Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    14-05-10
    Posts
    2

    Default Διατροφή Για Χάσιμο Κιλών - Τα Φώτα Σας!

    καλησπερα σε ολους και συγχαρητηρια για το site.Ειμαι 32 ετων 1.78 υψος και 94 κιλα.Στοχος προφανος η απολεια λιπους ιδιαιτερα στη περιοχη μεσης-κοιλιαςκαι βελτιωση φυσικης καταστασης.
    Ξεκινησα γυμναστηριο την τελευταια εβδομαδα κ εχω μπει σε προγραμμα γραμμωσης.Ακολουθω κυκλικο 5 φορες την εβδομαδα με 45 λεπτα αεροβια(20 πριν την εναεροβια,25 μετα).Διαβαζοντας το φορουμ εφτιαξα μια διατροφη κ σας την παραθετω για βελτιωσεις-συμβουλες.Ευχαριστω εκ των προτερων για τυχον απαντησεις σας.

    11.00. 75γρ κουακερ με νερο,1 ξυνομηλο+1,5 scoup whey.
    12.00. 2caps λοιποτροπικο(ultra burner2)
    12.30. προπονηση
    14.30. 1,5 scoup whey κ 1 μπανανα
    15.30. 250γρ κοτοπουλο στηθος,100γρ καστανο ρυζι κ σαλατα(χωρις λαδι)
    19.30. 1 γιαουρτι 0%
    23.30. 100γρ κοτοπουλο κ μια μεριδα λαχανικα

  2. #2
    Senior Bodybuilder zog89's Avatar
    Join Date
    29-03-10
    Location
    Berlin
    Posts
    1,953

    Default

    Ας απαντήσουν και οι εμπειρότεροι αλλά νομίζω ότι η προπόνηση σε σχέση με την διατροφή δεν είναι και πολύ καλή...5 φορές την εβδομάδα 45' είναι πολύ...δεν νομίζω ότι θα μπορέσεις να ''κρατήσεις'' έτσι...3 (το πολυ 4 φορές) απο 30' για αρχή και βλέπεις πως θα πάει...μιας και έχεις ξεκινήσει γυμναστήριο μόνο μια βδομάδα...επίσης έχεις υπολογίσει πόσες θερμίδες χρειάζεσαι την μέρα; μπες εδώ και υπολόγισε τις http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=21574 και μετά βλέπουμε...
    Obese To Fit

  3. #3
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    Καλησπέρα, κανε τους υπολογισμους με μετρημενες θερμιδες, και ποσταρέ μας, για να δούμε. Στους υπολογισμους να συμπεριλάβεις και 2-3 κουταλιές της σούπας ελαιόλαδο.

    Κι εγω πιστευω ότι είναι πολυ η γυμναστική που κανεις, για αρχη. Ήρεμα, πρεπει να αναπτυξετε σωστη και καλη σχεση. Θα μπορουσες να κανεις 3 φορες\ εβδομαδα κυκλικό προγραμμα, ή πανω σωμα\κατω σωμα, και λίγη αεροβική στο τελος. ή τις ενδοιαμεσες μερες..

  4. #4
    New Bodybuilder
    Join Date
    14-05-10
    Posts
    2

    Default

    Quote Originally Posted by giannis_m View Post
    Καλησπέρα, κανε τους υπολογισμους με μετρημενες θερμιδες, και ποσταρέ μας, για να δούμε. Στους υπολογισμους να συμπεριλάβεις και 2-3 κουταλιές της σούπας ελαιόλαδο.

    Κι εγω πιστευω ότι είναι πολυ η γυμναστική που κανεις, για αρχη. Ήρεμα, πρεπει να αναπτυξετε σωστη και καλη σχεση. Θα μπορουσες να κανεις 3 φορες\ εβδομαδα κυκλικό προγραμμα, ή πανω σωμα\κατω σωμα, και λίγη αεροβική στο τελος. ή τις ενδοιαμεσες μερες..
    καλημερα κ ευχαριστω για τις απαντησεις σας.Αν εκανα καλα τους υπολογισμους,οι θερμιδες συντηρησης ειναι 2504.Η διατροφη αυτη εχει περιπου 1600.αρα ειμαι στις 900 θερμιδες μειον.Οσο για την γυμναστικηειναι καλυτερο να κανω 3 φορες την εβδομαδα κυκλικο πχ.Δευτερα στηθος-δικεφαλα.Τεταρτη πλατη τρικεφαλα.Παρασκευη ποδια ωμοι με αεροβικη 35 λεπτα,15 πριν τα βαρη-20 στο τελος και Τριτη-Πεμπτη-Σαββατο μονο αεροβικη πχ 20 λεπτα διαδρομο κοιλιακους-ραχιαιους και αλλα 20-25 διαδρομο?

  5. #5
    Senior Bodybuilder zog89's Avatar
    Join Date
    29-03-10
    Location
    Berlin
    Posts
    1,953

    Default

    Για την διατροφή:αν οι θερμίδες συντήρης σου ειναι 2500 τότε απλά κατέβασε 500-700 ώστε να χάνεις 2-3 κιλά τον μήνα...έτσι ώστε να ελαχιστοποιήσεις τις απώλειες μυικού ιστού...
    Για την προπόνηση τώρα:Όταν έχεις προπονηση με βάρη κάνε μετά τα βάρη κανένα 20λεπτό αερόβια μέσης έντασης και Τριτη-Πεμπτη κάνε κανένα 40 λεπτο αεροβια...επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να σταματήσεις την αερόβια στο πρωτο 20λεπτο για κοιλιακους-ραχιαιους;και μετα ξανα αεροβια;


    Παραθέτω αυτό:
    Πώς μπορούμε να κάψουμε περισσότερο λίπος;
    1 Για να καταναλώσετε περισσότερες θερμίδες: Xρειάζεστε υψηλότερες εντάσεις και μεγάλη διάρκεια. H υψηλή ένταση όμως δεν μπορεί να διατηρηθεί από όλους για μεγάλο χρονικό διάστημα και εγκυμονεί κινδύνους για τραυματισμούς.
    2 Για να καταναλώσετε περισσότερο λίπος: Xρειάζεστε χαμηλές-μέτριες εντάσεις και μεγαλύτερη διάρκεια. Oι προπονημένοι καταναλώνουν μεγαλύτερο ποσοστό λίπους κατά τη διάρκεια της άσκησης σε σχέση με τους απροπόνητους.

    Αλλά κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός...οπότε πρέπει να ''πειραματίζεσαι'' με το τι θα σου κάνει δουλειά....
    Obese To Fit


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Τα φωτα σας για χασιμο κιλων-λιπους!
    By Lewd in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 17
    Last Post: 27-10-08, 03:22
  2. πρωτεινη και χασιμο κιλων
    By djforcegr in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 22-05-07, 19:13

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •