Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Bodybuilder m_ariel19's Avatar
    Join Date
    05-11-04
    Location
    Liverpool, United Kingdom.
    Posts
    157

    Default My Βody Photos (Aρχή)!!

    Ζήλεψα κι εγώ .. χαζεύοντας τις φωτό σας και την πρόοδό σας .. και είπα να βάλω μερικές ενδεικτικές δικές μου ..
    ωστόσο .. δεν έβαλα από όλα τη σημεία .. (yeah, I know .. I cheated :P ) ... είναι τώρα ... στην αρχή .. με ότι έχει απομείνει από όλα αυτά τα χρόνια ......

    1. Κοιλιακοί (ο θεός να τους κάνει!)



    2. Δικέφαλοι (μπορεί να μην έχω γράμμωση .. αλλά τα χέρια μου και οι ώμοι μου είναι πιστεύω τα καλύτερα σημεία πάνω μου)



    3. Πλάτη (δεν είναι και η καλύτερη φωτό μου .. είναι και λίγο θολή .. αλλά εντάξει .. καλύτερα ... να μην φαίνονται κι όλες οι λεπτομέρειες......)




    Λείπουν πόδια .. αλλά πιστέψτε με δεν είναι σε φάση να τα δείξω ακόμα στο κοινό .. :P
    Περιμένω τα σχόλιά σας ... καλά και κακά ... (άλλωστε γι' αυτό είμαστε εδώ) ... όσο για τους "κομπάρσους" ... συγχωρέστε με παιδιά .. αλλά στο μπάνιο είχα χώρο και φως για να βγάλω φωτογραφίες .... !!!!

  2. #2
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    χερια και πλατη φαινονται σε καλυτερη κατασταση η αληθεια ειναι.στην μεση παντως χρειαζεσαι δουλιτσα ακομα.μην απογοητευεσαι ομως. με υπομονη και προσπαθεια ολα θα γινουν.μπραβο για το μεχρι τωρα.πες μας και λιγο αν θες ηλικια κ χρονο ενασχολησης.

  3. #3
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    Ολα ειναι θεμα λιπους...Εχεις καλοσχηματισμενο σωμα αν και αποτι ειπες μολις αρχισες παλι..Πιστευω μολις πεσεις σε λιπος θα μεινεις εκθαμβη απο το αποτελεσμα,γιατι σου λεω απο κατω φαινεσαι πολυ σχηματισμενη...Μπραβο για τη μεχρι τωρα προσπαθεια,ειναι θεμα χρονου και θελησης να δειξεις οπως επιθυμεις!
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Mαρία μου, ειλικρινά χάρηκα πάρα πολύ όταν είδα πως ξαναμπήκες στο φόρουμ μετά από τόσα χρόνια..
    Ξεκινήσαμε μαζί εδώ να ψαχνόμαστε σαν άσχετες τότε περι γυμναστικής και διατροφής, στην πορεία εσύ ασχολήθηκες σε άλλο τομέα(mod στο myphone) κι εγώ κόλλησα εδώ και έγινα mod στο bodybuilders[:-apple]
    Μπράβο που ξεκινάς μια αρχή, ξέρω δεν είναι εύκολο,έχω περάσει κι εγώ από αυτό το στάδιο, αλλά είμαι σίγουρη πως και τα κότσια έχεις και τη θέληση να τα καταφέρεις!
    Να σαι σίγουρη πως οι κόποι σου και οι προσπάθειές σου θα ανταμοιφθούν. Όσο από γνώσεις και βοήθεια, δεν θα βρεις περισσότερες από εδώ!
    Καλή επιτυχία στο στόχο σου γλυκιά μου

  5. #5
    Unworthy
    Join Date
    12-02-08
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    40

    Default

    Καλή αρχή κ καλή δύναμη κι από μένα! Όπως προείπαν κ τα παιδιά, μόλις ρυθμίσεις προπόνηση-διατροφή όλα θα βελτιωθούν.

  6. #6
    Junior Bodybuilder m_ariel19's Avatar
    Join Date
    05-11-04
    Location
    Liverpool, United Kingdom.
    Posts
    157

    Default

    Παιδιά χίλια ευχαριστώ για τις κριτικές κτλ .. έχει αλλάξει πολύ το σώμα μου τα τελευταία χρόνια (και λογικό είναι ... ) και εντάξει πλέον πήρα την απόφαση να επανέλθω .. και θα το κάνω ... σφίγγω τα δόντια (με κλειστό το στόμα χαχαχα) κι αρχίζω .. σωστά και προσεκτικά ..
    για εκείνους που δεν με θυμούνται ή δεν με γνωρίζουν .. να πω πως ... είμαι η Μαρία και είμαι καλά ... χαχα ... λοιπόν είμαι 25 ... (ναι, γαμώτο μεγαλώσαμε .. ), από κούνιας ασχολιόμουν με διάφορα αθλήματα αλλά όχι σε κανά υψηλό επίπεδο .. δόξα τω θεώ πήρα από το σκαρί της μάνας μου και βγήκα αδύνατο έως κοκαλιάρικο θα έλεγε κανείς ... από το τελευταίο τρίμηνο 2004 μέχρι και Ιανουάριο 2006, όπως σωστά είπε και η Ειρήνη (kardoula) αρχίσαμε τα βήματα μας δειλά δειλά ... στη γυμναστική με βάρη ... το καλοκαίρι του 2005 για μένα ήταν το καλύτερο που είχα ποτέ (πολύ γράμμωση, εμφανείς κοιλιακοί, κτλ) αλλά δεν έχω καθόλου φωτογραφίες που να μαρτυρούν αυτό το αποτέλεσμα (μόνο τα κολακευτικά σχόλια των φίλων μου .. μετράνε;;) ... Από το 2006 και μετά .. αφού έπαθα και τη ρίξη μηνίσκου .. απογοητεύτηκα .. έγιναν και πολλά στο γυμναστήριο που πήγαινα κι αναγκαστικά σταμάτησα ... εκεί με πήρε η κάτω βόλτα .. άρχισα τα μπυρόνια .. έκανα ότι να'ναι ζωή ... αλλά πείσμωσα .. και τουλάχιστον πρόσεχα τη διατροφή μου κι έκοψα το αλκοόλ (πω.. σαν συνεδρία από ΑΑ ακούγομαι!!) ... όμως για 1 χρόνο και κάτι έκανα πολύ καθιστική ζωή ... και ήταν και η περίοδος που παρατήρησα ότι το σώμα μου άρχισε να ανοίγει .. (γινόταν η μετάβαση στο γυναικείο σώμα) ... όλα αυτά μέχρι και τον Φεβρουάριο του 2009. Την ημέρα των γενεθλίων μου .. είπα να γυρίσω σελίδα .. .κι άρχισα να ασχολούμαι με την capoeira ... μέσα σε 4-5 μήνες με έντονη άσκηση (3 φορές τη βδομάδα x 2 ώρες) ... έφτασα το καλοκαίρι .. να είμαι σε αρκετά καλά επίπεδα .. και να μου αρέσει το σώμα μου ξανά .. (εκτός από την κοιλιά μου) Το θετικό είναι ότι έφτιαξα το "αιώνιο" πρόβλημα μου .. την πλάτη μου και την ελαφριά κύρτωση που έκανα (απίστευτη η capoeira) .. καλοκαίρι και 4 μήνες στην Ελλάδα και με ένα σπασμένο δάχτυλο ποδιού (από την capoeira) δεν έκανα τίποτα απολύτως .. Απο το Σεπτέμβρη-Οκτώβρη άρχισα ξανά capoeira μέχρι και αρχές Δεκέμβρη .. Μετά δεν μπόρεσα να παρακολουθήσω μέχρι και σήμερα που μιλάμε ... και λόγω οικονομικού (60 λίρες το μήνα είναι πολλά σε σύγκριση με τις 21 λίρες στο γυμναστήριο) και λόγω έλλειψης ελεύθερου χρόνου (άλλο να είναι fixed dates οι προπονήσεις κι άλλο να πηγαίνεις όταν έχεις χρόνο).. .
    Κάπως έτσι έφτασα στο σήμερα .. έχω μια βδομάδα που έχω αρχίσει ... ουσιαστικά έχω κάνει 3 προπονήσεις κανονικές ... και φυσικά έπεται συνέχεια... ( είμαι εδώ για να σας τα πρήξω ... γι' αυτό οπλιστείτε με υπομονή)
    Last edited by m_ariel19; 01-05-10 at 19:23.
    Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...
    Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...
    Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

    George Bernard Shaw

  7. #7
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049

    Default

    Καλη δυναμη κι υπομονη για το στοχο σου!!
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"

  8. #8
    Pumping Iron radionuclide's Avatar
    Join Date
    08-10-06
    Location
    .
    Posts
    446

    Default

    Μαρία καλή δύναμη να έχεις!
    Δεν μένω τυφλός στα ψεγάδια μου, αλλά έχω την ιδιοτροπία να πιστεύω στον εαυτό μου.

  9. #9
    Senior Bodybuilder KOSTASFIT's Avatar
    Join Date
    11-09-08
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,689

    Default

    Καλη συνεχεια/επιστροφη κι απο'μενα!
    TRAIN INSANE OR REMAIN THE SAME...

  10. #10
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    Αντε καλη αρχη κ ολα να σου πανε καλα!!!

  11. #11

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    Καλή αρχή και από μένα, αν θες λίγη εποικοδομητική κριτική πιστεύω ότι κάνεις το λάθος που κάνουν πολλά παιδιά εδώ μέσα και κάνουν αναλύουν τόσο πολύ μερικά θέματα χωρίς ουσιαστικό λόγο. Έχει νόημα να μπαίνεις σε παρελθοντικά loop ή σε αρνητικές σκέψεις για το πώς θα ήταν αν είχες περισσότερο ελεύθερο χρόνο στην καθημερινότητα σου? Απέβαλε τα αυτά asap και βρες μία μορφή γυμναστικής που μπορείς να κάνεις με εύκολη πρόσβαση (πχ τρέξιμο ή/και γυμναστική με αλτήρες στο σπίτι) και κάνε 3-4 φορές την εβδομάδα από 30-40 λεπτά πάντα μαζί με υποθερμιδική διατροφή.

  12. #12
    Senior Bodybuilder pao34's Avatar
    Join Date
    23-02-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,287

    Default

    και εγω κοπελια βλεπω οτι εχει την μυικοτητα απλως καλυπτεται απο λιπος..μην αγχωνεσαι χαλαρα οτι μπορεις κανε καλο θα σου κανει,αργα και σταθερα..!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. my photos
    By hapodan in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 0
    Last Post: 15-04-07, 03:02
  2. My photos
    By Billy14 in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 0
    Last Post: 23-03-07, 07:31

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •