Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 61 to 90 of 138
  1. #61

    Default

    Quote Originally Posted by CostasMayLaf View Post
    Και εμενα ο πωλητης πηγε να μου πλασαρει της warriors lab σαν καλυτερη, αλλα εφυγα με την πρωτεινη της ON στα χερια. Νικησα! :P
    Τοσην ώρα διαβάζω για τις ομηρικές μάχες και προσπάθειες πωλητών της εταιριας εξτριμ να πουλήσουν τη μάρκα τους και όλους τους επίδοξους αγοραστές να θέλουν να πάρουν την ΟΝ. Ώσπου διάβασα αυτό και πνίγηκα (έτρωγα εκείνη την ώρα) και παίζει να βγήκε και λίγο νερό από τη μύτη.
    Φίλε φοβερός μου έφτιαξες το βράδυ. Τα έσπασε η ατάκα !χαχα

  2. #62
    New Bodybuilder
    Join Date
    06-11-13
    Posts
    4

    Default

    Απο τις καλυτερες καθαρες πολλαπλων πηγων που εχω δοκιμασει ! Με κραταγε πολυ καλα και η γευση cookies απλα απιστευτη !!

  3. #63
    New Member
    Join Date
    31-08-13
    Posts
    25

    Default Whey ή Complete 8

    Καλησπέρα σας.
    Περνώ complete 8 2 φορές την μέρα όταν έχω προπονηση 1scoup με νερό το πρωί με ενα τοστ τυρί γαλοπούλα 1 ωρα πριν την προπονηση, και 1scoup με νερό και μια μπανάνα αμέσως μετα την προπονηση.
    Της υπόλοιπες μέρες περνώ μόνο 1 scoup με γαλα το πρωί σαν συμπλήρωμα ημερήσιας πρόσληψης πρωτεΐνης.
    Το ερώτημα, τώρα που μου τελειώνει η complete 8 να την αντικαταστήσω με whey?
    Γιατί με όλο αυτό το διάβασμα που έχω ρίξει εδώ μέσα κουρκουτιανε το κεφάλι μου.
    Last edited by Delis7; 04-03-14 at 16:59.

  4. #64
    Pumping Iron venom1987's Avatar
    Join Date
    10-08-11
    Posts
    511

    Default

    καλησπερα φιλε....

    για πιες εταιριες μιλαμε???


    στο πρωινο σου καλυτερα να την παιρνεις με βρωμη καλυτερη επιλογη απο το τοστ

    τωρα η πολλων πηγων σε κραταει περισσοτερο οποτε για πρωινο ειναι καλυτερη.

    για αμεσως μετα την προπονηση καλυτερη ειναι η whey ή ακομη καλυτερη επιλογη isolate (πιο ακριβη βεβαια), οχι πολλων πηγων.


    τωρα το θεμα ειναι και τι εταιρια θα διαλεξεις......μετραει και η ποιοτητα βεβαια.....

  5. #65
    New Member
    Join Date
    31-08-13
    Posts
    25

    Default

    Η complete 8 ειναι της warriorlab , για whey έλεγα να πάρω της on.
    Κάθε γνώμη καθότι αρχάριος ευπρόσδεκτη!!!

  6. #66

    Default

    Φιλε μου δεν νομιζω να χρειάζεσαι συμπληρωμα πρωτεινης απαραίτητα απο τοσο νωρίς!

    Οπως το λεει και η λεξη, συμπληρωμα ειναι...
    Μπορεις να τα καλύφθεις ευκολα με μια καλη διατροφη και να δεις και καλυτερα αποτελεσματα!

  7. #67
    Pumping Iron venom1987's Avatar
    Join Date
    10-08-11
    Posts
    511

    Default

    Quote Originally Posted by Loukakos o Power View Post
    Φιλε μου δεν νομιζω να χρειάζεσαι συμπληρωμα πρωτεινης απαραίτητα απο τοσο νωρίς!

    Οπως το λεει και η λεξη, συμπληρωμα ειναι...
    Μπορεις να τα καλύφθεις ευκολα με μια καλη διατροφη και να δεις και καλυτερα αποτελεσματα!

    ισχυει...... μπορεις το πρωινο να βαλεις 4-5 ασπραδια και ενα κροκο με βρωμη.....η καλυτερη επιλογη ολων...... ;)

  8. #68
    New Member
    Join Date
    31-08-13
    Posts
    25

    Default

    Συμφωνώ , αλλα νομίζω οτι το 1 σκουπ με νερό ειναι πιο ευκολοπεπτο απο 4-5 ασπραδια και ενα κροκο με βρωμη (νομίζω και φθηνότερο,καλύτερο σίγουρα όχι)

  9. #69

    Default

    Θα συμφωνήσω, και εγω για πρωινό τροω βρομη με γιαουρτι η γαλα και αυγα(το πρωι δεν βγαζω τα ασπραδια) και μου εχει στρωσει πολυ!

    Δεν νομιζω να ειναι πιο ευκολοπεπτο απο τα ασπραδια, αλλα φθηνοτερο ειναι σιγουρα φιλαράκι!Κακα τα ψεματα, η διατροφη κοστιζει...

    Εγω θα σου πρότεινα να βαλεις βρομη-γαλα/γιαουρτι και αν δεν μπορεις αυγα, βαζεις το σκουπ και εχεις ενα καλο, χορταστικο πρωινο!

  10. #70
    New Member
    Join Date
    31-08-13
    Posts
    25

    Default Whey ή Complete 8

    Γαλακτοκομικά μια ωρα πριν τα βάρη δεν θα μου πέσουν βαριά?
    Τρώω πρωινό στης 9:00 και στης 10:00 είμαι γυμναστιριο.

    Για τις μέρες που δεν έχω προπονηση το υιοθετώ εύκολα αυτο το πρωινό.
    Last edited by Delis7; 04-03-14 at 17:48.

  11. #71

    Default

    Αν μετα απο 1 ωρα ακριβως πας gym τοτε θα σε βαρυνει πιθανοτατα τετοιο πρωινο, αρα οπως ειπες μπορεις να βγαλεις το γαλακτοκομικο!

    Μετα το γυμναστηριο ακολουθει κι αλλο σκουπ?
    Αν ειναι δυνατον μετα το γυμναστηριο να ακολουθησει στερεο γευμα χωρις λιπαρα θα'σαι πολυυ καλα!

  12. #72
    New Member
    Join Date
    31-08-13
    Posts
    25

    Default Whey ή Complete 8

    Τελειώνω κατα της 12 παρά το γυμναστιριο αμέσως τρώω μια μπανάνα και ενα σκουπ πρωτεΐνη και κατα της δυο παρά μια μπάρα δημητριακών (που ψαχνόμαστε με τι να τιν αντικαταστήσω) και στης 16:00 μεσημεριανό πλούσιο σε πρωτεΐνη και υδατάνθρακες πχ σήμερα 130 γρ κοτόπουλο στήθος στο τηγανη με νερό (βραστό δηλαδή) και 60 γρ ρυζι κάστανο,40 γρ ψωμί και 2 πορτοκάλια 250-300 γρ περίπου.
    Last edited by Delis7; 04-03-14 at 18:14.

  13. #73
    Senior Bodybuilder BillPeristeri3's Avatar
    Join Date
    22-01-13
    Posts
    2,037

    Default

    Καλησπερα..

    Δοκιμασε το γιαουρτι με την βρωμη το πρωι αλλιως μεινε με γαλα - πρωτεινη - βρωμη και μετα οπως τα εχεις.. Φιλε μου ομως το υπολοιπον ειναι τραγικο.. Οχι σρε συ μπαρα δημητριακων :/ Εχεις κοιταξει ποτε απο πισω στα διατροφικα στοιχεια? Πολυ κακη επιλογη.. Αν δεν μπορεις να εχεις γευμα εκεινη την ωρα καλυτερα να εχεις ενα σαντουιτς με τυρι με χαμηλα λιπαρα και κοτοπουλο η αυγα μεσα και καποιο φρουτο μαζι.. Οσο για το γευμα που αναφερεις μετα 60γρ ρυζι δεν ειναι πλουσιο σε υδατανθρακες ειναι λιγο (δεν ξερω πως κινησε θερμιδικα βεβαια). Ωγαλε σε εκεινο το γευμα το ψωμι και ανεβασε το ρυζι.. Τα πορτοκαλια δεν τα συμπαθω προσωπικα σε μια διατροφη BB αλλα πιστευω μπορεις να τα εχεις στο πρωινο σου ισως..

  14. #74
    New Member
    Join Date
    31-08-13
    Posts
    25

    Default

    Καλησπέρα bill ,κινούμαι 600 θερμιδες υπόθερμιδικα με μάκρος 30/30/50 γιατί προσπαθώ να χάσω 10 κιλά λίπος μέχρι τον Αύγουστο με όσο το δυνατόν λιγότερη απολεια μυϊκής μάζας γίνετε. (Της μέρες που έχω προπονηση ανεβαίνω θερμιδικα)

  15. #75

    Default

    Με μακρος 30/30/50 δεν θα επιζουσες

    Η διατροφη που αναφερεις δεν εχει μακρος 30/30/50! Καμια σχεση...ριξε μια ματια στα αρθρα του cuban για την διατροφη και τα μακρος!

    Βαλε και μια σαλατουλα με ενα κουταλακι ελαιολαδο στο στερεο γευμα σου! Δεν θα ανεβασει πολυ τις θερμιδες μην ανησυχείς!

  16. #76
    New Member
    Join Date
    31-08-13
    Posts
    25

    Default

    Λουκά το 30/30/50 το κοιτάω εκ του συνόλου της ημέρας και όχι σε κάθε γεύμα, κάνω λάθος?

  17. #77

    Default

    Η εγω εχω μπερδευτει ή εσυ εχεις καταλαβει κατι λαθος!

    Το 30/30/50 που λες αναφερεται σε γραμμαρια πρωτεινης/υδατανθρακα/λιπους ?
    Δηλαδη ειναι σαν να μου λες οτι σε 1 μερα περνεις 30 γρ πρωτεινες 30 γρ υδατανδρακα και 50 γρ λιπους = 690 θερμιδες!
    Αν ακολουθουσες αυτα τα μακρος που αναφερεις (βεβαια δεν τα ακολουθεις, συμφωνα με την διατροφη που μας ανεφερες) θα πεθενες της πεινας, και θα καταβολιζες για τα καλα την μυικη σου μαζα!

    Λοιπον, διαβασε εδω το αρθρο του Αντωνη:http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=35102
    Να ξερεις για να χασεις κιλα χωρις να χασεις πολυ μυικη μαζα θελει την καταλληλη διατροφη (παίξε ελαφρως υποθερμιδικα) αλλα και την καταλληλη αεροβια!
    Θα βρεις τις πληροφορίες που χρειάζεσαι στο αρθρακι!
    Last edited by Loukakos o Power; 04-03-14 at 22:30.

  18. #78
    New Member
    Join Date
    31-08-13
    Posts
    25

    Default

    Αναφέρομαι σε ποσοστά 30% λίπος 30% πρωτεΐνες και 50% υδατάνθρακες.

  19. #79

    Default

    Πες το ετσι, με καταμπερδεψες ...

    Ναι ετσι εισαι οκ! Καπως ετσι θα το εβαζα εγω 20% λιπος, 30%πρωτεινη, 50% υδατανθρακας!

  20. #80
    Senior Bodybuilder BillPeristeri3's Avatar
    Join Date
    22-01-13
    Posts
    2,037

    Default

    Αρχικα να πουμε οτι 30+30+50 κανει 110.. Οποτε εχοντας λυσει το τυπογραφικο προβλημα να πω και εγω την αποψη μου οτι ειναι πολυ μεγαλη η απωλεια θερμιδων οτι και αν προσπαθεις να κανεις.. Ξερω δεν ειμαι απο τους πολυ παλιους εδω μεσα αλλα καποια πραγματα ειναι φιξ και τα γνωριζουν ολοι.. μην βαζεις σε τετοια διαδικασια τον οργανισμο σου.. Εκτος τι να πω αν εισαι τρομερα υπερβαρος και δεν υπαρχει αλλη λυση.. Καλυτερα -300 θερμιδες και μια παραπανω αεροβια απο αυτες που κανεις παρα -600 φιλε μου.. Πειναω μονο που το κοιταω :p Και προς θεου καντα 2.5 επι το βαρος σου πρωτεινη, τα κιλα σου σε λιπαρα και οτι μενει υδατανθρακα.. That's all from me

  21. #81
    New Member
    Join Date
    31-08-13
    Posts
    25

    Default

    Έχεις δίκιο για το τυπογραφικο ειναι 20/30/50 (καταραμένη δυσλεξία) και ναι ήμουν υπέρβαρος , απο τον Μάιο του 13 εώς τώρα έχω χάσει 33 κιλά και τώρα ξεκίνησα και γυμναστιριο (130 πριν 97 τώρα 183 ύψος)
    Έχω σαν στόχο εώς 800 γρ την εβδομάδα ποτέ παραπάνω.

  22. #82
    Senior Bodybuilder BillPeristeri3's Avatar
    Join Date
    22-01-13
    Posts
    2,037

    Default

    Δεν τα ειπες εξ αρχης αυτα . Toτε μια χαρα εισαι. Αλλαξε το τοστ με βρωμη στο πρωινο, αντικατεστησε την μπαρα δημητριακων και ολα μια χαρα

  23. #83
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    Οπα οπα τι εννοεις 800 γρ την εβδομαδα να χανεις? Δεν ειναι λιγο πολλα; δεν εχεις κανει ραγαδες η σου εχει κρεμασει το δερμα μετα απο τοσα κιλα? Η γνωμη μου ειναι να χασεις αλλα δεκα αλλα πολυ ομαλα 1-1.5 κιλο τον μηνα και να δουλευεις τα κιλα σου απο μεσα ωστε να μεγαλωσουν οι μυς σου κ να καει το λιπος

  24. #84
    New Member
    Join Date
    31-08-13
    Posts
    25

    Default

    Ευχαριστω bill
    Πάντως σήμερα το πρωί πήγα και πήρα και μια whey της on για να περνώ ενα σκουπ με μια μπανάνα αμέσως μετα την προπονηση.

  25. #85
    New Member
    Join Date
    31-08-13
    Posts
    25

    Default Whey ή Complete 8

    Quote Originally Posted by Αλεξανδρος Μπ View Post
    Οπα οπα τι εννοεις 800 γρ την εβδομαδα να χανεις? Δεν ειναι λιγο πολλα; δεν εχεις κανει ραγαδες η σου εχει κρεμασει το δερμα μετα απο τοσα κιλα? Η γνωμη μου ειναι να χασεις αλλα δεκα αλλα πολυ ομαλα 1-1.5 κιλο τον μηνα και να δουλευεις τα κιλα σου απο μεσα ωστε να μεγαλωσουν οι μυς σου κ να καει το λιπος
    Τα 800 ειναι max
    Το δέρμα όχι δεν εχει κρεμάσει αλλα πολυ το φοβάμαι γι'αυτο έχω βάλει αυτο το όριο τον 800 γρ, λες να το κάνω 500γρ?
    Αυτο που λες με τα κιλά απο μέσα παλεύω να κάνω με 4 προπονήσεις την εβδομάδα.
    Το λίπος προσπαθώ να το χάσω 1ον αποφεύγοντας τα λιπαρά, 2ον 30 λεπτά HIIT αερόβια 4 φορές την εβδομάδα αμέσως μετα τα βάρη.
    Last edited by Delis7; 05-03-14 at 17:08.

  26. #86
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Καλά έκανες και έβαλες τα 800 γρ σαν ανώτατο όριο για να μην κρεμάσει το δέρμα.

    Σε απώλεια πάνω από 1 κιλό/βδομάδα, είναι που ελοχεύει ο κίνδυνος να κρεμάσει το δέρμα σου.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  27. #87
    New Member
    Join Date
    31-08-13
    Posts
    25

    Default

    Ευχαριστω Cuban.
    Πες καμία ιδέα, με τι να αλάξω της δυο μπάρες που τρώω για σνακ?
    Να βάλω τοστ με τυρί 11% και δυο φέτες γαλοπούλα?
    Να βάλω σαρδέλες κονσέρβα?

  28. #88
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Στο απόγειο της αεροβικής μου ικανότητας μέσα στη σεζόν , να βγάλω ταυτόχρονα μία δυνατή προπό και Hiit , εξαιρετικά δύσκολο !!!!
    Αναπόφευκτα η μία θύμα της άλλης , και εδώ επικαλούμε την γνώμη του προφέσορ σε περίπτωση που κάπου είμαι λάθος !
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  29. #89
    New Member
    Join Date
    31-08-13
    Posts
    25

    Default

    Τσουρεκα δεν βγάζω δυνατή προπονηση κάνω ακόμα κυκλικό με 3 σετ τον 15 επαναλιψεων, αλλα ρίχνω το βάρος στην αερόβια γιατι αυτο που με καίει τώρα ειναι το λίπος, μπορεί και να κανω λάθος, για αυτο σας επικαλούμε να με διορθώσετε!!!

  30. #90
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Αναπόφευκτα η μία θύμα της άλλης
    Συμφωνώ απόλυτα !
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?


 
Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Γνωμη για complete 8 της warrior lab
    By machimi96 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 09-03-16, 02:46
  2. Complete After Της WarriorLab - Ξεκινάω Για 1η Φορά
    By capri in forum Συμπληρώματα Πρωτεΐνης
    Replies: 8
    Last Post: 11-02-15, 00:58
  3. Complete Whey Της Warrior Lab Για Μεταπροπονητικό;
    By Καλόγερος in forum Συμπληρώματα Πρωτεΐνης
    Replies: 19
    Last Post: 29-12-14, 20:19
  4. Complete 8 Της WarriorLab - Γνώμες Από Μέλη, Αξίζει???
    By jkathar in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 107
    Last Post: 11-10-14, 20:31

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •