Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default drx9000 και κηλη δισκου

    εδω κ 10 μηνες αντιμετοπιζω ενα προβλημα προπτωσης-κηλης δισκου,φυσικα διεκοψα καθε ειδους ασκηση και υπο την επιβλεψη ενος αθλητιατρου ακολουθηση καποιες ασκησεις για 4 μηνες με τις οποιες ειδα μεγαλη διαφορα ,εως 80% μειωση του πονου.αρχισα σιγα σιγα γυμναστηριο αποφευγοντας οποιαδηποτε καθετε πιεση (σκουοτ,πιεσεις ωμων κτλ)για 3 μηνες ολα πηγαιναν καλα οι προπονησεις κτλ..λογο υποχρεωσαν διεκοψα το γυμναστηριο για 3 μηνες και την προηγουμενη βδομαδα ξαναξεκινησα..την 5η μερα αρχισαν παλι ενοχλησεις οι οποιες στην διαρκεια της μερα γινανε αφορητες.να μην πολυλογω αλλο..εψαξα στο ιντερνετ παντου για το αν μπορω να κανω κατι ωστε να γινω 100% καλα!γνωριζα οτι αυτο ειναι αδυνατον αλλα εψαξα..βρηκα ενα μηχανημα με πιστοποιηση fda που οπως διαβασε χρησιμοποιειτε σε πολυ μεγαλο βαθμο στην αμερικη και εγγυατε μεχρι και 100% θεραπεια.βρηκα την σελιδα την ελληνικα που αναφερει οσους γιατρους-φυσιοθεραπευτες εχουν το αναλογο μηχανημα και τον επισκευτηκα.υστερα απο αρκετη ωρα που συνομιλησαμε μου ειπε οτι η μονη λυση ειναι το μηχανηα αυτο το οποιο στοιχιζει για θεραπεια 1500ευρω.
    αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν εχει ψαξει καποιος που εχει αναλογο προβλημα και γενικα ειναι συνηθες για το συγκεκριμενο μηχανημα η αν εχει χρησιμοποιησει το drx9000.
    δινω μερικα λινκς:https://axiomworldwide.com/DRX9000.aspx
    το ελληνικ σαιτ:www.drs.gr

  2. #2
    Advanced Bodybuilder A_K_I_S's Avatar
    Join Date
    25-10-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,104

    Default

    Δεν έχω καμία ιδεά απο αυτα αλλα σου εύχομαι να αναρώσεις το δυνατόν ταχύτερο και να επανελθεις στις προπονήσεις.
    Να βγείς ποιό δυνατός απο αυτήν την δοκιμασία .....
    Κράτα γερα φίλε...
    Hellenic Skydivers

  3. #3
    Advanced Bodybuilder A_K_I_S's Avatar
    Join Date
    25-10-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,104

    Default

    Δεν έχω καμία ιδεά απο αυτα αλλα σου εύχομαι να αναρώσεις το δυνατόν ταχύτερο και να επανελθεις στις προπονήσεις.
    Να βγείς ποιό δυνατός απο αυτήν την δοκιμασία .....
    Κράτα γερα φίλε...
    Hellenic Skydivers

  4. #4
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    17-12-07
    Location
    .
    Posts
    55

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Nowitzki

    εδω κ 10 μηνες αντιμετοπιζω ενα προβλημα προπτωσης-κηλης δισκου,φυσικα διεκοψα καθε ειδους ασκηση και υπο την επιβλεψη ενος αθλητιατρου ακολουθηση καποιες ασκησεις για 4 μηνες με τις οποιες ειδα μεγαλη διαφορα ,εως 80% μειωση του πονου.αρχισα σιγα σιγα γυμναστηριο αποφευγοντας οποιαδηποτε καθετε πιεση (σκουοτ,πιεσεις ωμων κτλ)για 3 μηνες ολα πηγαιναν καλα οι προπονησεις κτλ..λογο υποχρεωσαν διεκοψα το γυμναστηριο για 3 μηνες και την προηγουμενη βδομαδα ξαναξεκινησα..την 5η μερα αρχισαν παλι ενοχλησεις οι οποιες στην διαρκεια της μερα γινανε αφορητες.να μην πολυλογω αλλο..εψαξα στο ιντερνετ παντου για το αν μπορω να κανω κατι ωστε να γινω 100% καλα!γνωριζα οτι αυτο ειναι αδυνατον αλλα εψαξα..βρηκα ενα μηχανημα με πιστοποιηση fda που οπως διαβασε χρησιμοποιειτε σε πολυ μεγαλο βαθμο στην αμερικη και εγγυατε μεχρι και 100% θεραπεια.βρηκα την σελιδα την ελληνικα που αναφερει οσους γιατρους-φυσιοθεραπευτες εχουν το αναλογο μηχανημα και τον επισκευτηκα.υστερα απο αρκετη ωρα που συνομιλησαμε μου ειπε οτι η μονη λυση ειναι το μηχανηα αυτο το οποιο στοιχιζει για θεραπεια 1500ευρω.
    αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν εχει ψαξει καποιος που εχει αναλογο προβλημα και γενικα ειναι συνηθες για το συγκεκριμενο μηχανημα η αν εχει χρησιμοποιησει το drx9000.
    δινω μερικα λινκς:https://axiomworldwide.com/DRX9000.aspx
    το ελληνικ σαιτ:www.drs.gr

    </blockquote id=quote>

    Nowitzki, έχω να ποστάρω πολύ καιρό στο φόρουμ και αυτό γιατί αναγκάστηκα πριν πολύ καιρό να κόψω το γυμναστήριο για τον ίδιο λόγο.
    Για να μην μακρυγορήσω και γίνω κουραστικός, θα σου πώ ότι υποφέρω χρόνια απο την γ....μέση και πριν 5 χρόνια έκανα επέμβαση με λέιζερ. Για 4 χρόνια ήμουν εντελώς καλά, ώσπου από πέρισι εμφανίστηκαν άλλες 2 κήλες κάτω από τον σπόνδυλο που είχα χειρουργήσει. Για το συγκεκριμένο σύστημα που αναφέρεις, είναι κάτι που ψάχνω καιρό και εγώ αλλά όπως φαντάζομαι θα διαπιστώσεις και εσύ, δεν υπάρχει σχεδόν κανείς που να το έχει δοκιμάσει και να πεί μια γνώμη.
    Αναρωτιέμαι πολλές φορές, αφού είναι τόοοοσο καλό όπως λένε, γιατί δεν το γνωρίζει κανείς? Παρατηρώντας γύρω μου, βλέπω ότι αυτή η μπουρδελοκατάσταση με τις κήλες (γιατί ειναι μεγάλη μπουρδελοκατάσταση) αρχίζει και γίνεται μόδα και σιγά σιγά όλοι έχουν και από μία τουλάχιστον..αλλά από αποτελέσματα...λίγα πράγματα.
    Τα μόνα θαύματα που ακούω, είναι συνή8ως από χειροπράκτες κατι που επίσης θέλει προσοχή και ψάξιμο.
    Νομίζω ότι δεν σε βοήθησα ιδιαίτερα, αλλά αν βρείς κάτι, είτε εσύ, είτε εγώ είτε κάποιος άλλος φίλος του φόρουμ, θα βοηθούσε πολύ στο να βρούμε μια λύση. Γιατί δεν μπορεί..κάτι θα υπάρχει...

  5. #5
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    17-12-07
    Location
    .
    Posts
    55

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Nowitzki

    εδω κ 10 μηνες αντιμετοπιζω ενα προβλημα προπτωσης-κηλης δισκου,φυσικα διεκοψα καθε ειδους ασκηση και υπο την επιβλεψη ενος αθλητιατρου ακολουθηση καποιες ασκησεις για 4 μηνες με τις οποιες ειδα μεγαλη διαφορα ,εως 80% μειωση του πονου.αρχισα σιγα σιγα γυμναστηριο αποφευγοντας οποιαδηποτε καθετε πιεση (σκουοτ,πιεσεις ωμων κτλ)για 3 μηνες ολα πηγαιναν καλα οι προπονησεις κτλ..λογο υποχρεωσαν διεκοψα το γυμναστηριο για 3 μηνες και την προηγουμενη βδομαδα ξαναξεκινησα..την 5η μερα αρχισαν παλι ενοχλησεις οι οποιες στην διαρκεια της μερα γινανε αφορητες.να μην πολυλογω αλλο..εψαξα στο ιντερνετ παντου για το αν μπορω να κανω κατι ωστε να γινω 100% καλα!γνωριζα οτι αυτο ειναι αδυνατον αλλα εψαξα..βρηκα ενα μηχανημα με πιστοποιηση fda που οπως διαβασε χρησιμοποιειτε σε πολυ μεγαλο βαθμο στην αμερικη και εγγυατε μεχρι και 100% θεραπεια.βρηκα την σελιδα την ελληνικα που αναφερει οσους γιατρους-φυσιοθεραπευτες εχουν το αναλογο μηχανημα και τον επισκευτηκα.υστερα απο αρκετη ωρα που συνομιλησαμε μου ειπε οτι η μονη λυση ειναι το μηχανηα αυτο το οποιο στοιχιζει για θεραπεια 1500ευρω.
    αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν εχει ψαξει καποιος που εχει αναλογο προβλημα και γενικα ειναι συνηθες για το συγκεκριμενο μηχανημα η αν εχει χρησιμοποιησει το drx9000.
    δινω μερικα λινκς:https://axiomworldwide.com/DRX9000.aspx
    το ελληνικ σαιτ:www.drs.gr

    </blockquote id=quote>

    Nowitzki, έχω να ποστάρω πολύ καιρό στο φόρουμ και αυτό γιατί αναγκάστηκα πριν πολύ καιρό να κόψω το γυμναστήριο για τον ίδιο λόγο.
    Για να μην μακρυγορήσω και γίνω κουραστικός, θα σου πώ ότι υποφέρω χρόνια απο την γ....μέση και πριν 5 χρόνια έκανα επέμβαση με λέιζερ. Για 4 χρόνια ήμουν εντελώς καλά, ώσπου από πέρισι εμφανίστηκαν άλλες 2 κήλες κάτω από τον σπόνδυλο που είχα χειρουργήσει. Για το συγκεκριμένο σύστημα που αναφέρεις, είναι κάτι που ψάχνω καιρό και εγώ αλλά όπως φαντάζομαι θα διαπιστώσεις και εσύ, δεν υπάρχει σχεδόν κανείς που να το έχει δοκιμάσει και να πεί μια γνώμη.
    Αναρωτιέμαι πολλές φορές, αφού είναι τόοοοσο καλό όπως λένε, γιατί δεν το γνωρίζει κανείς? Παρατηρώντας γύρω μου, βλέπω ότι αυτή η μπουρδελοκατάσταση με τις κήλες (γιατί ειναι μεγάλη μπουρδελοκατάσταση) αρχίζει και γίνεται μόδα και σιγά σιγά όλοι έχουν και από μία τουλάχιστον..αλλά από αποτελέσματα...λίγα πράγματα.
    Τα μόνα θαύματα που ακούω, είναι συνή8ως από χειροπράκτες κατι που επίσης θέλει προσοχή και ψάξιμο.
    Νομίζω ότι δεν σε βοήθησα ιδιαίτερα, αλλά αν βρείς κάτι, είτε εσύ, είτε εγώ είτε κάποιος άλλος φίλος του φόρουμ, θα βοηθούσε πολύ στο να βρούμε μια λύση. Γιατί δεν μπορεί..κάτι θα υπάρχει...

  6. #6
    Senior Bodybuilder FaTaL_ErrOr's Avatar
    Join Date
    26-09-06
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης, Greece.
    Posts
    2,146

    Default

    Το ξέρω ότι ισως είναι λίγο off topic η ερώτηση που θα κάνω, αλλά πως το έπαθες ρε ψηλέ? Μπας και αποφύγουμε και μεις οι υπόλοιποι τα χειρότερα...

    Καλή ανάρωση εύχομαι και στους δύο πάντως...
    "Αν δεν μάθεις να κάνεις προπόνηση για σαρκόπλασμα, προκοπή δε θα δεις!"

    Bulking mode


    Αν δεν έχεις χρόνο να το κάνεις σωστά, πρέπει να 'χεις χρόνο να το κάνεις ξανά!

    Eat Less, Lift Moderate, Rest a Lot!!!
    Current status: Eating crap, Lifting Nothing, Resting... NOT!!!


  7. #7
    Senior Bodybuilder FaTaL_ErrOr's Avatar
    Join Date
    26-09-06
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης, Greece.
    Posts
    2,146

    Default

    Το ξέρω ότι ισως είναι λίγο off topic η ερώτηση που θα κάνω, αλλά πως το έπαθες ρε ψηλέ? Μπας και αποφύγουμε και μεις οι υπόλοιποι τα χειρότερα...

    Καλή ανάρωση εύχομαι και στους δύο πάντως...
    "Αν δεν μάθεις να κάνεις προπόνηση για σαρκόπλασμα, προκοπή δε θα δεις!"

    Bulking mode


    Αν δεν έχεις χρόνο να το κάνεις σωστά, πρέπει να 'χεις χρόνο να το κάνεις ξανά!

    Eat Less, Lift Moderate, Rest a Lot!!!
    Current status: Eating crap, Lifting Nothing, Resting... NOT!!!


  8. #8
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    δεν το παθα απο μια μερα στην αλλη.μικρος 16-17 εκανα 200+κιλα βαθυ, γαμπες κτλ με μπαρα.μετα σιγουρα εκανα καποιες ασκησεις λαθος κτλ κτλ..
    βασικα gas συμφωμω σε οσες εχεις γραψει.απο κει κ περα που ειπες οτι δεν υπαρχει καποιος που να το εκανε η να παρεις γνωμη. στην σελιδα www.drs.gr εχει μεσα εκθεσεις ατομων που το εχουν κανει.εχουν κ υπογραφη κ το ονομα τους κτλ.βεβαια αλλα να μου ελεγες εσυ που μιλαμε σε προσωπικο επιπεδο κανει δουλεια πανε κ αλλο αυτο.
    απο κει κ περα..τα λεφτα ειναι γυρω στα 1500ευρω ή δωρεαν αν εχεις ταμειο τραπεζικων υπαλληλων..ή αν εχεις καποιον φιλο!με πιανεις φανταζομαι.
    λογο σχολης καθε μερα καθομαι 4-5 ωρες ..οταν κανεις την θεραπει θελει 20μερες να ασχοληθεις καθαρα με το προβλημα σου να μην καθεσε κτλ..οποτε κατα 90% το καλοκαιρι θα κανω αυτη τη θεραπεια.
    οσον αφορα την θεραπεια στην ουσια ειναι χειροπρακτικη..βεβαια το μηχανημα επικεντρωνει πολυ καλυτερα στο προβλημα .μεχρι το καλοκαιρι το θεμα θα το ψαξω πολυ μεχρι ωσπου να βγαλω κατι...
    μεχρι τοτε..θα επικεντρωθω μονο στην δουλεια μου κ στην σχολη μου δυστηχως :)

  9. #9
    New Bodybuilder
    Join Date
    25-06-10
    Posts
    1

    Default

    Kalispera GAS!

    Eida pws exeis kanei ena post opou epsaxnes gia to DRX9000. Telika vrikes plirofories? Dokimases? Ekane simera tomografia i aderfi mou (22 xronwn) kai exei khlh :(

    Plz steile mou oti pliroforia exeis vrei!!!

    S'euxaristw ek twn proterwn,

    A.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •