Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    29-04-10
    Location
    Κύπρος
    Posts
    5

    Wink Λίγη βοήθεια με την διατροφη μου

    Παίδες γεία σας.......
    Είμαι καινούργιος στο forum και θα ήθελα λίγη βοήθεια ......
    Λοιπον είμαι 1.79 ύψος και βάρος 58 κιλά! Άρχισα πρόσφατα διατροφή και γυμναστήριο για αύξηση μυικής μάζας. Θα ήθελα να σας γραψω την διατροφή που κάνω για να μου πεί κάποιος αν είναι αρκετή για το συγκέκριμενο σκοπό που θέλω να κάνω......
    [:-banghead]
    Last edited by odysseas1986; 30-04-10 at 12:44.

  2. #2
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    Postare την διατροφη σου Οδυσσεα και θα ακουσεις αρκετες γνωμες
    Παντως ετοιμασου για πολυ φαγητο ...
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  3. #3
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    12-05-09
    Posts
    1,167

    Default

    Ζυγιζεις λίγο παραπάνω από ένα σακί τσιμέντο!!
    Ετοιμασου να ευχαριστηθεις μια από τις μεγαλύτερες απολαύσεις στη ζωή, που είναι το ΦΑΓΗΤΟ!!

  4. #4

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    Γειά σου Οδυσσέα. Εγώ θα έλεγα να πάρεις 7-8 κιλά πρώτα και μετά να αρχίσεις να γυμνάζεσαι εντατικά. 58 κιλά είναι οριακό βάρος για την υγεία σου , το να γυμνάζεσαι σε αυτό το βάρος δεν είναι ωφέλιμο σε αυτήν την φάση και μπορεί να κατεβάσει κι άλλο το βάρος σου.

  5. #5
    Junior Bodybuilder rioma123's Avatar
    Join Date
    12-01-09
    Location
    .
    Posts
    233

    Default

    Και γω πιστευω πως εχει δικιο ο Αντρεας κατσε πλακωσου στο φαι να λιπωσεις λιγακι και μετα μπες στα βαρη και στη γυμναστικη σου, τα κιλα σου ειναι εξαιρετικα λιγα οποτε θα ειναι δυσκολο να ανταπεξελθεις στα βαρη ετσι ευκολα. ΦΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΦΑΙ

  6. #6
    Senior Bodybuilder zog89's Avatar
    Join Date
    29-03-10
    Location
    Berlin
    Posts
    1,953

    Default

    αχ μακάρι να ήμουν στην θέση σου...(πλάκα κάνω)...ΚΑΛΗ ΟΡΕΞΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΜΑΣΑ!!!!!!
    Obese To Fit

  7. #7

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    Καλώς ήλθες στή προσπάθεια - αλλα και στο αποτέλεσμα !

    Μπορείς να μάς πείς δυο λογια για τα κιλά σου και γιατι είσαι 58 κιλά , πριν σου πουμε τι πιστεύουμε !

  8. #8
    Bodybuilding Newbie Finlandos's Avatar
    Join Date
    22-07-09
    Location
    Patras, Achaea, GR/Vantaa, Helsinki, FI
    Posts
    25

    Default

    Tυχεράκιας Εκτόμορφος...Το 5% του ανθρώπινου πλυθησμού, όπως ένας ξάδερφός μου.

    Ξεκινάει -ο ξαδερφός μου- το πρωί με3-4 πιτόγυρα που έχουν μείνει απο το προηγούμενο βράδυ, τελειώνει τη μισή μπουκάλα βότκα που έμεινε απο την κραιπάλη της προηγούμενης βραδιάς, μετά το μεσημέρι τρώει μακαρόνια μίσκο τσιγαρσμένα σε τηγανισμένο βούτυρο με κιμά τίγκα στο λάδι, το απόγευμα παραγγέλνει πίτσες, το βράδυ τώει παγωτά Νιρβάνα, και τα μεσάνυχτα αρχίζει η κραιπάλη με μπύρες και ουίσκια. Και φυσικά έχει 8-9% BF και φαίνονται οι κοιλιακοί του all year round.

    Και μείς τρώμε μάπα, λάχανο, σολωμό και τόνο, δεν πίνουμε και δεν καπνίζουμε. Τα δυο άκρα αντίθετα, στους Εκτόμορφους ο μεταβολισμός δουλεύει 2Χ και δεν αποθηκεύουν λίπος και στους Ενδόμορφους ο μεταβολισμός δουλέυει στο 1/6 του κανονικού και αποθηκεύει σχεδόν τα πάντα ώς λίπος.
    Last edited by Finlandos; 30-04-10 at 18:37.

  9. #9
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    Ώπα φίλε φινλανδέ, μη΄ν το δέσου κόμπο, εκτομορφος= τρόω ότι βρώ. Ο ξέδερφός σου έτυχε και έιναι έτσι. Οι μισκοί εκτόμορφοι που ξέρω πάχυναν όταν άρχισαν να τρώνε\πινουν περισσότερο, και οι αλλοι μισοί όταν κατσαν κάτω να διαβάσουν για πανελλήνιες ( κινητικότητα = 0)

  10. #10

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    Quote Originally Posted by giannis_m View Post
    Ώπα φίλε φινλανδέ, μη΄ν το δέσου κόμπο, εκτομορφος= τρόω ότι βρώ. Ο ξέδερφός σου έτυχε και έιναι έτσι. Οι μισκοί εκτόμορφοι που ξέρω πάχυναν όταν άρχισαν να τρώνε\πινουν περισσότερο, και οι αλλοι μισοί όταν κατσαν κάτω να διαβάσουν για πανελλήνιες ( κινητικότητα = 0)
    Ναι , γιατί άλλο πράγμα η σωματική διάπλαση και άλλο η ομοιόσταση στη λειτουργία του θυροειδή.

  11. #11
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    Quote Originally Posted by giannis_m View Post
    Ώπα φίλε φινλανδέ, μη΄ν το δέσου κόμπο, εκτομορφος= τρόω ότι βρώ. Ο ξέδερφός σου έτυχε και έιναι έτσι. Οι μισκοί εκτόμορφοι που ξέρω πάχυναν όταν άρχισαν να τρώνε\πινουν περισσότερο, και οι αλλοι μισοί όταν κατσαν κάτω να διαβάσουν για πανελλήνιες ( κινητικότητα = 0)
    +1...Ειδικα αυτο με την καθιστικη ζωη(το εχει αναφερει ο Γιαννης και σε αλλο ποστ του) παιζει πολυ σημαντικο ρολο..
    Επισης μην πιστευεις παντα αυτες τις υπερβολες οσων λενε οτι τρωνε τον αγλεορα και δεν παχαινουν..
    Ξερω και εγω εκτομορφο που περιεγραφε τι ετρωγε λες και δεν γινοταν να τα φαει ολα αυτα ανθρωπος..Ομως μια μερα μαζι του εφτανε για να καταλαβω οτι σχετικα δεν ετρωγε τιποτα τρομερο...Η αν το εκανε το εκανε μια φορα τη βδομαδα..Οποτε,οπως σου ειπε και ο Γιαννης μην το δενεις και κομπο οτι ο εκτομορφος εχει συμβολαιο με το αλιπο σωμα...
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  12. #12
    Junior Bodybuilder alexatzi's Avatar
    Join Date
    31-05-07
    Location
    .
    Posts
    114

    Default

    φίλε μου θύμισες τον εαυτό μου που όταν τελείωσα τις πανελλήνιες ήμουν 58 κιλά με 1,85 ύψος!
    Yeah!Let's start building some hurting bombs!

  13. #13
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    29-04-10
    Location
    Κύπρος
    Posts
    5

    Default Η Διατροφή μου

    ΠΡΩΙΝΟ:
    - 80 γραμ. κουάκερ + 1 κουτάλι της σούπας μέλι
    - 1 ποτήρι γάλα
    Ομελέτα 4 ασπράδια, 1 κρόκο + 1 μπανάνα ή 1 χουφτα ξηρούς καρπούς

    Ενδιάμεσο:
    - HY - Pro (Πρωτείνη)

    Μεσημερίανο:
    - 200 γραμ. ρύζι ή 200 γραμ. πατάτα ή 200 γραμ. μακαρόνια
    - 200 γραμ. κοτόπουλο ή μοσχάρι ή ψάρι
    - σαλάτα ( μαρούλι, μπρόκολο, αγγούρι, λάχανο )

    Απογευματινό:
    - Σάντουιτς (γαλοπούλα, αυγό, μαρούλι, τόνο, κοτόπουλο, μπριζόλα) + 1 ξυνόμηλο

    Αμεσως μετά την προπόνηση: WHEY
    Μεταπροπονητικό γεύμα:
    - 150 γραμ. ρυζι ή πατάτα
    - 150 γραμ. κοτόπουλο ή ψάρι
    - Σαλάτα (μαρούλι, μπρόκολο, αγγούρι, λάχανο )

    Βραδυνό:
    - ( Όπως το πρωινό)

    Αμέσως πρίν τον ύπνο: - HY - Pro (Πρωτείνη)

    * και δύο φορές την εβδομάδα όσπρια
    Last edited by odysseas1986; 01-05-10 at 11:44.

  14. #14
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    29-04-10
    Location
    Κύπρος
    Posts
    5

    Default

    Originally Posted by ΜΑΤΖ
    Καλώς ήλθες στή προσπάθεια - αλλα και στο αποτέλεσμα !

    Μπορείς να μάς πείς δυο λογια για τα κιλά σου και γιατι είσαι 58 κιλά , πριν σου πουμε τι πιστεύουμε !


    Φιλαράκι είμαι 58 κιλά γιατι έτρωγα μόνο μία φορά την ημέρα άντε το πολύ δύο........ Καπνίζω κίολας και μια ζωή θυμάμαι τον εαυτό μου δεν είχα ξεπεράσει τα 65 κιλά
    Last edited by odysseas1986; 01-05-10 at 22:03.

  15. #15
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    Μια πρώτη ματιά, δεν είναι ισοροπημένη η διατροφή σου. Έχεις πολύ πρωτείνη την οποια δε χρειαζεσαι στα κιλά σου, ξεφορτώσου καμποση, και βαλε παραπανω φρούτα , λαχανικά και γαλακτοκομικά. Επισης δε γραφεςι τίποτα για τα λίπη που τρως, εκτος και αν δεν τρως εξτρα, αλλα νομίζω ότι τρως. Απλα όπως και άλλοι, δεν το θεωρεις σηματνικό και γι αυτό δεν το γράφεις, όμως εφόσον λαδια μαργαρίνες κτλ. περιέχουν θερμίδες και θρεπτικά συστατικά, θα έπρεπε να τα αναφέρεις , δε νομίζεις?

    επισης όταν γράφεις μια διατροφη, γραφε μας και τις θερμιδες πρωτεινες κτλ που περιέχει για να καταλαβαινουμε καλυτερα.
    Last edited by giannis_m; 01-05-10 at 22:38.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Λιγη βοηθεια με τη διατροφη
    By dlar2 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 14-03-07, 01:31
  2. Λίγη βοήθεια για διατροφή όγκου!
    By bigben in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-06, 01:48

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •