Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    New Member ManosP's Avatar
    Join Date
    18-03-10
    Location
    .
    Posts
    93

    Default Βραδυνο γευμα σε περιοδο νηστειας.

    Παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας. Καταρχην ξερω οτι νηστεια και bb δεν πανε μαζι...
    Αλλα για προσωπικους λογους επελεξα την νηστεια εστω μονο το κρεας για μια εβδομαδα. Τελοσπαντων...
    Το προβλημα μου ειναι το εξης. Θελω να αποκτησω ογκο (εχω παρει γυρω στα 4 κιλα σε 1,5 μηνα τωρα). Κανω κανονικα τα γευματα μου μεχρι την ωρα που θα παω για προπονηση (18:30), αλλα μετα "κολλαω" στο βραδυνο. Ως αντικαταστατο της πρωτεινης επελεξα να τρωω γαριδες, καλαμαρια κλπ κλπ, αλλα δεν τα μπορω αλλο!!!!! Μπουχτησα!!!!! Εχω σοβαρο προβλημα!
    Σκεφτομαι λοιπον κατα τις 22:00 που τρωω το βραδυνο μου να συνδυασω την πρωτεινη με κατι "αλλο" (εσεις θα μου πειτε τι) για να πω οτι "εφαγα"... Ελεος παιδια δεν μπορω αλλο γαριδες και σια...!!!
    Ξερω οτι οση πρωτεινη και να πιω, οτι και να βαλψ μεσα, γευμα δεν θα ειναι. Γι'αυτο τα λενε και "συμπληρωματα". Αλλα δεν μπορω αλλο. Τι μπορω να κανω; (Εκτος το να κοψω την νηστεια... 3 μερες εμειναν ακομα....)

    ΥΓ. Εχω 2 πρωτεινες. Η μια ειναι η Golden Whey 100% της ΟΝ, και η αλλη ειναι η Myoplex Deluxe της EAS.
    Επισης θα ηθελα να σας πω οτι πριν κοιμηθω, γυρω 24:30 με 01:00 πινω Myoplex με γαλα για την βραδυνη καταπονηση. Δεν εχω καζεινη.
    Last edited by ManosP; 31-03-10 at 15:49.

  2. #2
    Bodybuilding Newbie NIKOLAS64's Avatar
    Join Date
    30-06-09
    Location
    ATHENS, Greece.
    Posts
    45

    Default

    Καλησπερα φιλε μου.
    Το θεμα το συζητησαμε και εδω.... http://www.bodybuilders.gr/forumsnew...ad.php?t=22947
    Μπορεις να δεις ενα πλανο που εχει δωσει ο Bigsteve,και πιστευω οτι θα σε βοηθησει..
    Εγω ειμαι απολυτα ικανοποιημενος..

    ΥΓ: Ετσι και αλλοιως 3 μρες ειναι..

    Καλη Ανασταση

  3. #3
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    Μην ανησυχεις δνε προκειται μεσα σε 3 μερες που εμειναν να χασεις μαζα ουτε να συμβει καμια τοσο σημαντικη αλλαγη επανω στο σωμα σου.Αν λιγο σου φανει πως ξεπρηστηκες η μαλακωσες θα ειναι τελειως εικονικο κ μολις
    φας παλι κανονικα τ αγευματα σου θα επανελθεις κ μαλιστα ακομα καλυτερα απο πριν.Μην σε πιανει πια τοσο τρομος δεν υπαρχει καν λογος.
    Οπως ειπε κ ο φιλος Νικολας πιο πανω το θεμα συζητιεται κ σε αυτο το τοπικ http://www.bodybuilders.gr/forumsnew...ad.php?t=22947
    οποτε το κλεινουμε εδω.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •