθησετε περισσοτερο, παρακαλω? Να προτεινετε κατι?

    Μιλησα για κακο προηγουμενο με αλλο γυμναστηριο: η κοπελα ειχε γραφτει και πηγαινε φετος το καλοκαιρι για 2 μηνες (Ιουλιο-Αυγουστο) και το μονο που καταφερε ηταν να παρει 4 κιλα! Απο 69.5-70 πηγε στα 74... :(

    Γιατι και πως εγινε αυτο ρε παιδια?

    Βοηθειστε λιγο αν θελετε...
    Ευχαριστω...

  5. #5
    Bodybuilding Newbie Μαρία's Avatar
    Join Date
    16-04-08
    Location
    .
    Posts
    47

    Default

    Μιλησα για κακο προηγουμενο με αλλο γυμναστηριο: η κοπελα ειχε γραφτει και πηγαινε φετος το καλοκαιρι για 2 μηνες (Ιουλιο-Αυγουστο) και το μονο που καταφερε ηταν να παρει 4 κιλα! Απο 69.5-70 πηγε στα 74... :(

    Γιατι και πως εγινε αυτο ρε παιδια?




    2 εξηγήσεις μπορώ να δώσω,η μια είναι οτι πηρε λίγο μυικό με βάση την μυική ενδυνάμωση απο το γυμναστήριο και για αυτό είδε την ζυγαριά να ανεβαίνει και η δεύτερη εξήγηση είναι αυτό που κάνουν οι φίλες μου τις οποίες τις κυνηγάω στην κυριολεξία <<πάμε γυμναστήριο άρα σαβουριάζουμε ελεύθερα αφου τα καίμε>> και μετά πέφτει πολύ κλάμα!!!
    Το θέμα δεν είναι η ζυγαριά αλλά ο καθρέφτης,είμαι 1,65 ύψος και 61 κιλά αλλά φοράω small νούμερο στα ρούχα ενώ η κολητή μου με το ίδιο ύψος αλλά 57 κιλά κιλά φοράει medium σου λέει κάτι αυτό?

  6. #6

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    Βασικα τοσο μυικο δεν γινεται αρα συμφωνω με το δευτερο πραμα που ειπε η Μαρια!
    Το οτι ο μεταβολισμος ανεβαινει οταν κανουμε ασκηση δεν σημαινει κ αυτοματως οτι μπορουμε να τρωμε ο,τι θελουμε!Δεν ειναι τυχαιο που ολοι λεμε:Διατροφη-Προπονηση-Ξεκουραση!!!

  7. #7
    New Member
    Join Date
    26-04-07
    Location
    .
    Posts
    50

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Anastasios1254

    Παιδια καλημερα και καλο μηνα σε ολους...

    Μηπως θα μπορουσε καποιος να βοηθησει περαιτερω στο θεμα μου? :)
    Διαβασα ενα topic για γυναικειο bodybuilding απο την princess αλλα η απορια μου ειναι αν το προγραμμα της ειναι καλο για απωλεια βαρους...

    Μηπως μπορειτε να βοηθησετε περισσοτερο, παρακαλω? Να προτεινετε κατι?

    Μιλησα για κακο προηγουμενο με αλλο γυμναστηριο: η κοπελα ειχε γραφτει και πηγαινε φετος το καλοκαιρι για 2 μηνες (Ιουλιο-Αυγουστο) και το μονο που καταφερε ηταν να παρει 4 κιλα! Απο 69.5-70 πηγε στα 74... :(

    Γιατι και πως εγινε αυτο ρε παιδια?

    Βοηθειστε λιγο αν θελετε...
    Ευχαριστω...
    </blockquote id=quote>


    Anastasie καλησπέρα :D

    Αυτό που είναι καθοριστικό για το αν θα χάσει βάρος η φίλη σου, είναι οι θερμίδες που καταναλώνει κάθε μέρα. Θα πρέπει να βρεί τις θερμίδες συντήρησης του βάρους της, και απο εκεί και πέρα να της μειώσει ώστε να χάνει περίπου 2-3 κιλά το μήνα. Θα δεί φυσικά τί θα της πεί και ο διαιτολόγος που θα επισκεφτεί.

    Το πρόγραμμα προπόνησης που δίνω, κατά τη γνώμη μου είναι ιδανικό για μια κοπέλα που ξεκινάει γυμναστική με βάρη (αλλιώς δεν θα το έγραφα:D). Θα την βοηθήσει να μάθει τα βασικά και παράλληλα θα δεί αποτελέσματα ,με την προϋπόθεση φυσικά οτι ακολουθεί μια σωστή διατροφή.

    Η προπόνηση με βάρη αλλά και η αερόβια, θα την βοηθήσουν να χάσει πιο γρήγορα τα κιλά που θέλει και παράλληλα να αποκτήσει ένα καλοσχηματισμένο ,σφιχτό και δυνατό σώμα.

    Βέβαια να υπάρχει θέληση και υπομονή.

    Καλή επιτυχία :D

  8. #8
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-11-07
    Location
    .
    Posts
    5

    Default

    Μαρία, σε ευχαριστώ για την απάντησή σου!

    Πιστεύω και εγώ ότι πήρε μυϊκό ιστό (αλλά λίγο είναι 4 κιλά, και μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο σε 2 μόλις μήνες?) και εξηγούμαι:

    Πρέπει να πήρε μυς λόγω του τρόπου ζωής της: στην Ολλανδία όπου ζει δεν τίθεται θέμα «σαβουριάσματος» ή τέλος πάντων δεν είναι αυτό το στυλ ζωής του συγκεκριμένου ατόμου...

    Η κοπέλα είναι σπίτι- πανεπιστήμιο- γυμναστήριο- σπίτι, δεν καπνίζει και δεν πίνει καθόλου, δεν πίνει καφέ (οκ, ένα ποτό και ένα καφέ θα πιει 1 φορά το μήνα), ενώ τα γεύματα της είναι: πρωινό (όχι πάντα), μεσημεριανό κατά τις 12:00-13:00 (πάντα σπιτικό φαγητό) και βραδινό στις 18:00, μια σαλάτα με λίγο τυράκι... Τα φρούτα και τα λαχανικά έχουν παραδοσιακά σοβαρή θέση στην διατροφή της, ενώ όταν σπανίως τρωει κάτι απέξω, είναι πάντα κάποιο από αυτά τα σάντουιτς «χορτοφάγων» ή κάτι τέτοιο... Στις 23:00 δε, σταματάει οποιαδήποτε δραστηριότητα και παει για ύπνο!
    Δεν αντιμετωπίζει κανένα μα κανένα άγχος στην καθημερινότητα της (πχ. που θα βρω δουλειά, δεν έχω λεφτά, κλπ), αντιθέτως ζει μια πολύ ευτυχισμένη ζωή ενός Ευρωπαίου πολίτη με φοβερές προοπτικές (και λόγω σπουδών και λόγω οικονομικής κατάστασης της οικογένειας της)...

    ΑΝ κάποιος θέλει να δει με τι περίπου μοιάζει το σώμα της, ας κοιτάξει τους σωματότυπους ?Hour Glass? και ?Cello? σε αυτό το link:

    http://www.dailymail.co.uk/femail/ar...ypes--you.html

    Δεν ξέρω αν φαίνεται γελοίο το link, αλλά ήταν αυτό που βρήκα. Αυτό βέβαια δείχνει γυναίκες μεγαλύτερης ηλικίας, αλλά μοιάζει σχεδόν το ίδιο το σώμα της κοπέλας με τους 2 σωματότυπους που αναφέρω...

    Ουφ... Νομίζω ότι τώρα έδωσα ότι πληροφορία μπορούσα να δώσω και sorry κιόλας αν γράφω εκθέσεις...

    Μαρία το ότι είσαι 1,65 cm και 61 κιλά, μου λεει ότι τα κιλά σου βρίσκονται στα σωστά σημεία και όμορφα κατανεμημένα. Μπορεί να κάνω και 100% λάθος, δεν είμαι και ειδικός. Μπράβο σου πάντως!

    Είπα πολλά, για αυτό ας συνοψίσω τις ερωτήσεις μου:
    1) Πως κρίνετε το ότι και στα 2 γυμναστήρια που πήγε της έδωσαν το ίδιο πρόγραμμα και για τις 3 ημέρες προπόνησης? Δευτέρα, Τετάρτη και Παρασκευή έκανε (το καλοκαίρι) και κάνει και τώρα τα ίδια πράγματα κάθε φορά.
    2) Μπορείτε παρακαλώ να προτείνετε κάποιο πρόγραμμα ή να μου δώσετε κάποιο link?


    Να είστε καλά...


    Ps: Αγαπητή Princess ευχαριστώ πολύ για την απαντηση σου!! Τεινω να σε εμπιστευτώ αλλά η απορία μου ειναι η εξής: το προγραμμα σου απευθυνεται σε κοπελες που θελουν να δημιουργησουν ενα θυληκο σωμα (με τα καθημερινα γυναικεια standards) ή σε οσες θελουν να γραμμωσουν κλπ... Ουφ... Με καταλαβαινεις, ετσι δεν ειναι? :)
    Το λες και εσυ καπου οτι αυτα τα 2 εχουν καποια διαφορα...
    Ευχαριστω! :)

  9. #9
    New Member
    Join Date
    26-04-07
    Location
    .
    Posts
    50

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Anastasios1254
    Ps: Αγαπητή Princess ευχαριστώ πολύ για την απαντηση σου!! Τεινω να σε εμπιστευτώ αλλά η απορία μου ειναι η εξής: το προγραμμα σου απευθυνεται σε κοπελες που θελουν να δημιουργησουν ενα θυληκο σωμα (με τα καθημερινα γυναικεια standards) ή σε οσες θελουν να γραμμωσουν κλπ... Ουφ... Με καταλαβαινεις, ετσι δεν ειναι? :)
    Το λες και εσυ καπου οτι αυτα τα 2 εχουν καποια διαφορα...
    Ευχαριστω! :)
    </blockquote id=quote>

    :D:D:D Οχι δεν υπάρχει κίνδυνος να χάσει τη θηλυκότητά της, ακολουθώντας το πρόγραμμά μου ή οποιοδήποτε άλλο...ίσα ίσα θα την τονίσει :D
    Αμα χάσει 10 κιλά και προπονείται και τρώει σωστά οπωσδήποτε θα γραμμώσει, το σώμα της θα σχηματιστεί καλύτερα.
    'Ομως δεν γίνεται να πάρει τόση μυική μάζα που να χάσει τη θηλυκότητά της χωρίς "βοηθήματα" :D Ελπίζω η απάντησή μου να σε κάλυψε...

    Επίσης μέσα στο πρόγραμμα που δίνω υπάρχουν κάποιες φωτογραφίες αθλητριών του fitness... Αν η φίλη σου πιστεύει οτι οι γυναίκες αυτές δεν έχουν θηλυκότητα τότε ίσως στη φίλη σου δεν ταιριάζει η προπόνηση με βάρη...

    Οι γυναίκες φοβούνται πως θα αρχίσουν βάρη και θα αποκτήσουν καμιά υπερβολική μυικότητα... Αυτό απλά δεν γίνεται... Δυστυχώς χρειάζεται να προσπαθήσουμε πολύ και για χρόνια για να πάρουμε έστω και λίγη μυική μάζα. [:-boggled]

  10. #10
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-11-07
    Location
    .
    Posts
    5

    Default

    Princess σε ευχαριστώ ΠΟΛΥ για τις απαντήσεις σου!
    Και ο λόγος που σε ευχαριστώ και εκτιμώ ιδιαίτερα την συμμετοχή σου είναι ότι προσφέρεις κάτι το συγκεκριμένο και εφαρμόσιμο, κάτι πολύ πέρα από γενικότητες οι οποίες όσο σωστές και να είναι δεν προσφέρουν λύσεις...

    Αρχικά να (σου) πω ότι θέμα «βοηθημάτων» δεν τίθεται σε καμία περίπτωση, άντε καμιά πολυβιταμινούλα και ΑΝ, μόνο και μόνο επειδή το άτομο βρίσκεται σε έντονη πνευματική και σωματική εργασία...

    Τώρα (και κατόπιν του edit σου)...
    Το θέμα θηλυκή-ποθητή γυναικεία εμφάνιση είναι μεγάλη ιστορία και φυσικά άκρως υποκειμενική, για αυτό θα σου δείξω κάποιες φωτογραφίες και εγώ:

    http://www.completelyyou.com/momtalk...fitness_lg.jpg

    http://wwwdelivery.superstock.com/WI...1614R-6238.jpg

    http://img179.imageshack.us/img179/3...nesssextb8.jpg

    http://www.allamericanpatriots.com/f...a-on-beach.jpg

    Το ΜΟΝΟ που θέλω να σε ρωτήσω και σε παρακαλώ για μια ειλικρινή απάντηση είναι το εξής:

    Μπορεί κάποια να φτιάξει ένα τέτοιο σώμα μέσα από το πρόγραμμα σου?
    Δεν μιλάω ακριβώς για τα σώματα που φαίνονται στις φωτό και φυσικά καταλαβαίνω ότι μιλάμε για διαφορετικούς σωματότυπους και ανθρώπους τελικά, αλλά νομίζω καταλαβαίνεις το πνεύμα μου: η κοπέλα δεν επιθυμεί να γίνει όπως είναι οι γυναίκες του avatar σου, ακόμα και αν αυτές είναι όντως πανέμορφες! Καταλαβαίνω απόλυτα ότι χρειάζονται χρόνια επαγγελματικής αφοσίωσης για να γίνει κάποια έτσι, αλλά και πάλι θέλω να (σε) ρωτήσω: τι εννοείς «τότε ίσως στη φίλη σου δεν ταιριάζει η προπόνηση με βάρη...» = τι άλλο (σοβαρό) υπάρχει?


    Ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια σου και βασίζομαι πάνω σου!
    Και σε όποιον άλλο θέλει να βοηθήσει βέβαια...

    Επισης, ηθελα να ρωτησω πως κρινετε το προγραμμα που εχει δωθει ηδη... Γιατι δινουν τα ιδια καθε μερα? Ασχετοι ειναι?...?

  11. #11
    New Member
    Join Date
    26-04-07
    Location
    .
    Posts
    50

    Default

    Πρώτα απ'όλα να διευκρινίσω οτι το πρόγραμμά μου είναι για αρχάριους, δηλαδή για τους πρώτους 2-3 μήνες προπόνησης. Αυτό σημαίνει οτι είναι εύκολο να το ακολουθήσει κάποιος χωρίς πείρα. Αφού κάποιος λοιπόν μάθει τα βασικά , ύστερα χρησιμοποιεί πιό ειδικά προγράμματα προκειμένου να φτάσει τους στόχους του. Δηλαδή δεν μπορεί ενα και μοναδικό πρόγραμμα που θα χρησιμοποιείς συνέχεια να σε βοηθήσει να φτάσεις το στόχο σου. Πρέπει να το αλλάζεις συνέχεια.

    Οι κοπέλες στο avatar μου είναι επαγγελματίες αθλήτριες του fitness και του bodybuilding και πολύ advanced :D Για να φτάσουν σε αυτό το επίπεδο χρειαστήκανε πολλά χρόνια προπόνησης και διατροφής και άλλα :D... Δεν φτάνεις σε αυτό το επίπεδο τυχαία... οπότε μη φοβάσαι οτι η φίλη σου θα γίνει έτσι...:D
    (Πάντως στο προηγούμενο post μου, αναφερθηκα στις φωτογραφίες που εχω βάλει μέσα στο topic "bodybuilding by princess" και οχι στο avatar μου)

    Νομίζω δεν εχω να πω προσθέσω τιποτα άλλο...

  12. #12

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Anastasie, η princess είναι ο άνθρωπός σου, άκουσε ότι έχει να σου πει με κλειστά τα μάτια. Έχει και τις γνώσεις, και την εμπειρία, αλλά και την απαραίτητη γυναικεία αισθητική.

  13. #13
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    13-06-07
    Location
    ATHENS, Greece.
    Posts
    174

    Default

    Πρεπει να ξεκινησει αεροβια προπονηση 3 με 4 φορες την εβδομαδα απο 40 λεπτα χαλαρο τρξιμο κατα προτιμηση το πρωι εαν μπορει,ενα καλο προγραμμα μυηκης ενδυναμοσης και σχηματισμου(3 μ.ομαδες την ημερα 4 φορες την εβδομαδα)και μια καλη διατροφη με 5 μικρα γευματα την ημερα με χαμηλα λιπαρα υψηλη πρωτεινη και καλους υδατανθρακες,εαν τα ακολουθηση αυτα με εναλαγη προγραμματος καθε 1,5 μηνα θα δει πολου καλα αποτελεσματα.

  14. #14
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    13-06-07
    Location
    ATHENS, Greece.
    Posts
    174

    Default

    Πρεπει να ξεκινησει αεροβια προπονηση 3 με 4 φορες την εβδομαδα απο 40 λεπτα χαλαρο τρξιμο κατα προτιμηση το πρωι εαν μπορει,ενα καλο προγραμμα μυηκης ενδυναμοσης και σχηματισμου(3 μ.ομαδες την ημερα 4 φορες την εβδομαδα)και μια καλη διατροφη με 5 μικρα γευματα την ημερα με χαμηλα λιπαρα υψηλη πρωτεινη και καλους υδατανθρακες,εαν τα ακολουθηση αυτα με εναλαγη προγραμματος καθε 1,5 μηνα θα δει πολου καλα αποτελεσματα.

  15. #15
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    το παν ειναι η διατροφη.
    ολα τα αλλα ερχονται μετα.
    σχετικα με τον διαιτολογο που ειχε σκοπο να παει,να της πει να αναφερει κ το οτι γυμναζεται ,ωστε να της καλυψει τις διατροφικες της αναγκες σχετικα με την προπονηση,ενω συγχρονως θα την βοηθησει να χασει κ τα επιθυμητα κιλα.
    σχετικα με τον σωματοτυπο δεν μπορει να κανει κ πολλα για να τον αλλαξει αλλα παντα υπαρχουν πολλα μα παρα πολλα περιθωρια βελτιωσης.οχι ομως αλλαγης.
    οτι γινει πρεπει να γινει σε συνεργασια του διαιτολογου ,του γυμναστη της. το βασικο ομως ειναι η δικη της θεληση κ υπομονη.

  16. #16
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    29-01-09
    Location
    .
    Posts
    5

    Default

    geia sas mporeite na me voi8isete? eimai 20 xronon k 76 kila! den gimnazomai ka8olou . xekinisa na pigaino gia perpatima 1 ora sxedon ka8e mera. 8elo na kano sosti diatrofi etsi oste na xaso 20 kila alla me endiaferei n xaso kai lipos. i ali8eia einai oti de me endiaferei na gimnasto kai na kano mis.. oso na xaso varos kai afou xaso 8a xekiniso gymnastirio. gia tin ora mporei kapoios n mou proteinei kapoia kali diaita pou na me voi8isei na xaso varos kai lipos taytoxrona? euxaristoo!!
    yg. poso kairo 8elo gia na xaso 20 kila?

  17. #17

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    x_kitty καλωσόρισες, αν θες ξεκίνα ένα νέο δικό σου τόπικ για να μας πεις περισσότερα για σένα. Επίσης γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες, διότι εδώ πέρα δεν πολυσυμπαθούμε τα greeklish [:-shades]

  18. #18
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    29-01-09
    Location
    .
    Posts
    5

    Default

    γεια εφτιαξα νεο ποστ στους ''καινουριους''.[:-apple]


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •