Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    23-07-08
    Location
    athens.
    Posts
    93

    Default Προγραμμα για Επιδερμική χαλάρωση & κυρσους.

    Λοιπόν αρκετοι πρώην παχύσαρκοι όπως εγώ που έχω προβλημα τρελό χαλάρωσης στο δέρμα . Πραγματικα υπάρχουν πολλά παιδιά όπως εμένα που λόγω του προβληματός τους δεν βρίσκουν τις κατάλληλες συμβουλες για να ξεφύγουν του προβληματος τους.

    Επίσης Έχω πρόβλημα κυρσών στα πόδια . Εάν γνωρίζεται τι σημαίνει αυτο εχω δηλαδή βουλώμένες τις αρτιρίες στα πόδια με αποτέλεσμα να μην ενδεικνεταί κίολας τον έντονο τρέξιμο.

    Αυτό επίσης το έχουν παιδία που ήταν παχύσαρκοι σε μικρή ηλικία η απλά έιχαν την γενετική κιόλας προδιάθεση.


    Εγώ έχοντας ξεφύγει χρόνια απο τα 135 κιλά που είμουν στα 16 μου δεν μπορώ να πώ ότι δεν κυνδινευώ ακριβώς ακομα απο την παχυσαρκία.

    Η παχυσαρκία εγω σαν παθον θα την κατέτασα στις ψυχολογικές αρρώστιες και έτσι είναι . Είναι μία παραμύθα όπως τα ναρκωντικά,το κάπνισμα και ότι αλλό είδος εξάρτησης υπάρχει. Η άσχημη και αρνητική σκέψη σε ξανα οδηγεί να ξεσπασεις πάλι ακριβώς εκεί που την έπαθες. Θυμάμαι όσο σκεφτόμουν ποσο χοντρος είμαι, πόσο κοινωνικά απομωνομένος είμαι τόσο ξεσπαγα στο φαί.

    Κατα καιρους έκανα ότι είδους μαλακίες μπορειτε να φανταστειτε. ουσίες ξενυχτια ποτά τσιγαρα σαποιοφαγητά καί οσο έψαχνα να ξεσπάσω κάπου και όσο έψαχνα να βρώ την ευτηχία μου καπου τοσο χειρότερα γινόμουν.

    Στα 25 μου τώρα ξέρω ποια είναι τα λάθοι μου, μπουχτισα να κάνω τα ίδια λάθοι και παώ απο την αρχη με νέα ελπιδα, μέ άλλη λογική.

    Ξέρω μέσα μου ότι για να απαλλάγω τελειώς αυτη την φορά 8α πρεπει να εξαλείψω το προβληματα αυτά . έστω και έαν χρειαστεί να πληρώσω και ειδικους , πλαστικους χειρούργους και ινστιτουτα Βοδυλινε και τα λοιπά.
    Φυσικά για να πάω εκει θα πρέπει να έχω πάει τον ευατό μου σε ένα καλο σημέιο.



    Λοιπών θα ζητησώ καποιες συμβουλες σε Γυμναστικη που πιθανών να βοηθανε στην επιδερμική Σύσφηξη. καθώς και Σε διατροφή


    Ένας κολλιτός στηρίζει τα κρύα μπάνια.

    που δεν ενδικνονται για το προβλημα μου με τους κυρσους


    Εάν ρίξω αρκετά τα ποσοστα λίπους βοηθαει να μοιώσω την επιδερμικη χαλάρωση?

    Άμα ανεβάσω τον όγκο των καθαρών μυών μου να βοιηθάει και άλλο σε ένα καλυτερό αποτέλεσμα?


    Τί λέτε για τα μηχανίματα παθητικής Γυμναστικής , λέγεται ότι προσφερουν πολύ καλή Συσφιξη.
    Πόσο πάει η επισκεψή ?


    Η ζώνη εφιδρώσης ??


    Οι λυποδιαλύτες μήπως δεν ενδικνονται για το κυκλοφορικό μου προβλημα στα πόδια ?


    Άσκησεις Για Σύσφιξή στην κοιλία? ξέρετε καμία


    Έιμαι 1.84 με 93 κιλά 21% λυπος 68 % Μυες

    Τι Στατς πρέπει να πιάσω?


    Ευχαριστο για τις Συμβουλές εκτο Προτέρων
    1.85
    93 21 % 68
    90 20%


  2. #2
    Unworthy
    Join Date
    12-10-07
    Location
    Αθηνα, Greece.
    Posts
    460

    Default

    Προσωπικα θα σου προτεινα να χασεις καμια 10αρια κιλα ακομα. να ξεκινησεις γυμναστηριο και να κανεις αεροβια, αν δεν μπορεις τρεξιμο ισως το κολυμπι να μπορει να σε βοηθησει. Για το χαλαρο δερμα, αν βαλεις μερικα μυικα κιλα θα γεμισεις απο μεσα οποτε το δερμα δεν θα ειναι τοσο χαλαρο. Σε γενικες γραμμες το δερμα μαζευει αλλα θα παρει χρονια, μια αλλη λυση ειναι η χειρουργικη επεμβαση να σου αφαιρεσουν οτι δερμα περισσευει. Τα μηχανηματα παθητικης γυμναστικης ισως βοηθανε εναν εντελως αγυμναστο, σε μια προσφατη ερευνα που ειχα διαβασει παντως για το powerplate (αν θυμαμαι καλα) ελεγε οτι κανει κακο στην σπονδυλικη στηλη. Αποψη μου ειναι, οτι ειναι τετοια μηχανηματα ειναι πεταμενα λεφτα. Η ζωνη εφυδρωσης απλα σε βοηθαει να χανεις περισσοτερο ιδρωτα μολις πιεις νερο θα παρεις ολο το βαρος πισω. Οι λιποδιαλυτες ειναι επισης πεταμενα λεφτα. Για τους κοιλιακους πλακωσου σε σκουωτ, παγκο, ελξεις, αρσεις, στρατιωτικες και κοπηλατικες. Αν θες αποτελεσματα φαε σωστα, γυμνασου με ενταση και ολα θα ερθουν με τον χρονο

  3. #3
    Senior Bodybuilder pao34's Avatar
    Join Date
    23-02-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,287

    Default

    μηπως μπορει καποιος να δωσει αυτη την ερευνα που λετε σε λινκ για το power plate οτι κανει κακο στην σπονδυλικη στηλη? διοτι εγω ειμαι αντιθετος σε αυτη την αποψη
    Σορρυ για το οφφ τοπικ αλλα το εχω ακουσει απο πολλα ατομα εδω μεσα..

  4. #4
    Unworthy
    Join Date
    12-10-07
    Location
    Αθηνα, Greece.
    Posts
    460

    Default

    Δεν μπορω να το βρω και για να ειμαι ειλικρινης δεν θυμαμαι που το ειχα διαβασει. Το power plate προσωπικα θα το χρησιμοποιουσα για αποθεραπεια/χαλαρωση μετα απο την προπονηση ή για προθερμανση δεν συγκρινεται σε καμια περιπτωση με την σοβαρη προπονηση με βαρη. Πεταμενα λεφτα για τον μεσο ασκουμενο. Σε διαφορες ερευνες που βρηκα στο PubMed λεει οτι βοηθαει τους ηλικιωμενους

  5. #5

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by alexandritsa78

    Δεν μπορω να το βρω και για να ειμαι ειλικρινης δεν θυμαμαι που το ειχα διαβασει. Το power plate προσωπικα θα το χρησιμοποιουσα για αποθεραπεια/χαλαρωση μετα απο την προπονηση ή για προθερμανση δεν συγκρινεται σε καμια περιπτωση με την σοβαρη προπονηση με βαρη. Πεταμενα λεφτα για τον μεσο ασκουμενο. Σε διαφορες ερευνες που βρηκα στο PubMed λεει οτι βοηθαει τους ηλικιωμενους</blockquote id=quote>

    To power plate χρησιμοποιούν/σαν για αποθεραπεία επαγγελματίες σκιέρ. Μιλάμε για ΤΡΟΜΕΡΕΣ επιβαρύνσεις σε γόνατα (κυρίως) και μέση. Φανταστείτε τι κάνει σε κάποιον αγύμναστο.

    edit: και φυσικά συμφωνώ με τα γραφόμενα της alexandritsas

  6. #6
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    23-07-08
    Location
    athens.
    Posts
    93

    Default

    Καλά μου φέναιτε ότι τα λές Αλεξανδριτσά.

    Βασικά στα ινστιτουτά μου έλεγαν για μηχάνιμα με ηλεκτρόδια που δήθεν κάνει συσφιξή και τονωση και λιποδιάλυση.

    Δεν ελεγα για powerplate.


    Μηπώς έχεις αποψη σχετικά με τα χαμηλά ποσοστά μου εσωκυτάριου νερου και απο που πέζει να προέρχονται?

    Έχω 15% αντι για 55 %.

    κατι μου είπε οτι κάνω δήθεν χάλια διατροφή και δεν τρώο Λαχανικά και Φρούτα .

    Λες να στέκει ? η μαλακίες έλεγαν για να με πίασουν πελάτη
    1.85
    93 21 % 68
    90 20%


  7. #7
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-07-08
    Location
    mytilini, building, Greece.
    Posts
    1,144

    Default

    το θεωρω πολυ τεμπελια να προσπαθεις να γυμνασεις το σωμα σου με μηχανηματα,ηλεκτροδια και ο,τι αλλη τεχνολογια υπαρχει.....αν ειναι μην το κανεις καθολου αν βαριεσαι να το κανεις σωστα. περιμενεις δλδ να αποκομισεις τα ιδια οφελη σε μυικη δυναμη και ογκο με το powerplate οπως και με τα ελευθερα βαρη;!
    αν βαλεις μυικα κιλα θα σε βοηθησει να ειναι λιγοτερο εντονο το προβλημα της χαλαρωσης,δεν θα το εξαλειψει ομως!νομιζω οτι η χαλαρωση φευγει μονο με χειρουργικη επεμβαση
    οι λιποδιαλυτες ειναι πεταμενα λεφτα γιατι αν δεν κανεις σωστη διατροφη και γυμναστικη τοτε δεν προκειται να κανουν δουλεια ενω αν τα κανεις ολα σωστα τοτε μπορεις και απο μονος σου να εχεις καλα αποτελεσματα διχως εξτρα βοηθεια.
    οι ζωνες εφιδρωσης επισης ΑΧΡΗΣΤΕΣ,οπως σου ειπαν παραπανω τα παιδια.
    για τη συσφιξη ομως που λες στη μεση υπο ποια εννοια το λες;αν εννοεις να σφιξει το δερμα τοτε δεν υπαρχει καποια ασκηση που να βοηθαει ενω αν εννοεις μυικα τοτε ξεκινα αμεσως κοιλιακους και αεροβιο
    ()

  8. #8
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    23-07-08
    Location
    athens.
    Posts
    93

    Default

    Βασικά στα ινστιτουτά μου έλεγαν για μηχάνιμα με ηλεκτρόδια που δήθεν κάνει συσφιξή και τονωση και λιποδιάλυση.

    Δεν ελεγα για powerplate.

    Έχει κανει κανεις μηχάνιμα με ηλεκτρόδια ? στους κοιλιακούς ? και εαν ναι κάνει Συσφιξή??


    !Το Σήγουρό για παιδία που έβαλαν μπαλονάκι π.χ και έχασαν 30 -40 50 κιλά τοτε το δέρμα στην κοιλιακή χώρα μετα γίνεται με χιλίαδες ραγάδες όπως εμένα θέλει αναγκαστικά Νυστέρι και σου κάνουν λιποαναρώφηση και σου φτιάχνουν με πλαστική το δέρμα.

    Προσώπικά εγώ επειδή με γυμναστική που ψιλοέκανα έαν χάσω 10 κιλά λίπος καθαρά δέν θα φένεται τόσω όσο κάποιοι άλλοι που έχασαν 40 κιλά απλά σκεφτομαί να μην κάνω πλαστική ,μίας και το ζήτημα δεν είναι πως θα βγω απο τον πλαστικό , Το σοβαρό ζήτημα είναι να φτίαξω την ζώη μου έτσι ώστε να μην ανεβοκατεβάζω κιλά και να αθλούμαι σωστά.


    2) Μηπώς έχεις αποψη σχετικά με τα χαμηλά ποσοστά μου εσωκυτάριου νερου και απο που πέζει να προέρχονται?

    Έχω 15% αντι για 55 %.

    κατι μου είπε οτι κάνω δήθεν χάλια διατροφή και δεν τρώο Λαχανικά και Φρούτα .

    Λες να στέκει ? η μαλακίες έλεγαν για να με πίασουν πελάτη

    Οποιος δεν έχει να Ποστάρει κάτι σχετικό
    plz Don't
    1.85
    93 21 % 68
    90 20%


  9. #9
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-07-08
    Location
    mytilini, building, Greece.
    Posts
    1,144

    Default

    να σου πω την αληθεια,πολυ μπερδεμενα μου φαινεται στα λενε στο κεντρο αισθητικης.....μαλλον πανε να σε φλομωσουν στο ψεμα,πετωντας 2-3 ορολογιες και αλλες 2-3 λεξεις που δεν ξερεις ωστε να εντυπωσιαστεις και να νοιωσεις οτι δεν ξερεις τιποτα σχετικο και αυτοι τα ξερουν ολα.......μην ψαρωνεις ομως.....γραψε τους,συνεχισε τη γυμναστικη με βαρη και αεροβιο! συνηθως ο,τι λενε σε τετοια κεντρα ειναι ψιλομουφες......
    και μην ξεχνας και κατι ακομα,αν ολα οφειλονται στην κακη σου διατροφη και στη μη καταναλωση φρουτων και λαχανικων τοτε αυτοι δε μπορουν να κανουν κατι με τα ηλεκτροδια και ολα αυτα τα μηχανηματα,μονο φτιαχνοντας τη διατροφη σου θα το κανεις.....
    ()

  10. #10
    Unworthy
    Join Date
    12-10-07
    Location
    Αθηνα, Greece.
    Posts
    460

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by simosis

    Βασικά στα ινστιτουτά μου έλεγαν για μηχάνιμα με ηλεκτρόδια που δήθεν κάνει συσφιξή και τονωση και λιποδιάλυση.

    Δεν ελεγα για powerplate.

    Έχει κανει κανεις μηχάνιμα με ηλεκτρόδια ? στους κοιλιακούς ? και εαν ναι κάνει Συσφιξή??


    !Το Σήγουρό για παιδία που έβαλαν μπαλονάκι π.χ και έχασαν 30 -40 50 κιλά τοτε το δέρμα στην κοιλιακή χώρα μετα γίνεται με χιλίαδες ραγάδες όπως εμένα θέλει αναγκαστικά Νυστέρι και σου κάνουν λιποαναρώφηση και σου φτιάχνουν με πλαστική το δέρμα.

    Προσώπικά εγώ επειδή με γυμναστική που ψιλοέκανα έαν χάσω 10 κιλά λίπος καθαρά δέν θα φένεται τόσω όσο κάποιοι άλλοι που έχασαν 40 κιλά απλά σκεφτομαί να μην κάνω πλαστική ,μίας και το ζήτημα δεν είναι πως θα βγω απο τον πλαστικό , Το σοβαρό ζήτημα είναι να φτίαξω την ζώη μου έτσι ώστε να μην ανεβοκατεβάζω κιλά και να αθλούμαι σωστά.


    2) Μηπώς έχεις αποψη σχετικά με τα χαμηλά ποσοστά μου εσωκυτάριου νερου και απο που πέζει να προέρχονται?

    Έχω 15% αντι για 55 %.

    κατι μου είπε οτι κάνω δήθεν χάλια διατροφή και δεν τρώο Λαχανικά και Φρούτα .

    Λες να στέκει ? η μαλακίες έλεγαν για να με πίασουν πελάτη

    Οποιος δεν έχει να Ποστάρει κάτι σχετικό
    plz Don't
    </blockquote id=quote>



    Για την ωρα ξεχνα το νυστερι, μπαλονακια και την λιποαναρωφηση. Οι ραγαδες ειναι ενα αναγκαιο κακο που ολοι εχουμε, με το μαυρισμα δεν φαινοντε τοσο ασχημα ασε που με το καιρο μαλακωνουν. Εσυ χρειαζεσαι σοβαρη προπονηση, σοβαρη διατροφη, επιμονη και ΥΠΟΜΟΝΗ. Αν το κανεις αυτο για ενα χρονο θα δεις τρελες διαφορες στο εγγυομαι. Αυτες τις μπουρδες περι εσωκυταρικου νερου στα bodyline στις ειπαν?? Ελεος πλεον, κοροιδευουν τον κοσμο, πως ακριβως σου το μετρησαν με ηλεκτροδια και ζυγαριες? Ασε τις λιπομετρησεις, ο καθρεφτης ειναι η καλυτερη λιπομετρηση. Μην ασχολεισαι γενικος με λιπος και μερτησεις και κατακρατιση υγρων κτλ. Ποσταρε την προπονηση και την διατροφη σου να σε βοηθησουμε

  11. #11
    Advanced Bodybuilder damian's Avatar
    Join Date
    22-03-05
    Location
    .
    Posts
    1,177

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by alexandritsa78

    Προσωπικα θα σου προτεινα να χασεις καμια 10αρια κιλα ακομα. να ξεκινησεις γυμναστηριο και να κανεις αεροβια, αν δεν μπορεις τρεξιμο ισως το κολυμπι να μπορει να σε βοηθησει. Για το χαλαρο δερμα, αν βαλεις μερικα μυικα κιλα θα γεμισεις απο μεσα οποτε το δερμα δεν θα ειναι τοσο χαλαρο. Σε γενικες γραμμες το δερμα μαζευει αλλα θα παρει χρονια, μια αλλη λυση ειναι η χειρουργικη επεμβαση να σου αφαιρεσουν οτι δερμα περισσευει. Τα μηχανηματα παθητικης γυμναστικης ισως βοηθανε εναν εντελως αγυμναστο, σε μια προσφατη ερευνα που ειχα διαβασει παντως για το powerplate (αν θυμαμαι καλα) ελεγε οτι κανει κακο στην σπονδυλικη στηλη. Αποψη μου ειναι, οτι ειναι τετοια μηχανηματα ειναι πεταμενα λεφτα. Η ζωνη εφυδρωσης απλα σε βοηθαει να χανεις περισσοτερο ιδρωτα μολις πιεις νερο θα παρεις ολο το βαρος πισω. Οι λιποδιαλυτες ειναι επισης πεταμενα λεφτα. Για τους κοιλιακους πλακωσου σε σκουωτ, παγκο, ελξεις, αρσεις, στρατιωτικες και κοπηλατικες. Αν θες αποτελεσματα φαε σωστα, γυμνασου με ενταση και ολα θα ερθουν με τον χρονο
    </blockquote id=quote>

    +1[:-thumbu][:-thumbu]

  12. #12

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by simosis

    Βασικά στα ινστιτουτά μου έλεγαν για μηχάνιμα με ηλεκτρόδια που δήθεν κάνει συσφιξή και τονωση και λιποδιάλυση.

    Δεν ελεγα για powerplate.

    Έχει κανει κανεις μηχάνιμα με ηλεκτρόδια ? στους κοιλιακούς ? και εαν ναι κάνει Συσφιξή??

    Τί λέτε για τα μηχανίματα παθητικής Γυμναστικής , λέγεται ότι προσφερουν πολύ καλή Συσφιξη.
    Πόσο πάει η επισκεψή ?


    Η ζώνη εφιδρώσης ??

    </blockquote id=quote>

    πρωτα απο ολα αν προσεξες το φορουμ που εισαι μελος λεγεται bodybuilders.gr

    η λεξη ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ σου λεει κατι??

    οι λεξεις ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ? ΙΔΡΩΤΑΣ ? ΚΟΥΡΑΣΗ?

  13. #13
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Andrikos

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by simosis

    Βασικά στα ινστιτουτά μου έλεγαν για μηχάνιμα με ηλεκτρόδια που δήθεν κάνει συσφιξή και τονωση και λιποδιάλυση.

    Δεν ελεγα για powerplate.

    Έχει κανει κανεις μηχάνιμα με ηλεκτρόδια ? στους κοιλιακούς ? και εαν ναι κάνει Συσφιξή??

    Τί λέτε για τα μηχανίματα παθητικής Γυμναστικής , λέγεται ότι προσφερουν πολύ καλή Συσφιξη.
    Πόσο πάει η επισκεψή ?


    Η ζώνη εφιδρώσης ??

    </blockquote id=quote>

    πρωτα απο ολα αν προσεξες το φορουμ που εισαι μελος λεγεται bodybuilders.gr

    η λεξη ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ σου λεει κατι??

    οι λεξεις ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ? ΙΔΡΩΤΑΣ ? ΚΟΥΡΑΣΗ?
    </blockquote id=quote>[:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu] Eτσι!!Μπραβο Αντρεα σωστος...
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  14. #14
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    23-07-08
    Location
    athens.
    Posts
    93

    Default

    Σωστά τα λέτε. Σίγουρα πρέπει να φτύσεις αίμα για να έχεις αποτέλεσμα. Και καλά κάνατε και μου το θυμήσατε κάπως.


    Και Γυμνάζομαι και ψιλόπροσέχω την Διατροφή μου αλλά πιστέψτε με για να φίγουν τα τοπικά κιλά στην κοιλία θέλει τρελλή δουλεία καθώς είμαι 1.85 και 92 κιλά 21% λίπος και 68 Μάζα

    Όταν η δουλεία μου είναι καθηστική 2 ώρες γυμναστική δεν φτάνουν. Φυσικά κάνω δουλεία σε όλο το κορμί απλά το δέρμα στην κοιλία μου έχει συσωρεύσει 10 κιλά λίπος που δεν πέφτει έυκολα.

    Τέλος πάντων πρέπει να συγκεντρωθώ στην προσπάθεια μου και να μην παρεκλίνω απο το στόχο μου. Το προγράμμα της Διατροφής και της γυμναστικής πρέπει να γίνουν το ευαγγέλειο μου και ο καιρός σιγουρα θα με ανταμίψει.
    1.85
    93 21 % 68
    90 20%



 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •