Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 24 of 24
  1. #1
    Unworthy
    Join Date
    03-02-08
    Location
    Patra, Greece.
    Posts
    458

    Default Άσκοπη η χρήση ΑΑΣ (?)

    'Εχουμε και λέμε! Πριν λίγες μέρες έμαθα από ενα φίλο μου ότι θα μπει σε κύκλο και δαιμονίστηκα!!![:-irked]:D Το παιδί είναι 17 στα 18.Ασχολείται με το gym περίπου 1 χρόνο αλλά όχι συστηματικά..Δηλαδή ούτε αυστηρή προπόνηση ούτε καμία ιδιαίτερη διατροφή..Είχε αρχίσει και διάφορα άλλα συμπληρώματα αλλά τα σταμάτησε αφου δεν έβλεπε αξιωσημείωτες αλλαγές(και πώς να δεις δλδ αν δεν κάνεις σωστή προπόνηση-διατροφή).Και τώρα μου πετάει αυτό!!Μου λέει ότι είναι όλα 'ψαγμένα' αλλά πίσω από τα 'ψαγμένα' είναι ο γυμναστής που έχει το γυμναστήριο όπου πάει. Πείτε μου σας παρακαλώ...είμαι εγώ η παράλογη? Μήπως θα πρέπει να τον ενθαρρύνω κιόλας?!Δεν πρόκειται για κάποιον ο οποίος ασχολείται σοβαρά,έχει φτάσει στο μέγιστο που μπορεί και ζητάει το τέλειο...Είναι ένα παιδί το οποίο θέλοντας να φτιάξει το σώμα που ονειρεύται καταφεύγει στις 'εύκολες λύσεις' οι οποίες πιστεύω δεν θα του προσφέρουν τίποτα..Εσείς ως πιο έμπειροι τι λέτε?

  2. #2
    Pumping Iron
    Join Date
    12-05-08
    Location
    .
    Posts
    544

    Default

    για σφύρα το στον πατέρα του να τον βουτήξει απ' το αυτί...

  3. #3

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    Πές του να γίνει μέλος στο www.bodybuilders.gr και να αρχίσει διάβασμα , εγκλιματισμό και ερωτήσεις
    Είναι ο μονος τρόπος για να καταλάβει τι και πως γίνεται στο ΒΒ
    Το βασικότερο θέμα απο ολα είναι οτι ΜΕ ΣΚΟΠΟ ή ΧΩΡΙΣ με ΓΝΩΣΕΙΣ ή ΟΧΙ , τα φάρματα ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ και ΔΙΑ ΡΟΠΑΛΟΥ για παιδιά 18 ετών , μετά τα 21-22 ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΥΠΆΡΧΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ τα πράγματα αρχικά πάνε πρός έρευνα και συζήτηση

    Το πιο εύκολο στήν περίπτωση του φίλου σου που θα χρησιμεύσει στήν αποτροπή τής χρήσης , είναι να κάνει κάποιος (μεγαλύτερος σε ηλικία ) ενα τηλέφωνο στον Γυμναστηριούχο και να του εξηγήσει "δυο ...πράματα"
    Υπο αυτές τίς συνθήκες ούτε ο πατέρας του 18αρη θα "στεναχωρηθεί" και θα αντιδράσει (κάπως ) , αλλα ούτε κι ο 18αρης θα πάρει φάρμακο

  4. #4
    Pumping Iron
    Join Date
    07-02-08
    Location
    South Sandwich Islands.
    Posts
    561

    Default

    εγω μαλλον δεν "θα το σφυρουσα" στο πατερα του φγια το παιδι...διοτι συνηθιζουμε να κανουμε "ο,τι ακουγεται καλο και ευκολο" συνεπως θα "σφυρουσα" για τον γυμναστη...διοτι τι σοι γυμναστης ειναι αν δεν στηριζει την φυσικη γυμναστικη ποσο μαλλον σε παιδια ηλικιας 18-19-20 και "ΚΑΤΩ"!!!

    ρε ξεκολλατε...συνελθετε, μαλακιζεστε αβερτα, μη κολλατε σε μια ιδεα μια σκεψη 1 πραγμα...

    καλα τα αασ αλλα οχι για ολους..

    κανε καμια 5ετια καθαρος απο φαρμακα τελειος φυσικα δες ποσο αναπτυχθηκες εως εκει τι κερδισες τι εχασες και μετα ψαξου για να χρησιμοποιησεις τον ευκολο αλλα ωδυνηρο δρομο των αασ...

    ξεκολλα και εσυ και ο φιλος σου και ο γυμναστης του και ολοι εδω μεσα οι οποιοι γυμναζεστε ουτε 1χρονο η 2 3 4χρονια

    αν δεν ιδρωσει η κωλοτρυπα σας δε θα εχετε αποτελεσματα...κανεις δε εγινε απο το πουθενα και απο το τιποτα, κανεις δεν εγινε απο τα αναβολικα..

    και μη ξεχνατε οτι ειναι εργαλειο τα αασ οχι μαγικο φιλτρο.

    ειναι εργαλειο το οποιο ειναι επικινδυνο και για σοβαρους-επαγγελματιες ανθρωπους στο ειδος τους.(ΒΒ) οχι για παιδαρελια που γουσταρουν να δειχνουν στις συμμαθητριες και στους φιλους του το βυζακι η το μπρατσακι του.

    ΕΙΝΑΙ ΕΡΓΑΛΕΙΟ, ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ και απαιτει προεργασια, εξετασεις, ψαξιμο, σκεψιμο, μυαλο, γνωση του αντικειμενου και να εισαι σε αρκετα προχωρημενο σταδιο σε σημειο που να λεει το σωμα σου δεν παει αλλο δεν αναπτυσομαι αλλο, ως εδω....τοτε και μονο τοτε περναμε σρτην επομενη φαση που ειναι τα αασ...

    πες τον φιλο σου να διαβασει κανα ενθετο απο εδω μεσα για τα αασ να ενημερωθει, οχι οτι λεει ο γυμναστης να κανει.

    δηλ αν του πει να πηδηξει απο το μπαλκονι θα το κανει?
    εδω μεσα υπαρχουν παιδια που προσπαθουν χρονια και χρονια και χωρις τα αασ χωρις φαρμακα και τοξινες.
    μονο με μεγαλο ζηλο αγαπη μελετημενες κινησεις καλο προγραμμα καλη διατροφη καλη ψυχολογια και μερακι....


    αν εχω ρε παιδια καπου λαθος πειτε μου...γιατι βαρεθηκα να διαβαζω τοπικ με κατι παιδακι που νομιζουν οτι ειναι μεγαλοι εμπειροι και ετοιμοι για αυτο το βημα...

    ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΝΑ STICKY ΓΙΑ ΤΑ ΑΑΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΣ ΤΟ ΒΑΛΕΙ ΣΑΝ ΘΕΜΑΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΝΕ ΟΛΟΙ...ΓΙΑ ΑΡΧΑΡΙΟΥΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ...ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΤΑΝΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΝΕ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠΕΡΙΣΚΕΠΤΑ. ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ, ΤΙ ΣΤΑΔΙΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ (ΣΑΝ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΗ), ΤΙ ΑΠΑΙΤΕΙ ΣΑΝ ΠΡΟΕΡΓΑΣΙΑ Κ.Λ.Π

  5. #5
    Pumping Iron
    Join Date
    07-02-08
    Location
    South Sandwich Islands.
    Posts
    561

    Default

    κατι ακομα...ειμαι 30 ετων kinetha και ακομα καθαρα αασ δεν χρησιμοποιησα διοτι καπως εχω και εγω τις αμφιβολιες μου εφτασα μεχρι pro-hormones σχεδον ιδια με τα αασ και αυτο γιατι προσπαθω να ανεβω επιπεδο με οσο λιγοτερα χημικα...συμπληρωματα παρε οσα θες αλλα χημικα κρατησου οσο περισσοτερο μπορεις μακρια....μονο μα "ΜΟΝΟ" οταν φτασεις προπονητικα στο απροχωρητο πλεον...

  6. #6
    Unworthy
    Join Date
    03-02-08
    Location
    Patra, Greece.
    Posts
    458

    Default

    Φίλε DusWS δέχομαι και συμφωνώ απόλυτα με τις απόψεις σου.Να σου διευκρινήσω μόνο ότι δεν έχω ασχοληθεί ΠΟΤΕ και ούτε πρόκειται να ασχοληθώ με ΑΑΣ.Και αυτό στο λέω γιατί από τα λεγόμενα σου μάλλον έχεις καταλάβει ότι θα ακολουθήσω το ίδιο παράδειγμα.Αυτά τα αφήνω σε ανθρώπους οι οποίοι είναι σε αγωνιστικό επίπεδο ή ξέρουν καλά τι κάνουν.Προσωπικά γυμνάζομαι από τα 15,είμαι 20 και θα γυμνάζομαι όχι για να γίνω πρότυπο BB αλλά για να έχω μία άλφα σωματική κατάσταση χωρίς να χρησιμοποιώ ούτε ένα συμπλήρωμα..Το topic το άνοιξα γιατί ένα ΠΑΙΔΙ αρχίζει ΑΑΣ χωρίς να ξέρει καλά καλά τι του γίνεται και δεν ξέρω πώς να τον αποτρέψω..Γι'αυτό και απευθύνθηκα σε εσάς..

  7. #7
    Pumping Iron
    Join Date
    07-02-08
    Location
    South Sandwich Islands.
    Posts
    561

    Default

    δωσε του κανα μπουνιδι να του σπασεις κανα 2-3 δοντια μπας και ερθει το μυαλο στην θεση του..γιατι μαλλον εχουμε ασχημο μπαλαντζο με τα λεγομενα του γυμναστη στο ανωριμο και κακοφορτωμενο μυαλο του εφηβου φιλου σου...

    EDIT:ελπιζω να μη μιλαω πολυ σκληρα αν και πρεπει διοτι δε μιλαμε δε μιλαμε και να τα καταντια μας...δηλ. για να αποκτησουμε υγεια θα πρεπει να παιρνουμε πια φαρμακα? ειδεμι δε γινεται διαφορετικα?
    σπασε του κανα 2 δοντια ετσι χωρις λογο..να στρωσει η φαλακρα του λιγο...που θελει και αναβολικα μια σταλια παιδι ακομα οι ορμονες του οχι βραζουν αλλα ειναι σε σημειο βεζουβιου....και θελει να παρει εξτρα ορμονες?

    το μονο που θα κανει ειναι να σακατεψει τον οργανισμο του..

  8. #8
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Ναι....με βάση αυτά που άκουσα παραπάνω εγώ προτείνω να μην τον καρφώσεις...γιατί το να τον καρφώσεις δεν είναι η λύση.
    Δεν νομίζω ότι ένα παιδί είτε στα 17 είστε στα 18 μπορεί να αλλάξει γνώμησχετικά με αυτό το θέμα...και εγώ με δύο χρόνια γυμναστήριο, στα 17 μου ξεκίνησα ΑΑΣ (έναν ελαφρύ κύκλο με τα ροζ dianabol).
    Συμφωνώ ότι θέλουν ψάξιμο, ότι θέλουν τρελό διάβασμα κ.λ.π.
    Δεν είμαι τόσο υποκριτής ώστε να μην πω σε ένα παιδί να μην τα χρησιμοποιήσει όταν το έκανα εγώ σε ανάλογη ηλικία...για να τον αποτρέψεις όμως βάλε τον να γραφτεί εδώ γιατί υπάρχουν πολλά άτομα όπως ο DusWS που έχουν την κατάλληλη επιχειρηματολογία και γνώση για να τον αποτρέψουν...εγώ πιστεύω ότι δεν είναι έτοιμος, όχι μόνο λόγο ηλικίας, αλλά και επειδή δεν ξέρει να κάνει διατροφή και να τρώει κατάλληλη για να δουλέψουν πάνω του... γενικά δεν είναι έτοιμος...αλλά άμα του έχει κατσει στο μυαλό ότι και να του πεις θα πάρει...εκτός αν ακούσει κάποιον που έχει ανάλογη εμπειρία και ξέρει να τα χειρίζεται...

  9. #9
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    06-09-08
    Location
    piraious, Greece.
    Posts
    214

    Default

    για σφύρα το στον πατέρα του να τον βουτήξει απ' το αυτί...

    συμφωνω απολυτα!!!!!

  10. #10
    Advanced Bodybuilder damian's Avatar
    Join Date
    22-03-05
    Location
    .
    Posts
    1,177

    Default

    Μα καλα,μονο σε μενα φανηκε το αρχικο κειμενο,σαν ενα post-λαγος?

  11. #11
    Pumping Iron
    Join Date
    12-05-08
    Location
    .
    Posts
    544

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by xristos1000

    To παιδι ομως στην ηλικια που ειναι που θα βρει τοσα χρηματα για αυξητικη?
    Δεν ειναι και αυτο ενα ερωτημα?



    </blockquote id=quote>

    γράφει κάπου ότι θα πάρει αυξητική? [:-boggled][:-boggled][:-boggled]

  12. #12
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    19-01-06
    Location
    .
    Posts
    132

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by TsT

    για σφύρα το στον πατέρα του να τον βουτήξει απ' το αυτί...
    </blockquote id=quote>

    Η καλυτερη λυση εαν θελετε να αρχισει σιγουρα τα αναβολικα στεροειδη ... μικρο παιδι κλασσικα μετα θα το κανει σιγουρα. 1ον για αντιδραση και 2ον επειδη το ηθελε ουτος η αλλως

  13. #13
    Unworthy
    Join Date
    03-02-08
    Location
    Patra, Greece.
    Posts
    458

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by damian

    Μα καλα,μονο σε μενα φανηκε το αρχικο κειμενο,σαν ενα post-λαγος?
    </blockquote id=quote>

    Τι εννοείς damian?
    Παιδιά κι εγω συμφωνώ στο ότι το να το πω στον πατέρα του δεν είναι η καλύτερη λύση...Και να θέλει δε θα μπορεί να κάνει και πολλά μιάς και το παιδί φεύγει φέτος να σπουδάσει.

  14. #14
    Pumping Iron
    Join Date
    09-09-06
    Location
    dubai, United Arab Emirates.
    Posts
    355

    Default

    τελικα οπιος ασχολειτε με αυτο το σπορ παντα μες το μιαλο του θα υπαρχουν τα φάρμακα ολοι θα θέλανε καπια στηγμη να δοκιμάσουν ΚΑΠΟΙΟΙ ωμος το κανουν και χωρίς να εχουν ηδέα τη κανουν

  15. #15

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    Εαν καποιος ειναι πραγματικα αποφασισμενος να κανει κατι τοτε κανεις κ τιποτα δεν τον σταματα αρα καταλαβαινεις ετσι??
    Αυτο που μπορεις να κανεις για να τον κανεις να τα παιξει λιγο ειναι να του δειξει κανα βιντεο στο youtube ή να του δωσεις να διαβασει του BigSteve το αρθρο περι ΑΑΣ!Οσο πιο πολυ τα δραματοποιησεις τοσο το καλυτερο!:D:D

    Επειδη κ εγω απο Πατρα ειμαι,ειμαι σχεδον σιγουρος σε ποιο γυμναστηριο πηγαινει ο φιλος σου!Ετσι κ αλλιως εκει ειναι ΤΙΓΚΑ στο φαρμακι πααααααρα πολλοι!

  16. #16
    Pumping Iron Arnoldone's Avatar
    Join Date
    31-03-08
    Location
    Behind You
    Posts
    439

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by _Akaloupotos_

    Εαν καποιος ειναι πραγματικα αποφασισμενος να κανει κατι τοτε κανεις κ τιποτα δεν τον σταματα αρα καταλαβαινεις ετσι??
    Αυτο που μπορεις να κανεις για να τον κανεις να τα παιξει λιγο ειναι να του δειξει κανα βιντεο στο youtube ή να του δωσεις να διαβασει του BigSteve το αρθρο περι ΑΑΣ!Οσο πιο πολυ τα δραματοποιησεις τοσο το καλυτερο!:D:D

    Επειδη κ εγω απο Πατρα ειμαι,ειμαι σχεδον σιγουρος σε ποιο γυμναστηριο πηγαινει ο φιλος σου!Ετσι κ αλλιως εκει ειναι ΤΙΓΚΑ στο φαρμακι πααααααρα πολλοι!
    </blockquote id=quote>

    ...+++[:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu]
    I m not a human being , I can t understand human behavior , I have a target now to change a Future humans can t do themselves!
    It's Up to You, Get a Better Life..from Now and On ...The Changing Begins NOW not later...!!!

  17. #17
    Pumping Iron Arnoldone's Avatar
    Join Date
    31-03-08
    Location
    Behind You
    Posts
    439

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by _Akaloupotos_

    Εαν καποιος ειναι πραγματικα αποφασισμενος να κανει κατι τοτε κανεις κ τιποτα δεν τον σταματα αρα καταλαβαινεις ετσι??
    Αυτο που μπορεις να κανεις για να τον κανεις να τα παιξει λιγο ειναι να του δειξει κανα βιντεο στο youtube ή να του δωσεις να διαβασει του BigSteve το αρθρο περι ΑΑΣ!Οσο πιο πολυ τα δραματοποιησεις τοσο το καλυτερο!:D:D

    Επειδη κ εγω απο Πατρα ειμαι,ειμαι σχεδον σιγουρος σε ποιο γυμναστηριο πηγαινει ο φιλος σου!Ετσι κ αλλιως εκει ειναι ΤΙΓΚΑ στο φαρμακι πααααααρα πολλοι!
    </blockquote id=quote>

    ...+++[:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu]
    I m not a human being , I can t understand human behavior , I have a target now to change a Future humans can t do themselves!
    It's Up to You, Get a Better Life..from Now and On ...The Changing Begins NOW not later...!!!

  18. #18
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    25-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,337

    Default

    Για μενα το καλυτερο θα ηταν να μιλησει με αυτο το παιδι καποιο σοβαρο ατομο να του δειξει οτι γνωριζει να του δειξει αρθρα να του δειξει video απο ατομα που περνουν και να μην του επιτεθει . Σε αυτη την ηλικια οσο αποτρεπεις καποιον τοσο το κανει .

    Οπως ειπαν παραπανο αν γραψει στο forum
    Δει το αρθρο του bigsteve θα καταλαβει πολλα πραγματα .

  19. #19
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    25-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,337

    Default

    Για μενα το καλυτερο θα ηταν να μιλησει με αυτο το παιδι καποιο σοβαρο ατομο να του δειξει οτι γνωριζει να του δειξει αρθρα να του δειξει video απο ατομα που περνουν και να μην του επιτεθει . Σε αυτη την ηλικια οσο αποτρεπεις καποιον τοσο το κανει .

    Οπως ειπαν παραπανο αν γραψει στο forum
    Δει το αρθρο του bigsteve θα καταλαβει πολλα πραγματα .

  20. #20
    Unworthy
    Join Date
    03-02-08
    Location
    Patra, Greece.
    Posts
    458

    Default

    Αν μπορείτε γράψτε μου το λινκ για το αρθρο του bigsteve.Με ένα search δεν το βρήκα..

  21. #21
    Unworthy
    Join Date
    03-02-08
    Location
    Patra, Greece.
    Posts
    458

    Default

    Αν μπορείτε γράψτε μου το λινκ για το αρθρο του bigsteve.Με ένα search δεν το βρήκα..

  22. #22
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    25-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,337

    Default

    Ειναι στην θεματικη ενοτητα με τα ΑΑΣ . Δεν ξερω κατα ποσο επιτρεπετε να γινει paste στο υπολοιπο το φορουμ . Αν θες ζητα αδεια απο καποιο mod να σου δωσει προσβαση στην συγκεκριμενη θεματικη ενοτητα .

  23. #23
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    25-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,337

    Default

    Ειναι στην θεματικη ενοτητα με τα ΑΑΣ . Δεν ξερω κατα ποσο επιτρεπετε να γινει paste στο υπολοιπο το φορουμ . Αν θες ζητα αδεια απο καποιο mod να σου δωσει προσβαση στην συγκεκριμενη θεματικη ενοτητα .

  24. #24
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-07-08
    Location
    mytilini, building, Greece.
    Posts
    1,144

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by DusWS

    εγω μαλλον δεν "θα το σφυρουσα" στο πατερα του φγια το παιδι...διοτι συνηθιζουμε να κανουμε "ο,τι ακουγεται καλο και ευκολο" συνεπως θα "σφυρουσα" για τον γυμναστη...διοτι τι σοι γυμναστης ειναι αν δεν στηριζει την φυσικη γυμναστικη ποσο μαλλον σε παιδια ηλικιας 18-19-20 και "ΚΑΤΩ"!!!

    ρε ξεκολλατε...συνελθετε, μαλακιζεστε αβερτα, μη κολλατε σε μια ιδεα μια σκεψη 1 πραγμα...

    καλα τα αασ αλλα οχι για ολους..

    κανε καμια 5ετια καθαρος απο φαρμακα τελειος φυσικα δες ποσο αναπτυχθηκες εως εκει τι κερδισες τι εχασες και μετα ψαξου για να χρησιμοποιησεις τον ευκολο αλλα ωδυνηρο δρομο των αασ...

    ξεκολλα και εσυ και ο φιλος σου και ο γυμναστης του και ολοι εδω μεσα οι οποιοι γυμναζεστε ουτε 1χρονο η 2 3 4χρονια

    αν δεν ιδρωσει η κωλοτρυπα σας δε θα εχετε αποτελεσματα...κανεις δε εγινε απο το πουθενα και απο το τιποτα, κανεις δεν εγινε απο τα αναβολικα..

    και μη ξεχνατε οτι ειναι εργαλειο τα αασ οχι μαγικο φιλτρο.

    ειναι εργαλειο το οποιο ειναι επικινδυνο και για σοβαρους-επαγγελματιες ανθρωπους στο ειδος τους.(ΒΒ) οχι για παιδαρελια που γουσταρουν να δειχνουν στις συμμαθητριες και στους φιλους του το βυζακι η το μπρατσακι του.

    ΕΙΝΑΙ ΕΡΓΑΛΕΙΟ, ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ και απαιτει προεργασια, εξετασεις, ψαξιμο, σκεψιμο, μυαλο, γνωση του αντικειμενου και να εισαι σε αρκετα προχωρημενο σταδιο σε σημειο που να λεει το σωμα σου δεν παει αλλο δεν αναπτυσομαι αλλο, ως εδω....τοτε και μονο τοτε περναμε σρτην επομενη φαση που ειναι τα αασ...

    πες τον φιλο σου να διαβασει κανα ενθετο απο εδω μεσα για τα αασ να ενημερωθει, οχι οτι λεει ο γυμναστης να κανει.

    δηλ αν του πει να πηδηξει απο το μπαλκονι θα το κανει?
    εδω μεσα υπαρχουν παιδια που προσπαθουν χρονια και χρονια και χωρις τα αασ χωρις φαρμακα και τοξινες.
    μονο με μεγαλο ζηλο αγαπη μελετημενες κινησεις καλο προγραμμα καλη διατροφη καλη ψυχολογια και μερακι....


    αν εχω ρε παιδια καπου λαθος πειτε μου...γιατι βαρεθηκα να διαβαζω τοπικ με κατι παιδακι που νομιζουν οτι ειναι μεγαλοι εμπειροι και ετοιμοι για αυτο το βημα...

    ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΝΑ STICKY ΓΙΑ ΤΑ ΑΑΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΣ ΤΟ ΒΑΛΕΙ ΣΑΝ ΘΕΜΑΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΝΕ ΟΛΟΙ...ΓΙΑ ΑΡΧΑΡΙΟΥΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ...ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΤΑΝΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΝΕ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠΕΡΙΣΚΕΠΤΑ. ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ, ΤΙ ΣΤΑΔΙΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ (ΣΑΝ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΗ), ΤΙ ΑΠΑΙΤΕΙ ΣΑΝ ΠΡΟΕΡΓΑΣΙΑ Κ.Λ.Π


    </blockquote id=quote>

    [:-thumbu]ετσι DusWS,πες τα.......μερικες φορες μονο σε τετοια γλωσσα μπορουν να καταλαβουν και ας θελεις να τους προστατεψεις απο το να καταστρεψουν τον οργανισμο τους!το παλικαρακι ειναι μικρο και σχετικα ανωριμο,εδω υπαρχουν αλλοι σε μεγαλυτερη ηλικια και δεν εχουν να επιδειξουν μεγαλυτερη ωριμοτητα. και μην ξεχναμε επιπλεον οτι αν βρισκεσαι σε ενα χωρο γεματο "φουσκωτους",εχεις μικρη γυμναστηριακη εμπειρια και ψαχνεις τροπο να τους φτασεις οσο το δυνατον γρηγοροτερα τοτε δικαιολογεισαι εν μερει,γιατι ισχυει η ψυχολογια της μαζας,δλδ κανεις ο,τι και οι υπολοιποι.
    ()


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •