Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 91 to 100 of 100
  1. #91
    Pumping Iron
    Join Date
    12-05-08
    Location
    .
    Posts
    544

    Default

    παιδιά γιατί κολλάτε στο αν είναι άθλημα ή όχι?
    Ότι απαιτεί θυσίες και αφοσίωση είναι άθλημα?
    Κατά τη γνώμη μου όχι, δεν είναι άθλημα καθώς οι επιδώσεις δεν είναι απόλυτα και αντικειμενικά μετρήσιμες. Είναι κάτι παραπάνω από άθλημα. Είναι φιλοσοφία και τρόπος ζωής.

  2. #92
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-01-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    10

    Default

    Λέτε οτι δεν το θεωρούν άθλημα εξαιτίας των στεροειδών.Για μένα τα στεροειδή είναι απλά ένα από τα πλεονεκτήματα που έχουν μερικοί αθλητές.Στα ολυμπιακά αθλήματα άλλος έχει ειδικά κατασκευασμένα παπούτσια,άλλος έχει τον καλύτερο προπονητή,άλλος παίρνει στεροειδή...

  3. #93
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-01-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    10

    Default

    Λέτε οτι δεν το θεωρούν άθλημα εξαιτίας των στεροειδών.Για μένα τα στεροειδή είναι απλά ένα από τα πλεονεκτήματα που έχουν μερικοί αθλητές.Στα ολυμπιακά αθλήματα άλλος έχει ειδικά κατασκευασμένα παπούτσια,άλλος έχει τον καλύτερο προπονητή,άλλος παίρνει στεροειδή...

  4. #94
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-01-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    10

    Default

    Πολύς λόγος γίνεται για τους δήθεν κομπλεξικούς που ασχολήθηκαν με το άθλημα.Εμένα στο γυμνάσιο με πειράζανε κάποιοι δυνατότεροι γιατί ήμουν αδύνατος και αποφάσισα να κάνω κάτι για αυτό.Είμαι κομπλεξικός?

  5. #95
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-01-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    10

    Default

    Πολύς λόγος γίνεται για τους δήθεν κομπλεξικούς που ασχολήθηκαν με το άθλημα.Εμένα στο γυμνάσιο με πειράζανε κάποιοι δυνατότεροι γιατί ήμουν αδύνατος και αποφάσισα να κάνω κάτι για αυτό.Είμαι κομπλεξικός?

  6. #96
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    01-03-09
    Location
    Greece.
    Posts
    40

    Default

    καλα εμενα καθηγητρια σημερα προσπαθουσε να με πεισει οτι οποιος κανει bb το κανει γιατι δεν εχει να δειξει κατι αλλο εκτος απο το σωμα του και οτι ουτε να συνενοηθουν δεν μπορουν περα απο αυτο....
    +οτι αμα παιρνεις οτιδηποτε ειναι σε σκονη την επομενη μερα εισαι τουμπανο

    τεσπα ο καθενας οτι θελει λεει και πραττει αναλογως.και εγω μπορω να λεω οτι το μπασκετ δεν ειναι αθλημα.το ιδιο στενομυαλος θα ειμαι αν επιμενω

  7. #97
    Pumping Iron
    Join Date
    12-05-08
    Location
    .
    Posts
    544

    Default

    δυστυχώς υπάρχουν πολύ που σκέφτονται έτσι. Εγώ πάντως δεν κάθομαι ποτέ να πείσω αυτούς τους ανθρώπους για το αντίθετο. Απλά τους σνομπάρω [:-shades]

  8. #98
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    21-03-05
    Location
    ΣΦΑΚΙΑ, Greece.
    Posts
    4,689

    Default

    Σωστός ο αποπάνω. Το ίδιο κάνω κι εγώ.
    "Να πεθαίνεις κάθε μέρα. Να γεννιέσαι κάθε μέρα. Ν' αρνιέσαι ο,τι έχεις κάθε μέρα. Η ανώτατη αρετή δεν είναι να 'σαι ελεύθερος παρά να μάχεσαι για την ελευθερία"

  9. #99

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by mitsos92

    καλα εμενα καθηγητρια σημερα προσπαθουσε να με πεισει οτι οποιος κανει bb το κανει γιατι δεν εχει να δειξει κατι αλλο εκτος απο το σωμα του και οτι ουτε να συνενοηθουν δεν μπορουν περα απο αυτο....
    </blockquote id=quote>

    Μπορείς να αντιστρέψεις την πρόταση και να της την πεις:

    "Όποιος είναι βυθισμένος στα βιβλία του το κάνει γιατί δεν έχει να δείξει κάτι άλλο εκτός από το μυαλό του, και ότι ούτε να περπατήσουν 10 μέτρα χωρίς να λαχανιάσουν δεν μπορούν πέρα από αυτό."

    Αν παρατηρήσεις θα δεις συχνά ότι όσοι τα λένε αυτά είναι με ένα τσιγάρο στο χέρι ή έχουν μια κοιλιά/περιφέρεια μέχρι απέναντι.

    Δεν λέει κανείς προφανώς να παραμελείς το διάβασμά σου, αλλά γιατί πρέπει να κάνουμε ή μόνο το ένα (διάβασμα) ή μόνο το άλλο (bodybuilding); Δεν μπορούμε να προσπαθήσουμε να γίνουμε καλύτεροι και στα δύο; Το σίγουρο είναι ότι τουλάχιστον την υγεία μας (πνευματική και σωματική) θα την βελτιώσουμε.

    Το κόμπλεξ ορισμένων ανθρώπων είναι πραγματικά απύθμενο.

  10. #100
    New Member
    Join Date
    16-02-21
    Posts
    67

    Default

    Αθλητισμός = το σύνολο των ατομικών ή και ομαδικών δραστηριοτήτων που αποσκοπούν Στη Γύμναση Του Σώματος (Ορισμός)


 
Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •