Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Bodybuilding Newbie apnea's Avatar
    Join Date
    13-10-08
    Location
    kavala.
    Posts
    30

    Default Γιατροί και συνταγές για φάρμακα στην Ελλάδα

    Κάποια στιγμή όλοι το παθαίνουμε έτσι και εγώ από λάθος στην προπόνηση έφτασα σε έναν τραυματισμό ευτυχώς ασήμαντο όπως αποδείχτηκε στην πορεία
    Μην μπορώντας όμως να ησυχάσω από τους πόνους σηκώθηκα και πήγα στο κέντρο υγείας της περιοχής μου, και ενώ εξηγούσα στην γιατρό ότι ένιωθα πόνο στον σπληνοειδη μυ ψηλά στον σβέρκο αυτή διέγνωσε μυϊκούς σπασμούς του δελτοειδή
    δέχτηκα μάλιστα και την ειρωνεία της νοσοκόμου , τι λέτε κύριε δεν ξέρει η γιατρός και ξέρετε εσείς!!!
    Να μην τα πολυλογώ μου έδωσε για θεραπεία το ARCOXIA και μια αλοιφή muscoril
    Η όλη συμπεριφορά της γιατρού μου κίνησε την περιέργεια ,έκανα μια μικρή ερευνά στο νετ και διαπίστωσα ότι το ARCOXIA αναστολέας της Cox2 είναι αντιφλεγμονώδες που χορηγείται σε ασθενείς με οστεοαρθρίτιδα !!!!!!! μάλιστα παράγεται από την αμερικανική εταιρία MERCK ,και η αποθέωση είναι απαγορευμένη η κυκλοφορία του στην Αμερική με απόφαση του αμερικανικού Οργανισμού τροφίμων και φαρμάκων μιας και διπλασιάζει τον κίνδυνο εμφράγματος
    Στην Ελλάδα πάντως κυκλοφορεί κανονικά
    Εγω πάντως για να έχω ήσυχο το κεφάλι μου ξαναγύρισα στην παλιά καλή θεραπεία ΠΑΓΟΣ και πάλι ΠΑΓΟΣ σε κάνα δυο μέρες έγινα περδίκι
    Ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματα του
    THEN WE WILL FIGHT IN SHADE

  2. #2
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Τα γ@μημένα τα arcoxia, τα πήρα κι εγώ για το γόνατοσε χονδροπάθεια. Και δε κάναν τίποτα, κι έχω την εντύπωση πως κάνανε και οίδημα!

    Είχα κάνει σα νεο μέλος τότε και ΄τοπικ γι αυτό το φάρμακο! :)
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  3. #3
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Τα γ@μημένα τα arcoxia, τα πήρα κι εγώ για το γόνατοσε χονδροπάθεια. Και δε κάναν τίποτα, κι έχω την εντύπωση πως κάνανε και οίδημα!

    Είχα κάνει σα νεο μέλος τότε και ΄τοπικ γι αυτό το φάρμακο! :)
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  4. #4

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    η πρακτικη της συνταγογραφησης χωρις λογο απο ΟΡΙΣΜΕΝΟΥΣ γιατρους ειναι παγκοσμιο φαινομενο και οφειλεται σε μιζες απο φαρμακευτικες που εχουν τρομερα συμφεροντα .Αλλα δεν σημαινει οτι ολοι ειναι ανεντιμοι ή οτι δεν εχουν γνωση του αντικειμενου τους.

    η αυτοιαση στα περισσοτερα προβληματα ειναι δυσκολη γι αυτο ενας καλος γιατρος παντα ειναι χρησιμος κατα τη γνωμη μου

  5. #5

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    η πρακτικη της συνταγογραφησης χωρις λογο απο ΟΡΙΣΜΕΝΟΥΣ γιατρους ειναι παγκοσμιο φαινομενο και οφειλεται σε μιζες απο φαρμακευτικες που εχουν τρομερα συμφεροντα .Αλλα δεν σημαινει οτι ολοι ειναι ανεντιμοι ή οτι δεν εχουν γνωση του αντικειμενου τους.

    η αυτοιαση στα περισσοτερα προβληματα ειναι δυσκολη γι αυτο ενας καλος γιατρος παντα ειναι χρησιμος κατα τη γνωμη μου

  6. #6
    Advanced Bodybuilder HEAVY DUTY's Avatar
    Join Date
    12-10-07
    Location
    .
    Posts
    940

    Default

    ενοιτε δν ειπαμε οτι δν ξερουν την δουλεια τους...................αλλα ενοιτε μερικες φορες ειναι λιγο υπερβολικοι...................

  7. #7
    Advanced Bodybuilder HEAVY DUTY's Avatar
    Join Date
    12-10-07
    Location
    .
    Posts
    940

    Default

    ενοιτε δν ειπαμε οτι δν ξερουν την δουλεια τους...................αλλα ενοιτε μερικες φορες ειναι λιγο υπερβολικοι...................

  8. #8
    Bodybuilding Newbie apnea's Avatar
    Join Date
    13-10-08
    Location
    kavala.
    Posts
    30

    Default

    συμφωνω και με τους δυο adrikos και heavy duty οσο για σενα mazda6
    sorry man βλεπεις .... ο ενθουσιασμος του νεου μελους θα το διαβασω ομως οπωσδηποτε
    THEN WE WILL FIGHT IN SHADE

  9. #9
    Bodybuilding Newbie apnea's Avatar
    Join Date
    13-10-08
    Location
    kavala.
    Posts
    30

    Default

    συμφωνω και με τους δυο adrikos και heavy duty οσο για σενα mazda6
    sorry man βλεπεις .... ο ενθουσιασμος του νεου μελους θα το διαβασω ομως οπωσδηποτε
    THEN WE WILL FIGHT IN SHADE

  10. #10
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-07-08
    Location
    mytilini, building, Greece.
    Posts
    1,144

    Default

    συμφωνω με τους προλαλησαντες και επαυξανω.....ο παγος ειναι καλη λυση αλλα ποτε δεν ξερεις τι παιζει στην παθουσα περιοχη,οποτε καλυτερα να πας να το ελεγξει καποιος γιατρος που ξερει και ετσι να εχεις το κεφαλι σου ησυχο,μπορει να εχεις κατι και να ειναι σε λανθανουσα κατασταση
    ()


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •