Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 28 of 28
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    29-03-10
    Posts
    8

    Default Αξιζει να παρω Λιποτροπικα-Λιποδιαλυτες για μειωση βαρους?

    Γεια σας ειμαι καινουριος στο φορουμ.Ξεκινησα γυμναστηριο πριν απο 1 μηνα μετα απο καιρο και εχω την εξης απορια.Αξιζει να παρω λιποδιαλυτες για να χασω 5 κιλα?Λογω τριτης λυκειου ολο λεω να ξεκινησω διατροφη γιατι αλλιως δεν περναω στην σχολη που θελω λογω δεικτη μαζας σωματος.Τωρα ομως που δεν εχει μεινει και πολυς καιρος φοβαμαι μηπως δεν προλαβω.Ποια ειναι η αποψη σας?Εχω βρει καποια λιποτροπικα αλλα επειδη δεν ξερω και πολυ δεν ξερω ποια να διαλεξω...Οποιος μπορει ας με βοηθησει ωστε να λυθουν οι αποριες μου.Ευχαριστω εκ των προτερψν για καθε απαντηση σας.

  2. #2

    Join Date
    03-12-08
    Posts
    1,182

    Default

    Να μην πάρεις. Πρώτον είσαι μικρός και δεύτερον κάποια είναι εθιστικά.

  3. #3

    Default

    Τρίτον δεν θα πετύχεις και τίποτα.

  4. #4
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    29-03-10
    Posts
    8

    Default

    Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας.Παρολο που με αποθαρρυνετε.Δηλαδη δεν εχουν κανενα αποτελεσμα?

  5. #5
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    16-10-09
    Location
    .
    Posts
    87

    Default

    Σε ενδιαφέρει το αποτέλεσμα, ανεξαρτήτου των επιπτώσεων στην υγεία σου?Θα μας πεις τί βρήκες να καταπιείς; γιατί μπορεί τελικά και να μην είναι τόσο ένοχο.
    Last edited by HERCrs; 29-03-10 at 21:50.

  6. #6
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    29-03-10
    Posts
    8

    Default

    To TOTAL THERMO (WARRIORLAB) και RIPPED FAST (UNIVERSAL)
    Δεν λεω σε ποιο μαγαζι τα βρηκα για να μην κανω διαφημιση παντως ειναι πολυ γνωστο με πολλα καταστηματα στην Ελλαδα.

  7. #7
    Junior Bodybuilder d__george's Avatar
    Join Date
    18-01-10
    Location
    Ηρακλειο-Σερρες, Greece.
    Posts
    218

    Default

    Εγώ άρχισα και έπαιρνα πριν 3 μήνες ένα λιποτροπικό με καφεΐνη.. Μπορώ να πω ότι είχε αποτέλεσμα αλλά δεν ξέρω αν αυτο οφείλονταν στις λιποτροπικές του ικανότητες ή στην καφεΐνη που περιείχε(που ήταν αρκετή)... έκανα 5 φορές τη βδομάδα ΗΙΙΤ από 20 λεπτά, μετά συμπλήρωνα και άλλα 10-30 λεπτά μεσαίας έντασης αερόβια και στο τέλος έκανα βάρη! Στο τέλος έσκασαν τα πόδια μου από το πολύ το τρέξιμο!
    Προσωπικά δεν πιστεύω πως θα ξαναπάρω, αν είναι να πάρω κάτι θα είναι ή κάποιο συμπλήρωμα που θα μου δώσει ένα boost πριν την προπόνηση ή ένας τριπλός εσπρέσο που θα με κάνει να μην κατεβαίνω από το διάδρομο!

    Σημείωση: τα λιποτροπικά έλεγαν και ότι θα έχω μείωση της όρεξης μου (που πάντα είναι μεγάλη), δεν είδα απολύτως τίποτα σχετικό, μόνο το φαΐ σκεφτόμουν και το μόνο που με συκρατούσε ήμουν εγώ!

  8. #8
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    29-03-10
    Posts
    8

    Default

    Και αυτα τα δυο ΕΧΤRΕΜΕ BURNER (MDY) και SUPERFATS / 120 softgels (Nutrabolics)

  9. #9
    Pumping Iron denis-opc's Avatar
    Join Date
    13-10-09
    Posts
    546

    Default

    Αυτό που θα σε κάνει να χάσεις κιλά και να φτάσεις τον στόχο σου είναι η σωστή διατροφή και το αερόβιο. Μείωσε τους υδατάνθρακες και για μένα σε 2 μήνες θα είσαι οκ. Επίσης πάρε λιποτροπικό ναι αν και δεν θα είναι κ τελείως απαραίτητο. Θα σου πρότεινα κάτι σε Animal Cuts η Lipo6 που τα έχω δοκιμάσει και έχουν αποτέλεσμα. Βέβαια πάντα σε συνδυασμό με καλή διατροφή και αερόβιο.. Αυτα..

  10. #10
    Pumping Iron Red.Out's Avatar
    Join Date
    29-05-06
    Location
    Sin City.
    Posts
    550

    Default

    Το μονο που θα χασεις αν τα παρεις θα ειναι τα λεφτα σου.
    Εμπειρικα πιστευω οτι την αποφαση σου την εχεις παρει (αν δεν τα εχεις αγορασει ηδη) και το οτι θα τα αγορασεις οτι και να σου πουμε, απλα ελπιζω αφου τα παρεις και δεν δεις αποτελεσμα να αποφασισεις να κανεις σωστη δουλειαι απο την αρχη και ν με ενα καλο προγραμμα γυμναστικης και διατροφης απο τον Σεπτεμβρη, καλη τυχη και καλη επιτυχια.
    Last edited by Red.Out; 29-03-10 at 22:52.
    Eat clean, lift hard, fuck the rest.

  11. #11
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Aυτα που ειπες ειναι μεν ηπια, αλλα απο την αλλη δεν κανουν τιποτα.
    Αλλα και πιο δυνατα να παρεις παλι δε θα κανουν τιποτα.
    Ξεκινα διατροφη οσο πιο συντομα γινεται, περιορισε υδατανθρακες, κανε carb cycling και αεροβια. Μη στηριζεσαι επουδενι σε λυποδιαλυτες.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  12. #12
    Pumping Iron denis-opc's Avatar
    Join Date
    13-10-09
    Posts
    546

    Default

    Δεν νομίζω ότι έγραψα κάπου ότι μόνο με τα λιποτροπικά θα δει διαφορά απλά σε συνδυασμό με διατροφή και χαμηλούς υδατάνθρακες θα έχει αποτελέσματα και δεν υπάρχει περιθώριο αμφισβήτησης σε αυτό.. και όχι έτσι δεν είναι πεταμένα τα λεφτά σου..

  13. #13
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    Aυτα που ειπες ειναι μεν ηπια, αλλα απο την αλλη δεν κανουν τιποτα.
    Αλλα και πιο δυνατα να παρεις παλι δε θα κανουν τιποτα.
    Ξεκινα διατροφη οσο πιο συντομα γινεται, περιορισε υδατανθρακες, κανε carb cycling και αεροβια. Μη στηριζεσαι επουδενι σε λυποδιαλυτες.
    +1 Διαδρομος ο καλυτερος λιποδιαλυτης....
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  14. #14
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    Aυτα που ειπες ειναι μεν ηπια, αλλα απο την αλλη δεν κανουν τιποτα.
    Αλλα και πιο δυνατα να παρεις παλι δε θα κανουν τιποτα.
    Ξεκινα διατροφη οσο πιο συντομα γινεται, περιορισε υδατανθρακες, κανε carb cycling και αεροβια. Μη στηριζεσαι επουδενι σε λυποδιαλυτες.
    +1 Διαδρομος ο καλυτερος λιποδιαλυτης....
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  15. #15
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    29-03-10
    Posts
    8

    Default

    Κανω 25 λεπτα διαδρομο 3 φορες την εβδομαδα...Αλλα ο γυμναστης μου εχει πει να μην ανεβαζω πανω απο 6.2 ταχυτητα γιατι μετα καιω και μυς...Αληθευει αυτο?Γιατι μου φαινεται λιγο περιεργο...

  16. #16
    Pumping Iron Red.Out's Avatar
    Join Date
    29-05-06
    Location
    Sin City.
    Posts
    550

    Default

    Quote Originally Posted by denis-opc View Post
    Δεν νομίζω ότι έγραψα κάπου ότι μόνο με τα λιποτροπικά θα δει διαφορά απλά σε συνδυασμό με διατροφή και χαμηλούς υδατάνθρακες θα έχει αποτελέσματα και δεν υπάρχει περιθώριο αμφισβήτησης σε αυτό.. και όχι έτσι δεν είναι πεταμένα τα λεφτά σου..
    Κανεις λαθος, σαν νεος στο γυμναστηριο το να πεσει κατευθειαν σε low carb diet θα εχει ακριβως τα αντιθετα αποτελεσματα.
    Αν ηταν μεσα σε ενα μηνα απο 0 φυσικη κατασταση να εκανες σωμα παραλιας κοβωντας υδατανθρακες και περνωντας λιποτροπικα θα ηταν ωραια αλλα δεν....

    Quote Originally Posted by rocky View Post
    Κανω 25 λεπτα διαδρομο 3 φορες την εβδομαδα...Αλλα ο γυμναστης μου εχει πει να μην ανεβαζω πανω απο 6.2 ταχυτητα γιατι μετα καιω και μυς...Αληθευει αυτο?Γιατι μου φαινεται λιγο περιεργο...
    Ο γυμναστης σου ειναι απο τους κλασικους γυμναστες που ειναι ασχετοι με το θεμα ειτε βαριουνται να ασχοληθουν.
    Δηλαδη αν κανεις 2 ωρες διαδρομο στο 6.1 θα συντηρησεις μυικοτητα και αν κανεις 30 λεπτα στο 6.3 θα καψεις μυς χαχαχα, δεν θα βαρεθω ποτε να ακουω αυτου του ειδους τους τυπους.
    Last edited by Red.Out; 30-03-10 at 00:16.
    Eat clean, lift hard, fuck the rest.

  17. #17
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    29-03-10
    Posts
    8

    Default

    Δηλαδη αυτο που λεει ειναι πατατα?Να μην το ακολουθω?

  18. #18
    Pumping Iron Red.Out's Avatar
    Join Date
    29-05-06
    Location
    Sin City.
    Posts
    550

    Default

    Δεν ξερω φιλε μου , ποσα κιλα εισαι, τι υψος εχεις σε τι φυσικη κατασταση βρισκεσαι, τι (ρεαλιστικους) στοχους εχεις?
    Eat clean, lift hard, fuck the rest.

  19. #19
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    29-03-10
    Posts
    8

    Default

    Ειμαι 1.92 και 95 κιλα...Στοχος να φτασω 90 κιλα και απο εκει να πεφτω σταθερα χτιζοντας και σωμα οσο γινεται...

  20. #20
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    16-10-09
    Location
    .
    Posts
    87

    Default

    Εντάξει ρε φίλε rocky..!Κ ψηλός είσαι! κ θέλεις μόνο 5 κιλά να χασεις!Μπορείς να το πετύχεις ανετα με διατροφή κ αερόβια,όπως συμβούλεψαν τα παιδιά πραπάνω!Πραγματικά τα λιποτροπικά είναι χάσιμο ευρώ για σένα!Προσωπικά δε θα δοκίμαζα συμπλήρωμα που χε μέσα χρώμιο με κανέναν συναρμοτή του κ ούτε εννοείται κανένα άλλο σκεύασμα με βαρέα μέταλλα.

  21. #21
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    Ο γυμναστής καλά σου είπε, λογικά το είπε με το σκεπτικό να μην ανεβάσεις πολύ ψηλά τους σφυγμούς σου αλλά να περιοριστείς στο 60%-70% της μέγιστης καρδιακής συχνότητας σου όπου σύμφωνα με τις έρευνες είναι η προτιμότερη ένταση για καύση λίπους (όχι ότι καις αποκλειστικά λίπος αλλά το μεγαλύτερο μέρος των καύσεων προέρχεται από λίπος).

    Θα σου πρότεινα τα λιποδιαλυτικά να τα αφήσεις για τώρα, ξεκίνα όπως σου λένε τα παιδιά με μια πιο προσεγμένη διατροφή + το αερόβιο σου και θα δεις καλό αποτέλεσμα.
    Είναι 5 κιλάκια, δεν χρειάζονται ακρότητες.

    Αν τελικά τους πάρεις (καθόλου κατακρητέο) τότε χρησιμοποίησε τους αφού θα έχεις ήδη χάσει 2-3 κιλάκια.

  22. #22
    New Member ManosP's Avatar
    Join Date
    18-03-10
    Location
    .
    Posts
    93

    Default

    Συμφωνω με τον sergoun. Εχει απολυτο δικαιο. Δεν σου ειπε βλακειες ο γυμναστης σου. Μια χαρα στα ειπε. Να ξερεις ενα πραγμα μονο, το καλυτερο λιποδιαλυτικο ειναι ο διαδρομος!!! Εγω προσωπικα εκανα 20 λεπτα διαδρομο στην αρχη, και 20 στο τελος. Τα πρωτα 10 ηταν γρηγορο περπατημα, και τα αλλα 10 χαλαρο τρεξιμο. Ενδιαμεσα εκανα βαρη ΑΛΛΑ προσεχα παρα μα παρα μα παρα πολυ την διατροφη μου. Το αποτελεσμα ηταν απο 96 κιλα που ημουν, να παω στα 74 μεσα σε 5 μηνες (παρασυρθηκα, δεν το ειχα καταλαβει, οσο παραξενο και αν σου φαινεται αυτο)!!!!!!!!!! Επισης επινα παρα πολυ νερο και παρα πολυ γκρειπφρουτ. Οπως επισης πολυ ξυδι και λεμονι στα φαγητα μου. Ακολουθησε τις συμβουλες αυτες και θα εκπλαγεις απο τα αποτελεσματα!!!

  23. #23
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    Χαχαχαχα έλεος! Άντε πάλι το λεμόνι και το ξύδι! :) Συγχαρητήρια για τα κιλά που έχασες φίλε Μάνο, αλλά να είσαι σίγουρος ότι το λεμόνι και το ξύδι δεν βοήθησαν καθόλου!

  24. #24
    New Member ManosP's Avatar
    Join Date
    18-03-10
    Location
    .
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by sok View Post
    Χαχαχαχα έλεος! Άντε πάλι το λεμόνι και το ξύδι! :) Συγχαρητήρια για τα κιλά που έχασες φίλε Μάνο, αλλά να είσαι σίγουρος ότι το λεμόνι και το ξύδι δεν βοήθησαν καθόλου!
    Ισως και να εχεις δικαιο φιλε μου. Καθε γνωμη σεβαστη. Αλλα επιδη σαν συνδυασμος (ολα τα παραπανω) με βοηθησε (με θεαματικα αποτελεσματα), τα προτεινω και στον φιλο μας. Ισως οπως λες και εσυ το λεμόνι και το ξύδι να μην επαιξε καμια σημασια.

  25. #25
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    Καλά κάτι που "δουλεύει" δύσκολα το αλλάζουμε γιατί είναι και το placebo στην μέση... Αλλά να είσαι σίγουρος ότι δεν βοήθησαν αυτά τα δύο!
    Απλά στο λέω επειδή τώρα λογικά δεν θα χάνεις με αυτόν τον ρυθμό τα κιλά, ώστε να μην αρχίσεις να κατεβάζεις τα κοκτέιλ ξύδι-λεμόνι με το λίτρο! :)
    Μπράβο και παλι για την προσπάθειά σου! Καλή συνέχεια!

  26. #26
    New Member Blade87's Avatar
    Join Date
    13-01-13
    Location
    Χαλκιδική
    Posts
    34

    Default

    το ιδιο προβλημα σχεδον εχω και εγω για να μην ανοιξω νεο thread το λεω εδω.Eιμαι 25 στα 26 και εχω υψος 1.67,ειμαι 85 κιλα εβαλα 12 κιλα απο το καλοκαιρι θελω να τα χασω και σκεφτομαι να παρω τα Αnimal cut.
    <<Το παρόν είναι δικό τους. Το μέλλον είναι δικό μου>>

  27. #27
    Advanced Bodybuilder Paulos123's Avatar
    Join Date
    21-01-13
    Location
    Αττικη,Νεα Μακρη
    Posts
    1,126

    Default

    Απο λιποτροπικα..το καλυτερο για μενα ειναι το Tea-rexx
    30χρονια+ απο τα καλυτερα λιποτροπικα,οσο για την ποιοτητα,ειναι σαν πρασσινο τσαι και δεν εχει αρνητικα οσο τα περισσοτερα λιποτροπικα..

  28. #28

    Default

    Ουτε καν....Μην παρεις τπτ για να χασεις βαρος!!!Κωψε το βραδινο και τα περιτα μαχαιρι!!!(πιτσες,γλυκα,σουβλακια,κρεπες κ.α).Θα δειε οτι θα τα χασεις χωρις να το καταλαβεις καν!Εχω χασει 9 κιλα ετσι.....Οταν πηνας να τρως φρουτα και λαχανικα.Εγω αυτο εκανα και ειχα αποτελεσματ.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •