Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 37 of 37
  1. #31
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    άν όλο το σώμα σου είναι σε καλή κατάσταση και το κυριότερο που σε απασχολεί είναι το άνω στήθος τότε κάνε στήθος μετά απο 2 μέρες ξεκούρασης και ξεκίνα με επικλινείς πιέσεις,χωρίς πολλά πράματα...2-3 ασκήσεις απο 2-3 σετ

    σε μένα λειτουργεί καλύτερα 5-8 επαναλήψεις με σχετικά μεγάλα διαλείμματα 2,5-3,5 λεπτά

  2. #32
    Pumping Iron
    Join Date
    04-04-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    495

    Default

    δες καλυτερα τι πιανει εσενα!κανε μια εβδομαδα δοκιμαστικη και δες ποιες ασκησεις σε πιανουν!
    '' ''

  3. #33
    Pumping Iron
    Join Date
    04-04-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    495

    Default

    δες καλυτερα τι πιανει εσενα!κανε μια εβδομαδα δοκιμαστικη και δες ποιες ασκησεις σε πιανουν!
    '' ''

  4. #34
    Pumping Iron
    Join Date
    23-02-09
    Location
    .
    Posts
    311

    Default

    ρε παιδια το πεκ-ντεκ παια ασκηση ειναι?

  5. #35
    Pumping Iron nikos_kavala's Avatar
    Join Date
    07-04-09
    Location
    Καβάλα
    Posts
    644

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by bboy

    ρε παιδια το πεκ-ντεκ παια ασκηση ειναι?

    </blockquote id=quote>


    http://www.oxyzenfitness.gr/dat/5E9459C6/image1.jpg

  6. #36
    Advanced Bodybuilder HEAVY DUTY's Avatar
    Join Date
    12-10-07
    Location
    .
    Posts
    940

    Default

    κατα την γνωμη μου οποια ασκηση και να κανεις θα αποκτησεις καλο στηθος αν τρως σωστα και ποιοτικα..........απο κει και περα τα αλλα ειναι ψιλοι στα αχοιρα..........μην ακους κανενα παρα μονο το σωμα σου κ τι δουλευει καλητερα σε σενα!

  7. #37
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    22-09-07
    Location
    .
    Posts
    194

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by HEAVY DUTY

    κατα την γνωμη μου οποια ασκηση και να κανεις θα αποκτησεις καλο στηθος αν τρως σωστα και ποιοτικα..........απο κει και περα τα αλλα ειναι ψιλοι στα αχοιρα..........μην ακους κανενα παρα μονο το σωμα σου κ τι δουλευει καλητερα σε σενα!
    </blockquote id=quote>

    +1 συμφωνω απολυτα[:-thumbu]

    φιλε μου διαβασε αυτα που σου ειπαν τα παιδια ειναι πολυ χρησιμα επισης να σου πω και εγω τη γνωμη μου οτι στο επιπεδο που εισαι τωρα συμφωνα με τα stats σου που παρεθεσες(μη το παρεις στραβα αυτο απολυτα φιλικα το λεω:D) ασκησεις οπως πεκ ντεκ και ανοιγματα δεν τα χρειαζεσαι οχι τωρα τουλαχιστον

    γνωμη μου ειναι να κανεις βασικες ασκησεις για να δυναμωσεις με αυτες και αργοτερα οταν θα εχεις γινει δυνατος και θα εχεις ενα επιπεδο μυικη μαζας βαζεις και απομωνοτικες

    ενα προγραμμα που κατα τη γνωμη μου θα ηταν καλο ειναι

    πιεσεις σε επιπεδο παγκο με μπαρα αρχικα 2-3 σετ ζεσταμα με το 40-60-80% των κιλων του 1 λειτουργικου σου σετ απο 10-4-2 επαναληψεις αντιστοιχα (μετα στις επομενες ασκησεις εννοειται οτι δε χριαζεται ζεσταμα εκτος αν μαζι με το στηθος κανεις και μια αλλη μυικη ομαδα που το συνηθες ειναι δικεφαλα οπου θα κανεις ζεσταμα ξεχωριστο οταν ειναι να κανεις μετα δικεφαλα παλι 2-3 σετακια)3*6-8

    πιεσεις σε πικληνη παγκο με μπαρα η αλτηρες 3*6-8

    βυθισεις στο διζυγο 3 σετ

    πιστευω οτι για αρχη δε σου χρειαζεται κατι αλλο αν θες στη συνεχεια προσθεσε και πιεσεις στο κατακλινη με μπαρα η αλτηρες η cross over

    επισης αν θες να αυξησεις την ενταση της προπονησης σου αργοτερα που αυτο δε σημαινει οτι αυξανοντας την ενταση θα αυξησεις και τον ογκο της προπονησης που κανεις αλλα προσθεσε στο προγραμμα σου και καποιες τεχνικες υψηλης εντασης οπως rest pause,drop set,super set

    ολα αυτα παντα με πολυ καλη διατροφη γιατι αν δεν κανεις διατροφη μη περιμενεις και πολλα πραγματα[:-thumbu]

    αυτα απο μενα ελπιζω να σε βοηθησα:D

    καλη συνεχεια και καλη επιτυχια στους στοχους που εχεις βαλει[:-bouncy][:-thumbu]


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •