Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 8 of 9 FirstFirst ... 456789 LastLast
Results 211 to 240 of 265
  1. #211

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    Για να μην παρεξηγηθώ, δεν αμφισβητώ την αξία ή τη χρησιμότητα των πολεμικών τεχνών, απλά σχολιάζω την ΕΛΛΗΝΙΚΗ πραγματικότητα όπως την έχω ζήσει..

  2. #212
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-09-08
    Location
    .
    Posts
    33

    Default

    Vernon φίλε μου για πλάκα το είπα,καταλαβαίνω απολυτα τι εννοείς (μιας κ έχω αυτοκίνητο και μηχανή) και 1000 συγνώμη αν το πόστ μου είχε κάποιο ύφος απέναντί σου!Ο γραπτός λόγος φταίει...
    Τελικά ο φίλος μας που ανοιξε το τόπικ έχει επιλέξει π.τ.?

  3. #213
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-09-08
    Location
    .
    Posts
    33

    Default

    Vernon φίλε μου για πλάκα το είπα,καταλαβαίνω απολυτα τι εννοείς (μιας κ έχω αυτοκίνητο και μηχανή) και 1000 συγνώμη αν το πόστ μου είχε κάποιο ύφος απέναντί σου!Ο γραπτός λόγος φταίει...
    Τελικά ο φίλος μας που ανοιξε το τόπικ έχει επιλέξει π.τ.?

  4. #214
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-04-09
    Location
    .
    Posts
    60

    Default

    για να μη μιλαμε στον αέρα , παραθέτω μια σκηνή καυγά που έγινε χτες, όπως καταγράφηκε στο zougla.gr

    πηγή : http://www.zougla.gr/news.php?id=46873

    "Σκηνές από καουμπόικη ταινία εκτυλίχθηκαν έξω από καφετέρια, στην παραλιακή οδό της Καβάλας. Ένας διαπληκτισμός ήταν αρκετός για να ανάψουν τα αίματα μεταξύ τριών ανδρών, που όχι μόνο πιάστηκαν στα χέρια, αλλά χρησιμοποίησαν κομμάτια ξύλου, μπουκάλια, μαχαίρια και ό,τι άλλο? κινητό ή ακίνητο βρήκαν μπροστά τους για να λύσουν τις διαφορές τους.

    Ο καυγάς διαδραματίστηκε μπροστά στα έκπληκτα μάτια περαστικών και θαμώνων, που ειδοποίησαν την αστυνομία.

    Πρωταγωνιστές, τρεις κάτοικοι Καβάλας, 52, 27 και 39 ετών, που είναι γνωστοί μεταξύ τους.

    Σύμφωνα με μαρτυρίες, ο 52χρονος και ο 27χρονος επιτέθηκαν στον 39χρονο. Ο πρώτος χτυπώντας τον με ένα κομμάτι ξύλου στο λαιμό και με ένα γυάλινο μπουκάλι στο κεφάλι και ο δεύτερος με ένα αιχμηρό αντικείμενο στα πλευρά και στα δάχτυλα του αριστερού χεριού, με το οποίο ο παθών προσπάθησε να αποκρούσει το χτύπημα. Από την πλευρά του, ο 39χρονος, αμυνόμενος ανταπέδωσε με χτυπήματα στο πρόσωπο και το σώμα.

    Με την επέμβαση της Αστυνομίας αποφεύχθηκαν τα χειρότερα. Και οι τρεις συνελήφθησαν. Οι δύο πρώτοι οδηγήθηκαν στον εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Καβάλας, ενώ ο 39χρονος διακομίσθηκε στο Γενικό Νοσοκομείο Καβάλας, όπου νοσηλεύεται εκτός κινδύνου και αφέθηκε ελεύθερος κατόπιν προφορικής εντολής του εισαγγελέα."

  5. #215
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Αναμενομενο. Σε μια συμπλοκη χρησιμοποιεις ο,τι εχεις μπροστα σου. Δε θα μου εκανε εντυπωση αν εγραφε οτι καποιος απο τους 3, εσπασε τα μουτρα του αλλου πανω στο μπαρ η τον γρατζουνισε τον εγδαρε τον χτυπησε με ενα ποτηρι μπυρα, με το τασακι κλπ.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  6. #216
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-04-09
    Location
    .
    Posts
    60

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Achillezzz

    Αναμενομενο. Σε μια συμπλοκη χρησιμοποιεις ο,τι εχεις μπροστα σου. Δε θα μου εκανε εντυπωση αν εγραφε οτι καποιος απο τους 3, εσπασε τα μουτρα του αλλου πανω στο μπαρ η τον γρατζουνισε τον εγδαρε τον χτυπησε με ενα ποτηρι μπυρα, με το τασακι κλπ.
    </blockquote id=quote>
    Αυτός ειναι ο κανόνας αγαπητέ Αχιλλέα όμως.
    Το ενας εναντιον ενος χωρις οπλο, το συνανταμε μονο στους αγωνες mma (με οσο πιο λιγους κανονες γινεται)

  7. #217
    Unworthy
    Join Date
    11-04-07
    Location
    αθηνα, Greece.
    Posts
    817

    Default

    και?
    σε εμενα ειχαν πεσει 12-15 ατομα αλλα λογο γνωσεων κατεβασα τους 2 πρωτους και οι αλλοι εκαναν τις κοτες και το εβαλαν στα ποδια

    η καθε μαχη τελειωνει σε δευτερολεπτα αν εισαι γνωστης αν οχι τοτε πιανεστε αγκαλια και αρχιζετε να χορευετε

  8. #218
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    20-05-09
    Location
    .
    Posts
    45

    Default

    gigenis αυτή είναι η μία περίπτωση του να βάλει κάτω 2 και 5 μην σου πω αλλά τυχαίνει μετά αυτοί οι 12-15 να επιστέφουν 25 τότε τι κάνεις????

    Το κλασσικό λογικά το βάζει στα πόδια (για να απαντήσω στον εαυτό μου)...

    Προσωπικά πάντως προτιμώ να αποφεύγω συμπλοκές κάνοντας απλά τον κινέζο ή ότι δεν ακούω όσο βαριά και αν είναι αυτά που μου λέει ο άλλος.
    Οι πολεμικές τέχνες είναι μια μορφή καλλιέργειας του νου και του σώματος και όχι όπλο στα χέρια κάποιου με αποτέλεσμα να το χρησιμοποιεί σε καβγάδες άλλωστε αυτό που διδάσκουν οι καλές σχολές είναι ότι όταν είσαι στον δρόμο πρώτο μέλημα σου είναι να αποφύγεις την συμπλοκή όχι να απαντήσεις στη βία με περισσότερη βία.

    Αυτό πρέπει να είναι η τελευταία σου λύση και όχι απλα΄επειδή κάποιος (ενδεχομένως μεθυσμένος σου έβρισε την κοπέλα κτλ.) να τον πιάνεις και να τον σαπίζεις.

    Άμα χρησιμοποιήσεις τεχνικές της π.τ. που κάνεις (ειδικά άμα αυτή είναι ninjutsu) με ένα απλό χτύπημα μπορείς να προκαλέσεις μεγάλο πλήγμα στον άλλον, δηλαδή δεν θα πας να του ρίξεις death touch και να καταστρέψεις τη ζωή σου για μια κουβέντα που μπορεί να είπε ένας ανεγκέφαλος...

  9. #219
    Unworthy
    Join Date
    11-04-07
    Location
    αθηνα, Greece.
    Posts
    817

    Default

    την στιγμη που ο αλλος ερχεται καταπανω μου να με χτυπησει εγω θα αρχισω να του αναλυω τα στοιχεια που μας χωριζουν απο τα αλλα ζωα
    και οτι τα παντα λυνονται με καφε και κουβεντα

  10. #220
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-04-09
    Location
    .
    Posts
    60

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by gigenis

    την στιγμη που ο αλλος ερχεται καταπανω μου να με χτυπησει εγω θα αρχισω να του αναλυω τα στοιχεια που μας χωριζουν απο τα αλλα ζωα
    και οτι τα παντα λυνονται με καφε και κουβεντα
    </blockquote id=quote>
    Εσυ κοιτάς το αποτελεσμα (ερχεται κατα πανω σου) και οχι την αιτια (γιατι ερχεται). Γνωριζοντας την αιτια, μπορεις να αποφυγεις το αποτελεσμα προβλέποντάς το.

    Η ειδηση που παρεθεσα αφορουσε 3 γνωστους που τσακωθηκαν. Προφανως υπηρχε προηγουμενο (αιτια). Και αυτη οδηγησε στον καυγα με τασακια κτλ, ομως πολλες φορες οδηγει και στο φονο.

    Αν ερθει καποιος εναντιον σου , χρειαζεσαι απλα καθαρο μυαλο. Και καθολου φοβο.

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by gigenis

    και?
    σε εμενα ειχαν πεσει 12-15 ατομα αλλα λογο γνωσεων κατεβασα τους 2 πρωτους και οι αλλοι εκαναν τις κοτες και το εβαλαν στα ποδια

    η καθε μαχη τελειωνει σε δευτερολεπτα αν εισαι γνωστης αν οχι τοτε πιανεστε αγκαλια και αρχιζετε να χορευετε
    </blockquote id=quote>

    15 ατομα εναντιον σου για πιο λογο σου επιτεθηκαν; Ησουν σε γηπεδο;
    περιεγραψε λιγο τη σκηνη.

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by gigenis

    την στιγμη που ο αλλος ερχεται καταπανω μου να με χτυπησει εγω θα αρχισω να του αναλυω τα στοιχεια που μας χωριζουν απο τα αλλα ζωα
    και οτι τα παντα λυνονται με καφε και κουβεντα
    </blockquote id=quote>
    Αν ηξερες καλα την φιλοσοφια των π.τ. τοτε θα εδινες απαντηση μονος σου : "θα ετρεχα να τον αποφυγω".
    Αλλα καλυτερη ακομα απαντηση θα ηταν "θα του εδινα τα χρηματα που ειχα πανω μου" . Διοτι για μερικα ψωρολεφτα, δεν αξιζει να παλεψεις.

    Αλλος λογος να σου επιτεθει καποιος δεν υπαρχει (οι προσωπικες διαφορες μπορουν να προβλεφθουν).

    Επισης καμια πολεμικη τεχνη δε σε προπονει εναντιον 15 ατομων...

  11. #221
    Unworthy
    Join Date
    11-04-07
    Location
    αθηνα, Greece.
    Posts
    817

    Default

    το ολο θεμα ειχε να κανει για μια κοπελα λογο του οτι η κοπελα προτιμησε εμενα και οχι τον δευτερο της παρεας (και οι δυο την φλερταραμε εγω λογω θεικης ομορφιας ευγλωττιας και σεξουαλικου ταπεραμεντου την κερδισα)
    αυτος θεωρησε σωστο να μαζεψει τους φιλους του και να μου την στησουν σε στενακι που ηταν καθημερινο περασμα για εμενα

    οταν περασα απο εκει αρχισαν την επιθεση

    αν εσυ προτιμας να ευνουχιστεις για να μην εχεις τετοια μπλεξιματα καντο εγω δεν εχω καμια τετοια διαθεση

    και η πολεμικη τεχνη που σου διδασκει το τροχαδην σε περιπτωση συμπλοκης λεγετε 400 με εμποδια

    η πολεμικη τεχνη σε προετοιμαζει να αντιμετωπισεις τον καθε πιθανο κινδυνο

    η ολη φιλοσοφια ειναι δεν εκμεταλλευομαι τις γνωσεις για επιβολη και αναδειξη του εγω αλλα για υπερασπιση

  12. #222
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    03-06-09
    Location
    kolonos, Greece.
    Posts
    5

    Default

    φιλε εμεις δεν προλαβαμε να βρουμε οπλα[μιλαω για την περιπτωση με την κοπελα και τους πακιστανους]

    ολα γιναν σε δευτερολεπτα δεν ορμηξαν σε εμας αλλα στην κοπελα.μπωρεις να λες οτι θες αλλα στην συμπλοκη φανηκε διαφορα στην δουλεμενη γροθια μας και στην αδουλευτη χωριατικη πακιστανικη απλα την απεκρουες για πλακα και η δικια μου στο σαγονακι ητανε κ.ο..

    τωρα περι συζητησης....αστο.
    τωρα περι χρησεις οπλων και κτλ.εκτος το οτι καποιες τεχνες διδασκουν και αυτα ,να ξερεις οτι σε καθε χρηση υπαρχει και ο εισαγγελεας, αλλιως του μαυρισα το ματι αλλιως του εκοψα το λαιμο...

    οσο για αστυνομια το ειπες για πλακα ετσι?

  13. #223
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    03-06-09
    Location
    kolonos, Greece.
    Posts
    5

    Default

    φιλε εμεις δεν προλαβαμε να βρουμε οπλα[μιλαω για την περιπτωση με την κοπελα και τους πακιστανους]

    ολα γιναν σε δευτερολεπτα δεν ορμηξαν σε εμας αλλα στην κοπελα.μπωρεις να λες οτι θες αλλα στην συμπλοκη φανηκε διαφορα στην δουλεμενη γροθια μας και στην αδουλευτη χωριατικη πακιστανικη απλα την απεκρουες για πλακα και η δικια μου στο σαγονακι ητανε κ.ο..

    τωρα περι συζητησης....αστο.
    τωρα περι χρησεις οπλων και κτλ.εκτος το οτι καποιες τεχνες διδασκουν και αυτα ,να ξερεις οτι σε καθε χρηση υπαρχει και ο εισαγγελεας, αλλιως του μαυρισα το ματι αλλιως του εκοψα το λαιμο...

    οσο για αστυνομια το ειπες για πλακα ετσι?

  14. #224
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    20-05-09
    Location
    .
    Posts
    45

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by gigenis

    την στιγμη που ο αλλος ερχεται καταπανω μου να με χτυπησει εγω θα αρχισω να του αναλυω τα στοιχεια που μας χωριζουν απο τα αλλα ζωα
    και οτι τα παντα λυνονται με καφε και κουβεντα
    </blockquote id=quote>

    Τότε φίλε μου άμα έχεις φτάσει στο σημείο να έρχεται ο άλλος κατά πάνω σου εντάξει...

    Φαίνεται πως παρερμηνεύθηκαν αυτά που ήθελα να πω, αλλά θα εξηγήσω αμέσως.
    Λοιπόν αυτό που ήθελα να πω είναι ότι επειδή ξέρεις μια πολεμική τέχνη δεν πρέπει να το προβάλλεις και να το παίζεις ότι τους βαράς όλους ( όχι εσύ αλλά γενικά μιλώντας) γιατί τότε μόνο και μόνο για να σε τεστάρει κάποιος θα σου επιτεθεί αν όμως ο μόνος τρόπος για να υπερασπιστείς τον εαυτό σου είναι αυτό τότε εντάξει, γιατί όπως λένε και ο πραγματικός γνώστης των π.τ. δεν μιλάει ποτέ για το τι γνωρίζει αντίθετα με το τι κάνει ένας άμαθος....

    Ελπίζω να έγινα κατανοητός,
    Φιλικά πάντοτε μιλώντας

  15. #225
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-09-08
    Location
    .
    Posts
    25

    Default

    Το αρθρο που μας παρεθεσες και που μονος σου μας απαντησες μετα,για μενα προκειται 99% για βεντετα.
    Ο ταδε εφαγε μισο στρεμμα απο το χωραφι του ταδε και βρεθηκανε ενα απογευμα στο καφενειο και τσακιστηκανε.Τα ξερετε πως ειναι αυτα.Πολυ πολυ ομαλα εληξε αυτη η βεντετα γιατι οπως εχει δειξει και το παρελθον ειναι κοντοκανη μπαμ και γεια σας.
    Παραπανω αναφερθηκε η πολυ σωστη φραση ''η πολεμικη τεχνη σε προετοιμαζει να αντιμετωπισεις τον καθε πιθανο κινδυνο''
    Αυτο φιλε μου σημαινει οτι κινδυνο μπορει να αποτελεσει και ενας λυσασμενος σκυλος σε παρκο.Το να συζητησεις μαζι του και να τα βρεις,το ξεχναμε.Το να τρεξεις ,το ξεχναμε.Δεν τον εχεις προκαλεσει και απλα πας στην δουλει σου.Το ερωτημα ειναι θα βοηθησει η πολεμικη τεχνη?Φυσικα και θα βοηθησει.Αλλο ενας ασχετος να πολεμαει να τον διωξει με τα χερια του καθως τον δαγκωνει ,και αλλο να φαει μια γροθια 300 κιλων στο κρανιο ο σκυλος.Οπως και να χει θα πληγωθει.
    ΒΛΕΠΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΙΝΔΥΝΟΥΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ.
    Ισως η ζωη στο star trek να ειναι μια πιο ησυχη ζωη χωρις φασαριες και τσαμπουκαδες.

  16. #226
    Unworthy
    Join Date
    11-04-07
    Location
    αθηνα, Greece.
    Posts
    817

    Default

    rejosaa μας δουλευεις;
    αυτο δεν λεμε απο την αρχη;
    η πολεμικη τεχνη δεν ειναι για να επιβαλεσαι αλλα να μπορεις σε μια δυσκολη κατασταση να βγεις νικητης

    οσο για τις παπατζες να τους δωσω τα 5-50 ευρω που μπορει να εχω επανω μου ποιος μου λεει εμενα οτι μετα δεν θα με σφαξουν για χαβαλε και στην τελικη γιατι να πεινασω εγω η οικογενεια μου οταν μπορω να ξεπαστρεψω τον καθε αλητη που νομιζει οτι με ενα μαχαιρι μπορει να παιρνει τον κοπο και ιδρωτα του καθε ενος
    σε μια τετοια περιπτωση οχι μονο θα τον χτυπησω αλλα θα τον θαψω στην κυριολεξια

  17. #227
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-04-09
    Location
    .
    Posts
    60

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by gigenis

    το ολο θεμα ειχε να κανει για μια κοπελα λογο του οτι η κοπελα προτιμησε εμενα και οχι τον δευτερο της παρεας (και οι δυο την φλερταραμε εγω λογω θεικης ομορφιας ευγλωττιας και σεξουαλικου ταπεραμεντου την κερδισα)
    αυτος θεωρησε σωστο να μαζεψει τους φιλους του και να μου την στησουν σε στενακι που ηταν καθημερινο περασμα για εμενα
    </blockquote id=quote>
    Είσαι σίγουρος ότι δεν προκάλεσες τον άλλον;
    Ο τρόπος με τον οποίο γράφεις δείχνουν άτομο που προσπαθει να εντυπωσιασει και να μειωσει τον αλλον.
    Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι προκαλεσες τον αλλον, επανηλλημενα, και για το λογο αυτο σου την εστησαν.


    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by gigenis

    αν εσυ προτιμας να ευνουχιστεις για να μην εχεις τετοια μπλεξιματα καντο εγω δεν εχω καμια τετοια διαθεση
    </blockquote id=quote>
    Πιστεύεις ότι ο μόνος τρόπος για να βρω γκόμενα είναι να κατατροπώσω τους αντίπαλους διεκδικητές της;
    Αν ναι, τότε μπορώ να σου πω ότι και γκόμενα έχω και δε χρειάστηκε ποτέ να παλέψω με αλλους άντρες για να την κατακτήσω.
    Το διλημμα που θετεις "πολεμικη τεχνη ή ευνουχισμος" ειναι ακυρο και δειχνει τον απολυτο τροπο που βλεπεις τα πραγματα.

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by gigenis
    και η πολεμικη τεχνη που σου διδασκει το τροχαδην σε περιπτωση συμπλοκης λεγετε 400 με εμποδια </blockquote id=quote>
    Κι όμως - Οι φιλόσοφοι και διδάσκαλοι των πολεμικών τεχνών πάντα
    δίδασκαν την αποφυγή παρά την πάλη.
    Εσύ το βλέπεις 400 μέτρα... Αλλη μια αποδειξη οτι δεν ξερεις τι διδασκαν οι π.τ. και το κανεις μηχανικα και για λογους 'εντυπωσιασμου'.

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by baker

    ολα γιναν σε δευτερολεπτα δεν ορμηξαν σε εμας αλλα στην κοπελα.μπωρεις να λες οτι θες αλλα στην συμπλοκη φανηκε διαφορα στην δουλεμενη γροθια μας και στην αδουλευτη χωριατικη πακιστανικη απλα την απεκρουες για πλακα και η δικια μου στο σαγονακι ητανε κ.ο..
    </blockquote id=quote>
    Πιστεύεις ότι ένας άντρας πρέπει να ξέρει πολεμική τέχνη για να υπερασπιστεί την γυναικα του απο πειραχτίρια του δρόμου;
    Αυτο που χρειαζεται ειναι αντρισμος : ελλειψη φοβου και ψυχραιμια.
    Καμια τεχνικη και καμια μπουνια δεν υπερτερει αυτων.

    Εχεις παει σε γυμναστηριο και εχεις δει ασκουμενους. Εχεις δει οτι εχουν φυσικη κατασταση οι περισσοτεροι υποθετω. Εχεις την εντυπωση οτι ενας ασκουμενος γυμναστηριου (φυσικη κατασταση, μυες) δεν μπορει να υπερασπιστει τη γυναικα του στην περιπτωση που συζηταμε;

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by rejosaa


    Λοιπόν αυτό που ήθελα να πω είναι ότι επειδή ξέρεις μια πολεμική τέχνη δεν πρέπει να το προβάλλεις και να το παίζεις ότι τους βαράς όλους γιατί όπως λένε και ο πραγματικός γνώστης των π.τ. δεν μιλάει ποτέ για το τι γνωρίζει αντίθετα με το τι κάνει ένας άμαθος....

    </blockquote id=quote>
    Ακριβως φιλε μου. Ενας πραγματικος γνωστης δεν περιαυτολογει. Ουτε προκαλει καταστασεις που θα δημιουργησουν συνθηκες παλης ωστε μετα να πλασαρει την αναγκη παλης ως κατι αναποφευκτο.

    Ειναι οπως μου ειχε πει ο προπονητης , "τα παιδια δεν εχουν σιγουρια για τον εαυτο τους και πιστευουν θα την αποκτησουν χτυπωντας". Ετσι πλαθουν ιστοριες παλης εναντιον 15...
    Ισως ετσι το πιστεψουν και οι ιδιοι και αυξηθει η αυτοπεποιθηση τους.

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by vernon
    κινδυνο μπορει να αποτελεσει και ενας λυσασμενος σκυλος σε παρκο.Το να συζητησεις μαζι του και να τα βρεις,το ξεχναμε.Το να τρεξεις ,το ξεχναμε.Δεν τον εχεις προκαλεσει και απλα πας στην δουλει σου.Το ερωτημα ειναι θα βοηθησει η πολεμικη τεχνη?Φυσικα και θα βοηθησει.Αλλο ενας ασχετος να πολεμαει να τον διωξει με τα χερια του καθως τον δαγκωνει ,και αλλο να φαει μια γροθια 300 κιλων στο κρανιο ο σκυλος.Οπως και να χει θα πληγωθει.
    ΒΛΕΠΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΙΝΔΥΝΟΥΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ.
    Ισως η ζωη στο star trek να ειναι μια πιο ησυχη ζωη χωρις φασαριες και τσαμπουκαδες.
    </blockquote id=quote>
    Ποσους λυσσασμενους σκυλους εχεις δει σε μια πόλη;
    Επειδη ειμαι φιλοζωος μπορω να σου πω οτι τα σκυλια που βλεπεις γυρω σου δεν ειναι λυσσασμενα. Η λυσσα ειναι τρελα για τα σκυλια και 1-2 περιπτωσεις που υπηρξαν, τα σκυλια θανατωθηκαν.

    Τα σκυλια εχουν και αυτα ψυχολογια. Επιτιθενται συνηθως σε οσους τα φοβουνται. Μυριζουν τον φοβο και σου ερχονται. Ειναι καθαρα θεμα ψυχολογιας. Μπορεις να μιλησεις με εκπαιδευτες - εχω γνωστους - που θα στο επιβεβαιωσουν.

    Τωρα οσον αφορα την επιθεση που λες - εχεις δεχτει ποτε επιθεση απο σκυλο και την εχεις αποκρουσει με γροθια στο κρανιο ή απλα μιλαμε υποθετικα;

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by gigenis

    οσο για τις παπατζες να τους δωσω τα 5-50 ευρω που μπορει να εχω επανω μου ποιος μου λεει εμενα οτι μετα δεν θα με σφαξουν για χαβαλε και στην τελικη γιατι να πεινασω εγω η οικογενεια μου οταν μπορω να ξεκωλιασω το καθε καριολομουνοπανο που νομιζει οτι με ενα μαχαιρι μπορει να παιρνει τον κοπο και ιδρωτα του καθε ενος
    σε μια τετοια περιπτωση οχι μονο θα τον χτυπησω αλλα θα τον θαψω στην κυριολεξια
    </blockquote id=quote>

    Ειναι θεμα αρχών και πρέπει να μιλάς πιο σωστά όταν γράφεις εδώ.
    Επιπλέον διαδίδεις εσφαλμένες εντυπώσεις όταν λες ότι για 5-10 ευρώ πρέπει να παλεψει καποιος εναντιον μαχαιριου.
    Κριμα που δεν αντιλαμβανεσαι την αξια μιας ζωης.

    Ας πεινασει καποιος για 10 ευρω, ας μη φαει ενα γευμα.

    Να σε σφαξουν για χαβαλε; Εχεις καταλαβει την αιτια της εγκληματικοτητας; Ειναι θεωρεις ο χαβαλες;

    Δηλαδη οσοι κλεβουν το κανουν για να γελασουν;
    Οι ανθρωποι ειναι τοξικομανεις ή δεν εχουν να φανε, να ταισουν την οικογενεια τους. Απλα θελουν να κλεψουν για αυτο. Τα χρηματα σου παιρνουν και την κανουν. Κανενας χαβαλες. Μελετησε λιγο την ανατομια της εγκληματολογιας και θα καταλαβεις περισσοτερα, γιατι η γλωσσα που χρησιμοποιεις παραπεμπει σε ημιμαθη που προσπαθει να εντυπωσιασει με τη δυναμη του ("θα το θαψω το καριολομουνοπανο, κτλ).

    Λιγο κρατη .. αυτα περι θαψιματος ειναι απαραδεκτα...

  18. #228
    Unworthy
    Join Date
    11-04-07
    Location
    αθηνα, Greece.
    Posts
    817

    Default

    <blockquote id=quote>Quote: Είσαι σίγουρος ότι δεν προκάλεσες τον άλλον;
    Ο τρόπος με τον οποίο γράφεις δείχνουν άτομο που προσπαθει να εντυπωσιασει και να μειωσει τον αλλον.
    Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι προκαλεσες τον αλλον, επανηλλημενα, και για το λογο αυτο σου την εστησαν. </blockquote id=quote>

    σου ξαναλεω η κοπελα ηταν ελευθερη
    τον αλλον ουτε που τον ειχα δει μετα το συμβαν εμαθα οτι και αυτος φλερταρε την κοπελα η κοπελα διαλεξε ειχε ριξει επανειλημενες χυλοπιτες σε αυτον και οταν αυτος ειδε οτι η κοπελα βγαινει μαζι μου αποφασησε να κανει την κινηση του

    δεν προσαπθω να μιωσω κανεναν απλα ειμουν καλυτερος απο
    αυτον συμφωνα με τα πρωτυπα της κοπελας για καποια αλλη κοπελα μπορει αυτος να ηταν ο καλυτερος
    και μονος του μειωνεται με την ηλιθια ενεδρα που εστησε



    <blockquote id=quote>Quote: Πιστεύεις ότι ο μόνος τρόπος για να βρω γκόμενα είναι να κατατροπώσω τους αντίπαλους διεκδικητές της;
    Αν ναι, τότε μπορώ να σου πω ότι και γκόμενα έχω και δε χρειάστηκε ποτέ να παλέψω με αλλους άντρες για να την κατακτήσω.
    Το διλημμα που θετεις "πολεμικη τεχνη ή ευνουχισμος" ειναι ακυρο και δειχνει τον απολυτο τροπο που βλεπεις τα πραγματα. </blockquote id=quote>

    αυτο προσπαθησε να κανεις αυτος νομηζε οτι κατατροπωνοντας με θα κερδιζε την κοπελα

    δεν εβαλα διλημμα ευνουχισμος ή πολεμικες τεχνες ειπα πολυ απλα οτι για να αποφυγεις μια παρομια κατασταση με εμενα καλο ειναι να ευνουχιστεις ετσι δεν θα εχεις κοπελα ουτε πιθανους αντιζηλους να σου στηνουν ενεδρες
    αλαλ απ οτη νστιγμη που αλλα γραφουμε κα ιαλλα διαβαζεις δειχνει τον δικο σου απολυτο τροπο και προσπαθια να βγαλεις τις πολεμικες τεχνες και τους αθλουμενους σε αυτες ως λαθος κακους και υπεροπτες



    <blockquote id=quote>Quote: Κι όμως - Οι φιλόσοφοι και διδάσκαλοι των πολεμικών τεχνών πάντα
    δίδασκαν την αποφυγή παρά την πάλη.
    Εσύ το βλέπεις 400 μέτρα... Αλλη μια αποδειξη οτι δεν ξερεις τι διδασκαν οι π.τ. και το κανεις μηχανικα και για λογους 'εντυπωσιασμου'. </blockquote id=quote>

    η αποφυγη γινεται οταν υπαρχει δρομος προς αυτην οταν δεν υπαρχει τοτε πρεπει να πολεμησεις αυτο διδαξαν οι διδασκαλοι των πολεμικων τεχνων

    <blockquote id=quote>Quote:Ακριβως φιλε μου. Ενας πραγματικος γνωστης δεν περιαυτολογει. Ουτε προκαλει καταστασεις που θα δημιουργησουν συνθηκες παλης ωστε μετα να πλασαρει την αναγκη παλης ως κατι αναποφευκτο.

    Ειναι οπως μου ειχε πει ο προπονητης , "τα παιδια δεν εχουν σιγουρια για τον εαυτο τους και πιστευουν θα την αποκτησουν χτυπωντας". Ετσι πλαθουν ιστοριες παλης εναντιον 15...
    Ισως ετσι το πιστεψουν και οι ιδιοι και αυξηθει η αυτοπεποιθηση τους. </blockquote id=quote>

    ρε φιλαρακο δεν εχω αναγκη να δημιουργησω καμια φανταστικη ιστορια
    1)γιατι ειμαι ενας αγνωστος και ετσι θα παραμεινω
    2)εσυ ζητησες προσωπικες εμπηρειες ολοι εχουν διαβασει για περιπτωσεις που γνωστες πολεμικων τεχνων απετρεψαν ληστειες αλλα εσυ εισαι κολημενος δικαιωμα σου αλλα μην λες βλακειες γιατι φαινεται η χαζομαρα που σε διακαταχει

    <blockquote id=quote>Quote: Ειναι θεμα αρχών και πρέπει να μιλάς πιο σωστά όταν γράφεις εδώ.
    Επιπλέον διαδίδεις εσφαλμένες εντυπώσεις όταν λες ότι για 5-10 ευρώ πρέπει να παλεψει καποιος εναντιον μαχαιριου.
    Κριμα που δεν αντιλαμβανεσαι την αξια μιας ζωης.

    Ας πεινασει καποιος για 10 ευρω, ας μη φαει ενα γευμα.

    Να σε σφαξουν για χαβαλε; Εχεις καταλαβει την αιτια της εγκληματικοτητας; Ειναι θεωρεις ο χαβαλες;

    Δηλαδη οσοι κλεβουν το κανουν για να γελασουν;
    Οι ανθρωποι ειναι τοξικομανεις ή δεν εχουν να φανε, να ταισουν την οικογενεια τους. Απλα θελουν να κλεψουν για αυτο. Τα χρηματα σου παιρνουν και την κανουν. Κανενας χαβαλες. Μελετησε λιγο την ανατομια της εγκληματολογιας και θα καταλαβεις περισσοτερα, γιατι η γλωσσα που χρησιμοποιεις παραπεμπει σε ημιμαθη που προσπαθει να εντυπωσιασει με τη δυναμη του ("θα το θαψω το καριολομουνοπανο, κτλ).

    Λιγο κρατη .. αυτα περι θαψιματος ειναι απαραδεκτα...
    </blockquote id=quote>

    δε με νοιαζει γιατι κλεβει ετσι λειτουργω και αυτο πιστευω αν εσυ θες να δινεις οτι εχεις γιατι δεν μπορεις να πολεμησεις για αυτα που κατεχεις ειναι δικαιωμα σου
    σημερα θα δωσεις τα 10 ευρο αυριο θα δωσεις την γυναικα ή την κορη σου για καμια ωρα διασκεδαση γενικα εισαι η χαρα του αλητη ρεμπεσκε

    το αν το τσογλανη εχε ιαναγκη να παρει την δοση του μπορει να αρχησει να πουλαει τους γλουτους του
    αν πειναει η οικογενεια του δεν βλεπω τον λογο να πεινασει η δικη μου για να χορτασει η δικια του
    και οπως ειπα ο καθε ενας εχει το ελευθερο να πραξει οπως αυτος θεωρει σωστο εσυ παραδηνεσαι αμαχητι εγω οχι

    οσο για τους γυμνασμενους οσο τεραστιος και να ειναι καποιος αν πεσει στα χερια ενος γνωστη πολεμικων τεχνων θα γινει ο σακος εκγυμνασης

  19. #229
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049

    Default

    Δεν ξερω αν εχεις δει καμια στατιστικη εγκληματων qwuytru1 αλλα αν δεις θα διαπιστωσεις οτι οταν ενας γεωργιανος σου επιτιθεται για να σου κλεψει 5-10 ευρω,ειτε τα δωσεις ειτε οχι ειναι σχεδον σιγουρο σε ολες τις περιπτωσεις οτι θα σε σκοτωσει.Αρα εκει τι κανεις?Του τα δινεις και σε σφαζει με ψυχραιμια και λογικη?
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"

  20. #230
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-04-09
    Location
    .
    Posts
    60

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Giorgos18

    οταν ενας γεωργιανος σου επιτιθεται για να σου κλεψει 5-10 ευρω,ειτε τα δωσεις ειτε οχι ειναι σχεδον σιγουρο σε ολες τις περιπτωσεις οτι θα σε σκοτωσει.Αρα εκει τι κανεις?Του τα δινεις και σε σφαζει με ψυχραιμια και λογικη?
    </blockquote id=quote>
    Ποια ειναι η πηγή σου;

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by gigenis
    σου ξαναλεω η κοπελα ηταν ελευθερη
    και οταν αυτος ειδε οτι η κοπελα βγαινει μαζι μου αποφασησε να κανει την κινηση του</blockquote id=quote>
    Τελικά, τα έβαλες εσύ εναντίον 10-15 ατόμων και κέρδισες;
    Αυτό που τελικά έκαναν οι άλλοι , ήταν απλά να της φάνε από σένα;

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by gigenis
    ειπα πολυ απλα οτι για να αποφυγεις μια παρομια κατασταση με εμενα καλο ειναι να ευνουχιστεις ετσι δεν θα εχεις κοπελα ουτε πιθανους αντιζηλους να σου στηνουν ενεδρες</blockquote id=quote>
    Είχα και έχω σύντροφο. Αντίζηλοι υπήρξαν, αλλα όταν αντιλαμβανόμουν ότι μια κοπέλα παίζει με κάποιον άλλον ,μου κοβόταν η όρεξη.

    Ειμαι της αποψης φιλε μου οτι οταν μια κοπελα δεν θελει καποιον, τοτε το πετυχαινει. Επομενως ενας αντρας που επιμενει παει να πει οτι η κοπελα τον ενθαρρυνει θελημενα ή "αθελα" της, διοτι κολακευεται απο αυτο.

    <blockquote id=quote>Quote:
    η αποφυγη γινεται οταν υπαρχει δρομος προς αυτην οταν δεν υπαρχει τοτε πρεπει να πολεμησεις αυτο διδαξαν οι διδασκαλοι των πολεμικων τεχνων</blockquote id=quote>
    Η αποφυγή γίνεται όταν βλέπεις οτι υπάρχει δρόμος. Διοτι δρομος υπαρχει παντα, διατηρωντας ταυτοχρονα αλωβητη την υποσταση σου.
    <blockquote id=quote>Quote:
    γνωστες πολεμικων τεχνων απετρεψαν ληστειες </blockquote id=quote>

    Καθημερινα γινονται 4-5 ληστειες στην αθηνα μονο.
    Σε ολες υπαρχουν μεσα πολιτες. Πιστευεις οτι ποτε κανεις δεν υπαρχει που να ξερεις πολεμικη τεχνη; Δεν εχω ακουσει να την αποτρεψει.

    Μακαρι να ηταν τοσο απλο φιλε μου.

    <blockquote id=quote>Quote:
    αν εσυ θες να δινεις οτι εχεις γιατι δεν μπορεις να πολεμησεις για αυτα που κατεχεις ειναι δικαιωμα σου</blockquote id=quote>
    και ποιος σου ειπε οτι εγω δε θα πολεμησω;
    ο πολεμος θελει καρδια.
    Αλλιως οι "300" δε θα νικουσαν τις μυριαδες περσων (με πιανεις τι σου λεω) που ειχαν 'ανωτερες' τεχνικες και εξοπλισμο...

    <blockquote id=quote>Quote:
    σημερα θα δωσεις τα 10 ευρο αυριο θα δωσεις την γυναικα ή την κορη σου </blockquote id=quote>
    Δηλαδη θελεις να πεις οτι ενας που δεν ξερει πολεμικη τεχνη, παραδιδεται ανευ ορων;

    <blockquote id=quote>Quote:
    οσο για τους γυμνασμενους οσο τεραστιος και να ειναι καποιος αν πεσει στα χερια ενος γνωστη πολεμικων τεχνων θα γινει ο σακος εκγυμνασης</blockquote id=quote>
    Ενας τεραστιος δε θα χρειαστει να τα βαλλει με εναν γνωστη πολεμικης τεχνης, εκτος και αν παιξουνε στο ring.
    Διοτι ενας πραγματικος γνωστης πολεμικης τεχνης δε θα επιτεθει ουτε θα προκαλεσει.

  21. #231
    Unworthy
    Join Date
    11-04-07
    Location
    αθηνα, Greece.
    Posts
    817

    Default

    <blockquote id=quote>Quote: Τελικά, τα έβαλες εσύ εναντίον 10-15 ατόμων και κέρδισες;
    Αυτό που τελικά έκαναν οι άλλοι , ήταν απλά να της φάνε από σένα; </blockquote id=quote>

    οι ερωτησεις σου δειχνουν οτι δεν διαβαζεις τι γραφουν οι αλλοι αν διαβασεις τι εγραψα θα βρεις τις απαντησεις σε αυτα που ρωτας


    <blockquote id=quote>Quote:Είχα και έχω σύντροφο. Αντίζηλοι υπήρξαν, αλλα όταν αντιλαμβανόμουν ότι μια κοπέλα παίζει με κάποιον άλλον ,μου κοβόταν η όρεξη.

    Ειμαι της αποψης φιλε μου οτι οταν μια κοπελα δεν θελει καποιον, τοτε το πετυχαινει. Επομενως ενας αντρας που επιμενει παει να πει οτι η κοπελα τον ενθαρρυνει θελημενα ή "αθελα" της, διοτι κολακευεται απο αυτο.
    </blockquote id=quote>

    για μια φορα ακομη φαινεται οτι δεν διαβαζεις τι γραφει ο αλλος
    ειπα η κοπελα ηταν ελευθερη και οι δυο σε ασχετες χρονικες στιγμες την φλερταραμε η κοπελα απομακρυνε αυτον και επελεξε εμενα


    <blockquote id=quote>Quote:Η αποφυγή γίνεται όταν βλέπεις οτι υπάρχει δρόμος. Διοτι δρομος υπαρχει παντα, διατηρωντας ταυτοχρονα αλωβητη την υποσταση σου.</blockquote id=quote>

    το αλωβητος ειναι σχετικο μεχρι το τι ειναι διατεθημενος ο αλλος να αφησει πισω του για να σωσει το τομαρι του το σαμιαμιδι πχ ειναι διατεθειμενο να αφησει την ουρα του και να την κανει με ελαφρα πηδηματακια



    <blockquote id=quote>Quote:Καθημερινα γινονται 4-5 ληστειες στην αθηνα μονο.
    Σε ολες υπαρχουν μεσα πολιτες. Πιστευεις οτι ποτε κανεις δεν υπαρχει που να ξερεις πολεμικη τεχνη; Δεν εχω ακουσει να την αποτρεψει.
    </blockquote id=quote>

    οκ αλλα καλο θα ηταν να ακους και το τι γινεται γυρο σου

    <blockquote id=quote>Quote:και ποιος σου ειπε οτι εγω δε θα πολεμησω;
    ο πολεμος θελει καρδια. </blockquote id=quote>

    εσυ μια ζωη ψαχνεις για δρομους διαφηγης και ο πολεμος χρειαζεται καρδια κατι που εσυ δεν βλεπω απο τα λεγομενα σου να διαθετεις

    <blockquote id=quote>Quote:Αλλιως οι "300" δε θα νικουσαν τις μυριαδες περσων (με πιανεις τι σου λεω) που ειχαν 'ανωτερες' τεχνικες και εξοπλισμο...</blockquote id=quote>

    αν οι ελληνες σκεφτονταν σαν εσενα τοτε θα ελεγαν
    ελα μωρε τι ζητησαν οι περσες να υπογραψουμε εκει μια υποτελεια και παλι ελευθεροι θα ειμαστε απλα μια στο τοσο θα τους δινουμε μερικα ταλαντα σιγα τα ωα που να τρεχουμε τωρα να πολεμαμε και αν αυτοι βγαλουν τιποτα μαχαιρια;
    ασε που ειναι περισοτεροι δεν γ@μιεται θα τους δωσουμε εκει τα ταλαντα και θα τελιωσει η υποθεση


    <blockquote id=quote>Quote:Δηλαδη θελεις να πεις οτι ενας που δεν ξερει πολεμικη τεχνη, παραδιδεται ανευ ορων; </blockquote id=quote>

    εγω κρινω συμφωνα με τα λεγομενα σου εσυ ειπες να δωσει ο αλλος τα 10 20 ευρο που εχει και ας μην φαει μια μερα δεν θα παθει και τιποτα



    <blockquote id=quote>Quote:Ενας τεραστιος δε θα χρειαστει να τα βαλλει με εναν γνωστη πολεμικης τεχνης, εκτος και αν παιξουνε στο ring.
    Διοτι ενας πραγματικος γνωστης πολεμικης τεχνης δε θα επιτεθει ουτε θα προκαλεσει. </blockquote id=quote>

    ρε γιγαντα αυτοαναιρεισαι ρωτησες αν ενας γυμνασμενος μπορει να υπερασπιστει την γυναικα του και εγω σου ειπα οτι δεν αρκουν τα μπρατσα εξαλλου εσυ λες οτι οι περισοτεροι κανουν πολεμικες τεχνες και μετα βγαινουν εξω και προκαλουν τον κοσμο οποτε μπορει ανετα να πεσει πανω σε καποιον απο αυτους που λες

  22. #232
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049

    Default

    Η πηγη μου ειναι μια καθηγητρια εγκληματολογιας σε πανεπιστιμιο που διαβαζε την ερευνα που εδειχνε ποιοι κανουν τους περισσοτερους φονους σαν εθνος.Οπως επισης και ο πατερας μου που ειναι υποδιευθυντης στην αστυνομια και μαλιστα ειχε παει υπευθυνος ασφαλειας του ελληνα προξενου στην Γεωργια μου το ειπε κι αυτος το ποσο δεν υπολογιζουν την ανθρωπινη ζωη καθολου και σε σκοτωνουν ετσι για το γαμωτο οπως μου ειπε οτι οι κινεζοι για παραδειγμα εχουν σχεδον μηδενικο ποσοστο φονων η και εγκληματων γενικα,τουλαχιστον στην Ελλαδα.Αρα τι κανεις οταν ερχεται ενας Γεωργιανος να σε κλεψει?Του δινεις τα λεφτα και τον αφηνεις να σε σκοτωσει με τολμη και ψυχραιμια?
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"

  23. #233
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-09-08
    Location
    .
    Posts
    25

    Default

    Μιας και δεν απαντας εξυπνα και μενεις κολλημενος στις λεξεις και οχι στην ουσια της καθε προτασης,μας αναγκαζεις να στα επεξηγουμε.Αντε παμε παλι,κινδυνο μπορει να αποτελεσει ενα ροτβαιλερ ή ενα πιτμπουλ (τα οποια δεν ειναι λυσασμενα μιας και δεν υπαρχουνε λυσασμενα ζωα στην πολη)το οποιο εχει εκπαιδευτει σαν φυλακας να σκοτωνει και το οποιο φευγει απο τα χερια του πιτσιρικα και ερχεται κατα πανω σου.Ψυχολογιες ζωων και τετοια παπατζιλικια τα ξεχναμε.Μηπως εχεις ακουσει στις ειδησεις κατα καιρους για τετοιες επιθεσεις σε παιδακια ή αλλα ατομα?Ναι φυσικα και εχεις ακουσει.
    Ασε την κορη σου να την κατασπαραξουν,γιατι μεχρι και θανατος εχει αναφερθει σε δασος απο αδεσποτα.
    Το τρεξιμο στα 400 μετρα οντως εχει να κανει με στιβο και οχι με πολεμικες τεχνες.Παλιοτερα υπηρχε ο βιαστης των ασανσερ που ειχανε αναφερθει πολλα περιστατικα θυματων γυναικων.Πως μια γυναικα θα τρεξει μεσα σε ενα ασανσερ?Αν γνωριζε να ριξει μια γονατια στα γεννητικα οργανα δεν θα ητανε καλυτερα τα πραγματα?Και για να σε προλαβω επειδη την απαντηση την εχεις στο στομα,και θα μου πεις να μην μπαινουν οι γυναικες μεσα σε ασανσερ με αγνωστους για να μην προκαλουν,σου απαντω οτι αν ο αλλος φοραει φορμα υδραυλικου και πει παω στην κυρια ταδε να φτιαξω την βρυση,το μυαλο σου δεν υποπτευεται οσα παραμυθια και να μου πεις.

  24. #234
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-04-09
    Location
    .
    Posts
    60

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by vernon
    κινδυνο μπορει να αποτελεσει ενα ροτβαιλερ ή ενα πιτμπουλ (τα οποια δεν ειναι λυσασμενα μιας και δεν υπαρχουνε λυσασμενα ζωα στην πολη)το οποιο εχει εκπαιδευτει σαν φυλακας να σκοτωνει και το οποιο φευγει απο τα χερια του πιτσιρικα και ερχεται κατα πανω σου.
    Πως μια γυναικα θα τρεξει μεσα σε ενα ασανσερ?Αν γνωριζε να ριξει μια γονατια στα γεννητικα οργανα δεν θα ητανε καλυτερα τα πραγματα?
    </blockquote id=quote>
    α) Ενας που γνωριζει πάλη, θα κάτσει να παλέψει με το σκύλο;
    β) δεν νομιζω οτι η πολεμικη τεχνη θα την βοηθησει πολυ. Σε ενα ασανσερ
    τρομοκρατημενη οπως ειναι μια γυναικα, ειναι λιγες οι πιθανοτητες.
    Ασε μην το ψαχνεις.

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Giorgos18

    Η πηγη μου ειναι μια καθηγητρια εγκληματολογιας σε πανεπιστιμιο που διαβαζε την ερευνα που εδειχνε ποιοι κανουν τους περισσοτερους φονους σαν εθνος.Αρα τι κανεις οταν ερχεται ενας Γεωργιανος να σε κλεψει?Του δινεις τα λεφτα και τον αφηνεις να σε σκοτωσει?
    </blockquote id=quote>
    Ο φονος δεν κυμαινεται αναλογα το εθνος ή τα γονιδια. Αλλα αναλογα τις συνθηκες που επικρατουν. Ερευνες που συνδεουν τον φονο με τν καταγωγη ειναι επικινδυνες.

    Αλλα για να σου απαντησω, ενας φονιας (γεωργιανος και μη) θα σε σκοτωσει με οπλο. Απεναντι σε αυτο, σε τι θα σε βοηθησει μια πολεμικη τεχνη;

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by gigenis
    σε εμενα ειχαν πεσει 12-15 ατομα αλλα λογο γνωσεων κατεβασα τους 2 πρωτους και οι αλλοι εκαναν τις κοτες και το εβαλαν στα ποδια
    </blockquote id=quote>
    Ειχαν συγκεντρωθει 15 ατομα να σε δειρουν, και τελικα λακισαν επειδη εβαλες τους 2 πρωτους κατω. Πως θες να σε πιστεψει καποιος με αυτα που λες; Εκτος απο αυτο, το στυλακι σου ο τροπος γραφης σου ειναι στα γενικοτερα πλαισια εντυπωσιασμου ("θα τον θαψω" κτλ).

    <blockquote id=quote>Quote:
    το αλωβητος ειναι σχετικο μεχρι το τι ειναι διατεθημενος ο αλλος να αφησει πισω του για να σωσει το τομαρι του το σαμιαμιδι πχ ειναι διατεθειμενο να αφησει την ουρα του και να την κανει με ελαφρα πηδηματακια</blockquote id=quote>
    Στη θεα ενος μαχαιριου ή οπλου γενικοτερα, το να φυγεις δινοντας τα χρηματα που σου ζητουν, για μενα ειναι αυτο που επιτασσει η λογικη.
    Εσυ κατσε και παλεψε.

    <blockquote id=quote>Quote:
    οκ αλλα καλο θα ηταν να ακους και το τι γινεται γυρο σου</blockquote id=quote>
    Γυρω μας , ακουγονται πολλα.
    Εχεις καποια πηγη να μου δειξεις προσφατη που να εδειξε οτι ενας γνωστης π.τ. απετρεψε καποια ληστεια;
    Εγω εχω απειρες πηγες να σου δωσω για ληστειες που διεπραχθησαν χωρις κανενας γνωστης π.τ. να φερει αντισταση (καθε μερα διαβασε το zougla.gr). Περιμενω λοιπον link εκτος αν θες να πιστευεις ακριτα οσα 'ακους' γυρω σου.

    <blockquote id=quote>Quote:
    ο πολεμος χρειαζεται καρδια κατι που εσυ δεν βλεπω απο τα λεγομενα σου να διαθετεις </blockquote id=quote>
    Ο πολεμος χρειαζεται καρδια και οχι τεχνικη.
    Την προσωπικη επιθεση σου, την αποφευγω.


    <blockquote id=quote>Quote:

    αν οι ελληνες σκεφτονταν σαν εσενα τοτε θα ελεγαν
    ελα μωρε τι ζητησαν οι περσες να υπογραψουμε εκει μια υποτελεια και παλι ελευθεροι θα ειμαστε </blockquote id=quote>
    Την προσωπικη επιθεση σου , την αποφευγω.
    Οι Ελληνες πολεμησαν για την επιβιωση τους με καρδια.
    Εχεις μπερδευτει. Εγω σου ειπα οτι τα 10-15 ευρω δεν ειναι επιβιωση μου. Και η πολεμικη τεχνη δε θα μου προσφερει κατι για την επιβιωση μου.
    Τη σημερον ημερα η επιβιωση κατοχυρωνεται οχι με την φυσικη παλη, αλλα με τη λογικη στο μυαλο και τα χρηματα προερχομενα απο εργασια.

    Οι νομοι της ζουγκλας τη σημερον ημερα εχουν τροποποιηθει σε οικονομικους ορους .

    <blockquote id=quote>Quote:
    εγω κρινω συμφωνα με τα λεγομενα σου εσυ ειπες να δωσει ο αλλος τα 10 20 ευρο που εχει και ας μην φαει μια μερα δεν θα παθει και τιποτα</blockquote id=quote>
    Η αναγκη σου για επιθεση, σε κανει να μη βλεπεις οσα γραφω ψυχραιμα. Ειναι μια αποδειξη του ευεξαπτου χαρακτηρα σου που ψαχνει καυγα γιατι εκει του δινεται η ευκαιρια επιδειξης της δυναμης του.

    Αυτο που ειπα ειναι οτι 15 ευρω στη θεα ενος μαχαιριου θα τα εδινα. Δε θα μου πεσει η υποληψη . Γενικα να σου πω οτι αν πολεμησω θα το κανω για ανωτερα πραγματα απο οτι λιγα χρηματα.

    <blockquote id=quote>Quote:
    ρε γιγαντα αυτοαναιρεισαι ρωτησες αν ενας γυμνασμενος μπορει να υπερασπιστει την γυναικα του και εγω σου ειπα οτι δεν αρκουν τα μπρατσα εξαλλου εσυ λες οτι οι περισοτεροι κανουν πολεμικες τεχνες και μετα βγαινουν εξω και προκαλουν τον κοσμο οποτε μπορει ανετα να πεσει πανω σε καποιον απο αυτους που λες
    </blockquote id=quote>
    Δεν ειμαι γιγαντας και σε παρακαλω μη χρησιμοποιεις ειρωνεια στο λογο σου.
    Για να υπερασπιστεις τη γυναικα σου μεσω παλης, πρεπει να γνωριζεις οτι οι πραγματικες συνθηκες δεν ειναι σαν το ρινγκ ή τα κλουβια σε mma αγωνες.
    Οι πραγματικες συνθηκες ειναι πολυ-μεταβλητες και μη ελεγχομενες , και χρειαζεται μυαλο, καρδια και φυσικη κατασταση.
    Αυτα αρκουν.

    Επισης αυτο που εγω εχω πει - ειναι οτι ενας πραγματικος γνωστης πολεμικης τεχνης δεν εμπλεκεται σε καυγαδες ουτε παει να κλεψει ή να προκαλεσει.
    Φαινεται οτι δεν δινεις εσυ την πρεπουσα προσοχη στα λεγομενα μου, ενω αυτο κατηγορεις εσυ για μενα.

  25. #235
    Unworthy
    Join Date
    11-04-07
    Location
    αθηνα, Greece.
    Posts
    817

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:α) Ενας που γνωριζει πάλη, θα κάτσει να παλέψει με το σκύλο;
    β) δεν νομιζω οτι η πολεμικη τεχνη θα την βοηθησει πολυ. Σε ενα ασανσερ
    τρομοκρατημενη οπως ειναι μια γυναικα, ειναι λιγες οι πιθανοτητες.
    Ασε μην το ψαχνεις. </blockquote id=quote>

    α)γιατι αν τρεξεις πιστευεις οτι θα αποφυγεις τον σκυλο;
    οσκυλος τρεχει ποιο γρηγορα εκτος και αν εισαι λαγος τοτε παω πασο
    β)μια γυναικα που ξερει πολεμικες τεχνες δεν θα τρομοκρατηθει γιατι θα ξεριε να αντιδρασει αλλα εσυ συμβουλεψε τις κοπελες να κατσουν να το απολαυσουν

    <blockquote id=quote>Quote: Ο φονος δεν κυμαινεται αναλογα το εθνος ή τα γονιδια. Αλλα αναλογα τις συνθηκες που επικρατουν. Ερευνες που συνδεουν τον φονο με τν καταγωγη ειναι επικινδυνες.

    Αλλα για να σου απαντησω, ενας φονιας (γεωργιανος και μη) θα σε σκοτωσει με οπλο. Απεναντι σε αυτο, σε τι θα σε βοηθησει μια πολεμικη τεχνη;
    </blockquote id=quote>

    στο πρωτο συμφωνουμε οι συνθηκες και οχι τα γονιδια δημιουργουν φονιαδες ετσι πχ αν σε μια χωρα η ζωη εχει χαμηλοτερη αξια απο ενα κομματι ψωμι τοτε οι κατοικοι αυτης της χωρας θα σκοτωνουν για ενα κομματι ψωμι

    ελα ρε δεν το ηξερα οτι σκοτωνουν μονο με οπλο εγω νομιζα οτι σκοτωνουν και με μαχαιρια

    <blockquote id=quote>Quote: Γυρω μας , ακουγονται πολλα.
    Εχεις καποια πηγη να μου δειξεις προσφατη που να εδειξε οτι ενας γνωστης π.τ. απετρεψε καποια ληστεια;
    Εγω εχω απειρες πηγες να σου δωσω για ληστειες που διεπραχθησαν χωρις κανενας γνωστης π.τ. να φερει αντισταση (καθε μερα διαβασε το zougla.gr). Περιμενω λοιπον link εκτος αν θες να πιστευεις ακριτα οσα 'ακους' γυρω σου.</blockquote id=quote>

    γιατι στο ζουγκλα γραφει;
    "εγινε ληστεια σημερα στην ταδε οδο γνωστης πολεμικων τεχνων δεν εφερε αντισταση"
    αν θες ψαξε στο ζουγκλα και θα βρεις περιπτωσεις ατομων που πηγαν να τους ληστεψουν και οι ληστες εφαγαν το ξυλο της χρονιας τους

    <blockquote id=quote>Quote: Την προσωπικη επιθεση σου , την αποφευγω.
    Οι Ελληνες πολεμησαν για την επιβιωση τους με καρδια.
    Εχεις μπερδευτει. Εγω σου ειπα οτι τα 10-15 ευρω δεν ειναι επιβιωση μου. Και η πολεμικη τεχνη δε θα μου προσφερει κατι για την επιβιωση μου.
    Τη σημερον ημερα η επιβιωση κατοχυρωνεται οχι με την φυσικη παλη, αλλα με τη λογικη στο μυαλο και τα χρηματα προερχομενα απο εργασια.

    Οι νομοι της ζουγκλας τη σημερον ημερα εχουν τροποποιηθει σε οικονομικους ορους . </blockquote id=quote>


    ειπε ο λαγος
    τι να πολεμησεις ρε κακομοιρη εδω μεχρι και τα σωβρακα εισαι διατεθειμενος να καταβασεις
    αυτο ειναι το συμπερασμα απο αυτα που γραφεις
    οσο για προσωπικη επιθεση εσυ ξεκινησες οταν εγραψες οτι οσοι κανουν πολεμικες τεχνες το κανουν για να βαρανε κοσμο

    <blockquote id=quote>Quote:Αυτο που ειπα ειναι οτι 15 ευρω στη θεα ενος μαχαιριου θα τα εδινα. Δε θα μου πεσει η υποληψη . Γενικα να σου πω οτι αν πολεμησω θα το κανω για ανωτερα πραγματα απο οτι λιγα χρηματα.
    </blockquote id=quote>

    δεν ειναι θεμα υποληψης ειανι θεμα επιβιωσης αν εσενα σου περισευουν πες μου που μενεις να ερχομαι καθε μερα να σου δειχνω ενα μαχαιρι να μου δινεις 15 ευρω
    και δεν προκειται να πολεμησεις ειπαμε εσυ θα τρεξεις


    <blockquote id=quote>Quote: Δεν ειμαι γιγαντας και σε παρακαλω μη χρησιμοποιεις ειρωνεια στο λογο σου.
    Για να υπερασπιστεις τη γυναικα σου μεσω παλης, πρεπει να γνωριζεις οτι οι πραγματικες συνθηκες δεν ειναι σαν το ρινγκ ή τα κλουβια σε mma αγωνες.
    Οι πραγματικες συνθηκες ειναι πολυ-μεταβλητες και μη ελεγχομενες , και χρειαζεται μυαλο, καρδια και φυσικη κατασταση.
    Αυτα αρκουν. </blockquote id=quote>

    μα γνωριζω τις συνθηκες εξω στον δρομο και σου λεω δεν αρκει μυαλο, καρδια και η φυσικη κατασταση εκτος και αν σκεφτεις(χρηση μυαλου) να παρεις αγκαλια την κοπελα σου και να τρεξεις(φυσικη κατασταση)

    <blockquote id=quote>Quote: Επισης αυτο που εγω εχω πει - ειναι οτι ενας πραγματικος γνωστης πολεμικης τεχνης δεν εμπλεκεται σε καυγαδες ουτε παει να κλεψει ή να προκαλεσει.
    Φαινεται οτι δεν δινεις εσυ την πρεπουσα προσοχη στα λεγομενα μου, ενω αυτο κατηγορεις εσυ για μενα. </blockquote id=quote>

    μαλιστα ο γνωστης των πολεμικων τεχνων τρεχει

  26. #236
    Unworthy
    Join Date
    11-04-07
    Location
    αθηνα, Greece.
    Posts
    817

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Ειχαν συγκεντρωθει 15 ατομα να σε δειρουν, και τελικα λακισαν επειδη εβαλες τους 2 πρωτους κατω. Πως θες να σε πιστεψει καποιος με αυτα που λες; </blockquote id=quote>

    αν ζουσες στον εξω κοσμο θα ηξερες οτι οι λαγοι ετσι πολεμανε μαζευονται 10-15 ατομα για να χτυπησουν 1-2 αλλα μολις πεσουν οι αρχηγοι οι αλλοι κανουν αυτο που ξερουν

  27. #237
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-04-09
    Location
    .
    Posts
    60

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:
    α)γιατι αν τρεξεις πιστευεις οτι θα αποφυγεις τον σκυλο; </blockquote id=quote>
    Φαινεται οτι δεν γνωριζεις απο σκυλια. Ατυχες το σχολιο σου. Μιλα με εκπαιδευτες και θα σου πουν κατα ποσο χρειαζεται π.τ. ή αν υπαρχει αλλος τροπος αποφυγης σκυλων. Αν δεν ξερεις, καλυτερα να το παραδεχεσαι διοτι το να υποστηριξεις οτι η πολεμικη τεχνη χρειαζεται για την αποτροπη σκυλου, μονο γελωτα προκαλει.

    <blockquote id=quote>Quote:
    μια γυναικα που ξερει πολεμικες τεχνες δεν θα τρομοκρατηθει γιατι θα ξεριε να αντιδρασει αλλα εσυ συμβουλεψε τις κοπελες να κατσουν να το απολαυσουν</blockquote id=quote>
    Το υφος σου λεει πολλα για τον χαρακτηρα σου.
    Καμια γυναικα δε χρειαζεται συμβουλες. Ουτε απο μενα ουτε απο σενα.
    Εδω δεν ηρθες για να συμβουλεψεις , αλλα για να συνομιλησεις. Αφησε το υφος του διδασκαλου λοιπον, αλλιως σε παρακαλω μην απευθυνθεις ξανα σε μενα.

    Το τι θα γινει εντος του ασανσερ δεν το γνωριζεις και μην μιλας με τοση σιγουρια λες και μαντευεις τις εξελιξεις. Ειναι ολα ρευστα και ειναι πολυ δυσκολο εως αδυνατο να βγει πετυχημενη γονατια.
    Ολα εξαρτωνται απο πολλους παραγοντες. Η πολεμικη τεχνη δεν ειναι πανακεια οπως προσπαθεις να την παρουσιασεις εσυ και μια μειοψηφια με ατυχη παραδειγματα.

    <blockquote id=quote>Quote:
    ελα ρε δεν το ηξερα οτι σκοτωνουν μονο με οπλο εγω νομιζα οτι σκοτωνουν και με μαχαιρια
    </blockquote id=quote>
    Εδω δεν ηρθες για να ειρωνευτεις. Εδω ηρθες για να συζητησεις σε ενα φορουμ που σε τιμα που σε δεχεται ως μελος του.

    <blockquote id=quote>Quote:
    γιατι στο ζουγκλα γραφει;
    "εγινε ληστεια σημερα στην ταδε οδο γνωστης πολεμικων τεχνων δεν εφερε αντισταση"
    αν θες ψαξε στο ζουγκλα και θα βρεις περιπτωσεις ατομων που πηγαν να τους ληστεψουν και οι ληστες εφαγαν το ξυλο της χρονιας τους</blockquote id=quote>
    Τελευταιο παραδειγμα που θυμααμαι ειναι οταν ο πωλητης εβγαλε καραμπινα και ο ληστης επεσε κατω παρακαλωντας να μην τον σκοτωσει. Εχω δει και για μια γρια που με το σκουποξυλο εδιωξε ληστες.
    Εχω διαβασει για περιπτωσεις οπου πληθος πολιτων ακινητοποιησαν ενα ληστη. Μιλας με σιγουρια λες και προβλεπεις καταστασεις .

    <blockquote id=quote>Quote:ειπε ο λαγος
    τι να πολεμησεις ρε κακομοιρη εδω μεχρι και τα σωβρακα εισαι διατεθειμενος να καταβασεις
    αυτο ειναι το συμπερασμα απο αυτα που γραφεις </blockquote id=quote>
    Λυπαμαι για το επιπεδο σου, αν αντιγραψω το υφος σου απλα θα φερθω με αγενεια σε ενα απο τα καλυτερα forum . Πιστευω οτι θα συναιτιστεις αλλιως ελπιζω να υπαρξουν πιο δραστικα μετρα που θα σε συναιτισουν.

    Οσον αφορα τα συμπερασματα σου, αυτα τα βγαζεις ακριτα - ενα ακομα σημαδι της ανωριμοτητας που σε χαρακτηριζει.

    Εαν πιστευεις οτι ολα γυρω μας λυνονται μεσω παλης, τοτε καποια στιγμη θα λαβεις το μαθημα σου. Ολοι ξεκινησαμε με απειρια και χρειαστηκε ενα γερο χαστουκι να μας δειξει οτι δεν ειμαστε παντοδυναμοι.

    <blockquote id=quote>Quote:δεν ειναι θεμα υποληψης ειανι θεμα επιβιωσης αν εσενα σου περισευουν πες μου που μενεις να ερχομαι καθε μερα να σου δειχνω ενα μαχαιρι να μου δινεις 15 ευρω
    και δεν προκειται να πολεμησεις ειπαμε εσυ θα τρεξεις
    </blockquote id=quote>
    Ποσο ατυχες ειναι ξανα το παραδειγμα σου.

    <blockquote id=quote>Quote: μα γνωριζω τις συνθηκες εξω στον δρομο και σου λεω δεν αρκει μυαλο, καρδια και η φυσικη κατασταση
    </blockquote id=quote>
    Αυτα τα 3 χαρακτηριστικα μπορουν να σε θωρακισουν για μια ζωη. Οι τεχνικες της πολεμικης τεχνης ουτε σιγουρο ειναι οτι θα βγουν, ουτε οτι θα χρειαστουν διοτι ολα μπορουν να ληξουν νωριτερα. "Αρκει και ενα βλεμμα ενος σιγουρου ανθρωπου , γιαν α παγωσει τον αντιπαλο".

    Ηγετης δεν ειναι ο ισχυροτερος - αλλα ο λογικοτερος, ο πιο ψυχραιμος, ο σοφος.

    Αν γνωριζες τις συνθηκες του δρομου, θα ηξερες οτι εκει κυβερνουν οι συμμοριες . Διαφωνεις;

    <blockquote id=quote>Quote:
    μαλιστα ο γνωστης των πολεμικων τεχνων τρεχει
    </blockquote id=quote>
    ενας πραγματικος γνωστης πολεμικης τεχνης δεν εμπλεκεται σε καυγαδες ουτε παει να κλεψει ή να προκαλεσει.

    Σαφως - μεγαλοι δασκαλοι προτεινουν την αποφυγη απο την μαχη.
    Η αποφυγη ειναι πραξη θαρρους και εκει χρειαζεται να ξερεις να κοντρολαρεις τον εγωισμο σου.

    Εγω θα στα λεω; Ρωτα τον δασκαλο σου.
    Με τι πολεμικη τεχνη ασχολεισαι; και ποσα χρονια;

  28. #238
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049

    Default

    qwuytru1 να σε ρωτησω,εκανες προφιλ σε αυτο το φορουμ μονο και μονο για να απαντας επαπειρον σε αυτο το τοπικ?
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"

  29. #239
    Unworthy
    Join Date
    11-04-07
    Location
    αθηνα, Greece.
    Posts
    817

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Φαινεται οτι δεν γνωριζεις απο σκυλια. Ατυχες το σχολιο σου. Μιλα με εκπαιδευτες και θα σου πουν κατα ποσο χρειαζεται π.τ. ή αν υπαρχει αλλος τροπος αποφυγης σκυλων. Αν δεν ξερεις, καλυτερα να το παραδεχεσαι διοτι το να υποστηριξεις οτι η πολεμικη τεχνη χρειαζεται για την αποτροπη σκυλου, μονο γελωτα προκαλει. </blockquote id=quote>

    ενω εσυ που λες οτι χρειαζεται η ψυχολογια για να αποτρεψεις την επιθεση του σκυλου προκαλει γελωτα και στο παρδαλο κατσικι

    <blockquote id=quote>Quote:Το υφος σου λεει πολλα για τον χαρακτηρα σου.
    Καμια γυναικα δε χρειαζεται συμβουλες. Ουτε απο μενα ουτε απο σενα.
    Εδω δεν ηρθες για να συμβουλεψεις , αλλα για να συνομιλησεις. Αφησε το υφος του διδασκαλου λοιπον, αλλιως σε παρακαλω μην απευθυνθεις ξανα σε μενα.

    Το τι θα γινει εντος του ασανσερ δεν το γνωριζεις και μην μιλας με τοση σιγουρια λες και μαντευεις τις εξελιξεις. Ειναι ολα ρευστα και ειναι πολυ δυσκολο εως αδυνατο να βγει πετυχημενη γονατια.
    Ολα εξαρτωνται απο πολλους παραγοντες. Η πολεμικη τεχνη δεν ειναι πανακεια οπως προσπαθεις να την παρουσιασεις εσυ και μια μειοψηφια με ατυχη παραδειγματα. </blockquote id=quote>

    ο μονος που φερνει ατυχη παραδειγματα εισαι εσυ οπως ολοι ξερουν η γνωστρια πολεμικων τεχνων διαβαζε ιτον αντιπαλο και τον χωρο και θα δωσει το καταληλο χτυπημα μπορει να ειναι γονατια ,μπουνια ή οποιοδηποτε απο τα χιλιαδες χτυπηματα και λαβες που υπαρχουν


    <blockquote id=quote>Quote:Τελευταιο παραδειγμα που θυμααμαι ειναι οταν ο πωλητης εβγαλε καραμπινα και ο ληστης επεσε κατω παρακαλωντας να μην τον σκοτωσει. Εχω δει και για μια γρια που με το σκουποξυλο εδιωξε ληστες.
    Εχω διαβασει για περιπτωσεις οπου πληθος πολιτων ακινητοποιησαν ενα ληστη. Μιλας με σιγουρια λες και προβλεπεις καταστασεις . </blockquote id=quote>

    σε αυτα τα περιστατικα απλα οι ανθρωποι ηθελαν να ακολουθησουν το παραδειγμα σου να δωσουν στον ληστη ο ενας τη νκαραμπινα του η γιαγια την σκουπα κλπ κλπ αυτος δεν καταλαβε και εκει εγινε το μπερδεμα


    <blockquote id=quote>Quote: Λυπαμαι για το επιπεδο σου, αν αντιγραψω το υφος σου απλα θα φερθω με αγενεια σε ενα απο τα καλυτερα forum . Πιστευω οτι θα συναιτιστεις αλλιως ελπιζω να υπαρξουν πιο δραστικα μετρα που θα σε συναιτισουν.

    Οσον αφορα τα συμπερασματα σου, αυτα τα βγαζεις ακριτα - ενα ακομα σημαδι της ανωριμοτητας που σε χαρακτηριζει.

    Εαν πιστευεις οτι ολα γυρω μας λυνονται μεσω παλης, τοτε καποια στιγμη θα λαβεις το μαθημα σου. Ολοι ξεκινησαμε με απειρια και χρειαστηκε ενα γερο χαστουκι να μας δειξει οτι δεν ειμαστε παντοδυναμοι. </blockquote id=quote>

    γλυψιμο συντονιστικης ομαδας του φορουμ και διδαχη προς το ατομο μου

    αν και ουδεποτε ειπα οτι ολα λυνονται με μαχες εσυ οπως παντα βγαζεις αυθαιρετα συμπερασματα αυτο που ειπα ειναι οτι δεν χρειαζεται να κατεβαζεις τα παντελονια αλλα να εχεις το σθενος να πολεμας

    <blockquote id=quote>Quote: ενας πραγματικος γνωστης πολεμικης τεχνης δεν εμπλεκεται σε καυγαδες ουτε παει να κλεψει ή να προκαλεσει.

    Σαφως - μεγαλοι δασκαλοι προτεινουν την αποφυγη απο την μαχη.
    Η αποφυγη ειναι πραξη θαρρους και εκει χρειαζεται να ξερεις να κοντρολαρεις τον εγωισμο σου.

    Εγω θα στα λεω; Ρωτα τον δασκαλο σου.
    Με τι πολεμικη τεχνη ασχολεισαι; και ποσα χρονια;</blockquote id=quote>

    ειπαμε οταν ο δρομος ειναι ανοιχτος προς την αποφυγη της μαχης τον ακολουθεις οταν δεν υπαρχει αυτος ο δρομος τοτε πρεπει να βγεις νικητης

    kyokushin για 16 χρονια
    κικ μποξιν τζουντο πυγμαχια απο ενα χρονο

  30. #240
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Παιδιά, θα σας παρακαλέσω να ρίξουμε λίγο τους τόνους. Μπορείτε να διαφωνείτε όσο θέλετε αλλά προσέχετε λίγο το λεξιλόγιο και τις εκφράσεις σας γενικότερα.


 
Page 8 of 9 FirstFirst ... 456789 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •