Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 44
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    24-12-09
    Location
    Ηράκλειο, Greece.
    Posts
    20

    Default Όγκος ή Γράμμωση: Αδιέξοδο!

    Καλησπερα σε ολους του φιλους BodyBuilder .....[u]</u>

    Ειμαι σε μια κατασταση που χρειαζομαι αμεσα τη βοηθεια καποιων. Αρχικα ειμαι 18 χρονων υψος 1,77 και 77 κιλα, Και το προβλημα μου ειναι το εξης !!!!

    Στις 11 Μαρτιου πηγαινω 5ημερη ( Ειμαι προς το παρον 3η λυκειου ) .... Και ειμαι σε φαση ογκου , δλδ με λιγα λογια οι κοιλιακοι δεν φαινονται και τοσο καλα πλεον, και ερωτω ....

    Εφοσον απο οτι ξερω δεν υπαρχει μεσος δρομος, για ταυτοχρονη γραμμωση και αυξηση μυικου ογκου, εσεις τι προτινεται ??? Να αρχισω διατροφες, αεροβια κτλ. για να ειμαι κομματια στην πολυημερη ( Γτ φανταζομαι ξερετε τι γινεται ) .... η να το αφησω και να κανω διατροφη ογκου κανενα 3μηνο ακομα και να αφησω για το καλοκαιρακι την γραμμωση ???

    Πειτε μου την γνωμη σας μηπως βγω απο το αδιεξοδο.....

    Καθε αποψη δεκτη, ευχαριστω εκ των προτερων[u]</u>

  2. #2

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    Εξαρτάται που θες να στοχεύεις, αν έχεις συγκεκριμένο στόχο και πρόκειται για φαν του όγκου και της βαρβατίλας, τότε εγώ λέω να πας ψιλογεμάτος αλλά όχι χοντρός.Αν πρόκειται να στοχεύσεις σε πιο ευρύ κοινό ,καλύτερα να φαίνεσαι πιο αθλητικός με κοψίματα , αλλά πρόσεξε μην μείνεις μισός ή φαίνεσαι κουρασμένος γιατί οι γυναίκες τα καταλαβαίνουν αυτά.
    Όπως και να έχει κάνε 2-3 αερόβιες την εβδομάδα να είσαι έτοιμος για παν ενδεχόμενο και 2 μέρες πριν την εκδρομή σήκωσε τον υδατάνθρακα ελαφρώς (όχι πολύ θα αρρωστήσεις) και ξεκουράσου!

    Θα τα πας καλά!Μην δείξεις έλεος:D!

  3. #3

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    Εξαρτάται που θες να στοχεύεις, αν έχεις συγκεκριμένο στόχο και πρόκειται για φαν του όγκου και της βαρβατίλας, τότε εγώ λέω να πας ψιλογεμάτος αλλά όχι χοντρός.Αν πρόκειται να στοχεύσεις σε πιο ευρύ κοινό ,καλύτερα να φαίνεσαι πιο αθλητικός με κοψίματα , αλλά πρόσεξε μην μείνεις μισός ή φαίνεσαι κουρασμένος γιατί οι γυναίκες τα καταλαβαίνουν αυτά.
    Όπως και να έχει κάνε 2-3 αερόβιες την εβδομάδα να είσαι έτοιμος για παν ενδεχόμενο και 2 μέρες πριν την εκδρομή σήκωσε τον υδατάνθρακα ελαφρώς (όχι πολύ θα αρρωστήσεις) και ξεκουράσου!

    Θα τα πας καλά!Μην δείξεις έλεος:D!

  4. #4
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    και επισης φροντισε να παρεις μαζι σου ενα ταπερ πρωτεινη και κουακερ η κατι τετοιο γιατι θα γυρισεις μισος σαν εμενα:D[:-angel]

  5. #5
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    και επισης φροντισε να παρεις μαζι σου ενα ταπερ πρωτεινη και κουακερ η κατι τετοιο γιατι θα γυρισεις μισος σαν εμενα:D[:-angel]

  6. #6
    Pumping Iron
    Join Date
    03-08-09
    Location
    athens, athens, Greece.
    Posts
    279

    Default

    andriko μου αρεσαν οι κατευθηντιριες εντολες που εδωσες στο παλικαρι για το κοινο που θα απευθηνθει...:D
    masterdk πιστευω οτι υπαρχει μεση λυση νομιζω...παιρνεις παιρνεις θερμιδες συντηρησης ελαφρως ισως κατω..δινοντας εμφαση στη πρωτεινη και στις σωστες και καθαρες επιλογες τροφων μειωνοντας τα carbs αλλα σε σημειο που δεν θα σε αδειασουν..βαρας και κανα 2 αεροβιες και εισαι ετοιμος για 5ημερη....αααα τι μου θυμησες τωρα....5 ημερηηηη!!!!!

  7. #7
    Pumping Iron
    Join Date
    03-08-09
    Location
    athens, athens, Greece.
    Posts
    279

    Default

    andriko μου αρεσαν οι κατευθηντιριες εντολες που εδωσες στο παλικαρι για το κοινο που θα απευθηνθει...:D
    masterdk πιστευω οτι υπαρχει μεση λυση νομιζω...παιρνεις παιρνεις θερμιδες συντηρησης ελαφρως ισως κατω..δινοντας εμφαση στη πρωτεινη και στις σωστες και καθαρες επιλογες τροφων μειωνοντας τα carbs αλλα σε σημειο που δεν θα σε αδειασουν..βαρας και κανα 2 αεροβιες και εισαι ετοιμος για 5ημερη....αααα τι μου θυμησες τωρα....5 ημερηηηη!!!!!

  8. #8
    Pumping Iron
    Join Date
    03-08-09
    Location
    athens, athens, Greece.
    Posts
    279

    Default

    αα και μια συμβουλη που δεν ξερω ποσοι θα συμφωνησουν...αφου εισαι μονο 18 χρονων και εχεις πολυ δρομο μπροστα σου κοιτα να απολαμβανεις το bb πιο απλα και μη μπαινεις τοσο στη διαδικασια ογκος και μετα τρεξιμο για γραμμωση...μπορεις να τα συνδιασεις και τα δυο με ποιο σταθερους ρυθμους μαθαινοτας να γυμναζεσαι σωστα και να το γουσταρεις και να τρως καθαρα και να το γουσταρεις ...παιρνονας παντα αυτα που χρειαζεσαι χωρις υπερβολες και το αποτελεσμα θα γινει και ισως πιο καλο...

  9. #9
    Pumping Iron
    Join Date
    03-08-09
    Location
    athens, athens, Greece.
    Posts
    279

    Default

    αα και μια συμβουλη που δεν ξερω ποσοι θα συμφωνησουν...αφου εισαι μονο 18 χρονων και εχεις πολυ δρομο μπροστα σου κοιτα να απολαμβανεις το bb πιο απλα και μη μπαινεις τοσο στη διαδικασια ογκος και μετα τρεξιμο για γραμμωση...μπορεις να τα συνδιασεις και τα δυο με ποιο σταθερους ρυθμους μαθαινοτας να γυμναζεσαι σωστα και να το γουσταρεις και να τρως καθαρα και να το γουσταρεις ...παιρνονας παντα αυτα που χρειαζεσαι χωρις υπερβολες και το αποτελεσμα θα γινει και ισως πιο καλο...

  10. #10
    Advanced Bodybuilder nikos_123's Avatar
    Join Date
    08-09-07
    Location
    .
    Posts
    1,103

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:για να ειμαι κομματια στην πολυημερη ( Γτ φανταζομαι ξερετε τι γινεται ) ....</blockquote id=quote>
    Για πες λιγο τι γηνετε?[:-boggled][:-blindfold] οποιος εχει 6πακ πηδαει περισοτερο απο αυτον που εχει πχ 15-18% λιπος που δεν φενοντε κοιλιακοι?(αλλα χοντρο δεν τον λες)

    Μηνε σε λογικα ποσοστα λιπους κατω απο 16% διαβασε για το αρθρο του grf "ογκογραμμωσης" .
    Γκομενες με σωμα δεν ρηχνεις παντως ,δουλεψε καλυτερα χαρακτηρα/πρωσοπικοτητα και ντισιμο.
    Δες αυτο
    Women find bodybuilders unattractive
    http://www.ergo-log.com/bodybunattractive.html

    Με λιγα λογια αν γουσταρεις να εισαι 6% λιπος και κοματια γηνε,αν παλι θελεις να εισαι με ποιο μεγαλα ποσοστα λιπους και ποιο ογκοδης με μεγαλους μυεις παλι γηνε.Καντο επειδη ετσι θελεις να εισαι εσυ και οχι για να καποια γκομενα/ες γιατι δεν κοιτανε οπως εμεις:D τα "σωματα".

  11. #11
    Advanced Bodybuilder nikos_123's Avatar
    Join Date
    08-09-07
    Location
    .
    Posts
    1,103

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:για να ειμαι κομματια στην πολυημερη ( Γτ φανταζομαι ξερετε τι γινεται ) ....</blockquote id=quote>
    Για πες λιγο τι γηνετε?[:-boggled][:-blindfold] οποιος εχει 6πακ πηδαει περισοτερο απο αυτον που εχει πχ 15-18% λιπος που δεν φενοντε κοιλιακοι?(αλλα χοντρο δεν τον λες)

    Μηνε σε λογικα ποσοστα λιπους κατω απο 16% διαβασε για το αρθρο του grf "ογκογραμμωσης" .
    Γκομενες με σωμα δεν ρηχνεις παντως ,δουλεψε καλυτερα χαρακτηρα/πρωσοπικοτητα και ντισιμο.
    Δες αυτο
    Women find bodybuilders unattractive
    http://www.ergo-log.com/bodybunattractive.html

    Με λιγα λογια αν γουσταρεις να εισαι 6% λιπος και κοματια γηνε,αν παλι θελεις να εισαι με ποιο μεγαλα ποσοστα λιπους και ποιο ογκοδης με μεγαλους μυεις παλι γηνε.Καντο επειδη ετσι θελεις να εισαι εσυ και οχι για να καποια γκομενα/ες γιατι δεν κοιτανε οπως εμεις:D τα "σωματα".

  12. #12
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    Συμφωνω με τον Νικο..οτι κανεις καντο για την παρτη σου κυριως..μετα για ολους τους αλλους γιατι για να πω την αληθεια οποιος πει οτι γυμναζεται μονο για τη παρτη του και καθολου για τις γυναικες πιθανον ειναι ψεματακι..:D..Γι αυτον ακριβως τον λογο λεω αν θες να νιωθεις ωραια στην εκδρομη να κανεις οτι σου ειπε ο Αντρεας..Μικρος εισαι ακομα ας ριχνεις γκομενες τωρα με οπλο το σωμα σου,εχεις χρονο μπροστα σου για να τις ριχνεις με οπλο το μυαλο σου..[:-bigeyes]:D..
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  13. #13
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    Συμφωνω με τον Νικο..οτι κανεις καντο για την παρτη σου κυριως..μετα για ολους τους αλλους γιατι για να πω την αληθεια οποιος πει οτι γυμναζεται μονο για τη παρτη του και καθολου για τις γυναικες πιθανον ειναι ψεματακι..:D..Γι αυτον ακριβως τον λογο λεω αν θες να νιωθεις ωραια στην εκδρομη να κανεις οτι σου ειπε ο Αντρεας..Μικρος εισαι ακομα ας ριχνεις γκομενες τωρα με οπλο το σωμα σου,εχεις χρονο μπροστα σου για να τις ριχνεις με οπλο το μυαλο σου..[:-bigeyes]:D..
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  14. #14
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    24-04-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    142

    Default

    παιχταρα ορμα :D

  15. #15
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    24-04-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    142

    Default

    παιχταρα ορμα :D

  16. #16
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Kαι μη ξεχάσεις να παίρνεις προφυλάξεις:D

    Ήταν ένα κοινωνικό μήνυμα της Kardoulas:D

  17. #17
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Kαι μη ξεχάσεις να παίρνεις προφυλάξεις:D

    Ήταν ένα κοινωνικό μήνυμα της Kardoulas:D

  18. #18

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Kardoula

    Kαι μη ξεχάσεις να παίρνεις προφυλάξεις:D

    Ήταν ένα κοινωνικό μήνυμα της Kardoulas:D
    </blockquote id=quote>

    xaxaxaxaxa:D:D:D

    Το πήγαμε πολύ μακριά:D

  19. #19

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Kardoula

    Kαι μη ξεχάσεις να παίρνεις προφυλάξεις:D

    Ήταν ένα κοινωνικό μήνυμα της Kardoulas:D
    </blockquote id=quote>

    xaxaxaxaxa:D:D:D

    Το πήγαμε πολύ μακριά:D

  20. #20
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-01-10
    Location
    .
    Posts
    67

    Default

    καλά, όλοι έτσι νομίζουνε οτι γίνονται απίστευτες φάσεις στις πενταήμερες αλλά δεν είναι έτσι
    πριν 3 χρόνια πήγα μάλιστα, δεν νομίζω να αλλαξαν τόσο πολύ οι εποχες

    και κάτι αλλο
    ρε παιδιά για να μπεις στο λούκι περίοδο όγκου-περίοδο γράμμωσης δεν πρέπει να γυμναζεσαι αρκετό χρονικό διάστημα?
    δηλαδή απο την στιγμή που είσαι 17 πόσα χρόνια μπορεί να κάνεις βάρη δλδ?

    επίσης, το να γυμνάζεσαι για να έχεις γκόμενες, σε καταττάσει στην κατηγορία του κάνγκουρα
    γυμνάσου για να χεις ένα δυνατό υγιές σώμα, κι επειδή το γουστάρεις αυτό
    όλα τ αλλα έρχονται στην σειρά τους


    [:-thumbu][:-thumbu] (στην καρδούλα πάει αυτό [:-graduate])

  21. #21
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-01-10
    Location
    .
    Posts
    67

    Default

    καλά, όλοι έτσι νομίζουνε οτι γίνονται απίστευτες φάσεις στις πενταήμερες αλλά δεν είναι έτσι
    πριν 3 χρόνια πήγα μάλιστα, δεν νομίζω να αλλαξαν τόσο πολύ οι εποχες

    και κάτι αλλο
    ρε παιδιά για να μπεις στο λούκι περίοδο όγκου-περίοδο γράμμωσης δεν πρέπει να γυμναζεσαι αρκετό χρονικό διάστημα?
    δηλαδή απο την στιγμή που είσαι 17 πόσα χρόνια μπορεί να κάνεις βάρη δλδ?

    επίσης, το να γυμνάζεσαι για να έχεις γκόμενες, σε καταττάσει στην κατηγορία του κάνγκουρα
    γυμνάσου για να χεις ένα δυνατό υγιές σώμα, κι επειδή το γουστάρεις αυτό
    όλα τ αλλα έρχονται στην σειρά τους


    [:-thumbu][:-thumbu] (στην καρδούλα πάει αυτό [:-graduate])

  22. #22

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Τελικα θα μας πει κανενας τι γινεται στην πενταημερη την σημερινη εποχη; Εγω οταν ειχα παει θεωρουσαμε το να δεις κοπελα με μαγιο να κανει μπανιο στην πισινα σοβαρο γεγονος και το συζητουσαμε καμια βδομαδα. Επισης το βραδυ που αλλαζαμε κλασσικα τα δωματια αν οι κοπελες ηταν με κανα εσωρουχο (τυπου αλεξιπτωτο βεβαια , οχι string lol) παλι το θεωρουσαμε σπουδαιο. Κατι μου λεει οτι εχουν αλλαξει ομως τα πραγματα...

    Παντως οποιος νομιζει οτι ο λογος που δεν στεκεται "τυχερος" ειναι επειδη δεν εχει κοιλιακους... εχει αλλα θεματα

  23. #23

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Τελικα θα μας πει κανενας τι γινεται στην πενταημερη την σημερινη εποχη; Εγω οταν ειχα παει θεωρουσαμε το να δεις κοπελα με μαγιο να κανει μπανιο στην πισινα σοβαρο γεγονος και το συζητουσαμε καμια βδομαδα. Επισης το βραδυ που αλλαζαμε κλασσικα τα δωματια αν οι κοπελες ηταν με κανα εσωρουχο (τυπου αλεξιπτωτο βεβαια , οχι string lol) παλι το θεωρουσαμε σπουδαιο. Κατι μου λεει οτι εχουν αλλαξει ομως τα πραγματα...

    Παντως οποιος νομιζει οτι ο λογος που δεν στεκεται "τυχερος" ειναι επειδη δεν εχει κοιλιακους... εχει αλλα θεματα

  24. #24
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-01-10
    Location
    .
    Posts
    67

    Default

    δεν γίνεται τίποτα στις πενταήμερες γιατί τα κορίτσια σ αυτήν την ηλικία το θεωρούν "καταντια" να κάνεις κάτι με συνμμαθητή/συνομηλικό σου
    (υπάρχουν και οι εξαιρέσεις βεβαίως)
    κοιτάνε ΜΟΝΟ μεγαλύτερoυς και συζητάνε ΜΟΝΟ για μεγαλύτερους
    οι συμμαθητές και τα "ανώριμα" δεν τους απασχολουν
    κι αυτό το λέω ως κοπέλα
    άντε το πολύ πολύ όταν είμασταν 1η λυκείου να μας άρεζε καποιος απο την 3η :D

  25. #25
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-01-10
    Location
    .
    Posts
    67

    Default

    δεν γίνεται τίποτα στις πενταήμερες γιατί τα κορίτσια σ αυτήν την ηλικία το θεωρούν "καταντια" να κάνεις κάτι με συνμμαθητή/συνομηλικό σου
    (υπάρχουν και οι εξαιρέσεις βεβαίως)
    κοιτάνε ΜΟΝΟ μεγαλύτερoυς και συζητάνε ΜΟΝΟ για μεγαλύτερους
    οι συμμαθητές και τα "ανώριμα" δεν τους απασχολουν
    κι αυτό το λέω ως κοπέλα
    άντε το πολύ πολύ όταν είμασταν 1η λυκείου να μας άρεζε καποιος απο την 3η :D

  26. #26

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Kι εγω καπως ετσι το θυμαμαι, οι συνομιληκοι δεν ειχαν πολλη τυχη εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων που ηταν ειτε πολυ ομορφοι ειτε οι "αλητες" το σχολειου. Σε αυτες τις ηλικιες πραγματι πιστευω οτι οι κοπελες κοιτανε μεγαλυτερους οχι μονο λογω ωριμοτητας αλλα γιατι νιωθουν οτι ξεφευγουν απο το σχολειο αν ειναι με εναν μεγαλυτερο. Παντως το σωμα παιζει το μικροτερο ρολο εκτος αν τυχεις σε κοπελα που ειναι τρελαμενη με γυμναστηρια κλπ. Πιο πολυ θα εκτιμησει οπως ειπε ο Νικος παραπανω να εχεις αερα και να εισαι ωραια ντυμμενος.

  27. #27

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Kι εγω καπως ετσι το θυμαμαι, οι συνομιληκοι δεν ειχαν πολλη τυχη εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων που ηταν ειτε πολυ ομορφοι ειτε οι "αλητες" το σχολειου. Σε αυτες τις ηλικιες πραγματι πιστευω οτι οι κοπελες κοιτανε μεγαλυτερους οχι μονο λογω ωριμοτητας αλλα γιατι νιωθουν οτι ξεφευγουν απο το σχολειο αν ειναι με εναν μεγαλυτερο. Παντως το σωμα παιζει το μικροτερο ρολο εκτος αν τυχεις σε κοπελα που ειναι τρελαμενη με γυμναστηρια κλπ. Πιο πολυ θα εκτιμησει οπως ειπε ο Νικος παραπανω να εχεις αερα και να εισαι ωραια ντυμμενος.

  28. #28

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by FloutsiTitoAli


    επίσης, το να γυμνάζεσαι για να έχεις γκόμενες, σε καταττάσει στην κατηγορία του κάνγκουρα
    γυμνάσου για να χεις ένα δυνατό υγιές σώμα, κι επειδή το γουστάρεις αυτό

    </blockquote id=quote>


    Μάλλον βιάζεσαι να κρίνεις, το γυναικείο κίνητρο είναι υγιές όσο και η φύση του άντρα.Και εξελικτικά αν το δεις στο ζωικό βασίλειο,όλα τα γυμνασμένα αρσενικά (alpha males) ευνοούνται στην επιλογή συντρόφου. Ο άνθρωπος δεν αποτελεί εξαίρεση.Για να μπορείς πραγματικά να κρίνεις πρέπει να έχεις υπάρξει στην ίδια θέση με έναν έφηβο με την τεστοστερόνη να χτυπάει κόκκινο και το 99% των σκέψεων σου να γυρνάνε γύρω από ένα πράγμα.

  29. #29
    Pumping Iron mlrs's Avatar
    Join Date
    24-01-08
    Location
    Θεσσαλονίκη, Greece.
    Posts
    284

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by FloutsiTitoAli

    δεν γίνεται τίποτα στις πενταήμερες γιατί τα κορίτσια σ αυτήν την ηλικία το θεωρούν "καταντια" να κάνεις κάτι με συνμμαθητή/συνομηλικό σου
    (υπάρχουν και οι εξαιρέσεις βεβαίως)
    κοιτάνε ΜΟΝΟ μεγαλύτερoυς και συζητάνε ΜΟΝΟ για μεγαλύτερους
    οι συμμαθητές και τα "ανώριμα" δεν τους απασχολουν</blockquote id=quote>

    Αν κρίνω απ' τη δικιά μας 7ήμερη τις περισσότερες πιθανότητες να πηδήξει τις έχει είτε ο οδηγός του λεωφορείου είτε ο συνοδός του ταξιδιωτικού πρακτορείου.:D
    Never back down!

  30. #30
    Pumping Iron Steroid's Avatar
    Join Date
    28-01-06
    Location
    is not available
    Posts
    660

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Andrikos
    Για να μπορείς πραγματικά να κρίνεις πρέπει να έχεις υπάρξει στην ίδια θέση με έναν έφηβο με την τεστοστερόνη να χτυπάει κόκκινο και το 99% των σκέψεων σου να γυρνάνε γύρω από ένα πράγμα.</blockquote id=quote>

    Ωραιες εποχες...φυσαγε αερακι και...:D



    Κοιτα, Masterdk, κανε την προσπαθεια σου, αμα το εχεις και εισαι ΚΑΙ τυχερος τοτε καλα να περασεις...:D
    Ειτε ογκος ειτε γραμμωση το ιδιο ειναι,πουλα τρελα και μην ξεχνας στο κατω κατω της γραφης αμα αμπαλιασεις με τη αρουροπαρεα σου δεν θα σε νοιαζει καθολου.[:-angel]
    YOU can('t)change genes...


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •