Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default 1.5 κιλο σε 1.5 μηνα.. Λιπος??

    Καλησπερα ξανα.. Μιας και ειπα να βαλω κανα κιλακι και ακολουθοντας τη συμβουλη της Crimson ωστε ειναι καλο απο τα 73 και 1.82 υψος επρεπε να βαλω μυικη μαζα. Ακολουθοντας το προγραμμα ογκου του Admin μας εφτασα στα 74.5 με 75 αρα 1.5 με 2 κιλα περιπου σε 1.5 μηνα οπως λεω και στο τιτλο.. Ομως με απασχολει οτι σαν να εβαλα πιο πολυ λιπος παρα μυηικη μαζα, γενικα προσεχω αρκετα αποφευγοντας αλκοολ αλλα οχι σε μεγαλο βαθμο, αν και τα γευματα μου ειναι στα 5 περιπου την ημερα(χωρις συμπληρωματα) με αρκετο υδατανθρακα.. Μηπως να αυξησω την αεροβια μου? Γιατι κανω πολυ λιγο μετα απο τα βαρη 2 φορες την εβδομαδα περιπου 15 λεπτα διαδρομο.. Κατι σαν να μην κανω σωστα??Να συνεχισω χωρις να ανησυχω?? Πειτε μου παρακαλω χρειαζομαι τα φωτα σας και μια καλη ενεση ηθικου...Ευχαριστω...
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  2. #2
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-07-08
    Location
    mytilini, building, Greece.
    Posts
    1,144

    Default

    αν λες οτι εβαλες κοντα 2 κιλα μεσα σε 1 μηνα και το πιο πολυ ηταν λιπος τοτε μαλλον κατι δεν κανεις σωστα!
    μαλλον ετρωγες παραπανω υδατανθρακα απ'οτι επρεπε και δεν ηταν καλη η κατανομη του μεσα στη μερα. μηπως ετρωγες πολυ σαβουρα ή ο carbo προερχοταν απο παχυντικες τροφες; μην αγχωνεσαι παντως,απλα τσεκαρε λιγο τις προτεινομενες διατροφες του φορουμ και πες μας και τη δικη σου αν μπορεις για να δουμε τι μπορει να επαιξε λαθος....ακομα ειναι οκτωβρης, ο,τι και να εκανες λαθος παντως δεν ειναι και τιποτα σοβαρο....ευκολα μπορει να αλλαξει
    ()

  3. #3
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    συμφωνω κ εγω αν θες καποιες πιο συγκεκριμενες απαντησεις θα πρεπει να γινεις κ εσυ περισσοτερο συγκεκριμενος σχετικα με το τι ετρωγες...

    Αν εισαι αρχαριος κ το σωμα σου ειναι προικισμενο ειναι πολυ πιθανο να καταφερεις να βαλεις 1,5 κιλο σε 1,5 μηνα αλλα αυτο θα συνεχισει να συμβαινει αντε για κανα χρονο το πολυ.μετα θα γινεται με πιο μικρα τα νουμερα κ σε ποιο μεγαλο διαστημα κ καποια στιγμη θα ερθει η στασημοτητα,οπου θα παιρνεις γυρω στα 3 κιλα τον χρονο αν ολα πανε ρολοϊ...

  4. #4
    Advanced Bodybuilder nikos_123's Avatar
    Join Date
    09-09-07
    Location
    .
    Posts
    1,103

    Default

    Δεν ξερω τι προγραμμα προτηνει ο admin αν ειναι εξ'ατομικευμενο για τον καθενα.Αλλα αν το παραδειγμα που εβαλε ειναι για 3000 θερμιδες και οι αναγκες σου ειναι 2000 θερμιδες και το πηρες κατα γραμμα το παραδειγμα τοτε ακομα και ψαρι να τρως ολη μερα λιπος θα παρεις.

    εδιτ
    αν ειναι αυτο
    http://www.bodybuilders.gr/data/main...?TOPIC_ID=8300
    γραψτε μια διευκρινη εκει οτι δεν το περνουν οπως ειναι απλες προτασεις ειναι ουτε καν γραφουν για τι ατομα ,ποσα κιλα ,με ποσο % λιπος η ποσες θερμιδες κτλ βγαζουν.Ειναι προτασεις κατανομης τροφης γραψτε καλυτερα καμια διευκρινηση γιατι ηδη καποιος την πατησε.(αν ειναι αυτο τοπικ δεν γνωριζω αν εβαλα το σωστο)

  5. #5
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Kαλημερα!! 6:30- 50γρ Κουακερ 1/2λιτρο γαλα με σταφιδες και δαμασκηνα,4(3ασπ+1) αυγα βρασμενα,10κ30 1-2 Τοστ με μαυρο ψωμι, κασερι 10% και γαλοπουλα και μια μπανανα ή ενα μηλο, Μεσημερι Οτι εχει σπιτι(συνιθως ετοιμαζω μπιφτεκι μοσχαρισιο ή ψαρακι στο γριλ) παντα αποφευγω τα λιπαρα ,χοιρινα κλπ και τα συνδιαζω πχ με τονο αν το φαγητο δεν εχει πρωτεινη. 4κ30 1-2 Γιαρτουκια 2% και ενα φρουτο. Μεταπροπονητικο γευμα 200γρ ΣΤηθος ή Τονος, με 200γρ Πατατα η Ρυζακι, 23:00 200γρ κουσκους με 100γρ κοτατζ και τελος λιγο πριν τον υπνο κανα δυο ποτηρια γαλα 2%.. Αυτη ειναι κατα βαση η διατροφη μου παιδια.. Σαβουρα μια φορα τη βδομαδα( 4 σουβλακια με ασπρο ψωμακι.. Αυτο ειναι σαβουρα για μενα), Ποτο 1-3 μεριδες τη βδομαδα.. Oσο για γυρους γλυκα κλπ ουτε λογος!! Αυτη ειναι η διατροφη μου παιδια σε γενικες γραμμες αλλα ειναι η βαση μου...!! Προπονηση 4 φορες την εβδομαδα!! Αυτα ευχαριστω!!
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  6. #6
    Pumping Iron
    Join Date
    04-04-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    495

    Default

    πες τα μας λιγο με ωρες να καταλαβουμε.δεν μας λες ουτε την ωρα που πας γυμναστηριο
    '' ''

  7. #7
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Iron_angel

    πες τα μας λιγο με ωρες να καταλαβουμε.δεν μας λες ουτε την ωρα που πας γυμναστηριο
    </blockquote id=quote> 4κ30 1-2 Γιαρτουκια 2% και ενα φρουτο. Μεταπροπονητικο γευμα 200γρ ΣΤηθος ή Τονος, με 200γρ Πατατα η Ρυζακι,
    Συγγνωμη Iron απλως εγραψα το προ προπονησης γευμα μου στις 4κ30 και μετα απο 1.5 με 2 ωρες περιπου φευγω για γημναστηριο, αμεσως μωλις γυρισω κανω το κυριως γευμα μου.Απλώς λογω ενως χαμου στο γυμναστηριο δεν ειναι στανταρ οι ωρες μου... ειδικα το μεταπροπονητικο!!
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •