Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-03-09
    Location
    .
    Posts
    5

    Default Ερωτησεις...

    Καλησπερα σε ολους παιδια και χρονια πολλα...
    Ειμαι 1.70 και 60 kg...εχω ξεκινησει γυμναστικη εδω και περιπου ενα χρονο με αποτελεσματα μεν οχι τα αναμενομενα δε...
    δεν θελω να ειμαι αχαριστος και ουτε σκοπος μου ειναι να ασχοληθω με το bodybuilding...θελω απλα να εχω ενα ωραιο ισσοροπημενο σωμα και ταυτοχρονα με λιγο παραπανω ογκο...λοιπον..αποφασισα να αρχισω με σωστη διατροφη αφου ειδα οτι με τα σουβλακια δεν κανουμε δουλεια...
    γραφτηκα πριν λιγο καιρο εδω και σημερα ανακαλυψα στο Ηοme το προγραμμα διατροφης για αυξηση μυικης μαζας...λεω να το ακολουθησω...
    ας μου πει καποιος σε ποσο θα δω αποτελεσματα για να ξερω αν παω καλα η αν κανω μ****ιες....
    διαβασα επισης για τιν ταυρινη και την κρεατινη....οταν λεμε ταυρινη εννουμε το red bull ρε παιδια???και κρεατινη να παρω???
    θα βοηθησει να παρω περισσοτερα η γρηγοροτερα κιλα??ας μου πει καποιος ενα σωστο προγραμμα, αν πρεπει να παρω και τα 2 ταυτοχρονα,με τι δοσολογιες κλπ...
    και μια τελευταια ερωτηση..ενω παντα ειχα ανοιχτη πλατη και γενικα οι ωμοι μου ειχαν αποσταση παντα ειχα και μικρους γλουτους κοινως ειμαι ακωλος και με εκνευριζει...αλλαζει αυτο ρε παιδια???
    η θα μου πειτε και εσεις οπως μια φιλη μου "η Beyonce εισαι και θελεις να εχεις κωλο?" :P
    σας κουρασα το ξερω και ειμαι σιγουρος οτι αυτα που ρωταω θα εχουν χιλιοειπωθει στο forum αλλα δυστυχως δινω πανελληνιες και δεν εχω χρονο για τπτ...και γυμναστικη ισα ισα που προλαβαινω...
    ευχαριστω παιδια...ελπιζω να βοηθησει καποιος...[:-bigeyes]

  2. #2
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-03-09
    Location
    .
    Posts
    5

    Default

    Ας βοηθησει καποιος.....[:-boggled]

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Το αν έχεις αποτελέσματα από ένα πρόγραμμα εξαρτάται αποκλειστικά από σένα, δηλαδή κατά πόσο το εφαρμόζεις, αν είσαι σχολαστικός με τις προπονήσεις σου και τη διατροφή σου.
    Καμία διατροφή δεν αποτελεί πανάκεια, απλώς δες την ως ένα πλάνο το οποίο μπορείς να προσαρμόσεις στις δικές σου ανάγκες.
    Πρώτα πρώτα πρέπει να προσδιορίσεις πόσες θερμίδες χρειάζεσαι καθημερινά, μετά τις χωρίζεις σε 5-6 γεύματα τα οποία θα αποτελούνται από πρωτείνη/υδατάνθρακα/λίπος. Όλα αυτά τα λέω εντελώς χονδρικά για να καταλάβεις πάνω κάτω πως κινούμαστε..
    http://www.bodybuilders.gr/data/main...?TOPIC_ID=8548

    Ναι, μπορείς να αλλάξεις πολλά πράγματα στο σώμα σου, να το βελτιώσεις όσο γίνεται, αρκεί όμως να χεις σωστό σύστημα, υπομονή και επιμονή..

    Ταυρίνη και κρεατίνη άστα για τώρα, δώσε βάση σε προπόνηση και διατροφή για αρχή.
    Όσο έχεις χρόνο διάβαζε τις ενότητες της διατροφής στο φόρουμ, θα μάθεις αρκετά πράγματα.
    Για τις απορίες σου εδώ είμαστε, όμως πρώτα μη ξεχνάς να χρησιμοποιείς το κουμπί της αναζήτησης (search).
    Kαλή επιτυχία στο στόχο σου


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •