Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    New Member Nikos.K's Avatar
    Join Date
    19-02-12
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    60

    Default Comeback στο φόρουμ με απορίες!

    Παιδιά καλησπέρα! Μετά την αποχή 1 χρόνου (από το φόρουμ, όχι από τη γυμναστική εννοείται!) λόγω 3ης λυκείου επανήλθα με μερικές απορίες κ θα ήθελα να μου δώσετε τα φώτα σας!

    Καταρχήν, εδώ κ καιρό έχω παρατηρήσει ότι παρά τις συνεχείς προπονήσεις κοιλιακών, το μόνο που έχω πετύχει είναι να τους τονώσω και να κάνω εμφανώς ορατούς μόνο τους δύο πάνω και τον τέρμα κάτω. Φυσικά καταλαβαίνω ότι για αυτό ευθύνεται το λίπος που βρίσκεται πάνω από αυτούς κ ότι χωρίς αερόβια και κατάλληλη διατροφή δεν πρόκειται να φύγει στον αιώνα τον άπαντα..

    Ωστόσο, όταν ξεκίνησα πριν 2 σχεδόν χρόνια ήμουν αρκετά αδύνατος ειδικά στα χέρια και όλο αυτόν τον καιρό με πολύ κόπο τα μεγάλωσα κάπως, και αυτά και το στήθος. Δεν θα ήθελα επομένως να κάνω κάτι στον εαυτό μου για να εμφανίσω το λεγόμενο six pack και να χάσω από αλλού.

    Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια, ή και να υπάρχει τρόπος να πετύχω και τα δύο. Πάντως θα ήθελα να μείνω μακριά από συμπληρώματα, όπως κάνω τόσο καιρό και να επιμείνω σε πιο κατάλληλη διατροφή.

    Επίσης, στη διατροφή μου από τότε που ξεκίνησα έχω ενσωματώσει ιδιαίτερα το κοτόπουλο. Λέγοντας ιδιαίτερα εννοώ 4-5 γεύματα την εβδομάδα. Κατά πόσο αυτό είναι ωφέλιμο και κατά πόσο μπορεί να με βλάψει? Ωφέλιμο ασφαλώς διότι το κοτόπουλο είναι βασική πηγή πρωτεϊνης αλλά έχω ακούσει κ διάφορα για ορμόνες κλπ

    Χώρια που η παρέα μου λέει ότι στο επίπεδο που είμαι και αν συνεχίσω έτσι θα μπορώ να διαφημίσω το pretty bra


    Τι λέτε εσείς για αυτά?
    "Inner strength is the key to success"

  2. #2
    Senior Bodybuilder BillPeristeri3's Avatar
    Join Date
    22-01-13
    Posts
    2,037

    Default

    Kαλως ηρθες πισω!

    Αυτο με το pretty bra μου το λενε και εμενα και οτι θα βγαλω φτερα επισης

    Ρε συ στα πρωτα που λες δεν βλεπω καποια απορια απλα περιγραφεις 3 πραγματα δεν ρωτας κατι

    Οσο για το κοτοπουλο που λες μην ανυσηχεις. Το εχω στην διατροφη μου 4 μερες την εβδομαδα εδω και πολλους μηνες και δεν επαθα τιποτα Και αιματολογικες που εκανα πριν κανα μηνα πεντακαθαρες βγηκαν

  3. #3
    New Member Nikos.K's Avatar
    Join Date
    19-02-12
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    60

    Default

    Ναι δε διατύπωσα σωστά την απορία. Αν ακολουθήσω τέτοια διατροφή κ ασχοληθώ πιο πολύ με αερόβια θα χάσω κ από αλλού εκτός από την κοιλιά? μήπως υπάρχει διατροφή αποκλειστικά στοχευμένη στην απώλεια λίπους από την κοιλιακή χώρα?
    "Inner strength is the key to success"

  4. #4
    Senior Bodybuilder BillPeristeri3's Avatar
    Join Date
    22-01-13
    Posts
    2,037

    Default

    Oχι οχι.. Το λιπος απ'οσο ξερω χανεται απο παντου μαζι απλα απο την κοιλια καθαριζει πιο δυσκολα.

    Ελα τωρα θα γινω κακουλης.. Ποσα κιλα εισαι ρε συ? Ηλικια?

    Αν εχεις οντως τα "κρεατα" πανω σου και θες να πεσεις χαμηλα σε λιπος θες καθαρη διατροφη και αεροβια (οπως σαφως ξερεις)

  5. #5
    New Member Nikos.K's Avatar
    Join Date
    19-02-12
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    60

    Default

    Είμαι 18 χρονών, 82 κιλά κ ύψος 1.85...μη φανταστείς ότι είμαι κανένα βοδάκι...εγώ κ έτσι όπως είναι οι κοιλιακοί ικανοποιημένος είμαι απλά ψάχνω μπας κ κάνω κάτι καλύτερο
    "Inner strength is the key to success"

  6. #6
    Senior Bodybuilder BillPeristeri3's Avatar
    Join Date
    22-01-13
    Posts
    2,037

    Default

    Eλα ρε ιδια ηλικια και ιδια κιλα εχουμε! Βεβαια μου σκας ενα κεφαλι αλλα τεσπα

    Ε νταξει δεν εισαι πολλα κιλα κατω του υψους σου. Μηπως θα επρεπε να κοιταξεις να παρεις καποια ομορφα κιλα με μια υπερθερμιδικη διατροφη?

    Καλα αποτελεσματα ευχομαι!

  7. #7
    New Member Nikos.K's Avatar
    Join Date
    19-02-12
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    60

    Default

    Θα το ψάξω!Ευχαριστώ για τις συμβουλές καλά αποτελέσματα κ σε σένα
    "Inner strength is the key to success"


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Νέα στο φορουμ με απορίες!!!!
    By LEMON in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 4
    Last Post: 02-04-13, 11:27
  2. Γενικες αποριες που δεν λυθηκαν απο τη μελετη του φορουμ!
    By Panos0685 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 23-05-11, 15:03
  3. The Big Comeback!
    By Jin in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 01-06-09, 06:24

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •