Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 45

Thread: Overtraining

  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    14-06-07
    Location
    ATHENS, Greece.
    Posts
    174

    Default Overtraining

    Το σημαντικοτερο λαθος που κανουν οι περισοτεροι αρχαριοι αλλα ακομη και μερικοι προχωρημενοι αθλητες ο μεγαλυτερος εχθρος της μυικης αναπτυξης ειναι η υπερπροπονηση.Βλεπο συχνα σε πολλα γυμναστηρια αλλα και καποιους που ξεκινουν στο δικο μου ερχομενοι απο αλλου να προπονουνται με τις ωρες να κανουν 25 σετ ανα μυικη ομαδα να λιονουν στην κυριολεξια.
    Ενα προγραμμα μυικης αναπτυξης περιλαμβανει 1 το πολυ 2 μυικες ομαδες,στις μςγαλες(στηθος,πλατη,ποδια)περιοριζομαστε σε 20 σετ περιπου με 4 εως 5 ασκησεις και στις μικρες(δικεφαλοι,τρικεφαλοι,ωμοι)σε14 σετ με 4 ασκησεις,δεν μετραμε βεβαια το ζεσταμα,κοιλιακους μπορουμε να κανουμε καθε μερα στο τελος απο λιγα σετ.Μην ξεχνατε οτι αμα τα δεινουμε ολα και φορτονουμε κιλα χωρις βεβαια να χαλαμε την εκτελεση της ασκησης σε 40 εως 60 λεπτα εχουμε τελειωσει την προπονηση.

  2. #2
    billys15's Avatar
    Join Date
    19-08-06
    Posts
    1,087

    Default

    Θα κλεψω τωρα μια φραση που ειπε και ο Πανος,οτι δεν υπαρχει πλεον υπερπροπονηση,υπαρχει υποαναρρωση.Πιστευεις δηλαδη οτι αν κανω 25 σετ ανα μυικη ομαδα και τρωω ποιοτικα-σωστα,του σκασμου,οτι υπαρχει περιπτωση να μπω σε καταβολισμο? Πιστευω καταλαβες τι εννοω [:-thumbu]

  3. #3

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    Πάντως το μονο που είναι σίγουρο είναι οτι η υπερβολική ποσότητα φαγητού , εκτός απο τήν δοκιμασία που βάζει το σύστημα , ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙ στα σίγουρα τήν ανάρρωση
    Και για να μην τα λεμε συνέχεια η ΥΠΕΡΠΡΟΠΟΝΗΣΗ , ελάχιστα έχει να κάνει με τήν αναπλήρωση γλυκογόνου ή τήν κατακράτηση πρωτεϊνης , ΒΑΣΙΚΑ τα προβληματα είναι απο το ΚΝΣ , το ΟΡΜΟΝΙΚΟ και το ΑΝΟΣΟΠΟΙΗΤΙΚΟ

    Οι διαδικασίες που πρέπει να λάβουν χώρα είναι πολλές και πολύπλοκες

    Η μονη περίπτωση (που το έχουμε ξανασυζητήσει ) τής "δημιουργικής" υπερπροπονησης είναι να γίνεται με γνώμονα δυο πράγματα

    1) Την γνώση τών ορίων μας
    2) Πάντα σε συνεργασία με τήν μέθοδο τής περιοδικότητας

    Βέβαια , τίς περισσότερες φορές , μιλάμε για πολύ ψιλά γράμματα , την στιγμή που αν ξέρουμε να εκτελούμε καλά τίς ασκήσεις και ταυτόχρονα να αισθανόμαστε κάθε επανάληψη , ενώ μπορούμε να κατευθυνουμε το φορτίο και τήν αίσθηση σε συγκεκριμμένη περιοχή μυϊκής ομάδας , τότε μονο με καλή ξεκούραση και λογικό καλό φαγητό , τα αποτελέσματα θα είναι μιά χαρά
    Με 12-15 set σε μεγάλες ομάδες και 6-9 σε μικρότερες μπορείς να κάνεις θαύματα , αρκεί αυτά τα set να είναι φιλοτιμα
    Αφηστε δε που ΚΑΘΕ ΥΠΕΡΒΟΛΗ θα οδηγήσεις αποδεδειγμένα είτε σε τραυματισμό , είτε σε ΜΕΓΑΛΗ ΥΠΕΡΚΟΠΩΣΗ που θα χρειαστούν μήνες για να ξεπεραστεί , οποτε ΠΑΝΕ σχεδόν ολα στον βρόντο
    Σπεύδε βραδέως

  4. #4
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    14-06-07
    Location
    ATHENS, Greece.
    Posts
    174

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by billys15

    Θα κλεψω τωρα μια φραση που ειπε και ο Πανος,οτι δεν υπαρχει πλεον υπερπροπονηση,υπαρχει υποαναρρωση.Πιστευεις δηλαδη οτι αν κανω 25 σετ ανα μυικη ομαδα και τρωω ποιοτικα-σωστα,του σκασμου,οτι υπαρχει περιπτωση να μπω σε καταβολισμο? Πιστευω καταλαβες τι εννοω [:-thumbu]
    </blockquote id=quote>Εαν κανεις σωστα τα σετ σου με σωστο τροπο την ασκηση και αρκετα κιλα δεν υπαρχει πειπτοση να βγαλεις 25 σετ.

  5. #5
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    14-06-07
    Location
    ATHENS, Greece.
    Posts
    174

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by MATZ

    Πάντως το μονο που είναι σίγουρο είναι οτι η υπερβολική ποσότητα φαγητού , εκτός απο τήν δοκιμασία που βάζει το σύστημα , ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙ στα σίγουρα τήν ανάρρωση
    Και για να μην τα λεμε συνέχεια η ΥΠΕΡΠΡΟΠΟΝΗΣΗ , ελάχιστα έχει να κάνει με τήν αναπλήρωση γλυκογόνου ή τήν κατακράτηση πρωτεϊνης , ΒΑΣΙΚΑ τα προβληματα είναι απο το ΚΝΣ , το ΟΡΜΟΝΙΚΟ και το ΑΝΟΣΟΠΟΙΗΤΙΚΟ

    Οι διαδικασίες που πρέπει να λάβουν χώρα είναι πολλές και πολύπλοκες

    Η μονη περίπτωση (που το έχουμε ξανασυζητήσει ) τής "δημιουργικής" υπερπροπονησης είναι να γίνεται με γνώμονα δυο πράγματα

    1) Την γνώση τών ορίων μας
    2) Πάντα σε συνεργασία με τήν μέθοδο τής περιοδικότητας

    Βέβαια , τίς περισσότερες φορές , μιλάμε για πολύ ψιλά γράμματα , την στιγμή που αν ξέρουμε να εκτελούμε καλά τίς ασκήσεις και ταυτόχρονα να αισθανόμαστε κάθε επανάληψη , ενώ μπορούμε να κατευθυνουμε το φορτίο και τήν αίσθηση σε συγκεκριμμένη περιοχή μυϊκής ομάδας , τότε μονο με καλή ξεκούραση και λογικό καλό φαγητό , τα αποτελέσματα θα είναι μιά χαρά
    Με 12-15 set σε μεγάλες ομάδες και 6-9 σε μικρότερες μπορείς να κάνεις θαύματα , αρκεί αυτά τα set να είναι φιλοτιμα
    Αφηστε δε που ΚΑΘΕ ΥΠΕΡΒΟΛΗ θα οδηγήσεις αποδεδειγμένα είτε σε τραυματισμό , είτε σε ΜΕΓΑΛΗ ΥΠΕΡΚΟΠΩΣΗ που θα χρειαστούν μήνες για να ξεπεραστεί , οποτε ΠΑΝΕ σχεδόν ολα στον βρόντο
    Σπεύδε βραδέως
    </blockquote id=quote>Το οτι ειστε διαβασμενοι οι περισοτεροι μου αρεσει και εγω σαν πτυχιουχος γυμναστης ειμαι πολυ σημαντικο στην Σ.Δ. ειναι η εμπειρια και ντα αποτελεσματα στην πραξη παραπιανοσαστε σε πραγματα που διαβαζετε,εγω συτην την στιγμη προπονο 20 αγωνιστικους αθλητες διαφορων αθληματον(BB,ΣΤΙΒΙ,ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΚΟΛΥΜΠΗ)ο καθε ενας εχει τον ξεχωριστο του οργανισμο αλλη προπονηση χρειαζετε ο ενας αλλη ο αλλο ς αλλα συμπληρωματα ο ενας αλλα ο αλλος,καλη λοιπον η θεωρεια αλλα η πρακτικη εμπειρια ειναι χρυσαφι.

  6. #6

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Alex

    [quote]Το οτι ειστε διαβασμενοι οι περισοτεροι μου αρεσει και εγω σαν πτυχιουχος γυμναστης ειμαι πολυ σημαντικο στην Σ.Δ. ειναι η εμπειρια και ντα αποτελεσματα στην πραξη παραπιανοσαστε σε πραγματα που διαβαζετε,εγω συτην την στιγμη προπονο 20 αγωνιστικους αθλητες διαφορων αθληματον(BB,ΣΤΙΒΙ,ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΚΟΛΥΜΠΗ)ο καθε ενας εχει τον ξεχωριστο του οργανισμο αλλη προπονηση χρειαζετε ο ενας αλλη ο αλλο ς αλλα συμπληρωματα ο ενας αλλα ο αλλος,[u]καλη λοιπον η θεωρεια αλλα η πρακτικη εμπειρια ειναι χρυσαφι.</u>
    </blockquote id=quote>

    Αγαπητέ , δέν θα διαφωνήσουμε οτι η ΠΡΑΚΤΙΚΗ εμπειρία είναι χρυσός
    Αλλα οπως βλέπεις κι εσύ , το thread που ανοιξες είναι γενικό και ΟΧΙ ειδικό , δέν αναφέρεται σε κάτι συγκεκριμμένο ( αρχάριοι , μέσοι , early προχωρημένοι )
    Αλλά μιάς και το έθεσες ώς "καλή λοιπόν η θεωρία... " θα σου απαντήσω οτι μερικές φορές είναι δυνατόν οι συνομιλητές σου να έχουν και ΑΡΚΕΤΗ πρακτική εμπειρία ακομα και απο προετοιμασία αθλητών

    Τώρα αν θές να κουβεντιάσουμε για διαφορετικούς σωματότυπους/σκελετούς/υποδομές κλπ , νομίζω οτι χωρίς κλινική εικόνα και ένα κάρο εξετάσεις δέν είμαστε σε θέση να καθορίσουμε ουσιαστικά τίποτα , γιατί και μονο το απλώς κάποιο αποτέλεσμα σε βάθος χρόνου δέν λέει και πολλά ...ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο

  7. #7
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    14-06-07
    Location
    ATHENS, Greece.
    Posts
    174

    Default

    Και κατι ακομα βλεπο πολους να αντιγραφουν προγραμματα που διαβαζουν τραγικο λαθος ο καθε επαγγελματιας καταναλονει 8000 θερμιδες κοιματε 10ωρες κανει 2 φορες την ημερα απο 1 ωρα προπονηση καταναλωνη τεραστιες ποσοτητες συμπληρωματων και αλλων σκευασματων,εμεις λοιπον οι κοινοι θνητοι που εργαζομαστε δεν μπορουμε να τα κανουμε αυτα αρα ενα τετοιο προγραμμα μας ειναι αχρηστο.

  8. #8

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Alex

    Και κατι ακομα βλεπο πολους να αντιγραφουν προγραμματα που διαβαζουν τραγικο λαθος ο καθε επαγγελματιας καταναλονει 8000 θερμιδες κοιματε 10ωρες κανει 2 φορες την ημερα απο 1 ωρα προπονηση καταναλωνη τεραστιες ποσοτητες συμπληρωματων και αλλων σκευασματων,εμεις λοιπον οι κοινοι θνητοι που εργαζομαστε δεν μπορουμε να τα κανουμε αυτα αρα ενα τετοιο προγραμμα μας ειναι αχρηστο.
    </blockquote id=quote>

    Φίλε μου , μάλλον θα διαφωνήσω σε αυτό
    Προσωπικά δέ ξέρω κάποιον που να αντιγράφει στήν προπονησή του κάποιον επαγγελματία
    Ασε δηλαδή που ΑΥΤΑ που δηλώνουν σε συνεντεύξεις / περιοδικά / φορα οι επαγγελαματίες κατά το 99% είναι ανακριβή , ή μούφες ή εντελώς αλλού γι αλλού για πολλούς και διάφορους λογους
    Οπως και οι 8000 θερμίδες και οι κουβάδες με τα συμληρώματα , γιατί ΟΣΑ και να πάρει κανεις , κι ΟΣΕΣ ΩΡΕΣ κι αν κοιμηθεί (ασε δε που υπάρχουν αρκετές μελέτες που υποστηρίζουν οτι οι 8 ώρες είναι το απολυτο οπλο μαζί με άλλη μιά ώρα nap ) ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΟΥΤΕ στο 1/3 τής μάζας και τής ποιότητας να φτάσει αν δέν πέσουν οι "χυμοί" και τα "χημικά"
    Είναι και το άλλοι οι μισοί που ξεκινάνε σταματάνε απογοητευμένοι γιατί άλλα νομιζαν , αλλα διάβαζαν , αλλα έβλεπαν παραδίπλα στο γυμναστήριο και άλλα είδαν πάνω τους
    Αμα θέλεις να κάνουμε μια΄κουβέντα ΝΑ ΔΟΥΜΕ ποιοι πραγματικά έχουν ευθυνες για το ανεπιτυχές ΒΒ στην Ελλάδα

  9. #9

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Alex

    καλη λοιπον η θεωρεια αλλα η πρακτικη εμπειρια ειναι χρυσαφι.
    </blockquote id=quote>

    +1

    φυσικα .μονο που βρηκες να πεις την ατακα σε λα8ος μελος

    ο Μανωλης(ΜΑΤΖ) ειναι ατομο και με πρακτικη εμπειρια και με υποβα8ρο γνωσεων

  10. #10

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by MATZ

    Προσωπικά δέ ξέρω κάποιον που να αντιγράφει στήν προπονησή του κάποιον επαγγελματία
    Ασε δηλαδή που ΑΥΤΑ που δηλώνουν σε συνεντεύξεις / περιοδικά / φορα οι επαγγελαματίες κατά το 99% είναι ανακριβή , ή μούφες ή εντελώς αλλού γι αλλού για πολλούς και διάφορους λογους
    Οπως και οι 8000 θερμίδες και οι κουβάδες με τα συμληρώματα , γιατί ΟΣΑ και να πάρει κανεις , κι ΟΣΕΣ ΩΡΕΣ κι αν κοιμηθεί (ασε δε που υπάρχουν αρκετές μελέτες που υποστηρίζουν οτι οι 8 ώρες είναι το απολυτο οπλο μαζί με άλλη μιά ώρα nap ) ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΟΥΤΕ στο 1/3 τής μάζας και τής ποιότητας να φτάσει αν δέν πέσουν οι "χυμοί" και τα "χημικά"
    Είναι και το άλλοι οι μισοί που ξεκινάνε σταματάνε απογοητευμένοι γιατί άλλα νομιζαν , αλλα διάβαζαν , αλλα έβλεπαν παραδίπλα στο γυμναστήριο και άλλα είδαν πάνω τους
    Αμα θέλεις να κάνουμε μια΄κουβέντα ΝΑ ΔΟΥΜΕ ποιοι πραγματικά έχουν ευθυνες για το ανεπιτυχές ΒΒ στην Ελλάδα
    </blockquote id=quote>

    +1

    επισης καλο ειναι να προσεχουμε την ορ8ογραφια μας οσο μπορουμε , πτυχιουχοι και μη .

    επισης ο ορος overtraining ειναι ΜΙΑ λεξη , στα ελληνικα σημαινει υπερπροπονηση

  11. #11

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by MATZ
    Αμα θέλεις να κάνουμε μια΄κουβέντα ΝΑ ΔΟΥΜΕ ποιοι πραγματικά έχουν ευθυνες για το ανεπιτυχές ΒΒ στην Ελλάδα
    </blockquote id=quote>

    Αυτό θα είχε ιδιαίτερο ενδιαφέρον, και εσύ ως παλιός αθλητής, αλλά και ο Alex ως διοικητικός μιας νέας ομοσπονδίας, έχουν ιδιαίτερη βαρύτητα οι γνώμες και των δυό σας.

  12. #12
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    14-06-07
    Location
    ATHENS, Greece.
    Posts
    174

    Default

    1ον η ορθογραφια μου δεν ειναι καλη διοτι μεγαλωσα και σπουδασα στην Γερμανια.
    Η απαντηση μου για τους επαγελματιες ειναι οτι σαφεστατα μεγαλο ρολο παιζουν τα υπολυπα σκευασματα που περνουν αλλα δεν ειναι μονο αυτα που τους κανουν πρωταθλητες,για αυτα που γραφω εχουν λογικη αφου γνωριζο αρκετους και εχω και προσωπικη επαφη μαζι τους.Δεν το παιζο εξυπνος αλλα εχω αρκετη εμπειρια στο αθλημα οπως και πολυ αλλοι βεβαια.Πρακατω σας αναφερο ενα συντομο βιογραφικο μου για να δειτε τι ρολο βαραο.Ειμαι κατοχος του FITNESS TRAINER LIZENZ A αναγνωρισμενο απο το αγγλικο κρατος,συμετειχα σαν αθλητης μς αρκετες επιτυχιες για 5 χρονια σε αγωνες στην Γερμανια(ifbb,nabba)
    το 1995ξεκινησα μαζι με τον Α.Τσοπουριδη και τον Β.Σερετη την ΝΑΒΒΑ στην χωρα μας την οποια και υπηρετισα εως το 2006 σαν αντιπροεδρος το 2006 μου εγινε η προταση να αναλαβο την nac πραγμαπου και εκανα.Εχω υπαρξη και ακομα ειμαι προπονητης πολλων αθλητων σε αρκετα αθληματα αναφερο μερικα ονωματα του χωρου μας Δ.Ζωης,Γ.Καρακασης,Γ.Κουτουφος,Χ.Κανακης,Π.Νικολαου,Ρουλη Παππα,Νενα Κουνατιδου,Βιβη Κακατσιδα,Αννα Τετριμιδα,και αρκετους αλλους εκ τον οποιων σκοπιμα δεν αναφερο καποια ονοματα.Ειμαι διεθνεις κριτης απο το 1996.Αυτα τα γραφω οχι για νατο παιξο εξυπνος απλα για να δικαιολογισο την εμπιρεια μου βεβαι εχω πολλα να μαθω ακομη οπως ολοι μας.

  13. #13
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    14-06-07
    Location
    ATHENS, Greece.
    Posts
    174

    Default

    Διορθοση trainer litzenz A αναγνωρισμενο απο το αγγλικο κρατος.

  14. #14
    Advanced Bodybuilder damian's Avatar
    Join Date
    22-03-05
    Location
    .
    Posts
    1,177

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Alex

    1ον η ορθογραφια μου δεν ειναι καλη διοτι μεγαλωσα και σπουδασα στην Γερμανια.
    Η απαντηση μου για τους επαγελματιες ειναι οτι σαφεστατα μεγαλο ρολο παιζουν τα υπολυπα σκευασματα που περνουν αλλα δεν ειναι μονο αυτα που τους κανουν πρωταθλητες,για αυτα που γραφω εχουν λογικη αφου γνωριζο αρκετους και εχω και προσωπικη επαφη μαζι τους.Δεν το παιζο εξυπνος αλλα εχω αρκετη εμπειρια στο αθλημα οπως και πολυ αλλοι βεβαια.Πρακατω σας αναφερο ενα συντομο βιογραφικο μου για να δειτε τι ρολο βαραο.Ειμαι κατοχος του FITNESS TRAINER LIZENZ A αναγνωρισμενο απο το αγγλικο κρατος,συμετειχα σαν αθλητης μς αρκετες επιτυχιες για 5 χρονια σε αγωνες στην Γερμανια(ifbb,nabba)
    το 1995ξεκινησα μαζι με τον Α.Τσοπουριδη και τον Β.Σερετη την ΝΑΒΒΑ στην χωρα μας την οποια και υπηρετισα εως το 2006 σαν αντιπροεδρος το 2006 μου εγινε η προταση να αναλαβο την nac πραγμαπου και εκανα.Εχω υπαρξη και ακομα ειμαι προπονητης πολλων αθλητων σε αρκετα αθληματα αναφερο μερικα ονωματα του χωρου μας Δ.Ζωης,Γ.Καρακασης,Γ.Κουτουφος,Χ.Κανακης,Π.Νικολαου,Ρουλη Παππα,Νενα Κουνατιδου,Βιβη Κακατσιδα,Αννα Τετριμιδα,και αρκετους αλλους εκ τον οποιων σκοπιμα δεν αναφερο καποια ονοματα.Ειμαι διεθνεις κριτης απο το 1996.Αυτα τα γραφω οχι για νατο παιξο εξυπνος απλα για να δικαιολογισο την εμπιρεια μου βεβαι εχω πολλα να μαθω ακομη οπως ολοι μας.
    </blockquote id=quote>


    Its ok man.....ειμαστε εδω μια παρεα με ενα κοινο hobby,που προσπαθουμε να κανουμε καλη παρεα,να βοηθαμε ο ενας τον αλλο και γενικοτερα να περναμε καλα και οχι να ποσταρουμε για συγκριση τα βιογραφικα μας,να προβαλουμε τις γραμματικες μας γνωσεις ή οτιδηποτε αλλο.
    Εισαι και εσυ ευπροσδεκτος οπως καθε αλλος νεος φιλος σχετικος με το αθλημα ή ασχετος,ανορθογραφος ή οχι.
    Respect [:-thumbu][:-thumbu]

  15. #15

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    @ Alex

    Αδερφέ , σεβαστά και τα πτυχία σου , οι αγώνες σου , η εργασία σου , ο μοχθος σου και η διοικητική σου θέση (και το εννοώ !)

    Αλλά θέλοντας να πάμε στήν κουβέντα μας , στο διά ταύτα δηλαδή , έχω ένα πολύ ισχυρό επιχείρημα που αποδυκνείει αν μη τι άλλο τήν ανεπάρκεια πολλών καταστάσεων
    Και τηρουμένω των αναλογιών προτεοιμασίας και αγώνων , σε ρωτώ :

    Σου έχει τύχει ποτέ (απο τούς αθλητές που έζησες απο πολύ κοντά ) να βρείς έστω και 2 που να είχαν παραπάνω απο μία ομοιότητα στήν διαδικασία τής τελευταίας εβδομάδας

    PS
    ....Και επειδή δέν ξέρω πώς θα ερμηνεύσεις το ύφος μου , σου δηλώνω κατηγορηματικά οτι , ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΟΥΜΕ , απλά κάνουμε ένα διάλογο που πιστεύω οτι μπορεί να γίνει και ωφέλιμος ...διότι το αρχικό σου μήνυμα καθώς και η ατάκα περί καλή η θεωρία , προσωπικά δεν μου έκατσε καλά ...
    Αν ομως παρ-ελπίδα ήτο ατυχής έκφραση (ή ατυχώς συντεταγμένη λογω μη συνεχούς χρήσης Ελληνικών ) χωρίς υποβοσκον περιεχόμενο σου ζητώ συγγνώμη

  16. #16
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    14-06-07
    Location
    ATHENS, Greece.
    Posts
    174

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by damian

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Alex

    1ον η ορθογραφια μου δεν ειναι καλη διοτι μεγαλωσα και σπουδασα στην Γερμανια.
    Η απαντηση μου για τους επαγελματιες ειναι οτι σαφεστατα μεγαλο ρολο παιζουν τα υπολυπα σκευασματα που περνουν αλλα δεν ειναι μονο αυτα που τους κανουν πρωταθλητες,για αυτα που γραφω εχουν λογικη αφου γνωριζο αρκετους και εχω και προσωπικη επαφη μαζι τους.Δεν το παιζο εξυπνος αλλα εχω αρκετη εμπειρια στο αθλημα οπως και πολυ αλλοι βεβαια.Πρακατω σας αναφερο ενα συντομο βιογραφικο μου για να δειτε τι ρολο βαραο.Ειμαι κατοχος του FITNESS TRAINER LIZENZ A αναγνωρισμενο απο το αγγλικο κρατος,συμετειχα σαν αθλητης μς αρκετες επιτυχιες για 5 χρονια σε αγωνες στην Γερμανια(ifbb,nabba)
    το 1995ξεκινησα μαζι με τον Α.Τσοπουριδη και τον Β.Σερετη την ΝΑΒΒΑ στην χωρα μας την οποια και υπηρετισα εως το 2006 σαν αντιπροεδρος το 2006 μου εγινε η προταση να αναλαβο την nac πραγμαπου και εκανα.Εχω υπαρξη και ακομα ειμαι προπονητης πολλων αθλητων σε αρκετα αθληματα αναφερο μερικα ονωματα του χωρου μας Δ.Ζωης,Γ.Καρακασης,Γ.Κουτουφος,Χ.Κανακης,Π.Νικολαου,Ρουλη Παππα,Νενα Κουνατιδου,Βιβη Κακατσιδα,Αννα Τετριμιδα,και αρκετους αλλους εκ τον οποιων σκοπιμα δεν αναφερο καποια ονοματα.Ειμαι διεθνεις κριτης απο το 1996.Αυτα τα γραφω οχι για νατο παιξο εξυπνος απλα για να δικαιολογισο την εμπιρεια μου βεβαι εχω πολλα να μαθω ακομη οπως ολοι μας.
    </blockquote id=quote>


    Its ok man.....ειμαστε εδω μια παρεα με ενα κοινο hobby,που προσπαθουμε να κανουμε καλη παρεα,να βοηθαμε ο ενας τον αλλο και γενικοτερα να περναμε καλα και οχι να ποσταρουμε για συγκριση τα βιογραφικα μας,να προβαλουμε τις γραμματικες μας γνωσεις ή οτιδηποτε αλλο.
    Εισαι και εσυ ευπροσδεκτος οπως καθε αλλος νεος φιλος σχετικος με το αθλημα ή ασχετος,ανορθογραφος ή οχι.
    Respect [:-thumbu][:-thumbu]
    </blockquote id=quote>Το βιογραφικο μου το εγραψα οχι για να το παιξο εξυπνος αλλα για να δετε τι ρολο βαραο δεν κατεβενα ποτε στην Ελλαδα για αυτο πολυ και δεν με γνωριζατε απο τον χωρο.Ειμαι ο πρωτος που ειπα οτι εχω παρα πολλα να μαθω.Αυτο βεβαια που αναφερο συχνα ειναι οτι πολοι σας ξεσκονιζετε υο ιντερνετ διαβαζοντας ερευνες που σε πολλες περιπτοσεις υπαρχουν αλλες που αποδυκνιουν το αντιθετο,για αυτο και ανεφερα καποια πραγματα για μενα για να δικαιολογησο την πρακτικη μου εμπιρεια,ο διαλογος και η ανταλαγη αποψεων φερνει τα καλυτερα αποτελεσματα.

  17. #17
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    08-03-08
    Location
    Γλυφάδα, Greece.
    Posts
    21

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Alex

    Το σημαντικοτερο λαθος που κανουν οι περισοτεροι αρχαριοι αλλα ακομη και μερικοι προχωρημενοι αθλητες ο μεγαλυτερος εχθρος της μυικης αναπτυξης ειναι η υπερπροπονηση.Βλεπο συχνα σε πολλα γυμναστηρια αλλα και καποιους που ξεκινουν στο δικο μου ερχομενοι απο αλλου να προπονουνται με τις ωρες να κανουν 25 σετ ανα μυικη ομαδα να λιονουν στην κυριολεξια.
    Ενα προγραμμα μυικης αναπτυξης περιλαμβανει 1 το πολυ 2 μυικες ομαδες,στις μςγαλες(στηθος,πλατη,ποδια)περιοριζομαστε σε 20 σετ περιπου με 4 εως 5 ασκησεις και στις μικρες(δικεφαλοι,τρικεφαλοι,ωμοι)σε14 σετ με 4 ασκησεις,δεν μετραμε βεβαια το ζεσταμα,κοιλιακους μπορουμε να κανουμε καθε μερα στο τελος απο λιγα σετ.Μην ξεχνατε οτι αμα τα δεινουμε ολα και φορτονουμε κιλα χωρις βεβαια να χαλαμε την εκτελεση της ασκησης σε 40 εως 60 λεπτα εχουμε τελειωσει την προπονηση.
    </blockquote id=quote>

    Εγω θεωρω υπερβολη και τα 20 σετ για τις μεγαλες μυικες ομαδες .Ειδικα για καποιον που δεν χρησιμοποιει ΑΑΣ...
    Those who dream by day are cognizant of many things which escape those who dream only by night..
    Edgar Allan Poe

  18. #18
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    08-03-08
    Location
    Γλυφάδα, Greece.
    Posts
    21

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Alex

    Το σημαντικοτερο λαθος που κανουν οι περισοτεροι αρχαριοι αλλα ακομη και μερικοι προχωρημενοι αθλητες ο μεγαλυτερος εχθρος της μυικης αναπτυξης ειναι η υπερπροπονηση.Βλεπο συχνα σε πολλα γυμναστηρια αλλα και καποιους που ξεκινουν στο δικο μου ερχομενοι απο αλλου να προπονουνται με τις ωρες να κανουν 25 σετ ανα μυικη ομαδα να λιονουν στην κυριολεξια.
    Ενα προγραμμα μυικης αναπτυξης περιλαμβανει 1 το πολυ 2 μυικες ομαδες,στις μςγαλες(στηθος,πλατη,ποδια)περιοριζομαστε σε 20 σετ περιπου με 4 εως 5 ασκησεις και στις μικρες(δικεφαλοι,τρικεφαλοι,ωμοι)σε14 σετ με 4 ασκησεις,δεν μετραμε βεβαια το ζεσταμα,κοιλιακους μπορουμε να κανουμε καθε μερα στο τελος απο λιγα σετ.Μην ξεχνατε οτι αμα τα δεινουμε ολα και φορτονουμε κιλα χωρις βεβαια να χαλαμε την εκτελεση της ασκησης σε 40 εως 60 λεπτα εχουμε τελειωσει την προπονηση.
    </blockquote id=quote>

    Εγω θεωρω υπερβολη και τα 20 σετ για τις μεγαλες μυικες ομαδες .Ειδικα για καποιον που δεν χρησιμοποιει ΑΑΣ...
    Those who dream by day are cognizant of many things which escape those who dream only by night..
    Edgar Allan Poe

  19. #19
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    Ο Αλεξης ειναι αρκετα δημοκρατικος κ απο τους πιο αξιους διοικητικους που εχουμε στην χωρα αυτη την στιγμη.
    Ειμαι σιγουρος οτι προσπαθει να γραψει κατι απλα κ μονο για να συμμετεχει στο φορουμ μας κ να βοηθησει οσο
    μπορει.

    Επειδη τον γνωριζω προσωπικα ειναι πολυ ηρεμο ατομο κ δεχεται ολες τις αποψεις.Το μονο που προσπαθει
    να κανει ειναι να βοηθησει.Απλα αυτος ειναι ο τροπος του,χωρις να το κανει επιτηδες.
    Γνωριζω ομως κ αρκετο καιρο (οχι προσωπικα αλλα μεσω φορουμ)αρκετα ατομα εδω οπως ο ΜΑΤΖ ο οποιος
    ειναι αξιος σεβασμου σε θεμα γνωσεων κ πρακτικης επισης.

    Ειμαστε με λιγα λογια οπως ειπε κ ο Αγγελος(damian)μια ωραια παρεα κ ολοι εχουμε κατι καλο να πουμε
    για να βοηθησουμε ο ενας τον αλλον.Χαιρομαι που υπαρχουν αντιπαραθεσεις σε τοσο ευγενικο επιπεδο γιατι
    ετσι ακουγονται ολες οι γνωμες.
    respect σε ολους σας!!!

    Εγω ειμαι απο την πλευρα της πρακτικης οπως κ εκεινος.Αλλα δεν μπορω να αμφισβητισω ποτε τις σπουδες
    κ τις μελετες που εχει κανει ο καθε ενας.

  20. #20
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    Ο Αλεξης ειναι αρκετα δημοκρατικος κ απο τους πιο αξιους διοικητικους που εχουμε στην χωρα αυτη την στιγμη.
    Ειμαι σιγουρος οτι προσπαθει να γραψει κατι απλα κ μονο για να συμμετεχει στο φορουμ μας κ να βοηθησει οσο
    μπορει.

    Επειδη τον γνωριζω προσωπικα ειναι πολυ ηρεμο ατομο κ δεχεται ολες τις αποψεις.Το μονο που προσπαθει
    να κανει ειναι να βοηθησει.Απλα αυτος ειναι ο τροπος του,χωρις να το κανει επιτηδες.
    Γνωριζω ομως κ αρκετο καιρο (οχι προσωπικα αλλα μεσω φορουμ)αρκετα ατομα εδω οπως ο ΜΑΤΖ ο οποιος
    ειναι αξιος σεβασμου σε θεμα γνωσεων κ πρακτικης επισης.

    Ειμαστε με λιγα λογια οπως ειπε κ ο Αγγελος(damian)μια ωραια παρεα κ ολοι εχουμε κατι καλο να πουμε
    για να βοηθησουμε ο ενας τον αλλον.Χαιρομαι που υπαρχουν αντιπαραθεσεις σε τοσο ευγενικο επιπεδο γιατι
    ετσι ακουγονται ολες οι γνωμες.
    respect σε ολους σας!!!

    Εγω ειμαι απο την πλευρα της πρακτικης οπως κ εκεινος.Αλλα δεν μπορω να αμφισβητισω ποτε τις σπουδες
    κ τις μελετες που εχει κανει ο καθε ενας.

  21. #21
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    εγώ στα περισσότερα βιβλία που έχω δεί προτείνονται
    για μέσους :μεγάλες μυικές ομάδες 6-8 σετ
    μικρές μυικές ομάδες 5-6

    για προχωρημένους : μεγάλες μυικές ομάδες 9-12
    μικρές 6-8

    και για πολύ προχωρημένους περισσότερα ,γύρω στα 12-16 και 10-12 αντίστοιχα


    Το στήθος το θεωρείτε μικρή ή μεγαλη μυική ομάδα ή μικρή?
    Εγώ το συγκαταλέγω στις μικρές συγκριτικά με το μέγεθος της πλάτης και των τετρακέφαλων.

  22. #22
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    εγώ στα περισσότερα βιβλία που έχω δεί προτείνονται
    για μέσους :μεγάλες μυικές ομάδες 6-8 σετ
    μικρές μυικές ομάδες 5-6

    για προχωρημένους : μεγάλες μυικές ομάδες 9-12
    μικρές 6-8

    και για πολύ προχωρημένους περισσότερα ,γύρω στα 12-16 και 10-12 αντίστοιχα


    Το στήθος το θεωρείτε μικρή ή μεγαλη μυική ομάδα ή μικρή?
    Εγώ το συγκαταλέγω στις μικρές συγκριτικά με το μέγεθος της πλάτης και των τετρακέφαλων.

  23. #23

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by bigsteve

    Ειμαστε με λιγα λογια οπως ειπε κ ο Αγγελος(damian)μια ωραια παρεα κ ολοι εχουμε κατι καλο να πουμε
    για να βοηθησουμε ο ενας τον αλλον.Χαιρομαι που υπαρχουν αντιπαραθεσεις σε τοσο ευγενικο επιπεδο γιατι
    ετσι ακουγονται ολες οι γνωμες.
    respect σε ολους σας!!!</blockquote id=quote>

    [:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu]

  24. #24

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by bigsteve

    Ειμαστε με λιγα λογια οπως ειπε κ ο Αγγελος(damian)μια ωραια παρεα κ ολοι εχουμε κατι καλο να πουμε
    για να βοηθησουμε ο ενας τον αλλον.Χαιρομαι που υπαρχουν αντιπαραθεσεις σε τοσο ευγενικο επιπεδο γιατι
    ετσι ακουγονται ολες οι γνωμες.
    respect σε ολους σας!!!</blockquote id=quote>

    [:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu]

  25. #25
    Pumping Iron
    Join Date
    09-06-07
    Location
    .
    Posts
    545

    Default

    KATΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΧΗΓΟ!!! :D:D:D
    Γνωρίζοντας από πρώτο χέρι τον Αλέξη και γνωρίζοντας πάνω από όλα το ήθος αυτού του ανθρώπου
    σεβόμενος και τους όμως άλλους εμπλεκομένους θα ήθελα να παρακαλέσω να είμαστε όλοι ποιο εγκρατείς.
    Σίγουρα ο Alex το μόνο που θέλει είναι να προσφέρει στο φόρουμ και στο χώρο γενικότερα.
    Για τον ίδιο λόγω πάντος κι εγώ, και από σεβασμό στο Musclemar έπαψα να αναφέρω απόψεις και "γνώμες"
    σε θέματα που έχουν σχέση με Διατροφή και Άθληση (όταν το έκανα μου την είπαν κάποιοι).
    διαβάζοντας πολλές φορές ότι μαλ?ία μπορεί κανείς να φανταστεί.
    Καλό πάντως θα είναι να υπάρχει σεβασμός μεταξύ μας.
    Το ποιός είναι ο καθένας είναι κάτι που θα πρέπει να μας αφορά όλους γιατί πίσω από την ανωνυμία
    ό καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει.

    Ο Αλέξης τουλάχιστον δήλωσε ποιος είναι...

    PS Φίλε matz παρακολουθώ τα γραφώμενα σου και στα περισσότερα συμφωνώ μαζί σου!!!

  26. #26
    Pumping Iron
    Join Date
    09-06-07
    Location
    .
    Posts
    545

    Default

    KATΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΧΗΓΟ!!! :D:D:D
    Γνωρίζοντας από πρώτο χέρι τον Αλέξη και γνωρίζοντας πάνω από όλα το ήθος αυτού του ανθρώπου
    σεβόμενος και τους όμως άλλους εμπλεκομένους θα ήθελα να παρακαλέσω να είμαστε όλοι ποιο εγκρατείς.
    Σίγουρα ο Alex το μόνο που θέλει είναι να προσφέρει στο φόρουμ και στο χώρο γενικότερα.
    Για τον ίδιο λόγω πάντος κι εγώ, και από σεβασμό στο Musclemar έπαψα να αναφέρω απόψεις και "γνώμες"
    σε θέματα που έχουν σχέση με Διατροφή και Άθληση (όταν το έκανα μου την είπαν κάποιοι).
    διαβάζοντας πολλές φορές ότι μαλ?ία μπορεί κανείς να φανταστεί.
    Καλό πάντως θα είναι να υπάρχει σεβασμός μεταξύ μας.
    Το ποιός είναι ο καθένας είναι κάτι που θα πρέπει να μας αφορά όλους γιατί πίσω από την ανωνυμία
    ό καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει.

    Ο Αλέξης τουλάχιστον δήλωσε ποιος είναι...

    PS Φίλε matz παρακολουθώ τα γραφώμενα σου και στα περισσότερα συμφωνώ μαζί σου!!!

  27. #27

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by chrisberg

    KATΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΧΗΓΟ!!! :D:D:D
    Γνωρίζοντας από πρώτο χέρι τον Αλέξη και γνωρίζοντας πάνω από όλα το ήθος αυτού του ανθρώπου
    σεβόμενος και τους όμως άλλους εμπλεκομένους θα ήθελα να παρακαλέσω να είμαστε όλοι ποιο εγκρατείς.
    Σίγουρα ο Alex το μόνο που θέλει είναι να προσφέρει στο φόρουμ και στο χώρο γενικότερα.
    Για τον ίδιο λόγω πάντος κι εγώ, και από σεβασμό στο Musclemar έπαψα να αναφέρω απόψεις και "γνώμες"
    σε θέματα που έχουν σχέση με Διατροφή και Άθληση (όταν το έκανα μου την είπαν κάποιοι).
    διαβάζοντας πολλές φορές ότι μαλ?ία μπορεί κανείς να φανταστεί.
    Καλό πάντως θα είναι να υπάρχει σεβασμός μεταξύ μας.
    Το ποιός είναι ο καθένας είναι κάτι που θα πρέπει να μας αφορά όλους γιατί πίσω από την ανωνυμία
    ό καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει.

    Ο Αλέξης τουλάχιστον δήλωσε ποιος είναι...

    PS Φίλε matz παρακολουθώ τα γραφώμενα σου και στα περισσότερα συμφωνώ μαζί σου!!!

    </blockquote id=quote>

    Αδερφέ , δέν νομίζω να προκύπτει θέμα για τον ΑΡΧΗΓΟ όπως λές
    Ομως μιάς και το έθεσες έτσι , επέτρεψέ μου να σου απαντήσω οτι το πρωταρχικό γνώρισμα τών Αρχηγών είναι η δημιουργική μακροθυμία
    Τηρουμένων λοιπόν τών αναλογιών , η έκφραση "...καλή η θεωρία , αλλά μετράει η πράξη" , ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΘΕΣΗ στο λεξιλογιο ενός επιστήμονα πτυχιουχου που για να αποκτήσει τίς περγαμηνές , ΜΕΛΕΤΕΣ ΚΑΙ ΘΕΩΡΙΑ ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΕΞΕΤΑΣΤΗΚΕ
    Τώρα περί τής πρακτικής πλευράς είναι σαφές και λογικό οτι οσα ξέρει ο νοικοκύρης (του οργανισμού του ) δέν τα ξέρει ο κοσμος ολος
    Το βασικό θέμα του υγιούς ΒΒ είναι να μπορέσει να μάθει ο "νοικοκύρης" τον οργανισμό του , αποφεύγοντας πολλά πολλά ή βαριά - βαριά πειράματα

    Τωρα κάτι σχετικό με τήν ταυτότητα του καθενος μας: (μιάς και το έθεσες )
    Δέν πάω για εκλογές , δεν εχω γυμναστήριο , δέν εισάγω συπληρώματα , δέν είμαι μέλος καμμιάς ομοσπονδίας και εν τέλει δέν έχω σχέση βιοποριστική με το άθλημα , ΤΟ ΟΤΙ πρέπει να αποκτήσω συγεκριμμένη ταυτότητα (ονομα) για να μπορώ να γράφω τήν αποψή μου σε ένα φόρουμ , ειλικρινώς δέ το φανταζόμουμα
    Η ταπεινή μου αποψη είναι οτι αν είναι να με κρίνουν οι συνομιλητές μου καλύτερα να με κρίνουν απο αυτό που διαβάζουν και οχι απο τήν φήμη μου , ή τίς περγαμηνές μου , η τέλος πάντων τήν εμπλοκή μου σε ένα χώρο

    Κατανοητόν ?

    PS
    Πιστεύω οτι θα διάβασες ολα τα μηνύματα και θα διαπίστωσες οτι , προκαταβολικά ζήτησα συγγνώμη απο τον Alex [u]σε περίπτωση που παρανόησα τήν εν λόγω εκφρασή του , που ητο αποτέλεσμα κακής χρήσης συντακτικού λογου ή/και Ελληνικών </u>
    Πάντως απάντηση επ αυτού (κατά το δοκούν ) δέν έχω λαβει μέχρι στιγμής

  28. #28

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by chrisberg

    KATΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΧΗΓΟ!!! :D:D:D
    Γνωρίζοντας από πρώτο χέρι τον Αλέξη και γνωρίζοντας πάνω από όλα το ήθος αυτού του ανθρώπου
    σεβόμενος και τους όμως άλλους εμπλεκομένους θα ήθελα να παρακαλέσω να είμαστε όλοι ποιο εγκρατείς.
    Σίγουρα ο Alex το μόνο που θέλει είναι να προσφέρει στο φόρουμ και στο χώρο γενικότερα.
    Για τον ίδιο λόγω πάντος κι εγώ, και από σεβασμό στο Musclemar έπαψα να αναφέρω απόψεις και "γνώμες"
    σε θέματα που έχουν σχέση με Διατροφή και Άθληση (όταν το έκανα μου την είπαν κάποιοι).
    διαβάζοντας πολλές φορές ότι μαλ?ία μπορεί κανείς να φανταστεί.
    Καλό πάντως θα είναι να υπάρχει σεβασμός μεταξύ μας.
    Το ποιός είναι ο καθένας είναι κάτι που θα πρέπει να μας αφορά όλους γιατί πίσω από την ανωνυμία
    ό καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει.

    Ο Αλέξης τουλάχιστον δήλωσε ποιος είναι...

    PS Φίλε matz παρακολουθώ τα γραφώμενα σου και στα περισσότερα συμφωνώ μαζί σου!!!

    </blockquote id=quote>

    Αδερφέ , δέν νομίζω να προκύπτει θέμα για τον ΑΡΧΗΓΟ όπως λές
    Ομως μιάς και το έθεσες έτσι , επέτρεψέ μου να σου απαντήσω οτι το πρωταρχικό γνώρισμα τών Αρχηγών είναι η δημιουργική μακροθυμία
    Τηρουμένων λοιπόν τών αναλογιών , η έκφραση "...καλή η θεωρία , αλλά μετράει η πράξη" , ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΘΕΣΗ στο λεξιλογιο ενός επιστήμονα πτυχιουχου που για να αποκτήσει τίς περγαμηνές , ΜΕΛΕΤΕΣ ΚΑΙ ΘΕΩΡΙΑ ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΕΞΕΤΑΣΤΗΚΕ
    Τώρα περί τής πρακτικής πλευράς είναι σαφές και λογικό οτι οσα ξέρει ο νοικοκύρης (του οργανισμού του ) δέν τα ξέρει ο κοσμος ολος
    Το βασικό θέμα του υγιούς ΒΒ είναι να μπορέσει να μάθει ο "νοικοκύρης" τον οργανισμό του , αποφεύγοντας πολλά πολλά ή βαριά - βαριά πειράματα

    Τωρα κάτι σχετικό με τήν ταυτότητα του καθενος μας: (μιάς και το έθεσες )
    Δέν πάω για εκλογές , δεν εχω γυμναστήριο , δέν εισάγω συπληρώματα , δέν είμαι μέλος καμμιάς ομοσπονδίας και εν τέλει δέν έχω σχέση βιοποριστική με το άθλημα , ΤΟ ΟΤΙ πρέπει να αποκτήσω συγεκριμμένη ταυτότητα (ονομα) για να μπορώ να γράφω τήν αποψή μου σε ένα φόρουμ , ειλικρινώς δέ το φανταζόμουμα
    Η ταπεινή μου αποψη είναι οτι αν είναι να με κρίνουν οι συνομιλητές μου καλύτερα να με κρίνουν απο αυτό που διαβάζουν και οχι απο τήν φήμη μου , ή τίς περγαμηνές μου , η τέλος πάντων τήν εμπλοκή μου σε ένα χώρο

    Κατανοητόν ?

    PS
    Πιστεύω οτι θα διάβασες ολα τα μηνύματα και θα διαπίστωσες οτι , προκαταβολικά ζήτησα συγγνώμη απο τον Alex [u]σε περίπτωση που παρανόησα τήν εν λόγω εκφρασή του , που ητο αποτέλεσμα κακής χρήσης συντακτικού λογου ή/και Ελληνικών </u>
    Πάντως απάντηση επ αυτού (κατά το δοκούν ) δέν έχω λαβει μέχρι στιγμής

  29. #29

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by bigsteve

    Ο Αλεξης ειναι αρκετα δημοκρατικος κ απο τους πιο αξιους διοικητικους που εχουμε στην χωρα αυτη την στιγμη.
    Ειμαι σιγουρος οτι προσπαθει να γραψει κατι απλα κ μονο για να συμμετεχει στο φορουμ μας κ να βοηθησει οσο
    μπορει.

    Επειδη τον γνωριζω προσωπικα ειναι πολυ ηρεμο ατομο κ δεχεται ολες τις αποψεις.Το μονο που προσπαθει
    να κανει ειναι να βοηθησει.Απλα αυτος ειναι ο τροπος του,χωρις να το κανει επιτηδες.
    Γνωριζω ομως κ αρκετο καιρο (οχι προσωπικα αλλα μεσω φορουμ)αρκετα ατομα εδω οπως ο ΜΑΤΖ ο οποιος
    ειναι αξιος σεβασμου σε θεμα γνωσεων κ πρακτικης επισης.

    Ειμαστε με λιγα λογια οπως ειπε κ ο Αγγελος(damian)μια ωραια παρεα κ ολοι εχουμε κατι καλο να πουμε
    για να βοηθησουμε ο ενας τον αλλον.Χαιρομαι που υπαρχουν αντιπαραθεσεις σε τοσο ευγενικο επιπεδο γιατι
    ετσι ακουγονται ολες οι γνωμες.
    respect σε ολους σας!!!

    Εγω ειμαι απο την πλευρα της πρακτικης οπως κ εκεινος.Αλλα δεν μπορω να αμφισβητισω ποτε τις σπουδες
    κ τις μελετες που εχει κανει ο καθε ενας.
    </blockquote id=quote>

    Σταύρο , ένα μονο θα πώ στα γραφόμενά σου --&gt; Respect .-
    Μπορεί σε μερικά πράγματα να διαφέρουν οι αποψεις μας (και σαφέστατα λογικό είναι ) , αλλα αυτό δέν αλλοιώνει σε καμμιά περίπτωση τον ευγενικό και δημιουργικό διάλογο
    Σε ευχαριστω για τα καλά σου λογια

  30. #30

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by bigsteve

    Ο Αλεξης ειναι αρκετα δημοκρατικος κ απο τους πιο αξιους διοικητικους που εχουμε στην χωρα αυτη την στιγμη.
    Ειμαι σιγουρος οτι προσπαθει να γραψει κατι απλα κ μονο για να συμμετεχει στο φορουμ μας κ να βοηθησει οσο
    μπορει.

    Επειδη τον γνωριζω προσωπικα ειναι πολυ ηρεμο ατομο κ δεχεται ολες τις αποψεις.Το μονο που προσπαθει
    να κανει ειναι να βοηθησει.Απλα αυτος ειναι ο τροπος του,χωρις να το κανει επιτηδες.
    Γνωριζω ομως κ αρκετο καιρο (οχι προσωπικα αλλα μεσω φορουμ)αρκετα ατομα εδω οπως ο ΜΑΤΖ ο οποιος
    ειναι αξιος σεβασμου σε θεμα γνωσεων κ πρακτικης επισης.

    Ειμαστε με λιγα λογια οπως ειπε κ ο Αγγελος(damian)μια ωραια παρεα κ ολοι εχουμε κατι καλο να πουμε
    για να βοηθησουμε ο ενας τον αλλον.Χαιρομαι που υπαρχουν αντιπαραθεσεις σε τοσο ευγενικο επιπεδο γιατι
    ετσι ακουγονται ολες οι γνωμες.
    respect σε ολους σας!!!

    Εγω ειμαι απο την πλευρα της πρακτικης οπως κ εκεινος.Αλλα δεν μπορω να αμφισβητισω ποτε τις σπουδες
    κ τις μελετες που εχει κανει ο καθε ενας.
    </blockquote id=quote>

    Σταύρο , ένα μονο θα πώ στα γραφόμενά σου --&gt; Respect .-
    Μπορεί σε μερικά πράγματα να διαφέρουν οι αποψεις μας (και σαφέστατα λογικό είναι ) , αλλα αυτό δέν αλλοιώνει σε καμμιά περίπτωση τον ευγενικό και δημιουργικό διάλογο
    Σε ευχαριστω για τα καλά σου λογια


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •