Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 6 of 9 FirstFirst ... 23456789 LastLast
Results 151 to 180 of 265
  1. #151
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    22-04-09
    Location
    .
    Posts
    87

    Default

    @ qwuytru1. χαλαρωσε λιγο...
    δεν χρειαζεται να προσθεσω τιποτα παραπανο γιατι συμφωνω αυτα που εγραψαν τα παιδια, οπου ειναι και οι πιο λογικοι που γραφουν στα συγκεκριμενα θεματα. Οτι και να πω θα ειναι επαναληψη των παραπανω.
    Οπως ειπε και ο kusta80 μαλλον δεν εχεις παει καν σε σχολη να δεις το παιζει πραγματικα, ουτε εχεις παρακολουθησει κανενα μαθημα, το πολυ πολυ να εχεις δει μερικα βιντεο στο ιντερνετ και στην τηλεοραση.

    Γενικα επειδη εισαι κατα, για προσωπικους σου λογους, και θελεις να εισαι και λογικος τοσο απεναντι στους αλλους αλλα και στον εαυτο σου, γιατι δεν πας 1-2 μηνες σε μια σοβαρη σχολη πολεμικων τεχνων να δεις το παιζει, και στο κατω κατω της γραφης να επικυρωσεις οτι πιστευεις το σωστο (οτι ειναι αχρηστες, συμφωνα με εσενα) ή να ανακαλυψεις οτι τελικα εχεις λαθος εντυπωση. Δεν ειναι τπτ δυο μηνες, δεν εχεις κατι να χασεις. Απλα μην μενεις κολλημενος σε αποψεις οταν εισαι σχεδον εξω απο τον χορο. Μια πολεμικη τεχνη με φιλοσοφια σε μαθαινει και αλλα πραγματα που ο στοιβος, το μπασκετ, το ποδοσφαιρο δεν θα μπορουσε να σου μαθει, στο οχι γιατι το εχω διαβασει, αλλα γιατι το εχω δει.

    Μιας και μενεις Αθηνα και δυτικα προαστια, που εχει πολλες σχολες να σε βοηθησουμε αν θελεις να βρεις μια σχολη να ασχοληθεις.

    Ακομα για το αν θα σου κατσει στραβη στο δρομο, μετρανε πολλα, απο το που συχναζεις εως και την εμφανιση σου, ποτε κανενα ξεχωριστα, ολα ως μεταβλητες που δουλευουν ταυτοχρονα, κακα τα ψεματα. Αν πας σε πιο κακοφημα μερη εχεις πιο πολλες πιθανοτητες να σου ζητησει για πλακα το λογο καποιος και να ψαχνεται για καυγα, ακομα και αν δειχνεις ησυχος, μαζεμενος ανθρωπος και ειναι ενας τυπας που θελει να στο παιξει τσαμπουκας για να πουλησει μουρη σε ενα γκομενακι που γουσταρει, ή απλως για να επιβαιβεωσει τον εγωισμο του. Και στο λεω βασει παραδειγματων που μου εχουν συμβει σε μερη με το super face control και με τον "καλο κοσμο". Ε αν εισαι τωρα 2 μετρα και εισαι 90 κιλα και εισαι ο απολυτα γυμνασμενος, ο αλλος που πηγαινει και πουλαιει τσαμπουκαδες σε κοσμακι δεν ειναι τοσο ***** να σου πουλησει και εσενα τσαμπουκα, γιατι οπως καταλαβαινει δεν θα μασησεις και πιθανοτατα θα τις φαει και θα γινει και ρεζιλι.....


    Φιλικα παντα, και συγνωμη για τις λεξεις που χρησιμοποιησα.. αλλα εδω γινεται συζητηση και ειναι λογικο να ακουμε τις αποψεις των αλλων και να μην κανουμε quote σε οτι λενε και μας απαντουν
    KATW TA IDIOTIKA PANEPISTHMIA KAI TA KWLOKOLEGIA!

    ME $$$ DEN PREPEI NA PAIRNEIS PTYXIA!

  2. #152
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    qwuytru1, και τωρα που το θυμηθηκα. Ειναι ρε συ δυνατον να κανεις κριτικη στο που βγαινει ο kusta80 με την κοπελα του; Ελεος! :Ρ
    sry για το off topic
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  3. #153
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-04-09
    Location
    .
    Posts
    60

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by vernon
    Αν λοιπον η δουλεια σου ειναι νυχτα στην ομονοια εκ των πραγματων ,τοτε θα επρεπε να αγορασεις 30 κινητα και 30 πορτοφολια,ενα για καθε μερα.Καθε βραδακι που θα σχολας θα μπορεις να τα παραδωσεις σε οποιαδηποτε πρεζακι στο ζητησει.Δεν προκαλεις ,εισαι κυριος ,αδιαφορεις,το βαζεις στα ποδια για να αποφυγεις τυχον φασαρια.
    </blockquote id=quote>
    Αν η δουλεια μου ηταν νυχτα οπως το περιγραφεις, θα επαιρνα διαφορετικα μετρα. Κανω ομως αλλη ζωη. Αυτη που επελεξα. Και γι' αυτο δε θα συμβει αυτο που λες.

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Achillezzz
    Μου εχει τυχει να καθομαι με την παρεα μου και να πετυχαινω μεθυσμενο Βελγο, να μας κοιταει και να αρχισει να μας βριζει στα γαλλικα. Χωρις κανενας να απανταει να πηδαει τα καγκελα απ το παρκο και να ερχεται προς το μερος μας να βγαζει τη ζωνη και να προσπαθει να μας χτυπησει. Ουτε που τον ξεραμε.
    </blockquote id=quote>
    Και μενα μου εχει τυχει παρομοιο περιστατικο. Μεθυσμενος να μου φωναζει. Ημουν μονος. Δεν φοβηθηκα. Μου φωναζε, ακολουθουσε. Τελικα εβλεπε οτι δεν δινω σημασια, και εφυγε.
    Αλλος θα πηγαινε να παιξει ξυλο.
    Αλλα παρατηρω οτι αναφερεις ολο τους μεθυστακες. Εγω εχω πολυ καιρο να συναντησω τετοιους. Δεν ξερω που συχναζεις και αν σου αρεσει αυτο.
    Παντως σε ολα τα ελληνικα νησια , κανενας μεθυσμενος ποτε δε με πειραξε.

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by technics
    Οπως ειπε και ο kusta80 μαλλον δεν εχεις παει καν σε σχολη να δεις το παιζει πραγματικα, ουτε εχεις παρακολουθησει κανενα μαθημα, το πολυ πολυ να εχεις δει μερικα βιντεο στο ιντερνετ και στην τηλεοραση.
    </blockquote id=quote>
    Φιλε μου οσοι εκαναν π.τ. πρεπει απαραιτητα να μιλανε για την αξια τους στη σημερινη εποχη; Δεν καταλαβα δλδ.
    Εκανα π.τ. και σου λεω οτι απο αθλητικης αποψης ειναι πολυ καλες. Σε γυμναζουν, και μειωνουν το αγχος, ξεσκας κτλ . Εχουν ενθουσιασμο, αγωνια, υπαρχουν μεταλλια, αγωνες κτλ.

    Αλλα εγραψα για να καταρριψδω το μυθο οτι σου αυξανει την αυτοπεποιθηση και δευτερον οτι μπορει να σε βοηθησει απεναντι στην ενοπλη εγκληματικοτητα που κυριαρχει στις μερες μας.

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by technics
    να σου ζητησει για πλακα το λογο καποιος και να ψαχνεται για καυγα, ακομα και αν δειχνεις ησυχος, μαζεμενος ανθρωπος και ειναι ενας τυπας που θελει να στο παιξει τσαμπουκας για να πουλησει μουρη σε ενα γκομενακι που γουσταρει
    </blockquote id=quote>
    Φιλε μου , εμενα δεν μου εχει συμβει ποτε αυτο και βγαινω καθε σαββατο σε μπαρ, κλαμπ κτλ. Δεν ξερω που συχναζεις, αλλα τυποι περιεργοι απωθουνται απο τους μπραβους, ενω εγω διασκεδαζω με την παρεα μου ή κοπελα μου. Δεν κατανοω λοιπον πως πιστευεις οτι καποιος θα μου χυμηξει χωρις να τον προκαλεσω, και πως η πολεμικη τεχνη θα με βοηθησει. Δλδ θα του κανω κλοτσια μεσα στον κοσμο; θα του κανω λαβη; ειμαστε με τα καλα μας; οταν καποιος ορμαει, γινεται ενα μπουγιο , σκανε αλλοι τους χωριζουν, σκανε παρεες.

    Εγω ολους διαβαζω να μιλανε για καυγα ειτε απο μεθυσμενο ειτε απο μπαρ. Αν ειναι να μαθαινουμε π.τ. για να πηγαινουμε χωρις φοβο σε μπαρ, τοτε ρε φιλε δεν αξιζει ειλικρινα να βγαινεις σε μπαρ. Εγω δεν φοβαμαι. Εχω ενα φιλο χοντρο. Καρα- χοντρο. Παει σε μπαρακια, ροκιες κτλ. Κανεις δεν το πειραξε. Σου λεω ειναι μεζες ο τυπος. Αλλα δεν τον ενοχλουν ρε φιλε. Ουτε γυμναστικη κανει ουτε τπτ. Καπνιζει και 2 πακετα τη μερα και δεν τον πειραζει κανεις.

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Achillezzz

    qwuytru1, και τωρα που το θυμηθηκα. Ειναι ρε συ δυνατον να κανεις κριτικη στο που βγαινει ο kusta80 με την κοπελα του; Ελεος! :Ρ
    sry για το off topic
    </blockquote id=quote>
    Καμια κριτικη φιλε μου. Τα Μαλλια ειναι παρακμιακο μερος οπωβς και το φαλιρακι κατα τη γνωμη μου. Εκει πανε οι αγγλοι και κανουν εμετο στο δρομο. Παιζει να σε χουφτωσουν κιολας πανω στο πιομα. Μερικα πραγματα τα αναμενεις αν πηγαινεις σε τετοια μερη για διασκεδαση. Ειτε πας και παιζεις ξυλο , ειτε το αποδεχεσαι.
    Εγω στα Μαλλαι δεν αντιμετωπισα ποτε κανενα προβλημα. αν και σου ειπα το περιστατικο με το βρωμοξυλο.


    ===================
    http://www.zougla.gr/news.php?id=42649
    ===================
    Να τι επαθε ο περιπτερας που αντισταθηκε...
    Καθημερινο φαινομενο αυτα μαγκες

  4. #154
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049

    Default

    ασχετο,εσυ achillezzz τι πολεμικη τεχνη κανεις και για ποσο καιρο?
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"

  5. #155
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    'Αλλα εγραψα για να καταρριψδω το μυθο οτι σου αυξανει την αυτοπεποιθηση και δευτερον οτι μπορει να σε βοηθησει απεναντι στην ενοπλη εγκληματικοτητα που κυριαρχει στις μερες μας.'

    Αν αντιμαχομαστε μονο και μονο για αυτο τοτε μονολεκτικα και τελειωτικα θα απαντησω οτι ΝΑΙ σε συντριπτικο αριθμο περιπτωσεων σου ανεβαζει την αυτο πεπεοιθηση και δεν δεχομαι διαφορετικη αποψη γιατι εχουν περασει απο τα χερια μου πολλοι αρχαριοι και ειδα πως εξελιχθησαν.Δεν ειμαι 'περαστικος' στις πολεμικες τεχνες.
    Απεναντι στην ενοπλη εγκληματικοτητα αν μιλαμε για μαχαιρι ΝΑΙ εχει λυσεις η εφαρμογη των πολεμικων τεχνων.Για οπλο δεν θα μιλησω γιατι ειναι βλακωδες να αναρωτιεται καποιος αν μπορω να κανω κατι απεναντι σε σφαιρες.Σε μαχαιρι ομως μπορω και καλυτερα να μην το κρατας στα χερια σου μπροστα μου...
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  6. #156
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-04-09
    Location
    .
    Posts
    60

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by kusta80
    Απεναντι στην ενοπλη εγκληματικοτητα αν μιλαμε για μαχαιρι ΝΑΙ εχει λυσεις η εφαρμογη των πολεμικων τεχνων.Για οπλο δεν θα μιλησω γιατι ειναι βλακωδες να αναρωτιεται καποιος αν μπορω να κανω κατι απεναντι σε σφαιρες.Σε μαχαιρι ομως μπορω και καλυτερα να μην το κρατας στα χερια σου μπροστα μου...
    </blockquote id=quote>
    Μπορεί όμως στην άλλη τσέπη να έχει και όπλο. Και δες τι θα γίνει :
    http://www.zougla.gr/news.php?id=42649

    Τέλος , καμία πολεμική τέχνη δεν πρέπει να μιλά για μαχη εναντιον μαχαιριων, πολλαπλων αντιπαλων και πολυβολων. Για μενα ειναι ακυρη και μονο που διατεινεται κατι τετοιο.

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by kusta80
    εχουν περασει απο τα χερια μου πολλοι αρχαριοι και ειδα πως εξελιχθησαν.Δεν ειμαι 'περαστικος' στις πολεμικες τεχνες.
    </blockquote id=quote>
    Τι είδες σε αυτούς που πέρασαν από τα χέρια σου;
    Ηρθαν ψαρωμένοι και έγιναν τι; Πιο ομιλιτικοι; Με μεγαλυτερο θαρρος στις γυναικες; εκαναν ευτυχισμενη οικογενεια;

    Φιλε μου η πολεμικη τεχνη δεν ειναι ψυχοθεραπεια.
    Η βασικη αρχη που κυριαρχει τον στιβο, το μπασκετ, το ποδοσφαιρο κτλ ειναι η εξης :
    Πετυχαινοντας στοχους, αρχιζεις και πιστευεις οτι μπορεις να ξεπερασεις εμποδια. Αυτο υπαρχει σε ολα τα αθληματα και σιγουρα σε βοηθα, αλλα δεν υποκαθιστα την ψυχαναλυση, και επιπλεον δεν ειναι μονο προνομιο της πολεμικης τεχνης. Αυτο εινα ιπρονομιο ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥ BODY BUILDING (κιλά , πρόοδος step by step κτλ).

    Τεσπα...

  7. #157
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    22-04-09
    Location
    .
    Posts
    87

    Default

    οποτε το προβλημα σου ειναι μονο για την ενοπλη μαχη αν καταλαβα... τοτε μπαινουμε σε αλλο σχεδον θεμα συζητησης....το οποιο το εχουμε ψιλοαναλυσει σε παρομοια θεματα εδω, αν θες ψαξε.
    Αυτο περι αυτοπεπιθησης, θα διαφωνισω 100% μαζι σου. Αν δεν σου δωσει η πολεμικη τεχνη αυτοπεπιθηση ποιος θα σου δωσει το μπαλετο? Πλακα μας κανεις? Οταν εισαι μεσα σε μια σοβαρη σχολη και βλεπεις οτι σε μαχη full contact επειδη ξερεις και εχεις ασχοληθει χρονια, εισαι γρηγορος, δυνατος και εχεις μαθει τεχνικες που δουλευουν τα βασεις με βαρυτερους και πιο ογκοδεις απο σενα, τοτε τι αποκτας εκτος απο αυτοπεποιθηση? για πες μου. Για τους αγωνες και τα μεταλλια αστο, αλλο οι αγωνες και αλλο ο δρομος, και επισης αλλο και τα μεταλλια, αλλο να παλευεις με κανονες και κατηγοριες και αλλο να παλευεις στο δρομο.

    Αφου εχεις κανει καποια πολεμικη τεχνη, πες μας και εμας ποια τεχνη εκανες και ποσο, τουλαχιστον καποια χαρακτηριστικα, διοτι αν μου πεις οτι εκανες tai chi 1,5-2 χρονια, τοτε καλυτερα να μην συζηταμε για αυτοπεποιθηση, αλλα για το που θα πας να δεις η να κανεις ωστε να σου αλλαξει η γνωμη.

    Α και αυτο για τα club, ποιοι περιεργοι απωθουνται απο τους μπραβους??? ποιες κλωτσιες σε club??? που ζεις στο Miami?? μηπως βλεπεις πολλες ταινιες? και στο πιο super face control μαγαζι της Αθηνας (να μην πω ονομα) εχουν γινει καυγαδες για λογους τσαμπουκα για να δειχτει καποιος και να το παιξει κατι, helloooo. Εχει γεμισει ο τοπος τσαμπουκαδες και μαγκες wannabe. Ζεις και δυτικα προαστια λες, μηπως μενεις κανενα Κεφαλλαρι ή Μαρουσι που εκει τσακώνονται οι περισσοτεροι χύνοντας ενα ποτηρι με ποτο στο τραπεζι του αλλου? Επισης ποσο χρονων εισαι τελικα? σε αλλο θεμα διαβασα αλλη ηλικια.
    KATW TA IDIOTIKA PANEPISTHMIA KAI TA KWLOKOLEGIA!

    ME $$$ DEN PREPEI NA PAIRNEIS PTYXIA!

  8. #158
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    22-04-09
    Location
    .
    Posts
    87

    Default

    "Μπορεί όμως στην άλλη τσέπη να έχει και όπλο. Και δες τι θα γίνει :
    http://www.zougla.gr/news.php?id=42649

    Τέλος , καμία πολεμική τέχνη δεν πρέπει να μιλά για μαχη εναντιον μαχαιριων, πολλαπλων αντιπαλων και πολυβολων. Για μενα ειναι ακυρη και μονο που διατεινεται κατι τετοιο."

    στο παρακατω βιντεο μπορεις να δεις τι λυση υπαρχει, η οποια οπως φενεται δουλευει:
    http://www.youtube.com/watch?v=WhxbYTMNMxo
    KATW TA IDIOTIKA PANEPISTHMIA KAI TA KWLOKOLEGIA!

    ME $$$ DEN PREPEI NA PAIRNEIS PTYXIA!

  9. #159
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-05-09
    Location
    rethymno-ioannina, Greece.
    Posts
    9

    Default

    qwuytru1 1 exw katalabei... i fovase kai tremeis san ton psari kateuthian i apla eisai tis ideas tou feugatou h mana den eklapse pote..

    psit palikari pou oi P.T dn aksizoun balta me Thai Boxer (Muay Thai) kai ela na mou peis poso se ponese. (ama mporeis na grapseis)

    egw kanw muay thai kai exw dei polla ase.. twra.. ase sou lew

    eimai sigouros oti dn exeis asxolithi me P.T

    kusta80 :D eixes arxisei kai sto forums.gr 1 thema to 2004 ama to parakalouthis exei mazepsei panw apo 450 posts :) to pio prosfato post einai apo extes :D
    train as you will fight, because you will fight as you have trained". Muay Thai 4ver

  10. #160
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by eidikos



    kusta80 :D eixes arxisei kai sto forums.gr 1 thema to 2004 ama to parakalouthis exei mazepsei panw apo 450 posts :) to pio prosfato post einai apo extes :D
    </blockquote id=quote>
    Γραψε με ελληνικα, ειναι κανονας του φορουμ και μας βοηθας να διαβασουμε οσα λες ;)
    btw, εγω πρεπει να το ειχα ανοιξει εκεινο το θεμα! :Ρ Και ηταν η πρωτη μου συνομιλια με τον Κusta80, που ειχε ενα αβαταρ με ενα μπλε καρτουν, η κατι τετοιο!
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  11. #161
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Giorgos18

    ασχετο,εσυ achillezzz τι πολεμικη τεχνη κανεις και για ποσο καιρο?
    </blockquote id=quote>

    Ειμαι 18, κανω tae kwon do wtf και itf 14 χρονια. muay thai κανω 4 χρονια, και τη μεθοδο defendu αλλα 4.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  12. #162
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by eidikos



    kusta80 :D eixes arxisei kai sto forums.gr 1 thema to 2004 ama to parakalouthis exei mazepsei panw apo 450 posts :) to pio prosfato post einai apo extes :D
    </blockquote id=quote>
    Κατι θυμαμαι τωρα που το λες.Εχω να ασχοληθω με το συγκεκριμενο φορουμ απο τοτε, γιατι μετα ανακαλυψα τουτο εδω!!![:-angel]
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  13. #163
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    qwuytru1 λυπαμαι που το λεω, αλλα δεν εχεις ιδεα απο πολεμικες τεχνες και αυτοαμυνα.
    Φυσικα και ασκουνται σε αυτοαμυνα σε ροπαλα, μαχαιρια, ραβδια κλπ! Το σοβαρο λαθος εδω ειναι οτι πολλες σχολες εκπαιδευονται χωρις ρεαλισμο σε αυτες τις τεχνικες. Βιβλια οπως του rex applegate (του 1943) "kill or get killed", το επισης παρα πολυ καλο "Cheap Shots, Ambushes, and Other Lessons" του Marc Animal MacYoung, και τελος του eyal yalinov το "Krav Maga, Abwehr bewaffneter Angriffe" (αναφερω αυτα γιατι ειναι προσβασιμα απ'το ιντερνετ) μπορουν να σου δωσουν μια μικρη πρωτη εικονα για το πως ειναι η ρεαλιστικη εξασκηση σε αυτα.
    Στην πραγματικοτητα 2 ειναι οι περιπτωσεις. 1 να τρεμουν το μαχαιρι και 2 να θεωρουν οτι δεν ειναι τιποτα. Λαθος προσεγγισεις και οι 2. Το μαχαιρι ειναι μια προεκταση του αντιπαλου σου. Τιποτα παραπανω τιποτα παρακατω. Σκοτωνει αν σε βρει τη λαθος στιγμη στο λαθος σημειο γιαυτο κατι πρεπει να κανεις. Αλλα ειναι μεγαλο λαθος των ανιδεων να θεωρουν οτι ενας ανθρωπος με ενα μαχαιρι στο χερι ειναι υπερηρωας ατρομητος και αυθαρτος. Στην πραγματικοτητα ενας ενεκπαιδευτος ανθρωπος με ενα μαχαιρι στο χερι, το μονο που κανει ειναι να κουναει το μαχαιρι περα δωθε σαν σημαια.
    Εισαι υπερβολικα ισοπεδωτικος.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  14. #164
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by kusta80

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by eidikos



    kusta80 :D eixes arxisei kai sto forums.gr 1 thema to 2004 ama to parakalouthis exei mazepsei panw apo 450 posts :) to pio prosfato post einai apo extes :D
    </blockquote id=quote>
    Κατι θυμαμαι τωρα που το λες.Εχω να ασχοληθω με το συγκεκριμενο φορουμ απο τοτε, γιατι μετα ανακαλυψα τουτο εδω!!![:-angel]
    </blockquote id=quote>
    μια απ'τα ιδια. Με μια μικρη σταση σε ενα απαισιο του mens health. Αλλα ευτυχως με μαζεψε ο ικαμακ. Αντε τερμα με τα off topic :)
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  15. #165
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-04-09
    Location
    .
    Posts
    60

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by technics
    Αν δεν σου δωσει η πολεμικη τεχνη αυτοπεπιθηση ποιος θα σου δωσει το μπαλετο? Πλακα μας κανεις? Οταν εισαι μεσα σε μια σοβαρη σχολη και βλεπεις οτι σε μαχη full contact επειδη ξερεις και εχεις ασχοληθει χρονια, εισαι γρηγορος, δυνατος και εχεις μαθει τεχνικες που δουλευουν τα βασεις με βαρυτερους και πιο ογκοδεις απο σενα, τοτε τι αποκτας εκτος απο αυτοπεποιθηση?

    Αν η αυτοπεποιθηση εξαρτιοταν απο τα ανωτερω, τοτε οι πρωταθλητες της παλης, του mma, των π.τ. θα ηταν οι πιο σιγουροι ανθρωποι στον κοσμο.

    </blockquote id=quote>
    H αυτοπεποιθηση ενος ανθρωπου εξαρταται απο τη σωματικη του διαπλαση και τις μαχητικες του ικανοτητες κατα τη γνωμη σου;
    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by technics
    αλλο οι αγωνες και αλλο ο δρομος</blockquote id=quote>
    Εχω περασει απο απειρους δρομους και ποτε δεν εχω παλεψει / πλακωθει.
    Αν μου την πεσουν ληστες, απλα θα δωσω τα λεφτα που εχω πανω μου (20-30 ευρω). Που την ειδες την παλη στο δρομο λοιπον; Τοσα χρονια δε μου εχει συμβει. Εσενα δε ξερω τι περιστατικα σου εχουν συμβει- εγω κρινω απο εμενα.

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by technics
    και στο πιο super face control μαγαζι της Αθηνας (να μην πω ονομα) εχουν γινει καυγαδες για λογους τσαμπουκα για να δειχτει καποιος και να το παιξει κατι, helloooo.</blockquote id=quote>
    Ακριβως - για να γινει ενας καυγας χρειαζεται να προκαλεσεις ή / και να ανταποκριθεις στην προκληση. Ουτε σε μενα ουτε στην παρεα μου, ουτε σε πολυ κοσμο δεν εχει τυχει καυγας. Εγω κρινω απο δικες μου εμπειριες. Καυγα εχω δει, αλλα δεν εχω ζησει. Γιατι ξερω να συμπεριφερομαι. Δε θα επαναλαβω τα ιδια. Ισως εχουμε αλλο χαρακτηρα και εσυ αντλεις ικανοποιηση απο την παλη στο δρομο ή πικαρεσαι με το παραμικρο.
    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by technics
    Εχει γεμισει ο τοπος τσαμπουκαδες και μαγκες wannabe. Ζεις και δυτικα προαστια λες, μηπως μενεις κανενα Κεφαλλαρι ή Μαρουσι που εκει τσακώνονται οι περισσοτεροι χύνοντας ενα ποτηρι με ποτο στο τραπεζι του αλλου?
    </blockquote id=quote>
    Τα εχεις χαμενα τελειως φιλε. Σου ειπα εχεις χαρακτηρα που πικαρεται ευκολα. Αν τα βλεπεις ολα τοσο μουντα με 'τυπαδες' κτλ... Εγω δε μπαινω στη φαση να επικρινω αλλους. Κοιτω εμενα, περνω καλα με τη παρεα και τη κοπελια μου και δεν μπλεκω. Αν καποιων η παρεα με ενοχλει απλα φευγω.

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by eidikos
    psit palikari pou oi P.T dn aksizoun balta me Thai Boxer (Muay Thai) kai ela na mou peis poso se ponese. (ama mporeis na grapseis)</blockquote id=quote>
    Εισαι πολυ λιγος ρε φιλε... Ακου λεει πλακωσου... λες και ειμαστε γυμνασιο κανεις...

    Και για πιο λογο να πλακωθω με εναν Thai Boxer? Εχω να χωρισω κατι μαζι του;

    Μην ξεχνας οτι ενας THai Boxer οπως και γενικα οι πρωταθλητες πολεμικων τεχνων, αποφευγουν να πλακωνονται για επιδειξη δυναμης . Θα πλακωθουν μονο αν τους προκαλεσει καποιος. Εγω λοιπον δεν προκαλω ουτε τον Thai Boxer, ουτε κανεναν αλλον. Γιατι δεν εχω αναγκη να το παιξω κομάντο και ράμπο...
    Τραβα πλακωσου εσυ φιλαρακο. Και με τετοια μυαλα , αποδεικνυεις την αυτοπεποιθηση που κερδισες στο m.t. Ετσι αγορι μου... Εσυ θα προχωρας στο δρομο και θα κοιτας διαρκως αλλους αντρες και θα σκεφτεσαι μεσα σου "αυτο τον εχω; " , "αυτον σιγουρα τον εχω". Καλα μυαλα.

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Achillezzz
    Ειμαι 18, κανω tae kwon do wtf και itf 14 χρονια. muay thai κανω 4 χρονια, και τη μεθοδο defendu αλλα 4.
    </blockquote id=quote>
    Ρε φιλαρακι οπως γραφεις εδω , πειστηκα οτι ησουν κανας πενηντατης που εχει φαει με το κουταλι τις π.τ. Προσγειωσου λιγο...


    ============================
    Ενας πραγματικος γνωστης πολεμικων δεν πλακωνεται στο δρομο και δεν προκαλει. Σε ενα μπαρ αυτος που λετε οτι θα προκαλεσει , δεν ειναι γνωστης πολεμικης τεχνης. Επομενως μπορεις να τον απωθησεις χωρις γνωση π.τ.

  16. #166
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    Η τελευταια παραγραφος που εγραψες ειναι πολυ λαθος και θα σου πω γιατι.Οπως και ο ιδιος παραδεχεσαι αλλα και με βαση την στατιστικη μεσα στους χωρους των πολεμικων τεχνων υπαρχουν ολων των ειδων οι τυποι.Ετσι,υπαρχουν και αυτοι που ειναι νταηδες και θα βγουν για να πλακωθουν.Εχω γνωρισει τετοιο ατομο και τελικα τον απομονωσαμε απο τη σχολη,αλλα απ'οτι εμαθα συνεχισε αλλου με εναν περισσοτερο ανεκτικο δασκαλο.Οποτε μην αποκλειεις την πιθανοτητα να σε προκαλεσει καποιος τετοιος.
    Επισης φιλικα θελω να σου πω οτι εισαι απολυτος σε οτι λες μονο και μονο επειδη....δεν συνεβει σε σενα.Μαθε να ακους και εμπειριες αλλων,ισως μαθεις καποιοα πραγματα.Ισως καποια μερα9το απευχομαι με ολη μου τη δυναμη)να σου τυχει μια στραβη.Τοτε ισως μας θυμηθεις.Το οτι δεν ετυχε σε σενα στραβη δεν σημαινει οτι δεν τυχαινει και στα υπολοιπα 6 δις ανθρωπων.
    Ο eidikos σου ειπε να πλακωθεις με καποιον με την εννοια του να δεις απο πρωτο χερι αν δουλευουν οι πολεμικες τεχνες και συ αμεσως να τον ...φας.Ημαρτον....
    Αυτα που λεει ο Αχιλλεας για το μαχαιρι ισχυει.Καποιος με μαχαιρι που δεν ξερει να το χρησιμοποιησει εχει μεγαλο μειονεκτημα σε σχεση με καποιον που ξερει πολεμικες τεχνες.Εχει μονο ενα οπλο και το μυαλο του επικεντρωνεται στο πως θα χρησιμοποιησει αυτο το ενα ,μοναδικο οπλο.Εγω εχω χερια,αγκωνες,ποδια,γονατα,κεφαλι και καλυτερα να μην με πλησιασει στο 1,5 μετρο καποιος με μαχαιρι.It's so simple...
    Αν γινει πραγματικοτητα το στικι που προτεινα να δημιουργηθει με πιθανες αποκρουσεις σε πιθανες επιθεισεις ισως τοτε δεις ποσο απλο ειναι να αντιμετωπισεις καποιον αδαη.Σε 5-10 δευτερα τον εχεις ριξει ανικανο να σου κανει κατι....Απλα πραγματα.
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  17. #167
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-04-09
    Location
    .
    Posts
    60

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by kusta80

    Οπως και ο ιδιος παραδεχεσαι αλλα και με βαση την στατιστικη μεσα στους χωρους των πολεμικων τεχνων υπαρχουν ολων των ειδων οι τυποι.Ετσι,υπαρχουν και αυτοι που ειναι νταηδες και θα βγουν για να πλακωθουν.Εχω γνωρισει τετοιο ατομο και τελικα τον απομονωσαμε απο τη σχολη,αλλα απ'οτι εμαθα συνεχισε αλλου με εναν περισσοτερο ανεκτικο δασκαλο.Οποτε μην αποκλειεις την πιθανοτητα να σε προκαλεσει καποιος τετοιος.</blockquote id=quote>
    Εγω δε θα ανταποκριθώ στην πρόκλησή του.. Απλά..
    Δηλαδη με πιο τροπο να με προκαλεσει ; Οδηγω πολλες φορες και κανω και λαθη στην οδηγηση και ακουω μπινελικια. Αυτα τα λες προκλησεις εσυ; εγω απλα τα αγνοω, και ζητω και συγνωμη για την οδηγικη συμπεριφορα μου οταν κανω λαθος.

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by kusta80
    Το οτι δεν ετυχε σε σενα στραβη δεν σημαινει οτι δεν τυχαινει και στα υπολοιπα 6 δις ανθρωπων.</blockquote id=quote>
    Φιλε μου εγω κατανοω την αιτια που δεν μου συνεβη το κακο. Ειναι επιλογη μου που δεν εχω εμπλακει σε καυγα και ξυλο, ειναι επιλογη μου που δεν εχω φαει γονατια είναι επιλογη μου. Ναι πιστευω οτι οσοι μπλεκονται σε καυγα, με τον ενα ή αλλο τροπο συμβαλλουν στην τελεση του. Και οταν λεω συμβαλλουν , εννοω οτι θα μπορουσαν χωρις να εχουν ταπεινωθει φυσικα, να τον αποφυγουν.

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by kusta80
    Ο eidikos σου ειπε να πλακωθεις με καποιον με την εννοια του να δεις απο πρωτο χερι αν δουλευουν οι πολεμικες τεχνες </blockquote id=quote>
    Εισαι με τα καλα σου ρε φιλε; Τι εννοεις να σου πω αν δουλευουν οι πολεμικες τεχνες; Ειπα εγω οτι οι κλοτσιες ενος αθλουμενου δεν πονανε ή ειπα εγω οτι οι λαβες της παλης υποταγης δεν πνιγουν και δεν εξαρθρωνουν; Μην τα μπερδευεις ...

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by kusta80
    Εγω εχω χερια,αγκωνες,ποδια,γονατα,κεφαλι και καλυτερα να μην με πλησιασει στο 1,5 μετρο καποιος με μαχαιρι.It's so simple...</blockquote id=quote>
    Φιλε μου απεναντι σε μαχαιρια ακομα και οι εκπαιδευτες μαχαιριων, συνιστουν αποφυγη... Διοτι ενας που θα ερθει σε σενα με μαχαιρι θα θελει το κινητο σου. Ε δωστο βρε αδερφε... Το γιο του γιαννιτση τον εχεις ακουστα; ενος πρωην υπουργου... Τουρθε ενας με μαχαιρ για να του παρει τα λεφτα πουχε στην τσεπη του (100-200 ευρω θαταν σε αναλογιες σημερινες) και το ρολοι του... ε και αντισταθηκε.. Και τωρα δυστυχως δεν ειναι πια μαζι μας...

    --- -------- -----
    Δεν μπορεις να ξερεις αν ο αντιπαλος σου ειναι καλος στο μαχαιρι ή οχι... Μπορει ναναι κατα συρροη δολοφονος , μπορει ναναι πρεζονι. Το ρισκαρεις;;; Παιζειςμ ε τη ζωη σου για ενα κινητο;
    Δεν υπαρχουν 'ζωνες' στο δρομο. Δεν ξερεις τι ειναι ο αλλος. Αν στην γωνια κρυβεται ο συνεργος του με το οπλο... Γι αυτο σου λεω.. μην παιζεις με τη φωτια... Κανε την πολεμικη σου τεχνη, και μεινε εκει... Τα αλλα ειναι αμπελοφιλοσοφιες επιπεδου γυμνασιου ("αν γινει αυτο , θα τον χτυπησω, α του κανω γυριστη κλοτσια. Τον αλλον τον εχω στο 1.5 μετρο κτλ"). Δηλαδη μια διαρκη προσπαθεια επιδειξης των ικανοτητων... Φιλικα παντα και δεν το λεω προσωπικα .

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by kusta80
    Αν γινει πραγματικοτητα το στικι που προτεινα να δημιουργηθει με πιθανες αποκρουσεις σε πιθανες επιθεισεις ισως τοτε δεις ποσο απλο ειναι να αντιμετωπισεις καποιον αδαη.Σε 5-10 δευτερα τον εχεις ριξει ανικανο να σου κανει κατι....Απλα πραγματα.
    </blockquote id=quote>
    Ναι ρε φιλε, πιο απλα δε γινονται. Κοψε τις ταινιες ρε. Εδω παιζεις με τη ζωη σου... Πολλαπλοι αντιπαλοι, οπλα κτλ ειναι η σημερινη ενοπλη εγκληματικοτητα... Μην τα βλεπεις τοσο απλα σαν μικρο παιδι. Φιλικα.

  18. #168
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by qwuytru1


    Ρε φιλαρακι οπως γραφεις εδω , πειστηκα οτι ησουν κανας πενηντατης που εχει φαει με το κουταλι τις π.τ. Προσγειωσου λιγο...

    </blockquote id=quote>

    Τωρα να το παρω ως κομπλιμεντο το οτι με περασες για 50αρη η να στεναχωρηθω; [:-bouncy]
    thnx αλλα παταω γερα στα ποδια μου. Επειδη διαφωνω μαζι σου δε σημαινει οτι ειμαι και στα ουρανια.
    Στο θεμα μας.

    Τελικα δεν καταλαβα; Αρχισες να εκτιμας τους thai boxers; Απο τη μια τις θεωρεις αχρηστες τις π.τ. για μαχη, απο την αλλη, γιατι δε δοκιμαζεις sparring να πειστεις; Τελικα υπαρχουν πραγματικοι γνωστες πολεμικων τεχνων; Δεν ειναι ολα marketing;

    Εγω επιμενω πως ο,τι λες το λες απο αγνοια. Οταν δεν γνωριζει καποιος ενα αντικειμενο... Δεν ειναι τυχαιο παντως που ο αντιλογος σου περιλαμβανει πολλες προσωπικες επιθεσεις.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  19. #169
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    Καλα φιλε δεν ξανα ασχολουμαι.Πιο ξεροκεφαλο εδω μεσα λιγους εχουμε δει.Εχεις την αποψη σου και προκειμενου να την περασεις μας βγαζεις αδαεις,μικρα παιδια και απολιτιστους και δεν ξερω γω τι αλλο θα σκαρφιστεις προκειμενου να αποδειξεις αυτο που θελεις.
    Αλλα δεν εχω καταλαβει ΓΙΑΤΙ προσπαθεις να το αποδειξεις το αναποδεικτο....Τες πα.Καλη συνεχεια στη ζωη σου και ευχομαι ΠΟΤΕ να μην βρεθεις σε ασχημη θεση.Ισως ετσι σπασεις τα στατιστικα και για μια ζωη πιστευεις αυτα που λες.Δωστε θαρρος στους εγκληματιες!!!οτι μας ζητησετε θα σας το δωσουμε no questions asked!!!
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  20. #170
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    qwuytru1 το "ειναι επιλογη μου" ειναι τραγικο επιχειρημα. Ειναι σα να λες οτι δε θα τρακαρω ποτε στη ζωη μου επειδη οδηγω συνετα. Εσυ μπορει να οδηγεις συνετα ο αλλος ομως αμα καρφωθει πανω σου δε μπορεις να κανεις τιποτα! Και φυσικα δε θα φταις.
    Κατ'αναλογια το ιδιο συμβαινει. Εισαι σωστος στη συμπεριφορα σου και αποφευγεις ενα πολυ μεγαλο αριθμο περιστατικων. Μπορει να μη σου συμβει ποτε ενας τσακωμος. Οπως μπορει και να μη τρακαρεις ποτε. Ομως δεν μπορεις ποτε να ξερεις απο πριν.

    Ενας που ξερει να δουλευει το μαχαιρι φενεται. Οι ανιδεοι το εχουν προτεταμενο μπροστα σαν σημαια. Εαν δεις ανθρωπο να εχει το μαχαιρι μαζεμενο πισω, κοντα στο σωμα του, ξερεις οτι εχεις να κανεις με γνωστη. Ολοι οι γνωστες εκει το κρατανε. Και εχουν δικιο, εχει πολλα πλεονεκτματα αυτη η σταση με το μαχαιρι κοντα στο σωμα σου, με μαζεμενο χερι. Να ενας τροπος για να αναγνωρισεις αν ξερει ο αλλος η οχι. Φυσικα υπαρχουν πολλοι αλλοι. Συμφωνουμε οτι δεν ειναι και η καλυτερη να σκασει μυτη ο αλλος με μαχαιρι, αλλα δεν κραταει και πυρηνικο οπλο. Δεν ειναι ουτε ασπρο ουτε μαυρο. Στη μεση καπου ειναι.

    qwuytru1 ποιος σου ειπε οτι οι πολλαπλοι αντιπαλοι ειναι σιγουρα οι νικητες; Εχεις υποψην σου οτι οι πεζοναυτες διδασκονται τετοιου ειδους καταστασεις; Εαν μπορουσα θα ανεβαζα το textbook που δινεται στους πεζοναυτες των ΗΠΑ σχετικα με την αοπλη μαχη(και εχει μεσα και τα μαχαιρια που τοσο αγαπας, και τα πιστολια και τους πολλους αντιπαλους) αλλα ειναι 5-6 ΜΒ και δεν ανεβαινει.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  21. #171
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by kusta80

    Καλα φιλε δεν ξανα ασχολουμαι.Πιο ξεροκεφαλο εδω μεσα λιγους εχουμε δει.Εχεις την αποψη σου και προκειμενου να την περασεις μας βγαζεις αδαεις,μικρα παιδια και απολιτιστους και δεν ξερω γω τι αλλο θα σκαρφιστεις προκειμενου να αποδειξεις αυτο που θελεις.
    Αλλα δεν εχω καταλαβει ΓΙΑΤΙ προσπαθεις να το αποδειξεις το αναποδεικτο....Τες πα.Καλη συνεχεια στη ζωη σου και ευχομαι ΠΟΤΕ να μην βρεθεις σε ασχημη θεση.Ισως ετσι σπασεις τα στατιστικα και για μια ζωη πιστευεις αυτα που λες.Δωστε θαρρος στους εγκληματιες!!!οτι μας ζητησετε θα σας το δωσουμε no questions asked!!!
    </blockquote id=quote>
    +1 ναι οντως, το κουρασαμε πολυ.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  22. #172
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-04-09
    Location
    .
    Posts
    60

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Achillezzz
    Τωρα να το παρω ως κομπλιμεντο το οτι με περασες για 50αρη η να στεναχωρηθω;
    thnx αλλα παταω γερα στα ποδια μου. Επειδη διαφωνω μαζι σου δε σημαινει οτι ειμαι και στα ουρανια.
    </blockquote id=quote>
    Ηθελα να πω οτι μιλάς πολυ ωραια για την ηλικια σου και δειχνεις φιλοσοφημενος ομως εισαι αρκετα νεος για να δειχνεις τοσο σιγουρος για οσα διατεινεσαι. Ασε και ενα ανοιχτο παραθυρακι για αυτα που σου λεω.
    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Achillezzz
    Τελικα δεν καταλαβα; Αρχισες να εκτιμας τους thai boxers; Απο τη μια τις θεωρεις αχρηστες τις π.τ. για μαχη, απο την αλλη, γιατι δε δοκιμαζεις sparring να πειστεις; Τελικα υπαρχουν πραγματικοι γνωστες πολεμικων τεχνων; Δεν ειναι ολα marketing;</blockquote id=quote>
    Φιλε μου μηπως δεν με προσεχεις τι λεω; Θεωρω το thai boxing και καθε πολεμικη τεχνη ως ενα τεραστιο φιλοσοφικο συστημα με βαθιες ριζες αιωνες πισω. Ειναι σαν να με ρωτας αν η ξυφασκια ειναι αχρηστη ή ο μαραθωνιος αν ειναι αχρηστος. Η χρησιμοτητα τους ειντην υγεια, για τη μειωση του στρες, για ενα χομπυ που θα σε χαλαρωνει κτλ. Αλλα για την συγχρονη ενοπλη εγφκληματικοτητα η βοηθεια που προσδιδουν κατα τη γνωμη μου ειναι μηδαμινη. Προσεξε - δε μιλω για καυγαδες τυπου λυκειου οπου πιανονται τα παιδια μεταξυ τους και πλακωνονται για ψιλου πηδημα (πχ ενας κοροιδευει καποιον και ο καποιος επιτιθεται).
    Σαφως σε τετοιους ειδους one on one μαχες , οι π.τ. σχεδον παντα επισφραγιζουν τη νικη. Αλλα θεωρω ανουσιο να παω να μαθω π.τ. για να πλακωνομαι με τους γειτονες μου... Διοτι εγω απεναντι σε ληστες δε θα κανω π.τ. ακομα και να την ξερω. Εσυ κανε..

    Αυτο λεω τοση ωρα.

    Εγραψα μια αλλη αποψη , οτι

    1. Η εγκληματικοτητα ειναι ενοπλη και πολλαπλων αντιπαλων , αρα οι π.τ. δε βοηθανε.

    2. Η αυτοπεποιθηση ενος ανθρωπου δεν εξαρταται απο το ποσο μυικο ογκο εχει και απο τις μαχητικες του ικανοτητες. Αλλιως οσοι δεν ειχαν ουτε μυες ουτε ξεραν μαχητικη τεχνη , τοτε δε θα ειχαν αυτοπεποιθηση. Το να διατεινεται κανεις κατι τετοιο ειναι παντελως αναληθες λοιπον.

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Achillezzz
    qwuytru1 το "ειναι επιλογη μου" ειναι τραγικο επιχειρημα. Ειναι σα να λες οτι δε θα τρακαρω ποτε στη ζωη μου επειδη οδηγω συνετα.</blockquote id=quote>
    Οσες φορες εχω τρακαρει ειναι επειδη ΕΓΩ δεν προσεχα. Καταλαβες;
    <blockquote id=quote>Quote:
    Originally posted by Achillezzz
    Εσυ μπορει να οδηγεις συνετα ο αλλος ομως αμα καρφωθει πανω σου δε μπορεις να κανεις τιποτα! Και φυσικα δε θα φταις.</blockquote id=quote>
    Ξερεις τι σημαινει αντανακλαστικα; Εχω αποφυγει τύπο που ερχεται κατα πανω μου. Μια φορα ομως που σκεφτομουν μια γκομενα δεν τα καταφερα.. Αλλα ευτυχως δεν ηταν τπτ σοβαρο.
    Αν εισαι συγκεντρωμενος, και σε καλη ψυχικη υγεια τοτε εκμηδενιζεις σχεδον τις πιθανοτητες.


    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Achillezzz
    Ενας που ξερει να δουλευει το μαχαιρι φενεται. Οι ανιδεοι το εχουν προτεταμενο μπροστα σαν σημαια. Εαν δεις ανθρωπο να εχει το μαχαιρι μαζεμενο πισω, κοντα στο σωμα του, ξερεις οτι εχεις να κανεις με γνωστη. Ολοι οι γνωστες εκει το κρατανε.</blockquote id=quote>
    Αχ φιλε μου, τα κανεις να φαινονται τοοοσο απλα. Δωστο το ρημαδι το κινητο ρε. Δωστο. Υπαρχουν και καποιοι που σε αγαπανε , καντο για αυτους.

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by kusta80
    Πιο ξεροκεφαλο εδω μεσα λιγους εχουμε δει.Εχεις την αποψη σου και προκειμενου να την περασεις μας βγαζεις αδαεις,μικρα παιδια και απολιτιστους </blockquote id=quote>
    Ετσι φιλε μου, ξεροκεφαλος ειμαι γιατι τελικα δεν καταφερες να με πεισεις. Το ιδιο εισαι και για μενα παντως, ξεροκεφαλος διοτι εμμενεις στην αποψη σου.

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by kusta80
    qwuytru1 ποιος σου ειπε οτι οι πολλαπλοι αντιπαλοι ειναι σιγουρα οι νικητες; Εχεις υποψην σου οτι οι πεζοναυτες διδασκονται τετοιου ειδους καταστασεις; Εαν μπορουσα θα ανεβαζα το textbook που δινεται στους πεζοναυτες των ΗΠΑ σχετικα με την αοπλη μαχη(και εχει μεσα και τα μαχαιρια που τοσο αγαπας, και τα πιστολια και τους πολλους αντιπαλους) αλλα ειναι 5-6 ΜΒ και δεν ανεβαινει.
    </blockquote id=quote>
    χαχαχαχα ρε φιλε, εκει που λεγαμε οτι τελικα τα οπλα και τους πολλαπλους δεν τα υπολογιζουμε, να εσυ τα εβαλες. Ε οχι φιλε μου, εγω δεν ειμαι πεζοναυτης των πολεων. Γινου εσυ.

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by kusta80
    ευχομαι ΠΟΤΕ να μην βρεθεις σε ασχημη θεση.Ισως ετσι σπασεις τα στατιστικα και για μια ζωη πιστευεις αυτα που λες.Δωστε θαρρος στους εγκληματιες!!!
    </blockquote id=quote>
    Το ιδιο ευχομαι και εγω για σενα. Και ολος ο κοσμος να ηξερε π.τ. οι εγκληματιες θα κανανε δουλεια διοτι εχουν οπλα και δρουν οργανωμενα (αλλιως η αστυνομια δε θα ειχε οπλα).
    Εαν εσυ πιστευεις το αντιθετο, μια ματια απο εκθεσεις της αστυνομιας θα σε πεισει - ή απλα παρακολουθηση της επικαιροτητας. Gone are the days ... που η νικη κρινοταν βασει της μυικης δυναμης και της αοπλης τεχνικης...

  23. #173
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-05-09
    Location
    rethymno-ioannina, Greece.
    Posts
    9

    Default

    qwuytru1 πραγματικα εισαι ασχετος με το θεμα για αυτο καλο ολους οσους συμμετεχουν σε αυτην τι συζητιση να μιν του δωσουμε αλλη συμασια ας γραφη της ασυρνατισιες του μονος του και και ας τι διαβαζει μονος του
    διασκεδαζη απο τιν αντιπαρεθεση που κανουμε..

    οσο γιατιν απαντηση στην εδωσε ο αχχιλεας (νομιζω :D)

    εισαι ασχετος στο θεμα οποτε δεν χριαζετε να σου απανταμε καν
    train as you will fight, because you will fight as you have trained". Muay Thai 4ver

  24. #174
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049

    Default

    Εκτος απο ολα τα αλλα που λες,και μονο που λες οτι αυτο που μαθαινουν στο FBI,στις ειδικες δυναμεις και σε bodyguard διασημων δεν ειναι αποτελεσματικο(δηλαδη το krav maga) ειναι ολοφανερο πως ο θεος ο ιδιος να κατεβει και να σου πει κατι αντιθετο με αυτο που πιστευεις δεν προκειται να σε πεισει γιατι εισαι τυφλωμενος.Οντως μη του δινετε σημασια..
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"

  25. #175
    Pumping Iron extremist's Avatar
    Join Date
    31-07-08
    Location
    ΧΑΝΙΑ, ΚΡΗΤΗ, Greece.
    Posts
    473

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by qwuytru1

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by kusta80
    Ποσο χρονων εισαι και που μεγαλωσες?
    </blockquote id=quote>
    32 αθηναίος γέννημα θρέμμα (δυτικά προάστια οχι βπ για να σε προλάβω). Σειρά σου τώρα.

    </blockquote id=quote>

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by qwuytru1

    Χαιρετώ όλες και όλους, και συγχαρητήρια για την εξαιρετική προσπάθειά σας και μπράβο και στους πρωταθλητές μας.

    Ειμαι 25 ετών, 1.76 73,5kg με διαλείμματα γυμναστικής στο παρελθόν
    </blockquote id=quote>

    [:-boring]
    Όλοι ζούνε δίχως τη παραμικρή υποψία , ενώ η αρρώστεια έχει αρχίσει να μας τρώει το πόδι Θα είναι αργά όταν θα ανακαλύψουν τη συνομωσία ,θα είναι αργά ότα θα βρισκόμαστε στο ξόδι!!

  26. #176
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-04-09
    Location
    .
    Posts
    60

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Giorgos18

    Εκτος απο ολα τα αλλα που λες,και μονο που λες οτι αυτο που μαθαινουν στο FBI,στις ειδικες δυναμεις και σε bodyguard διασημων δεν ειναι αποτελεσματικο(δηλαδη το krav maga)
    </blockquote id=quote>
    Αποτελεσματικο στο δρόμο;
    Να τα βάζω με όπλο και μαχαίρια; κάτι τόσο lethal που σκοπό έχει να σκοτώσει;
    Τι να σου πω φιλε... Μη τα δεχεσαι τοσο ακριτα επειδη το κανουν οι διασημοι μπλα μπλα μπλα... Για μενα ειναι επικινδυνο να λες οτι τα βαζεις με οπλα... Αποψη μου... Δεν μειωνεται ετσι το εγκλημα...

    Επισης και οι πολλαπλοι αντιπαλοι που λεει.. οκ αποψη μου.. Αλλα το εχεις δοκιμασει; ασε το FBI... Φιλε το FBI ειναι οπλισμενο με τη ντελευταια λεξη της τεχνολογιας... Τι σχεση εχει με τον απλο αοπλο πολιτη; Επισης οι μπραβοι διασημων φιλε εχουν και ΑΛΕΞΙΣΦΑΙΡΟ αλλα και ΟΠΛΟ μαζι τους... Καταλαβες; μην τα συγχεουμε ρε φιλε..

    Επειδη κατι σου πλασαρεται ως τετοιο , δε σημαινει οτι ειναι κιολας...


    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by eidikos
    πραγματικα εισαι ασχετος με το θεμα για αυτο καλο ολους οσους συμμετεχουν σε αυτην τι συζητιση να μιν του δωσουμε αλλη συμασια
    εισαι ασχετος στο θεμα οποτε δεν χριαζετε να σου απανταμε καν
    </blockquote id=quote>
    Ασχετος όχι, απλα διαφωνω μαζι σου και προφανως με βαφτιζεις ασχετο.. Ετσι ειναι φιλε ομως.. Και οσο για την εκκλιση σου ποσώς με ενδιαφέρει. Πολλοι που έχουν περάσει από το χώρο ασπάζονται την άποψή μου. Δεν ειμαι ο τελευταίος ούτε ο πρώτος και απλά ήθελα να γράψω τη γνώμη μου. Ο διάλογος προέκυψε στην πορεία και φυσικα ο,τι ειχα να πω το ειπα. Δεν υπαρχει λογος να επαναλαμβανομαι χωρις λογο.

    Τεσπα σκεψου ο,τι ειπωθηκε και στην πορεια μπορει να αρχισεις να βλεπεις τα πραγματα αλλιως. Cheers

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by extremist

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by qwuytru1

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by kusta80
    Ποσο χρονων εισαι και που μεγαλωσες?
    </blockquote id=quote>
    32 αθηναίος γέννημα θρέμμα (δυτικά προάστια οχι βπ για να σε προλάβω). Σειρά σου τώρα.

    </blockquote id=quote>

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by qwuytru1

    Χαιρετώ όλες και όλους, και συγχαρητήρια για την εξαιρετική προσπάθειά σας και μπράβο και στους πρωταθλητές μας.

    Ειμαι 25 ετών, 1.76 73,5kg με διαλείμματα γυμναστικής στο παρελθόν
    </blockquote id=quote>

    [:-boring]
    </blockquote id=quote>

    Η ηλικια δεν παιζει κανενα ρολο φιλε μου ...
    Και μονο που παραθετεις τετοιο post , εισαι λιγος..
    Σε ασοβαρες ερωτησεις που σκοπο εχουν να αποκαλυψουν την ηλικια του συνομιλητη απαντω μονο ασοβαρα. Γιατι σκοπο εχουν να μειωσουν το συνομιλητη βασει ηλικιας.

    Ειτε συμφωνεις ειτε οχι, μαθε να σεβεσαι το συνομιλητη σου. Καλα μυαλα.


    Tεσπα ας το ληξουμε εδω. Δεν εχουμε να χωρισουμε τπτ, απλα διαφωνουμε.

  27. #177
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    22-04-09
    Location
    .
    Posts
    87

    Default

    ναι απλα εισαι κολλημενος σε μια αποψη και δεν δεχεσαι το αντιθετο σαν γερος 100 χρονων.
    Μου φενεται σου απαντησα για επιθεσεις με οπλα-σφαιρες σε παραπανω ποστ μου.........μιας και αντικρουεις οποιαδηποτε φραση που περιεχει την λεξη "αποτελεσματικοτητα" οποτε εμεις την χρησιμοποιουμε.
    KATW TA IDIOTIKA PANEPISTHMIA KAI TA KWLOKOLEGIA!

    ME $$$ DEN PREPEI NA PAIRNEIS PTYXIA!

  28. #178
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    14-05-07
    Location
    aigaleo, athens, Greece.
    Posts
    247

    Default

    Στη δικη μου σχολη ομως προπονομαστε με πραγματικα οπλα. Στο sparring χρησιμοποιουμε πιστολια (tocaref), αλλα οταν εχουμε πολυ ορεξη μπορει να χρησιμοποιησουμε και τυφεκια (G3-A3). Μεχρι στιγμης εχω καποιους τραυματισμους, αφου εχω δεχτει δυο σφαιρες. Στο δρομο ομως δε μου τη βγαινει κανεις και η πολεμικη τεχνη που κανω ειναι η καλυτερη για τα σημερινα δεδομενα. Ειδες που υπαρχουν και καλες πολεμικες τεχνες;

  29. #179
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    Δεν ειχα σκοπο να ξαναποσταρω σε αυτο το τοπικ αλλα εχουμε να κανουμε με ενα ΨΕΥΤΗ....
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  30. #180
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Για μενα παιζει ρολο η ηλικια και για σενα οχι; :Ρ Αντε τερμα παιδες... Εγω δεν ξανασχολουμαι. Το θεμα δεν ειναι οταν εχεις προβλημα. Το θεμα ειναι οταν εχεις προβλημα και δε θελεις να το δεις.
    Χαιρετω.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler


 
Page 6 of 9 FirstFirst ... 23456789 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •