Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 9 of 9 FirstFirst ... 56789
Results 241 to 265 of 265
  1. #241
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Ρε παιδια φτανει. Οταν ενας ανθρωπος δεν ακουει δεν εχει νοημα να τα λεμε ξανα και ξανα. Η αληθεια υπαρχει και ειναι εκει εξω. Οποιος θελει να παει να τη βρει. Το δρομο του τον δειξαμε, ε θα τον παμε και χερακι χερακι. Οποιος θελει να ζει στην αγνοια ειναι δικαιωμα του. Το κουρασαμε.

    PS οποιος ενδιαφερεται για "καθαρη" αυτοαμυνα ας ριξει μια ματια
    http://www.gutterfighting.org/History.html
    Ειναι ενα site που εχει πληροφοριες σχετικα με την αυτοαμυνα και την αοπλη μαχη που μαθαιναν τα OSS (μετεπειτα FBI) και οι κομαντος, στον δευτερο παγκοσμιο πολεμο.


    the end
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  2. #242
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Ρε παιδια φτανει. Οταν ενας ανθρωπος δεν ακουει δεν εχει νοημα να τα λεμε ξανα και ξανα. Η αληθεια υπαρχει και ειναι εκει εξω. Οποιος θελει να παει να τη βρει. Το δρομο του τον δειξαμε, ε θα τον παμε και χερακι χερακι. Οποιος θελει να ζει στην αγνοια ειναι δικαιωμα του. Το κουρασαμε.
    </blockquote id=quote>
    [:-thumbu]+1
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"

  3. #243
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    07-01-09
    Location
    .
    Posts
    160

    Default

    μπαινουμε να διαβασουμε συγκεκριμενα πραγματα στο εν λογω τοπικ αλλα ειναι δυσκολο γιατι εχει καταντησει τσιρκο απ τους ασκοπους διαπλικτισμους.αν μπορει καποιος να σβησει τις ανουσιες αντιπαραθεσεις plz

  4. #244
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    Παντως για οποιον εχει φρικαρει κ θελει να ξεχαρμανιασει λιγο του εχω την λυση..:DAttached Image:


  5. #245
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    20-08-09
    Location
    Greece.
    Posts
    10

    Default

    Κοίτα λιγότερο χρόνο χρειάζεται το Kick Box και το Box αλλά το καλύτερο είναι το streetfighting
    έχει μια σχολή MMA στο Γαλάτσι από ότι ξέρω και έχω ακούσει καλά λόγια.

    Το καράτε και τα υπόλοιπα χρειάζονται περισσότερο χρόνο ώστε να τα διδαχθείς και να αποκτήσεις την αυτοάμυνα που θες. Το λέω αυτό γιατί έχει περισσότερες τεχνικές χωρίς να θέλω να πω ότι δεν είναι καλά. προς θεού.

    ?λλο καλό γυμναστήριο που μπορείς να μάθεις είναι του Μάλλιου στους Αμπελόκηπους ή του Δημητρίου στην Κυψέλη. Αν κάνεις ένα search στο google θα βρεις διευθύνσεις.

    Πάντως εδώ που έχουμε φτάσει ότι και να ξέρεις δεν αρκεί διότι κυκλοφορούν πολύ με πιστόλια και αυτό είναι αισχρό.

    Οπότε κοίτα να φιλάς το κεφάλι σου διότι υπάρχουν πολύ χτυπημένοι στον εγκέφαλο.

  6. #246
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by fitnesscenter gr

    Κοίτα λιγότερο χρόνο χρειάζεται το Kick Box και το Box αλλά το καλύτερο είναι το streetfighting
    έχει μια σχολή MMA στο Γαλάτσι από ότι ξέρω και έχω ακούσει καλά λόγια.

    Το καράτε και τα υπόλοιπα χρειάζονται περισσότερο χρόνο ώστε να τα διδαχθείς και να αποκτήσεις την αυτοάμυνα που θες. Το λέω αυτό γιατί έχει περισσότερες τεχνικές χωρίς να θέλω να πω ότι δεν είναι καλά. προς θεού.

    ?λλο καλό γυμναστήριο που μπορείς να μάθεις είναι του Μάλλιου στους Αμπελόκηπους ή του Δημητρίου στην Κυψέλη. Αν κάνεις ένα search στο google θα βρεις διευθύνσεις.

    Πάντως εδώ που έχουμε φτάσει ότι και να ξέρεις δεν αρκεί διότι κυκλοφορούν πολύ με πιστόλια και αυτό είναι αισχρό.

    Οπότε κοίτα να φιλάς το κεφάλι σου διότι υπάρχουν πολύ χτυπημένοι στον εγκέφαλο.

    </blockquote id=quote>

    Αντιλαμβάνεσαι ότι άλλο streetfighing & άλλο Mixed Martial Arts.... Έχουν ομοιότητες, αλλά δεν είναι το ένα και το αυτό.... Το διευκρινίζω, γιατί από τη σύνταξη τις πρότασής σου, δεν καθίσταται σαφές.

    Επιπλέον (και να με συγχωρείς το ύφος μου), εδώ δεν είδα κανέναν να ρωτάει για σχολή... Εκτός από τον bledi που άνοιξε το τόπικ. Όλοι τα ξέρουν όλα...

    Όσο για την όλη την κουβέντα, που την παρακολουθώ, συμφωνώ με τον Achillezzz. Το κουράσαμε.

  7. #247
    Junior Bodybuilder naxiand's Avatar
    Join Date
    13-06-09
    Location
    .
    Posts
    138

    Default

    και εγώ είμαι της αποφυγής ,αλλά όχι με την έννοια να γυρίσω πλάτη και να αρχίσω να τρέχω. Δεν παίζει ρόλο επίσης πόσο όγκο έχει ο άλλος. Αυτός είναι επιβλητικός μόνο σε όσους δεν γνωρίζουν....και επειδή αυτό είναι πάνω από το 80% του κόσμου φάτε πρωτεΐνη να φουσκώσετε χε χε χε αστειεύομαι.....αν και πιο μικρός που ήμουν αδύνατος(αν και πιο επικίνδυνος τότε)δεν με έπιανε το μάτι τους και γινόντουσαν παρεξηγήσεις πιο συχνά κάτι που τώρα που έχω πιο γυμνασμένο σώμα εξωτερικά δεν συμβαίνει.
    Δεν μου έχει τύχει (ευτυχώς κατασταση ζωής ή θανάτου)στους ψευτοκαβγάδες που έχουν συμβεί ήταν αρκετό την ώρα που ο άλλος έρχεται κατά πάνω μου και βρίζει (θα σε σκοτώσω κλπ) ήταν αρκετό να τραβηχτώ στο πλάι και μάλιστα 2 φορές ήταν και τραγελαφικό το αποτελεσμα γιατί έπεσαν μόνοι τους με την φόρα που είχαν (δεν ήταν μεθυσμένοι)
    Γενικά καλύτερο είναι να αποφεύγεις, αλλά πάλι εάν δεν μπορέσεις και αποφασίσεις να χτυπήσεις τότε πρέπει και να το τελειώσεις. Δεν πρέπει να του ΄δωσεις σε καμία περίπτωση το δικαίωμα να επιτεθεί ξανά.......
    1. περίπτωση εάν κάνεις striking πολεμική τέχνη thai boxing, shidokan, kyokushin κλπ τον λιώνεις στο ξύλο αποτέλεσμα να μπλέκεις με αστυνομίες δικαστήρια κλπ...
    2.γνωστης κάποιου είδους πάλης, με βασικές γνώσεις σε όρθια μάχη, μπορείς τότε να έχεις κάπως πιο ελεγχόμενο αποτέλεσμα με την λογική ότι θα τον κλειδώσεις ακινητοποιήσεις

    θα συμφωνήσω ότι δεν χρειαζετε να κάνεις όλη την ύλη μιας π.τ για αυτοάμυνα υπάρχουν τεχνικές που είναι εύκολες, δεν χρειάζονται καλή φυσική κατάσταση τεχνικές για πράγματα που συνήθως συμβαίνουν στο δρόμο τότε το krav maga που λέτε μπορεί να είναι καλό (δεν το έχω κάνει) αν και ο δρόμος είναι απρόβλεπτος!!!

  8. #248
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    20-12-07
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    43

    Default

    Το κραβ μαγγα εχω ακούσει πως είναι αρκετό καλό αλλά και αρκετά δαπανηρό.

    Αρκετά καλή πολεμική τέχνη αλλά πολύ δύσκολο να βρεις σχολή είναι το τζι κου ντο όπου είναι αρκετά βρώμικο: δαγκωνιές, χτυπήματα στα μάτια, ρουθούνια, γεννητικά κλπ.

    Τώρα, αν δεν έχεις ξανασχοληθεί και δεν είχες ποτέ επαφή με πολεμικές τέχνες, θα πρότεινα να βρεις μια σχολή παραδοσιακού καράτε, δηλαδή σχολή που που στόχος της δεν είναι η προετοιμασία των αθλητών της για κούμιτε (αγωνιστικό καράτε) ή ακόμα καλύτερα ζίου ζίτσου.
    Συνήθως στα παραδοσιακά συστήματα υπάρχουν τεχνικές με όπλα που μπορεί να χρησιμοποιήσεις στο δρόμο ή να βρεθείς αντιμέτωπος με αντίπαλο οπλισμένο με κάποιο από αυτά: μαχαίρι, ματσούκια κλπ

    Τώρα, μην τρέφεις αυταπάτες πως πηγαίνοντας στο ένα ή στο άλλο σύστημα πως θα μπορέσεις σε σύντομο χρονικό διάστημα να αυτοματοποιήσεις την άμυνά σου.
    , .

  9. #249
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    20-12-07
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    43

    Default

    Το κραβ μαγγα εχω ακούσει πως είναι αρκετό καλό αλλά και αρκετά δαπανηρό.

    Αρκετά καλή πολεμική τέχνη αλλά πολύ δύσκολο να βρεις σχολή είναι το τζι κου ντο όπου είναι αρκετά βρώμικο: δαγκωνιές, χτυπήματα στα μάτια, ρουθούνια, γεννητικά κλπ.

    Τώρα, αν δεν έχεις ξανασχοληθεί και δεν είχες ποτέ επαφή με πολεμικές τέχνες, θα πρότεινα να βρεις μια σχολή παραδοσιακού καράτε, δηλαδή σχολή που που στόχος της δεν είναι η προετοιμασία των αθλητών της για κούμιτε (αγωνιστικό καράτε) ή ακόμα καλύτερα ζίου ζίτσου.
    Συνήθως στα παραδοσιακά συστήματα υπάρχουν τεχνικές με όπλα που μπορεί να χρησιμοποιήσεις στο δρόμο ή να βρεθείς αντιμέτωπος με αντίπαλο οπλισμένο με κάποιο από αυτά: μαχαίρι, ματσούκια κλπ

    Τώρα, μην τρέφεις αυταπάτες πως πηγαίνοντας στο ένα ή στο άλλο σύστημα πως θα μπορέσεις σε σύντομο χρονικό διάστημα να αυτοματοποιήσεις την άμυνά σου.
    , .

  10. #250
    Junior Bodybuilder naxiand's Avatar
    Join Date
    13-06-09
    Location
    .
    Posts
    138

    Default

    εχμ...σχολή π.τ που να σου δείχνουν πως να δαγκώσεις. Ενδιαφέρον.........


    Αρκετά καλή πολεμική τέχνη αλλά πολύ δύσκολο να βρεις σχολή είναι το τζι κου ντο όπου είναι αρκετά βρώμικο: δαγκωνιές, χτυπήματα στα μάτια, ρουθούνια, γεννητικά κλπ.

  11. #251
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    η αυτοαμυνα, ο δρομοσ, ειναι επιβιωση. Δε δαγκωνεις σα γυναικα, δαγκωνεις σαν λιονταρι ;)
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  12. #252
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    αν και στο jeet kune do δε σου μαθαινουν να δαγκωνεις...
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  13. #253
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Achillezzz

    αν και στο jeet kune do δε σου μαθαινουν να δαγκωνεις...
    </blockquote id=quote>
    Σου μαθαινουν να τρως...[:-alien]
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  14. #254
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    ουτε. Δαγκωνιες δεν εχει το jeet kune do καθολου.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  15. #255
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    Αχιλλεα να εξηγησω τι εννοουν οταν λενε οτι εχει δαγκωνιες μιας και εδω και λιγο καιρο ξεκινησα jeet kune do.
    Ο Μπροθς ειχε πει σε αναλυσεις του περι μαχης και πολεμικων τεχνων οτι πρεπει ενας μαχομενος να βρισκεται συνεχως σε εκγρηγορση και πως δεν πρεπει να υπαρχουν φορμες ως προς τις αντιδρασεις κατα τη διαρκεια μιας μαχης αλλα προσαρμοστικοτητα στην κατασταση της καθε στιγμης.Ετσι για παραδειγμα,αν σε καποια περιπτωση δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις χερια ή ποδια λογω καποιας λαβης μπορεις πολυ ανετα να δαγκωσεις αν ειναι εφικτο. Οχι βεβαια οτι διδασκεται σε πλαισιο μαθηματων αλλα υπαρχει αυτη η νοοτροπια που ανεφερα.
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  16. #256
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    ναι ετσι συμφωνω και γω οτι ισχυει. Η ενστικτωδης αγριοτητα για την οποια μιλουσε ο Μπρους.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  17. #257
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    20-05-09
    Location
    .
    Posts
    45

    Default

    Και άμα έχει ο άλλος στο δρόμο μαχαίρι τι θα του πεις???? Έλα κοντά λίγο να σου δαγκώσω το λαιμό??

  18. #258
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    οχι αλλα σιγουρα σε μια τετοια κατασταση ζωης και θανατου χρειαζεται να εισαι απιστευτα αγριος και αδιστακτος. Πιο αγριος και πιο αδιστακτος απο τον αλλον προκειμενου να βγεις ζωντανος.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  19. #259
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-02-05
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    221

    Default

    Το δάγκωμα είναι μια επιθετική ενέργεια η οποία φέρνει πολύ εύκολα τον επιτιθέμενο σε δύσκολη θεση , ό άνθρωπος δεν είναι φτιαγμένος για να δαγκώνει για επιβίωση. Τα δόντια του είναι ευαίσθητα .Αν κάποιος σε δαγκώσει το μεγαλύτερο λάθος είναι να προσπαθήσεις να τραβηχτείς . Θα πρέπει να εφαρμόσεις δύναμη πρός το στόμα του επιτιθέμενου έτσι ώστε να προκαλέσεις ζημιά στα μπροστινά εξαιρετικά ευαίσθητα δόντια και στο χείλος επίσης κατα το δάγκωμα ό επιτιθέμενος είναι πολύ ευάλωτος σε χτυπήματα στο λαιμό και το κεφάλι . καμία πολεμική τέχνη δεν έχει στην ύλη της δαγκώματα για τους λόγους που ανέλυσα παραπάνω . Παρόλα αυτά το δάγκωμα μπορεί να λειτουργήσει υπέρ του επιτιθέμενου μόνο εάν ο αμυνόμενος δεν γνωρίζει πώς να αντιδράσει και σε συνδιασμό με τον έντονο πόνο καταβληθεί .

  20. #260
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    βασσιλη εγω το δακγωμα δε θα το υποτιμουσα... Ειμαι σιγουρος οτι αν ενας μετριου αναστηματος ανθρωπος ηταν πραγματικα διατεθημενος να μου κοψει τη μυτη η τ'αυτι με τα δοντια του, οσα και να του εσπαγα σε καποια φαση θα το εκοβε.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  21. #261
    New Bodybuilder
    Join Date
    27-03-12
    Posts
    1

    Default

    αδερφέ η γνώμη μου ελπίζω να σε βοηθήσει...
    είμαι εκπαιδευμένος σωματοφύλακας VIP προσώπων.
    έχω κάνει krav maga...
    εντάξει δεν θα το βγάλω και τελείως σκάρτο αλλά δεν σου προσφέρει τίποτα αν δεν έχεις πάρει μια δυνατή γνώση μαχητικού καθαρά αθλήματος!
    σου προτείνω ανεπιφύλαχτα τα εξής...μελέτα τα να δεις τι ταιριάζει στο στυλ σου!
    κικ μποξ-ντας στριτφαιτ-ρωσικη πολεμικη τεχνη(ρ.μ.α. στα λατινικα)-ογιαμα καρατε.
    τα εχω κανει ολα αυτα!
    όλα πάντα σε συνδυασμό με πυγμαχία γιατί τα χέρια μόνο ένας αποκλειστικά πυγμάχος μπόρει να στα φτιάξει!!!!

  22. #262
    New Member
    Join Date
    11-03-13
    Location
    Βόλος
    Posts
    30

    Default

    Εχω ρωτησει για το συγκεκριμενο... και θα συμφωνησω απολυτα με το απο πανω σχολιο... πρωτα μαθε καπια πολεμικη τεχνη.. και μετα οτι παραπανω πιστευςι μπορει να σε βοηθησει

  23. #263

    Default

    παιδιά μιας ψαχτήτε για combatives... ειναι βασισμένο σε αυτό που γράφει ο achilezz απο πάνω. combatives .gr ειναι το σιτε και πέρα απο κάτι βιντεάκια έχουν πολύ ενδιφέρων τα άρθρα.

  24. #264

    Default

    Quote Originally Posted by vassilis View Post
    Το δάγκωμα είναι μια επιθετική ενέργεια η οποία φέρνει πολύ εύκολα τον επιτιθέμενο σε δύσκολη θεση , ό άνθρωπος δεν είναι φτιαγμένος για να δαγκώνει για επιβίωση. Τα δόντια του είναι ευαίσθητα .Αν κάποιος σε δαγκώσει το μεγαλύτερο λάθος είναι να προσπαθήσεις να τραβηχτείς . Θα πρέπει να εφαρμόσεις δύναμη πρός το στόμα του επιτιθέμενου έτσι ώστε να προκαλέσεις ζημιά στα μπροστινά εξαιρετικά ευαίσθητα δόντια και στο χείλος επίσης κατα το δάγκωμα ό επιτιθέμενος είναι πολύ ευάλωτος σε χτυπήματα στο λαιμό και το κεφάλι . καμία πολεμική τέχνη δεν έχει στην ύλη της δαγκώματα για τους λόγους που ανέλυσα παραπάνω . Παρόλα αυτά το δάγκωμα μπορεί να λειτουργήσει υπέρ του επιτιθέμενου μόνο εάν ο αμυνόμενος δεν γνωρίζει πώς να αντιδράσει και σε συνδιασμό με τον έντονο πόνο καταβληθεί .
    γνώμη μου είναι οτι κάπου κάνεις λάθος. το δάγκωμα μπορεί να σου γλιτώσει την ζωή. Στα 18 μου κινδυνεύοντας να χάσω το μάτι μου, δάγκωσα έναν τύπο για λιγότερο απο 2''. το αποτέλεσμα ήταν να σφαδάζει και όσοι ήταν κοντά νόμιζαν οτι είχα χρησιμοποιήσει μαχαίρι. Στο πεδίο της μάχης όλα επιτρέπονται. Οτιδήποτε είναι έξω απο αυτό απλά δεν είναι πολεμική τέχνη, αλλά μαχητικό άθλημα. Στις πολεμικές τέχνες που έχω ασχολιθεί παραδοσιακό jujutsu (και οχι η βλακεία που διδάσκεται απο την ελλήνικη ομοσπονδία jutsu) και combatives και τα δύο είχαν μεσα δαγκωνιές. Δαγκωνιές θα βρείς επίσεις σε defendu, krav maga αν ο δάσκαλος είναι καλός και δεν βασίζεται στο marketing και στην βλακεία με τις αεροκλωτσιές που μας πλασάρουν ορισμένοι ως krav maga, systema κτλ.
    Last edited by ninjamousegr; 18-04-13 at 22:47.

  25. #265

    Default

    black dragon κυριοι εγγυηση
    ΞΕΡΩ ΓΩ ΕΝΤΑΞΕΙ


 
Page 9 of 9 FirstFirst ... 56789

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •